Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τραπέζι βάπτισης Παγκράτι-Ηλιούπολη-Αργυρούπολη-Καισαριανή κ γύρω περιοχές


Recommended Posts

Θυμαμαι τοτε ειχα δει και το sports cafe κοντα στο κολυμβητηριο της Ηλιουπολης και το δημοτικο αλσος της Ηλιουπολης, και τα δυο με απίστευτη θεα, αλλα δεν υπηρχαν γνωμες.

 

Το Sports Cafe έκλεισε. Στο Άλσος της Ηλιούπολης είναι πολύ όμορφα αλλά το φαγητό κάκιστο. Βέβαια, τώρα έχει αλλάξει η δημαρχεία και ίσως έχουν άλλο catering.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Εμείς τελικά κλεισαμε για τη βαφτιση στα Κουνέλια στον Καρέα. Πήγαμε το Σαββατο και δοκιμάσαμε το φαγητό και ήταν πολύ ωραίο. Και οι μεριδες πολυ καλες. Τιμή μας έδωσε 21 ευρώ το άτομο και γυρω στα 10 το παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Επειδή τυχαίνει να ξέρω , το Αλσος Ηλιούπολης είναι κλειστό και δεν ξέρουν ούτε αυτοί πότε θα ανοίξουν λόγω οικονομικών θεμάτων του δήμου. Πάντως, θεωρώ ότι τα Κουνέλια είναι πολύ αξιοπρεπής λύση και από άποψη φαγητού ,χώρου αλλά και τιμής. Εμείς είχαμε ρωτήσει και στην ταβέρνα του Μπαρμπαλέκου, στην Αγία Μαύρα στην Ηλιούπολη, που έχει πολύ καλό φαγητό (δοκιμασμένο!!!) αλλά θεωρώ ότι είναι άνετο το πολύ μέχρι 80 άτομα. Εμείς κλείσαμε στα Κουνέλια, πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Καμία δημοτική επιχείρηση δεν λειτουργεί προς το παρόν. Λόγω του Καλλικράτη επιτρέπεται μόνο 1 αναπτυξιακή επιχείρηση σε κάθε δήμο και μέχρι να βρουν κάποια λύση, δεν λειτουργεί τίποτα. Και εσείς Κουνέλια ε; Και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! θα σου πρότεινα το μενού μενού στην αργυρούπολη πολύ ωραίο φαγητό όμορφος χώρος κ αν δεν κλανω λάθος π-σ-κ έχει κ ζωντανή μουσική! εμείς κάναμε εκεί το τραπέζι για την βάπτιση του μικρού και περάσαμε πολύ ωραία! αν σε ενδιαφέρειστείλε μου πμ για λεπτομέρειες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια, ξεκινάω κι εγώ την αναζήτηση εκκλησίας/κέντρου στην ευρύτερη περιοχή της Καισαριανής για τη βάφτιση του γιου μου, που λέμε να την κάνουμε τέλη Μαΐου..Ξέρω, αργά το θυμήθηκα! :oops: Στην αρχή λέγαμε για εκτός Αθηνών, αλλά τελικά μας βγαίνουν πολλά τα έξοδα και ψάχνουμε κοντά στο σπίτι. Είμαστε ανάμεσα στον Αι Γιάννη στην Καισαριανή και στο μοναστήρι στον Καρέα..Ο Αι Γιάννης με χαλάει γιατί είναι κοντά στο κοιμητήριο, δεν ξέρω, κάπως μου κάνει αυτό, αλλά αρέσει στον άντρα μου. Στον Καρέα δεν έχω πάει ακόμα..

Εσείς που θα κάνετε την βάφτιση?

