Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

να χαιρεσε εφη μου γιατι εχω χοροπηδαω που ειναι αυτο αν ηξερες τι σαββατοκυριακο περασα θα καταλαβαινες γιατι νιωθω ευτηχισμενη ξερεις τι ειναι να σου λενε οτι το μωρο σου εχει επιληψια κ θα παιρνει μπορει κ για ολη της την ζωη φαρμακα?καθε φορα που της εριχναν εκεινο το φαρμακο το μωρο μου ηταν σαν μαστουρωμενο με κοιταγε στα ματια με ενα βλεμα απλανες κ γω να θελω να πεσω απο το παραθυρο αυτος ο παθολογος ηταν ενα καθαρμα κ ειμαι 100%σιγουρη οτι αυτα μου τα ειπε γιατι σηκωσα το νοσοκομειο στο ποδι γιατι δεν ηταν γιατρος εκει ο παιδονευρολογος ελειπε απο την πατρα κ φωναξαν εναν ηληθιο να το παιξει γιατρος ηταν κ διευθηντης κλινικης τρομαρα του ειληκρινα νιωθω τετοιο θυμο μεσα μου που θελω να παω εκει να τον βαρεσω τελος παντων να ναι καλα το μωρο μου κ να πανε να ξεκολιαστουνε

περασμενα να ειναι και να ειναι καλα το βλασταρι σου!!!!περιμενω μηνυμα να πεις πως τα παει.φιλακια πολλα!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια

πως ειστε?

εμεις αν εξαιρεσουμε την παρασκευη που πηγαμε για τα της βαφτησης κ η μικρη μου εκανε κατι σκηνικα κ με ακουσε ολη η πατρα τωρα ειμαστε καλα η παιδιατρος το απεδωσε στην ταλαιπωρια που ειχε η μικρη κ το γεγονος οτι απο την αποτομη ζεστη την εβαζα σε ερκοντισιον κ το αντιστροφο

εγω ομως βγαζω απο το μυαλο μου ολα αυτα που εχουμε περασει?πηγα 4 μερες στην καλη μου πεθερουλα (που οπως λεει μια καλη φιλη ο θεος να μου κοβει μερες κ να της δινει χρονια.......γιατι οποτε λεω κατι για την καληηηηη μου πεθερουλα ολο κατι γινεται!)γιατι αν γινοταν κατι εδω κ ημουν μονη μου θα τρελαινομουν ολα καλα ομως κ μπορει οντως να ηταν απο τις εναλλαγες θερμοκρασιας γιατι μου λεει η γιατρος τα μωρα δεν μπορουν να μεταβολισουν πανω απο 10 βαθμους κ γιαυτο η εντονη δυσφορια κ το οτι ενιωθα οτι θα μου λυποθυμησει αυτα τα νεα μας

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εφι μου οχι ιδια με τα προηγουμενα καμια σχεση οπως ειπα την ειχα ταλαιπωρησει πολυ κ μια ζεστη μια κρυο την ταραξα κ γω κ ετσι αφησα τα της βαφτησης σε αλλους να κατσω με το μωρο μου εγω

να σου δωσω να καταλαβεις την ενιωσα σα να χανεται της μιλουσα κ μου εκανε ενα μικρο αγου κ μου χαμογελασε λες κ ηταν ετοιμη να λιποθυμησει ε δεν ηθελα κ πολυ εγινα ρεζιλι στο μαγαζι απο τις φωνες βγηκα στο δρομο φωναζα την μανα μου που ηταν στο αμαξι να φερει την τσαντα της η μανα μου επιμενει οτι ειμαι υπερβολικη κ το παιδι απλα ηθελε να κοιμηθει απο την κουραση μου την πηρε απο τα χερια αμεσως κ της μιλουσε ενω εκεινη ειχε μισανοιχτα τα ματια κ της γελαγε εμφανως ταλαιπωρημενη μετα αποκοιμηθηκε κ ξυπνησε λιγη ωρα μετα για να φαει επαιξε γελασε κ ολα καλα κ μου το ξαναεκανε μεσα στο ταξι οταν πηγαιναμε στην φυσιοθεραπευτρια που ειχα μαζι κ την αδερφη μου η οπια με θεωρησε πολυ υπερβολικη αλλα οποιος εχει καει στο χυλο φυσαει κ το γιαουρτι η φυσιοθεραπεφτρια μου ειπε οτι αυτα τα παιδακια μετα απο επισοδειο δεν εχουν ορεξη δεν παιζουν δεν γελανε ενω η δικη μου τα εκανε αυτα τεσπα δεν μου ξαναεκανε κατι κ ελπιζω να ηταν οντως απο την αποτομη εναλλαγη θερμοκρασιας οπως ειπε η παιδιατρος γιατι αν ηταν λεει κατι το παιδι δεν εχει επαφη εκεινη την ωρα ενω το δικο μου γελαγε εστω κ ταλαιπωρημενα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

