Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημερα!

 

Διαβασα ο,τι γραφετε για τις χρεωσεις paypal - τραπεζων και εψαξα και τα δικα μου κιταπια. Εχω βαλει ως ρυθμιση να κανει την μετατροπη της λιρας σε ευρω η τραπεζα μου και οχι το paypal και μεχρι τωρα δεν εχω εξτρα χρεωσεις. Στο τελευταιο αντιγραφο λογαριασμου της καρτας μου (δυστυχως δεν εχω ebanking, αντε να δω ποτε θα ξεβαρεθω να παω να κανω τις διαδικασιες για να αποκτησω) ειδα οτι η ισοτιμια που μου χρεωσε ηταν 1 λιρα=1,15 ευρω. Χωρις εξτρα χρεωση. Η καρτα μου ειναι πιστωτικη (οχι προπληρωμενη) της Alpha.

 

Μηπως ισχυουν για τις προπληρωμενες οι εξτρα χρεωσεις? 'Η μηπως ειναι πατεντα της Eurobank που ειναι μανουλα στο να ανακαλυπτει καινουργιες χρεωσεις? (γνωμη μου τουλαχιστον)

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kορίτσια με προβληματίσατε με Kickers ότι δεν είναι ότι καλύτερο για όταν το παιδί μαθαίνει να περπατάει. Γενικά έχω εκνευριστεί με το θέμα παπούτσια. Μέχρι στιγμής της έχω πάρει από το crocodilino παπουτσάκια για να δοκιμάσει κ να ταιριάζουν σωστά στο πόδι της. Τα φόρεσε 1,5 -2 μήνες τα οποία από την πρώτη μέρα ξεφτύσανε μπροστα κ φαίνονταν παλιά. Κ φυσικά τα πλήρωσα 60 ευρόπουλα κ έχω πει ότι δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα χρήματα. Οι πιο έμειρες μανούλες ποια μάρκα προτείνετε? Γενικά έχω δει όλα τα σαιτ στη λίστα με τα παπούτσια.Αλλά παπούτσια από την Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω!

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια με προβληματίσατε με Kickers ότι δεν είναι ότι καλύτερο για όταν το παιδί μαθαίνει να περπατάει. Γενικά έχω εκνευριστεί με το θέμα παπούτσια. Μέχρι στιγμής της έχω πάρει από το crocodilino παπουτσάκια για να δοκιμάσει κ να ταιριάζουν σωστά στο πόδι της. Τα φόρεσε 1,5 -2 μήνες τα οποία από την πρώτη μέρα ξεφτύσανε μπροστα κ φαίνονταν παλιά. Κ φυσικά τα πλήρωσα 60 ευρόπουλα κ έχω πει ότι δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα χρήματα. Οι πιο έμειρες μανούλες ποια μάρκα προτείνετε? Γενικά έχω δει όλα τα σαιτ στη λίστα με τα παπούτσια.Αλλά παπούτσια από την Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω!

 

stroumfita, εάν κατάλαβα καλά θέλεις μικρό νουμεράκι

εμείς είχαμε βολευτεί πολύ τα NOEL που είναι ισπανικά παπούτσια και όποτε τα έβρισκα σε προσφορά σε τοπικό κατάστημα τα έπαιρνα. αρχικές τιμές περίπου 70-80 ευρώ.

ρίξε μια ματιά εδώ

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=noel+shoes&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

ναι νοελ ειδα και εγω στο στοκαδικο και τα ειδα αρκετα στιβαρα

κατα τα αλλα και εγω ειμαι υπερ στυλ κροκοντιλινο για μικρο ποδαρακι και ακομα περισσοτερο αν εχουμε θεματακια ψιλοπλατυποδιας οπως ο δικος μου

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια με προβληματίσατε με Kickers ότι δεν είναι ότι καλύτερο για όταν το παιδί μαθαίνει να περπατάει. Γενικά έχω εκνευριστεί με το θέμα παπούτσια. Μέχρι στιγμής της έχω πάρει από το crocodilino παπουτσάκια για να δοκιμάσει κ να ταιριάζουν σωστά στο πόδι της. Τα φόρεσε 1,5 -2 μήνες τα οποία από την πρώτη μέρα ξεφτύσανε μπροστα κ φαίνονταν παλιά. Κ φυσικά τα πλήρωσα 60 ευρόπουλα κ έχω πει ότι δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα χρήματα. Οι πιο έμειρες μανούλες ποια μάρκα προτείνετε? Γενικά έχω δει όλα τα σαιτ στη λίστα με τα παπούτσια.Αλλά παπούτσια από την Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω!

