Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λαπαροσκόπηση....Έχω τρομοκρατηθεί....


Recommended Posts

:confused:Καλησπέρα σας!!!!!!

Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας,και θέλω τη βοηθειά σας.Έκανα σαλπιγγογραφία προχθές και η μια σάλπιγγα εχει συμφησεις.Η γιατρός μου πρότεινε να κάνουμε λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση και μετα να προχωρησουμε στην οποιαδηποτε προσπάθεια.....κοντέυω να τρελαθώ...κλαιω συνέχεια και φοβάμαι τόσο πολύ...Μου είπε ότι δεν γινεται σωστή αιμάτωση της μητρας όταν η μια σάπλιγγα δεν είναι διαβατή και θα πρεπει να διορθωθει,για να πετυχει η οποιαδηποτε προσπάθεια κάνουμε..Εχει συμβεί σε κάποια απο εσας κάτι παρόμοιο???Ευχαριστώ:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουκλίτσα μου γλυκιά μην κλαις...δεν ειναι τιποτε το τραγικό. Ειλικρινά. Πριν μερικούς μήνες μου βρήκαν μια τεραστίων διαστάσεων κύστη την αριστερή ωοθήκη. Έκανα λαπαροσκόπηση τον Φλεβάρη, και εκεί βρέθηκαν και εστίες ενδομητρίωσης (συμφύσεις)..όπως ενδομητρίωσης ήταν και η κύστη. Η λαπαροσκόπηση ειναι απλή επέμβαση και σχετικά ανώδυνη. Η αποκατάσταση των βλαβών είναι γρηγορη..και το καλύτερο...η επανοδος στην ενεργή δράση επίσης.

Σίγουρα θα σου πουν και άλλες κοπέλες που είχαν ακριβώς το ίδιο θέμα με εσένα. Αλλά ειλικρινά μην στενοχωριέσαι. Εντάξει θα μπορούσε να μην έχει συμβεί...αλλά τώρα που το ξέρεις θα το παλέψεις, θα το διορθώσεις και όλα καλά θα σου πάνε...θα δεις. Έχε πίστη και κυρίως αισιόδοξη σκέψη. Μην βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο..αλλά μισογεμάτο.

74kwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να κλαις, αυτες οι επεμβασεις ειναι μικρές και γίνονται πλεον κατα κόρον και καθημερινά. Εγώ έχω κάνει υστεροσκοπηση για αφαιρεση πολυποδα, δεν ήταν τιποτα βγηκα την ιδια μέρα και μια φιλη μου έκανε προσφατα λαπαροσκόπηση και αφαιρεση σάλπιγγας παρακαλώ και ήταν μια χαρά. Λίγο τραβουσαν τα ραματακια και η κοιλιτσα ήταν φουσκωμενη αλλά όλα πηγαν καλά. Μη στενοχωριέσαι και δες τη θετική πλευρά. Μετα θα είσαι πανέτοιμη για μωράκι!

