Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

Εγώ πήρα τηλ στο Μητέρα για το κόστος της υστεροσκόπησης και μου είπαν γύρω στα 500Ε!!!(εκτός γιατρού φυσικά που είναι άλλο θέμα αυτό..)

Επίσης ακούστε διαφορές στις τιμές για υστεροσαλπιγγογραφία:173Ε στο Μητέρα,146Ε Ρέα και 130Ε Λητώ!!!!

 

Εγώ την είχα πληρώσει την υστεροσαλπιγγογραφία πριν 2 χρόνια στο Ιασω 165 ευρω.:shock:

 

Εμένα στο Ιασω για την υστεροσκόπηση πληρωσα για την ακριβρεια 740 ευρω σε οικονομικο δωμάτιο τρικλινο χωρις διανυκτέρευση + την αμοιβη του γιατρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και να ρωτήσεις επίσης με τι είδους ασφάλεια είναι αυτή η τιμή που θα σου πούν, γιατί άλλη τιμή παίζει με ιδιωτική άλλη με ΙΚΑ και πάει λέγοντας!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

euxaristw poly monicaa!!!!!

ti tha prepei na proseksw meta?baria antikeimena mporw na shkwsw? meta apo poses meres?( giati sti douleia mou distixws den mporw na leipsw kai exoume poly douleia twra tis giortes)

o giatros pou tha paw mou eipe px thn idia mporw kai na oigisw,den mou eipe tpt na prosezw.

giati omws exw tin idea oti tha mou kaneis apoksisi kai oxi ysteroskopisi? fobame toso polu.alla distixws den tha kserw to apotelesma mono apo to timologia ..... xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Pixie ο γιατρός δεν σου είπε τι θα σου κανει? Υστεροσκόπηση ή απόξηση? Ρωτησέ τον. Για αυτό είναι οι γιατροί για να μας λύνουν καλθε μας απορία.Εγώ την επόμενη μέρα πήγα κανονικά στη δουλειά δεν είχα πρόβλημα απλά μου είχε πει κανα 2 μέρες να μην σκύβω απότομα και λίγο να προσέξω.Τίποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα μιλησα παλι με το Μητερα και μου ειπαν να συννενοηθω με το γιατρο μου για τις τιμες...!!!Εμένα παντως ο γιατρος μου μιλησε για αποξηση.Βεβαια δεν συζυτησα πολυ μαζι του γιατι λεω κατσε να το επιβαιβεωσουμε σιγουρα στο τελος της επομενη περιοδου που θελει να με δει και επειτα εχω αρκετα να τον ρωτησω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια τελικα μιλησα παλι με το Μητερα και μου ειπαν να συννενοηθω με το γιατρο μου για τις τιμες...!!!Εμένα παντως ο γιατρος μου μιλησε για αποξηση.Βεβαια δεν συζυτησα πολυ μαζι του γιατι λεω κατσε να το επιβαιβεωσουμε σιγουρα στο τελος της επομενη περιοδου που θελει να με δει και επειτα εχω αρκετα να τον ρωτησω..

 

 

Καλά θα κάνεις να τον ρωτήσεις για να σιγουρευτείς.Πάντως εντύπωση μου κάνει δεν ξέρει το νοσοκομείο τι τιμές χρεώνει???:shock:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν πρέπει να σου κάνει εντύπωση γιατί στην τιμή εννοείται πως συμπεριλαμβάνεται ένα ποσοστό για τον γιατρό που τους έφερε τον πελάτη!!Οπότε μπορεί ο γιατρός να τσεπώνει 200-300ευρώ από την κλινική και επιπλέον σε αυτό να σου λέει και την αμοιβή του!!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνεις να τον ρωτήσεις για να σιγουρευτείς.Πάντως εντύπωση μου κάνει δεν ξέρει το νοσοκομείο τι τιμές χρεώνει???:shock:

 

Μάλλον έχει να κάνει με το τι σχέσεις έχει ο γιατρός τελικα με το κάθε νοσοκομειο...τι να πω..

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα?Ξέρετε μετα απο απόξεση ποτε μπορουμε να έχουμε ελεύθερα επαφές ξανά?Αλλα θα ήθελα να μου πείτε και μετα απο υστεροσκόπηση πότε μπορούμε ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Niki27 εγώ που έκανα υστεροσκόπηση την προηγούμενη εβδομάδα, μου είπε ο γιατρός οτι μόλις αδιαθετήσω μετά μπορώ κανονικά να έχω επαφές για μπεμπε!!Και μάλιστα θα ξεκινήσω αμέσως και τα χάπια clomiphene+pregnyl για να αυξήσουμε τις πιθανότητες!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας. έκανα υστεροσκόπηση χτές το πρωί όλα καλά πήγαν δεν πόνεσα καθόλου.

