Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συζήτηση για προσφορά σε ιδρύματα.


Recommended Posts

ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ! καταχάρηκα!

...

 

λοιπον η εταιρεία ACS που έχει τα LIBERO δωρίζει καταρχήν 20 κιβώτια με 36 πάνες το καθένα, δηλ 20 χ 36 = 720 πάνες.

 

 

και θέλουν ΑΜΕΣΑ τα στοιχεία του συλλόγου -

ΑΦΜ ΔΟΥ διευθυνση επωνυμια για να κοψουν τιμολόγιο και να τα στείλουν (φαντάζομαι οτι αυτοί θα τα στείλουν δεν θυμάμαι να το ανέφερε)

ποιός έχει το τηλ του συλλόγου ή της angelas? !!

 

πρέπει λοιπόν να συνεχίσουμε και εμείς με την δική μας παραγγελία, θα με βάλει και σε επαφή, με τον υπεύθυνο που θα μας κάνει κάποια τιμή για αυτό.

 

προς το παρόν επείγον χρειαζόμαστε τα στοιχεία.

 

Επειδή πρέπει να φύγω όμως τώρα, όποιος έχει τα στοιχεία, ας πάρει την

κ. Σαμαρτζή στο 210 2705710 για να της τα δώσει !!!! !!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

this is only the beginning..... έτσι?...

 

λοιπόν, ...

 

πόσοι άλλοι σύλλογοι είναι που κάνουν αυτό το πράγμα - την θεραπευτική κολύμβηση για παιδιά με ειδικές ανάγκες? ...

 

ξέρετε και άλλους? ο almak νομίζω είχε αναφέρει και αυτός κάποιον?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σίγουρα θα έιναι καλό να συζητηθεί απο κοντά! και πιό εύκολο για συνενόηση!... τώρα που θα είναι και τα παιδιά εκεί, θα δείξει πόσο εύκολο θα έιναι αυτό :D

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα ναι και μπαμπάδες και μαμάδες , οι μισοί θα τρέχουν και οι μισοί θα συζητανε και τούμπαλιν!!!! :P

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

είμαι η Αγγελίκη Καραγεώργου και έχω ιδρύσει μαζί με τον Γκούντα Γεώργιο το αθλητικό σωματείο " ΙΩΝΑΣ - τμήμα θεραπευτικής αγωγής ( υδροθεραπεία ) ατόμων με ειδικές ανάγκες ". Μίλησα σήμερα το πρωί με την εταιρεία που κατασκευάζει τις αδιάβροχες πάνες Libero και συννενοήθηκα μαζί τους για την δωρεά που θέλουν να κάνουν στο σωματείο. Τα παιδιά του σωματείου και εμείς θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που μεσολαβήσατε για τη δώρεα αυτή.Ευχαριστούμε και την κυρία angela που σας ενημέρωσε για το έργο του συλλόγου μας.Προσκαλούμε όποιον από έσας θέλει στο χώρο που αγαπάμε πολύ για να μας γνωρίσετε.Θα ήθελα να παραβρεθώ και εγω στη συναντηση σας , να σας ευχαριστησώ τον καθένα ξεχώριστά.

Με εκτίμηση

Αγγελική Καραγεώργου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήταν χαρά μας να σας συναντησουμε απο κοντά.. και να σας συγχαρούμε για την προσπάθεια που κάνετε.... Ευχαριστούμε και εμείς την Αngela και την κα Στυλιανάκη που κάνανε πράξη απλά την εκδήλωση μιας δικής μας επιθυμίας...

Σας περιμένουμε..

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

είχα γράψει τα εξής:

πρέπει λοιπόν να συνεχίσουμε και εμείς με την δική μας παραγγελία, θα με βάλει και σε επαφή, με τον υπεύθυνο που θα μας κάνει κάποια τιμή για αυτό.

 

Είχα γράψει αυτά, είχαμε πεί ότι θα το συζητούσαμε στην συνάντηση, ...

 

δεν το θυμηθήκαμε....

τώρα όμως τι κάνουμε....

 

πείτε την άποψή σας,...

 

εγώ είχα πάρει τηλ με την προοπτική ότι θα γίνει παραγγελία και για αυτό έγινε και απο αυτούς η δωρεά στον σύλλογο αυτό.