MOPDp3.png?EvtKw4ir
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τα παρήγορα λόγια σας και για το κουράγιο που μου δίνετε.Σίγουρα μόνο όποιος το έχει περάσει μπορέι να φέρει γνώμη.Δεν ξέρω έχω αντιδράσει πολύ άσχημα...δεν το περίμενα με τπτ ότι κάτι μπορεί να μου συνέβαινε και μάλιστα να μπώ χειρουργείο...Δεν μπορώ να συνέλθω με τπτ....Σκέφτομαι μήπως μου πούν τπτ χειρότερο μετα απο την επέμβαση,πώς θα είναι μετά...τι σημάδια θα μου μείνουν..αν θα μπορώ να κάνω ένα μπάνιο στην παραλία σαν άνθρωπος..αν θα πονάω πολύ...την προετοιμασία της επέμβασης που διαβασα ότι πάιρνεις καθαρτικο..κτλπΣε πόσες ημέρες επιστρέφεις στις δραστηριοτητες σου?Πονάς πολύ καιρό???Αχ εχω απελπιστεί...σκέφτομαι μέχρι και να τα παρατήσω....ο φόβος τελικά είναι το χειρότερο συναίσθημα.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου κορθτσακι πρωτα απ' ολα ηρεμησε! Ο πανικος δεν βοηθαει σε τιποτα, προσπαθησε να εθσαι ψυχραιμη! Εγω εκανα λαπαροσκοπηση γιατι ειχα 4 κυστες ενδομητριωσης στις αρχες απριλιου. Εμεινα ενα βραδυ στο νοσοκομειο και αυτο προληπτικα! Δεν καταλαβαινεις τίποτα, δεν πονας καθολου, δεν σε πειραζει η ναρκωση! Την επομενη πηγα σπιτι και ολα καλα! Ειναι 3 μικρες τρυπιτσες και εχει ενα ραμματακι η καθε μια! Σημερα δεν εχω κανενα απολυτως σημαδι! Σου δινω το λογο μου οτι δεν θα καταλαβεις απολυτως τιποτα!!! Θα τελειωσεις κ μετα θα γελας! Αν χρειαστεις οποιαδηποτε πληροφορια η διευκρινιση ειμαι στη διαθεση σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χίλια ευχαριστώ!!!!!!

Ειλικρινά νιώθω λίγο καλύτερα,με τα λογάκια σας!!!elli81 να είσαι καλά κοριτσάκι μου,έχω αγχωθείπολύ με το θέμα του πόνου και των ραμάτων κλπ και αυτά που μου έγραψες με ανακούφισαν.

Αληθέυει αυτόπου διάβασα ότι κάνεις την προηγούμενη μέρα καθαρισμό του εντέρου με καθαρτικό???

Τον Απρίλιο που μας πέρασε την έκανες???Και δεν φαίνονται τα σημάδια,ούτε πονάς???Αχ μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα στις 4 απριλιου, πριν ενα μηνα!!! Δεν εχω καθολου μα καθολου σημαδια!!! Την προηγουμενη μερα θα φας ελαφρα και θα παρεις ενα καθαρτικο, δεν ειναι απο αυτα που πονας, απλα θα πας τουαλετα κανα δυο φορες. Εγω πηγα τρεις η τεσσερις αλλα δεν ποναγα καθολου! Θα ξυπνησεις το πρωι και θα πας, θα κανεις εξεταση αιματος, καρδιογραφημα και ακτινογραφια θωρακος! Η επεμβαση κραταει καμια ωριτσα! Εγω και στο νισοκομειο που εμεινα πηγαινοερχομουν κι ετρωγα μια χαρα! Που θα την κανεις;

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λενε τα κοριτσια..δεν ειναι τιποτα που θα πρεπει να σε ανησυχει,ουτε να σε φοβιζει..ουτε κανενας πονος τρομερος..ενοχληση θα το ελεγα μετα την επεμβαση, τραβανε λιγο τα ραματακια και αισθανεσαι να σε ενοχλει ο αερας που απομενει μεσα σου μετα την λαπαροσκοπηση, ο οποιος μεσα στις επομενες μερες φευγει..αυτο ειναι ολο!

οσο για το καθαρτικο θα σου πω να γελασουμε και λιγο..

μου ειπε ο γυναικολογος μου να παρω ενα μπουκαλακι το προηγουμενο βραδυ και να φαω ελαφρα..εφαγα ελαφρα, πηρα το μπουκαλακι και πηγα σπιτι! ελα ομως που δεν τον ειχα ρωτησει την δοσολογια..ειδα στις οδηγιες λοιπον οτι οι ενηλικες πινουν ολο το μπουκαλακι..ετσι κι εγω..ηπια ολο το μπουκαλακι (μεγεθος σαν betadine) το οποιο ειναι μαρτυριο γιατι βρωμαει..και ξαπλωσα να κοιμηθω..που να κοιμηθω? ολο το βραδυ αγκαλια με την λεκανη..δεν ειχα να βγαλω τιποτα πια..