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξεκινάω κι εγώ την αναζήτηση εκκλησίας/κέντρου στην ευρύτερη περιοχή της Καισαριανής για τη βάφτιση του γιου μου, που λέμε να την κάνουμε τέλη Μαΐου..Ξέρω, αργά το θυμήθηκα! :oops: Στην αρχή λέγαμε για εκτός Αθηνών, αλλά τελικά μας βγαίνουν πολλά τα έξοδα και ψάχνουμε κοντά στο σπίτι. Είμαστε ανάμεσα στον Αι Γιάννη στην Καισαριανή και στο μοναστήρι στον Καρέα..Ο Αι Γιάννης με χαλάει γιατί είναι κοντά στο κοιμητήριο, δεν ξέρω, κάπως μου κάνει αυτό, αλλά αρέσει στον άντρα μου. Στον Καρέα δεν έχω πάει ακόμα..

Εσείς που θα κάνετε την βάφτιση?

 

Μαριλου πρεπει να βιαστεις γιατι πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεις αυτο που θελεις.Δηλαδη μπορει να βρεις την εκκλησια της αρεσκειας σου αλλα να μην βρισκεις ημερα και κεντρο να συμβιβαστεις γιατι δεν θα εχεις αλλη επιλογη.Εγω βαφτιζω τελη Μαιου και εκλεισα εκκλησια και τραπεζι τον Δεκεμβριο.Μια γνωστη μου εκλεισε την εκκλησια και αργησε να κλεισει τραπεζι και δεν ξερει τι να κανει γιατι οτι βλεπει δεν της αρεσει και σημειωτεον η βαφτιση της ειναι τελος Ιουνιου.Εγω θα βαφτισω στην περιοχη μου και το τραπεζι θα γινει σε ενα restaurant στον Αλιμο.:-D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο elen, δυστυχώς λόγω δουλειάς το αμελήσαμε τραγικά..Πιστεύω όμως ότι θα τα καταφέρουμε γιατί γενικά δεν τα "πολυζαλίζουμε" τα πράγματα. Και στο γάμο μας έτσι είχε γίνει, Σεπτέμβρη παντρευτήκαμε, Ιούλιο κάναμε όοολες τις ετοιμασίες. Σημειωτέον, επειδή είδα ότι σε προηγούμενο ποστ αναφέρθηκε το "Αγροτέρα" απέναντι από το Καλλιμάρμαρο για τραπέζι βάφτισης, εκεί κάναμε το τραπέζι του γάμου μας. Είναι εξαιρετικό το catering, και φοβερή η κοπέλα που αναλαμβάνει. Αλλά παιδιά μας πήγε 55 ευρώ το άτομο! :shock:

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο elen, δυστυχώς λόγω δουλειάς το αμελήσαμε τραγικά..Πιστεύω όμως ότι θα τα καταφέρουμε γιατί γενικά δεν τα "πολυζαλίζουμε" τα πράγματα. Και στο γάμο μας έτσι είχε γίνει, Σεπτέμβρη παντρευτήκαμε, Ιούλιο κάναμε όοολες τις ετοιμασίες. Σημειωτέον, επειδή είδα ότι σε προηγούμενο ποστ αναφέρθηκε το "Αγροτέρα" απέναντι από το Καλλιμάρμαρο για τραπέζι βάφτισης, εκεί κάναμε το τραπέζι του γάμου μας. Είναι εξαιρετικό το catering, και φοβερή η κοπέλα που αναλαμβάνει. Αλλά παιδιά μας πήγε 55 ευρώ το άτομο!

 

Eγω παλι Μαριλου για τον γαμο μου , την βαφτιση της κορης μου και τωρα για τη βαφτιση του γιου μου ξεκιναω απο πολυ νωρις να το ψαχνω. Ο αντρας μου με λεει υπερβολικη κλπ αλλα εγω αγχωνομαι πολυ. Μενω στα νοτια προαστια και στην παραλια ολα ειναι πανακριβα.Στην κορη μου ειχα κανει το τραπεζι στο Blue water στην Βουλα και ειχε στοιχισει 45 ευρω το ατομο.Τωρα ομως λογω της καταστασης δεν θελαμε να δωσουμε τοσα χρηματα και το restaurant που βρηκαμε ειναι για τα δικα μας γουστα παντα οτι καλυτερο μπορουσαμε να βρουμε. Ευχομαι να βρεις αυτο που θελεις και με το καλο η βαπτιση του μωρου σου.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω παλι Μαριλου για τον γαμο μου , την βαφτιση της κορης μου και τωρα για τη βαφτιση του γιου μου ξεκιναω απο πολυ νωρις να το ψαχνω. Ο αντρας μου με λεει υπερβολικη κλπ αλλα εγω αγχωνομαι πολυ. Μενω στα νοτια προαστια και στην παραλια ολα ειναι πανακριβα.Στην κορη μου ειχα κανει το τραπεζι στο Blue water στην Βουλα και ειχε στοιχισει 45 ευρω το ατομο.Τωρα ομως λογω της καταστασης δεν θελαμε να δωσουμε τοσα χρηματα και το restaurant που βρηκαμε ειναι για τα δικα μας γουστα παντα οτι καλυτερο μπορουσαμε να βρουμε. Ευχομαι να βρεις αυτο που θελεις και με το καλο η βαπτιση του μωρου σου.

