Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

ας είμαστε και λίγο πιο μαζεμένοι με το εγώ μας πια.... μόνο την καλοπέρασή μας κοιτάμε.... ας κοιτάξουμε και λίγο γύρω μας ας προσπαθήσουμε να σώσουμε τον γάμο μας πριν ξενοκοιτάξουμε... έχουμε καβαλήσει, και πρώτη εγώ, ένα καλάμι 2 μέτρα και δεν παλεύουμε τίποτε.... που ελέχθη ότι μάγγας είναι αυτός που τα παρατάει;;;; ο εγωιστής ο εαυτούλης;;; να το παλέψουμε κυρίες και κύριοι όσο δεν πάει με ειδικούς γιατί το χρωστάμε στα παιδιά μας (δεν μιλάω φυσικά για ακραίες περιπτώσεις ...) και μετά αν δεν γίνεται τίποτα τι να πω .... τότε ναι.....

 

 

 

κοιτα,αν κρινω απο τη ζωη της τα τελευταια χρονια,μονο τη δικη της καλοπεραση δε κοιταγε...ολα εκεινη τα εκανε....οσο για το αν το παλεψε,αυτο δε μπορω να το ξερω,λεει πως ναι,οτι ελεγε τα παραπονα της στον αντρα της,αλλα εκεινος,στο κοσμο του...εγω πιστευω,κ αυτο απο προσωπικη πειρα,οτι του τα ελεγε,αλλα δεν τα διεκδικουσε,με αποτελεσμα να μην υπαρχει κανενα αποτελσμα απο τα πιο μικρα μεχρι τα μεγαλυτερα...σαν συμβουλη πανω σε αυτο της ειπα οτι οταν ταρακουναμε λιγο τον αλλον,με οποιο τροπο,μπορει απο τα 5 να παρουμε τα δυο,κ προχωραμε για το τριτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σωστο αυτο που λες κορινα,θα ξεμπερδεψω μικρη,αλλα στα 45 θα εχω την οικονομικη ανεση να κανω αυτα που λες?γιατι χλωμο το κοβω....κ οσο για τη θυσια που λες,δεν ισχυει σε μενα,γιατι δεν εχω θυσιασει κατι που δεν ηθελα για τα παιδια μου,ηθελα παιδια,εκανα 4 εξωσωματικες για να τα καταφερω,περασαμε πολλα,κ δε θυσιασα τπτ,εκανα κ κανω τα παντα για αυτα γιατι το θελω,οταν γελανε,γελαω κ γω.....το μονο που λεω για μενα,ειναι οτι θα ηθελα ολα αυτα να τα εχω ζησει λιγο αργοτερα κ οχι τοσο μμικρη

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι επιλογή ΣΟΥ όπως και επιλογή της και παλεύουμε για τις επιλογές μας...

don't cry over spilt milk

κοινώς και να γκρινιάξουμε δεν αλλάζει κάτι ...

το θέμα είναι πως διαχειριζόμαστε την ζωή μας με αυτά που έχουμε με όσο πιο καλό τρόπο ΚΑΙ για εμάς ΚΑΙ για τα παιδιά μας........ και δεν μπορώ να το δεχθώ ότι η απλά υπομονή(- αδράνεια ουσιαστικά), είναι πάλη.... όποιος το παλεύει ζητά και βοήθεια από ειδικούς αν δεν μπορέι να ανταπεξέλθει ΜΟΝΟΣ του....

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που σας ειπα...τι λενε για τον χαρακτηρα εκεινου?για τη φιλη μου ξερω,ισως ειναι ερωτευμενη,ισως μπερδεμενη,ισως θελει να ζησει το ονειρο,η οτι δεν εζησε....αυτος?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κορινα...κ εγω εκανα λαθη,τα πηρα ολα πανω μου,δε πολυμιλαγα κ δε δεικδικουσα πραγματα για μενα,ασε που πιστευα οτι κ ο αλλος πρεπει να στα δινει,οχι ολα,αλλα καποια χωρις να τα ζητας η να τα διεκδικεις...το ιδιο λαθος εκανε κ αυτη,κ της ετυχε κ αυτος κ μπερδευτηκε το πραγμα...κ το τελευταιο καιρο,εχω μπει κ γω στο τρυπακι που λες,οτι για οτι δεν αλλαζει,δεν γκρινιαζουμε,αλλιως μιζεριαζουμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα δεν θα με απασχολουσε αυτος, αλλα η φιλη σου.

