Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5 χρονων και σεξουαλικες ορμες???


Recommended Posts

πριν λιγες μερες ειχα κατσει με τον γιο μου και συζητουσαμε διαφορα , χαλαρα. Καποια στιγμη μου λεει

-μαμα, υπαρχει κατι που δεν θα στο πω ποτε. το ξερει μονο η καρδια μου και δεν στο λεω γιατι ντρεπομαι παααρα πολυ.

 

τρελαθηκα και βασικα φοβηθηκα. Μηπως μου εκρυβε τιποτα σοβαρα.....ο νους μου , εφτιαξε σεναρια παλι!

 

Με τα πολλα και επειτα απο παρα πολυ κουβεντα μου ειπε κλαιγοντας και κρυμμενος στην αγκαλια μου ....

 

-μου αρεσουν οι γυμνες γυναικες...!!!!

 

κλαμα γοερο........

αφου τον ηρεμησα και του εξηγησα οτι αυτο δεν ειναι κατι κακο, αρχισαμε να το αναλυουμε....τι εννοει , ποιες γυναικες, τι νιωθει και αλλα τετοια.

ολα αυτα φυσικα σε υφος ανετο και αφου πια το παιδι ειχε ηρεμησει και απο το κλαμα και απο τις ασκοπες τυψεις. αρχισε ναγελαει και να μου λεει "τι ωραια ρε μαμα που δεν το εχω στην καρδια μου αλλο"

 

μεσα σε ολη αυτη την κουβεντα , ειπε οτι του αρεσει η δασκαλα του και θελει να δει τον πισινο της χωρις βρακι, οτι του αρεσουν οι γυναικες με σουτιεν , που ειχε δει σε ενα περιοδικο και οταν τον ρωτησα, τι νιωθει οταν τις βλεπει μου ειπε "θελω να τις αγκαλιασω πολυ , ρε μαμα"

 

θελω να ρωτησω, τις γνωμες σας για αυτο, αν εχετε αναλογες εμπειριες και αν ειναι φυσιολογικο τοσο μικρος να εχει τετοιες αναγκες και μαλιστα να τις θεωρει και κακο και να τις κραταει μεσα του με τετοιο καημο!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φυσικα και εχουν ορμες ειδικα μεταξυ 2 εως 6 ετων,,,, ειναι η περιοδος που αντλουν απολαυση αγγιζοντας τα γεννητικα τους οργανα,στη συνεχεια αυτες οι ορμες πεφτουν σε ληθαργο και κατα τα 11, 12 στην εφηβεια ξαναβγαινουν στην επιφανεια

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την "γλυκός".Έχω ακούσει πολλά τέτοια περιστατικά! Νομίζω ότι δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχήσεις!;)

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που κρατησα ειναι οτι το παιδακι ειχε ας πουμε τυψεις και μου αρεσε πολυ ο τροπος που το χειριστικες γιατι απο τη μια τουδειξες οτι δεν πρεπει να χει τυψεις η ενοχες(γιατι οντως δε πρεπει) και αποτην αλλη που για μενα απο τωρα ξεκιναει και ειναι σοβαρο οτι μπορει να ανοιγετε στη μαμα η στον μπαμπα και να τα λεει ολα.. αυτο ειναι πολυ σημαντικο και ειναι ωραιο να το παρει ως μηνυμα και για το μελλον!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό! Το ότι έκατσες έτσι ήρεμα και άνετα και το συζήτησες μαζί του ήταν το καλύτερο δώρο που μπορούσες να του κάνεις... για την ακρίβεια νομίζω ότι ήταν το καλύτερο δώρο που μπορούσες να κάνεις και στις μελλοντικές κοπέλες του ;) Και ας μην το ξέρουν ακόμα :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για την ακρίβεια νομίζω ότι ήταν το καλύτερο δώρο που μπορούσες να κάνεις και στις μελλοντικές κοπέλες του ;) Και ας μην το ξέρουν ακόμα :lol:

 

xaxaxaxa etsiiii!!!!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa etsiiii!!!!

 

ναι ναι !!! αυτο το σκεφτηκα και εγω!

 

Να ειστε καλα παιδια....ηρεμησα και εγω......