 

Εγω θα προτεινω απο την ελλαδα:) τα Primigi (που τα ειχα μαθει και εγω απο εδω) που τα πηρα απο το shooz! (μαγαζι) στα 39ευρω (το 26 νουμερο). Οταν αρχιζει να περπαταει το παιδακι ειναι εκνευριστικη η κατασταση με τα παπουτσια οντως γιατι πρεπει να ειναι ακριβως το νουμερο του για να μη το εμποδιζει να περπαταει και να μην εχει προβληματα με το ποδαρακι του αργοτερα. Αυτο σημαινει καθε 1-2 μηνες καινουριο ζευγαρι. Αλλα το κυριοτερο, γνωμη μου ειναι οτι ειναι δυσκολο να παρεις παπουτσι με βαση το νουμερο χωρις απο πριν να ξερεις ακριβως ποσο μεγεθος εχει. Πχ εγω το καλοκαιρι πηρα 2 primigi καλοκαιρινα, αλλο στυλ το καθενα, το ενα νουμερο ελεγε 25 το αλλο 24, αλλα ειχαν ακριβως το ιδιο μεγεθος σολας απο μεσα. Δε βγαζεις ακρη παρα μονο αν τα δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

τα inch blue οντως φαινονται πολυ ωραια, αλλα μηπως ειναι πολυ μaλακα κ δε στηριζουν τον αστραγαλο?

μηπως ειναι πιο σωστα τα παντοφλακια που ψαχνει παραπανω η tsioubal?

αν κ προσωπικα βρισκω τα inch πολυ ωραιοτερα.

επισης τι νουμερο για μωρα 15μηνων? το large(12-18 )θα ναι καλο λετε?φοραμε 20 σε garvalin πχ.

 

Ο δικός μου δεν περπατάει καλά ακόμη, οπότε ένα παντοφλάκι με μαλακή σόλα μου φάνηκε καλύτερο από ένα με σκληρή, που θα το κάνει αρκετά δύσκαμπτο. Παπουτσάκια θα του πάρω μποτίνια για να στηρίζουν και τον αστράγαλο, αλλά για παντοφλάκι δεν ξέρω.

Όσο για το νούμερο, εμείς πήραμε το large, που είναι λίγο μπόλικο. Ο δικός μου φοράει 19 σε παπούτσι. Νομίζω ότι και εσείς το ίδιο θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχει προσέξει κάποια από εσάς αν όντως είναι πιο ακριβά τα μωρομάντηλα τώρα στο amazon, είχα πάρει πριν από πολλούς μήνες, τώρα που τελείωσαν δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχα φθηνά. Αν μου διαφεύγει μπορείτε να μου το πείτε;

 

Έπειτα βλέπω κάτι για δωρεάν μεταφορικά στο γερμανικό άμαζον έκανα μια δοκιμή μέχρι την πιστωτική και δεν έβγαζε μεταφορικά, τα βγάζει μετά ή όντως δεν έχει μεταφορικά από 20 ευρώ;

 

Αν φυσικά ξέρετε κάτι... Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια με προβληματίσατε με Kickers ότι δεν είναι ότι καλύτερο για όταν το παιδί μαθαίνει να περπατάει. Γενικά έχω εκνευριστεί με το θέμα παπούτσια. Μέχρι στιγμής της έχω πάρει από το crocodilino παπουτσάκια για να δοκιμάσει κ να ταιριάζουν σωστά στο πόδι της. Τα φόρεσε 1,5 -2 μήνες τα οποία από την πρώτη μέρα ξεφτύσανε μπροστα κ φαίνονταν παλιά. Κ φυσικά τα πλήρωσα 60 ευρόπουλα κ έχω πει ότι δεν πρόκειται να ξαναδώσω τόσα χρήματα. Οι πιο έμειρες μανούλες ποια μάρκα προτείνετε? Γενικά έχω δει όλα τα σαιτ στη λίστα με τα παπούτσια.Αλλά παπούτσια από την Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω!

Εγώ για πρώτα παπουτσάκια θα πρότεινα να ψωνίσεις από Ελλάδα γιατί είναι πολύ σημαντικό να τα δοκιμάσει το παιδί.

Εκτός αν του τα δοκιμάσεις και βρεις ακριβώς τα ίδια στο εξωτερικό.

