Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θελω διαζυγιο...εκεινος οχι.


koukounaki

Recommended Posts

Καλημερα, οπως εχω αναφερθει και σε παλιοτερο θεμα η σχεση με τον αντρα μου δεν ειναι καθολου καλη και ιδιαιτερα μετα τα παιδια. Ολο τσακωμοι, νευρα και μουτρα. Δεν μπορω αλλο με αυτη την κατασταση και του ειπα πως ισως η καλυτερη λυση ειναι να χωρισουμε. Δεν φταινε τα παιδια να βλεπουν συνεχεια τετοιες καταστασεις.Εκεινος μου δηλωσε πως δεν χωριζει και πως η μονη λυση ειναι να ζησουμε συμβατικα για τα παιδια, οπως κατα την γνωμη του κανουν κι αλλοι που δεν χωριζουν. Πνιγομαι δεν αντεχω αλλο. Μ αυτη του την κουβεντα μου επιβεβαιωσε ολα αυτα που πιστευω τον τελευταιο καιρο, οτι εγω ημουν ενα μεσο για να ικανοποιησει καποιες αναγκες του. Δεν ξερω πως να το χειριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάβασα και προηγούμενο ποστ σου που το ανέφερες και είναι καλό που σκέφτηκες να πας και σε ψυχολόγο να το συζητήσεις. Πιθανά όμως μετά από τις επισκέψεις σου σε ψυχολόγο να αποφασίσεις ότι ίσως να θέλεις να δώσεις ακόμα μια ευκαιρία στο γάμο σου και όχι απαραίτητα να χωρίσεις. Πρέπει να είσαι σίγουρη για τις κινήσεις σου και το οφείλεις στον εαυτό σου και στα παιδιά σου αυτό. Δλδ αυτό που θα αποφασίσεις να είναι το καλύτερο για όλους.

 

Επίσης λάβε υπόψη το πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα για ένα ζευγάρι με 2 μικρά δεδομένης της οικονομικής κατάστασης. Όλα τα προβλήματα και οι ευθύνες σας φέρνουν αντιμέτωπους σε κάθε καβγά με μάρτυρα τα παιδιά. Έχετε συζητήσει και προσπαθήσει ποτέ να μη μαλλώνεται μπροστά στα παιδιά ή έστω ένας από τους 2 να μην μπαίνει σε συζήτηση όταν ο άλλος προκαλεί? Ίσως αν το προσπαθήσετε να είναι καλύτερα τα πράγματα. Υπάρχουν αισθήματα μεταξύ σας? Σε αγαπάει? Τον αγαπάς?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λάβε υπόψη το πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα για ένα ζευγάρι με 2 μικρά δεδομένης της οικονομικής κατάστασης. Όλα τα προβλήματα και οι ευθύνες σας φέρνουν αντιμέτωπους σε κάθε καβγά με μάρτυρα τα παιδιά. Έχετε συζητήσει και προσπαθήσει ποτέ να μη μαλλώνεται μπροστά στα παιδιά ή έστω ένας από τους 2 να μην μπαίνει σε συζήτηση όταν ο άλλος προκαλεί?

 

Τον τελευταιο καιρο εκεινος με το παραμικρο ανοιγει καβγα, προσπαθω να μην του απαντω και του εξηγω οτι μπροστα στα παιδια δεν θελω να κανω τετοιες κουβεντες, συνεχιζει ομως εγω δεν του μιλω και θυμωνει και γινεται εξω φρενων.

 

Υπάρχουν αισθήματα μεταξύ σας? Σε αγαπάει? Τον αγαπάς?

 

Δεν νομιζω πως μ αγαπαει, η καλυτερα αυτο που νιωθει για μενα δεν ειναι τοσο ισχυρο ωστε να συνεχισουμε μαζι. Απο μενα εχει μονο απαιτησεις, να ειμαι οπως εκεινος θελει σ αυτον και σε ολους, αλλα δεν μπορω αλλο να παλευω να αποδειξω κατι που στην τελικη δεν το αναγνωριζει και που στο τελος κιολας μου λεει οτι ειμαι υποχρεωμενη να εχω αυτη την συμπεριφορα γιατι ολοι ετσι φερονται, παντα με τα δικα του κριτηρια. Οσο για μενα αυτη τη στιγμη το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω παγωσει, νιωθω τοσο πληγωμενη και προδομενη που αυτα τα αισθηματα κυριαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Συνγγνώμη, δεν καταλαβαίνω: Για ποιο λόγο δεν χωρίζει, σου είπε ο άντρας σου;

 

Ακριβως μου ειπε: "Εγω δεν χωριζω, αν θες χωρισε εσυ. Δεν θα αφησω τα παιδια μου να μεγαλωσουν με αλλον (σε περιπτωση που μελλοντικα ξαναφτιαξω την ζωη μου)."