γιατι κ με τον αντρα της σοβαρα προβληματα δεν υπηρχαν.

κ με τον 45αρη να τα πανε για λιγο καλα, αν ρουτινιασει η σχεση θα ψαξει

για επομενο?η αν υπαρχουν προβληματα με τα παιδια?δεν ειναι μονη της...

 

κανενας δεν ειναι τελειος, αυτο ξερω.μηπως κανει λαθος να χαλασει το γαμο της?

Link to comment
Share on other sites

ανύπαντρος στα 45.... σεξουαλικά προβλήματα....κοινωνική δικτύωση μέσω internet..... σχέση με παντρεμένη από το net .....

 

εσύ τι βλέπεις, είναι normal;;;;;

κάτι δεν πάει καλά και με εκείνον.....

προσωπικά ούτε για "εραστής" δεν κάνει (το θέτω κόσμια) όχι για σχέση ή σύζυγος και πατέρας.......

Link to comment
Share on other sites

κ τελικα ρε κοριτσια.....πιστευετε οτι δεν ειναι ερωτας,αληθινη αγπη,ταιριασμα?εγω αυτο που της ειπα ειναι οτι αν ησουν πραγματικα ερωτευμενη θα ειχες φυγει,η αν εμενες θα επαιρνες εσυ τα χαπια κ οχι αυτος!τη ρωτησα πως πανε τα πραγματα με τον αντρα της κ αν τον αγαπαει....ειναι μπερδεμενη....εγω της ειπα οτι για να μεινει,μαλλον τον αγαπαει,απλα ειναι θυμωμενη κ δε το βλεπει,κ εννοειται οτι ειναι κ η συνηθεια,τον ξερει πολλα χρονια,οσο να ναι σε επηρεαζει οταν ξερεις εναν ανθρωπο κ στα καλα κ στα κακα,ξερεις τι να περιμενεις τουλαχιστον,ενω με τον αλλον,ρισκο....

Link to comment
Share on other sites

ανύπαντρος στα 45.... σεξουαλικά προβλήματα....κοινωνική δικτύωση μέσω internet..... σχέση με παντρεμένη από το net .....

 

εσύ τι βλέπεις, είναι normal;;;;;

κάτι δεν πάει καλά και με εκείνον.....

προσωπικά ούτε για "εραστής" δεν κάνει (το θέτω κόσμια) όχι για σχέση ή σύζυγος και πατέρας.......

 

 

συμφωνω για το εραστης....κ αυτο που της ειπα ειναι οτι αν ο αλλος δε σε τραβαει κ ερωτικα,ειναι ενα προβλημα....δε μπορει να θες μονο να μιλατε,να κανετε διαφορα,να λετε τα δικα σας,αλλα να μην εχεις αυτη την επιθυμια!στις αρχες ειστε,οχι στο τελος....εμενα,αυτο θα με προβληματιζε,η ελλειψη σεξουαλικου ενδιαφεροντος

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω αυτο που λεει ο αντρας μου σε παρομοιες περιπτωσεις....

στην αρχη ολοι καλοι ειναι(οι αντρες) σε περιποιουνται κλπ

το θεμα ειναι μετα τι γινεται.....

 

αποψη μου?μην ειναι σαν τα μπαλονια κ ξεφουσκωσει αποτομα φοβαμαι....

η αγαπη δοκιμαζεται...μερα με τη μερα κ βλεπεις αν αντεχει!

ενθουσιασμος θα ελεγα ειναι....κ οχι με ενα πολυ νορμαλ ατομο....

