Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΑΕΔ Δωρο Πασχα 2011


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:?:
εχει βγει ανακοινωση στην ιστοσελιδα του ΟΑΕΔ για τα δωρα....θα γινει οπως τα Χριστουγεννα κι η καταβολη ξεκιναει απο σημερα καθως κι η προπληρωμη των επιδοματων που θα διδονταν εως 01/05...
γεια σας κι απο μενα ημουν στο ταμειο απο 13/8/2010 εως 17/2/2011 πηγα σημερα στην τραπεζα στις 5πμ και δεν ειχε κατατεθει τιποτα εστω για τους δυο μηνες, πληρωθηκε κανεις σημερα δωρο πασχα:?:
Link to comment
Share on other sites

:?:γεια σας κι απο μενα ημουν στο ταμειο απο 13/8/2010 εως 17/2/2011 πηγα σημερα στην τραπεζα στις 5πμ και δεν ειχε κατατεθει τιποτα εστω για τους δυο μηνες, πληρωθηκε κανεις σημερα δωρο πασχα:?:
συγνωμη 5μμ:oops:
Link to comment
Share on other sites

Της λεω μπορει να παρει γιατι δεν ειμαι στην εργασια μου τωρα και στον υοπολογιστη μπροστα για να δω ποσες μερες ειναι απο την 1/1/2011 μεχρι και την ληξη τοιυ ταμειο της....

 

ναι δικαιουται απο την στιγμη που ηταν απο 1/1/11 στο ταμειο ανεργιας...

 

απο 22/2 μεχρικαι 1/4/11 θα βγει αναλογια ενα ποσο τωρα μην με ρωτησεις ποσο ειναι αλλα περιπου 50 ευρω {δεν σου το λεω με σιγουρια δεν ξερω τι ακριβως εχει βγει σητν επιδοτηση σου]

 

το δωρο πασχα μπαινει αυτοματα απο τα κεντρικα στην αρχη της μεγαλης εβδομαδας

 

στην αρχη της μεγαληες εβδομαδας\

δεν δικαιουσαι γιατι εχει τελειωσει το ταμειο σου πριν τις 1/1/11

 

Εσυ θα παρεις και το δωτο των χριστουγεννων τα χριστουγεννα ομως ;););) ΕΑΝ δεν τα κοψουν μεχρι τοτε γιατι κατι τετοιο εχει ακουστει :(

 

τα δωρα πασχα και χριστουγεννα θα επαναλαβω οτι καταβαλλονται ως εξης....

απο 1/1/2011 μεχρι και 31/4/2011 οσους μηνες κι αν ειναι καποιος ανεργος μεσα σ αυτο το διαστημα δικαιουται το δωρο αρκει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο δεν μπορει να γραφτει καποιος στο ταμειο στις 4/4/2011 και να θελει ταμειο δεν εχει κλεισει μηνα οποτε δνε το παιρνει ...

Δωρο Χριστουγεννων απο 1/5/2011 εως 31/12/2011 το ιδιο οπως και το δωρο πασχα ισχυει οτι δηλαδη πρεπει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο εγγεγραμμενος ...

 

ελπιζω να βοηθησα ...καλο απογευμα

ημουν με επιδοτηση απο 13/8/2010 εως 17/2/2011 πηγα σημερα τραπεζα και δεν ειχε κατατεθει τιποτα:?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολοι την παρεα.Ειμαι καινουργιος χρηστης.Θελω να κανω μια ερωτηση.Ειμαι στο ταμειο ανεργιας απο 02/03/11 ητανε να με πληρωσουνε στισ 12/04 αλλα με πληρωσανε στισ 08/04.Ξερει καποιος αν δικαιουμαι δωρο πασχα.

 

Ευχαριστω πολυ

ναι δικαιουσαι κανονικα δωρο πασχα

 

Παιδια μην περιμενετε οτι πχ 10.000 ανεργοι θα πληρωθουν ολοι την ιδια μερα

καθε μερα θα πληρωνονται και καποιο ποσοστο ειναι σ ολη την ελλαδα και το συστημα της τραπεζας δεν δεχεται ομαδικη εντολη πληρωμης.μεσα στην μεγαλη εβδομαδα ολοι θα εχουν πληρωθει και το δωρο και το μηνιατικο και για αυτους που το παιρνουν μεχρι και τις 1/5/2011

 

δεν νομιζω να μην σας βοηθησε αυτο που εγραψα στο προηγουμενο ποστ μ τον ποιοι δικαιουνται το ταμειο δεν μπορω να το γραψω πιο αναλυτικα.

καλο βραδυ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΣΤΙΣ 7/4 ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 6/5..ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ (450?)...ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΣΤΙΣ 7/4 ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ 6/5..ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ (450?)...ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ???

 

Ναι δικαιουσαι δωρο πασχα

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙς ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΗΞΗΣ...

 

νιωθω πως ενα ποστ μου δεν του δωσατε και πολυ σημασια και λεμε τα ιδια και τα ιδια ... :(

 

απο 1/1/2011 μεχρι και 31/4/2011 οσους μηνες κι αν ειναι καποιος ανεργος μεσα σ αυτο το διαστημα δικαιουται το δωρο Πασχα αρκει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο δεν μπορει να γραφτει καποιος στο ταμειο στις 4/4/2011 και να θελει ταμειο δεν εχει κλεισει μηνα οποτε δνε το παιρνει ...