 

Περιμενα να ακουσω οτι δεν χωριζει οχι μονο για τα παιδια αλλα και για μενα, αλλα εγω δεν υπαρχω πουθενα. Επισης πιστευω οτι ενας ακομη λογος που δεν θελει να χωρισουμε ειναι το οικονομικο. Γιατι πως θα ανταπεξελθει σε διατροφες, το δανειο του σπιτιου του και στις υπολοιπες υποχρεωσεις. Ειναι λυπηρο να βλεπεις οτι για τον αντρα σου σου εισαι μονο χρηματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως μου ειπε: "Εγω δεν χωριζω, αν θες χωρισε εσυ. Δεν θα αφησω τα παιδια μου να μεγαλωσουν με αλλον (σε περιπτωση που μελλοντικα ξαναφτιαξω την ζωη μου)."

 

Περιμενα να ακουσω οτι δεν χωριζει οχι μονο για τα παιδια αλλα και για μενα, αλλα εγω δεν υπαρχω πουθενα. Επισης πιστευω οτι ενας ακομη λογος που δεν θελει να χωρισουμε ειναι το οικονομικο. Γιατι πως θα ανταπεξελθει σε διατροφες, το δανειο του σπιτιου του και στις υπολοιπες υποχρεωσεις. Ειναι λυπηρο να βλεπεις οτι για τον αντρα σου σου εισαι μονο χρηματα.

Πωπω.. κωλοκατάσταση...τι να πω ρε παιδί μου...προφυλάξτε τα παιδιά όσο μπορείτε.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο εκεινος με το παραμικρο ανοιγει καβγα, προσπαθω να μην του απαντω και του εξηγω οτι μπροστα στα παιδια δεν θελω να κανω τετοιες κουβεντες, συνεχιζει ομως εγω δεν του μιλω και θυμωνει και γινεται εξω φρενων.

Δεν νομιζω πως μ αγαπαει, η καλυτερα αυτο που νιωθει για μενα δεν ειναι τοσο ισχυρο ωστε να συνεχισουμε μαζι. Απο μενα εχει μονο απαιτησεις, να ειμαι οπως εκεινος θελει σ αυτον και σε ολους, αλλα δεν μπορω αλλο να παλευω να αποδειξω κατι που στην τελικη δεν το αναγνωριζει και που στο τελος κιολας μου λεει οτι ειμαι υποχρεωμενη να εχω αυτη την συμπεριφορα γιατι ολοι ετσι φερονται, παντα με τα δικα του κριτηρια. Οσο για μενα αυτη τη στιγμη το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω παγωσει, νιωθω τοσο πληγωμενη και προδομενη που αυτα τα αισθηματα κυριαρχουν.

 

Ναι καταλαμβαίνω τι εννοείς. Ίσως αν προσπαθήσεις να του πεις ήρεμα σε μια συζήτησ'η σας ότι αφού οι καταστάσεις έτσι έχουν να προσπαθήσετε να χωρίσετε ήρεμα για χάρη των παιδιών. Δεν φταίνε σε τίποτα να γίνονται μάρτυρες καβγάδων.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως μου ειπε: "Εγω δεν χωριζω, αν θες χωρισε εσυ. Δεν θα αφησω τα παιδια μου να μεγαλωσουν με αλλον (σε περιπτωση που μελλοντικα ξαναφτιαξω την ζωη μου)."

 

Περιμενα να ακουσω οτι δεν χωριζει οχι μονο για τα παιδια αλλα και για μενα, αλλα εγω δεν υπαρχω πουθενα.

 

Μην το λες! Στο πίσω μέρος του εγκεφάλου του παίζει και το ότι δεν μπορεί να σκεφτεί να 'εχεις φτιάξει τη ζωή σου με άλλον κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαμβαίνω τι εννοείς. Ίσως αν προσπαθήσεις να του πεις ήρεμα σε μια συζήτησ'η σας ότι αφού οι καταστάσεις έτσι έχουν να προσπαθήσετε να χωρίσετε ήρεμα για χάρη των παιδιών. Δεν φταίνε σε τίποτα να γίνονται μάρτυρες καβγάδων.