ομως κ να μεινει με τον αντρα της επειδη φοβαται το ρισκο:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως ρε κοριτσια,της μιλαει κ της φερεται πολυ ωραια,οτι της λεει,ειναι ολα τελεια,τουαλχιστον στα δικα της ματια....βεβαια δεν ειναι αυτο αρκετο,εννοειται,κ μαλλον μεσα της το ξερει,αλλιως δε θα ρωταγε κανεναν,θα ερχοταν μια μερα κ θα μου ελεγε χωρισα,ουτε συζητηση ουτε τπτ....απο την αλλη....αποκλειουμαι να ειναι Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ στον κανονα κ να εννοει αυτα που λεει?υπαρχουν κ αλλοι που μεγαλωσαν ξενα παιδια,κ ολα καλα για ολους...κ υπαρχουν κ αλλες που χωρισαν κ ας μην ειχαν τα τραγικα προβληματα,(ξυλο,ποτο κ α)

Link to comment
Share on other sites

πολύ ανώριμη η φίλη σου....αν και μάνα και 28........

δεν πάμε με τον....συρμό....

τι να πω ας διαβάσει ότι είπαμε...αρκεί...και από εκεί και μετά ....καλή φώτιση....και για τα παιδιά της ....καλό κουράγιο.....

Link to comment
Share on other sites

Ολη η ιστορια ..λυπαμαι αλλα δεν μου καθεται καλα...

Για μενα η φιλη σου πρεπει να ξεκοψει αμεσα... αλλο φιλος και αλλο συντροφος. Εαν ηδη απλα νιωθει ασφαλεια και οχι ερωτικη ενταση...τοτε δεν ειναι τιποτα γι αυτην και πολυ συντομα θα καταλαβει οτι ολο αυτο ειναι ενα λαθος .

Δυστυχως πιστευω οτι θα ξαναπεσει στο ιδιο λαθος ...με καποιον αλλον

Δν ξερω τι ειναι αυτο που ψαχνει... αλλα πρεπει να συνελθει και να καταλαβει οτι εχει ευθυνη πανω απ ολα στα παιδια της .Γκομενους κτλ να τους αφησει αφου ξεκαθαρισει μεσα της τι ζητα (και σιγουρα οχι αυτον ...το σεξουαλικο ειναι πολυ σημαντικο)

Link to comment
Share on other sites

Να μη βιαστεί να διαλύσει τη σχέση της με τον άντρα της απλά. Να προσέχει να μην το μάθει. ας αφήσει λιγο χρόνο στον εαυτο της να αποφασίσει τι θελει. Από τη στιγμή που το σεξουαλικό είναι ψόφιο, γρήγορα θα ξεθυμάνει η κατάσταση φοβάμαι.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ανύπαντρος στα 45.... σεξουαλικά προβλήματα....κοινωνική δικτύωση μέσω internet..... σχέση με παντρεμένη από το net .....

 

εσύ τι βλέπεις, είναι normal;;;;;

κάτι δεν πάει καλά και με εκείνον.....

προσωπικά ούτε για "εραστής" δεν κάνει (το θέτω κόσμια) όχι για σχέση ή σύζυγος και πατέρας.......

 

 