παω την αλλη μερα και με ρωταει ο γιατρος μου ''ολα ενταξει πηγες τουαλετα?'' ..σκεφτομαι ''πλακα μου κανει τωρα?:confused::confused::confused:''

.. του λεω''γιατρε με αυτο το μπουκαλακι , δεν εκανα και τιποτα αλλο ολο το βραδυ!''..

''ποιο μπουκαλακι μου λεει, εγω μια κουταλια της σουπας ηθελα να πιεις!!!!'':shock::shock::shock::shock::shock::shock:

να μην σας πω οτι γελαγανε ολοι στο μαιευτηριο..:lol::lol::lol:

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να είσαστε καλά κοριτσάκια μου!!!!!

Νιώθω πολύ τυχερη που σας μίλησα!!!!

Μου δώσατε πολύ-πολύ κουράγιο,αφου γυρισε πριν λίγο ο άντρας μου σπίτι και του φάνηκε περίεργη η αλλαγή...βλέπετε έχω ώρα να κλάψω....

elli81 σοβαρά πριν ένα μηνα και δεν έχεις σημάδια??Ειναι χαμηλά οι δυο τρύπες και η μια μέσα στον αφαλό?Είναι τόσο μικρές όσο λένε?

Καλά paros γελάω ακόμη είσαι απίστευτη!!!!!Μάλλον κι εγώ το ίδιο θα είχα κάνει...:DΜε έκανες και γέλασα!!!

Την επέμβαση θα την κάνω στο Λητώ.Μόνο που να σας πώ την αλήθεια σκεφτόμουν να αφήσω να περάσει το καλοκαίρι και να ξεκινήσω μετα.Πήρα και ένα αρνητικο πριν ένα μηνα και δεν είμαι και στα καλυτερα μου....ψυχικά αποθέματα μηδεν..

Εσείς που τις κάνατε τις επεμβάσεις?Πόσα άτομα είναι μέσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την εκανα στο ιασω. Ειναι δυο τρυπουλες χαμηλα στην κοιλια και μια στον αφαλο. Στο χειρουργειο εισαι μονη σου. Παντως αν θες τη γνωμη μου, αν και η γιατρος σου θα σου πει, καλυτερα να την κανεις γρηγορα αφου εντοπισες το προβλημα! Δεν εχεις κανενα λογο να περιμενεις! Τι ηλικια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο τρυπούλες είναι στη γραμμη του μπικινι?Δηλαδή με ένα χαμηλοκάβαλο μαγιό φαίνονται τα σημάδια?Και η τρίτη μέσα στον αφαλό?Οπότε δεν φαίνεται φαντάζομαι.Είμαι 32 και η γιατρός είδε πόσο χάλια είμαι ψυχολογικά μου είπε καλύτερα μετα τις διακοπές.Πραγματικά με έχει επηρεασει πάρα πολύ το θέμα....δεν μπορώ να κοιμηθώ απο προχθές.Βέβαια απο τη μια έχεις δίκιο γιατί η αναμονή σκοτώνει.Τι εννοείς είμαι μόνη μου στο χειρουργείο???Δηλάδη είναι ο γιατρός,ο αναισθησιολόγος..και ποιος άλλος?Ποιος γιατρόςστην έκανε?Εμεινες ευχαριστημενη?Αν επιτρέπεται πόσο κόστισε?Εμένα μου ειπε γυρω στις 3.000....

Link to comment
Share on other sites

Το σημειο εξαρταται, παντως στο ξαναλεω μη σε απασχολουν τα σημαδια! Ηταν 3.300 το ιασω και περιπου 1.500 ο γιατρος, δηλ συνολο 5.000 περιπου! Ο γιατρος μου λεγεται στελιος γρηγορακης. Τι αλλο να σου πω; Α, εμενα μου ειχε πει να την κανω μεσα σε ενα εξαμηνο αλλα την εκανα αμεσως γιατι δεν αντεχα να περιμενω και φοβομουν και μην παθω μεγαλυτερη ζημια!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο η αναμονη δεν παίζεται...σε τρελαίνει αλλά βλέπεις όλο το χρόνο παιδευόμασταν με νοσοκομεία και προβλήματα..και λέγαμε να χαλαρώσουμε αν είναι δυνατον τώρα το καλοκαιράκι...κουράστηκα πολύ φέτος...

