Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κινηση μωρου,η κατι αλλο???


Recommended Posts

Κοριτσια οι συσπασεις θελουν πολυ ξαπλα

Οχι στα ζεστα καυτα μπανια και δεν χαιδευουμε τις κοιλιες

Να παρετε συμπληρωματα μαγνησιου..μιληστε με τους γιατρους (εγω επαιρνα trofocard) Αποφυγετε τους καφεδες και τα τσαγακια σοκολατες

Προσοχη στα βοτανα Οχι πολυς μαιντανος ή ανηθος Οχι αιθερια ελαια

Αν καποια καπνιζει εστω και λιγο καλυτερα να το ξεχασει μεχρι τη γεννα

Ισως ειμαι υπερβολικη αλλα ειχα γεννησει στην 27 το πρωτο και με ολα τα παραπανω (και τη βοηθεια του θεου) εφτασα περιπου στις 40 εβδομαδες στο δευτερο

 

στην 27η????? πω πω!!! όλα καλά ελπίζω να σου πήγαν!!!!εμένα δεν μου εδωσε μαγνησιο μου εδωσε κατευθειαν γιουτοπαρ..και οι σοκολατες επηρεάζουν?????:confused::confused:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 759
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μισά γιουτοπάρ!

Το χάδι στην κοιλιά το είχαν πει κάτι κοπέλες και μου φάνηκε περίεργο αλλά αφού το'χαν πει αρκετές μαίες και γιατροί δεν θα'ναι αρβύλα!

Απλα το νερό στο μπάνιο όχι καυτό λένε!!! χλιαρό ή ζεστό νομίζω θα'ναι μια χαρά, ε;

 

Βρε Vaso Lux, μήπως τρως καμπουριαστή; ξέρεις, εννοώ δοκίμασε να κάτσεις σωστά όταν τρως... μήπως είσαι καλύτερα;

οχι δεν τρωω καμπουριαστη.....και τρωω και σιγα σιγα οχι λαιμαργα....ναι αυτο με τα αερια το εχω παρατηρησει κ εγω,,,,,πολλα αερια ρε κοριτσια :oops::oops::oops::oops: εμενα παντα μου αρεσαν τα καυτα μπανια,ακομα και τωρα,τα καυτερα φαγητα....περπαταω και καθε μερα απο 30 λεπτα ωσ μια ωρα......:oops::oops::oops::oops:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τρωω καμπουριαστη.....και τρωω και σιγα σιγα οχι λαιμαργα....ναι αυτο με τα αερια το εχω παρατηρησει κ εγω,,,,,πολλα αερια ρε κοριτσια :oops::oops::oops::oops: εμενα παντα μου αρεσαν τα καυτα μπανια,ακομα και τωρα,τα καυτερα φαγητα....περπαταω και καθε μερα απο 30 λεπτα ωσ μια ωρα......:oops::oops::oops::oops:

 

σε ποια εβδομαδα είσαι?? εμενα δεν μου συνεστησε το πολυ περπατημα , γιατι και εγω του εδινα και καταλαβαινε....

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

vasolux νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσεις λίγο το περπάτημα όσο έχεις αυτές τις ενοχλήσεις... και τα καυτερά στην εγκυμοσύνη τα αποφεύγουμε, έτσι ξέρω.... κι όχι καυτά μπάνια προς θεού!

 

anastasaki νομίζω πως το μαγνήσιο κάνει την περισσότερη δουλειά, χαλαρώνει όλο το σώμα και έχω την αίσθηση πως εμενα προσωπικά με κρατά πιο ήρεμη. Εμένα πρώτα προσπάθησε να με καλμάρει με τα μαγνησια και ύστερα με τα γιουτοπάρ.

Ασε που αν πιω λιγότερο μαγνήσιο αρχίζουν κι οι κράμπες στις γάμπες (κάνει και ρίμα!!!)

Link to comment
Share on other sites

vasolux νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσεις λίγο το περπάτημα όσο έχεις αυτές τις ενοχλήσεις... και τα καυτερά στην εγκυμοσύνη τα αποφεύγουμε, έτσι ξέρω.... κι όχι καυτά μπάνια προς θεού!