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ορμες υπαρχουν απο τα 2.κι εμενα η μικρη μου εχει αρχισει τετοια.ειναι φυσιολογικο γιατι ανακαλυπτουν και το σωμα τουσ και τουσ φαινεται και λιγο ''πονηρο''.αν κατι που κανουν δεν τους αρεσει η ''βαριουνται''καταφευγουν σ αυτο,ειναι κατι που τα ευχαριστει.υπαρχουν παιδια που σε συγκεκριμενη ωρα ειναι νευρικα η εχουν ξεσπασματα καποιοι ψυχολογοι πιστευουν οτι οφειλονται σε σεξουαλικες ορμες και δεν ξερουν πως να το εξωτερικευσουν!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπράβο που έμεινες ήρεμη και τον άφησες νατο βγάλει από την καρδιά του. Σου μιλάω εκ πείρας γιατί στο σπίτι μας σας παιδιά είχαμε τέτοιες ανησυχίες με κορυφαίες του αδερφού μου που σε ήλικια απο 5 και έπειτα έλεγε τα εξής:

 

 

Να σου δώσω ένα 5χίλιαρο να σε δω όταν κάνεις μπάνιο; απευθυνόμενος σε εμένα την αδερφή του.

 

Αχ αδερφούλα τι μεγάλες........ έχεις (έχουμε 10 χρόνια διαφορά, οπότε αυτός στα 5 και εγώ στα 15 πολλά τον εντυπωσίαζαν)

 

Το πουλάκι μου είναι σιτροέν (= σηκώνεται σε ανύποπτο χρόνο σαν τα παλιά σιτροέν)\

 

Και το κορυφαίο: Α δημοτικού τον πετυχαίνω κάτω απο το τραπέζι να διαβάζει τις αγγελιές σε εφημερίδα για πώληση πορνοπεριοδικών. Καλέ τι κάνεις εκεί τον ρωτάω.

Α με έβαλαν οι συμμαθητές μου να ψάξω εγώ γιατί ξέρω απο β...α (είμασταν 2 κορίτσια, 1 μαμά και 2 γιαγιάδες στο περιβάλλον οπότε σε σχέση με τα άλλα παιδάκια ο δικός μας είχε ντοκτορά)

 

Σήμερα 20 χρόνια μετά είναι φυσιολογικότατος. Αλλά ποτέ δεν του βάλαμε τις φωνές και πάντα τον αντιμετωπίζαμε με ηρεμία.

 

Λοιπόν καλή τύχη με τον γεμάτο ανησυχίες και αναζητήσεις πιτσιρικά σου.

 

Είναι απόλαυση δώστου 2 φιλιά απο εμένα γιατί μου θύμησε τα παιδικά χρόνια του αδερφού μου.

Link to comment
Share on other sites

και πως τους περναει το πονηρο???

ο δικος μου ζει σε ενα σπιτι , που δεν κρυβομαστε, εννοω και γυμνους μας εχει δει και γενικα οι πορτες δεν ειναι και πολυ κλειστες.

μεταξυ μας σας ζευγαρι βεβαια βρησκομαστε μονο αν κοιμουνται ....αλλα γενικακαι αγκαλια ειμαστε πολυκαι φιλια .

σε τιποτα δεν ειναι εχουμε δειξει "ενοχη" για τον ερωτα.

γιατι το κρατουσε ετσι μεσα του ??

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρα ο γιος σου! τουλαχιστον μπορεις να ηρεμησεις δεν προκειται να γινει γκει!!!!

απο παρομοια περιστατικα εμεις πολλα! η ανηψια μου στα 4 ...μαμα να σου πω κατι αλλα ντρεπομαι....πες μου, οταν βεπω στην t.v.αντρα να φιλαει γυναικα με γαργαλαει το πιπι μου.....!!! ειναι φυσιολογικο της απαντησε η αδερφη μου ,ειναι συναισθημα οπως ο θυμος, η ζηλια, η αγαπη.

