Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε παιδιά γιατί μπερδεύεστε?

Η πράξη κρίνεται.......οι λόγοι που τάχα οδήγησαν κάποιον στην πράξη είναι οι δικαιολογίες.....πόσο πιο απλά να το πούμε πια?

 

να ξαναπροσπαθησω,χρησιμοποιωντας μια μεταφορα;

ειχα μια φιλη (ειχα,το τονιζω) που επινε παααααρα πολυ...

καθε βραδυ βγαιναμε(μικρες ανοητες κορασιδες:lol:) κ κατεβαζε το βοσπορο(καλα,κ γω την επινα τη λιμνουλα μου,δεν ειμαι αγια:oops:)

1-2-3-5-10...

βρε καλη μου,μηπως να κουλαρεις λιγο;με το που μπαιναμε στο χ ξενυχταδικο βουρ για το μπαρ....

 

αααααα,θα πιω σημερα...ειμαι χαρουμενη

ααααα,θα πιω σημερα....ειμαι στενοχωρημενη

αααα,θα πιω σημερα....ειναι βαρετα εδω,κ θα κανω κεφαλι να μην καταλαβαινω

ααααα,θα πιω σημερα....να παρω θαρρος να μιλησω στον χ

ααααα,θα πιω σημερα....κοκ

ο κοινος παρονομαστης ειναι το θα πιω σημερα....in the end of the day,αυτο που ηθελε να κανει ηταν να πινει...

εκοψα μαζι της γιατι με κουρασε ολο αυτο το ....ναι μωρε πινω,αλλα ....

αμα δε θες πουλακι μου,μην πινεις!

αλλα θελεις!

μη μου το πλασαρεις λοιπον με δικαιολογιες κ περιμενεις να σε κατανοησω.

 

της εδωσα τα τηλ των ΑΑ ,κ την εκανα με ελαφρα πηδηματακια(οχι ετσι ευκολα οσο το κανω να ακουγεται-προσπαθησα πολυ,αλλα οταν ο αλλος δε θελει μονος του....:roll:)

 

σημειωση: η συγκεκριμενη,στα 34 της ,αρραβωνιασμενη πια, μαθαινω οτι καθε βραδυ σερνει τον αρραβωνιαστικο της απο μπουζουκι σε μπαρακι κ κατεβαζει τον ατλαντικο πλεον.τον τελευταιο καιρο δε,εχει βελτιωσει κ τις δικαιολογιες που χρησιμοποιει-οι οποιες δεν παυουν ,οσο κ αν καποιες μπορει να στεκουν ,να ειναι ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί μπερδεύεστε?

Η πράξη κρίνεται.......οι λόγοι που τάχα οδήγησαν κάποιον στην πράξη είναι οι δικαιολογίες.....πόσο πιο απλά να το πούμε πια?

 

είναι θέμα που αποτελείται απο "πολύπλοκα" συναισθήματα. όσο απλά και να το πεις ενδεχομένως να μην είναι ξεκάθαρο :rolleyes:

 

Απαντάω σε σένα μιας και είσαι η τελευταία που έχεις γράψει. :D

 

Καλή Χρονιά πάντα με υγεία σε όλες.

 

Νάνσυ , διάβασα όόόόόλα τα ποστ. Συμφωνώ με τις περίσσότερες εδώ μέσα αν και οι απόψεις μου συναντιούνται περισσότερο με τις απόψεις των Sesame και Harlow.

 

θα σου πώ τί έκανε η δική μου φίλη στη θέση της δικής σου : Βρισκόταν σε ένα γάμο που την έπνιγε μέρα με την μέρα περισσότερο. Ψυχολογικά τέζα, συναισθηματικά τέζα, είχε εγκαταλείψει κάθε προσπάθεια να δείχνει λίγο περιποιημένη - δεν έβρισκε λόγο μιας και ο σύζυγος αδιάφορος κλπ κλπ. Κάποια στιγμή βρέθηκε κάποιος στον δρόμο της που της επισήμανε το πόσο όμορφη είναι, πόσο ερωτεύσιμη είναι, πόσο το ένα πόσο το άλλο και σου πα μου πες και εγώ θα σ έχω έτσι κι εγώ θα σου φέρομαι έτσι και εγώ θα σε λέω έτσι και μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι.... Η φίλη μου λοιπόν η οποία παρεπειπτόντως δεν είχε και παιδιά... ταρακουνήθηκε τόσο πολύ και έπραξε ως εξής : 1ον έριξε στον "τυχόντα" μια πολύ περιποιημένη χυλόπιττα γιατί θεώρησε - αν μη τι άλλο - ότι εκμεταλλευόταν την κατάσταση του γάμου της για να ρίξει γκόμενα, 2ον άνοιξε μια πολύ ωραία κουβέντα στον σύζυγό της που του είπε "ξέρεις κάτι μεγάλε.. τόσο καιρό γίνεται αυτό αυτό αυτό κι αυτό. και εμένα ξέρεις δεν μ αρέσει έτσι μ αρέσει έτσι έτσι έτσι κι έτσι. αν νομίζεις οτι δεν μπορούμε να βρούμε μία χρυσή τομή ώστε να περνάμε και οι δυο καλά ώρα καλή στην πρύμνη μου και αέρας στα πανιά μου". Δεν θα ξεχάσω τους ομηρικούς καυγάδες από την συζήτηση και μετά όπου η φίλη μου κατηγορήθηκε μέχρι και οτι είχε γκόμενο. που να ξερε ο σύζυγος... τες πα. το αποτέλεσμα ήταν να μην αλλάξει τίποτα στη σχέση τους. στην φίλη μου όμως άλλαξε το οτι κατάλαβε πλέον οτι σ έναν καλό γάμο οι σύζυγοι χαμογελάνε, δεν πνίγονται". πήρε τα παπούτσια της στά χέρια και σηκώθηκε κι έφυγε. Ξαναντρεύτηκε κάμποσα χρόνια αργότερα και είναι τρισευτυχισμένη έχοντας κάνει και παιδάκια πλέον.