 

anastasaki νομίζω πως το μαγνήσιο κάνει την περισσότερη δουλειά, χαλαρώνει όλο το σώμα και έχω την αίσθηση πως εμενα προσωπικά με κρατά πιο ήρεμη. Εμένα πρώτα προσπάθησε να με καλμάρει με τα μαγνησια και ύστερα με τα γιουτοπάρ.

Ασε που αν πιω λιγότερο μαγνήσιο αρχίζουν κι οι κράμπες στις γάμπες (κάνει και ρίμα!!!)

 

μήπως γι'αυτο με ρωτησε αν εχω κραμπες?? αλλα δεν εχω....

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vasolux νομίζω ότι πρέπει να ξεχάσεις λίγο το περπάτημα όσο έχεις αυτές τις ενοχλήσεις... και τα καυτερά στην εγκυμοσύνη τα αποφεύγουμε, έτσι ξέρω.... κι όχι καυτά μπάνια προς θεού!

 

anastasaki νομίζω πως το μαγνήσιο κάνει την περισσότερη δουλειά, χαλαρώνει όλο το σώμα και έχω την αίσθηση πως εμενα προσωπικά με κρατά πιο ήρεμη. Εμένα πρώτα προσπάθησε να με καλμάρει με τα μαγνησια και ύστερα με τα γιουτοπάρ.

Ασε που αν πιω λιγότερο μαγνήσιο αρχίζουν κι οι κράμπες στις γάμπες (κάνει και ρίμα!!!)

καπου εδω στο φορουμ διαβασα οτι ολα αυτα,δηλαδη καυτερα μπανια καυτερα φαγητα και περπατημα φερνουν συσπασεισ...αλλα πιοσ ξερει:rolleyes::rolleyes: μα δεν μπορω να κανω χλιαρα μπανια νιωθω οτι κρυωνω και αρχιζω και τουρτουριζω:oops::oops::oops: χαχαχαχαχ ωραιο ρημα κραμπεσ στισ γαμπεσ:-P:-P

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

καπου εδω στο φορουμ διαβασα οτι ολα αυτα,δηλαδη καυτερα μπανια καυτερα φαγητα και περπατημα φερνουν συσπασεισ...αλλα πιοσ ξερει:rolleyes::rolleyes: μα δεν μπορω να κανω χλιαρα μπανια νιωθω οτι κρυωνω και αρχιζω και τουρτουριζω:oops::oops::oops: χαχαχαχαχ ωραιο ρημα κραμπεσ στισ γαμπεσ:-P:-P

Ολα αυτα δεν φερνουν συσπασεις Υπαρχουν γυναικες που κανουν τρελλο σεξ στην εγκυμοσυνη σκαβουν περπατουν ολη μερα και κανουν και τα ζεστα μπανακια τους πινουν 5 καφεδες και γεννουν στην ωρα τους

Ομως οταν δεις συσπασεις πριν την ωρα τους ολα τα παραπανω (το σεξ ειχα ξεχασεει να το αναφερω στο προηγουμενο μυνημα)επιδεινωνουν την κατασταση Τη σοκολατα την αναφερα λογω καφεινης(αν και εχει λιγη καφεινη..εχει το καλο οτι ειναι πλουσια σε μαγνησιο απο την αλλη)

Μαγνησιο επισης περιχει το μεταλικο νερο και μπανανες

Το μπανακι να ειναι χλιαρο προς ζεστο..οχι κρυο

Ο γυναικολογος μου με κοροδευε για ολα αυτα που εκανα..ελεγε μαλιστα οτι το μαγνησιο δεν με βοηθαει σε τιποτα Αλλοι γιατροι ομως εχουν αλλη γνωμη

Α επισης δεν πηρα καθολου συμπληρωματα ασβεστιου Αντι αυτου επινα 2 ποτηρια γαλα ή 2 κομματια τυρι ή 2 γιαουρτια Και τα συμπληρωματα ασβεστιου ειχα διαβασει καπου οτι επιδεινωνουν τις συσπασεις