στα τωρινα μας τωρα γιατι εγω εχω φαει μουτζα λεμε η μικρη εχει διαροια 1 βδομαδα τωρα τι της αλλαξα γαλα τι της το εφιαξα με ρυζονερο τπτ ο πωπος της ειναι τρομαρα μου κοκκινος σαν πασχαλινο αυγο κ καθε πρωι αλλαζουμε 4-5 φορες πανα σε διαστημα μισης ωρας πλενω τα ξανακανει ξαναπλενω ξανα μανα τα ιδια γαλα δεν πινει κ η παιδιατρος ανυσηχει γιατι εχουμε υψιλες θερμοκρασιες κ δεν γινεται να μην παιρνει υγρα προσπαθησα να της παρω ουρα με σακουλακια αδυνατο αφου κανει κακα καθε τοσο εγω πλενω συνεχεια με μηδεν αποτελεσμα οποτε το φησαμε προς το παρον κ καναμε καλλιεργεια κοπρανων που ηταν πιο ευκολο αλλα ο ηληθιος ο μικροβιολογος εκανε εξεταση για σαλμονελα κ συγγελα αν το λενε ετσι κ οχι για ιους κ λεει του αντρα μου οτι φαινεται οτι κατι εχει το παιδι γιατι τα κακα ειναι πρασινα κ με μυξες χαιρω πολυ γιαυτο του τα πηγαμε μα τοσο ηληθιος σε βρεφος για σαλμονελα?η παιδιατρος μου λεει δεν μπορουμε να περιμενουμε επομενη καλλιεργεια γιατι αν ειναι αυριο θα βγει παλι κ το παιδι εν το μεταξυ υποφερει μαλλον γαστρεντεριτιδα ειναι γιατι ποναει η κοιλιτσα της πολυ κ εχει κ αερια κ μας εδωσε ενα φαρμακακι που δυστηχως ειναι ποσιμο κ πρεπει να το δυαλισω σε διακοσια γρ νερο εδω δεν πινει ουτε 150 γαλα πως θα της δωσω 200 νερο?μαλλον θα της το βαλω στο γαλα κ σε δυο μερες θα διξει αν ειναι απο αυτο αλλιως αναγκαστηκα καλλιεργεια ουρων πως σκατα να της τα πιασω?το μεσημερι που δεν κανει πολλες κενωσεις ειναι κλειστο το μικροβιολογικο κ δεν δεχονται ουρα απογευμα κ ουτε να εχει περασει μιση ωρα απο την ωρα που τα πιασαμε

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκειά μου μανούλα καταλαβαίνω τι περνάς όπως και όλες οι μανούλες. Οπλίσου με δύναμη και όλα θα περάσουν. Μάλλον γαστρεντερίτιδα περνάτε τώρα. Κρατάει μερικές μέρες αλλά περνάει. Το ALMORA σου έδωσε η παιδίατρος;; Διαλύσέ το σε νερό και δίνε το λίγο-λίγο γουλίτσα-γουλίτσα.

Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ με το Κουρκουμπίνι. Πήγαινε και στο Ρίο που είναι Πανεπιστημιακή κλινική ή στην τελική έλα Αθήνα στο Παίδων που όλοι οι γιατροί είναι εξειδικευμένοι σε όλες τις παθήσεις των παιδιών.Ηρέμησε, μείνε κοντά στο παιδάκι σου κι όλα θα πάνε καλά. Η σκέψη μου είναι μαζί σου. Υπομονή!!!

tlbOp2.png Iw3Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

βασιλικη μου το ιντρασεκ μου εδωσε το θεμα ειναι οτι πως να της δωσω τοσα ml νερο οταν δεν πινει καθολου νερο?κ εχει μια γκρινια απιστευτη ρε γμτ ολα σε μας?κ ενω ειχαμε φιαξει το κεφαλακι παλι τωρα ξαναγερνει ενω δεν εχω σταματησει τις φυσιοθεραπιες κ διχνει να εχει σφιξει παλι εχουν σπασει τα νευρα μου αλλα κ τα δικα της δεν θελει με τπτ να της κανω διατασεις κ εχει βρει τροπους η σκατουλα την ωρα που της τις κανω να μου χαλαει την ασκηση στην μεση γυρνοντας το κεφαλι προς τα πισω κ εχω κ τους αλλους να μου λενε να μην την βασανιζω λες κ γω θελω να την κανω ετσι τωρα οσο αφορα το ριο το ξερω καλα μιας κ μανα μου δουλευε 21 χρονια εκει το καραμανδανειο ειναι νοσοκομειο παιδων ενω το ριο πανεπιστημιακο κ το μονο που θα καταφερω ειναι να την κανουν πειραματοζωο για να μαθουν οι φοιτητες εγω μια φορα πηγα σε πρωινο ιατρειο για μια γυναικολογικη εξεταση κ μαζευτηκαν 30 φοιτητες να δουνε μολις τους ειδα αρνηθηκα να κατσω κ ειπα φευγω κ ο γιατρος απλα εδιωξε τα αγορια κ εμειναν καμια 15 κοριτσια ασε καλιτερα αν ειναι να κανω καμια επαναλιπτικη εξεταση θα την κανω μαλλον στην αθηνα στον γιουρουκο που ειναι κορυφη ο παιδονευρολογος εδω ειναι κ αυτος ενανς στους 5 στην ελλαδα που εχουν πληρη ειδικοτητα κ απο την αθηνα ακομα μου ειπαν να μην φυγω απο εδω κ να μεινω σε αυτον

πηγα πριν μια εβδομαδα στο παιδων εδω για τον ορθοπαιδικο κ συναντησα τον παιδονευρολογο κ με διαβαιβεωσε οπως κ την παιδιατρο πως δεν υπαρχει θεμα νευρολογικο κ να μην αγχωνομαι

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσι καθε φορα που χανεσαι, παθαινετε και κατι. τι να πουμε πια; περαστικα να ειναι. το μωρο ειναι απιστευτα ταλαιπωρημενο, το ιδιο και εσυ.

το φαρμακο θα το δινεις με υπομονη, στον υπνο της... θα σου φτυνει το μισο αλλα τι να κανεις. σιγα σιγα και οσο πιει. ας πιεκι και 150 μλ, απο το καθολου

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσι καθε φορα που χανεσαι, παθαινετε και κατι. τι να πουμε πια; περαστικα να ειναι. το μωρο ειναι απιστευτα ταλαιπωρημενο, το ιδιο και εσυ.

το φαρμακο θα το δινεις με υπομονη, στον υπνο της... θα σου φτυνει το μισο αλλα τι να κανεις. σιγα σιγα και οσο πιει. ας πιεκι και 150 μλ, απο το καθολου

κ μετα κατηγορουσα τον φωσκολο οτι ηταν υπερβολικος στα σεναρια του τεσπα νομιζω οτι ελλατωθηκαν οι διαροιες εχει να κανει απο το απογευμα που ξυπνησε κανονικα το πρωι θα διξει που μεχρι σημερα καθε πρωι κανει επι μιση ωρα συνεχεια κακα της δεν προλαβαινω να αλλαζω μπεμπιλινα εχω ενα σπιτι αχουρι τα ασιδερωτα ρουχα εχουν φτασει το ταβανι κ δεν μου τι σπαει τπτ περισσοτερο απο τον αντρουλη μου που οχι μονο δεν βοηθαει τα θελει ολα στο χερι κ κανει κ τις παρατηρησεις του τι του λες μετα?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κ μετα κατηγορουσα τον φωσκολο οτι ηταν υπερβολικος στα σεναρια του τεσπα νομιζω οτι ελλατωθηκαν οι διαροιες εχει να κανει απο το απογευμα που ξυπνησε κανονικα το πρωι θα διξει που μεχρι σημερα καθε πρωι κανει επι μιση ωρα συνεχεια κακα της δεν προλαβαινω να αλλαζω μπεμπιλινα εχω ενα σπιτι αχουρι τα ασιδερωτα ρουχα εχουν φτασει το ταβανι κ δεν μου τι σπαει τπτ περισσοτερο απο τον αντρουλη μου που οχι μονο δεν βοηθαει τα θελει ολα στο χερι κ κανει κ τις παρατηρησεις του τι του λες μετα?