 

Σε ευχαριστώ elen, κι εσείς με το καλό! Για να πω την αλήθεια στο γάμο είχαμε ξεφύγει οικονομικά, γι' αυτό τώρα στη βάφτιση ούτε θέλουμε, ούτε μπορούμε για πολλά-πολλά..Σκεφτόμαστε μάλιστα για catering έξω από την εκκλησία, αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται..

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Elen πιο μαγαζι βρηκες στον Αλιμο? Μπορεις να πεις λεπτομερειες?

 

Εκλεισα το Crama restaurant στον Αλιμο.Κοιτα μας το συστησανε κατι φιλοι εχουμε φαει και 2-3 φορες εκει εκανα και το τραπεζι στην γιορτη του αντρα μου.Το φαγητο του ηταν πολυ καλο λιγο στο service υστερει αλλα νομθζω οτι δεν θα εχω προβλημα στην βαφτιση.Η τιμη που εκλεισα ειναι 20 ευρω το ατομο και τα παιδικα μενου 10 ευρω.Εκανα ενα πρωτο crash test στην γιορτη του αντρα μου και εμειναν ολοι οι φιλοι μου ευχαριστημενοι, ενα πιατο θα αλλαξω γιατι δεν αρεσε.Το περιβαλλον ειναι πολυ αξιοπρεπη εχει ζωντανη μουσικη ευχομαι να πανε ολα καλα εκεινη την ημερα.Ειναι οτι καλυτερο και πιο οικονομικο μπορουσα να βρω συμφωνα παντα με τα δικα μου γουστα και για τους δυσκολους καιρους που διανυουμε.Διαφορετικα θα κοιταγα τα μεζεδοπωλεια στο Π.Φαληρο στηνΑμφιθεας.Τι να πω θα δειξει εκεινη την ημερα τι θα γινει γιατι ενω πας και τρως αρκετες φορες μπορει κατι εκεινη την ημερα που εχεις να περιποιηθεις τοσο κοσμο κατι μπορει να παει στραβα.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

marilou οντως πρεπει να βιαστεις, κι εγω ενω αρχισα το ψαξιμο απο νωρις, λογω μιας επεμβασης που προκειται να κανει το μωρο (και δεν ξεραμε ποτε), δεν μπορουσαμε να κλεισουμε ουτε εκκλησια ουτε κεντρο. Παιδευτηκα παρα πολυ μεχρι να συνδυασω εκκλησια, τραπεζι και γαμους-βαφτισεις που στο μεταξυ δεσμευαν νονα, γονεις,αδελφια. Τελικα φτασαμε 03 Ιουλιου.

Επι τη ευκαιρια να σας πω κι εγω οτι κλεισαμε στο "Μαιντανος και Ανιθος" στην Αργυρουπολη, πολυ καλο περιβαλλον, καλο φαγητο, καλη τιμη με αρκετα πιατα και καλο και εξυπηρετικο προσωπικο. Βεβαια, δεν ειναι ουτε θαλασσα ουτε μεσα στα δεντρα αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα σε αυτην την ζωη.