Οσο για το yotopar ευτυχως που υπαρχει αυτο το θαυματουργο φαρμακο

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μην στεναχωριεσαι το ανχος και η στεναχωρια κανουν ο,τι προβλημα υπαρχει μεγαλυτερο..εγω ειμαι στην 34η εβδομαδα και ειμαι με αυξομειωσεις στο γιουτοπαρ εδω και ι μηνα περιπου.εσυ σε πια βδομαδα βρισκεσαι?ειμαι κυριως ξαπλωμενη εδω και 2 μηνες αλλα προσπαθω να ειμαι χαρουμενη το χρωσταμε στα μπουμπουκακια μας

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τρωω καμπουριαστη.....και τρωω και σιγα σιγα οχι λαιμαργα....ναι αυτο με τα αερια το εχω παρατηρησει κ εγω,,,,,πολλα αερια ρε κοριτσια :oops::oops::oops::oops: εμενα παντα μου αρεσαν τα καυτα μπανια,ακομα και τωρα,τα καυτερα φαγητα....περπαταω και καθε μερα απο 30 λεπτα ωσ μια ωρα......:oops::oops::oops::oops:

 

καλησπερα!με το καλο!μηπως για το περπατημα να ρωτησεις το γιατρο σου?ειναι καλο αλλα οταν ολα πανε καλα.βοηθαει στο να παρει θεση και να κατεβει το μωρακι σου.αν σου εχει γινει συσταση να ξεκουραζεσαι νομιζω θα πρεπει να το αποφυγεις ... ρωτα τον για να εισαι σιγουρη!αχ αυτα τα καυτερα!και μενα μαρεσουν:(

Επεξεργάστηκαν by xrusanthi
λαθος

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!με το καλο!μηπως για το περπατημα να ρωτησεις το γιατρο σου?ειναι καλο αλλα οταν ολα πανε καλα.βοηθαει στο να παρει θεση και να κατεβει το μωρακι σου.αν σου εχει γινει συσταση να ξεκουραζεσαι νομιζω θα πρεπει να το αποφυγεις ... ρωτα τον για να εισαι σιγουρη!αχ αυτα τα καυτερα!και μενα μαρεσουν:(

ο γιατροσ μου μεχρι και εγκυμοσινη για εγκυουσ μου επιτρεπει,,,,,ναι και γω πιστευω οτι το περπατημα βοηθαει το νινι να παρει θεση....αχ καυτερεσ πιπεριεσ με λαδακι....τυροκαυτερη....και αλλα πολλα...μιαμ μιαμ μιαμ και προσπαθω να τρωω υγιεινα αλλα τωρα μου τρεχουν τα σαλια:-D:grin::-D:grin::-D

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα αυτα δεν φερνουν συσπασεις Υπαρχουν γυναικες που κανουν τρελλο σεξ στην εγκυμοσυνη σκαβουν περπατουν ολη μερα και κανουν και τα ζεστα μπανακια τους πινουν 5 καφεδες και γεννουν στην ωρα τους

Ομως οταν δεις συσπασεις πριν την ωρα τους ολα τα παραπανω (το σεξ ειχα ξεχασεει να το αναφερω στο προηγουμενο μυνημα)επιδεινωνουν την κατασταση Τη σοκολατα την αναφερα λογω καφεινης(αν και εχει λιγη καφεινη..εχει το καλο οτι ειναι πλουσια σε μαγνησιο απο την αλλη)

Μαγνησιο επισης περιχει το μεταλικο νερο και μπανανες

Το μπανακι να ειναι χλιαρο προς ζεστο..οχι κρυο

Ο γυναικολογος μου με κοροδευε για ολα αυτα που εκανα..ελεγε μαλιστα οτι το μαγνησιο δεν με βοηθαει σε τιποτα Αλλοι γιατροι ομως εχουν αλλη γνωμη

Α επισης δεν πηρα καθολου συμπληρωματα ασβεστιου Αντι αυτου επινα 2 ποτηρια γαλα ή 2 κομματια τυρι ή 2 γιαουρτια Και τα συμπληρωματα ασβεστιου ειχα διαβασει καπου οτι επιδεινωνουν τις συσπασεις