 

Περασες δυσκολες στιγμες και περνας ακομα... Ελπιζω να ειστε καλυτερα!

 

Απο οσα εγραψες, ειδα οτι οι αλλοι ειναι περα βρεχει και εσυ καθολου υπερβολικη και μην ακους κανεναν. Οι μαμαδες εχουν ενστικτο και σωζουν την υγεια των παιδιων. Εξ αλλου το ενδιαφερον δεν ειδα ποτε να δημιουργει προβλημα, μονο η αδιαφορια δημιουργει και η υπεραισιοδοξια!

 

Οσο για τον αντρα σου και τις δουλειες και εγω ειχα προβλημα μια και ειναι υπερ το δεον τακτικος και εφερα γυναικα. Δεν ξερω τα οικονομικα σου αλλα εαν μπορεις να φερεις για 3 ωρες, ενα εικοσαρικο θα σου φτιαξει το σιδερο και θα εισαι βασιλισσα.

 

Εισαι ακομη στα ντουζενια σου με την πεθερα αλλα οπως και οι αλλες θα σου πω να μην τη δινεις σημασια, φαινεται οτι εχει θεμα ανταγωνισμου μεσα της αλλα ειναι προβλημα της. Τυπικα και το δικο σου προγραμμα να κανεις αυτο που εσυ θελεις, ωστε να μενει μονη με την γκρινια της. Σε φορτωνει και αλλα ενω εχεις τοσα στο νου σου...

 

Ο Θεος να σε δινει κουραγιο, βρες το γιατρο που σε ταιριαζει και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουνε. Το βιντεο και εγω το σκεφτηκα αλλα ειδα οτι με προλαβες, καλα εκανες, μη σε βγαζουν και τρελη.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περασες δυσκολες στιγμες και περνας ακομα... Ελπιζω να ειστε καλυτερα!

 

Απο οσα εγραψες, ειδα οτι οι αλλοι ειναι περα βρεχει και εσυ καθολου υπερβολικη και μην ακους κανεναν. Οι μαμαδες εχουν ενστικτο και σωζουν την υγεια των παιδιων. Εξ αλλου το ενδιαφερον δεν ειδα ποτε να δημιουργει προβλημα, μονο η αδιαφορια δημιουργει και η υπεραισιοδοξια!

 

Οσο για τον αντρα σου και τις δουλειες και εγω ειχα προβλημα μια και ειναι υπερ το δεον τακτικος και εφερα γυναικα. Δεν ξερω τα οικονομικα σου αλλα εαν μπορεις να φερεις για 3 ωρες, ενα εικοσαρικο θα σου φτιαξει το σιδερο και θα εισαι βασιλισσα.

 

Εισαι ακομη στα ντουζενια σου με την πεθερα αλλα οπως και οι αλλες θα σου πω να μην τη δινεις σημασια, φαινεται οτι εχει θεμα ανταγωνισμου μεσα της αλλα ειναι προβλημα της. Τυπικα και το δικο σου προγραμμα να κανεις αυτο που εσυ θελεις, ωστε να μενει μονη με την γκρινια της. Σε φορτωνει και αλλα ενω εχεις τοσα στο νου σου...

 

Ο Θεος να σε δινει κουραγιο, βρες το γιατρο που σε ταιριαζει και ασε τους αλλους να λενε οτι θελουνε. Το βιντεο και εγω το σκεφτηκα αλλα ειδα οτι με προλαβες, καλα εκανες, μη σε βγαζουν και τρελη.