ας κανω λιγο κ το δικηγορο του διαβολου....μηπως βιαζομαστε να τον κρινουμε?οπως ξαναειπα αποκλειεται να την αγαπαει,εστω κ με τον παραδοξο τροπο που γνωριστηκαν,να ταιριαζουν κ να ειναι ευτυχισμενοι μαζι?μου εχει πει πραγματα που νιωθει για εκεινον....την κανει να γελαει,να νιωθει ασφαλεια,σιγουρια,της δειχνει με υπερβολικο τροπο ποσο ενδιαφερεται για εκεινη,τη προθυμια του για διαφορα πραγματα κ οσον αφορα τα παιδια,κ γενικα ποσο την αγαπαει,με τον τροπο που εκεινη θελει κ της εχει λειψει απο τον αντρα της,κ κανει οτι μπορει για να μην τη στεναχωρησει...κ επειδη,οπως λεει,την αγαπαει σαν θεο του,για αυτο ειναι σιγουρος οτι θα τους εκανε ολους ευτυχισμενους,κ αυτη κ τα παιδια της,θα συμμετειχε ενεργα σε οτι χρειαζοταν,ειτε αυτο ειναι αρρωστια,ειτε παιχνιδι,ειτε διαβασμα...για αυτον,ετσι ειναι μια ιδανικη οικογενεια,κ δε κολλαει σε ταμπελες,οτι δεν ειναι ο βιολογικος πατερας,αρκει να υπαρχει επικοινωνια κ καλη διαθεση...θα μου πειτε οτι ολα αυτα ειναι λογια,θα συμφωνησω,αλλα πως αλλιως να τη πεισει?να κοψει τις φλεβες του?εγω της ειπα οτι ο καιρος που γνωριζονται δεν ειναι αρκετος για τετοια βηματα,ευτυχως συμφωνησε...εκεινος απο οτι καταλαβα,με τον τροπο του τη πιεζει,τη πιεζε μαλλον,θελει να τον εξασφαλισει,δλδ να του πει ξερεις κατι,εγω θα χωρισω,ειναι θεμα χρονου,κ αυτος ο χρονος να ειναι συντομα...κ απο την αλλη εχουμε κ τον αντρα της....ενας ψιλοαδιαφορος παρτακιας,που ναι μπορει να την αγαπαει κ εκεινη κ τα παιδια τους,αλλα δεν εχει το τροπο να το δειξει,με αποτελεσμα να δημιουργηθουν κενα στο γαμο κ τη συνεχεια τη ξερετε....δε ξερω αν αυτος εχει κουσουρακια που δε μπορει να δει η φιλη μου,καταρχην γιατι δεν τον ζει,αυτο που λεει εκεινη,ειναι οτι τη κοιταει στα ματια...μηπως ειναι η ευκαιρια της να ζησει πως ειναι να την αγαπουν πραγματικα?αξιζει να θυσιαζουμε τα παντα για τα παιδια μας?αν εκεινη νιωθει οτι με εκινον θα ειναι ευτυχισμενη κ οτι αξιζει να το ψαξει,χωριζοντας βεβαια γιατι δε γινονται ολα συγχρονως,πως μπορω να τη πεισω οτι κανει λαθος?κανει?.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως ρε κοριτσια,της μιλαει κ της φερεται πολυ ωραια,οτι της λεει,ειναι ολα τελεια,τουαλχιστον στα δικα της ματια...

 

πολυ φοβαμαι ειναι ακομα στην αρχη...καθε σχεση ετσι αρχιζει...οταν ομως ζεις με τον αλλο κ αρχιζουν τα προβληματα..../???????οταν μπαινει η καθημερινοτητα στη μεση?για να παντρευτει τον αντρα της θα την καλυπτε συναισθηματικα..κ για να κανει κ παιδια...αποκλειεις με κριση κλπ που περναμε να αγχωνεται κ να μην ειναι απλα εκει το μυαλο του?αν δεν την αγαπουσε θα την αφηνε να φυγει....δεν θα την παρακαλουσε....

 

.βεβαια δεν ειναι αυτο αρκετο,εννοειται,κ μαλλον μεσα της το ξερει,αλλιως δε θα ρωταγε κανεναν

 

κ η ιδια δεν ειναι σιγουρη....αν ηταν κατι δυνατο δεν θα σε ρωτουσε θα το αποφασιζε..

 

,θα ερχοταν μια μερα κ θα μου ελεγε χωρισα,ουτε συζητηση ουτε τπτ....απο την αλλη....

 

κατι σημαινει για να εχει ενδοιασμους....

αποκλειουμαι να ειναι Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ στον κανονα κ να εννοει αυτα που λεει?υπαρχουν κ αλλοι που μεγαλωσαν ξενα παιδια,κ ολα καλα για ολους...κ υπαρχουν κ αλλες που χωρισαν κ ας μην ειχαν τα τραγικα προβληματα,(ξυλο,ποτο κ α)

μακαρι να ειναι η εξαιρεση.....οι πιθανοτητες ειναι πολυ λιγες....

ο 45αρης ομως θα εχει εμπιστοσυνη στη φιλη σου που χωρις προφανη προβληματα διαλυει την οικογενεια της?δεν θα φοβαται μηπως συμβει κατι αναλογο σε αυτον στο μελλον?

τι θα γινει αν η φιλη σου ζητησει περισσοτερη ελξη κ δεν τη βρει δεν θα την αναζητησει?

αν απο την αρχη χρειαζονται χαπια.....:confused::confused::confused::confused: τι θα γινει μετα?

ευχομαι να πανε ολα καλα....ας σκεφτει ηρεμα κ ευχομαι να παρει την καλυτερη αποφαση.

 

για τον αντρα της τι νιωθει?τι εννοεις δεν την καλυπτει συναισθηματικα?τον αγαπα η??