Οσο για το yotopar ευτυχως που υπαρχει αυτο το θαυματουργο φαρμακο

ετσι ειναι αλλεσ γυναικεσ κανουν τρελα πραγματα κουραζονται και τα αλλα που ειπεσ,και γεννανε στην ωρα τουσ....ελπιζω να μαι απο αυτεσ:rolleyes::-P:-P:lol::lol:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εγώ τους ίδιους φόβους έχω! Ξεκίνησα τα yutopar χωρίς να είμαι σίγουρη αν έπρεπε, αν δικαιολογούν οι συσπάσεις μου να τα παίρνω και αν ουσιαστικά έχω συσπάσεις ή είναι κάτι άλλο! Ούφ :rolleyes:

Το τέντωμα χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι για δευτερόλεπτα, παρατεταμένο είναι συσπάσεις ή μήπως η μήτρα που μεγαλώνει?

Τώρα εγώ έχω και πόνο από χθές αριστερά χαμηλά στην κοιλιά και διερωτούμε αν είναι το έντερο μου ή κάτι άλλο? (έγραψα και σε άλλο θέμα γι΄αυτό)

Όλα είναι πρωτόγνωρα και δεν ξέρουμε αν έτσι πρέπει να είναι! Ένα μόνιμο άγχος κυριαρχεί αν όλα πάνε καλά :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εγώ τους ίδιους φόβους έχω! Ξεκίνησα τα yutopar χωρίς να είμαι σίγουρη αν έπρεπε, αν δικαιολογούν οι συσπάσεις μου να τα παίρνω και αν ουσιαστικά έχω συσπάσεις ή είναι κάτι άλλο! Ούφ :rolleyes:

Το τέντωμα χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι για δευτερόλεπτα, παρατεταμένο είναι συσπάσεις ή μήπως η μήτρα που μεγαλώνει?

Τώρα εγώ έχω και πόνο από χθές αριστερά χαμηλά στην κοιλιά και διερωτούμε αν είναι το έντερο μου ή κάτι άλλο? (έγραψα και σε άλλο θέμα γι΄αυτό)

Όλα είναι πρωτόγνωρα και δεν ξέρουμε αν έτσι πρέπει να είναι! Ένα μόνιμο άγχος κυριαρχεί αν όλα πάνε καλά :confused::confused::confused:

το τεντωμα χαμηλα στην κοιλια το εχω και εγω....σαν σφιξιμο ειναι κιολασ.....εγω πιστευω οτι ειναι και τα δυο....και συσπασεισ και η μητρα:rolleyes: για το δευτερο ερωτημα δεν ξερω να σε βοηθησω....μαλλον πρεπει να ρωτησεισ τον γιατρο σου:-P:-P

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

το τεντωμα χαμηλα στην κοιλια το εχω και εγω....σαν σφιξιμο ειναι κιολασ.....εγω πιστευω οτι ειναι και τα δυο....και συσπασεισ και η μητρα:rolleyes: για το δευτερο ερωτημα δεν ξερω να σε βοηθησω....μαλλον πρεπει να ρωτησεισ τον γιατρο σου:-P:-P

 

Πέτρωμα (σίγουρο) είχα τέσσερις φορές μέχρι τώρα, δηλαδή αυτό που πέτρωνει η κοιλιά μου στην μια μεριά και εξογκώνει κιόλας. Τέντωμα έχω καθημερινά και κυρίως κατά το απόγευμα προς βράδυ γι΄αυτό και μου φαίνεται κάτι φυσιολογικό ...

Link to comment
Share on other sites

Πέτρωμα (σίγουρο) είχα τέσσερις φορές μέχρι τώρα, δηλαδή αυτό που πέτρωνει η κοιλιά μου στην μια μεριά και εξογκώνει κιόλας. Τέντωμα έχω καθημερινά και κυρίως κατά το απόγευμα προς βράδυ γι΄αυτό και μου φαίνεται κάτι φυσιολογικό ...