Απλά το ΠΟΛΥ σημαντικό που πρέπει να προσέξεις, είναι να έχουν λαστιχένιο προστατευτικό στο μπροστά και πάνω μέρος του παπουτσιού για να αποφύγεις τη σύντομη φθορά.

Τα NOEL που ανέφερε η ΚΑΡΔΙΑ και κάποια Garvalin είναι ακριβώς έτσι.

Επίσης και τα περισσότερα Babybotte του Μούγερ.

Link to comment
Share on other sites

αντιγραφω

 

Photomemories

Μη ξεχνάτε ότι μπορείτε να κερδίσετε 20% έκπτωση στην παραγγελία σας τοποθετώντας τον κωδικό έκπτωσης «summer/10/11» στο καλάθι αγορών (ο κωδικός ισχύει μέχρι 31/10/11).

Ο κωδικός έκπτωσης ισχύει για όλα τα προϊόντα και για όλες τις παραγγελίες.

 

Καλή η προφορά αλλά εμείς φτιάξαμε φώτομπουκ 20χ20 μαλακό εξώφυλλο 28 σελίδες, χοντρό χαρτι με 100 φώτο και μας ήρθε μόνο 10?. Όχι από ίντερνετ, προσφορά στο φωτογραφείο. Στο Φάληρο είναι, κοντά στην Αγ.Βαρβάρα.

Link to comment
Share on other sites

μεγειες δημητρα!

 

καλαμαρι μου , το εμπεδωσα! μονο στις πωλησεις τις δικες μας

αλλα ΓΙΑΤΙ?

να ρωταγες? αυτο λεω, να ξερουμε!!!

οταν μπαινει συναλλαγμα δηλαδη εχουμε παρακρατηση?

μηπως αυτο με το αλλο που λες για ισοτιμια τραπεζας/παυπαλ ειναι 2 ασχετα θεματα

αυτο αναρωτιεμαι

 

οχι το καλαμαρι μιλα για εξτρα χρεωση που τις εγινε στις ΠΩΛΗΣΕΙΣ της στο εβαυ και οχι στις αγορες

κατι παιζει μαλλον με αυτο

 

Ρε ουφο.....θα σε δειρω!!! :evil:

 

Γατόνι....σημερα δεν ειναι η μέρα σου.....

 

Οταν λεω για αγορές δικές μου εννοω οτι ΕΓΩ αγορασα.....και χρεωσα την καρτα οχι για πωλήσεις που εκανα κτλπ....

Αφου το εχω πει στις πωλήσεις κρατάω τα χρηματα στο μπαλανσ μου....

 

Σε αγορές που εκανα των 15λιρών κ των 9λιρων κρατήθηκαν τα ποσά σε ευρώ +++++++ συν τα εξοδα συναλάγματος 0.22 κ 0.10 αντίστοιχα!

 

Καλημερα!

 

Διαβασα ο,τι γραφετε για τις χρεωσεις paypal - τραπεζων και εψαξα και τα δικα μου κιταπια. Εχω βαλει ως ρυθμιση να κανει την μετατροπη της λιρας σε ευρω η τραπεζα μου και οχι το paypal και μεχρι τωρα δεν εχω εξτρα χρεωσεις. Στο τελευταιο αντιγραφο λογαριασμου της καρτας μου (δυστυχως δεν εχω ebanking, αντε να δω ποτε θα ξεβαρεθω να παω να κανω τις διαδικασιες για να αποκτησω) ειδα οτι η ισοτιμια που μου χρεωσε ηταν 1 λιρα=1,15 ευρω. Χωρις εξτρα χρεωση. Η καρτα μου ειναι πιστωτικη (οχι προπληρωμενη) της Alpha.

 

Μηπως ισχυουν για τις προπληρωμενες οι εξτρα χρεωσεις? 'Η μηπως ειναι πατεντα της Eurobank που ειναι μανουλα στο να ανακαλυπτει καινουργιες χρεωσεις? (γνωμη μου τουλαχιστον)

 

Αυτό πιστεύω κ εγώ πως ειναι αλεξ.......

Βεβαια μου τη σπαει τα μάλα.... αλλά ελα που με βολευει σε οοοοολα τα υπολοιπα η γιουρομπανκ...

 

Λοιπόν, έλαβα τις μπότες από http://www.expresstrainers.com/. Όλα o.k. Παρήγγειλα 29/9, τα εστειλαν 30/9, και ήρθαν σήμερα κανονικα στο κουτί τους.

