Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιτέλους οι πρώτες αγορές! Τι να αποφύγουμε και γιατί..?


Recommended Posts

Λοιπόν αγαπητές φίλες και φίλοι,

έχουμε μπει στην τελική σχεδόν ευθεία! Γεννάμε (πρώτα ο Θεός!) μέσα Σεπτεμβρίου! Ναι, ναι περιμένουμε κοριτσάκι! :) Και αφού ο Αυγουστος αναμένεται ζεστός και δύσκολος για μας, είπαμε τις αγορές μας να τις κάνουμε τώρα! Είναι και οι εκπτώσεις βλέπετε...! :) Από εσάς όσες και όσοι έχετε την εμπειρία, θα ήθελα μία γνώμη στο τι να αποφύγουμε, γιατί κάτι μου λέει πως κι εμείς με τα μούτρα θα πέσουμε στην παγίδα και θα τα αγοράσουμε όλα (και από πολλά) τελικά!!! Επίσης κάτι σημαντικό, σχετικά με διάφορα μοντέλα που κυκλοφορούν σε διάφορα είδη, όπως για παράδειγμα οι αποστειρωτές, π.χ. άκουσα και δεν το γνώριζα πως ένα συγκεκριμένο μοντέλο 8 θέσεων είναι τόσο περίπλοκο που τι να τις κάνεις και τις 8 θέσεις, σου βγαίνει η πίστη κάθε μέρα. Ενώ ένα άλλο με 6 θέσεις είναι τόσο απλό που πραγματικά κάνεις την δουλειά σου. Γενικά, υπάρχει κάτι που έχετε δει και δεν σας βόλεψε σε αυτά τα είδη της καθημερινότητας και χρειάστηκε να το αλλάξετε για κάποιον λόγο? Ενημερώστε μας please!!!

as1cCAx0g411220MzA5Ynw2NjEyMWJ8YmFieSBhbmdlbCBnaXJsIGlzIGNvbWluZyBpbi4uLg.gif

 

Angel

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ήταν ιδιαίτερα σημαντικό να μοιραστούμε την εμπειρία που υπάρχει από εσάς αναφορικά με συγκεκριμένα μοντέλα που κυκλοφορούν στην αγορά και για "χ" λόγους δεν τα προτέινετε. Οι μικρές λεπτομέρειες είναι αυτές που κάνουν την διαφορά και έχω την σιγουριά πως λίγοι πωλητές καταστημάτων θα μας καθοδηγήσουν σωστά! Λοιπόν περιμένω τις επισημάνσεις σας!

as1cCAx0g411220MzA5Ynw2NjEyMWJ8YmFieSBhbmdlbCBnaXJsIGlzIGNvbWluZyBpbi4uLg.gif

 

Angel

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=590

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=521

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=396

 

κι άλλα πολλά ρίξε μια ματιά και θα καλυφθείς πιστεύω.....

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηρα καποια πραγματα για μενα και πηρα το σετ των 8 απο mothercare που εχει φορμακι, παντελονακι μπλουζιτσα, καπελινο, εσωρουχο φορμακι, γαντακια. να ρωτησω κατι χαζο?? το φορμακι που πηρα ειναι μακρυμανικο κι εγω γενναω εκει γυρω στο πρωτο δεκαημερο του σεπτεμβρη. μηπως εκανα βλακεια????? οχι οτι δε θα το φορεσει πιο μετα, αλλα το αγορασα κυριως για την εξοδο μας απο το μαιευτηριο. Βεβαια σκεφτομαι πως εχει και το αντιστοιχο φορμακι σε εσωρουχο να φορεσει κι απο πανω ισως του ριξω μια πικε κουβερτουλα.

 

Αλλα αν ο καιρος ειναι ζεστος για σεπτεμβρη λετε να φορεθει??? :cry: ουφ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω σημερα πηρα καποια πραγματα για μενα και πηρα το σετ των 8 απο mothercare που εχει φορμακι, παντελονακι μπλουζιτσα, καπελινο, εσωρουχο φορμακι, γαντακια. να ρωτησω κατι χαζο?? το φορμακι που πηρα ειναι μακρυμανικο κι εγω γενναω εκει γυρω στο πρωτο δεκαημερο του σεπτεμβρη. μηπως εκανα βλακεια????? οχι οτι δε θα το φορεσει πιο μετα, αλλα το αγορασα κυριως για την εξοδο μας απο το μαιευτηριο. Βεβαια σκεφτομαι πως εχει και το αντιστοιχο φορμακι σε εσωρουχο να φορεσει κι απο πανω ισως του ριξω μια πικε κουβερτουλα.

 

Αλλα αν ο καιρος ειναι ζεστος για σεπτεμβρη λετε να φορεθει??? :cry: ουφ!!

 

Θα το φορεσεις στο μωρο τα πρωτα 24ωρα. Θα σου το πουν κ εκεινοι γιατι τις πρωτες ωρες εκτος μητρας το μωρακι κρυωνει. Οποτε σιγουρα δεν θα παει χαμενο! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...