 

Συνοψίζοντας.... θεωρώ οτι η καλύτερη λύση για την φίλη σου είναι κατ' αρχήν να κάνει τον λεγάμενο στην άκρη. (αν θες υπενθύμισέ της το πόσο γουρούνια είναι οι άντρες στο θέμα του σεξ και οτι σε τέτοιες στιγμές σκέφτονται με το κάτω κεφάλι άρα τα περί προβλημάτων κλπ είναι κουραφέξαλα :mrgreen:.). μετά να ξεκαθαρίσει με τον εαυτό της τί της φταίει και τί θέλει να γίνει γι αυτό που της φταίει.. να μιλήσει με τον άντρα της... και τέλος να αναλάβει τις ευθύνες της και να ετοιματσεί να αντιμετωπίσει τις συνέπειες των αποφάσεών της όποιες κι αν είναι αυτές οι αποφάσεις....

 

αυτά. πολλά είπα ε? :D

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε μεγάλο βαθμό με τις Sesame και Harlow....την απιστία, ούτε και εγώ την αποδέχομαι. Δεν ξέρω αν με έχουν απατήσει, αν μου συμβεί ποτέ, δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια, αλλά ξέρω ότι θα πληγωθώ αφάνταστα και μπορεί να αντιδράσω έως και ....βίαια! Να απιστήσω εγώ? Θέλω να πω μεγάλα λόγια: ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Αν η σχέση με τον άντρα μου σταματήσει να με καλύπτει (χτύπα ξύλο), θέλω να δω που φταίω και εγώ, γιατί δεν μπορεί να φταίει μόνο και ο άλλος και να δω τι μπορώ να κάνω. Αν δεν μπορώ να κάνω τίποτα, μήπως είναι πιο σωστό να πάρω διαζύγιο, αντί να ψάχνω να βρω κάτι άλλο? Μήπως είναι πιο τίμιο, απέναντι στον άνθρωπο που επέλεξα για άντρα μου, να μην του φερθώ, σόρυ για την έκφραση π....ικα? Αυτή τη στιγμή, δεν κρίνω κάποιον άνθρωπο, αλλά κάποια συμπεριφορά...για μένα, το να είσαι παντρεμμένος/η, να έχεις και παιδιά με τον/ την σύζυγο και αντί να κοιτάς να λύσεις τα προβλήματά του γάμου σου, να αναζητάς ερωτικό σύντροφο στο ίντερνετ και να τον βρίσκεις κιόλας, είναι π...κη συμπεριφορά. Και λυπάμαι, αλλά δεν δέχομαι το ότι "είναι δύσκολο για μια γυναίκα να χωρίσει, γιατί υπάρχει ανεργία, οικονομικά προβλήματα κλπ κλπ και έτσι, πρέπει να μείνει στο γάμο, μέχρι να σιγουρευτεί ότι το άλλο άτομο που βρήκε, θα την στηρίξει πλήρως οικονομικά, αν αποφασίσει να χωρίσει'. Για μένα, αυτή η κοπέλα, της ιστορίας, απλά εκμεταλλεύεται δύο άτομα: τον άντρα της και τον εραστή της. So simple.

Επίσης, μου κάνει τρομερή εντύπωση η ανευθυνότητά της: πως εμπιστεύτηκε έτσι ένα άτομο που γνώρισε διαδικτυακά, ενώ ακούγονται τόσα και τόσα? Μπαίνει ο άλλος με ένα nickname στο ίντερνετ και γράφει διάφορα, και δεν ξέρεις που σταματάει η αλήθεια και που αρχίζει το παραμύθι. Πόσα και πόσα έχουν συμβεί, με γνωριμίες μέσα από το ίντερνετ! Εδώ έχουν γίνει και φόνοι για ένα like στο facebook, τι να λέμε τώρα.....ούτε για ελεύθερη κοπέλα δεν το συστήνω αυτό, το να κάνει γνωριμίες μέσω διαδικτύου.

Και καλά, για τον εαυτό της αυτή δεν νοιάστηκε, δεν φοβήθηκε, πως της περνάει από το μυαλό να αντικαταστήσει τον πατέρα των παιδιών της με ένα άτομο που το ξέρει τόσο λίγο? Τα παιδιά της δεν τα σκέφτεται?

Κατά τα άλλα, όλοι έχουμε προβλήματα, όλοι έχουμε αντιμετωπίσει και αντιμετωπίζουμε διάφορα, αλλά η λύση δεν είναι να κάνουμε ο ένας τον άλλον τάρανδο. Σεβασμός χρειάζεται, απέναντι στον εαυτό μας πάνω από όλα και απέναντι και στο άτομο που έχουμε για σύντροφο. Και ναι, ο τίμιος δρόμος, (επιτρέψτε μου το επίθετο "τίμιος") είναι και ο πιο δύσκολος, το πιο τίμιο, για μένα, είναι αν δεν είσαι ευχαριστημένη με τον άνθρωπο που έχεις για σύντροφο, να χωρίζεις και όχι να σκέφτεσαι ότι "α, δεν θα βγαίνω οικονομικά, οπότε ας κάτσω στο γάμο και ας έχω παράλληλα και τον εραστή". Ε, όχι, ή χώρισε και ζορίσου οικονομικά και ανέλαβε τις ευθύνες σου ή κάτσε στο γάμο και διώξε τον γκόμενο! Μπορεί να είμαι απόλυτη, αλλά νομίζω ότι σε κάποια πράγματα καλό είναι να είμαστε και λίγο απόλυτες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ας μιλησω για μενα που ξερω καλυτερα...(κ θα επανελθω στο θεμα)....ο αντρας μου απο την αρχη ηταν κλειστος κ εσωστρεφης αλλα οχι αδιαφορος

