Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κινηση μωρου,η κατι αλλο???


Recommended Posts

Μακαρι να μην ειναι τιποτα σοβαρο.Αμα συνεχισει και σημερα να με ενοχλει πιο πολυ θα παω αυριο το πρωι να το δω.

Οντως μια χαρα εποχη θα γεννησουμε!Δεν θα εχουμε την μελαγχολια που θα ειμαστε στο σπιτι λιγο καιρο,εκτος λιγο στις γιορτες αλλα κατι θα κανουμε.Και μολις μεγαλωσουν λιγο θα ανοιξει και ο καιρος και ποιος μας βλεπει μετα με τα καροτσακια!! :)

Εσυ ποτε εχεις πητ?

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 759
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ και μερικές μέρες κυρίως όταν ξαπλώνω αισθάνομαι την κοιλιά μου να με πλακώνει κυρίως ψηλά κάτω από το στήθος. Αν γυρίσω δεξία ή αριστερά το ίδιο αισθάνομαι.Αλλά δεν το αισθάνομαι μόνο όταν ξαπλώνω αλλά κάποιες φορές και κατά τη διάρκεια της ημέρας. Έχω ένα αίσθημα κάτι σαν πρήξιμο, σαν φούσκωμα θαρρείς και έφαγα πολύ ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτά που αισθάνομαι μπορεί να είναι συσπάσεις? Ας με διαφωτίσει κάποια που γνωρίζει. Είμαι 24ε και 4η.

 

πριν 3 μέρες που ειχα ραντεβού στην γιατρο , μου είπε ότι σιγά σιγά θα αρχίσω να νιώθω αυτά ακριβώς που περιγράφεις!!! μου εδειξε κιόλας με το χέρι της οτι θα αρχίσει ν αφουσκώνει η κοιλιά κατω από το στηθος και θα νιώθω αυτην την δυσφορία.....

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ειναι τιποτα σοβαρο.Αμα συνεχισει και σημερα να με ενοχλει πιο πολυ θα παω αυριο το πρωι να το δω.

Οντως μια χαρα εποχη θα γεννησουμε!Δεν θα εχουμε την μελαγχολια που θα ειμαστε στο σπιτι λιγο καιρο,εκτος λιγο στις γιορτες αλλα κατι θα κανουμε.Και μολις μεγαλωσουν λιγο θα ανοιξει και ο καιρος και ποιος μας βλεπει μετα με τα καροτσακια!! :)

Εσυ ποτε εχεις πητ?

 

4 νοεμβρη αλλα δεν το βλεπω να τη φτανω:(κατα τις 15 οκτωβρη με βλεπω...εσυ νωρις το δεκεμβρη ή κατα τις γιορτες?

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!! τι κάνετε?? πως είστε???

καλημερα anastasaki!μια χαρα εγω καναπες και αγιος ο θεος ισως,με παει ο αντρουλης μου για φαγητο το μεσημερι!:Pεχει μια μερα μουρλια .εσυ πως ξυπνησες σημερα?εισαι καλυτερα απο χθες?

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν 3 μέρες που ειχα ραντεβού στην γιατρο , μου είπε ότι σιγά σιγά θα αρχίσω να νιώθω αυτά ακριβώς που περιγράφεις!!! μου εδειξε κιόλας με το χέρι της οτι θα αρχίσει ν αφουσκώνει η κοιλιά κατω από το στηθος και θα νιώθω αυτην την δυσφορία.....

 

Και σε μενα ξεκινησε αυτο ειναι αρκετα ενοχλητικο...:mad:Πλεον δεν μπορω να κατσω κανονικα σε μια καρεκλα πρεπει να απλωθω λιγακι αλλιως πολυ με πιεζει η κοιλια.Αν και εχω μικρη κοιλια εχει αρχισει και με εμποδιζει σε πολλα πραγματα!:eek:

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

4 νοεμβρη αλλα δεν το βλεπω να τη φτανω:(κατα τις 15 οκτωβρη με βλεπω...εσυ νωρις το δεκεμβρη ή κατα τις γιορτες?

 

Α εσυ πιο νωρις εισαι απο μενα,αλλα γιατι να μην προλαβεις????

Εγω ειμαι 15 δεκεμβριου αλλα δεν ξερω γιατι εχω το κακο προαισθημα οτι θα αργησει και θα με βρει μες στις γιορτες να γενναω!

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Kiknaki & neverland, αυτά που περιγράφετε είναι συσπάσεις! πρέπει να το πείτε στον γιατρό σας. Αυτό το σφίξιμο δλδ σαν να έχετε φάει πολύ που το λέτε και οι δύο.... κυρίως προς το τέλος της ημέρας. Και κρατά ώρα. Να του το πείτε!!