 

Του το εχω πει και το μονο που λεει ειναι οτι εγω δεν σκεφτομαι τα παιδια και θελω να χωρισω μονο απο καπριτσιο. Οταν φτανεις σε σημειο ο αλλος να θεωρει τον ευατο του ενταξει τι να εξηγησεις και τι να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και να ζεις συμβατικά δεν είναι λύση. Δεν είναι συγκατοικιση ο γάμος. Πότε παρουσιάστικαν τα προβλήματα? Πως και μπήκες στην διαδικασία για δευτερο παιδάκι ενω υπήρχαν τόσα προβλήματα? Νομίζω πως πρέπει να δώσεις λίγο αέρα στην σχέση σας, να μείνετε λίγο χώρια μπας και αλλάξουν τα πράγματα.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι ακριβώς θέματα έχετε και τσακώνεστε συνέχεια...?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβως μου ειπε: "Εγω δεν χωριζω, αν θες χωρισε εσυ. Δεν θα αφησω τα παιδια μου να μεγαλωσουν με αλλον (σε περιπτωση που μελλοντικα ξαναφτιαξω την ζωη μου)."

 

Περιμενα να ακουσω οτι δεν χωριζει οχι μονο για τα παιδια αλλα και για μενα, αλλα εγω δεν υπαρχω πουθενα. Επισης πιστευω οτι ενας ακομη λογος που δεν θελει να χωρισουμε ειναι το οικονομικο. Γιατι πως θα ανταπεξελθει σε διατροφες, το δανειο του σπιτιου του και στις υπολοιπες υποχρεωσεις. Ειναι λυπηρο να βλεπεις οτι για τον αντρα σου σου εισαι μονο χρηματα.

 

αυτό ειναι η άμυνα του.....γιατι καταβάθος σε αγαπά αλλά σεν στο δειχνει μήπως και πάρεις θάρρος και τον έχεις του χεριου σου και μην τυχόν δειξει πως ειναι λιγότερο άντρας...

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, τα "πρακτικά" ζητήματα που έχει να αντιμετωπίσει ένας άντρας με τον χωρισμό είναι πολύ περισσότερα απο αυτά της γυναίκας (εκτός κι αν έχει ήδη άλλη σύντροφο") οπότε πολύ δύσκολο ένας έντρας θα πάρει την απόφασιση να χωρίσει για άλλα "επουσιώδη" κατ'αυτόν θέματα. Διότι θα πρέπει να βρει μέρος για να κατοικήσει, να μαγειρεύει, να πλένει, να έχει όλη την ευθύνη του σπιτιού και επιπλέον - αν δεν είναι "φανατικός" πατέρας - θα ξεβολεύεται όταν θα πρέπει να ασχοληθεί με τα παιδιά μόνος του. Συν βέβαια τις οικονομικές υποχρεώσεις του για τα παιδια που θα προστεθούν στα καθημερινά έξοδα διαβίωσής του. Οπότε η λύση της συμβατικής συμβίωσης του λύνει πολλά προβλήματα ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα και να ζεις συμβατικά δεν είναι λύση. Δεν είναι συγκατοικιση ο γάμος. Πότε παρουσιάστικαν τα προβλήματα? Πως και μπήκες στην διαδικασία για δευτερο παιδάκι ενω υπήρχαν τόσα προβλήματα?

 

Προβληματα στην σχεση μας υπηρχαν παντα , αλλα οσο δεν μιλουσα και δεν αντιδρουσα ολα ηταν μελι γαλα, ισως και να μην εβλεπα πως ηταν τοσο μεγαλα. Θα μου πεις γιατι προχωρησα? Γιατι θεωρουσα οτι απο την στιγμη που θα κανουμε την δικη μας οικογενεια θα δεθουμε περισσοτερο. Ισα ισα το αντιθετο εχει συμβει. Στην διαδικασια για δευτερο παιδι μπηκαμε γιατι δεν ειχαν φθασει ως εδω τα πραγματα η γιατι τελικα δεν εβλεπα οτι ειναι χαμενο παιχνιδι ολο αυτο.

 

Νομίζω πως πρέπει να δώσεις λίγο αέρα στην σχέση σας, να μείνετε λίγο χώρια μπας και αλλάξουν τα πράγματα.