κοριτσομανα μου ουκ ολιγες φορες εχω παρει γυναικα μια συγκεκριμενη δηλ που την εμπιστευομαι να την αφησω μονη της στο σπιτι αλλα δεν με καλυπτει κ πολυ ειναι ελαυφρος αρπακολα πολλες φορες αναγκαζομαι να ξανακανω τις δουλειες της απο την αρχη αλλα πια αλλη να εμπιστευτω μπορει να ειμαι ιδιοτροπη αλλα προτιμω να κανω τις δουλειες μου μονη μου για να ξερω πως τις κανω μονο ετσι αισθανομαι καθαρο το σπιτι.πολλες φορες παω την μικρη διπλα στην συνηφαδα μου κ κανω τις δουλειες μου οπως θελω με τοσα ομως που εχουμε περασει απο αρχες ιουνιου ουτε στην μαμα μου που λεει ο λογος δεν θελω να την αφηνω .ασε που ειμαι σιγουρη οτι κ να κανει κατι το παιδι στα χερια τους δεν θα πουν τπτ για να μην το τρεχω οπως λενε στο νοσοκομειο η θα το θεωρησουν φυσιολογικο οπως μου λενε συχνα οτι ετσι κανουν τα παιδακια!κ μου αναβουν τα λαμπακια κ θελω να αρχισω να ριχνω μπουνιες

τωρα εχω αλο θεμα λενε οτι εχω παθει εξαρτηση με το παιδι κ οτι στο τελος θα αρρωστησω κ γω κ θα αρρωστησω κ αυτο ταχα οτι με το ζορι θελω να το βγαλω αρρωστο αλλα οταν σε καλουν στο γραφειο των γιατρων κ σου ανακοινωνουν οτι το παιδι σου εχει προβλημα νευρολογικο εστω κ αν ηταν παθολογος κ οχι ο νευρολογος εσυ ησυχαζεις?επειτα ο νευρολογος σου λεει παρτο κ πηγαινε σπιτι δεν εχει τπτ κ συ αναρωτιεσε ποιος σκατα ειχε δικιο!αποτι εμαθα απο καπια γνωστη μου εκει μεσα ηρθαν σε μεγαλη αντιπαραθεση ο παθολογος με τον νευρολογο ο πρωτος ειπε οτι εκανε λαθος διαγνωση κ οτι συντομα θα ξαναπαμε εκει κ ο νευρολογος του ειπε να κοιταει την δικη του την δουλεια κ οχι την δουλεια που κανει αυτος!

το παρηγορο ειναι οτι αυτος ο ******ς ο παθολογος ουτε που ειδε το παιδι καμια φορα δεν το εξετασε ενω ο παιδονευρολογος κ τις δυο φορες την εξεταζε ωρες κ συνεχεια με ρωτουσε κ με ξαναρωτουσε κ εστελνε κ αλλους γιατρους να με ξαναρωτησουν αφου καποια στιγμη οταν με ρωτησε η πεθερα μου να της τα ξαναπω ορκιζομαι οτι ηθελα να την πιασω απο το λαιμο!ομολογω πως τα νευρα μου τον τελευταιο καιρο δεν ειναι κ στα καλιτερα τους αλλα ρε κοριτσια δεν εχω περασει κ λιγα ειληκρινα περα απο αυτο το κομματι που μας απασχολησε το νευρολογικο τπτ αλο δεν με νοιαζει αποσα περασαμε κ ουτε τωρα που ειναι κρυωμενη παιδακι ειναι θα τα περασει ολα τα περνανε αλλα το να ζεις με την υποψια οτι εχει κατι νευρολογικο το παιδι σου κ να περιμενεις μερα με την μερα να δεις αν κανει πραγματα που πρεπει για την ηλικια του δεν παλευεται δεν ημουν που δεν ημουν ο πιο ψυχραιμος ανθρωπος τωρα απογινα!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε είχα όλη μέρα στο μυαλό μου, τι κάνετε σήμερα;; Σιγά, σιγά θα περάσει, μην ανησυχείς και χέστο το σίδερο, θα γίνει στην ώρα του, όπως κι όλα.Κι επίσης χέστους όλους. Πάνω απ'όλα το παιδάκι μας. Έχεις δίκιο για το Ρίο τώρα που το ξανασκέφτομαι. Έλα στην Αθήνα, έτσι για να σου φύγει η ιδέα. Το παιδάκι μας τίποτα δεν έχει κι όλα θα πάνε καλά. Σιγά-σιγά. Μια γλυκιά καλημέρα και μια ζεστή αγκαλιά σε σένα και τη μπεμπούλα. Περιμένουμε νέα σου.