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

marilou οντως πρεπει να βιαστεις, κι εγω ενω αρχισα το ψαξιμο απο νωρις, λογω μιας επεμβασης που προκειται να κανει το μωρο (και δεν ξεραμε ποτε), δεν μπορουσαμε να κλεισουμε ουτε εκκλησια ουτε κεντρο. Παιδευτηκα παρα πολυ μεχρι να συνδυασω εκκλησια, τραπεζι και γαμους-βαφτισεις που στο μεταξυ δεσμευαν νονα, γονεις,αδελφια. Τελικα φτασαμε 03 Ιουλιου.

Επι τη ευκαιρια να σας πω κι εγω οτι κλεισαμε στο "Μαιντανος και Ανιθος" στην Αργυρουπολη, πολυ καλο περιβαλλον, καλο φαγητο, καλη τιμη με αρκετα πιατα και καλο και εξυπηρετικο προσωπικο. Βεβαια, δεν ειναι ουτε θαλασσα ουτε μεσα στα δεντρα αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα σε αυτην την ζωη.

 

Ellain πολυ καλη η επιλογη σου.Ο Μαιντανος και Ανιθος εχει οντως πολυ καλο φαγητο και πολυ καλο περιβαλλον.Το ειχαμε σκεφθει και εμεις με τον αντρα μου γιατι παμε πολυ συχνα και τρωμε.Και η τοποθεσια του ειναι μια χαρα και θα ευχαριστηθει και ο κοσμος σου και ολα καλα.Με το καλο η βαφτιση σου και ευχομαι να πανε ολα καλα με την επεμβαση του μωρου σου.:-D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

elen σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!! ελπιζω κι εγω να πανε ολα καλα γιατι πραγματικα προσπαθησα πολυ να τα συνδυασω ολα (ασχετα αν στο τελος παντα καποιοι μενουν δυσαρεστημενοι). Με το καλο να βαφτισουμε ολες τα παιδακια μας :)

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilou να σου πω ότι στον αι γιάννη στην καισαριανή δεν έχει ημερομηνία μέχρι τέλη Ιουνίου...πήρα κ εγώ γιατί ήθελα να αλλάξω εκκλησια.Στον καρέα, αν εννοείς τον αι γιάννη στην μονή κ όχι τον αι γιώργη, δεν κάνουν πλέον βαπτίσεις εκεί.Μόνο στον αι γιώργη, όπου κ εκεί γίνεται χαμός!!Με λίγα λόγια...βιάσου!!!καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Giorgia χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Στον Καρέα πήγε χτες ο άντρας μου και ρώτησε και του είπαν ό,τι λες κι εσύ..Αφού λοιπόν δεν έχει ημερομηνία ούτε ο Αΐ Γιάννης στην Καισαριανή, θα βάλω σε εφαρμογή το δεύτερο πλάνο:

Άγιος Νικόλαος Ρηγίλλης, η εκκλησία που παντρευτήκαμε και ο παπάς είναι άψογος, και επιτρέπει και το catering..! Θα του τηλεφωνήσω αμέσως :-)

Σε ευχαριστώ και πάλι! Αλήθεια, εσύ που έχεις κλείσει και θέλεις να αλλάξεις;

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα κορίτσια, για άλλη μια φορά η τύχη ήταν με το μέρος μου! Μόλις έκλεισα στον Άγιο Νικόλαο Ρηγίλλης, Κυριακή 29/5 στις 6 το απόγευμα (ή 7 θα δούμε) :-D:grin:

Τώρα μου μένει το τραπέζι βέβαια..Ρώτησα στη "Μάσα" και μου είπαν 25 ευρώ το άτομο, ψιλοακριβά μπορώ να πω, αλλά είναι μια εναλλακτική κι από εκεί και πέρα ψάχνω με λιγότερο άγχος κάτι πιο οικονομικό. Αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο μου αρέσει και η ιδέα του catering έξω από την εκκλησία, και ειδικά ο Άγιος Νικόλαος έχει υπέροχο προαύλιο..Θα δούμε :-)

Με το καλό όλες να βαφτίσουμε τα αστεράκια μας, και ευχαριστώ τα κορίτσια που με "ταρακούνησαν" :-):smile:

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα κορίτσια, για άλλη μια φορά η τύχη ήταν με το μέρος μου! Μόλις έκλεισα στον Άγιο Νικόλαο Ρηγίλλης, Κυριακή 29/5 στις 6 το απόγευμα (ή 7 θα δούμε) :-D:grin:

Τώρα μου μένει το τραπέζι βέβαια..Ρώτησα στη "μασα" και μου είπαν 25 ευρώ το άτομο, ψιλοακριβά μπορώ να πω, αλλά είναι μια εναλλακτική κι από εκεί και πέρα ψάχνω με λιγότερο άγχος κάτι πιο οικονομικό. Αλλά όσο το σκέφτομαι τόσο μου αρέσει και η ιδέα του catering έξω από την εκκλησία, και ειδικά ο Άγιος Νικόλαος έχει υπέροχο προαύλιο..Θα δούμε :-)

Με το καλό όλες να βαφτίσουμε τα αστεράκια μας, και ευχαριστώ τα κορίτσια που με "ταρακούνησαν" :-):smile:

 

Marilou μου το catering εξω απο την εκκλησια ειναι οτι καλυτερο.Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι μονο ο καιρος, ξερεις επειδη ειναι Μαιος τιποτε αλλο.Κατα τ'αλλα ειναι super ιδεα!!!Το καλυτερο βεβαια ειναι που βρηκες την εκκλησια που ηθελες.:-D:grin::-D

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες.

μπηκα να σας πω για τη δικη μας βαφτιση τη δευτερη την καναμε στο πετρινο

http://www.petrinorestaurant.gr/servicedet.asp

τελειο service,πολυ καλοι,τους πηγαμε οτι θελαμε κ στολισαν τα τραπεζια οπως θελαμε.πραγματικα αψογοι.κ ο χωρος καταπληκτικος,τον ειχα ερωτευτει απο αλλες φορες που ειχαμε παει.ειναι στη γλυφαδα.βυρωνα μενω κ εγω.μας βολεψε παρα πολυ.ειδικα για ανοιξη καλοκαιρι ειναι απιστυετος.ελπιζω να βοηθησα.με το καλο οι βαφτησεις σας.

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι καλα 1500-1700 για 60 ατομα περιπου.28ευρω το ατομο.εχει τιμες κ στο σαιτ.επισης μπορεις να αλλαξεις ορεκτικα κ αν καποιος δεν τρωει πχ μοσχαρι εχει κ κοτοπουλο χωρις εξτρα.τα φαγητα αψογα.τα ποτα στην τιμη κ στο τελος απαιχτη καρυδοπιτα με παγωτο.

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

giorgia να σου πω τι κάναμε εμείς που είμαστε καισαριανή: Κατ' αρχήν το catering στον προαύλιο χώρο των εκκλησιών έχει απαγορευτεί, και μάλιστα δια ροπάλου..Ρώτησα και σε άλλες εκκλησίες γιατι έλεγα μήπως μόνο ο δικός μας παπάς είναι "περίεργος", αλλά και αλλού το ίδιο μας είπαν. Πληροφοριακά, κλείσαμε για 29 Μαίου στον Άγιο Νικόλαο Ρηγίλλης, εκεί που είχαμε παντρευτεί κιόλας. Οι προσφορές για catering πάντως που είχα πάρει κυμαίνονταν από 13 έως 18 ευρώ το άτομο.

Μετά ρωτήσαμε σε διάφορες ταβέρνες γύρω από την πλατεία της Καισαριανής και μας είπαν 15 έως 20 ευρώ. Από αυτές, το "κουτούκι του Καλλίνικου" μας άρεσε πιο πολύ, φαίνονταν πιο έμπειροι, με καλές μερίδες κτλ. Αλλά....καταλήξαμε στη μπυραρία "Beer Garden Ritterburg" που είναι ψηλά στην Εθνικής Αντιστάσεως, πιστεύω την ξέρεις. Ο λόγος είναι ότι κατ' αρχήν μας αρέσει γιατί πηγαίνουμε εκεί με φίλους και είναι ένας γνώριμος χώρος για εμάς. Επίσης είναι πρωτότυπο σαν ιδέα - τραπέζι βάφτισης σε μπυραρία - και μας ταιριάζει γιατί γενικά τα τραπεζώματα δεν "τα 'χουμε" :-) Κανονίσαμε για διάφορες ποικιλίες με βαυαρικά πιάτα και μπύρες με 20 ευρώ το άτομο, που είναι καλή τιμή γιατί γενικά είναι ακριβό μαγαζί. Το καλύτερο δε, είναι ότι θα το έχουμε για πάρτη μας, γιατί τις Κυριακές είναι κλειστά και θα το ανοίξουν για εμάς! χιχιχι :-D