ουτε κ μενα ηταν ιδιαιτερα του σαλιαρισματος,αγαπες,γλυκες κ τετοια...ουτε εγω ομως ιδιαιτερα,αν κ μου αρεσαν πχ να με λεει αγαπη μου,αλλα δεν το ζητουσα αφου εβλεπα οτι δεν το εχει(λαθος μου).οπως ειπα,περασαμε κ περασα πολλα για να κανω παιδια,απο κει ξεκινησε για μενα...δεν ηταν διπλα μου οσο ηθελα,πηγαινα μονη σε ολα,εξετασεις,υπερηχους,αποβολες,εμβρυομεταφορες...δε λεω οτι καθοταν σπιτι,δουλευε,αλλα θα μπορουσε σε καποιες φορες που ηταν μεγαλη αναγκη να ερθει μαζι μου στο γιατρο κ να παει αργοτερα στη δουλεια,δε μιλαμε κ για καθε μερα κ μιλαμε για σοβαρα προβληματα,οπου ηταν πηγαινα μονη μου,η με τη μαμα μου...δε μιλαγα(λαθος)οταν ερχοταν στο σπιτι μετα απο μια αποβολη η απο μια αρνητικη χοριακη,δεν μου ελεγε ας πουμε αγαπη μου ,μη στεναχωριεσαι,ολα καλα θα πανε,να με παρει μια αγκαλια,να κλαψω...καθομασταν να φαμε,λεμε τωρα μαυρο φαι,λεγαμε το τι εγινε στο γιατρο κ τελος...οχι οτι δε στεναχωριοταν,αλλα δε με στηριζε...οταν εκανα τις εξωσωματικες,τις ενεσεις,ποτε δε μου ειπε,α ρε νανσυ,τι τραβας κ συ...πονας,υποφερεις,τρυπιεσαι,α ρε μαναρι.....ολα καλα θα πανε στο τελος,μη φοβασαι,κανε υπομονη....εγω ημουν η δυνατη,παρολο που μεσα μου σε καθε αποτυχια πεθαινα κ το χειροτερο,ηξερα τι με περιμενει παλι....

κ οι δυο,εχουμε χασει πολυ δικους μας ανθρωπους κ εχουμε περασει δυσκολα μικροι....αυτο νομιζω τον εκλεισε κ τον σκληρυνε....ερχομαστε λιγο οταν ημουν εγκυος....σε ακινησια,απο την αρχη,μεχρι 28εβδομαδων που γεννησα,σε ενα κρεβατι,σηκωνομουν μονο για τουαλετα,ουτε τηλ γιατι απο την εγκυμοσυνη ειχαν πειραχτει τα ματια μου,ουτε βιβλια,ουτε νετ...μονο μια ανοιχτη μπαλκονοπορτα κ γω να κοιταω εξω,συνεχεια το ιδιο σημειο...μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη(τριδυμα)με πολλα προβληματα,πολλη στεναχωρια κ πολυ αγχος...εγω στο κρεβατι,κ ο αντρας μου στο σαλονι να κοιταει τηλ...κ υπηρχαν βεβαια φορες που ερχοταν κ καθομασταν μαζι,αλλα πολυ λιγες κοριτσια...ολοι μου ελεγαν να φαω,γιατι εγω δε μπορουσα,αναγουλες,εμετους κ τετοια,κ ο αντρας μου ο μονος χαλαρος..μια φορα θυμαμαι ζητησα ενα παγωτο,κ δε πηγε να μου παρει απο το διπλανο σχεδον περιπτερο,.μου ειπε τωρα δεν εχω να βγω,αυριο,κ εννοειται ουτε αυριο μου εφερε....ουτε αγκαλιες,ουτε να σου χτυπησει λιγο τη πλατη κ να πει ελα ρε,μη στεναχωριεσαι....μια πολυ δυακολη περιοδο για μενα......στα ορια καταθλιψης πρεπει να ημουν τωρα που τα σκεφτομαι.....μετα γεννησα κακην κακως...εγω ενα μαυρο χαλι,να μη μπορω να παρω τα ποδια μου απο την ακινησια,να με πονανε ολα,αιματοκριτης 23....παρολα αυτα,να κανω οτι πρεπει στο σπιτι,ενω η πεθερα μου μενει πολυ κοντα κ θα μπορουσε να της πει μανα,κανε ενα φαι,λεμε τωρα....οταν ηρθαν τα παιδια....τρελα....ακομα πιο ρακος απο τη κουραση κ το ξενυχτι...οταν ηταν 2μηνων πηγα στο παιδων με το ενα,αρρωστησε..εμεινα 10μερες...δεν εφυγα ουτε για μπανιο....κ οταν μια μερα ειπα στον αντρα μου να ερεθ να με παρει απο το πατρικο μου που ειχα παει για λιγο,μου ειπε δε μπορω να κανω την παρακαμψη,παρε ταξι κ ελα...τα παιδια μου,εγω τα μεγαλωσα,κ με βοηθεια απο τη πεθερα μου,που της το αναγνωριζω,κ τα σκ απο τη μαμα μου...κ οταν λεω εγω τα μεγαλωσα εννοω οτι εγω τα ταιζα,τα κοιμιζα,τα εκανα μπανιο,τα αλλαζα,τα ξενυχτουσα χωρις καμια υπερβολη.εγω το φαγητο,.σπιτι,σιδερο...κ ο δικος μου αντρας δε δουλευε με χρι αργα,νωρις το απογευμα σπτι....οχι οτι δεν τα αγαπουσε,αλλα βαρια η καλογερικη...κ οταν εχεις μια γυναικα που κανει το σκατο της παξιμαδι που λενε για να κρατιεται ορθια κ να ανταπεξερχεται σε ολα,λες οκ...αστην...τα καταφερνει,οταν θα πεσει κατω κ δε θα ξανασηκωθει ποτε,τοτε μπορει κατι να κανω κ γω....κ να ι,μιλαγα,παραπονιομουν,αλλα μετα απο καποιες φορες,αφου εβλεπα οτι δεν....τα εκανα νμονη μου για να τελειωνω,δεν ειχα ουτε την ορεξη ουτε την αντοχη να τσακωνομαι....μιλαμε για τριδυμα παιδια,οποιος δεν το εχει ζησει,δε μπορει να καταλαβει,δεν εχω την απαιτηση απο σας να καταλαβεται,δε με ζουσατε εσεις,αλλα απο τον αντρα μου την ειχα...δε μπορει να εισαι τοσο καλοπερασακιας,η επειδη δουλευεις κ γω ειμαι σπιτι,να λες αυτοι ειναι οι ρολοι μας...κ επειδη ειπα πολλα,κ εφυγα απο το θεμα,θα κλεισω εδω....

 

 

 

 

 

Χρονια πολλα! καλη χρονια!

τωρα μπορεσα να μπω....

για τον αντρα σου .........χμ.......τι να πω??????

ελεγες κλειστος κ ελεγα οκ κ ο δικος μου ετσι ειναι.....κ αλλωστε αυτο με τραβηξε σε εκεινον.....αυστηροςν κ με μενα μελι.......κλειστος (για να πει τι τον προβληματιζει πρεπει με το τσιγκελι να του το βγαλω?) αλλα με τα συναισθηματα πλουσιος.....δεν με αποκαλει με το ονομα μου.....καρδια μου κλπ.με τον δικο μου εκρινα με τον ορο κλειστος.....οτι δε λεει ευκολα αυτο που τον απασχολει...μη με στεναχωησει κλπ για τη δουλεια κυριως....