Link to comment
Share on other sites

Σε δικη μου φιλη ηδη χωρισμενη με παιδια ενας .........:evil::evil::evil: της εταζε τον ουρανο με τα αστρα....ολα υπεροχα, ολα καλα, ελεγε ηθελε κ τα παιδια.....μεχρι που μετα απο λιγο καιρο κυνηγουσε αλλη!!!!!!!πιο νεα κ χωρις παιδια.κ ημουν κ εγω μπροστα οταν της μιλουσε, ηταν τοσο πειστικος....ασε τα θυμαμαι κ συγχιζομαι!!!!μου τα θυμισες κ εσυ....

κ το χειροτερο????τα παιδακια τον ζητουσαν....:evil::evil::evil::evil: τι να τους πεις?

 

μεχρι να τον τσεκαρει τουλαχιστον να μην τον γνωρισει στα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

ας κανω λιγο κ το δικηγορο του διαβολου....μηπως βιαζομαστε να τον κρινουμε?οπως ξαναειπα αποκλειεται να την αγαπαει,εστω κ με τον παραδοξο τροπο που γνωριστηκαν,να ταιριαζουν κ να ειναι ευτυχισμενοι μαζι?μου εχει πει πραγματα που νιωθει για εκεινον....την κανει να γελαει,να νιωθει ασφαλεια,σιγουρια,της δειχνει με υπερβολικο τροπο ποσο ενδιαφερεται για εκεινη,τη προθυμια του για διαφορα πραγματα κ οσον αφορα τα παιδια,κ γενικα ποσο την αγαπαει,με τον τροπο που εκεινη θελει κ της εχει λειψει απο τον αντρα της,κ κανει οτι μπορει για να μην τη στεναχωρησει...κ επειδη,οπως λεει,την αγαπαει σαν θεο του,για αυτο ειναι σιγουρος οτι θα τους εκανε ολους ευτυχισμενους,κ αυτη κ τα παιδια της,θα συμμετειχε ενεργα σε οτι χρειαζοταν,ειτε αυτο ειναι αρρωστια,ειτε παιχνιδι,ειτε διαβασμα...για αυτον,ετσι ειναι μια ιδανικη οικογενεια,κ δε κολλαει σε ταμπελες,οτι δεν ειναι ο βιολογικος πατερας,αρκει να υπαρχει επικοινωνια κ καλη διαθεση...θα μου πειτε οτι ολα αυτα ειναι λογια,θα συμφωνησω,αλλα πως αλλιως να τη πεισει?να κοψει τις φλεβες του?εγω της ειπα οτι ο καιρος που γνωριζονται δεν ειναι αρκετος για τετοια βηματα,ευτυχως συμφωνησε...εκεινος απο οτι καταλαβα,με τον τροπο του τη πιεζει,τη πιεζε μαλλον,θελει να τον εξασφαλισει,δλδ να του πει ξερεις κατι,εγω θα χωρισω,ειναι θεμα χρονου,κ αυτος ο χρονος να ειναι συντομα...κ απο την αλλη εχουμε κ τον αντρα της....ενας ψιλοαδιαφορος παρτακιας,που ναι μπορει να την αγαπαει κ εκεινη κ τα παιδια τους,αλλα δεν εχει το τροπο να το δειξει,με αποτελεσμα να δημιουργηθουν κενα στο γαμο κ τη συνεχεια τη ξερετε....δε ξερω αν αυτος εχει κουσουρακια που δε μπορει να δει η φιλη μου,καταρχην γιατι δεν τον ζει,αυτο που λεει εκεινη,ειναι οτι τη κοιταει στα ματια...μηπως ειναι η ευκαιρια της να ζησει πως ειναι να την αγαπουν πραγματικα?αξιζει να θυσιαζουμε τα παντα για τα παιδια μας?αν εκεινη νιωθει οτι με εκινον θα ειναι ευτυχισμενη κ οτι αξιζει να το ψαξει,χωριζοντας βεβαια γιατι δε γινονται ολα συγχρονως,πως μπορω να τη πεισω οτι κανει λαθος?κανει?.......

 

 

 

αχχ επειδη τετοια εχω ξανακουσει.....στα λογια ολα καλα ειναι....μακαρι να ειναι κ στην πραξη.........