 

Τελεια στέισι, να στειλεις πμ στον αντμινιστράτορα να το βαλει στη λιστα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αρα το ολο θεμα ειναι ευρομπανκ και τιποτα αλλο

γιατι και εγω προπληρωμενη εχω!

 

ουφο????????

 

Και ναι κ οχι γλυκό μου ουφο.....;)

 

Υποθέτω οτι ειναι μονο γιουρομπανκ το θεμα.....

 

Αφου κ οταν πρωτοξεκινησα δειλά δειλά τις αγορές κ πληρωνα με ευρω...δεν το ειχα ξαναματαδει....

 

Ισως ειναι νεο αυτο....για εξτρα χρεώσεις της Γιουρομπανκ...!!:evil::evil:

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004YBCF9K/ref=ox_sc_act_title_6?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

μονο αυτο βλεπω να αξιζει στο 1,2 το πακετο

 

Σωστή! Ευχαριστώ πολύ! Δεν τα είχα δει γιατί έψαξα για λιγότερα πακετάκια...

Link to comment
Share on other sites

το 20χ20 και 28 σελιδες ειναι μικρο σχετικα, η τιμη σουπερ ομως!

θυμασαι καθολου τιμες σε μεγαλυτερη διασταση?

 

Θα ρωτήσω αύριο. Σαν μέγεθος καλό το βρήκα. Πάντως αυτό το μέγεθος το είχε σε προσφορά και έχει και καλό πρόγραμμα, εύχρηστο, και δεν αργεί (όπως είχα δοκιμάσει από το myIkona). Αν θες στο στέλνω να το κοιτάξεις, στείλε μου το μέιλ σου.

 

(το αλογάκι το καβαλάμε ήδη και φωνάζουμε ντέ)

Link to comment
Share on other sites

Και ναι κ οχι γλυκό μου ουφο.....;)

 

Υποθέτω οτι ειναι μονο γιουρομπανκ το θεμα.....

 

Αφου κ οταν πρωτοξεκινησα δειλά δειλά τις αγορές κ πληρωνα με ευρω...δεν το ειχα ξαναματαδει....

 

Ισως ειναι νεο αυτο....για εξτρα χρεώσεις της Γιουρομπανκ...!!:evil::evil:

 

παιδια ισχυει αυτο που λεει το καλαμαρακι

και εμενα με χρεωσε η ευρομπανκ ( σε προπληρωμενη που ειναι συνδεδεμενη στο πευπαλ) )εξοδα μετατροπης συναλλαγματος τις τελευταιες ημερες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή η προφορά αλλά εμείς φτιάξαμε φώτομπουκ 20χ20 μαλακό εξώφυλλο 28 σελίδες, χοντρό χαρτι με 100 φώτο και μας ήρθε μόνο 10?. Όχι από ίντερνετ, προσφορά στο φωτογραφείο. Στο Φάληρο είναι, κοντά στην Αγ.Βαρβάρα.

 

Καλησπερα,

θελεις να βαλεις εδω τα στοιχεια ή αλλιως να μου τα στειλεις κι'εμενα;

Θυμασαι με χοντρο εξωφυλλο καθολου τιμες;

Πολυ καλη τιμη παντως. Απο την ποιοτητα εκτυπωσης εμεινες ευχαριστημενη;

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο το εσοπ της πουμα τα μπουφανακια... http://www.shop-eu.puma.com/

το χουμε στη λιστα? αν οχι, οποια στειλει μηνυμα στον αντμιν ας βαλει κι αυτο.... πολυυυυυ ομορφα κ τρομερη ποιοτητα υλικο!

 

επισης για τα μωρομαντηλα οντως τα ακριβυνε το αμαζον.... ακομα και τα χαγκις!!!! απο 10 λιρες τα πηγε 12! κριμα... αν και παλι φθηνα ειναι....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας... Παρήγγειλα χτες για πρώτη φορά από το i-herb αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι το έκανα σωστά...στη φόρμα όπου ζητάει τα στοιχεία της ''shipping address'' (που είναι και η ''billing address'' στην περίπτωσή μου) έβαλα τα στοιχεία μου (όνομα, διεύθυνση κλπ) στα αγγλικά αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι έκανα καλά!:( Όποια-ος γνωρίζει παρακαλώ να βοηθήσει!

697577wcowvfyq3s.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...