Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι να κάνω?


morfia

Recommended Posts

η αποψη η δικη μ ειναι οτι εαν ενας αντρας απατηση τ γυναικα του θα τ ξανακανει ειτε μετα απο 2 4 8 χρονια.εγω δεν θα ανεχομουν την απιστια με τιποτα οσο και εαν τ αγαπουσα.σου ευχομαι να μην ανακαληψεις κατι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εϊναι πολυ δύσκολο αυτό που περνάς...ακόμα κι αν δεν συμβαίνει τίποτα, οι υποψίες και μόνο μπορούν να σε τρελάνουν.Μην περίμενεις όμως να βρεις απαντήσεις εδω μέσα...

Κάνε λίγο υπομονή και ότι κι αν συμβαίνει θα φανεί...απλά μην πάρεις βιαστικές αποφάσεις.Οπως είπες τον αγαπάς...

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο να μην εισαι καχυποπτη αφου εχει συβμει κατι στο κοντινο παρελθον. αλλα προσπαθησε να μην δηλητηριαζεις συνεχεια το μυαλο σου.

 

συμφωνω με την αποψη της ζοπιρον παλι.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

η αποψη η δικη μ ειναι οτι εαν ενας αντρας απατηση τ γυναικα του θα τ ξανακανει ειτε μετα απο 2 4 8 χρονια.εγω δεν θα ανεχομουν την απιστια με τιποτα οσο και εαν τ αγαπουσα.σου ευχομαι να μην ανακαληψεις κατι.

Δεν είναι πάντα απαραίτητο αυτό που λες....

Όλοι κάνουμε λάθος, το θέμα είναι να μη γίνεται συστηματικά αυτό το λάθος. Τα λάθη γίνονται 1 φορά, από 'κει κι έπειτα άμα επαναληφθεί είναι συνήθεια/ελλάτωμα όπως θες το λες. Όλοι αξίζουμε μια 2η ευκαιρία!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη... αλλά με κάμερες, ανοιχτά-κλειστά κυκλώματα και μικρόφωνα, θα πορευτούμε στις σχέσεις μας?

 

Μορφία, για να λες ότι έχει υποπέσει στην αντίληψή σου ότι σε απατά πάλι, άρα έχεις στοιχεία, τουλάχιστον ενδείξεις. Του τις έδειξες, του τις είπες?

 

 

Οχι με κυκλωματα παρακολουθησης δε θα πορευτεις σε μια σχεση, αλλα θα πορευτεις στα ποδια σου κ με το μυαλο στο κεφάλι σου εκτος σχέσης. Δυστυχως ο κερατας είναι πάντα κ γδαρμένος, δηλ. εμ ο άλλος κανει οτι κάνει, εμ σε βγάζει χαζη, τρελη, υπερβολική, με ψευδαισθησεις κλπ σε σημειο που να αρχιζεις να αμφιβάλλεις πια για τον εαυτο σου. Ξερω μια περιπτωση γυναικας που για κάποιους λόγους έφτασε σε σημειο να κερατωνει τον άντρα της με διαφορους άλλου, ξερετε τι μου ειπε: " καβάλα στον άλλον να με πιάσει...θα το βγαλω τρελο". Οποτε χρειαζονται χειροπιαστες αποδειξεις, γιατι θα πρέπει να πεισεις κ τους γυρω οτι δεν εισαι ελέφαντας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Είμαι νεο μέλος...με λένε Μορφία και είμαι 30χρονών....Είμαι με τον άντρα μου μαζί εδώ και 12χρόνια,έχουμε μία κορούλα 20μηνών...Στο παρελθόν(όσο είμασταν αρραβωνιασμένοι,το 2006 συγκεκριμένα.)Είχε κάποια σχέση με μία πιτσιρίκα για 1χρόνο περίπου εγώ το κατάλαβα στα χωρίσματα τους,τσακωθήκαμε άσχημα έφυγα από το σπίτι που μέναμε μαζί και πήγα στους δικούς μου.....Μετά από 2μήνες και άπειρα τηλεφωνήματα και σκηνές κάτω από το σπίτι μου τα ξαναβρήκαμε(βέβαια ήθελα και εγώ να τα ξαναβρούμε γιατί όπως και να το κάνω δυστυχώς τον αγαπάω...)Τώρα εδώ και 1μήνα έχει υποπέσει στην αντίληψη μου ότι με απατά πάλι...Και δεν θέλω να ξαναπαίξω σε αυτό το παιχνίδι πραγματικά....Όσες φορές τον έχω ρωτήσει αν γίνεται κάτι μου λέει οτι κάνω λάθος και να ξεκολλήσω......