 

Δεν νομιζω οτι μπορει να γινει αυτο οταν εχεις δυο παιδια. Θα φυγω εγω η αυτος και που θα παμε και τι θα πουμε "κανουμε ενα διαλλειμα κι επιστρεφουμε"

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι τι ακριβώς θέματα έχετε και τσακώνεστε συνέχεια...?

 

Πλεον τσακωνομαστε για τα παντα. Του λεω πχ

-μου αφησες χρηματα στο πορτοφολι γιατι δεν εχω ,

-δεν μου τοπες,

-αφου εσυ πηρες τα τελευταια απο εκει

-Να μου το λεγες και να μην απαιτεις να ξερω ποτε θες χρηματα

πως σου ακουγεται ολος ο διαλογος, γελοιος κατα την γνωμη μου. Με το παραμικρο επιθεση και μουτρα.

 

Πιο σοβαρα θεματα ειναι οτι δεν πολυγουσταρει την οικογενεια μου και ειδικα τον αδερφο μου, γιατι κατα την γνωμη του ειναι μαγκας κλπ κλπ (ο αδερφος μου 25 αυτος 40) και του την λεει κλπ κλπ και θα πρεπει να τον σεβεται κι αλλα τετοια. Η δικια του οικογενεια βεβαια ειναι πολυ καλη κι αν του πεις κατι ψαχνομαι για καυγα και ζηλευω την μανα του κλπ κλπ. Ε ενταξει βαρεθηκα. Και το πειραζει που υποστηριζω τους δικους μου γιατι δεν εχουν δικιο ενω οι δικοι του εχουν σε ολα γι αυτο τους υποστηριζει. Κι αλλα πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, οπως εχω αναφερθει και σε παλιοτερο θεμα η σχεση με τον αντρα μου δεν ειναι καθολου καλη και ιδιαιτερα μετα τα παιδια. Ολο τσακωμοι, νευρα και μουτρα. Δεν μπορω αλλο με αυτη την κατασταση και του ειπα πως ισως η καλυτερη λυση ειναι να χωρισουμε. Δεν φταινε τα παιδια να βλεπουν συνεχεια τετοιες καταστασεις.Εκεινος μου δηλωσε πως δεν χωριζει και πως η μονη λυση ειναι να ζησουμε συμβατικα για τα παιδια, οπως κατα την γνωμη του κανουν κι αλλοι που δεν χωριζουν. Πνιγομαι δεν αντεχω αλλο. Μ αυτη του την κουβεντα μου επιβεβαιωσε ολα αυτα που πιστευω τον τελευταιο καιρο, οτι εγω ημουν ενα μεσο για να ικανοποιησει καποιες αναγκες του. Δεν ξερω πως να το χειριστω.
οι αντρες τις περισσοτερες φορες για να μην πω παντα βαζουν τον ελεινο εγωισμο τους μπροστα!!! και να σε αγαπαει δεν θα σου το πει γιατι πολυ απλα δεν μιλαει με την λογικη του!! γιατι τσακωνοσαστε εχετε καταλαβει;; πιστευω οτι αυτα που σου λεει ειναι δικαιολογειες περι καινουργιου μπαμπα για τα παιδεια αν κανεις αλλη σχεση..ειναι κουραφεξαλα...αν δεν σε ηθελε και δεν σ'αγαπουσε θα ειχε φυγει και θα ειχε δεκτει να παρετε διαζυγιο στο αψε-σβησε!! ...το πιο πιθανο ειναι να περνατε μια ασχημη φαση απλως που θελω να πιστευω οτι εμφανιστηκε λογο κουρασης και ρουτινας,,,,μιλησε του ηρεμα μολις θα ειστε οι δυο σας....ξεκαθαριστε...το πιο πιθανο ειναι ν'αρχιζει να ουρλιαζει και να μην παραδεχεται τιποτα αλλα θελει κοπο και προσπαθεια να του μιλησεις ξανα και ξανα..μπας και....
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, τα "πρακτικά" ζητήματα που έχει να αντιμετωπίσει ένας άντρας με τον χωρισμό είναι πολύ περισσότερα απο αυτά της γυναίκας (εκτός κι αν έχει ήδη άλλη σύντροφο") οπότε πολύ δύσκολο ένας έντρας θα πάρει την απόφασιση να χωρίσει για άλλα "επουσιώδη" κατ'αυτόν θέματα. Διότι θα πρέπει να βρει μέρος για να κατοικήσει, να μαγειρεύει, να πλένει, να έχει όλη την ευθύνη του σπιτιού και επιπλέον - αν δεν είναι "φανατικός" πατέρας - θα ξεβολεύεται όταν θα πρέπει να ασχοληθεί με τα παιδιά μόνος του.

