Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσο μαμακιας ειναι ο ανδρας σας??


basic

Recommended Posts

Συμφωνώ Stellinula, κι αυτό δυστυχώς το ακούω από πολλές φίλες μου... ''εγώ το είχα στην κοιλιά, εγώ πόνεσα να το γεννήσω, ο άντρας τί έκανε''? Με θλίβει πολύ αυτό, βγάζει μια απαξίωση για τους άντρες... Τί είναι δηλαδή ο άντρας σου, μηχανή που απλά έδωσε το σπέρμα του για να γεννηθεί το παιδί ΣΟΥ?

 

Τί εγωισμός είναι αυτός που βγάζουν κάποιες γυναίκες... Δηλαδή αυτά είναι τα αισθήματά τους για τον άντρα τους? Σε λίγο θα πουν ότι ήταν τόση η επιθυμία να κάνουν παιδί, που βρήκαν κάποιον άντρα κυρίως για να κάνουν παιδί και μετά σκασίλα τους, η ζωή τους είναι τα παιδιά τους μόνο (ειδικά μια συγκεκριμένη που ξέρω, σχεδόν το έχει πει).

 

MaRiA06 δεν αναφέρομαι σ' εσένα, απλά αφορμή πήρα.

ειτε το θελουμε ειτε οχι η γυναικα δυστυχω ςκαι υποφερει στην εγκυμοσυνη γεννα κλπ κια εχει πιο ενεργο ρολο στο μεγαλωμα του παιδιου ακομα κι αν εργαζεται οπως κι ο αντρας. οποτε γιατι να μην εχει κι αυτη λογο στο ονομα του παιδιου? δεν ειναι απαξιωση δηλαδη προς τη γυναικα να απαιτει ο αντρας και το σοι του να βγουν πρωτα τα δικα του ονοματα?

θα μου πεις ελα μωρε ενα ονομα ειναι. οχι δεν ειναι μονο το ονομα. ειναι ο τροπος που θες να το επιβαλεις, και δυστυχως αντρες που εχουν τετοιους τροπους ττους χρησιμοποιουν κι αλλου οχι μονο στ ονομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • MaRiA06

    MaRiA06 7 δημοσιεύσεις

  • basic

    basic 6 δημοσιεύσεις

  • τον

    τον 6 δημοσιεύσεις

  • jucca

    jucca 4 δημοσιεύσεις

Εγω τα πεθερικά τα γνώρισα παραμονές του γάμου μας όπως και ο άντρας μου τους δικούς μου. Οπότε δεν μπορω να πω ότι ειναι μαμάκιας αλλα δεν είμαι ουτε και εγώ. Αυτο που έχω παρατηρήσει ειναι ότι αποφευγει να κατηγορει τη μαμα του και ας εχει αδικο αλλα εγω με τη δικιά μου δεν κρατιεμαι και ξεφευγω - μέγα λάθος...

Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου είναι κολλημένος με την γιαγιά του. αυτή είναι και ο δερβέναγας του σπιτιού. ότι γίνεται πρέπει να έχει την έγρισή της. η πεθερά μου είναι άβουλος ανθρωπος με καλή καρδιά δεν εχει πειράξει ποτέ κανέναν δεν εχει κακολογήσει ποτε. μου ζήτησε να μην δώσουμε το όνομα της σε κανένα παιδί αρκει μόνο να τα πηγαίνουμε να τα βλέπει. εχει χασει παιδι και πονάει παντα. και εγω δεν της χαλάω ποτέ χατήρι, κάθε μέρα είμαστε εκει και την παίρνουμε και στο σπίτι, τα παιδιά την λατρευουνε. η μάνα της από την άλλη σκέτος βραχνας και ο σύζυγος δεν πάει ουτε τουαλέτα χωρις να πάρει την γνώμη της. με προσβάλει συνέχεια για τα πάντα και ποτε δεν με υποστηρίζει. η πεθερά μου της μιλάει αλλα τίποτα!

εχει λόγο για τον θηλασμό για το πότε θα με φιλάει ο άντρας μου, για το που θα πάμε διακοπές για την διαπαιδαγώγηση φυσικα για το αν πήγα τουαλέτα όταν ξύπνησα οταν καμια φορα τα καλοκαιρια κοιμομαστε εκει και τόσα άλλα.στην αρχη αρπαζόμουνα, της έλεγα οτι δεν είμαι για πέταμα πηγαινα σπίτι και έκλαιγα , μάλωναμε με τον αντρα μου συνέχεια αλλα δεν καταφερα τίποτα. παντα έχανα εγω. τώρα δεν απαντάω,κανω πως δεν ακούω. Τα παιδια δεν την θέλουν καθόλου και εγω ηρέμησα. δεν διορθώνεται κανένας από τους 2. το πήρα απόφαση

