Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

TASSIMO home brewer by BOSCH


ACIDBLACK

Recommended Posts

λοιπον εχω τσαντιστει παρα πολυ......... εδω στο νησι δεν υπαρχει τιποτα απο τασσιμο! ή δε φερνουν ποσοτητες κ τα εξαφανιζουν ή δε φερνουν καν... δε ξερω δε με νοιαζει! πειτε ιδεες απο που να αγορασω καφεδες! θελω λακτα, καραμελ μακιατο, καφε κρεμα (σα νεσκαφε που ειναι) και κανα τσαγακι..........

ελεος! δε ξαναψαχνω εδω...... τσαμπα η βενζινη να γυρναω ολα τα σουπερ!!!!!!!!!!!

 

Από την σελίδα τους ρε Ιριδάκι μου! http://www.tassimo.gr για παραγγελίες εως τα 40ευρώ έχει 5ευρώ μεταφορικά.Από 40 ευρώ κ πάνω δωρεάν, έρχονται σε 10μέρες το πολύ.

 

40ευρώ είναι 8 κουτιά καφέ...αρα σίγουρα μπορεις να τα φτάσεις χαλαρά.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ στα carrefur πάντως τα πείρα στο κρανίο δεν ξαναπάω :-)

σε 3 πήγα το Σάββατο τίποτα δε βρήκα !

τα χαν πάρει όλα :-(

κάτι εσρεσάκια είχαν μείνει

:-D

 

επειδη εγω την ειδα τη δουλεια.,τους πηρα τηλ,να δω αν εχει αυτους που θελω,καραμελ μακιατο κλπ...δεν υπηρχε σε κανενα απ αυτα που με βολευουν απο αποσταση,αραααααα....tassimo.gr!

ηθελα να ξερα,επιτηδες δεν εχουν τους καφεδες,με το που εχουν το 20%???:rolleyes::rolleyes:

κ αν πας αφου ληξει η εκπτωση ως δια μαγειας βρισκεις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Από την σελίδα τους ρε Ιριδάκι μου! http://www.tassimo.gr για παραγγελίες εως τα 40ευρώ έχει 5ευρώ μεταφορικά.Από 40 ευρώ κ πάνω δωρεάν, έρχονται σε 10μέρες το πολύ.

 

40ευρώ είναι 8 κουτιά καφέ...αρα σίγουρα μπορεις να τα φτάσεις χαλαρά.

 

Καλεεεεε ναι το ξερω! αυτο ειναι το αυτονοητο..... Δενε χω χρησιμοποιησει ακομα κ το -20 ευρω

Για πιο φθηνα λεω μπας και βρισκαμε σε κανα σαιτ γιατι αυτα σε ολες τις χωρες ειναι ιδια!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

επι της ευκαιριας, ποιο κοριτσι ηθελε να πουμε οτι μας συστησε για να παρει το δωρακι? χατζικο???? γιατι θα εβαζα το πατερα μου αλλα καναμε μια βλακεια κ του σβησα τη μηχανη απο το προφιλ καταλαθος και οταν προσπαθυσα να τη ξαναβαλω ελεγε οτι εινα ηδη καταχωρημενη κ δε με αφηνε να τη βαλω... τους πηρα κ τηλ αλλα τζιφος... καμια εξυπηρετηση! μπορουσαν να μου ξανακαταχωρησουν τη μηχανη χωρις να στειλουν παλι κουπονι για 20 ευρω! το οποιο εληξε κ ποτε δε το χρησιμοποιησε γιατι δεν ειχε δει λεει την ημ/νια ληξης!!!!!!! ενιγουει ουτε σε αυτο με βοηθησαν..... αλλα ηταν στην ευγενικη τους καλοσυνη.... καλα δε το περιμενα κι ολας να το δεχτουν.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στον Σκλαβενίτη κουπόνι -2ευρώ για αγορά δύο συσκευασιών ΤΑΣΙΜΟ, ισχύει μέχρι 18 Φλεβάρη!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Υπάρχει κάποιο ειδικό καψουλάκι για κρύα ροφηματα??

Υπάρχει ναί μου το έστειλαν σε μειλ αλλά στο σαιτ τους δεν το πουλάν!! ίσως να το κάνουν αργότερα!Αν και δεν έχω κατάλάβει πως θα λειτουργεί! το βάζεις λέει κάτω απο την κανονική κάψουλα και είναι για 100 ροφήματα. Μάλλον θα βγάζει κρύο το νερό και εμείς θα έχουμε βάλει μέσα στο ποτήρι τον πάγο και θα γίνεται φρεντο. Κ χωρίς αυτό μια χαρά γίνεται πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτο το ειδικο για τα κρυα ροφηματα?Γιατι εγω το κανω οπως λενε οι οδηγιες και παλι ζεστο βγαινει το νερο και ειναι μαπα ο καφες.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη κοροϊδία απο τα ice t-disc δεν υπάρχει. Το καινούριο δισκάκι που βάζεις κάτω από το δίσκο του ροφήματος, δεν κάνει απολύτως τίποτα. Αν μπείτε στο site τους σου λέει να το χρησιμοποιήσεις και μετά να προσθέσεις παγάκια για να κάνεις το κρύο ρόφημα - χαίρω πολύ αυτό το έκανα και χωρίς το ice t-disc...μας περνάνε για χαζούς;

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας,

πηρα την μηχανη TAS 12xx

υπαρχει καποια που να εχει την ιδια κ να μου πει αν κανει κρυα ροφηματα?

 

και κατι αλλο αν εχετε δοκιμαση τον καφε late macchiato με ποια σειρα φτιαχτετε γιατι εχει δυο καψουλες γαλακτος.

 

bosch-tas1202-tassimo-t12.jpg

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας,

πηρα την μηχανη TAS 12xx

υπαρχει καποια που να εχει την ιδια κ να μου πει αν κανει κρυα ροφηματα?

 

και κατι αλλο αν εχετε δοκιμαση τον καφε late macchiato με ποια σειρα φτιαχτετε γιατι εχει δυο καψουλες γαλακτος.

 

 

 

bosch-tas1202-tassimo-t12.jpg

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ 3ο ΚΟΥΜΠΗ ΑΝΑΒ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ??? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ???

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την συγκεκριμμένη μηχανή (έχω μία άλλη Tassimo) αλλά μήπως είναι η ένδειξη ότι χρειάζεται αφαλάτωση; Δεν ρίχνεις μιά ματιά στο χαρτί με τις οδηγίες; Αν όντως είναι αυτό θα πρέπει να αγοράσεις τις ειδικές κάψουλες και να ακολουθήσεις τα βήματα που γράφει το manual.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ 3ο ΚΟΥΜΠΗ ΑΝΑΒ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ??? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ???

 

Στη 1η ερώτηση βαζεις πρωτα τον καφέ με την ζάχαρη και απο πανω Ηνωμένων κρεμα αλλα μάλλον θα το ξερεις μέχρι τωρα :-)

Εγω εχω λίγο διαφορετικό μοντέλο αλλα ακεφτομαι εχεις αρκετο νερό στην μηχανή;

Η θα θέλει de scaling με το service t disc που κρύβεται καπου στην μηχανή (τσεκαρε απο πισω )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...