Δωρο Χριστουγεννων απο 1/5/2011 εως 31/12/2011 το ιδιο οπως και το δωρο πασχα ισχυει οτι δηλαδη πρεπει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο εγγεγραμμενος ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα μπηκε και το μηνιατικο ενω πληρωνομουν τελος του μηνα...οποτε θα μπουν και σε οσους ακομα δεν μπηκαν...εγω σημερα κιολας εκανα βολτες στην ερμου...

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ανακοινωση στην ιστοσελιδα του ΟΑΕΔ για τα δωρα....θα γινει οπως τα Χριστουγεννα κι η καταβολη ξεκιναει απο σημερα καθως κι η προπληρωμη των επιδοματων που θα διδονταν εως 01/05...

Θα ηθελα να κανωμια ερωτηση δηλαδη θα μασ δωσουν ποιο νωρις το επιδομα που ειναι να παρουμε τον αλλο μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα θα ηθελα να μάθω αν δικαιουμε δώρο Πασχα απο τν Οαεδ,

η αδεια μητροτητας μου εληξε 16/9/2010, δώρο Χριστουγένων πήρα μισο απο Οαεδ κ μίσο απο τον εργοδότη μου , τώρα για το Πασχα απο πού θα το παρω?

Ο λογιστης μου δεν είναι σίγουρος , ΄θα το δει οπως μου ειπε , αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν γνώριζει κ πολλά επι του θέματος θα ήθελα να μαθω κ γω!

ΦΙλικα παντα

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα θα ηθελα να μάθω αν δικαιουμε δώρο Πασχα απο τν Οαεδ,

η αδεια μητροτητας μου εληξε 16/9/2010, δώρο Χριστουγένων πήρα μισο απο Οαεδ κ μίσο απο τον εργοδότη μου , τώρα για το Πασχα απο πού θα το παρω?

Ο λογιστης μου δεν είναι σίγουρος , ΄θα το δει οπως μου ειπε , αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν γνώριζει κ πολλά επι του θέματος θα ήθελα να μαθω κ γω!

ΦΙλικα παντα

Ιωαννα

 

 

το 6μηνο του οαεδ τελειωσε 16/9/10???εαν ναι ΜΟΝΟ απο τον εργοδοτη.το δωρο του πασχα ξεκιναει απο 1 ιανουαριου εως 30 απριλιου οπως και των χριστουγεννων απο 1η μαιου μεχρι τελος του χρονου.

 

ειναι καινουργιος λογιστης? :?:shock:κουλο να μην το ξερει.........

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει ενα θεμα ο λογιστης οτι κ να τον ρωτησεις δεν ειναι σιγουρος:confused:!

Αφου όταν πηρα την κατασταση με τις πληρωμες δεν αναγραφεται το δωρο που θα επερνα περσι το Πασχα κ τα Χριστουγεννα κ επεμενε να του παω αποδειξη απο το Οαεδ για το ποσα πηρα!!!!

Ολα εγω πρεπει να του τα θυμιζω , κ τωρα του ειπα οτι δεν δικαιουμε τπτ απ το Οαεδ πια μια κ η αδεια εληξε το Σεπτεμβριο τα Χριστουγεννα που ειχα παρει στον Οαεδ της περιοχης να ζητησω "αποδειξη "για το λογιστη μου :confused::confused::confused: (τεσπα δεν το σχολιαζω) μου ειχαν πει οτι δεν θα παρω κατι αλλο απο το Οαεδ !

Ε σήμερα πήρα τηλ να ρωτησω το λογιστη για το αν δικαιουμε δωρο κ ποσο ειναι αυτο , κ μου λεει κάτσε να δουμε ποσο θα παρεις απ το Οαεδ :rolleyes: μα λεω δεν δικαιουμε κατι αλλο (ΠΟσο πια θα με πληρωνει ο Οαεδ )κ μου λεει στασου να το δω στα χαρτια κ μετα ξαναμιλαμε!!!

Αλλα ειπα να ρωτησω εδω τα κοριτσια που ειναι πιο εμπειρα κ με εχετε σωσει πολλες φορες!

Ευχαριστω παρα πολυ για ολα!

ΦΙλικα παντα

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

το 6μηνο του οαεδ τελειωσε 16/9/10???εαν ναι ΜΟΝΟ απο τον εργοδοτη.το δωρο του πασχα ξεκιναει απο 1 ιανουαριου εως 30 απριλιου οπως και των χριστουγεννων απο 1η μαιου μεχρι τελος του χρονου.

 

ειναι καινουργιος λογιστης? :?:shock:κουλο να μην το ξερει.........

Οχι οχι δεν ειναι καινουριος!!!

Με καλυψε το Σοφακι ...μαλλον ο λογιστης του εργοδοτη σου παει να στο φαει :mad::mad::mad:

Μαλλον κανει τη παπια!!!Αλλα δεν του τα πανε καλα ξέρουμε κ μεις να την κανουμε!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...