Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο άντρας είναι το κεφάλι και η γυναίκα ο λαιμός


mamavasia

Recommended Posts

Η φράση "ο άντρας είναι το κεφάλι και η γυναίκα ο λαιμός,γιατί εκείνη το περιστρέφει στην κατεύθυνση που θέλει" σας βρίσκει σύμφωνες ή όχι??????????

 

Δεν το εννοώ με την έννοια της εκμετάλλευσης αλλά με το γεγονός ότι σε αρκετές περιπτώσεις μπορείς να πείσεις τον άντρα σου με χίλιους δύο τρόπους ότι έχεις δίκιο....και να τον στρέψεις προς την δική σου οπτική..

 

Πόσες φορές μου έχει τύχει να διαφωνώ με τον άντρα μου για διάφορα απλά θέματα και τελικά με την κουβέντα και με τα επιχειρήματα που παρουσιάζω να έρχεται μόνος του την επομένη και να μου λέει ότι ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ να κάνουμε αυτό που εξαρχής είχα προτείνει ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ το σαν δική του ΥΠΕΡΛΑΜΠΡΗ ιδέα :)

 

Φυσικά του προσφέρω την χαρά να πανηγυρίσει ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παλαιομοδιτικη!

Αρνουμαι να με παρουσιαζουν μονο με λαιμο, που αν το σκεφτεις πιο γενικα απλα καταπινει :lol: αντε στην καλυτερη περιστρεφει και το κεφαλι...αλλα ....

αληθεια το κεφαλι δεν σκεφτεται ποτε και προς τα που θα περιστραφει με την βοηθεια του λαιμου;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαχαχα συζητηση που πιασαμε...

 

Διαφωνωωωωωωωωω!

 

θα ελεγα το αλλο...για να λειτουργησει σωστα μια σχεση, οικογενεια χρειαζεται και το δεξι και το αριστερο ημισφαιριο;)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!!έχω ακούσει και το άλλο "ο άντρας είναι η τράπεζα αλλά η γυναίκα ο τραπεζίτης" !!οχι οικονομικώς...κατάλαβες;οτι ο άντρας ναι μεν έχει και καλά την όψη αλλά η γυναίκα το κουμάντο σ'ενα σπίτι...αυτό που πιστεύω πάντως είναι οτι πάντα ο ένας απ'τους δύο στη σχέση είναι ο δυνατότερος...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε μου αρέσει αυτή η φράση, γιατί δεν τιμά καθόλου τους άντρες μας. Τους παρουσιάζει σαν άβουλα πλάσματα, σαν πιόνια μας. Αλλά ούτε και εμάς τις γυναίκες τιμά: Δηλ. δεν είμαστε ικανές να χρησιμοποιήσουμε ισχυρά επιχειρήματα, προκειμένου να τους πείσουμε για το δίκιο μας; Πρέπει να καταφεύγουμε στην πονηριά και στη δολιότητα; Αυτή είναι η άποψή μου.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν συμφωνώ με αυτό..

θεωρώ πως το κουμάντο σε ένα σπίτι το κάνουν και οι δύο πλέον...

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και οι δύο κάνουν κουμάντο σε ένα σπίτι, και φυσικά δεν υποτιμάμε τον άντρα μας!!

 

Αναφέρθηκε παραπάνω ότι δεν μιλάμε για εκμετάλλευση και με κακό σκοπό! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ'αρέσει η ιδέα να μην μιλάμε στα ίσα στους άντρες και να πρέπει να σκαρφιζόμαστε χίλιους δυο τρόπους για να τους πείσουμε! Θα συμφωνήσω με την κοπέλα παραπάνω που λέει ότι πρέπει να είμαστε δεξί και αριστερό ημισφαίριο! Οτιδήποτε άλλο πιστεύω ότι είναι ταπαινωτικό και για τους δύο!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και οι δύο κάνουν κουμάντο σε ένα σπίτι, και φυσικά δεν υποτιμάμε τον άντρα μας!!

 

Αναφέρθηκε παραπάνω ότι δεν μιλάμε για εκμετάλλευση και με κακό σκοπό! :)

 

εννοείται πως δεν μιλάμε για εκμετάλευση!!!

πάντως ανεξάρτητα με το τι πιστεύω πως πρέπει να γίνεται πλέον στο δικό μας σπίτι μάλλον ο λαιμός έχει ψύξη γιατί το κεφάλι κουνιέται μόνο όταν και όπου εκείνο θέλει!!!χααχαχαχα

με λίγα λόγια ο άντρας μου αν θέλει κάτι είτε συμφωνώ είτε όχι θα το κάνει!!!!!

χαχαχαχα:lol:

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...