ο δικος σου ειναι εκει κ απων ???δυσκολο.....:evil::evil:υπομονη...μιλα του κ ολο κ κατι θα γινει...

κ εμεις περασαμε πολλα που μας ενωσαν(εγκυος πριν το γαμο, κανονιζουμε γαμο σε ενα μηνα, αποβολη, ατυχημα του συζυγου στη δουλεια---παραλιγο να πλαστικη στο χερι, ---γαμος τη βδομαδα του ατυχηματος,2 δυσκολες εγκυμοσυνες.....)αλλα ολα αυτα μας ενωσαν

εχεις δικιο με λιγες λεξεις πως να περιγραψει ο αλλος τη ζωη του?

εγω εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω κι εγώ...άσε!Δεν ξέρεις ο άλλος που τα γράφει τί έχει περάσει και απο ποιά θέση τα λέει και δεν χρειάζεται και να κομπάσει για την εμπειρία του.Ίσα ίσα που η πείρα θα έπρεπε να σημαίνει μεγαλύτερη κατανόηση προς τους ομοίους και όχι πέτρες για πέταμα.Καλή χρονιά με υγεία!

 

Χμμ εξαρταται κοπελα. Εξαρταται απο ΠΙΑ πλευρα του τραπεζιου καθεται αυτος που εχει την εμπειρια.....αν καταλαβαινεις τι λεω.....

 

Καλη χρονια.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Χμμ εξαρταται κοπελα. Εξαρταται απο ΠΙΑ πλευρα του τραπεζιου καθεται αυτος που εχει την εμπειρια.....αν καταλαβαινεις τι λεω.....

 

Καλη χρονια.....

 

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο άτομο που έχει απατηθεί? Ναι, ας σκεφτούμε λίγο και αυτό το άτομο....εγώ, σε μία τέτοια κατάσταση, αυτόν/ήν θα συμπονέσω πιο πολύ, κακά τα ψέμματα. Τέτοιος είναι ο χαρακτήρας μου. Ακόμα και αν αυτός/ ή έχει παραμελήσει τον/ την σύντροφό του. Νομίζω ότι σε κανέναν δεν αξίζει αυτή η συμπεριφορά.

Δεν ξέρω, εγώ θα αισθανόμουν ότι πέφτω πολύ χαμηλά, αν απατούσα το σύντροφό μου, δηλαδή, ο λόγος που δεν έχω απιστήσει ποτέ, δεν είναι μόνο ότι δεν θέλω να πληγώσω το άτομο που έχω στο πλευρό μου (από επιλογή μου), είναι ότι θέλω πάνω από όλα να είμαι εντάξει απέναντι στον εαυτό μου.

Περιγράφει κάτι η sesame, λίγες σελίδες πιο πίσω, που με συγκλόνισε....επειδή δεν μπορώ να το βρω τώρα και να κάνω quote, θα τολμήσω να γράψω την κεντρική ιδέα: πως είναι δυνατόν, ένας άνθρωπος (άντρας, γυναίκα, whatever) τη μία στιγμή να είναι με τον εραστή/ την ερωμένη και μετά να επιστρέφει στο "νόμιμο" και επίσιμο σύντροφο σαν να μην συμβαίνει τίποτα? Εγώ δεν θα μπορούσα να παίξω αυτό το θέατρο....και ειδικά, αν μεταξύ των θεατών, δεν ήταν μόνο ο σύντροφος, αλλά και τα παιδιά μας!

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο άτομο που έχει απατηθεί? Ναι, ας σκεφτούμε λίγο και αυτό το άτομο....εγώ, σε μία τέτοια κατάσταση, αυτόν/ήν θα συμπονέσω πιο πολύ, κακά τα ψέμματα. Τέτοιος είναι ο χαρακτήρας μου. Ακόμα και αν αυτός/ ή έχει παραμελήσει τον/ την σύντροφό του. Νομίζω ότι σε κανέναν δεν αξίζει αυτή η συμπεριφορά.

Δεν ξέρω, εγώ θα αισθανόμουν ότι πέφτω πολύ χαμηλά, αν απατούσα το σύντροφό μου, δηλαδή, ο λόγος που δεν έχω απιστήσει ποτέ, δεν είναι μόνο ότι δεν θέλω να πληγώσω το άτομο που έχω στο πλευρό μου (από επιλογή μου), είναι ότι θέλω πάνω από όλα να είμαι εντάξει απέναντι στον εαυτό μου.

Περιγράφει κάτι η sesame, λίγες σελίδες πιο πίσω, που με συγκλόνισε....επειδή δεν μπορώ να το βρω τώρα και να κάνω quote, θα τολμήσω να γράψω την κεντρική ιδέα: πως είναι δυνατόν, ένας άνθρωπος (άντρας, γυναίκα, whatever) τη μία στιγμή να είναι με τον εραστή/ την ερωμένη και μετά να επιστρέφει στο "νόμιμο" και επίσιμο σύντροφο σαν να μην συμβαίνει τίποτα? Εγώ δεν θα μπορούσα να παίξω αυτό το θέατρο....και ειδικά, αν μεταξύ των θεατών, δεν ήταν μόνο ο σύντροφος, αλλά και τα παιδιά μας!

 

συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο άτομο που έχει απατηθεί? Ναι, ας σκεφτούμε λίγο και αυτό το άτομο....εγώ, σε μία τέτοια κατάσταση, αυτόν/ήν θα συμπονέσω πιο πολύ, κακά τα ψέμματα. Τέτοιος είναι ο χαρακτήρας μου. Ακόμα και αν αυτός/ ή έχει παραμελήσει τον/ την σύντροφό του. Νομίζω ότι σε κανέναν δεν αξίζει αυτή η συμπεριφορά.

Δεν ξέρω, εγώ θα αισθανόμουν ότι πέφτω πολύ χαμηλά, αν απατούσα το σύντροφό μου, δηλαδή, ο λόγος που δεν έχω απιστήσει ποτέ, δεν είναι μόνο ότι δεν θέλω να πληγώσω το άτομο που έχω στο πλευρό μου (από επιλογή μου), είναι ότι θέλω πάνω από όλα να είμαι εντάξει απέναντι στον εαυτό μου.

