Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

TASSIMO home brewer by BOSCH


ACIDBLACK

Recommended Posts

Καποιος γνωστος μου εκανε μια αγορα Bosch απο Αγγλικο Amazon.Kατι ομως δεν του αρεσε και εστειλε mail. Αυτο που μου εκανε φοβερη εντυπωση ειναι οτι χωρις να τον ρωτησουν κατι σχετικα με το μηχανημα, του εστειλαν νεο μηχανημα και του ειπαν να στειλει το χρησιμοποιημενο πισω. Και κατι μικρο αλλα αρκετα σημαντικο, να τους πει ποσο πληρωσε για τα μεταφορικα για να του τα επιστρεψουν στην καρτα του. Οταν μου το ειπε για να σας πω την αληθεια δεν πιστεψα οτι θα το κανουν γιατι στην χωρα μας δεν θα συνεβαινε κατι αντιστοιχο. Σας πληροφορω οτι σε 5 μερες φανηκε η επιστροφη στον λογαριασμο του!!!

αλλος κοσμος ...αλλα ηθη αλλα εθιμα ...αλλοι νομοι προστασιας καταναλωτη.

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα.

Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ την πρώτη μου αφαλάτωση στην tassimo.αγόρασα από το σούπερ μάρκετ υγρό αφαλάτωσης για καφετιέρες.το θέμα είναι ποιον οδηγό να ακολουθήσω;;;αυτόν που αναφέρεται στο βιβλίο οδηγών της tassimo ή τις οδηγίες στο μπουκάλι;;;δηλαδή πόση ποσότητα υγρού και πόση ποσότητα νερού να βάλω;;;;το αφαλατικό υγρό της bosch είναι 500ml ενώ αυτό που αγόρασα 250 και λέει να χρησιμοποιήσω το μισό.Έχεις κανείς καμιά ιδέα ή όντως πρέπει να αγοράσω το αυθεντικό από την bosch???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κατατοπιστικοτατος ο Acid Black. ενδιαφερομαι κι εγω ν'αγορασω μια τασιμο. Θα ηθελα να ρωτησω οσους την εχετε ηδη εαν ειστε ευχαριστημενοι και εαν κανει και καφε φιλτρου. Εχω ηδη την Νεσπρεσσο αλλα θελω να αγορασω την Τασσιμο για αντικατασταση της παλιας μου καφετιερας φιλτρου και για τα αλλα ροφηματα οπως σοκολατα κλπ. Εχω νευριασει και λιγο με την Νεσπρεσσο γιατι τα καταστηματα της μου πεφτουν μακρια και πρεπει καθε φορα να παραγγελνω τεραστιες ποσοτητες και να περιμενω 3 ωρες τον κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

υπαρχει πιο ...πρόσφατη ενημέρωση

(διάβασα όλο το θέμα)

για το από που συμφέρει πλέον καλύτερα να παραγγείλουμε/αγοράσουμε

ταμπλέτες;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

υπαρχει πιο ...πρόσφατη ενημέρωση

(διάβασα όλο το θέμα)

για το από που συμφέρει πλέον καλύτερα να παραγγείλουμε/αγοράσουμε

ταμπλέτες;

 

Ευχαριστω!

 

Κάποια πληροφορία παρακαλώ

για την αγορά των δισκετων........;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

η μηχανή φτιάχνει και καφέ φίλτρου και τσάι και σοκολάτες.το μόνο αρνητικό είναι ότι οι καφέδες είναι μόνο jacobs.

η αγορά των ταμπλετών γίνεται είτε τηλεφωνικά είτε μέσα από το site είτε από supermarket(βρίσκω τα πιο δημοφιλή προιόντα όπως espresso,cappuccino kai latte macciato).στα supermarket είναι ελάχιστα πιο ακριβά.με τηλεφωνική παραγγελία έχει αν θυμάμαι καλά 5 ευρώ μεταφορικά.ο καλύτερος τρόπος είναι μέσα απο το site της tassimo και παραγγελία άνω των 40 ευρώ για να γλυτώσετε τα μεταφορικά.

