Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειναι ο αντρας μου τριτεκνος;;


annathi

Recommended Posts

Με τον αντρα μου εχουμε ενα κοριτσακι 8 μηνων αλλα εχει και αλλα 2 παιδια απο προηγουμενο γαμο. Ενα κοριτσι 17 ετων που εχει μονο την γονικη μεριμνα και ενα αγορι 22 ετων που ειναι πλεον ενηλικας.

 

Τα παιδια μας θεωρουνται πως ειναι απο τριτεκνοι οικογενεια;;;; Τι δικαιωματα εχουν;;

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


δεν το εχω ψαξει αναλυτικα, αλλα νομιζω πως για να θεωρηθει ενας πατερας τριτεκνος, πρεπει και τα τρια παιδια να μεγαλωνουν μαζι του, να εχει δηλαδη ο ιδιος την επιμελεια και των τριων παιδιων

Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις κατά περίπτωση. Φορολογικά, θα μπορούσε να είναι, αν είχε την επιμέλεια για τρία παιδιά. Κάποια επιδόματα χορηγούνται στην τρίτεκνη μητέρα και μόνο. Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ξερω πως αφου δεν εχει επιμελεια δεν δικαιουτε τπτ και δεν με ενδιαφερουν τα επιδοματα. Εμεις εχουμε μια κορουλα και περνουμε οτι δικαιουμαστε απο το κρατος. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να δω τι δικαιωματα εχουν τα παιδια μας ολα μαζι.

 

Οπως ανεφερα ο γιος του ειναι 22 ετων αρα ενηλικος, η κορη του 17 ετων οπου την επιμελεια την εχει η μανα και τελος η κορουλα μας 9 μηνων οπου ειμαστε ολοι μαζι παντρεμενοι και αγαπημενοι <3.

 

Στην ουσια ψαχνω να δω αν τα παιδια μας θεωρουνται οτι ειναι απο τρικεκνοι οικογενεια και τι δικαιωματα εχουν.

 

Καμια παρομοια περιπτωση ξερετε;;

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο την στιγμη που ειναι δικα του δηλωμενα τα παιδια ειναι τριτεκνος.αλλα οσο αφορα εεπιδοματα και τετοια δεν νομιζω να διακιουται να τα παρει.τωρα αν εινναι στρατιωτικος μπορει να μεινει αμεταθετος μεχρι και 10 χρονια σε πολη συμφεροντος του.αυτα ξερω εγω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...