Περιγράφει κάτι η sesame, λίγες σελίδες πιο πίσω, που με συγκλόνισε....επειδή δεν μπορώ να το βρω τώρα και να κάνω quote, θα τολμήσω να γράψω την κεντρική ιδέα: πως είναι δυνατόν, ένας άνθρωπος (άντρας, γυναίκα, whatever) τη μία στιγμή να είναι με τον εραστή/ την ερωμένη και μετά να επιστρέφει στο "νόμιμο" και επίσιμο σύντροφο σαν να μην συμβαίνει τίποτα? Εγώ δεν θα μπορούσα να παίξω αυτό το θέατρο....και ειδικά, αν μεταξύ των θεατών, δεν ήταν μόνο ο σύντροφος, αλλά και τα παιδιά μας!

 

Ναι για τον/την απατημενο/νη μιλαω κορη. Συγκεντρωνομαστε στην ηθικη της πραξης του θυτη η οποια για μενα ειναι ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ (τελος δεν τον κανω debate). Τον απατημενο τον σκεφτηκε κανενας? Σιγουρα οχι αυτος που τον απατησε. Για αυτον δεν υπαρχει απατημενος. Ο θυτης το κανει με γνωμονα τον ΕΑΥΤΟΥΛΗ του και μονο (αχ δεν μπορω, δεν με προσεχει, δεν με ρενει με ροδοπεταλα). Την βολη του και την ευτυχια του. Κρυμμενος βεβαια πισω απο την ουτοπικη σιγουρια της 'εν διαλυσης' οικογενειας του, για να καλυπτεται και συναισθηματικα απο ενα τριτο προσωπο. Μεγαλυτερη υποκρισια απο αυτο δεν υπαρχει. Και μεγαλυτερος ΠΟΝΟΣ που μπορεις να προσφερεις στο εταιρο ημισυ. Και να βαλεις και παιδια στην μεση. Τι λεμε τωρα......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μιλάμε για έναν άντρα που εκτος απο την εργατικότητα του διακρίνονταν και για την τρυφερότητα ή την αγάπη που έδειχνε στη γυναίκα του την κακούργα που του τα φόραγε, μιλάμε για κάποιον που ήταν τυπικά εντάξει στις υποχρεώσεις του (δουλειά σπίτι) και ως εκεί.Εγώ αυτό δεν το ονομάζω σύντροφο αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.

 

ξερεις κατι;οπως πολυ σωστα λες....αυτα ειναι υποκειμενικα...που σημαινει οτι μπορει η φιλη μας να τον βλεπει για απλα τυπικα οκ στις υποχρεωσεις του κ υστερα κακο ψυχρο κ αναποδο....αλλα τελικα ο ανθρωπακος που εγινε ρουντολφ στα καλα καθουμενα,να ταν οκ,κ δοτικος,κ απλα η κοπελα να θελει καθε μερα να της λεει σ αγαπω με τη συμφωνικη ορχηστρα στο background....τι θελω να πω....εχω μια φιλη που ολο μου κλαιγοταν οτι ο αντρας της,ετσι,γιουβετσι,δε μ αγαπαει ,δε μου κανει δε με χαιδευει,δε μου μιλαει γλυκα κλπ...κ τυχαινει κ τους ζω σε διακοπες....κ βλεπεις εναν υπερ ρομαντικο αντρα κ μια γυναικα που εχει στο μυαλο της τα απαντα του αρλρκιν,κ επειδη ο ταλαιπωρος δεν της τα προσφερει,αυτη γκρινιαζει οτι δεν ειναι δοτικος

καταλαβαινεις που το παω?;)

συμφωνω απολυτα....κ εγω ετσι το ειχα στο μυαλο μου...κ η φιλη να δικαιολογειται....το να ειναι ενασ αντρας απων ειναι αλλη υποθεση....

δεν καταλαβαινει ο συζυγος?ειναι απων?προσπαθεις κ δεν αλλαζει?

εγω ειμαι της αποψης θες να χωρισεις????

χωρισε

οχι ομως στην απιστια

σε αυτο ειμαι καθετη....κ ας εχει μερικα δικια η φιλη σου...

μα εεν προκειμενω,η φιλη της φιλης μας,δεν εχει παρατηθει...εχει πιασει κ δευτερη...δουλεια κ βαραει διπλοβαρδια!!!:lol::lol::lol::lol:

 

μπα σε καλο σας....ωραια περναω...:lol::lol:

:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ θα αισθανόμουν ότι πέφτω πολύ χαμηλά, αν απατούσα το σύντροφό μου, δηλαδή, ο λόγος που δεν έχω απιστήσει ποτέ, δεν είναι μόνο ότι δεν θέλω να πληγώσω το άτομο που έχω στο πλευρό μου (από επιλογή μου), είναι ότι θέλω πάνω από όλα να είμαι εντάξει απέναντι στον εαυτό μου.

Περιγράφει κάτι η sesame, λίγες σελίδες πιο πίσω, που με συγκλόνισε....επειδή δεν μπορώ να το βρω τώρα και να κάνω quote, θα τολμήσω να γράψω την κεντρική ιδέα: πως είναι δυνατόν, ένας άνθρωπος (άντρας, γυναίκα, whatever) τη μία στιγμή να είναι με τον εραστή/ την ερωμένη και μετά να επιστρέφει στο "νόμιμο" και επίσιμο σύντροφο σαν να μην συμβαίνει τίποτα? Εγώ δεν θα μπορούσα να παίξω αυτό το θέατρο....και ειδικά, αν μεταξύ των θεατών, δεν ήταν μόνο ο σύντροφος, αλλά και τα παιδιά μας!

 

ειλικρινά δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα!!!!!

ακριβώς το ίδιο νιώθω και εγώ!!!!!!!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Ellephriem, για μένα, έχεις μεγάλο δίκιο.

Το ότι συμφωνώ μαζί σου, δεν σημαίνει ότι λιθοβολώ αυτόν ή αυτήν που απατάει. Δεν καταδικάζω εγώ προσωπικά τον άνθρωπο, αλλά τη συμπεριφορά.