Δεν θέλω δηλαδή να φανώ ασυνεπής σε αυτά που τους είπα δηλ. ότι θα γίνει παραγγελία. ........ .... . . :?:

δώστε τα φώτα σας... :idea:

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε μια παραγγελία για πάνες μαγιό για τον άλλο σύλλογο που ανέφερε ο almak!!!, γιατί ήδη η προσφορά στον προηγούμενο από την εταιρεία είναι μεγάλη και τόσες πάνες που να τις βάλουν!!! :shock:

Αλέξανδρε την διεύθυνση και τα τηλέφωνα του υπεύθυνου σε αυτό τον σύλλογο της κολύμβησης που εσύ γνωρίζεις, για να μας πει πόσα έχουν ανάγκη για να συνεχίσουμε αυτό που με τόσο θερμά ξεκινήσαμε! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ναι, καλή ιδέα!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη.....

αλλα ο συλλογος που παρελαβε τις πανες ποσα παιδια εχει?

Για ποσο καιρο ειναι 720 πανες. Για ενα χρονο δεν νομιζω.

Ο σκοπος μας ηταν για ενα χρονο και προτεινω να τον ολοκληρωσουμε.

Ποσες θελουμε ακομα?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρία δεν εχω καταλάβει τί πρέπει να κάνουμε :oops::oops::oops:

είμαι μέσα σε ότι αποφασίσετε χρηματικά αλλά ακόμα και να αναλάβω πράγματα από τη πλευρά μου, αλλά δεν εχω καταλάβει ακριβώς τί περιμένουμε :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ιδεες .

Επειδη στειλαν τις πανες (ειπαμε οτι θα παραγγελναμε) πρεπει να παρουμε πανες για καπου (ετσι ειναι το σωστο γιατι αντι να μας κανουν εκπτωση μαλλον καναν δωρεα).

Αλλα που?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

η μεγαλες εταιρειες καθε χρονο βγαζουν εναν προυπολογισμο και για τετοια θεματα.

δεν τιθετε θεμα αξιοπιστιας γιατι αν δεν το θελαν δεν θα το εκαναν.

ΑΛΛΑ συμφωνω και εγω να αγορασουμε σε προνομιακη τιμη πανες για καπου αλλου..

αλλα που?ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω αύριο που θα πάω στο κολυμβητήριο πόσα παιδιά εχει ο σύλλογος αλλά απότι κατάλαβα οι 720 φτάνουν για ένα χρόνο για τα παιδιά και επειδή η libero περιμένει να της κάνουμε και παραγγελία θα πρέπει να παραγγείλουμε για άλλον σύλλογο !!! Ο Αλέξανδρος είπε για το δικό τους κολυμβητήριο και αν μας πει τι και πόσες χρειάζονται να δούμε εμείς τι μπορούμε να προσφέρουμε!

Τα υπόλοιπα θα μας τα πει η Μαρία καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό που χρειάζεται είναι ένας λογαριασμός

 

Όμως αυτό που σκέφτηκα είναι το εξής!!!

απλώς το να μας δώσουν απο την Libero έναν δικό τους λογαριασμό, και να καταθέσει όποιος θέλει κάτι εκεί.

απορώ πως δεν το είχα σκεφτεί.

 

εμείς αυτό που χρειαζόμαστε είναι να ξέρουμε το ποσό που έδωσε ο καθένας έτσι ώστε να τους πούμε (γιατί αυτοί μπορεί να μήν μπορούν να παρακολουθούν τα κάθε 10 ευρώ που μπαίνουν) σήμερα συμπληρώθηκαν τάδε ευρώ - μπορείτε με τα χρήματα αυτά να στείλετε όσες πάνες είναι, σε αυτό το σύλλογο κτλ.

εάν θέλετε μπορείτε να στέλνετε με sms px σε κάποιον απο εσάς - μυνήματα (έτσι δεν θα ξέρει και ο παραλήπτης απο ποιόν μπήκαν πόσα χρήματα και έτσι δεν θα αισθάνεται κανείς άσχημα εάν δεν έχει πολλά να δώσει)

sms με ημερομηνία κατάθεσης και ποσό. κρατήστε οπωσδήποτε και τις αποδείξεις κατάθεσης, βγάλτε τις φωτοτυπία ή εκτυπώστε κτλ. και στείλτε τις σε ένα φάξ.