Αν θέλεις, έχω κρατήσει τις προσφορές των catering και μπορώ να σου τις στείλω με mail να ξέρεις γενικά τι παίζει από μενού / τιμές..

Α! Άσχετο: προσκλητήρια - μπομπονιέρες από το Make A Wish (Κάνε μια ευχή Ελλάδος!) και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό ;)

Aν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως μιας που μένουμε και κοντά, ρώτα με! :-)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
giorgia να σου πω τι κάναμε εμείς που είμαστε καισαριανή: Κατ' αρχήν το catering στον προαύλιο χώρο των εκκλησιών έχει απαγορευτεί, και μάλιστα δια ροπάλου..Ρώτησα και σε άλλες εκκλησίες γιατι έλεγα μήπως μόνο ο δικός μας παπάς είναι "περίεργος", αλλά και αλλού το ίδιο μας είπαν. Πληροφοριακά, κλείσαμε για 29 Μαίου στον Άγιο Νικόλαο Ρηγίλλης, εκεί που είχαμε παντρευτεί κιόλας. Οι προσφορές για catering πάντως που είχα πάρει κυμαίνονταν από 13 έως 18 ευρώ το άτομο.

Μετά ρωτήσαμε σε διάφορες ταβέρνες γύρω από την πλατεία της Καισαριανής και μας είπαν 15 έως 20 ευρώ. Από αυτές, το "κουτούκι του Καλλίνικου" μας άρεσε πιο πολύ, φαίνονταν πιο έμπειροι, με καλές μερίδες κτλ. Αλλά....καταλήξαμε στη μπυραρία "Beer Garden Ritterburg" που είναι ψηλά στην Εθνικής Αντιστάσεως, πιστεύω την ξέρεις. Ο λόγος είναι ότι κατ' αρχήν μας αρέσει γιατί πηγαίνουμε εκεί με φίλους και είναι ένας γνώριμος χώρος για εμάς. Επίσης είναι πρωτότυπο σαν ιδέα - τραπέζι βάφτισης σε μπυραρία - και μας ταιριάζει γιατί γενικά τα τραπεζώματα δεν "τα 'χουμε" :-) Κανονίσαμε για διάφορες ποικιλίες με βαυαρικά πιάτα και μπύρες με 20 ευρώ το άτομο, που είναι καλή τιμή γιατί γενικά είναι ακριβό μαγαζί. Το καλύτερο δε, είναι ότι θα το έχουμε για πάρτη μας, γιατί τις Κυριακές είναι κλειστά και θα το ανοίξουν για εμάς! χιχιχι :-D

Αν θέλεις, έχω κρατήσει τις προσφορές των catering και μπορώ να σου τις στείλω με mail να ξέρεις γενικά τι παίζει από μενού / τιμές..

Α! Άσχετο: προσκλητήρια - μπομπονιέρες από το Make A Wish (Κάνε μια ευχή Ελλάδος!) και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό ;)

Aν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως μιας που μένουμε και κοντά, ρώτα με! :-)

Σ

 

Εμείς έχουμε κλείσει στον Αγιο Νικόλαο στην Καισαριανή και ψάχνουμε το μετά, σκεφτόμαστε την πλατεία Καισαριανής λόγω πολλών ατόμων. Στο γερμανικό πόσα άτομα χωράει?

Εσείς θα κάτσετε μέσα ή έξω στην πλατεια που έχει?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...