 

 

Είμαι σε δίλλημα,να περιμένω μήπως όντως κάνω λάθος η να πάρω το παιδί μου και να σηκωθώ να φύγω?????

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά θέλω καποιές γνώμες!!!Κάποια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία????Ευχαριστώ κάθε άποψη δεκτή

 

η γνωμη μου ειναι να βρεις εσυ τι ακριβως γινεται,γιατι δεν προκειται να σου πει αληθεια. ποιος μπορει να παραδεχτει κατι τετοιο;;; αν βρεις αποδειξεις, τοτε και εσυ θα εισαι ηρεμη, και τρελη δεν θα σε βγαλει...διαφορετικα θα ζεις με τις αμφιβολιες να σου τρωνε τα σωθικα... κανε κατι αμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε thaumataki με συγχωρεις αλλα δε συμφωνω "πολυ" μαζι σου....στο θεμα "λαθους"

 

προσωπικα δεν εντασσω στα λαθη ....ως λαθος αυτο το πραγμα ...

λαθη μεσα σε μια σχεση μπορει να θεωρηθουν αλλα πραγματα.....

 

λαθη ειναι κατι που ειτε κανουμε απο απερισκεψια ,απο απροσεξια απο απο ...

ειτε απο χιλια δυο αλλα ...

 

 

αλλα να πας να συνουσιαζεσαι για κανα χρονο με αλλη ...

αν μη τι αλλο απροσεξια δε το λες ....

 

θελω να πω με αυτο οτι ενας χαρακτηρας που το κανει αυτο πρεπει να ειναι "εμπλουτισμενος" με περιττο θαρρος κ θρασος !

 

 

 

κ τωρα τι ...τι λεει της κοπελας οτι κανει σεναρια με το μυαλο της?

 

ε,τοτε να σταματησει να της δινει λαβες !

ομως πραγματικα ειναι κ ζητημα ανοχης ...δεν απανταει στο τηλ. ανευ λογου...

κ αν της συμβει κατι ... κ τον χρειαζεται επειγοντως?

 

 

ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση το καμπανακι ειχε χτυπησει.... μπορουσε τοτε να τον παρατουσε κ να μην εκανε πολυπλοκοτερη την τωρα σχεση.

 

ή μπορουν να προβουν κ σε κατι πιο φιλελευθερο.... να του πει οτι δεχεται το γεγονος οτι που κ που θελει " να ανανεωνει τον αερα του...." ;)

 

αλλα να μπορει να κανει κ αυτη το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

Λενάκι, έχεις δίκιο! Δε λέω το αντίθετο. Για μένα δεν έχει σημασία το χρονικό διάστημα, 1 χρόνος, 2 μήνες κπλ., σημασία έχει το γεγονός αυτό καθ' αυτό! Είχε ένα χρόνο παράλληλη σχέση, δεν είναι ότι απλά πήγε με άλλη 1-2 φορές....

Απλά προσπαθώ να βρω ελαφρυντικά, εάν υπάρχουν -που δεν υπάρχουν-... Δε θέλω να πιστεύω πως κάποιος που απιστεί 1 φορά, 100% θα απιστήσει ξανά! Κατά μεγάλο ποσοστό ίσως το κάνει, υπάρχει κι ένα άλλο ποσοστό -μικρό μεν- που μπορεί να καταρρίψει αυτή τη πιθανότητα όμως.

