Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενας λογος για να ΜΗΝ παει παιδικο?


Recommended Posts

με την ιδια αναλογη λογικη τη παρασκευη επρεπε να παρω την Α μεσα στον εμετο που ειχε κανει γιατι δεν εχουν υποχρεωση? Φυσικα και της αλλαξαν ρουχα!

αυτη τη ρημαδοαλλαξια ρουχα στη τσαντα τους γιατι την εχουμε? για να ντυθουν μονα τους φυσικα εεεεεεεεεε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 560
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

άσε μας με τις ευθύνες καλέ......

 

να περιποιήστε και να φροντίζετε τα παιδιά μας θέλω....

 

και εσείς του δημοσίου από εμάς πληρώνεστε.....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει μια παρόμοια μήνυση θα πρέπει να υπάρχει κάποιος νόμος πάνω τσον οποίο να στηρίζεται....

Εγώ ρποσωπικά δεν γνωρίζω νόμο που να λέει κάτι τέτοιο....

Αν γνωρίζει σε παρακαλώ παράθεσε τον, για να τον δώσω σε φίλες μου νηπιαγωγούς που επέλεξαν να είναι σε ΠΣ και αλλάζουν παιδιά. Να τις προστατεύσω από πιθανά προβλήματα....

 

 

Απο ποτε οι νηπιαγωγοι διδασκονται βρεφοκομεια?Αλλο κ τουτο......στο πανεπιστημιο τους μαθανε αλλαγη πανας?Μπραβο....σε ποιο πανεπιστημιο τα κανουν αυτα?Σας φαινεται αστειο κ απλο η αλλαγη πανας αλλα δεν ειναι εστσι...δε γνωριζουν ιατρικα θεματα,αυτο ειναι κατανοητο?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

άσε μας με τις ευθύνες καλέ......

 

να περιποιήστε και να φροντίζετε τα παιδιά μας θέλω....

 

και εσείς του δημοσίου από εμάς πληρώνεστε.....

 

 

Ποιος ειναι του δημοσιου?Δε καταλαβα?Εγω βρεφοκομος ειμαι.Αλλα διαβαζεις τι θελεις κ οχι ολα....

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαμε για εγχειρηση ανοιχτης καρδιας, μιλαμε για αλλαγη πανας σε ενα παιδακι!

αν ηταν τοσο σοβαρο οπως λεει η ΛΕΝΑ τοτε ολες οι πρωτομανουλες θα εκαναν σεμιναρια πριν αλλαξουν πανα στο παιδι τους.

 

εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο. Λες ΛΕΝΑ οτι δεν ειναι σωστο να αλλαξει το παιδι (ανω των 2,5 που φοραει ακομα πανα) η νηπιαγωγος του. Ειναι σωστοτερο δηλαδη να παραταει καθε τρεις και λιγο τη δουλεια της η μητερα του για να πηγαινει να το αλλαζει?

Θα μου πεις, ας του ειχε βγαλει την πανα. Ομως δεν μπορεις να πατησεις κουμπακι σε αυτα τα πραγματα. Εξαλλου, μην το ξεχναμε, για παιδακια μιλαμε...\

Βεβαια εγω δε ριχνω την ευθυνη για ολο αυτο που γινεται μονο στις παιδαγωγους, σιγουρα φταιει το κρατος που δεν τηρουνται οι κανονες. Ομως αλλο αυτο και αλλο να λεμε "η νηπιαγωγος δεν εχει την ευθυνη να αλλαζει το παιδι"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λενα 148 ΠΡΟΝΗΠΙΟ ειναι ενα παιδί 4 ετών και όχι 2,5!!!!!!! Στο είπαν και πιο πάνω!

Εχω την αίσθηση οτι τα έχεις μπλέξει λίγο τα πράγματα, για αυτό και θα σου πω τα εξής:

Ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ της παιδαγωγικής σχολής είναι εκπαιδευτικός Α/βαθμιας και εργάζεται σε Νηπιαγωγεία (που είναι ΠΑΝΤΑ αρμοδιότητας του ΥΠΕΠΘ) με παιδία κυρίως 5-6 και λίγα 4-5 ετών που χαρακτηρίζονται ως προ-νήπια. Ο Νηπιαγωγός δεν φροντίζει παιδιά. Εχει αρμοδιότητες μόνο εκπαιδευτικές. Είτε αρέσει στους γονείς είτε όχι, είμαστε απόλυτα καλυμμένοι για να κάνουν την δουλειά που σπουδάσαμε.

Αυτά όμως οταν εργάζεται στο Νηπιαγωγείο....

