Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπες χωρις το παιδι


rena

Θα αφηνατε το μωρο σας για να πατε μονοι διακοπες?  

1.041

  1. 1. Θα αφηνατε το μωρο σας για να πατε μονοι διακοπες?



Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 342
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Maya

    Maya 16 δημοσιεύσεις

  • Marilena

    Marilena 14 δημοσιεύσεις

  • mata

    mata 13 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 10 δημοσιεύσεις

Αστειεύομαι φυσικά, έτσι κι αλλιώς στην Ζάκυνθο οι γονείς της Άννας έχουν ξενοδοχείο πάνω στο κύμα σε μία από τις ωραιότερες παραλίες. Δεν μεσολαβεί δρόμος δηλαδή από τα δωμάτια προς την Θάλλασα, ιδανικό για παιδιά! Δεν το αλλάζουμε με τίποτα!

Πριν γνωρίσω την Άννα πείραζα τον πατέρα μου (επείδη είναι και η μητέρα μου από τη Σύρο): Χάθηκε να πάρεις καμιά Μυκονιάτισα να έχουμε κι εκεί κανένα σπίτι?

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρούλα και Pam φέρτε τα παιδιά σας και ελάτε να σας φιλοξενήσω!!!!!!!!Το προηγούμενο ΣΚ, φιλοξένησα μιας φίλης μου τον γιο και ο μικρός μου, ήταν τρισευτυχισμένος που ανοίξαμε το κρεβάτι του και είχε για πρώτη φορά παρέα στο δωμάτιο του. Και γενικά και Παρασκευή και Σάββατο πέρασε τέλεια. Οπότε φέρτε τα παιδιά σας για να έχει παρέα ο γιος μου και εμείς θα βγαίνουμε γυνοκοπαρέα έξω. Και όσο για τα παιδιά, μην ανησυχείτε. Ο άντρας μου τα καταφέρνει θαυμάσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

mata μου κατ΄αρχήν σε ευχαριστώ πολύ, να σου πω τι δουλειά είπες ότι κάνει ο άντρας σου?..... θηριοδαμαστής :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουμε παει πουθενα μονοι μας (εννοω να λειψουμε πανω από μερα) ουτε καν εχει κοιμηθει ποτε η μικρή στη γιαγια...οποτε σιγουρα θα μου φανει καπως στην αρχη αν παμε καπου οι δυο μας...αλλα που να παω τωρα με τη κοιλια ρε παιδια...τωρα τη πατησα.... :lol::lol::lol: το καλοκαιρι παλι στη σαμο με τα μαμουνια και τα 2 πρωτα ο θεος...

 

fivi και εγω περιμενω πώς και πώς το 2009 να παμε για camping ολοι μαζι!!!!!

η μικρή θα ειναι 3 και ο σπορος 1,5...θα τα καταφερουμε λες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρούλα και Pam φέρτε τα παιδιά σας και ελάτε να σας φιλοξενήσω!!!!!!!!Το προηγούμενο ΣΚ, φιλοξένησα μιας φίλης μου τον γιο και ο μικρός μου, ήταν τρισευτυχισμένος που ανοίξαμε το κρεβάτι του και είχε για πρώτη φορά παρέα στο δωμάτιο του. Και γενικά και Παρασκευή και Σάββατο πέρασε τέλεια. Οπότε φέρτε τα παιδιά σας για να έχει παρέα ο γιος μου και εμείς θα βγαίνουμε γυνοκοπαρέα έξω. Και όσο για τα παιδιά, μην ανησυχείτε. Ο άντρας μου τα καταφέρνει θαυμάσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

mata μου κατ΄αρχήν σε ευχαριστώ πολύ, να σου πω τι δουλειά είπες ότι κάνει ο άντρας σου?..... θηριοδαμαστής :lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Επάγγελμα: Υπομονετικός!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρουλακιιιιιιιιιιι αλλο ενα μωρο και αλλο 2 !!! γκου χου γκουχου....

Παντως αφου το τσακισαμε το θεμα να σας πω οτι κι εγω ανυπομονω να ερθει ο καιρος να παμε διακοπες.... καπου.... οποτε ... και οσο... Ποτε θα ερθει η ωρα ??? Οεοοοοοοοοοοο ??????????????????

Link to comment
Share on other sites

Μata μου σ'ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση. Την κρατώ!!!

 

Μιχάλη τις πρώτες μας διακοπές με το παιδί έκανα στη Σύρο! Είναι πανέμορφο νησί και είχαμε μείνει στο Μέγα γυαλό! Εχει πολύ ωραίες παραλίες! Μόνο που μας είχε τύχει πυρετός με το μωρό τότε (τώρα 7 ετών) και διαπιστώσαμε ότι σε ολοκληρο νοσοκομείο δεν υπήρχε παιδιάτρος! :shock::shock:

 

Ξέρεις αν σε αυτό το σημείο βελτιώθηκε η κατάσταση γιατί σίγουρα θέλω να ξαναρθω και το σκεφτόμασταν σοβαρά για φέτος είμαστε μεταξύ Σύρου και Καλαμάτας!

