Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΥΣΤΙΚΗΣ ΙΝΩΣΗΣ


Recommended Posts

καλημέρα σε όλους.

θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε τι ποσοστό σας έγραψαν στην εξέταση γαι κυστική ίνωση όταν ένας απο τους δύο γονείς είναι φορέας. με ενδιοαφέρει πολύ το πότε έγινε η εξέταση και που.

 

λοιπόν

εμείς είμαι εγω φορέας στη df508 και το μωρό μου και ο αντρας έχει ελεχθεί γαι το 86% των μεταλλάξεων και μας δίνουν ποσοστό 1/160

 

περιμένω και τα δικά σας... είμαι λιγάκι αγχωμένη με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα και θα σου πω. Προς το παρόν ξέρουμε ότι ο άντρας μου και η μπέμπα μου έχουν την δφ508, εγώ δεν είμαι φορέα κατά 90%. Θα δω πώς το δίνουν γραπτώς.

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα και θα σου πω. Προς το παρόν ξέρουμε ότι ο άντρας μου και η μπέμπα μου έχουν την δφ508, εγώ δεν είμαι φορέα κατά 90%. Θα δω πώς το δίνουν γραπτώς.

 

 

σε παρακαλω πολύ μην το ξεχάσεις. βεβαια εμείς κάναμε πριν 3 χρόνια που το ποσοστό μεταλλάξεων ήταν 86% αλλά εγω δεν ξέρω που το έχω δει, θυμάμαι ότι αυτό εκφράζεται ως 1/320 και εχτές τυχαία βλέπω στο χαρτί 1/160

 

σήμερα πήρα το χωρέμειο και μου είπαν ότι το 1/160 το δίνουν όταν ο ένας γονιός είναι φορέας γνωστης μετάλλαξης όπως εγω που είμαι στην ΔΦ508.

αλλά δεν θυμάμαι μετά απο 3 χρόνια τους το είχα πει ότι εγω είμαι? η απάντηση δίνεται με συνδιασμό με τον άλλο σύντροφο? βέβαια ιστορικό μας είχαν πάρει το θυμάμαι καλά αυτό.

αχχχχ τι ειναι και αυτό τώρα και εμένα η μικρή μου βήχει συνεχώς εδω και 2 μηνές και τα έχω δει λιγάκι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω. Ίσως κάποιος αντμίν το κάνει. Εδώ δεν θα το δουν οι κοπέλες που ξέρουν για Κ.Ι. Προτείνω να συνεχίσουμε στην άλλη ενότητα έτσι κι αλλιώς. Εγώ εκεί θα σου γράψω το βράδυ μάλλον.

w94ip2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Ίσως κάποιος αντμίν το κάνει. Εδώ δεν θα το δουν οι κοπέλες που ξέρουν για Κ.Ι. Προτείνω να συνεχίσουμε στην άλλη ενότητα έτσι κι αλλιώς. Εγώ εκεί θα σου γράψω το βράδυ μάλλον.

 

σε ευχαριστω πολύ αν και εσυ θα έχεις αλλές τιμές γιατί τώρα κάνουν πάνω απο το 90% των μεταλλάξεων. είσαι τυχερή!!!! να ειναι γερά τα παιδάκια μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...