tlbOp2.png Iw3Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαστε πολυ καλιτερα καναμε 3 κενωσεις κ μονο μια με βλενες αλλα πολυ γκρινια ρε κοριτσια.γυμναστικη ουτε λογος να της κανω μαλλον υα θανααρχισουμε εξω φυσιοθεραπιες τις ειχαμε κοψει γιατι μας ειπε η κοπελα οτι δεν χρειαζεται να πηγαινουμε αλο εκει αφου ξαναγυρισε στην θεση του το κεφαλι της να τις κανω εγω λιγες στο σπιτι ελα μου ομως που το ξαναστραβωσε κ κει που οταν στραβωνε πολυ της το εφιαχνα σε 4 μερες τωρα εχει στραβωσει λιγο κ την παλευω 5-6 μερες κ τπτ ασε που κανει σαν υστερικο οταν καταλαβαινει οτι παω να της κανω διαταση

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειμαστε πολυ καλιτερα καναμε 3 κενωσεις κ μονο μια με βλενες αλλα πολυ γκρινια ρε κοριτσια.γυμναστικη ουτε λογος να της κανω μαλλον υα θανααρχισουμε εξω φυσιοθεραπιες τις ειχαμε κοψει γιατι μας ειπε η κοπελα οτι δεν χρειαζεται να πηγαινουμε αλο εκει αφου ξαναγυρισε στην θεση του το κεφαλι της να τις κανω εγω λιγες στο σπιτι ελα μου ομως που το ξαναστραβωσε κ κει που οταν στραβωνε πολυ της το εφιαχνα σε 4 μερες τωρα εχει στραβωσει λιγο κ την παλευω 5-6 μερες κ τπτ ασε που κανει σαν υστερικο οταν καταλαβαινει οτι παω να της κανω διαταση

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκια μου. Είδες που σου είπα, σιγά-σιγά θα περάσει η γαστρεντερίτιδα. Όσο για το κεφαλάκι άρχισε να την πηγαίνεις πάλι έξω για να γίνει η δουλειά καλύτερα και γρηγορότερα. Φιλάκια πολλά κοπελούδες μου και στις δύο.

tlbOp2.png Iw3Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχως που εισαστε καλυτερα. αντε μακαρι μεχρι αυριο να κρατησει. εινια και καυσωνας και αφυδατωνονται ευκολα τα ερμα.

Το κεφαλακι γιατι υποτροπιαζει συνεχεια; τωρα μεγαλωσε και καταλαβαινει και θα σε δυσκολευει. δεν θά σε αφηνει να την πιανεις. υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

η μικρουλα χθες συνεχισε τις κενωσεις καμια 5 φορες ακομα μια ηταν πρασινες μια ζαχαρη(ωραια περιγραφη ε?)μαλλον το φαρμακο δεν δουλεψε οσο πιστευα η παιδιατρος φοβοταν μηπως φτασουμε στο αλο ακρο την δυσκοιλιοτητα αλλα που!φαγητο σταματησε να τρωει 100γρ με το ζορι κ κλαμα!5,30 το πρωι την ακουω να κανει κακα της φτου λεω σηκωνομαι την αλλαζω παλι ψιλοδιαροια τα νευραμουυυυυυυυυυ!την εκανα μπανακι κ αυτη γελαγε που αν ηταν αλο θα μας ακουγε ολη η πολυκατοικια το πρωι καταφερα να πιασω ενα σακουλακι ουρα αλλα θελει κ δευτερο σημερα πως να το κανω αφου δεν πινει πολλα υγρα γμτ κ το επομενο γευμα μας ειναι 12 το μεσημερι μεχρι να τα πιασω κ να τα παω θα εχει κλεισει μου ειπε η γενικη σημερα θα ναι ετοιμη η καλλιεργεια δευτερα αλλα κακα δεν εχει κανει τωρα που τα χρειαζομαι να τα στειλω στην γιατρο να τα δει που τα ζητησε μαλλον το παιδι μου με εχει καταλαβει κ με κοροιδευει!χθες δωσαμε κ κρεμα βανιλια πρωτη φορα στην αρχη την κατεβασε την πρωτη κουταλια χωρις να το καταλαβει μετα εβγαζε την μιση αλλα για κακη της τυχη της την εδινε η γιαγια της κ κει δεν ειχε περιθωρια για κονξες εφαγε 5 κουταλιες κ μετα ηπιε 100γρ γαλα κ μετα εγω η εξυπνη της εδωσα νερο κ εκανε εμετο!αυτα εν το μεταξυ 36 μερα κυκλου κ περιοδος γιοκ κ ποναω απο την 24 εγω υπολογισα τον προηγουμενο κυκλο που ηταν 27 κ εκανα ελευθερα στην 23 μερα του κυκλου μακαρι να ειναι απο το αγχος που περασα κ μερικες μερες οσο ημασταν στο νοσοκομειο δεν πηρα το χαπι του θυρεοειδη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