 

Λοιπον το ΣΚ τα χρειάστηκα. Εβαλα τα κλάμματα και είχα λυγμούς. Μην σας τύχει.... κάθε λυγμός και ένα τρελό σφίξιμο στην κοιλιά ξεκινώντας από επάνω. Δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή - η μήτρα μου είχε γίνει μία μπάλα πέτρινη και είχε ανέβει στο στομάχι μου νόμιζα. Δεν λυνόταν με τίποτα! Εκανα κάπου 15 λεπτά να χαλαρώσω και να αναπνεύσω και φυσικά ολόκληρο yutopar μου είπε ο γιατρός και κατάπια άμεσα. Πολύ επικίνδυνο. Ετσι πείστηκα ότι πρέπει να το παίζουμε τρελές και να αφήσουμε τις έννοιες κατά μέρος αν θέλουμε να φτάσουμε αισίως στον μήνα μας....

Οχι άγχος λοιπόν και μην αφήνετε να σας συγχίζουν! γυρίστε τους την πλάτη!!! (εμένα με σύγχισε η παλιοεφορια και οι ειδήσεις - αει να πνιγουν)

Link to comment
Share on other sites

Kiknaki & neverland, αυτά που περιγράφετε είναι συσπάσεις! πρέπει να το πείτε στον γιατρό σας. Αυτό το σφίξιμο δλδ σαν να έχετε φάει πολύ που το λέτε και οι δύο.... κυρίως προς το τέλος της ημέρας. Και κρατά ώρα. Να του το πείτε!!

 

Λοιπον το ΣΚ τα χρειάστηκα. Εβαλα τα κλάμματα και είχα λυγμούς. Μην σας τύχει.... κάθε λυγμός και ένα τρελό σφίξιμο στην κοιλιά ξεκινώντας από επάνω. Δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή - η μήτρα μου είχε γίνει μία μπάλα πέτρινη και είχε ανέβει στο στομάχι μου νόμιζα. Δεν λυνόταν με τίποτα! Εκανα κάπου 15 λεπτά να χαλαρώσω και να αναπνεύσω και φυσικά ολόκληρο yutopar μου είπε ο γιατρός και κατάπια άμεσα. Πολύ επικίνδυνο. Ετσι πείστηκα ότι πρέπει να το παίζουμε τρελές και να αφήσουμε τις έννοιες κατά μέρος αν θέλουμε να φτάσουμε αισίως στον μήνα μας....

Οχι άγχος λοιπόν και μην αφήνετε να σας συγχίζουν! γυρίστε τους την πλάτη!!! (εμένα με σύγχισε η παλιοεφορια και οι ειδήσεις - αει να πνιγουν)

πωωωωπω αυτο που ειχεσ πρεπει να ηταν πολυ επικυνδινη συσπαση:shock::shock:....αλλα αφου ηρεμησεσ παλι καλα!!!!!!!!!!! οκ συμφωνω μαζι σου πρεπει να το παιζουμε τρελα,οσο μπορουμε δηλαδη και να αποφευγουμε συγκινησεισ η οτιδηποτε μασ προκαλει συσπαση....αλλα με τοσα προβληματα που κυκλοφορουν λιγο δυσκολο....:-(:-(:-(

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ο καλος μου δοκτορ μου απαγορευσε να βλεπω ειδησεις!τι κανεις vaso σημερα?πως παει η κοιλιτσα σου?

τωρα ξυπνησα:oops::oops::oops::oops: χαχαχαχα ειμαι γουρουνιτσα ξερω:lol::lol::lol: μεχρι στιγμησ ολα καλα,και εχω και το νινι να κλοτσαει ασταματητα μεχρι και τη νυχτα που κοιμαμαι:P:pεσυ πωσ εισαι σημερα??

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε στο dvd τις πιο χαλαρες ταινιες που εχετε και λυστε κανενα σταυρολεξο ..για να μην σκεφτεστε ...

και μην ξεχνιεστε ξαπλα και παλι ξαπλα

Ααα και κατι αλλο..στο τηλεφωνο δεν απαντατε σε οποιον σας "χαλαει"..τι την εχουμε την αναγνωριση;

Το νου σας αν καταλαβετε πονακια περιοδου αμεσως τηλεφωνο στον γιατρο

Οσο για τα συμπτωματα των συαπασεων δεν ειναι παντα ιδια Προσωπικα ποτε δεν καταλαβα το πετρωμα αλλα κατι σαν σφιξιμο

Οσο για τους αντρες γυναικολογους ειναι πολυ δυσκολο να μας εξηγησουν πώς ακριβως αισθανεσαι τη συσπαση αφου ποτε δεν την εχουν αισθανθει οιο ιδιοι

Να ειστε καλα και να γεννησετε ολες στην ωρα σας!!!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα ξυπνησα:oops::oops::oops::oops: χαχαχαχα ειμαι γουρουνιτσα ξερω:lol::lol::lol: μεχρι στιγμησ ολα καλα,και εχω και το νινι να κλοτσαει ασταματητα μεχρι και τη νυχτα που κοιμαμαι:P:pεσυ πωσ εισαι σημερα??