αλλο, ο ανηψιος μου στα 6 μολις ειχε βγει απ το μπανιο κ ετρεχε γυμνος στο σπιτι ξαφνικα ΜΑΜΑΑΑΑ κατι επαθε το πουλι μου κ βγαζει γαλαααα παρε τον γιατρο αμεσως!!!!!!!(ειναι κ χεστης) η αδερφη μου αφου διαπιστωσε τι ηταν αυτο το γαλα.... ΣΟΚ !αιφνιδιαστηκε κ δεν ηξερε τι να του πει. τελικα του ειπε οτι ειναι τα σπορακια που κατεβηκαν απο την κοιλιτσα του κ να μην ανυσηχει για τιποτα! Αα! της λεει οπως εσυ που εχεις περιοδο? κατι τετοιο? πηρε τον γιατρο φυσικα κ τον ρωτησε κ της ειπε ΝΑΙ κ ομως μπορει να εχουν εκσπερματωση κ σε αυτην την ηλικια!!! ερωτοσογο βλεπεις!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπράβο που έμεινες ήρεμη και τον άφησες νατο βγάλει από την καρδιά του. Σου μιλάω εκ πείρας γιατί στο σπίτι μας σας παιδιά είχαμε τέτοιες ανησυχίες με κορυφαίες του αδερφού μου που σε ήλικια απο 5 και έπειτα έλεγε τα εξής:

 

 

Να σου δώσω ένα 5χίλιαρο να σε δω όταν κάνεις μπάνιο; απευθυνόμενος σε εμένα την αδερφή του.

 

Αχ αδερφούλα τι μεγάλες........ έχεις (έχουμε 10 χρόνια διαφορά, οπότε αυτός στα 5 και εγώ στα 15 πολλά τον εντυπωσίαζαν)

 

Το πουλάκι μου είναι σιτροέν (= σηκώνεται σε ανύποπτο χρόνο σαν τα παλιά σιτροέν)\

 

Και το κορυφαίο: Α δημοτικού τον πετυχαίνω κάτω απο το τραπέζι να διαβάζει τις αγγελιές σε εφημερίδα για πώληση πορνοπεριοδικών. Καλέ τι κάνεις εκεί τον ρωτάω.

Α με έβαλαν οι συμμαθητές μου να ψάξω εγώ γιατί ξέρω απο β...α (είμασταν 2 κορίτσια, 1 μαμά και 2 γιαγιάδες στο περιβάλλον οπότε σε σχέση με τα άλλα παιδάκια ο δικός μας είχε ντοκτορά)

 

Σήμερα 20 χρόνια μετά είναι φυσιολογικότατος. Αλλά ποτέ δεν του βάλαμε τις φωνές και πάντα τον αντιμετωπίζαμε με ηρεμία.

 

Λοιπόν καλή τύχη με τον γεμάτο ανησυχίες και αναζητήσεις πιτσιρικά σου.

 

Είναι απόλαυση δώστου 2 φιλιά απο εμένα γιατί μου θύμησε τα παιδικά χρόνια του αδερφού μου.

 

 

χαχααχ γελασα πολυ με τον αδερφο σου....ακου να σου δωσω 5χιλιαρο να σε δω να κανεις μπανιο. επιχειρηματικο μυαλο:-P:P;)

ο μικρος την επομενη μερα απο την συζητηση , ειδε ενα προσπεκτους που ειχα της μινερβα και κοιτουσε τα γυναικεια σουτιεν. και μου εδειχνε ποιες του αρεσουν........

 

τι να τον κανω τον αφησα και του ειπα "να δεις που αυτη θα αρεσει και στον μπαμπα και στους θειους σου (τα αδερφια μου ). αμα θες να τους ρωτησεις το απογευμα" .....

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ο γιος σου! τουλαχιστον μπορεις να ηρεμησεις δεν προκειται να γινει γκει!!!!

απο παρομοια περιστατικα εμεις πολλα! η ανηψια μου στα 4 ...μαμα να σου πω κατι αλλα ντρεπομαι....πες μου, οταν βεπω στην t.v.αντρα να φιλαει γυναικα με γαργαλαει το πιπι μου.....!!! ειναι φυσιολογικο της απαντησε η αδερφη μου ,ειναι συναισθημα οπως ο θυμος, η ζηλια, η αγαπη.