 

Στην δικια μας περιπτωση αυτος που θα ξεβολευτει ειμαι εγω γιατι το σπιτι ειναι δικο του. Οσο για το μαγειρεμα και το πλυσιμο εχει την μαμα του που θα του τα προσφερει ολα στο πιατο. Σαν πατερας ειναι αψογος ασχολειται απιστευτα με τις μικρες αρα δεν τιθεται τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nομίζω οτι μέσα σου είναι τελειωμένο το θέμα. Μακάρι να είναι μόνο φάση γιατι διάβασα οτι είναι καλός πατέρας και είναι κρίμα να τον στερηθούν τα μικράκια σου. Δύσκολα είσαι φιλενάδα. Δώσε λίγο χρόνο πριν κάνεις οτιδήποτε και να μιλάτε,,πολύ μπλα μπλά θέλει ο γάμος...

Link to comment
Share on other sites

Στην δικια μας περιπτωση αυτος που θα ξεβολευτει ειμαι εγω γιατι το σπιτι ειναι δικο του. Οσο για το μαγειρεμα και το πλυσιμο εχει την μαμα του που θα του τα προσφερει ολα στο πιατο. Σαν πατερας ειναι αψογος ασχολειται απιστευτα με τις μικρες αρα δεν τιθεται τετοιο θεμα.

 

Ε τότε δεν μπορεί να μην έχει αισθήματα και για σένα, εκτός και αν πραγματικά το μόνο που τον απασχολεί είναι να μην πληγωθούν παιδιά σας. Πάντως είναι μεγάλη απόφαση κοριτσάκι μου αυτή που πας να πάρεις. Να το σκεφτείς καλά απ'ολες τις πλευρές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Μήπως τελικά φταίει η ρουτίνα και οι υποχρεώσεις που συμπεριφέρεται έτσι ? Δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό που προτείνω, αλλά αν φεύγατε λίγες μέρες οι δυο σας χωρίς τα παιδιά, πηγαίνατε κάπου μόνοι σας και συζητούσατε ?

Σίγουρα θα μπορούσατε αν είχατε περισσότερο χρόνο μόνοι σας ή να τα ξαναβρείτε ή έστω να συζητήσετε ήρεμα χωρίς την πίεση του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις πόσο στεναχωρήθηκα με αυτά μου διάβασα…. Από ότι κατάλαβα οι καυγάδες δεν είναι για κάτι συγκεκριμένο ούτε για κάτι σοβαρό…. Πηγαίνετε για ένα καφέ (οι δύο σας) και συζητήστε τα!!! Πες του να μην τσακώνεστε μπροστά στα παιδιά είναι πολύ άσχημο (τα έχω περάσει και ξέρω – οι γονείς μου όλο τσακωνόντουσαν) Θα βρείτε μια λύση δεν μπορεί… Για να μην θέλει διαζύγιο πάει να πει ως σ’ αγαπάει, το ότι δεν το λέει μάλλον από πείσμα θα είναι!!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω οτι μέσα σου είναι τελειωμένο το θέμα. Μακάρι να είναι μόνο φάση γιατι διάβασα οτι είναι καλός πατέρας και είναι κρίμα να τον στερηθούν τα μικράκια σου. Δύσκολα είσαι φιλενάδα. Δώσε λίγο χρόνο πριν κάνεις οτιδήποτε και να μιλάτε,,πολύ μπλα μπλά θέλει ο γάμος...

 

Γι αυτο σκεφτηκα να παω σε καποιον ψυχολογο που ισως με βοηθησει να ξεπερασω ολα αυτα που με βασανιζουν,απλα ειναι και το οικονομικο που ολοι ειμαστε δυσκολα αυτη την περίοδο, και δεν ξερω αν θα υπαρξει και αποτελεσμα. Οσο για το μπλα μπλα τον δικον μου τον κουραζει απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σκεφτηκα να παω σε καποιον ψυχολογο που ισως με βοηθησει να ξεπερασω ολα αυτα που με βασανιζουν,απλα ειναι και το οικονομικο που ολοι ειμαστε δυσκολα αυτη την περίοδο, και δεν ξερω αν θα υπαρξει και αποτελεσμα. Οσο για το μπλα μπλα τον δικον μου τον κουραζει απιστευτα.