γενικώς είναι καλή μηχανή και δεν λερώνει.σε ενημερώνει από μόνη της πότε θέλει αφαλάτωση ή νερό.υπάρχουν αρκετές ταμπλέτες να δοκιμάσετε και αρκετά ροφήματα είναι πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ...

Σκεφτόμουν αν υπήρχε κάτι οικονομικοτερο από το site

της tassimo.. Ισχύει η έκπτωση -20? με την έγγραφη, για on line αγορές;

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;;;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ...

Σκεφτόμουν αν υπήρχε κάτι οικονομικοτερο από το site

της tassimo.. Ισχύει η έκπτωση -20? με την έγγραφη, για on line αγορές;

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;;;

 

Nαι ισχύει , οταν αγοράσεις τη μηχανή, θα πας στο σαιτ της τασιμο θα εγγραφθείς κ θα ψάξεις να καταχωρήσεις τη μηχανή σου εκει θα γράψεις το σιριαλ νουμερο που σου ζητάνε απο το κατω μερος της μηχανής κ θα σου στειλουν τον εκπτωτικό κωδικό που εχει ισχύ για 6 εβδομάδες κ μόνο για την πρώτη σου αγορά.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πληροφορία παρακαλώ

για την αγορά των δισκετων........;;;

Ευχαριστώ!

και εγω την εχω την tassimo κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Εκτος απο το site αγοραζω κ απο το carrefour οταν βαζει τους καφεδες -20%.

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλεια!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Έκανα την έγγραφη, πήρα τον κωδικό -20?,

και θα κάνω την παραγγελία μου !

 

Υγ: θα παρακολουθώ κ εγω τις προσφορές στα s.m.

για καφέδες!

 

Να είσαστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

καιρο δεν εχει να βαλει το καρφουρ -20 τους καφεδες? ή δεν το παρατηρησα........? οταν το βαλει θα το πειτε κορες????????

 

Εχεις δίκιο....καιρό έχει πολύ! Σιγουρα θα το κάνει πριν τα χριστούγεννα μαζί με τα αναψυκτικά που τα βγάζει μαζί συνηθως σε προσφορά. Κ σιγουρα θα το κάνει λόγω γιορτών

 

Σφυρίξτε να το επωφεληθούμε!:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Έκανα την έγγραφη, πήρα τον κωδικό -20?,

και θα κάνω την παραγγελία μου !

 

Υγ: θα παρακολουθώ κ εγω τις προσφορές στα s.m.

για καφέδες!

 

Να είσαστε καλά!!!

 

Και εγω εκανα την εγραφη και παρειγγειλα... Η χαζομαρα ειναι οτι κανανε 13 μερες να ερθουν, ενω στο σαιτ τους ελεγε 5-8 μερες. Τελικα μας ηρθαν σημερα!!!! Πάντως η ΤΑΣΣΙΜΟ αξιζει!

Α και κατι αλλο: Στα καρφουρ παρατηρησα οτι δεν εχει ολα τα ροφηματα, ουτε στον ΑΒ. Μήπως ξερει κανεις που έχει όλα τα ροφήματα εκτος απο το σαιτ τους? Ειδικα με ενδιαφέρει ο γαλλικός καφές για ενα μόνο φλιτζάνι όχι την κανάτα....ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκανα την εγραφη και παρειγγειλα... Η χαζομαρα ειναι οτι κανανε 13 μερες να ερθουν, ενω στο σαιτ τους ελεγε 5-8 μερες. Τελικα μας ηρθαν σημερα!!!! Πάντως η ΤΑΣΣΙΜΟ αξιζει!