Έχω φίλους και φίλες που έκαναν ότι κάνει και η φίλη της θεματοθέτριας, απάτησαν δηλαδή τους συντρόφους τους αλλά, τα δικά μου τα άτομα, τουλάχιστον, χώρισαν γρήγορα, δεν έκατσαν να το κλωθογυρίζουν το πράγμα 800 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ellephriem, για μένα, έχεις μεγάλο δίκιο.

Το ότι συμφωνώ μαζί σου, δεν σημαίνει ότι λιθοβολώ αυτόν ή αυτήν που απατάει. Δεν καταδικάζω εγώ προσωπικά τον άνθρωπο, αλλά τη συμπεριφορά.

Έχω φίλους και φίλες που έκαναν ότι κάνει και η φίλη της θεματοθέτριας, απάτησαν δηλαδή τους συντρόφους τους αλλά, τα δικά μου τα άτομα, τουλάχιστον, χώρισαν γρήγορα, δεν έκατσαν να το κλωθογυρίζουν το πράγμα 800 χρόνια.

 

Μπραβο τους.....και ετσι επρεπε......οσο για μενα κραταω την κοτρωνα και συνεχιζω να την σφιγγω γερα στο χερι μου, παιζω μαζι της και κοιταω .....καπου. Και δεν την αφηνω απο το χερι μου. Οπως ειπαμε και παραπανω ο καθενας γραφει και χρωματιζει τα λεγομενα του με βαση τις εμπειριες του........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια , καμια δεν συμφωνει με την απιστια αυτο ειναι δεδομενο καμια δεν ειπε καλα εκανε .Αναφερθηκε σε καποια ποστ: να χωρισει αλλα οχι να εχει γκομενο και συζυγο .Συμφωνω, αλλα πουθενα στην ιστορια της φιλης μας δεν φανηκε κατι τετοιο δεν ειδα εγω να θελει να συνεχισει τον δεσμο της και τον γαμο παραλληλα. Σε αλλα ποστ την κρινετε ποσο ευκολα το εκανε και πως γυριζε το βραδυ σπιτι κλπ κλπ μα ξερετε; γνωριζετε την συναισθηματικη κατασταση αυτης της γυναικας ; πως ξερετε οτι δεν ντρεπετε ; οτι παιζει θεατρο στα παιδια της και τον αντρα της ; πως γνωριζετε πως αισθανετε ; και αν εχει ενοχες ; τυψεις ; αηδια για τον εαυτο της ; Κρινουμε εναν ανθρωπο που δεν γνωριζουμε τιποτα για αυτον για μια πραξη του ( οκ πραξη οχι αποδεχτη ) αλλα ας βαλουμε λιγο νερο στο κρασι μας, και ας αφησουμε τις πετρες κατω αν μπορουμε να βοηθησουμε να το κανουμε αλλα χωρις αφορισμους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια , καμια δεν συμφωνει με την απιστια αυτο ειναι δεδομενο καμια δεν ειπε καλα εκανε .Αναφερθηκε σε καποια ποστ: να χωρισει αλλα οχι να εχει γκομενο και συζυγο .Συμφωνω, αλλα πουθενα στην ιστορια της φιλης μας δεν φανηκε κατι τετοιο δεν ειδα εγω να θελει να συνεχισει τον δεσμο της και τον γαμο παραλληλα. Σε αλλα ποστ την κρινετε ποσο ευκολα το εκανε και πως γυριζε το βραδυ σπιτι κλπ κλπ μα ξερετε; γνωριζετε την συναισθηματικη κατασταση αυτης της γυναικας ; πως ξερετε οτι δεν ντρεπετε ; οτι παιζει θεατρο στα παιδια της και τον αντρα της ; πως γνωριζετε πως αισθανετε ; και αν εχει ενοχες ; τυψεις ; αηδια για τον εαυτο της ; Κρινουμε εναν ανθρωπο που δεν γνωριζουμε τιποτα για αυτον για μια πραξη του ( οκ πραξη οχι αποδεχτη ) αλλα ας βαλουμε λιγο νερο στο κρασι μας, και ας αφησουμε τις πετρες κατω αν μπορουμε να βοηθησουμε να το κανουμε αλλα χωρις αφορισμους.

 

Νερο στο κρασι του βαζει αυτος που του 'περισσευει΄...............

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το πας?

Αυτή η νοοτροπία με σκοτώνει λέμε.......

Με όσα διάβασα εδώ, η γυναίκα είναι ένα κακόμοιρο πλάσμα που παντρεύεται χωρίς να το καλοσκεφτεί, στις περισσότερες δε των περιπτώσεων έχει βιαστεί (και ίσως και να πίεσε τον άμοιρο σύζυγο-είναι γνωστό ότι ο γάμος είναι όνειρο των γυναικών και όχι τόσο των αντρών-) και μετά είδε ότι ο γάμος δεν είναι μόνο γλύκες, έχει και δουλειά και ευθύνες....τα δε τριαντάφυλλα έπεσαν θύματα της κρίσης ....

και περνάμε στο επόμενο στάδιο....ζητείται ιππότης να μας βγάλει από αυτή τη ζωή και να μας πάει στο κάστρο του....το κάστρο βέβαια είναι ετοιμόρροπο και μπάζει από παντού, αλλά για την ώρα βολεύει...μετά ψάχνουμε για άλλον καλύτερο....η ουσία είναι να μη μείνουμε ξεκρέμαστες........

Συγνώμη που είμαι κυνική, αλλά αυτά διαβάζω......και όχι δεν τα κατανοώ......

 

 

ποσο πολυ συμφωνω ......

βρε κοριτσια, αν δεν περνα καλα η χ συζυγος κ δεν αλλαζει ο συζυγος ντουβαρι μετα απο χιλιες προσπαθειες,..... ας χωρισει η συζυγος , ας βρει δουλεια, ας ορθοποδησει, κ μετα, βλεπει αν υπαρχει καποιος κυριος κλπκλπκλπ

η απιστια δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να γινει.

κ εμεις να πρεπει να τη δικαιολογησουμε.....