Αλήθεια η σαλπιγγογραφία είναι πιο δυσκολη?Εγω προς το παρον έχω αποψη μόνο για την σαλπιγγογραφια.Τις κύστες τις είδε ο γιατρός σου στον υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ενδομητριωση και προσπαθουσαμε για μωρακι δυο χρονια αλλα δεν... Ετσι αποφασισα οτι ηρθε η ωρα να το κανω κι αυτο! Εγω ειμαι 30. Ναι η σαλπιγγογραφια ειναι χειροτερη γιατι δεν κανεις ναρκωση! Τις κυστες απο τον υπερηχο τις ειχε δει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην σαλπιγγογραφία είχα κι εγώ πολύ άγχος..πάρα πολύ άγχος..όπως πάντα...δεν τα πάω καλά με εξετάσεις κλπ..και το άγνωστο πάντα με τρομάζει..θέλω να ξέρω ακριβώς τι προκειται να μου συμβει.

Είσαι πολύ μικρούλα!!!!Εχεις πολύ χρόνο μπροστα σου και σου έυχομαι να έρθει πολύ συντομα το μωράκι σας.Και μια φίλη μου τωρα γέννησε μετα απο επέμβαση για ενδομητριωση και θεραπειά.Εκανε διδυμάκια.Θα δεις όλα θα πάνε καλά απο εδώ και πέρα και συντομα θα εισαι μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δεν εχουμε και καμια τρομερη διαφορα ηλικιας!!! Προσπαθησε να αποβαλεις το αγχος σου, ειναι ο νουμερο 1 παραγοντας που επηρεαζει τη γονιμοτητα, εκτος φυσικα απο παθολογικες αιτιες! Κοιτα να ηρεμησεις φιλεναδα και να πας να κανεις τη λαπαροσκοπηση σου να ξεμπερδευεις! Κι εγω οταν μιυ το πρωτοειπε ειχα ριξει το κλαμα της ζωης μου και τωρα λεω τι ηλιθια που ημουν!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κι εσύ έτσι το είχες πάρει??Δεν είμαι η μόνη που νιώθω έτσι??Έκλαιγες κι εσύ κοριτσάκι μου??αχ πόσο σε καταλαβαίνω...και τελικά δεν ήταν τπτ το φοβερό ε?Δυστυχώς το άγχος δυσκολα αποβάλεται ειδικά όταν θέλεις τόσο πολυ να κάνεις ενα μωράκι και δεν έρχεται.Θα το πάρω απόφαση σιγα σιγα και θελώ να πιστευω ότι θα βρω το κουράγιο και υα την κάνω.απλά μου ηρθε πολύ ξαφνικο...