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι ολο αυτο με το σεξουαλικο ηταν απο τα πρωτα που της ειπα οτι δε μαρεσει...κ για τα χαπια,κ οτι δεν τον βλεπει κ τοσο ερωτικα....μα καλα,δε θα επρεπε,αφου λεει οτι ειναι ερωτευμενη να λιωνει κ να ανυπομονει να κανουν ερωτα?αυτη ανυπομονει να τον δει,να μιλησουν,να της πει ποσο τη θελει,τη καλη κ ομορφη ειναι,να της χαιδεψει το προσωπο κ τετοια....κ απο την αλλη κ αυτος,ειναι δυνατον αντρας 45αρης,ψημενος,να της λεει οτι δε θελω να σε δω τωρα που η κατασταση ειναι τετοια,γιατι ποναει?η να μη μπορει να λειτουργησει γιατι υπαρχουν προβληματα?σορυ,αλλα εγω με τον αντρα μου,μικροτερος βεβαια απο αυτον,σε σοβαρα προβληματα,οικογενειακα,δεν επηρεαστηκε καθολου....

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την συνέχεια δικηγόρε;

το μασάει και τον χωρίζει τον άντρα της.... γίνεται μύλος με τα παιδιά τις διατροφές τα σπίτια κ.λ.π.

σε 3 μήνες ο 45χρονος δηλώνει ότι δεν αντέχει τις.... τύψεις που την χώρισε (μετάφραση= το βάρος να σηκώσει τα παιδιά της και τις ευθύνες της.......) ο πρώην της θα της κάνει και οικονομικό πόλεμο και που να μάθει και για το κέρατο.......

και αυτή θα μείνει και μόνη και άφραγκη και π......να στα μάτια των παιδιών της κι ας έχουν ...αδιάφορο πατέρα.... δεν θα είναι αυτός που χάλασε το σπίτι του...... στα μάτια τους.....

και καλά να είναι ο έρωτας της ζωής της.....:rolleyes: ποιός έρωτας αφού για να ..... παίρνει βιάγκρα και πάλι τίποτα.... θα τρελαθούμε βραδιάτικα και χριστουγεννιάτικα πια.... αν είναι ο μέλλοντας να είναι χειρότερος από τον νυν και με χειρότερες προοπτικές τι να τον κάνει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

:):):):) ουτε ο δικος μου επηρεαζεται ουτε απο κουραση καταλαβαινει.

 

τα εχει μπερδεψει λιγο η φιλη σου....δεν λεω καλα οσα λεει αλλα ,ειναι βασικο κ το αλλο θεμα.....εκτος αν τους ερθει αργοτερα η ορεξη....

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την συνέχεια δικηγόρε;

το μασάει και τον χωρίζει τον άντρα της.... γίνεται μύλος με τα παιδιά τις διατροφές τα σπίτια κ.λ.π.

σε 3 μήνες ο 45χρονος δηλώνει ότι δεν αντέχει τις.... τύψεις που την χώρισε (μετάφραση= το βάρος να σηκώσει τα παιδιά της και τις ευθύνες της.......) ο πρώην της θα της κάνει και οικονομικό πόλεμο και που να μάθει και για το κέρατο.......

και αυτή θα μείνει και μόνη και άφραγκη και π......να στα μάτια των παιδιών της κι ας έχουν ...αδιάφορο πατέρα.... δεν θα είναι αυτός που χάλασε το σπίτι του...... στα μάτια τους.....

και καλά να είναι ο έρωτας της ζωής της.....:rolleyes: ποιός έρωτας αφού για να ..... παίρνει βιάγκρα και πάλι τίποτα.... θα τρελαθούμε βραδιάτικα και χριστουγεννιάτικα πια.... αν είναι ο μέλλοντας να είναι χειρότερος από τον νυν και με χειρότερες προοπτικές τι να τον κάνει;;;;;

 

 

πες τα χρυσοστομη!!!!!!!!συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την συνέχεια δικηγόρε;

το μασάει και τον χωρίζει τον άντρα της.... γίνεται μύλος με τα παιδιά τις διατροφές τα σπίτια κ.λ.π.