το μόνο σύπτωμα που είχα ήταν πως ήθελα να κοιμάμε χτες όλη μέρα και λίγο αδυναμία νιώθω

θα πάω στο γιατρό σε 15 μέρες.

σας ευχαριστώ πολύ που με βοηθήσατε ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα κοριτσια εγω αδιαθετησα την Κυριακη το βραδυ(για άλλη μια φορά...)την Πεμπτη παω να επιβαιβεωσω αν οντως αυτο που ειδαμε ειναι πολυποδας και θα πω στο γιατρο μου να κανω υστεροσαλπιγγογραφια.Βέβαια έκανα κι ένα τεστ παπ και καλλιεργεια κολπικου υγρου και περιμενω απαντησεις αυριο.Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Niki μην στεναχωριέσαι που αδιαθέτησες.Κάθε εμπόδιο για κάλό που λένε.Αν όντως είναι πολύποδας να το βγάλεις να ξεμπερδεύεις και με αυτό και μέτα βλέπεις τα επόμενα βήματα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

αν κ καινουργια στην παρεα σας, μοιραζομαι τις ιδιες ανησυχιες με εσας.

Ευχομαι σε ολες μας να αποκτησουμε συντομα μωρακι!!! ;)

κ εγω την Παρασκευη θα κανω αφαιρεση πολυποδα. εδω κ μερες ειχα τρελο αγχος για την επεμβαση, αλλα ευτυχως διαβαζοντας τα ποστακια σας ηρεμησα αρκετα.

προσπαθουμε εδω κ 6 μηνες για νινακι. ηξερα απο την αρχη οτι εχω πολυποδακι, αλλα ολοι οι γιατροι που πηγαινα μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας κ οτι μπορω να μεινω εγκυος κ χωρις αφαιρεση.

προσφατα αλλαξα γιατρο κ μου συνεστησε να κανω αφαιρεση.ετσι λοιπον το πηρα κ γω αποφαση καθως θελω τοσο πολυ ενα νινακι κ δεν θελω να χασω ουτε μηνα παραπανω.

γνωριζει καμία αν εισαι ηδη εγκυος αν επιτρεπεται η υστεροσκοπικη αφαιρεση πολυποδα? την Παρασκευη θα ειναι η 24η μερα του κυκλου μου κ ειχαμε επαφες κανονικα μεσα στο μηνα. στην λογικα απιθανη περιπτωση που εμεινα εγκυος λετε να εχω προβλημα? ελπιζω βεβαια να μην ειμαι τοσο ατυχη..!!

Link to comment
Share on other sites

Dimitroula καλημέρα και καλώς όρισες στην παρέα μας.Καλά θα κάνεις και θα αφαιρέσεις τον πολύποδα για να σου φύγει τον άνχος.Όσο για πιθανή εγκυμοσύνη αυτό που ξέρω από την δική μου εμπειρία, τον πολύποδα τον αφαίρεσα στη μέση περίπου του κύκλου μου την 15 μέρα.Τότε μου είχε πει ο γιατρός μου ότι είναι καλύτερα.Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Δημητρούλα82 και εγώ που αφαίρεσα πολύποδα αρχες του μήνα ήμουν λίγο πριν τα μέσα του κύκλου μου. Αν έχεις πάντως φόβο για εγκυμοσύνη, πες τους στις εξετάσεις αίματος κ ούρων που θα σου κάνουν πριν την επέμβαση, να κοιτάξουν αν είσαι έγκυος γιατί υπάρχει περίπτωση να είσαι και να μη το ξέρεις. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και εγώ και θα δεις που δεν είναι τίποτα!!

:cool:

Life is too short to be boring!!!

:wink:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω girls!

μακαρι να πανε ολα καλα. ο γιατρος δεν με ρωτησε καν σε ποια μερα του κυκλου ειμαι. ισως δεν παιζει μεγαλο ρολο φαινεται.

οσο για την εγκυμοσυνη δεν ειναι λιγο νωρις elenaki για να φανει στις εξετασεις? αυριο θα δωσω αιμα κ θα ειμαι μονο στην 22η μερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...