 

 

Ας τον κουράζει..που έλεγε και ο μπαμπάς μου απο τα 10 που σου λέω τα 2 να κρατήσεις κέρδος είναι. Πίστεψε με πιάνει τόπο. Πάντως να ξέρεις οτι ολες περνάμε μια φάση στον γάμο μας με τον ερχομό ενός παιδιου (εμεις τώρα ξαναβρήκαμε ισοροπίες) πόσο μάλλον με δύο τόσο κοντά το ένα στο άλλο και οταν μπαίνουν και τρίτοι (γονεις) απο οτι κατάλαβα. Γιαυτο σου λεω να μην τα παρατήσεις τόσο εύκολα I ve been there! και όμως τώρα τα πράγματα είναι καλύτερα απο πριν γιατι έμαθα να διεκδικώ και να είμαι καλά με τον εαυτό μου και τον αντρα μου βάζοντας όλους τους άλλους στην ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Μήπως τελικά φταίει η ρουτίνα και οι υποχρεώσεις που συμπεριφέρεται έτσι ? Δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό που προτείνω, αλλά αν φεύγατε λίγες μέρες οι δυο σας χωρίς τα παιδιά, πηγαίνατε κάπου μόνοι σας και συζητούσατε ?

Σίγουρα θα μπορούσατε αν είχατε περισσότερο χρόνο μόνοι σας ή να τα ξαναβρείτε ή έστω να συζητήσετε ήρεμα χωρίς την πίεση του χρόνου.

 

Για αυτον δεν νομιζω οτι φταει αυτο, απο την στιγμη που παντρευεσαι θεωρει πως η ζωη σου ετσι θα ειναι απο δω και περα. Εγω δεν το αντεχω, δεν θελω ο γαμος μου να βασιζεται μονο σ ενα κρεββατι και σε τιποτα αλλο. Οι επαφες μας περιοριζονται μονο στο σεξ. Κι οταν του λεω οτι μ εχεις παρα μελησει το μονο που λεει ειναι εσυ τι κανεις, εσυ εισαι η γυναικα να μ αγκαλιαζεις να με φιλας. Ως ποτε θα τρεχω εγω απο πισω του? Κι οσο για το να πηγαιναμε καπου οι δυο μας δεν μου λεει κατι, γιατι οταν του εκανα τετοια νυξη(ειχαμε μονο το ενα παιδι) μου λεει δεν νιωθω καλα ν αφηνω το παιδι μου για να παμε καπου οι δυο μας, εσυ νιωθεις? Αν ναι κανονισε το.

Τι να κανονισω, κατι με το ζορι. Οχι δεν θελω ετσι. Θελω να κανουμε κατι και να το θελει κι αυτος.

Και ειμαι πεπεισμενη οτι μαζι μου δεν περναει καλα, γιατι οταν ειχαμε κανει αυτη την κουβεντα μερικες μερες αργοτερα κανονισα να βγω για την γιορτη της γυναικας και μου ειπε οτι θα κρατησει τη μεγαλη, στην πορεια προεκυψε να μαζευτει η παρεα του για μπαλα και με πηρε να κανονισω να κρατησει η μαμα μου την μικρη, για να παει κι αυτος για μπαλα. Εκει δεν τον πειραζε που θα αφηνε το παιδι του? Εκεινος θεωρει πως ο γαμος ειναι ειναι ειμαστε μαζι και κανουμε πραγματα μαζι για τα παιδια και υστερα κανουμε ατομικα πραγματα για τον ευατο μας. Ε δεν θελω τετοια ζωη, ειμαι μονο 27 και νιωθω 50.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις πόσο στεναχωρήθηκα με αυτά μου διάβασα…. Από ότι κατάλαβα οι καυγάδες δεν είναι για κάτι συγκεκριμένο ούτε για κάτι σοβαρό…. Πηγαίνετε για ένα καφέ (οι δύο σας) και συζητήστε τα!!! Πες του να μην τσακώνεστε μπροστά στα παιδιά είναι πολύ άσχημο (τα έχω περάσει και ξέρω – οι γονείς μου όλο τσακωνόντουσαν) Θα βρείτε μια λύση δεν μπορεί… Για να μην θέλει διαζύγιο πάει να πει ως σʼ αγαπάει, το ότι δεν το λέει μάλλον από πείσμα θα είναι!!!!

 

Αν ειναι ετσι η αγαπη να την βρασω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...