Οι ενδείξεις δεν είναι απαραίτητα και αποδείξεις!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που με απάτησε εγώ το κατάλαβα στα χωρισματά τους,γιατί τότε άρχισε να τον ενοχλεί με τηλέφωνα και μηνύματα τις ωρες που ήταν στο σπίτι...Περνούσε συνέχεια κάτω από το σπίτι μας,έπαιρνε τηλέφωνα στο σταθερό και έβριζε εμένα γιατί δεν τον αφήνω να είναι μαζί της:shock::shock:...όταν τον έπιασα και τον ρώτησα αν είναι αλήθεια όλα αυτά και τι γίνεται??Μου τα είπε όλα χαρτί και καλαμάρι...Και εννοείτε ότι τα παραδέχτηκε όλα,και πως αυτός της ζήτησε να χωρίσουν γιατί κατάλαβε το λάθος του και δεν ήθελε να το συνεχίσει άλλο....Συμφωνώ ότι όλοι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία,αλλά όχι τρίτη...

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μορφια, εισαι σε θεση να συγχωρησεις για 2η ή 3η φορα τον ανδρα σου; τι εχεις κατα νου να κανεις; αν σου πει και παλι οτι ναι, ειχε σχεση, τι θα κανεις; εισαι ετοιμη να το αντιμετωπισεις και να το δεχτεις;

Link to comment
Share on other sites

Του έδωσα μια δεύτερη ευκαιρία,μια τρίτη όμως δεν θα του την έδινα ποτέ!!!!Για αυτό και θέλω πρώτα να βεβαιωθώ ότι δεν συμβαίνει κάτι για να πράξω ανάλογα....

lDYgm7.png Bg7Jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που με απάτησε εγώ το κατάλαβα στα χωρισματά τους,γιατί τότε άρχισε να τον ενοχλεί με τηλέφωνα και μηνύματα τις ωρες που ήταν στο σπίτι...Περνούσε συνέχεια κάτω από το σπίτι μας,έπαιρνε τηλέφωνα στο σταθερό και έβριζε εμένα γιατί δεν τον αφήνω να είναι μαζί της:shock::shock:...όταν τον έπιασα και τον ρώτησα αν είναι αλήθεια όλα αυτά και τι γίνεται??Μου τα είπε όλα χαρτί και καλαμάρι...Και εννοείτε ότι τα παραδέχτηκε όλα,και πως αυτός της ζήτησε να χωρίσουν γιατί κατάλαβε το λάθος του και δεν ήθελε να το συνεχίσει άλλο....Συμφωνώ ότι όλοι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία,αλλά όχι τρίτη...

 

μπορεί να κατάβε το λάθος του εκεινη τη στιγμη διότι έχασε το σιγουρο....και η πιτσιρίκα μάλλον ειχε απαιτήσεις που δεν τον βόλευαν....ενω με εσεν ήταν πιο ευκολο να τα ξαναβρει......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

απλά δες πόσο έχει αλλάξει η καθημερινότητα σας, αν κάνει κάτι που πριν δεν έκανε πριν..πάντως αναρωτιέμαι μετά απο έναν χρόνο που ήταν με την άλλη κατάλαβε πως τελικά είναι λάθος να είναι μαζί της?

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια....χωρις να θελω να σταυρωσω κανεναν οταν καποιος απιστησει 99% θα το ξανακανει....το εχω δει να συμβαινει παντου γυρω μου οπωτε δεν ξερω βρε κοριτσια καλο θα ηταν μορφια να το ψαξεις και εαν βρεις αποδειξεις να του της πεταξεις στα μουτρα και να σηκωθεις να φυγεις γιατι αλλιος θα σε βγαλει τρελη!!και οσον αφορα το παιδι..δεν ειναι καθολου υγειες να βιωνει της απιστιες των γονιων του θα μισησει τον πατερα του και θα χασει το σεβασμο στην μητερα του εφοσον η ιδια δεν κανει κατι...σας μιλαω γιατι αυτο ζω απο τοτε που γεννηθηκα την μανα μου να κλεει και τον πατερα μου με γκομενες!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πιστευω αυτο!!!!!ο λυκος και αν εγερασε η τριχα δεν αλλαζει η καπως ετσι ειναι αυτη η παροιμια!!!!

εμενα μου ετυχε να εχω σχεση ο οποιος με κερατωνε προφανως εμαθα την μια φορα,τον εστειλα,με παρακαλουσε επι δυο χρονια κ το αποτελεσμα ειναι οτι κ στις επομενες τα ιδια ακριβως εκανε!!!!το κερατο πηγαινε συννεφο!!!

ο αντρας σ'αυτο δεν αλλαζει ευκολα αν ειναι γυναικας ετσι θα μεινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...