αλλο, ο ανηψιος μου στα 6 μολις ειχε βγει απ το μπανιο κ ετρεχε γυμνος στο σπιτι ξαφνικα ΜΑΜΑΑΑΑ κατι επαθε το πουλι μου κ βγαζει γαλαααα παρε τον γιατρο αμεσως!!!!!!!(ειναι κ χεστης) η αδερφη μου αφου διαπιστωσε τι ηταν αυτο το γαλα.... ΣΟΚ !αιφνιδιαστηκε κ δεν ηξερε τι να του πει. τελικα του ειπε οτι ειναι τα σπορακια που κατεβηκαν απο την κοιλιτσα του κ να μην ανυσηχει για τιποτα! Αα! της λεει οπως εσυ που εχεις περιοδο? κατι τετοιο? πηρε τον γιατρο φυσικα κ τον ρωτησε κ της ειπε ΝΑΙ κ ομως μπορει να εχουν εκσπερματωση κ σε αυτην την ηλικια!!! ερωτοσογο βλεπεις!

 

 

 

Χα χα πολύ πλάκα ο πιτσιρικάς...:)

Αλλά και η μικρή..! Εμάς σε αντίστοιχη περίπτωση είχαμε την εξής απάντηση σαν ζουμάκι νιώθω στο πουλάκι μου..

 

Πλάκα έχουν. Πάντως σε κάθε περίπτωση πρέπει να μένεις ψύχραιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παντως να πω την αληθεια μου...εγω δεν ειμαι καθολου προετοιμασμενη για τετοιες δηλωσεις....ειναι νωρις βεβαια ακομα....αλλα ενα ψιλοσοκ πιστευω θα το παθω...:oops:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως να πω την αληθεια μου...εγω δεν ειμαι καθολου προετοιμασμενη για τετοιες δηλωσεις....ειναι νωρις βεβαια ακομα....αλλα ενα ψιλοσοκ πιστευω θα το παθω...:oops:

 

Κι εγώ το ίδιο! Μεγαλώσαμε σε ένα σπίτι όλο κορίτσια όπου τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Ελπίζω να μας βοηθήσει και ο μπαμπάς/αντρας μου να το χειριστούμε καλύτερα.

Σαν παιδί θυμάμαι ότι κρυβόμουν να δω τι είχε ο μπαμπάς και φούσκωνε που δεν είχαμε εμείς αλλά ήταν μόνο περιέργεια και είχε και μια δόση χιούμορ.

Link to comment
Share on other sites

Αααχ! Μεγάλο θέμα!

Ο γιός μου (5 χρονών) έχει ξεκινήσει την ... καριέρα του στα καρδιοχτύπια από τα 2,5! Μέχρι τώρα, τι αγκαλιές-αγάπες-λουλούδια (ναι λουλούδια)-φιλιά (ναι φιλιά) έχει δώσει σε κοριτσάκια (μικρά και μεγάλα - ναι μεγάλα), δεν περιγράφεται. Μάλιστα, για να εκφράσει τα συναισθήματά του, χρησιμοποιεί την έκφραση "θα την παντρευτώ"!

 

Συνομιλία μας:

- (Εγώ / μισοαστεία-μισοσοβαρά) Μα βρε αγόρι μου, είσαι πολύ μικρός για να φιλάς τα κοριτσάκια στο στόμα. Και μάλιστα, άλλο το πρωί κι άλλο το βράδυ?

- (Εκείνος / πολύ σοβαρά) Μα βρε μαμά, ΘΕΛΩ να το κάνω. Κι είναι και τόσο όμορφες ΟΛΕΣ τους που ΔΕΝ μπορώ να κάνω αλλοιώς!

 

(ουδέν σχόλιον)

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τώρα θυμήθηκα την μικρή μου την αδερφή! όταν ήταν 5 χρονών μια μέρα την έκανε μπάνιο η μαμά μου...πάει η σουσουράδα,και κάθετε με το μπουρνούζακι,στο κρεβάτι της....Την φωνάζει εκατό ώρες οι μαμά μου να την ντύσει γιατί είχε τα ρούχαλάκια της στο σαλόνι.και μετά από λίγο ακούμε ένα "Δεν μπορώ τώρα μαμά, τσίνω το πιπί μου" (μεταφ.ξύνω)...και πάμε μέσα να δούμε τι εννοεί,και είχε το χεράκι της εκεί και το πείραζει....! εγώ πάντως είχα σκάσει στα γέλια,μου είχε φανεί αστείο,ήμουν και μικρό βλέπετε :P

