Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στολισμός ταβέρνας. Γίνεται;;;


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Κορίτσια να σας βάλω ένα δύσκολο ερώτημα; Το τραπέζι της βάφτισης θα γίνει σε μια πολύ ωραία ταβέρνα, που είναι διακοσμημένη με πολύ γούστο, αλλά με τον παραδοσιακό τρόπο (παλιά αντικείμενα και εργαλεία της κουζίνας, καρό τραπεζομάντηλα κ.λ.π.) Καμία σχέση με τα χρώματα και το στυλ της βάφτισης. Να κάνω καμιά παρέμβαση στον στολισμό των τραπεζιών, ή θα μοιάζει άσχετη τελείως; Και αν ναι, τί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπορεις να βαλεις μπαλονια,να φτιαξεις για τα τραπεζια κατι παιδικο..χρωματιστα κουβαδακια με γλυφιτζουρια ζαχαρωτα και παιχνιδακια.Βαπτιση ειναι δεν ειναι απλα ενα τραπεζι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας βάλω ένα δύσκολο ερώτημα; Το τραπέζι της βάφτισης θα γίνει σε μια πολύ ωραία ταβέρνα, που είναι διακοσμημένη με πολύ γούστο, αλλά με τον παραδοσιακό τρόπο (παλιά αντικείμενα και εργαλεία της κουζίνας, καρό τραπεζομάντηλα κ.λ.π.) Καμία σχέση με τα χρώματα και το στυλ της βάφτισης. Να κάνω καμιά παρέμβαση στον στολισμό των τραπεζιών, ή θα μοιάζει άσχετη τελείως; Και αν ναι, τί;

 

 

 

Και εγω σε ταβερνα θα κανω σε λιγεσ μερεσ τη βαπτηση τησ κορη μου

εχει λευκα τραπεζωμαντηλα και θα το στολισω με φουξια λοριδα απο υφασμοχαρτο και κουβαδακια με γλιφιτζουρια κλπ σιν μπαλονια

Αν του πεισ μπορει να εχει λευκα τραπεζωμαντιλα να σου βαλη και να το διακοσμησησ να φενετε πολυ καλιτερο

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βάλει λευκά τραπεζομάντηλα για να μην είναι τόσο ρουστίκ και "παίξεις" με μπαλόνια στα χρώματα της βάφτισης, τότε θα έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα.

 

Αμαρυλίς, τί είναι το υφασμόχαρτο? Φαντάζομαι ότι είναι χαρτί που μοιάζει με ύφασμα??? Πόσο κοστίζει και πού μπορούμε να το βρούμε?

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι ενα υφασμα να το πω χαρτι να το πω

σηνδιαζωντε και τα 2 μαζι

το 1 ρολο 25 μετρα 10 ευρω το πειρα

ειναι 60 ποντουσ φαρδοσ

πηγα για υφασμα και η κοπελα μου προτεινε αυτο φτινο και πολυ ωμορφο πειρα 3 ρολα μου περισεψε το 1 θα το χριαστο στα γεννεθλια τησ κορησ το σεπτεβριο

το υφασμα θα εκανε 3 ρολα χ 40 ευρω το ενα =120 ευρω

ενω με 30 κανω τη δουλια μου και πολυ μαλιστα

θα το κανω σε ταβερνα και ετσι εμε ευχαριστημενη!!

οτι θελεισ ρωτα με

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

το υφασμα ειναι 50 μετρα νομιζω το πειρα απο μαγαζι με υλικα τουλια κλπ

ριζοχαρτο λεγετε τωρα το θιμιθικα

μπορει καπια κοπελα να ξερει που πουλανε εγω εδω στο νησι το βρικα

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το στιλ του μαγαζιού είναι αιγαιοπελαγίτικό και σας κάθε τραπέζι θα βάλω τα παρακάτω... για να μην το φορτώσω και πολύ. Επίσης λυπαμε να πάνε χαμένα τόσα γλυφιτζούρια διακόσμησης... και προτμώ το γλαστράκι. Βέβαια αυτά είναι γούστα.

 

baftisi020.jpg

Για το νούμερο του τραπεζιού

baftisi003.jpg

Για κάθε καλεσένο

beba047.jpg

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

και εμεις σε ταβερνα καναμε που δεν ειχε ουτε τραπεζομαντηλα, πηρα απο σπιτι μου και συγγενεις λευκα, πηρα και γαζα και την εκοψα και στολισα με γλαστρα το καθε τραπεζι. Μπορεις να κανεις οτι ανεφεραν πριν τα παιδια, ειναι πολυ καλο. Δες τι εκανα εγω:

 

DSC_0902.jpg

 

με το καλο!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...