ααα νιωθω και γω αυτο το εξογκωμα.... κοντα στο στομαχι...λεσ και το νινι με σπρωχνει με το κεφαλακι...η με τον ποπο,δεν ξεπω.... σαν τεντωμα εχω και γω,συνηθωσ αν περπαταω γυρω στα 20 λεπτα και παραπανω:lol::lol:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα αυτα δεν φερνουν συσπασεις Υπαρχουν γυναικες που κανουν τρελλο σεξ στην εγκυμοσυνη σκαβουν περπατουν ολη μερα και κανουν και τα ζεστα μπανακια τους πινουν 5 καφεδες και γεννουν στην ωρα τους

Ομως οταν δεις συσπασεις πριν την ωρα τους ολα τα παραπανω (το σεξ ειχα ξεχασεει να το αναφερω στο προηγουμενο μυνημα)επιδεινωνουν την κατασταση Τη σοκολατα την αναφερα λογω καφεινης(αν και εχει λιγη καφεινη..εχει το καλο οτι ειναι πλουσια σε μαγνησιο απο την αλλη)

Μαγνησιο επισης περιχει το μεταλικο νερο και μπανανες

Το μπανακι να ειναι χλιαρο προς ζεστο..οχι κρυο

Ο γυναικολογος μου με κοροδευε για ολα αυτα που εκανα..ελεγε μαλιστα οτι το μαγνησιο δεν με βοηθαει σε τιποτα Αλλοι γιατροι ομως εχουν αλλη γνωμη

Α επισης δεν πηρα καθολου συμπληρωματα ασβεστιου Αντι αυτου επινα 2 ποτηρια γαλα ή 2 κομματια τυρι ή 2 γιαουρτια Και τα συμπληρωματα ασβεστιου ειχα διαβασει καπου οτι επιδεινωνουν τις συσπασεις

Οσο για το yotopar ευτυχως που υπαρχει αυτο το θαυματουργο φαρμακο

 

αυτό για το ασβεστιο μου το ειπε κ εμενα η γιατρος!!! να σε ρωτησω κάτι?? παρόλου που έπερνες τα yutopar, συνεχισες να έχεις συσπάσεις?? κ αν ναι, πόσες????:shock::shock:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μην στεναχωριεσαι το ανχος και η στεναχωρια κανουν ο,τι προβλημα υπαρχει μεγαλυτερο..εγω ειμαι στην 34η εβδομαδα και ειμαι με αυξομειωσεις στο γιουτοπαρ εδω και ι μηνα περιπου.εσυ σε πια βδομαδα βρισκεσαι?ειμαι κυριως ξαπλωμενη εδω και 2 μηνες αλλα προσπαθω να ειμαι χαρουμενη το χρωσταμε στα μπουμπουκακια μας

 

εγώ είμαι στην 23η εβδομαδα... σίγουρα το αγχοος μόνο κακό προκαλεί αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην πάθει κάτι κακό το μωράκι μου!!!!:?

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μαζευεται στη μια πλευρα κ εχεις πονακι οπως της συσπασης???? γιατι εγω το νιωθω πολλες φορες...

 

καλησπερα!και γω το εχω αυτο η μικρη μου πηγαινει σε ενα μερος και ποναω και αν δε φυγει συντομα κανω και μια συσπαση στο καπακι!:?εσυ σε πΟια βδομαδα εισαι ?εγω σημερα εγινα 33ων εβδομαδων ακριβως!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

καπου εκει μου εμφανιστηκαν και μενα τα προβληματα.τρελο κλαμα!ειναι λογικο που αισθανεσαι ετσι αλλα να!κοιτα εγω την κρατησα και την κραταω την μπουμπουκα μου.να βρεις πραματα που σαρεσει να κανεισ και να ξεκουραζεσαι.

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ είμαι στην 23η εβδομαδα... σίγουρα το αγχοος μόνο κακό προκαλεί αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην πάθει κάτι κακό το μωράκι μου!!!!:?