zopiron τι ερωτιάρης γιος είναι αυτός;;;; :) εμείς έχουμε αυτό το πρόβλημα με τον ανηψιό μου,αλλά το ανάποδο...είναι ένα κοριτσάκι που συνέχεια τον φιλάει στο στόμα,και μάλιστα μπροστά στους συμμαθητές του και αυτός ντρέπεται γιατί τα άλλα παιδάκια κάνουν επιφωνήματα του τύπου "ααααα, ειναι ζευγαρι" και βάζουν το χεράκι μπροστά στο στόμα και τρέχουν...! εγώ προσωπικά δεν το βρίσκω κακό αυτό που κάνει ο γιος σου ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ! απλά εξήγησε του να το κάνει πιο "μαζεμένα" γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί καμιά μανούλα για την κόρη της,το έχω δει το σκηνικό για αυτό το λέω :(

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι πλάκα που έχουν αυτά τα μικρά!!!

Vouraikos το χειρίστηκες πολύ σωστά.Τα παιδιά δεν πρέπει να ντρέπονται για το σώμα τους και πρέπει να νιώθουν άνετα ώστε να συζητούν τέτοια θέματα με τους γονείς τους.Ένας ξαδερφάκος μου,μικρούλης-7 χρονών,τράβαγε το πουλάκι του από πολύ μικρός και ήθελε να βλέπει γυμνή τη μαμά του.Η μάνα μου όταν μου το είπε ήταν συγκλονισμένη,αλλά εγώ συνεχίζω να βλέπω το πιο γλυκό παιδάκι στον κόσμο.Αν πάω ακόμα πιο πίσω,στην δική μου παιδική ηλικία μπορώ να θυμηθώ σκηνές έντονης παιδικής ''σεξουαλικότητας'',όταν αναρωτιόμουν γιατί έβλεπα το πουλάκι της μαμάς και όχι του μπαμπά,όταν παίζαμε το αντρόγυνο και οταν έβλεπα το πιπί κάποιου άλλου παιδιού.Τα γεννητικά όργανα και η έλξη για το άλλο φύλο είναι ένα φυσικό και πολύ όμορφο κομμάτι μας. :)

tta4bed.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μπράβο που έμεινες ήρεμη και τον άφησες νατο βγάλει από την καρδιά του. Σου μιλάω εκ πείρας γιατί στο σπίτι μας σας παιδιά είχαμε τέτοιες ανησυχίες με κορυφαίες του αδερφού μου που σε ήλικια απο 5 και έπειτα έλεγε τα εξής:

 

 

Να σου δώσω ένα 5χίλιαρο να σε δω όταν κάνεις μπάνιο; απευθυνόμενος σε εμένα την αδερφή του.

 

Αχ αδερφούλα τι μεγάλες........ έχεις (έχουμε 10 χρόνια διαφορά, οπότε αυτός στα 5 και εγώ στα 15 πολλά τον εντυπωσίαζαν)

 

Το πουλάκι μου είναι σιτροέν (= σηκώνεται σε ανύποπτο χρόνο σαν τα παλιά σιτροέν)\

 

Και το κορυφαίο: Α δημοτικού τον πετυχαίνω κάτω απο το τραπέζι να διαβάζει τις αγγελιές σε εφημερίδα για πώληση πορνοπεριοδικών. Καλέ τι κάνεις εκεί τον ρωτάω.

Α με έβαλαν οι συμμαθητές μου να ψάξω εγώ γιατί ξέρω απο β...α (είμασταν 2 κορίτσια, 1 μαμά και 2 γιαγιάδες στο περιβάλλον οπότε σε σχέση με τα άλλα παιδάκια ο δικός μας είχε ντοκτορά)

 

Σήμερα 20 χρόνια μετά είναι φυσιολογικότατος. Αλλά ποτέ δεν του βάλαμε τις φωνές και πάντα τον αντιμετωπίζαμε με ηρεμία.

 

Λοιπόν καλή τύχη με τον γεμάτο ανησυχίες και αναζητήσεις πιτσιρικά σου.

 

Είναι απόλαυση δώστου 2 φιλιά απο εμένα γιατί μου θύμησε τα παιδικά χρόνια του αδερφού μου.