(μην βάλετε το όνομά σας σαν καταθέτης ή σβήστε το με έναν μαρκαδόρο)

 

σμσ ή φαξ?

νομίζω φαξ θα είναι το καλύτερο αλλά και με σμσ νομίζω θα γίνεται για όποιον δεν έχει φαξ. (αλλά και αυτός να κρατήσει το αποδεικτικό κατάθεσης).

 

εγώ διαθέτω το φάξ που είναι για το parents.gr είναι το

 

211 1199122 για να συμπληρώνονται τα στοιχεία.

 

θα πάρω τηλέφωνο την δευτέρα, να τους ρωτήσω εάν μπορούμε να το κάνουμε έτσι, απο τη στιγμή που είναι πιό απλό για όλους σας.

 

θα ζητήσω εάν έχουν λογαριασμό στην alpha μιας και αυτή εάν κάνεις μεταφορά πχ

απο ιντερνετbanking δεν χρεώνει για κατάθεση 1,20 ευρώ...

εάν γνωρίζεται κάποιον που να έχει ίντερνετbanking μεταφέρετέ τα απο εκεί.

 

αλλιώς εάν πχ μαζευτούμε 20 άτομα , 24 ολόκληρα ευρώ θα πάρει η τράπεζα για αυτή την φιλανθρωπική προσπάθεια - που θεωρώ ότι πηγαίνουν χαμένα.....

 

 

οπότε αναμένουμε τον λογαριασμό της Libero. και μετά απλώς καταθέτετε, και στέλνετε με φάξ φωτοτυπία /εκτύπωση της κατάθεσης με σβησμένο το όνομά σας. (είναι το πιό δίκαιο για όλους)

έτσι θα ξέρουμε το ποσό το συνολικό.

μακάρι να μας δώσουν λογαριασμό, θα είναι superpraktisch!!! που λένε οι γερμανοί!!!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

συνοπτικά:

 

1 . εάν μάθει η Angela ότι οι πάνες που έκανε δωρεά η Libero φτάνουν για ένα χρόνο σιγουρα, τότε, καλό θα ήταν

2 .οι πάνες που θα παραγγελθούν απο τους γονείς του parents να πάνε και σε άλλο σύλλογο.

Ο Almak είχε και αυτός αναφέρει έναν.

3. Βρίσκουμε τα στοιχεία αυτού του συλλόγου.

4. Ρωτάμε την Libero εάν μπορεί να μας δώσει εκείνη έναν αριθμό λογαριασμό στον οποίο να γίνουν οι καταθέσεις-δωρεές

5. Οποιος καταθέτει, στέλνει με φάξ την απόδειξη κατάθεσης με σβησμένο το όνομά του, (ή άλλα στοιχεία που να παραπέμπουν σε αυτόν) σε έναν αριθμό φάξ που επιλέγεται που ανήκει σε έναν απο εσάς ή κάποιον τέλος πάντων απο εδώ, έτσι ώστε να μπορεί να υπολογιστεί το ποσό που έχει συγκεντρωθεί.

6. Όταν έχει συγκεντρωθεί κάποιο ποσό που έχει νόημα να γίνει η παραγγελία, τότε γίνεται η παραγγελία, με τα στοιχεία του συλλόγου. Η εταιρεία στέλνει τις πάνες εκεί, και όλα έτοιμα.

 

 

εάν κάποιος απο τους καταθέτες έχει ίντερντετ banking αξίζει περισσότερο γιατί χρεώνει πιό λίγο για κάθε ποσό, που μεταφέρεις απο λογαριασμό σου, απο ότι αν τα καταθέσεις στο κατάστημα.

δεν θυμάμαι πόσο

στην Alpha ... είναι 1,20 στο κατάστημα, και πόσο για μεταφορά απο λογ. Alpha σε λογαριασμό της Αlpha? πάντως το μισό σίγουρα. το αναλύω στο προηγούμενο πόστ αυτό.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...