Μου έκανε πολύ καλό η συζητηση μας,ειλκρινα νιώθω πολύ καλύτερα μακαρι να σου έρθουν όλα ευνοικα.Θα τα λέμε πιστευω,και συντομα στα θετικά!!!Και πάλι σε ευχαριστώ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Black Swan, έχεις αγχωθεί χωρίς λόγο, αντί να χαίρεσαι. Είναι καλό που βρήκες από τώρα ότι υπάρχει ένα πρόβλημα, το οποίο μάλιστα λύνεται πολύ εύκολα. Εγώ δυστυχώς δεν το ήξερα και κατέληξα με εξωμήτριο κύηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Λαπαροσκοπικά έγινε. Η επέμβαση έγινε στις 11,30 το βράδι (λόγω αιμοραγίας) και την επόμενη μέρα το μεσημέρι ήμουν σπίτι μου. Σωματικά δεν είναι τίποτα. Ούτε πονάς, ούτε σημάδια αφήνει. Το μόνο που ανέφερε μια κοπέλα ένιωθα τον αέρα που είχε μείνει μέσα και με πίεζε αλλά την επόμενη μέρα σταμάτησε κ αυτό. Και τουαλέτα πήγα μόνη μου χωρίς φάρμακα. Ο γιατρός μου, παρόλο που ήταν επείγον, μου είχε εξηγήσει από πριν την διαδικασία και πραγματικά δεν είναι τίποτα. Προσωπική μου γνώμη είναι να την κάνεις την επέμβαση, μια μέρα διαδικασία είναι. Σου εύχομαι να τελειώσεις γρήγορα με όλα αυτά και να προχωρήσεις για το πολυπόθητο μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κι εσύ έτσι το είχες πάρει??Δεν είμαι η μόνη που νιώθω έτσι??Έκλαιγες κι εσύ κοριτσάκι μου??αχ πόσο σε καταλαβαίνω...και τελικά δεν ήταν τπτ το φοβερό ε?Δυστυχώς το άγχος δυσκολα αποβάλεται ειδικά όταν θέλεις τόσο πολυ να κάνεις ενα μωράκι και δεν έρχεται.Θα το πάρω απόφαση σιγα σιγα και θελώ να πιστευω ότι θα βρω το κουράγιο και υα την κάνω.απλά μου ηρθε πολύ ξαφνικο...

Μου έκανε πολύ καλό η συζητηση μας,ειλκρινα νιώθω πολύ καλύτερα μακαρι να σου έρθουν όλα ευνοικα.Θα τα λέμε πιστευω,και συντομα στα θετικά!!!Και πάλι σε ευχαριστώ !!!!!

 

Εγώ όταν μου είπε ο γιατρός μου πρις 2,5 ΄χρόνια περίπου ότι είχα ενδομητρίωση και ότι πιθανόν θα αντιμετώπιζα πρόβλημα γονιμότητας (και όπως αποδείχθηκε είχε δίκιο) έπεσα από τα σύννεφα... Δεν ήμουν ούτε καν αρραβωνιασμένη τότε και φοβόμουν μήπως ο άντρας μου νόμιζε ότι τα λέω υπερβολικά για να τον πιέσω (τέτοια βλακεία μ' έδερνε τότε)! Ήμουν χάλια... Σήμερα λέω ευτυχώς που ξεμπέρδεψα και αν το ήξερα κι εγώ ότι είναι τόσο απλό θα το είχα κάνει από την πρώτη στιγμή!! Επιπλέον το Λητώ που είναι ιδιωτικό θα είναι σαν ξενοδοχείο... Τίποτα δεν θα καταλάβεις... Εγώ δεν προλάβαινα να μιλήσω και ήταν όλοι από πάνω μου και ευγενέστατοι... Κοριτσάκι μου γλυκό έγω μια μέρα που ήμουν εκεί είδα τέτοια δράματα που πραγματικά κατάλαβα ότι είμαστε πολύ τυχερές που αντιμετωπίζουμε τέτοιου είδους προβλήματα!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κι εσύ έτσι το είχες πάρει??Δεν είμαι η μόνη που νιώθω έτσι??Έκλαιγες κι εσύ κοριτσάκι μου??αχ πόσο σε καταλαβαίνω...και τελικά δεν ήταν τπτ το φοβερό ε?Δυστυχώς το άγχος δυσκολα αποβάλεται ειδικά όταν θέλεις τόσο πολυ να κάνεις ενα μωράκι και δεν έρχεται.Θα το πάρω απόφαση σιγα σιγα και θελώ να πιστευω ότι θα βρω το κουράγιο και υα την κάνω.απλά μου ηρθε πολύ ξαφνικο...

Μου έκανε πολύ καλό η συζητηση μας,ειλκρινα νιώθω πολύ καλύτερα μακαρι να σου έρθουν όλα ευνοικα.Θα τα λέμε πιστευω,και συντομα στα θετικά!!!Και πάλι σε ευχαριστώ !!!!!