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ειμαι τοσο καλα.λειπουν τα πεθερικα μου, θα ρθουν κυριακη. ειμαι ηρεμη .. πολυ ηρεμη! την μερα που θα φυγω σε αλλο σπιτι σιγουρα θα ξαναερωτευτω τον ανδρα μου! εκτος κ αν συνεχιζει να ακουει την μαμα του κ απο μακρια...... με τοσες ιστοριες που διαβαζω εχει φοβιθει το ματι μου:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια ειμαι τοσο καλα.λειπουν τα πεθερικα μου, θα ρθουν κυριακη. ειμαι ηρεμη .. πολυ ηρεμη! την μερα που θα φυγω σε αλλο σπιτι σιγουρα θα ξαναερωτευτω τον ανδρα μου! εκτος κ αν συνεχιζει να ακουει την μαμα του κ απο μακρια...... με τοσες ιστοριες που διαβαζω εχει φοβιθει το ματι μου:shock:

 

 

Μπραβο,κοριτσακι.Παντα ετσι να περνας!!!

Δεν εχω καταλαβει,μενετε μαζι με τα πεθερικα??

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο,κοριτσακι.Παντα ετσι να περνας!!!

Δεν εχω καταλαβει,μενετε μαζι με τα πεθερικα??

εμεις κατω αυτοι πανω με εσωτερικη σκαλα οπου εχει κ πορτα για να χωριζει τα δυο σπιτια. πορτα χωρις κλειδι που την χτυπουν λεω ναι κ μπαινουν. απα πα χαλια!

Link to comment
Share on other sites

στα χρόνια της γιαγιά μου .....ή αποφασιζει η νονά ...τέταιες βλακίες ακουσα ......

 

Γεγονος. Εμενα και οι δυο γονεις εχουν ονοματα ασχετα που επελεξαν οι νονοι τους και μαλιστα το ονομα τους ανακοινωθηκε στους γονεις τους...μετα την βαφτιση!

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που θα σας το χαλάσω, αλλά εμένα που είναι μπαμπάκιας....πού θα γράψω????????????????????????????

 

Ε κι ο δικος μου μπαμπακιας ειναι...παμε να ανοιξουμε θεμα! :lol:

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

Α ρε κορίτσια... Αυτό με το όνομα το έχετε αναγάγει στο μεγαλύτερο θέμα. Σας ενοχλεί η παράδοση που υπάρχει, κάνετε ότι μπορείτε να την ... καταργήσετε με οποιοδήποτε κόστος επειδή κάποιες τη θεωρείτε βλακεία. Οκ.

 

Συμβουλή μου. Διαλέγετε τις μάχες σας. Δεν είναι καλή ιδέα να κάνετε τον κακό χαμό γιαυτό το θέμα γιατί σε κάτι άλλο πιο ουσιαστικό για σας, θα είστε στο -1. Πολύ πιο δύσκολα ένας άνθρωπος που τον έχετε πρήξει και τον έχετε φέρει σε δύσκολη θέση, θα σας κάνει κάποιο χατήρι πιο μετά ή θα σας βοηθήσει όταν ζορίζεστε. Σκεφτείτε το λίγο αυτές που κάνετε βαβούρα.

 

Τώρα όσο αφορά το θέμα. Τα τελευταία χρόνια βλέπω ένα απίστευτο shift προς τις γυναίκες μαμάκες! Σίγουρα υπάρχουν ακόμα άντρες τέτοιοι αλλά βλέπω πια γυναίκες που δεν μπορούν να ξεκολλήσουν από τη μαμά. Της τηλεφωνούν 3-4 φορές τη μέρα, της ζητάνε να μαγειρεύουν γιαυτές, της ζητάνε συνέχεια οδηγίες για τα πάντα. Το έχετε προσέξει αυτό?

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα όσο αφορά το θέμα. Τα τελευταία χρόνια βλέπω ένα απίστευτο shift προς τις γυναίκες μαμάκες! Σίγουρα υπάρχουν ακόμα άντρες τέτοιοι αλλά βλέπω πια γυναίκες που δεν μπορούν να ξεκολλήσουν από τη μαμά. Της τηλεφωνούν 3-4 φορές τη μέρα, της ζητάνε να μαγειρεύουν γιαυτές, της ζητάνε συνέχεια οδηγίες για τα πάντα. Το έχετε προσέξει αυτό?

 

 

Απειρες φορές Ras.....Ηθελα να το αναφέρω αυτο...Ότι μάλλον καλύτερα να κοιτάμε την καμπούρα μας καλύτερα....χαχα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...