Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνάντηση στη Σάμο καλοκαίρι!


angelina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ναι μάλλον....κι εμείς τα πρώτα χρόνια μέναμε στον Κάμπο αλλά εδώ και καμιά 15ετία μένουμε στον Όρμο. Ο πατέρας μου πάντως σας ξέρει οικογενειακώς (τη μητέρα σου και σένα και τον αδερφό σου). Πολύ πιθανό να ξέρεις και την αδερφή μου που χει δυο παιδάκια (ένα αγοράκι 4 κι ένα κοριτσάκι 2) κι όλο στον Όρμο τρέχουνε!!!!

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tί να κάνουμε dora mou αφού είναι εκεί το σπίτι???

αστε παιδιά βγαλαμε εισητήρια χτες μετ'επιστροφής καραβι με καμπίνα και αυτοκίνητο -->511 ? :shock::shock::shock:

μιλάμε για αγιογδύτες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν συμφερει καθολου οταν εχεις οικογενεια και θες να πας με το αυτοκινητο...

Πριν 2 χρονια αποσασισαμε να παμε στη Μυτηλινη επειδη ηταν εκει το πατρικο του για να μας ερθει πιο φτηνα αλλα αναγκαστηκα θα περναμε το αυτοκινητο μαζι γιατι ειναι πολύ μεγαλο νησι..

Οταν μαθαμε ποσο πανε τα εισητηρια αποφασισαμε να παμε στη Ζακυνθο, και για 10 μερες σε ξενοδοχειο με φαγητο εξω κλπ μας ηρθε φτηνοτερα...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΜΙΚΑ

για να παρεις την ψυχρολουσια για Κρητη επειδη τα κλεισαμε εμεις τα εισιτηρια τωρα για Χανια 4κλινη καμπινα με αυτοκινητο σχεδον 400 ευρω με επιστροφη τα δυο ατομα και ο μικρος που δεν πληρωνει εισιτηριο.(η 4κλινη ειναι γιατι θα εχουμε παρεα)

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω Ειρηνη μου!

Περυσι τον Αυγουστο με το γρηγορο για Χανια με αυτοκινητο και επιστροφη ειχαμε δωσει κατι λιγα παραπανω.

Βεβαια φτασαμε σε 5 ωρες παρα κατι αλλα ειναι μεγαλοι κλεφτες!!!! Χωρια μεσα στην καντινα που ολο και κατι θα φας και θα πιεις.

Link to comment
Share on other sites

Tί να κάνουμε dora mou αφού είναι εκεί το σπίτι???

αστε παιδιά βγαλαμε εισητήρια χτες μετ'επιστροφής καραβι με καμπίνα και αυτοκίνητο -->511 ? :shock::shock::shock:

μιλάμε για αγιογδύτες!!!

 

Τί;;; :shock:

...φθηνότερα πληρώσαμε αεροπορικό για Ρώμη -Ιταλία!! :?

 

Πού έφτασαν τα πράγματα...δηλ.για οικογένεια είναι απαγορευτικά τα νησιά!!

Κάτι τέτοια ακούω και κάθε χρόνο θα πηγαίνω στο εξωτερικό διακοπές μου φαίνεται!! 8)

Φιλοθέη 9χρ,Κωνσταντίνα 7χρ., Άγγελος 3χρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ένα κόλπο που κάναμε παλιά είναι να δίνουμε το αυτοκίνητο ασυνόδευτο, με το πλοίο

και να πετάμε με την πρώτη πτήση για χανιά το πρωί για να πάρουμε το αυτοκίνητο που μόλις είχε φτάσει το πρωί στο λιμάνι.

 

μην το κάνετε όμως έτσι, αυτό ήταν για κρήτη και ξυπνούσαμε 4 το πρωί και ο μπαμπάς μου ήταν στρατιωτικός :lol: για αυτό τα κατάφερνε!!

 

για τα άλλα νησιά τσεκάρετέ το, ... αν είναι τα ίδια λεφτά προτιμότερο είναι το αεροπλανο ... είναι και πιό ευχάριστο -

το μόνο κακό είναι ότι νομίζω ότι τα παιδιά μόνο αν είναι μωρά δεν πληρώνουν...

το αυτοκίνητο πάντως πηγαίνει και ασυνοδευτο.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για τις τιμες παλια αλλα περυσι το Πασχα μας ζηταγαν 230 € το ατομο με επιστροφη αεροπορικως για Ηρακλειο.

Μαλλον στα ιδια καταληγουμε δηλαδη.

Αν βαλεις και αυτοκινητο ασυνοδευτο θελεις αλλα 120 - 140 τουλαχιστον πηγαινε ελα.

Αστα βραστα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

E ναι λοιπόν είναι γεγονός!

 

16/7 φεύγουμε για Σάμο! Τα γυναικόπαιδα της οικογένειας και προς το τέλος του μήνα θα έρθουν και οι άντρες μας.

 

Νομίζω ότι κάτι θα πάθω από τη χαρά μου :D:D:D:D:D:D

 

Επιτέλους διακοπές :lol::lol::lol::lol:

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν συμφερει καθολου οταν εχεις οικογενεια και θες να πας με το αυτοκινητο...

Πριν 2 χρονια αποσασισαμε να παμε στη Μυτηλινη επειδη ηταν εκει το πατρικο του για να μας ερθει πιο φτηνα αλλα αναγκαστηκα θα περναμε το αυτοκινητο μαζι γιατι ειναι πολύ μεγαλο νησι..

Οταν μαθαμε ποσο πανε τα εισητηρια αποφασισαμε να παμε στη Ζακυνθο, και για 10 μερες σε ξενοδοχειο με φαγητο εξω κλπ μας ηρθε φτηνοτερα...

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίσαμε και εμείς πέρισυ που θέλαμε να πάμε στη Μυτιλήνη , το νησί του πατέρα μου, αλλά μόλις μάθαμε πόσο θα μας στοίχιζε αλλάξαμε γνώμη και καταλήξαμε σε κάμπινγκ στην Β.Εύβοια στο Πευκι!!!

Εσύ dora από ποιο χωρίο είσαι ;;; Εμείς από την Νάπη δίπλά στην Αγία Παρασκευή!!! Αντε να βγούμε και κοντοχωριανοί! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ανταλλάξτε τηλέφωνα με πμ και συναντηθείτε για μπανάκι!!

και μετά στείλτε φωτό να ζηλέψουμε!!! :D καλή διαμονή εκεί και καλή ξεκούραση!!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

......, αλλά μόλις μάθαμε πόσο θα μας στοίχιζε αλλάξαμε γνώμη και καταλήξαμε σε κάμπινγκ στην Β.Εύβοια στο Πευκι!!!

Πότε θα ξαναπάς σε αυτό το κάμπιγκ????

Όποτε δεν έχω που να πάω πηγαίνω στο σπίτι - εξοχικό του κουμπάρου μου το οποίο είναι σε απόσταση αναπνοής από το camping :lol::lol::lol:

 

ΥΓ. Καλά να περάσετε όσες πάτε Σάμο :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

χαρηκα που βρηκα πατριωτες

και εμενα η καταγωγη μου ειναι απο σαμο

και ο αντρας μου ειναι απο εκει

και τα πεθερικα μου μενουνε μονιμα εκει

παμε καθε πασχα χριστουγεννα και φυσικα καλοκαιρι

το πασχα λεμε να παμε αν με αφησει ο γιατρος

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...