 

Αν λόγω ανεργείας εργαστεί σε άλλο πλαίσιο όπως είναι ο παιδικός σταθμός εχει άλλα καθήκοντα ανάλογα με τη θέση στην οποία εργάζεται!

Link to comment
Share on other sites

με την ιδια αναλογη λογικη τη παρασκευη επρεπε να παρω την Α μεσα στον εμετο που ειχε κανει γιατι δεν εχουν υποχρεωση? Φυσικα και της αλλαξαν ρουχα!

αυτη τη ρημαδοαλλαξια ρουχα στη τσαντα τους γιατι την εχουμε? για να ντυθουν μονα τους φυσικα εεεεεεεεεε

 

 

Γατουλα εσυ μιλας για βρεφικο τμημα...Εμεις μιλαμε για τα παιδια προνηπιακης ηλικιας.

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε οι νηπιαγωγοι διδασκονται βρεφοκομεια?Αλλο κ τουτο......στο πανεπιστημιο τους μαθανε αλλαγη πανας?Μπραβο....σε ποιο πανεπιστημιο τα κανουν αυτα?Σας φαινεται αστειο κ απλο η αλλαγη πανας αλλα δεν ειναι εστσι...δε γνωριζουν ιατρικα θεματα,αυτο ειναι κατανοητο?

 

 

Ωραία, δεν γνωρίζουμε οι νηπιαγωγοί ιατρικά θέματα (αν και εμέις στο πανεπιστήμιο είχαμε και μαθήματα αμειγώς ιατρικά, και πρ'ωτων βοηθειών, και ανάπτυξης και φροντίδας βρεφών) σε ποιό νόμο συγκεκριμένο μπορούν να βασιστούν για να μην το κάνουν;

Εγώ δέχομαι, καλή τη πίστη, αυτά που λες, αλλά δεν μου τα συγκεκριμενοποιείς!

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε οι νηπιαγωγοι διδασκονται βρεφοκομεια?Αλλο κ τουτο......στο πανεπιστημιο τους μαθανε αλλαγη πανας?Μπραβο....σε ποιο πανεπιστημιο τα κανουν αυτα?Σας φαινεται αστειο κ απλο η αλλαγη πανας αλλα δεν ειναι εστσι...δε γνωριζουν ιατρικα θεματα,αυτο ειναι κατανοητο?

 

Καλα τοση ωρα απορω με τα οσα διαβαζω.

 

Θελεις να μου πεις οτι οσες μαναδες προσλαβουν νταντα, πρεπει να εχει απαραιτητως πτυχιο βρεφονηπιοκομου για να το αλλαζει; Δεν ειναι στις υποχρεωσεις της απο τη στιγμη που θα ΑΝΑΛΑΒΕΙ ενα παιδι;

 

Και εν τελει ΟΛΕΣ μας κανουμε πραγματα στις δουλειες μας που δεν προβλεπονται ρητα στο πτυχιο μας. Εξαλλου, δεν ξερω για το δικο σου πτυχιο, αλλά το δικο μου δεν γραφει επανω τι πρεπει να κανω και τι οχι στην εργασια μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις ενα τριχρονο η να το βαλεις στη λεκανη!

 

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

 

και αν δε θελεις να καταλαβεις κατι να στο πω και αλλιως

ΔΕ θα αλλαξεις τη πανα στο τριχρονο!

ΘΑ το μαθεις να καθεται στο γιογιο!

και αυτο θελει πτυχιο??????????

 

Δε μιλαμε για βρεφος 2 μηνων που καπως πρεπει να το κρατησεις και να το πλυνεις

Μιλαμε για παιδι που ακουει και σκεφτεται!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε γιατι μιλαμε για νηπια προνηπια βρεφη κ.λ.π ας τα βαλουμε ολα μαζι σε ενα τμημα φορανε δε φορανε πανα κ ας τα κραταει οποια να ναι..παιδαγωγος,νηπιαγωγος,βρεφοκομος...αφου ολες ειναι γυναικες που ξερουν απο ολα.Τι τα θελουμε τα τμηματα κ τις κατηγοριες...ολοι μαζι σ ενα καζανι.

Φιλη του παιδαγωγικου γιατι δε μπορεις να διοριστεις σε θεση βρεφικου τμηματος αφου εχεις διδαχθει τα αναλογα?Κ γιατι εγω δε μπορω να διοριστω σε νηπιαγωγειο?