 

Black swan, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αγχώνεσαι. Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση τον Ιανουάριο και πραγματικά δεν ήταν τίποτα. Την ίδια κιόλας μέρα ήμουν μια χαρά και μπορούσα να πάω τουαλέτα μόνη μου. Το μόνο θέμα ήταν ο πόνος στην πλάτη εξαιτίας του αέρα στην κοιλία, αλλά και αυτός ήταν υποφερτός (ειδικά αν αναλογιστεί κανείς του πόνους της περιόδου).

Να την κάνεις τη λαπαροσκόπηση για να ξεμπερδεύεις. Και πάλι σου λέω να μην ανησυχείς καθόλου. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Black swan, μην αγχωνεσαι καθολου εγω την εκανα το σεπτεμβριο την ιδια μερα βγηκα ειναι αναλογος το ποσο σοβαρο ειναι το προβλημα εγω ειχα κλειστει σαλπιγγα αλλα κ βγηκα την ιδια μερα!το πολθ μια μερα να σε κρατησουν κ οσο για τα σημαδια ουτε ιχνος !!!!!!! στο μονο μαλλον που ακουω κ απο τα κοριτσια ημουν καπως τυχερη που δεν πηρα καθαρτικο,δεν χερω γιατι αλλα δεν μου ειχε πει τπτ ο γιατρος! αλλα οχι οτι ειναι κ κατι τοσο τραγικο κλεινεισ μυτη κ με την μια κατω :D να σκεφτεσαι θετικα δεν ειναι τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Τι μπορω να πώ!!!!

Μέσα στην ατυχια μου είμαι μάλλον τυχερή που βρήκα όλες εσας!!!!

Νιώθω φόβο και αγωνία αλλά καμία σχέση με το πω΄ς ημουνα απο την Τριτη που το έμαθα.Και πάλι σας ευχαριστώ όλες για τα μυνηματα και τη συμπαρασταση σας.Εσεις μπορειτε μονο να με καταλαβετε γιατι το περάσατε,και η προσωπική εμπειρια δεν συγκρινεται με τπτ.Οι γιατροί σιγουρα προσπαθουν να μας καθυσηχάσουν αλλά,δεν είναι βίωμα τους η κάθε εξεταση και η κάθε επεμβαση που μας βάζουν να κάνουμε.Το βλέπουν το όλο θεμα απο άλλη οπτική γωνία.Εγώ τη γιατρό μου την έχω 6 χρόνια,και έχω καλή σχέση μαζί της,αλλά προχθες μόλις άκουσα για χειρουργείο ταρακουνηθηκα τόσο πολύ που έφτασα σε σημείο να την αμφισβητησω...αλλά τελικά ίσως είναι για καλό μου...όπως λες salvation γιατί οντως η εμπειρια σου είναι φοβερη.Ναι μεν την έκανες αλλά πώς την έκανες.....

Όντως το Λητώ είναι καλό νοσοκομείο και σε προσέχουν,ιδιαίτερα οι μαίες είναι πολύ καλές κοπέλες.

Αλλά και στη σαλπιγγογραφία δεν με ταλαιπώρησαν.

Marinnao κι εγω για κλειστή σάλλπιγγα θα την κάνω,σκιαγραφηθηκε εως τους κωδωνες αλλά δεν καταφερε το υγρο να περάσει,και θέλει να την ανοίξει.Εσύ είσαι εντάξει τώρα?Τι σου είπε?Το διορθωσε?Αλήθεια μιας και έχουμε ακριβως το ίδιο οι τομες που βρίσκονται?Είναι χαμηλά?