basilikh ειναι φαρμακο για γαστρεντεριτιδες κ σταματαει τις διαροιες αλλα ακομα δεν εχουν σφιξει πολυ κ εχουν πολλες μιξες κ μου ειπε οτι τις βγαζει γιατι με την γαστρεντεριτιδα δεν μπορει το εντερο να μεταβολισει την λακτοζη η κατι τετοιο τελος παντων δεν καταλαβα κ πολλα γιαυτο κ αλλαξαμε γαλατακι κ περνουμε χωρις λακτοζη.τωρα με το κεφαλακι........................πικρη ιστορια πολυ κλαμα πολυ γκρινια δεν καθεται με τπτ κ ηθελα να την αποφυγω την φυσιοθεραπευτρια γιατι ειναι 30χλμ απο εδω που μενω κ μεσα στην ζεστη να πηγαινουμε ταλαιπωριεται κ το μικρο αφου μεχρι τωρα τα καταφερνα μια χαρα αλλα εγινε εξυπνουλα τωρα η κορη μου κ εμαθε να ξεφευγει τωρα την πιεσα πολυ κ μας ακουσε ολη η γειτονια θα νομιζουν οτι το βαραω!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την γενικη ουρων λευκωμα κ 6-8 πυοσφαιρια η γιατρος λεει κατι διχνει αλλα θα περιμενουμε την καλλιεργεια την δευτερα μιας κ δεν ειναι πολυ αυξημενα μηπως δεν ειχε γινει καλος καθαρισμος της περιοχης τωρα να πω οτι δεν τα χω παρει θα πω ψεματα αν ειναι ουρολοιμωξη θα φαμε μια βδομαδα με 10 μερες μεσα στο νοσοκομειο

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μπείτε νοσοκομείο για την ουρολοίμωξη;; Συνήθως με αντιβίωση περνάει. Τι τραβάς βρε κοπέλα μου!!!! Θα περάσει κι αυτό. Υπομονή είπαμε, υπομονή, θα μεγαλώσει η μπεμπούλα, θα δυναμώσει κι όλα θα περάσουν, θα σου φαίνεται σαν ένα κακό όνειρο. Φιλιά πολλά και γράφε νέα σου.

tlbOp2.png Iw3Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

βασιλικη σε τοσο βρεφακια δινουν ενδοφλεβια γιαυτο κ θα πρπει να νοσηλευτουμε αν βρεθει μικροβιο οταν ημασταν μεσα την προηγουμενη φορα διπλα μας ειχαμε ενα βρεφακι 2,5 μηνων που ειχε ουρολοιμωξη κ καθισε μεσα 10 μερες

μακαρι να μην βρεθει κατι μιας κ τα πυοσφαιρια ειναι μεν πανω απο το φυσιογικο αλλα οχι πολλα κ δεν βρεθηκε ουτε αιμα αλλα 6-8 πυοσφαιρια μου ειπε κατι διχνουν ενδεχεται ομως να μην εγινε καλη συλλογη για να δουμε!εν το μεταξυ δεν τρωει ολη μερα σημερα 430γρ γαλα εχει πει κ εχει αλο ενα γευμα που σιγα μην πιει πανω απο 120 συνολο 550 πολυ λιγο αφου δεν πρεπει να πεφτουμε τα 700 με τουτο τον καυσωνα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

βαζε το μπιμπερο οταν κοιμαται για να παιρνιε υγρα ειδικα τωρα με τον καυσωνα.