 

καλα το κανεις!κοιμησου τωρα που μπορεις!!μια χαρουλα μου κρατατε πολυ καλη παρεα !η μπεμπα παλι εχει λοξιγκα μεσα στην κοιλια και κουτουλαει στα τοιχοματα!:p2η φορα σημερα!την καιμενουλα μου!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

marchalinaΤο νου σας αν καταλαβετε πονακια περιοδου αμεσως τηλεφωνο στον γιατρο

Οσο για τα συμπτωματα των συαπασεων δεν ειναι παντα ιδια Προσωπικα ποτε δεν καταλαβα το πετρωμα αλλα κατι σαν σφιξιμο

 

 

δεν καταλαβες ε?μαλιστα...παντως εγω απο αυτα μου πει εχει νομιζω οτι ο πονος περιοδου ειναι πιο ''κακος'' απ τη συσπαση και οτι συσπαση χωρις πονο δεν ειναι τοσο επικυνδηνη.οσο για το''αντρας γιατρος'' ποθ λες..ακουγετε πολυ λογικο!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αστα!!!!τρελο γελιο!λοιπον..ρυθμηκα χτυπηματακια και ντουκ ντουκ ντουκ.πως εχεις εσυ ετσι εχει και αυτο κατα την 31η εβδομαδα αρχισα να ειμαι σιγουρη οτι ειναι αυτο.εσυ δεν ησουν αρωστουλα?πως παει?

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

καλα το κανεις!κοιμησου τωρα που μπορεις!!μια χαρουλα μου κρατατε πολυ καλη παρεα !η μπεμπα παλι εχει λοξιγκα μεσα στην κοιλια και κουτουλαει στα τοιχοματα!:p2η φορα σημερα!την καιμενουλα μου!

αχ θελω και γω να το νιωσω αυτο:lol::lol::lol:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D και κρατάει και ώρα;;;;;;; Αχ θα τρελαθω!

Ασε και το πρωί έχει μάθει και με ξυπνάει κατά τις 7:30 που χτυπάει το ξυπνητήρι: Το ΣΚ έκανε η μπέμπα το ξυπνητήρι! Γέλαγα μόνη μου!!

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D και κρατάει και ώρα;;;;;;; Αχ θα τρελαθω!

Ασε και το πρωί έχει μάθει και με ξυπνάει κατά τις 7:30 που χτυπάει το ξυπνητήρι: Το ΣΚ έκανε η μπέμπα το ξυπνητήρι! Γέλαγα μόνη μου!!

 

πανω απο 10 λεπτα!:Pειναι τρελα σου λεω!και μενα σε καποια φαση με ξυπνουσε αυτη τωρα την ξυπναω εγω!την πειραζω:oops::oops:ειναι πολυ ησυχη οταν ξυπναω και θελω να δω οτι ειναι καλα!λες να μην πρεπει?

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

πανω απο 10 λεπτα!:Pειναι τρελα σου λεω!και μενα σε καποια φαση με ξυπνουσε αυτη τωρα την ξυπναω εγω!την πειραζω:oops::oops:ειναι πολυ ησυχη οταν ξυπναω και θελω να δω οτι ειναι καλα!λες να μην πρεπει?

τι κανεισ και καταφερνεισ και το ξυπνασ??? θελω και γω:lol::lol: και ξυπναει καθε φορα???

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανεισ και καταφερνεισ και το ξυπνασ??? θελω και γω:lol::lol: και ξυπναει καθε φορα???

 

:P:pσκανταλιαρα μανουλα εισαι και συ!σαν και μενα!λοιπον εγω κανω το εξης..χαιδευω λιγο την κοιλια και εκει που ειναι σκληρη κατι που συμαινει οτι βρισκεται εκει η μπεμπα την γαργαλαω λιγακι :oops::oops::oops:τωρα καταλαβαινω που ειναι το κεφαλακι της ,το ποδαρακι της,εχει μεγαλωσει αρκετα!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που περιγραφετε ειναι συσπασεις!

σας μιλα η ειδικη συσπασιολογος που απο την 18 εβδομαδα ειχα εντονες συσπασεις!φυσικα και νοσηλευτηκα σε Νοσοκομειο και πηρα ενδοφλεβιως τα γιουτοπαρ και ισοσπτιν(για τις ταχυπαλμιες) και παρολες τις δυσκολιες στην περιπτωση μου γεννησα στις 34 και 3 διδυμακια ομως ε?

αν ηταν ενα μωρο ισως και να εφτανα τις 40 ποιος ξερει?

ολη η εγκυμοσυνη ομως ηταν ακινησια..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

και μην χαιδευετε τις κοιλιες σας! οσες εχουν συσπασεις επιδεινωνουν την κατασταση!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...