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ολοι εχετε δικιο πειτε μου το λογο που δε δεχονται στα προνηπια παιδια με πανα?Πειτε μου εσεις που το ξερετε...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιαννη ο νομος λεει να τα παει στη τουαλετα εν ολιγης οχι αν ειναι 2,5 και πανε προνηπια,φορανε πανα-πραγμα που δε γινεται δεκτο παραμονο σε ιδιωτικους λογο συμφεροντος-κι εχουν νηπιαγωγο οτι αυτη θα τα αλλαξει πανα.Τι ξερει αυτη απο βρεφοκομεια γιατι αυτο ειναι μαθημα βρεφικομιας κ κανεις ολες τις παθησεις του ευαισθητου σημειου κ αλλα πολλα τα οποια η νηπιαγωγος δε τα εχει διδαχθει.

 

σοβαρά τώρα εσύ ασκείς λειτούργημα;;;; :?

 

και όταν έγινες μάνα, έκανες σεμινάριο για να αλλάζεις πάνα; :roll:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ο καθενας στο κοσμο του

και η ζωη συνεχιζεται

 

και τα γατονια ειναι νηπια Α η προ-προνηπια

 

και το πτυχιο διαφερει στο χειρισμο των βρεφων απο τη μερια της παιδαγωγου

και στη διαπαιδαγωγηση των νηπιων για τις βρεφονηπιοκομους

 

το ξε@#@#$@ μαλλον ειναι αντικειμενο κοινο!!!!!!!

 

 

και ολες με αντιθετη γνωμη?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μιας και ολοι εχετε δικιο πειτε μου το λογο που δε δεχονται στα προνηπια παιδια με πανα?Πειτε μου εσεις που το ξερετε...

 

εσυ τωρα μιλας για 4χρονα? σορυ αλλα μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites

ο καθενας στο κοσμο του

και η ζωη συνεχιζεται

 

και τα γατονια ειναι νηπια Α η προ-προνηπια

 

και το πτυχιο διαφερει στο χειρισμο των βρεφων απο τη μερια της παιδαγωγου

και στη διαπαιδαγωγηση των νηπιων για τις βρεφονηπιοκομους

 

το ξε@#@#$@ μαλλον ειναι αντικειμενο κοινο!!!!!!!

 

 

και ολες με αντιθετη γνωμη?

 

 

αχ αυτό το συνοπτικό σου με πεθαίνει :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

μελινα μιλαει για 2,5+ σε δημοσιο σταθμο

που θεωρητικα δε δεχονται παιδια με πανα

πρακτικα αμα θελουν και μονο αν θα στο παρουν

γιατι? γιατι δε κοιτανε ολοι πισω απο νομους χαρτια και δαχτυλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και δεν ειναι δυσκολο να αλλαξεις ενα τριχρονο η να το βαλεις στη λεκανη!

 

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

 

και αν δε θελεις να καταλαβεις κατι να στο πω και αλλιως

ΔΕ θα αλλαξεις τη πανα στο τριχρονο!

ΘΑ το μαθεις να καθεται στο γιογιο!

και αυτο θελει πτυχιο??????????

 

Δε μιλαμε για βρεφος 2 μηνων που καπως πρεπει να το κρατησεις και να το πλυνεις

Μιλαμε για παιδι που ακουει και σκεφτεται!

 

 

Δηλαδη δε το εμαθε η μανα που το εχει ολη μερα σπιτι κ θα το μαθει η νηπιαγωγος οταν θα παει το παιδακι στα προνηπια?Ωραιο ακουγεται...

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δε το εμαθε η μανα που το εχει ολη μερα σπιτι κ θα το μαθει η νηπιαγωγος οταν θα παει το παιδακι στα προνηπια?Ωραιο ακουγεται...

 

 

 

συμφωνα με τα τυπικα του νομου (λεμε τωρα) η μανα εργαζεται

γυρναει σπιτι και φτιαχνει το σπιτι κλπ κλπ

ε ισως δε το εμαθε!!!

πειραζει????

εσυ μπορεις (η βρεφο-νηπια-παιδαγωγος) να το μαθεις?????

εκει ολα μαζι μαθαινουν εν ριπη οφθαλμου!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δε το εμαθε η μανα που το εχει ολη μερα σπιτι κ θα το μαθει η νηπιαγωγος οταν θα παει το παιδακι στα προνηπια?Ωραιο ακουγεται...

 

Πραγματικά με κάποιες απαντήσεις σου σαν αυτή που κάνω quote αναρωτιέμαι όντως αν έχεις πτυχίο! Ο 'μιμητισμός', η 'κοινωνικοποίηση' στη συναναστροφή με τα άλλα παιδάκια δεν ήταν μέσα στην πολύτιμη ύλη της βρεφονηπιοκόμου ή εξαντλήθηκε όλη η ύλη με τη σοβαρότητα της αλλαγής της πάνας; :roll:

 

Μα που είναι και αυτή η Στυλιανάκη όταν την χρειάζεσαι; :twisted:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...