μπορει να ειμαι απολυτη....μπορει να ειναι κ λαθος μου, αλλα η απιστια (απο οποια μερια κ να γινει αυτο με ενοχλει.δεν περνας καλα? δεν αλλαζει ο αλλος?????????χωρισε κ βρες οσους/οσες θελεις....γιατι να κοροιδευεις?ειτε αντρας ειτε γυναικα)

 

δεν το παιζω ηθηκολογα ουτε πετρες πεταω αλλα οπως θα με ενοχλουσε ενα θεμα .....αδιαφορει η γυναικα μου κ την απατησα ετσι με ενοχλει κ η γυναικεια απιστια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια , καμια δεν συμφωνει με την απιστια αυτο ειναι δεδομενο καμια δεν ειπε καλα εκανε .Αναφερθηκε σε καποια ποστ: να χωρισει αλλα οχι να εχει γκομενο και συζυγο .Συμφωνω, αλλα πουθενα στην ιστορια της φιλης μας δεν φανηκε κατι τετοιο δεν ειδα εγω να θελει να συνεχισει τον δεσμο της και τον γαμο παραλληλα. Σε αλλα ποστ την κρινετε ποσο ευκολα το εκανε και πως γυριζε το βραδυ σπιτι κλπ κλπ μα ξερετε; γνωριζετε την συναισθηματικη κατασταση αυτης της γυναικας ; πως ξερετε οτι δεν ντρεπετε ; οτι παιζει θεατρο στα παιδια της και τον αντρα της ; πως γνωριζετε πως αισθανετε ; και αν εχει ενοχες ; τυψεις ; αηδια για τον εαυτο της ; Κρινουμε εναν ανθρωπο που δεν γνωριζουμε τιποτα για αυτον για μια πραξη του ( οκ πραξη οχι αποδεχτη ) αλλα ας βαλουμε λιγο νερο στο κρασι μας, και ας αφησουμε τις πετρες κατω αν μπορουμε να βοηθησουμε να το κανουμε αλλα χωρις αφορισμους.

 

Μουσμουλίτσα μου, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικά όρια και αντοχές και ανοχές, απέναντι στις πράξεις των ανθρώπων με τους οποίους σχετίζεται. Ναι, δεν την ξέρουμε την κοπέλα προσωπικά, αλλά μιλάμε η κάθε μία με βάσει τις εμπειρίες της και τα πιστεύω της. Τώρα, το αν αισθανόταν άσχημα ή όχι, κάθε φορά που γύρναγε στο συζυγικό κρεβάτι, αφού είχε βγει με τον εραστή της, για μένα προσωπικά, δεν διορθώνει την κατάσταση ούτε θα την δικαιολογήσω με βάσει το συναίσθημά της μετά την απιστία. Αν ήταν φίλη μου η επίμαχη κοπέλα, θα της έλεγα ότι είχα πει σε δικούς μου φίλους και φίλες που είχαν κάνει κάτι αντίστοιχο (απάτησαν τους συντρόφους τους), απλά, κοφτά, σταράτα και στα...γαλλικά:oops:: "φίλε ή φίλη, δεν σου κόβω την καλημέρα, γιατί σε αγαπάω, αλλά για μένα η πράξη σου ήταν π....κη. Αν μετά από αυτό θέλεις να μου κόψεις εσύ την καλημέρα, έχεις κάθε δικαίωμα. Αλλά την άποψή μου για τις μακακίες που κάνεις δεν μπορώ να την κρατήσω κρυφή, αφού με ρωτάς, θα στην πω".

Επίσης, πρέπει να πω ότι εμένα με θύμωσε όλες τις φορές που μου εκμυστηρεύτηκαν κάτι τέτοιο, γιατί αισθάνθηκα και λίγο συνένοχος, ότι και καλά καλύπτω το άτομο που απιστεί....πως έτυχε και τα ζευγάρια αυτά, ήταν ζευγάρια φίλων, δηλαδή ήμουν φίλη και με τον άντρα και με τη γυναίκα. Εκεί να δεις μπέρδεμα....αλλά ευτυχώς, οι δικοί μου, όπως το είπα, το έκοβαν γρήγορα το διπλό παιχνίδι και χώριζαν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να λυπηθώ τον σύντροφο που απατά..

αν ένοιωθε τύψεις και ενοχές δεν θα απατούσε δεν θα έκανε σχέση...δεν κρίνω κανέναν, ο καθένας κάνει ότι θέλει σπίτι του και στο κρεβάτι του αλλά πραγματικά δεν μπορώ να δείξω οίκτο για κάποιον που επιλέγει να βάλει τρίτο πρόσωπο στον γάμο του!ενήνλικες είμαστε!οι πράξεις μας έχουν και συνέπειες!

αφού δεν περνάς καλά και έχεις το θάρρος να κάνεις εξωσυζυγική σχέση θα έχεις και το θάρρος να πάρεις διαζύγιο και να ζήσεις μόνος σου...σωστά???

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Μουσμουλίτσα μου, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικά όρια και αντοχές και ανοχές, απέναντι στις πράξεις των ανθρώπων με τους οποίους σχετίζεται. Ναι, δεν την ξέρουμε την κοπέλα προσωπικά, αλλά μιλάμε η κάθε μία με βάσει τις εμπειρίες της και τα πιστεύω της. Τώρα, το αν αισθανόταν άσχημα ή όχι, κάθε φορά που γύρναγε στο συζυγικό κρεβάτι, αφού είχε βγει με τον εραστή της, για μένα προσωπικά, δεν διορθώνει την κατάσταση ούτε θα την δικαιολογήσω με βάσει το συναίσθημά της μετά την απιστία. Αν ήταν φίλη μου η επίμαχη κοπέλα, θα της έλεγα ότι είχα πει σε δικούς μου φίλους και φίλες που είχαν κάνει κάτι αντίστοιχο (απάτησαν τους συντρόφους τους), απλά, κοφτά, σταράτα και στα...γαλλικά:oops:: "φίλε ή φίλη, δεν σου κόβω την καλημέρα, γιατί σε αγαπάω, αλλά για μένα η πράξη σου ήταν π....κη. Αν μετά από αυτό θέλεις να μου κόψεις εσύ την καλημέρα, έχεις κάθε δικαίωμα. Αλλά την άποψή μου για τις μακακίες που κάνεις δεν μπορώ να την κρατήσω κρυφή, αφού με ρωτάς, θα στην πω".

Επίσης, πρέπει να πω ότι εμένα με θύμωσε όλες τις φορές που μου εκμυστηρεύτηκαν κάτι τέτοιο, γιατί αισθάνθηκα και λίγο συνένοχος, ότι και καλά καλύπτω το άτομο που απιστεί....πως έτυχε και τα ζευγάρια αυτά, ήταν ζευγάρια φίλων, δηλαδή ήμουν φίλη και με τον άντρα και με τη γυναίκα. Εκεί να δεις μπέρδεμα....αλλά ευτυχώς, οι δικοί μου, όπως το είπα, το έκοβαν γρήγορα το διπλό παιχνίδι και χώριζαν.