 

Δηλαδή από την ημέρα που σου έστειλαν οτι η παραγγελία σου έφυγε, γιατί μολις πήρα μειλ οτι η παραγγελία που εκανα το πρωί ειναι έτοιμη κ οτι θα την διώξουν αύριο, εκαναν 13μέρες????

 

Με κάρο ερχόντουσαν?

 

Για πες πως έγινε στην περίπτωσή σου?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω εκανα την εγραφη και παρειγγειλα... Η χαζομαρα ειναι οτι κανανε 13 μερες να ερθουν, ενω στο σαιτ τους ελεγε 5-8 μερες. Τελικα μας ηρθαν σημερα!!!! Πάντως η ΤΑΣΣΙΜΟ αξιζει!

Α και κατι αλλο: Στα καρφουρ παρατηρησα οτι δεν εχει ολα τα ροφηματα, ουτε στον ΑΒ. Μήπως ξερει κανεις που έχει όλα τα ροφήματα εκτος απο το σαιτ τους? Ειδικα με ενδιαφέρει ο γαλλικός καφές για ενα μόνο φλιτζάνι όχι την κανάτα....ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

 

Καλά σας βρίσκω:rolleyes::rolleyes: Πέρσυ τα Χριστούγεννα, έκαναν ένα μήνα σε μένα....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από την ημέρα που σου έστειλαν οτι η παραγγελία σου έφυγε, γιατί μολις πήρα μειλ οτι η παραγγελία που εκανα το πρωί ειναι έτοιμη κ οτι θα την διώξουν αύριο, εκαναν 13μέρες????

 

Με κάρο ερχόντουσαν?

 

Για πες πως έγινε στην περίπτωσή σου?[/QUOΤΕ

 

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΝ ΜΑΙΛ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ... ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΝΤ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ... Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!! ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΤΡΕΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΣΤΕΛΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΟΛΟΚΛΗΡΗ BOCSH ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΦΕΔΕΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;; ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις παρεληφθη καφετιερα!!!!!!!!!!! οβερ!!!!!!!!!!! amazon forever!!!!!!!!!

κοριτσια η Τ65 ειναι κορυφαια!!!!!! ευτυχως που δεν πηρα την Τ20 απο το κωτσοβολο.......

αυτη εχει φιλτρο νερου ΒΡΙΤΑ, το χουν ολες ομως?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μολις παρεληφθη καφετιερα!!!!!!!!!!! οβερ!!!!!!!!!!! amazon forever!!!!!!!!!

κοριτσια η Τ65 ειναι κορυφαια!!!!!! ευτυχως που δεν πηρα την Τ20 απο το κωτσοβολο.......

αυτη εχει φιλτρο νερου ΒΡΙΤΑ, το χουν ολες ομως?

 

Καλορίζικη κ καλούς καφέδες!

 

Τσουκου το φίλτρο το έχει μόνο η Τ65 κιουρία μου, εννοειτε πως είναι το ίδιο με της κανάτας μπριτα, εγω τα παιρνω απο αμαζον τα 4φιλτρα 10.5λιρονια ενώ εδώ τα δυο φιλτρα εχουν 14μιση ευροπουλα

 

http://www.amazon.co.uk/BRITA-MAXTRA-Water-Filter-Cartridge/dp/B000QG7AJM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1323867884&sr=8-1

 

Πάντα περιμένω να πέσει η τιμή τους μολις πέφτει στις 10-10.5 λιρες τα χτυπάω

 

Link to comment
Share on other sites

ααααα μαλιστα! αρα θα θελει αλλαγη κ στη καφετιερα, απλα ισως οχι τοσο συχνα οσο στη κανατα προφανως? θα δω τι λενε οι οδηγιες.... αμα ξαναπαεσει η τιμη σφυρα το κι εδω οκ????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στις ονλάιν αγορές, το μεταφέρω και εδώ.