και οσο πιει. μη νομιζεις ολα ξεπεφτουν σε ποσοτητες με τη ζεστη. εγω να φανταστεις σημερα τρια γαλατα εδωσα γιατι δεν ετρωγε φαι.

μακαρι να εινια προβληματικη συλλογη. βεβαια θα ξανασυλλεξεις οπως καταλαβαινεις και μονη σου. αρκει να βγουν καλα τα αποτελεσματα. γιατι αλλιως εχεις δικιο για το νοσοκομειο. μεχρι 6 μηνων τα κανουν εισαγωγη (απανια σε πολυ ανεπτυγμενα παιδια δινουν αντιβιωση χωρις εισαγωγη και σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις). εσενα και με το ιστορικο της παει για καραμπινατη νοσηλεια.

αχ βρε παιδι μου, τι εχετε τραβηξει μανα και κορη. ποση υπομονη να εχεις.

 

εγω θα σου ελεγα τωρα που δεν εινια καλα το παιδι, ειναι εκνευρισμενο και αδιαθετο να μην δωσεις στερεες. καλυτερα τις στερεες να τις ξεκινησιες οταν θα ειναι πολυ ευδιαθετη και εν ειδει παιχνιδιου για να μην τις φοβηθει και να θελει να δοκιμαζει και να τρωει. αλλα αφου στο ειπε η παιδιατρος τι να κανεις, δινεις.

 

τελικα δεν καταλαβα και συγνωμη που ξαναρωταω, το κεφαλακι γιατι ενω γινεται καλα μετα παλι υποτροπιαζει;

Link to comment
Share on other sites

βαζε το μπιμπερο οταν κοιμαται για να παιρνιε υγρα ειδικα τωρα με τον καυσωνα.

και οσο πιει. μη νομιζεις ολα ξεπεφτουν σε ποσοτητες με τη ζεστη. εγω να φανταστεις σημερα τρια γαλατα εδωσα γιατι δεν ετρωγε φαι.

μακαρι να εινια προβληματικη συλλογη. βεβαια θα ξανασυλλεξεις οπως καταλαβαινεις και μονη σου. αρκει να βγουν καλα τα αποτελεσματα. γιατι αλλιως εχεις δικιο για το νοσοκομειο. μεχρι 6 μηνων τα κανουν εισαγωγη (απανια σε πολυ ανεπτυγμενα παιδια δινουν αντιβιωση χωρις εισαγωγη και σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις). εσενα και με το ιστορικο της παει για καραμπινατη νοσηλεια.

αχ βρε παιδι μου, τι εχετε τραβηξει μανα και κορη. ποση υπομονη να εχεις.

 

εγω θα σου ελεγα τωρα που δεν εινια καλα το παιδι, ειναι εκνευρισμενο και αδιαθετο να μην δωσεις στερεες. καλυτερα τις στερεες να τις ξεκινησιες οταν θα ειναι πολυ ευδιαθετη και εν ειδει παιχνιδιου για να μην τις φοβηθει και να θελει να δοκιμαζει και να τρωει. αλλα αφου στο ειπε η παιδιατρος τι να κανεις, δινεις.

 

τελικα δεν καταλαβα και συγνωμη που ξαναρωταω, το κεφαλακι γιατι ενω γινεται καλα μετα παλι υποτροπιαζει;

κοιτα στραβο στραβο δεν ειναι αλλα γερνει αρκετα δεξια δεν ειναι αυτο το θεμα μου ομως θα το εφιαχνα αν καθοταν να τις κανω ασκησεις αλλα ειληκρινα δεν γινεται η διαταση πρεπει να γινει αριστερα κ να ειναι ισο το κορμι αυτη σηκωνει το λαιμο της παει δεξια το κεφαλι της η δεν θελει να την ακουμπαω γενικος γιατι ειναι νευροσπασμα η την ποναει δεν ξερω μαλλον στο παιδορθοπαιδικο θα την παω γιατι με τις συμβουλες της φυσιοθεραπευτριας να αραιωσω τις ασκησεις γιατι ειναι οκ κ να μην την παιδευω ξαναγυρισαμε ενω ο ορθοπαιδικος ηταν καθετος ολη μερα συγκεκριμενα οταν τον ρωτησα ποσες φορες μου ειπε 752!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...