 

Βizelaki αν μπορεί η μαμά σου να κρατήσει την Αριάδνη φύγε ένα Σαβ/κο μέχρι το Ναύπλιο που είναι και κοντά. Δεν θα ταλαιπωρηθείς και θα αναζογωνηθείς. Θα σου χρειαστεί, πίστεψε με.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pam, δεν το ξέρω αυτό που με ρωτάς, αλλά αν αποφασίσεις να πας, σίγουρα μπορώ να πάρω συστάσεις και να σου έχω κάποιο όνομα και τηλέφωνο παιδίατρου διαθέσιμο. Θα ρωτήσω όμως και για το νοσοκομείο και θα επανέλθω.

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη θα με υποχρεώσεις αν μπορείς να τοι κοιτάξεις γιατί με ενδιαφέρει! Όπως καταλαβαίνεις με 3 παιδιά και τα 2 σε μικρή ηλικία θα ήταν πολύ καλό να είμαστε προετοιμασμένοι για κάθε ενδεχόμενο. Πάντως πολύ ωραία η Σύρος και κατά τ'άλλα είναι ότι πρέπει για οικογένειες!

Link to comment
Share on other sites

Ρουλακιιιιιιιιιιι αλλο ενα μωρο και αλλο 2 !!! γκου χου γκουχου....

Παντως αφου το τσακισαμε το θεμα να σας πω οτι κι εγω ανυπομονω να ερθει ο καιρος να παμε διακοπες.... καπου.... οποτε ... και οσο... Ποτε θα ερθει η ωρα ??? Οεοοοοοοοοοοο ??????????????????

 

Μαριλένα μου πίστεψε με ειναι χειρότερα 1 μωρό και 2 έφηβες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ !!!σα να μου το λετε απ'εξω απ'έξω...θα φαμε ηττα ε??? :lol::lol::lol:

 

Εμενα παρολο το τρεξιμο μ'αρεσειιιιιιιιι :lol::lol::lol:

 

Εμεις εχουμε τροχοσπιτο σε ενα σημειο μονιμα και πηγαινουμε συνεχεια!!!

Ειναι πλεον σαν εξοχικο, εχουμε ψυγειο,κουζινα τα παντα!!!! και περναμε καθε φορα τελεια!!! Εχουμε και φιλους εκει που εχουν παιδακια και γινεται πανηγυρι καθε φορα!

Απλα περιμενω λιγο να μεγαλωσει και ο δικος μας "σπορος" !!!

Αν και ζαχαρωνω το Σ/Κ πριν την Καθαρα Δευτερα που καθεται ο συζυξ, αν εχει καλο καιρο, ΣΙΓΟΥΡΑ........... :D:D:D

 

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.........ΕΥΤΥΧΙΑ............ 8)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την ακρίβεια είμαι από την Άνω Σύρο και μάλιστα το σπίτι είναι λίγο κάτω από την κορυφή του λόφου, με τρομερή θέα. Η εκκλησία είναι ο Άγιος Δημήτριος, καλά θυμάσαι!

Όσο για το γάμο σε νησί δεν το συζητάω! εμείς το κάναμε Ζάκυνθο, σε ξωκλήσι δίπλα στο Κύμα. Ανεπανάληπτο!

 

 

ΠΩ,ΠΩ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!

 

Ξερω ενα ζευγαρι απο Συρο, λες??

Πετρος-Ελισαβετ (δεν λεω επιθετο...για ευνοητους λογους)

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ναι η ΣΥΡΟΣ είναι υπέροχη και εχει κατι νεοκλασσικούς ξενώνες πανάκριβους βεβαια... αλλά υπέροχους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Fivi,

δε μου λένε κάτι τα ονόματα αυτά!

Έτσι κι Αλλιώς έχω μεγαλώσει Αθήνα και Σύρο πηγαίνω συνήθως με παρέα από εδώ!

 

Α! οκ ετσι ρωτησα γιατι αν θυμαμαι καλα ο Πετρος εμενε Ανω Συρο πριν παντρευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οι διακοπες ειναι φανταστικες ειδικα αν εχεις παρεα.... με παιδακια κλπ... Εγω δυστυχως δεν αντεχω το καμπινγκ... αλλα εχουμε ονειρο ζωης να παρουμε ενα τροχοαυτοκινητο γιατι μας αρεσει να τριγυρναμε...

 

Ισως καποτε....

 

Ρουλακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι στα εχω ξαναπει..... δωσε μου εμενα τα παιδακια σας και πηγαινετε οπου θελετε.... εχετε αξιολατρευτα παιδια...

Ειδικα η Κατερινα ξερω οτι με παει κι αυτη με χιλια... οποτε μια χαρα θα περασουμε (ειμαι και ψωναρα !) χαχα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη σ'ευχαριστώ! Το 2001 δεν είχε κανένα παιδιάτρο αλλά ευτυχώς βρήκαμε έναν καλό άνθρωπο - παιδίατρο ιδιώτη και μας εξυπηρέτησε!

 

Λέμε φέτος τον Αύγουστο - δεν μπορούμε κι άλλες ημερομηνίες γιατί τον Αύγουστο κλεινει ο παιδικός- . Σκέφτομαι το Dolphin bay στο Γαλισσά -αν δε με έχουν απολύσει ή δεν έχω φύγει από το γραφείο μέχρι τότε-!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ :lol::lol::lol::lol::lol: Μ αρεσει που η λενη θελει την αποψη μας και μεις κανονιζουμε που θα παμε διακοπες :lol::lol: ....................................................................συγνωμη παιδια μου φανηκε αστειο και γελασα μη βαρατε!!! :?:(

.png .png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...