σε 3 μήνες ο 45χρονος δηλώνει ότι δεν αντέχει τις.... τύψεις που την χώρισε (μετάφραση= το βάρος να σηκώσει τα παιδιά της και τις ευθύνες της.......) ο πρώην της θα της κάνει και οικονομικό πόλεμο και που να μάθει και για το κέρατο.......

και αυτή θα μείνει και μόνη και άφραγκη και π......να στα μάτια των παιδιών της κι ας έχουν ...αδιάφορο πατέρα.... δεν θα είναι αυτός που χάλασε το σπίτι του...... στα μάτια τους.....

και καλά να είναι ο έρωτας της ζωής της.....:rolleyes: ποιός έρωτας αφού για να ..... παίρνει βιάγκρα και πάλι τίποτα.... θα τρελαθούμε βραδιάτικα και χριστουγεννιάτικα πια.... αν είναι ο μέλλοντας να είναι χειρότερος από τον νυν και με χειρότερες προοπτικές τι να τον κάνει;;;;;

 

 

συμφωνω....ειναι ρισκο.....κ οταν υπαρχουν παιδια,δυσκολευει πολυ το πραγμα....αν ομως ειναι ο ερωτας της ζωης της κ μαζι του ειναι ευτυχισμενη?κ απο την αλλη βεβαια παιζει κ αυτο που λες κ εσυ...χειροτερος ειναι μονο στο σεξουαλικο,σε ολα τα αλλα,για εκεινη,ειναι καλυτερος

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω....ειναι ρισκο.....κ οταν υπαρχουν παιδια,δυσκολευει πολυ το πραγμα....αν ομως ειναι ο ερωτας της ζωης της κ μαζι του ειναι ευτυχισμενη?κ απο την αλλη βεβαια παιζει κ αυτο που λες κ εσυ...χειροτερος ειναι μονο στο σεξουαλικο,σε ολα τα αλλα,για εκεινη,ειναι καλυτερος

 

 

 

συγνωμη, αλλα ο θαυμασμος του για εκεινη, η αγαπη, η τρυφεροτητα, ο ποθος κλπ δεν μεταφραζονται κ στο σεξουαλικο?

αν η φιλη σου ειναι ο ερωτα; της ζωης του δεν πρεπει κ να την ποθει?

Link to comment
Share on other sites

για τον αντρα της τι νιωθει?τι εννοεις δεν την καλυπτει συναισθηματικα?τον αγαπα η??

 

 

πιστευω οτι τον αγαπαει,αλλιως γιατι λυγισε κ εμεινε οταν τον ειδε να κλαιει κ να παρακαλαει?μονο απο λυπηση?δεν τη καλυπτει,τι εννοω....δεν ειναι τρυφερος,δεν της λεει ποτε μια γλυκια κουβεντα,δεν την αγκαλιαζει ποτε απο μονος του,δεν εχουν τρυφερες στιγμες,αγγιγματα,δεν της δειχνει οτι τη σκεφτεται κ τη νοιαζεται,δε λεω οτι δεν την αγαπαει,λεω οτι δεν εχει το τροπο να το δειξει.εχουν αλλες αναγκες,αυτος δεν νιωθει,ουτε ενιωθε κ ποτε την αναγκη να εκφραστει,μεσω μιας αγκαλιας,ενος χαδιου στο προσωπο,η να της πει οτι ειναι ο ανθρωπος του για αυτο κ για αυτο.να γινει λιγο ρομαντικος,να κανονισει μια εξοδο,να της φερει ενα λουλουδι στην επετειο η στα γενεθλια της..η φιλη τα εχει αναγκη αυτα,αυτος τα θεωρει σαλια,μελια κ οταν της ειπα γιατι δεν του λεει οτι τα θελει,μου ειπε οτι της απαντησε αυτο,οτι ειναι σαλια,κ αυτος δεν ειναι ετσι..κ για αυτο απο τη μια καταλαβαινω τι κ γιατι πιαστηκε απο τον αλλον,κ γιατι δε βλεπει τοσο το ερωτικο κομματι,γιατι της λειπουν αλλα πραγματα,κ την καλυπτουν,απο την αλλη ομως,πως μια ερωτευμενη δεν νιωθει ελξη κ ποθο?μου κανει μια εντυπωση κ αυτο...κ αυτος ο αντρας της ρε γμτ...τουβλακι....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...