Πολλά φιλιά κοριτσάκια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κ γω τον γιατρο μου πλεον κ μετα απο αυτο τον εμπιστευομαι παρα πολυ,ειχα παει κ σε αλλουσ κ ολοι μου ελεγαν οτι θα γινει αφαιρεσει αποκλειετε να ανοιγει κ ομως μονο ο δικοσ μου ελεγε ολα καλα θα πανε!(πιστευω πωσ παιζει πολυ μεγαλο ρολο κ η ψυχολογια του γιατρου αλλοι τον κανουν απλωσ να παρουν τα λεφτα κ τελοσ)κ ναι ημουν τυχερη δεν ηταν ολη βουλωμενη(ενω στην σαλπιγγογραφια φαινοταν ολη κλειστει) κ μπορεσε κ την ανοιχε κ τωρα εχω ξανα σαλπιγκα:D ναι μεν οχι σαν την αλλη τοσο καλη αλλα καταφερε κ την ανοιξε 99% !!τα σημεια που τρυπανε ειναι στον αφαλο που ειναι 3 ραμματακια που ισα ισα φαινοντε κ μια τρυπουλα πολυ πιο κατω εκεινη δεν φαινετε καθολου!!!εγω την εκανα θεσσ. με τον γιατρο μου φυσικα κ κοστισε 1200ε ολα μαζι κ αν εμενα ενα βραδι αλλα 300 μου φανηκαν πολλα τα δικα σας:confused: αυτα οτι αλλο θεσ ρωτα αλλα πραγματικα δεν ειναι τπτ εγω φοβομουν γιατι ποτε ξανα δεν ειχα κανει χειρουργειο!αλλα τελικα δεν ειναι τπτ :D

Link to comment
Share on other sites

κ γω τον γιατρο μου πλεον κ μετα απο αυτο τον εμπιστευομαι παρα πολυ,ειχα παει κ σε αλλουσ κ ολοι μου ελεγαν οτι θα γινει αφαιρεσει αποκλειετε να ανοιγει κ ομως μονο ο δικοσ μου ελεγε ολα καλα θα πανε!(πιστευω πωσ παιζει πολυ μεγαλο ρολο κ η ψυχολογια του γιατρου αλλοι τον κανουν απλωσ να παρουν τα λεφτα κ τελοσ)κ ναι ημουν τυχερη δεν ηταν ολη βουλωμενη(ενω στην σαλπιγγογραφια φαινοταν ολη κλειστει) κ μπορεσε κ την ανοιχε κ τωρα εχω ξανα σαλπιγκα:D ναι μεν οχι σαν την αλλη τοσο καλη αλλα καταφερε κ την ανοιξε 99% !!τα σημεια που τρυπανε ειναι στον αφαλο που ειναι 3 ραμματακια που ισα ισα φαινοντε κ μια τρυπουλα πολυ πιο κατω εκεινη δεν φαινετε καθολου!!!εγω την εκανα θεσσ. με τον γιατρο μου φυσικα κ κοστισε 1200ε ολα μαζι κ αν εμενα ενα βραδι αλλα 300 μου φανηκαν πολλα τα δικα σας:confused: αυτα οτι αλλο θεσ ρωτα αλλα πραγματικα δεν ειναι τπτ εγω φοβομουν γιατι ποτε ξανα δεν ειχα κανει χειρουργειο!αλλα τελικα δεν ειναι τπτ :D

Το κοίταξες και σε άλλους γιατρούς?και σου είχαν πεί όλοι ότι πρέπει να αφαιρεθεί η να ανοιχθεί?

Σκέφτηκα κι εγώ προχθες να ρωτησω κι αλλού μήπως και γλίτωνα το χειρουργείο,αλλά αν αν είναι για καλό και χρειάζεται όντως θα το κάνω ...εφοσον θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι...

΄Μόνο 2 τρυπούλες??Μια χαρά!!!

Πολύ καλά σας πήρε!!!Μια χαρά!!!

Εμάς να φανταστείς η τιμή που προανέφερα είναι και καλά για διαγνωστική λαπαροσκόπηση,η επεμβατική είναι παραπάνω.Απλά απο τα λίγα που καταλάβα θα μας τη χρεωσει διαγνωστική επειδη είναι κάτι πολύ απλο.

Μετά την επέμβαση έχεις όρο καθετήρα κτλπ η είσαι μια χαρά?

Σου δίνουν αντιβίωση με ορό?Τρως κανονικά?Σηκώνεσαι μόλις ξυπνησεις η πονάς πολύ?Πόση ώρα ησουν περιπου στο χειρουργείο?

Συγνωμη αν σε ζάλισσα....:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...