 

Η ΤΑΣΙΜΟ έχει βάλει μια προσφορά τώρα. Μου έστειλαν το εξής

 

Αν κάποιος φίλος/η σας, αγοράσει μια μηχανή TASSIMO, γραφτεί στο myTASSIMO και αναφέρει ότι εσείς μας συστήσατε, εμείς θα σας ευχαριστήσουμε γι αυτό: θα λάβετε ένα σετ διακοσμητικών stencil για να κάνετε σχέδια στο αφρόγαλα του cappuccino σας, μαζί με T DISCs JACOBS Cappuccino ή δύο ποτήρια της WMF για να σερβίρετε το latte σας*.

 

Αν κάποια προτίθεται να γραφτεί και να παραγγείλει πρώτη φορά και δεν έχει κάποιον άλλο να συστήσει, θα ήθελα ποτηράκια :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ζητάνε το μέιλ του ατόμου που σας σύστησε. Το δικό μου είναι [email protected].

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ααααα μαλιστα! αρα θα θελει αλλαγη κ στη καφετιερα, απλα ισως οχι τοσο συχνα οσο στη κανατα προφανως? θα δω τι λενε οι οδηγιες.... αμα ξαναπαεσει η τιμη σφυρα το κι εδω οκ????

 

οκκκκ πάντως στις οδηγίες λεει οτι το φίλτρο κρατάει 8 εβδομάδες, μια μπάρα ανα δυο εβδομάδες.

 

Το έγραψα και στις ονλάιν αγορές, το μεταφέρω και εδώ.

 

Η ΤΑΣΙΜΟ έχει βάλει μια προσφορά τώρα. Μου έστειλαν το εξής

 

Αν κάποιος φίλος/η σας, αγοράσει μια μηχανή TASSIMO, γραφτεί στο myTASSIMO και αναφέρει ότι εσείς μας συστήσατε, εμείς θα σας ευχαριστήσουμε γι αυτό: θα λάβετε ένα σετ διακοσμητικών stencil για να κάνετε σχέδια στο αφρόγαλα του cappuccino σας, μαζί με T DISCs JACOBS Cappuccino ή δύο ποτήρια της WMF για να σερβίρετε το latte σας*.

 

Αν κάποια προτίθεται να γραφτεί και να παραγγείλει πρώτη φορά και δεν έχει κάποιον άλλο να συστήσει, θα ήθελα ποτηράκια :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ζητάνε το μέιλ του ατόμου που σας σύστησε. Το δικό μου είναι [email protected].

 

Ρε κορίτσι....προχθές έβαλα παραγγελία....γμτ δεν το έιδα:(

 

Link to comment
Share on other sites

πωπωωωωω θελει κανα μισαωρο προετοιμασια πριν την 1η χρηση....... οιμε!

 

τελικα το φιλτρο το χει σε ξεχωριστο δοχειο οποτε αν θες το βαζεις αν θες οχι... το θεμα ειναι οτι επειδη το νερο μας ειναι χαλια πινουμε μονο εμφιαλωμενο, αρα αξιζει να το χρησιμοποιησω το φιλτρο σε εμφιαλωμενο?????? γιατι να βαλω βρυσης στη τασιμουλα μου δε παιζει!

 

επισης σημαντικη ερωτηση! καψουλες δεν υπαρχουν πουθενα φθηνοτερες???? ειναι καλη η τιμη 5.59 ευρω για 8 ροφηματα cappuccino caramel?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά: πρώτα βάζω το disc του capuccino και μετά το disc με το γάλα...

Με τη Lacta γίνεται το αντίθετο.... σωστά??

 

Τη σωστή σειρά που μπαίνει το κάθε δισκάκι θα τη βρεις στο πλαι της γκρι χάρτινης συσκευασίας οπου θα σου δείχνει πχ (εχω λακτα τώρα για παράδειγμα) θα σου δειχνει να βαλεις πρώτα το κοκκινο δισκάκι + μετά το άσπρο δισκακι. Παρατήρησε το κ θα δεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...