και ξερεισ και κατι αλλο?εγω οταν τα χανα και με πιαναν τα κλαματα το παρατηρουσα οτι εκανα τη μια συσπαση μετα την αλλη!επισης ειδα οτι ρωτησες αν με τα γιουτοπαρ συνεχιζουν οι συσπασεις..εγω παντος με 3 ολοκληρα ανα 8ωρο ειχα παλι μπολικεσ(πανω απο 10)ο γιατρος μου ειπε οτι αν δε συνοδευονται απο πονο(περιοδου)δεν ειναι τοσο προβλημα.αλλα η ξαπλα,ξαπλα!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

σε ποια εβδομαδα είσαι?? εμενα δεν μου συνεστησε το πολυ περπατημα , γιατι και εγω του εδινα και καταλαβαινε....

ειμαι 24 εβδομαδων και 5 ημερων:P

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εγώ τους ίδιους φόβους έχω! Ξεκίνησα τα yutopar χωρίς να είμαι σίγουρη αν έπρεπε, αν δικαιολογούν οι συσπάσεις μου να τα παίρνω και αν ουσιαστικά έχω συσπάσεις ή είναι κάτι άλλο! Ούφ :rolleyes:

Το τέντωμα χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι για δευτερόλεπτα, παρατεταμένο είναι συσπάσεις ή μήπως η μήτρα που μεγαλώνει?

Τώρα εγώ έχω και πόνο από χθές αριστερά χαμηλά στην κοιλιά και διερωτούμε αν είναι το έντερο μου ή κάτι άλλο? (έγραψα και σε άλλο θέμα γι΄αυτό)

Όλα είναι πρωτόγνωρα και δεν ξέρουμε αν έτσι πρέπει να είναι! Ένα μόνιμο άγχος κυριαρχεί αν όλα πάνε καλά :confused::confused::confused:

 

καλησπερα !τι εννοεις χωρις να εισαι σιγουρη αν επρεπε?ο γιατρος σου δεν το ξερει?ειναι δυνατα φαρμακα,και πριν φτασεις σε καποια εβδομαδα δεν τα δινουν..ολα θα πανε καλα μην ανυνηχεις!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό για το ασβεστιο μου το ειπε κ εμενα η γιατρος!!! να σε ρωτησω κάτι?? παρόλου που έπερνες τα yutopar, συνεχισες να έχεις συσπάσεις?? κ αν ναι, πόσες????:shock::shock:

Στην 1η μου εγκυμοσυνη δυστυχως δεν ειχα καταλαβει τις συσπασεις και πηρα το yotopar στο νοσοκομειο για να καθυστερησουμε μια ή δυο μερες τον τοκετο (η κατασταση ηταν μη αναστρεψιμη)

Στη 2η εγκυμοσυνη εφαρμοσα προληπτικα μετρα και πολυ ξεκουραση και πηρα και μαγνησιο οταν στην 23η εβδομαδα ενιωσα κατι πετρωματακια

Τα yotopar ειχα δει να τα παιρνουν στο νοσοκομειο με θαυμαστα αποτελεσματα

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 24 εβδομαδων και 5 ημερων:P

αχ!μικρουλι ειναι ακομα το μωρακι σου!αντε καλη συνεχεια!ωραια εποχη θα γεννησεις!σχεδον χριστουγεννιατικο.εγω ειμαι 33ων ακριβωσ!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

το τεντωμα χαμηλα στην κοιλια το εχω και εγω....σαν σφιξιμο ειναι κιολασ.....εγω πιστευω οτι ειναι και τα δυο....και συσπασεισ και η μητρα:rolleyes: για το δευτερο ερωτημα δεν ξερω να σε βοηθησω....μαλλον πρεπει να ρωτησεισ τον γιατρο σου:-P:-P

 

το πετρωμα -σφηξιμο και να εμφανιζονται 2 καρουμπαλακια ή 1 στην κοιλια σου και ποναλακι ειναι συσπαση της μητρας.αυτο εχεισ?και γω περιπου στην βδομαδα σου ξεκινησα να εχω,τωρα ειμαι 33ων εβδομαδων.τωρα ειμαι κυριως ξαπλα επειδη τοτε δεν προσεξα και συνεχισα τα δικα μου:oops::oops::oops::oops::oops: αν ειχα προσεξει θα εκανα και καμια βολτα τωρα:rolleyes:

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...