 

 

Ειδατε καπου οτι η κοπελα περναει μια χαρα σε αυτην την κατάσταση; ειπε οτι δεν θελω να χωρισω αλλα θελω να ειμαι και μαζι με τον αλλον ; ή ειναι μια κατασταση που τραβαει χρονια ; 7 μηνες γνωριζονται και εχουν βρεθει 3 φορες ερωτικα .Αν σε καποιο ποστ που εχασα δειχνει κατι αλλο τοτε συγνωμη εγω δεν καταλαβα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε καπου οτι η κοπελα περναει μια χαρα σε αυτην την κατάσταση; ειπε οτι δεν θελω να χωρισω αλλα θελω να ειμαι και μαζι με τον αλλον ; ή ειναι μια κατασταση που τραβαει χρονια ; 7 μηνες γνωριζονται και εχουν βρεθει 3 φορες ερωτικα .Αν σε καποιο ποστ που εχασα δειχνει κατι αλλο τοτε συγνωμη εγω δεν καταλαβα καλα .

 

Υπαρχει μετρητης απιστιας? Κατω απο 5 φορες εισαι οκ ή κατω απο χρονο ενταξει συγχωρησε? Και οκ δεν ειναι πανω μας να την συγχωρησουμε. Πανω στον κερατα ειναι ΑΝ το μαθει. Αλλα διαβαζοντας πισω θα δεις οτι σκεφτοταν να παρει τα παιδια και να παει να μεινει με τον γκομενο. Οχι απλα να χωρισει αλλα να παρει και τα παιδια απο τον πατερα.......απο εκει και περα σου ξαναλεω.......αμα σου περισσευει εισαι και πολυ κουλ.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πόσες φορές έχουν βρεθεί ερωτικά ή ότι βρέθηκαν??ο αριθμός θα αλλάξει δηλαδή??η όλη συμπεριφορά της φίλης της νάνσυ2 (τουλάχιστον όπως την περιργάφει) δείχνει πως η ίδια είναι ανώριμη και δεν ξέρει τι θέλει.

εγώ προσωπικά αν ήμουν μητέρα δεν θα εμπιστευόμουν τα παιδιά μου σε έναν 45χρονο που μόλις είχα γνωρίσει, γιατί στην τελική θα ήμουν μητέρα και η προτεραιότητας μιας μητέρας πιστεύω πως είναι η ασφάλεια των παιδιών της, κανείς δεν ξέρει τι τρέλα κουβαλά ο καθένας και πόσο θα κοστίσει στα παιδία μια τέτοια αλλαγή σε τόσο μικρό διάστημα(χωρίζουν οι γονείς και έχουν ''νέο'' μπαμπά)

γαιτί δεν είναι μόνο το ότι απάτησε αλλά ήταν έτοιμη να διαλύσει το σπίτι το σπίτι της χωρίς να σκεφτεί καθόλου τις επιπτώσεις που αυτό θα είχε στα παιδιά της..

και όλα αυτά με την δικαιολογία ότι παντρεύτηκε νωρίς και ο άντρας της δεν είναι εκδηλωτικός!!!με την ίδια λογική ο άντρας μου θα έπρεπε να με χωρίσει!!!!!!γιατί δεν είμαι ρομαντική, τρυφερή, και εκδηλωτική!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πόσες φορές έχουν βρεθεί ερωτικά ή ότι βρέθηκαν??ο αριθμός θα αλλάξει δηλαδή??η όλη συμπεριφορά της φίλης της νάνσυ2 (τουλάχιστον όπως την περιργάφει) δείχνει πως η ίδια είναι ανώριμη και δεν ξέρει τι θέλει.

εγώ προσωπικά αν ήμουν μητέρα δεν θα εμπιστευόμουν τα παιδιά μου σε έναν 45χρονο που μόλις είχα γνωρίσει, γιατί στην τελική θα ήμουν μητέρα και η προτεραιότητας μιας μητέρας πιστεύω πως είναι η ασφάλεια των παιδιών της, κανείς δεν ξέρει τι τρέλα κουβαλά ο καθένας και πόσο θα κοστίσει στα παιδία μια τέτοια αλλαγή σε τόσο μικρό διάστημα(χωρίζουν οι γονείς και έχουν ''νέο'' μπαμπά)

γαιτί δεν είναι μόνο το ότι απάτησε αλλά ήταν έτοιμη να διαλύσει το σπίτι το σπίτι της χωρίς να σκεφτεί καθόλου τις επιπτώσεις που αυτό θα είχε στα παιδιά της..

και όλα αυτά με την δικαιολογία ότι παντρεύτηκε νωρίς και ο άντρας της δεν είναι εκδηλωτικός!!!με την ίδια λογική ο άντρας μου θα έπρεπε να με χωρίσει!!!!!!γιατί δεν είμαι ρομαντική, τρυφερή, και εκδηλωτική!!

 

να σε χωρισει οχι...αλλα το κερατωματακι σου το αξιζεις να το φας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:δεν εισαι ρομαντικηηηηηηη;θα σε κανει ρουντολφ ο συζυγος,και θα χει κ δικιο-ο κακοοοομοιρος!:lol:

εννοειται πως αστειευομαι,ελπιζω να μην παρεξηγηθεις:-D-χρησιμοποιω απλα τις ιδεες μερικων εκ των "φιλελευθερων" ποστ εδω μεσα....)

Link to comment
Share on other sites

να σε χωρισει οχι...αλλα το κερατωματακι σου το αξιζεις να το φας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:δεν εισαι ρομαντικηηηηηηη;θα σε κανει ρουντολφ ο συζυγος,και θα χει κ δικιο-ο κακοοοομοιρος!:lol:

εννοειται πως αστειευομαι,ελπιζω να μην παρεξηγηθεις:-D-χρησιμοποιω απλα τις ιδεες μερικων εκ των "φιλελευθερων" ποστ εδω μεσα....)

 

χαχαχαχαχα !!!!!!!!

ε βέβαια θα έχει δίκιο!!!!!!!!ο καημένος με μένα την κρύα που έμπλεξε!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...