χαχαχαχα... φοβερός!Του τα έχετε πει αυτά;

Σοβαρά τώρα, ευτυχώς που ανοίξατε τέτοιο θέμα... όχι ότι έχει συμβεί κάτι ανάλογο, αλλά σε περιπτωση που γίνει, να είμαι προετοιμασμένη και να το αντιμετωπίσω ψύχραιμα. Είναι και κοντά στην ηλικία και τα 2.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Vouraikos είναι κάτι το φυσιολογικό, το έχω ακούσει από μαμάδες σ'αυτή την ηλικία...

αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί να το βλέπει τόσο ενοχικά...

 

DALIA , ακριβως αυτο αναριωτομαστε και με τον αντρα μου. Γιατι γενικα στο σπιτι υπαρχει τοακριβως αντιθετο κλιμα!!

 

Βεβαια τωρα που πηρε μπρος....καθε βραδυ εχουμε "συζητιμα" ετσι το λεει . και πρεπει να κατσουμε στο κρεβατι (αν εχει γυρισει ο αντρας μου απο την δουλεια και αυτος) και να συζηταμε για τετοια...."ποτε εκαναν καρδουλα τα ματια σου μπαμπα , οταν ειδες την μαμα"

"ποσες φορες ερωτευομαστε " καλα οταν του εξηγησαμε οτι στην ζωη καλο ειναι να ερωτευτουμε πολλες φορες, για να γνωρισουμε πολλους ανθρωπους και να καταλαβουμε ποιος ειναι ο πιο καλος για να κανουμε παιδια , εριξε και την ατακα..."καλα μαμα, εσυ δηλαδη δεν εψαχνες μονο το μπαμπα και ελεγες "μα που ειναι βρε παιδι μου???""

-αγαπη μου, τον μπαμπα σου εψαχνα αλλα πως θα τον εβρισκα αν δεν εψαχνα? οποτε εε ερωτευτικα και αλλους , αλλα ημουν μικρη πολυ. δεν ηξερα!

 

-α! γιαυτο!! επειδη ησουν μικρη εκανες βλακειες και ερωτευοσουν κιαλλους....αφου ρε μαμα ο μπαμπας ειναι ο καλυτερος!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

DALIA , ακριβως αυτο αναριωτομαστε και με τον αντρα μου. Γιατι γενικα στο σπιτι υπαρχει τοακριβως αντιθετο κλιμα!!

 

Βεβαια τωρα που πηρε μπρος....καθε βραδυ εχουμε "συζητιμα" ετσι το λεει . και πρεπει να κατσουμε στο κρεβατι (αν εχει γυρισει ο αντρας μου απο την δουλεια και αυτος) και να συζηταμε για τετοια...."ποτε εκαναν καρδουλα τα ματια σου μπαμπα , οταν ειδες την μαμα"

"ποσες φορες ερωτευομαστε " καλα οταν του εξηγησαμε οτι στην ζωη καλο ειναι να ερωτευτουμε πολλες φορες, για να γνωρισουμε πολλους ανθρωπους και να καταλαβουμε ποιος ειναι ο πιο καλος για να κανουμε παιδια , εριξε και την ατακα..."καλα μαμα, εσυ δηλαδη δεν εψαχνες μονο το μπαμπα και ελεγες "μα που ειναι βρε παιδι μου???""

-αγαπη μου, τον μπαμπα σου εψαχνα αλλα πως θα τον εβρισκα αν δεν εψαχνα? οποτε εε ερωτευτικα και αλλους , αλλα ημουν μικρη πολυ. δεν ηξερα!

-α! γιαυτο!! επειδη ησουν μικρη εκανες βλακειες και ερωτευοσουν κιαλλους....αφου ρε μαμα ο μπαμπας ειναι ο καλυτερος!!

 

Vouraikos απίθανος ο μικρός...

χα χα και εμείς συζήτιμα το λέμα...

Σίγουρα παρόλλο που τα μικρά μας έχουν την ίδια ηλικία είστε πολύ μπροστά σε τέτοια θέματα...

ο δικός μου περιμένει πως και πως να μεγαλώσει και να με παντρευτεί ή ρωτάει ποιον αγαπάς πιο πολύ εμένα ή αυτόν ??

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για συνεχίστε να παίρνουμε ιδέες εμείς οι μωρομάνες :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...