Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπλε γλειφιντζουρια κανεις?


vera

Recommended Posts

Την προτιμω σε λαχανι μαξιλαρι να κανει αντιθεση!!!!!! Πολυ ομορφες θα γινουν!!!!!

 

Θα τις μοιρασω στην εκκλησια....δεν γινεται αλλιως!!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Της ειπα να τις βαλεις σε τυρκουαζ πουγκακια.......θα δω τι θα κανω μωρε.........μεχρι τοτε θα ξερω και ποιοι θα ερθουν...δεν βλεπω να ερχονται πολλοι γιατι μου λενε απο συρο οτι αν δεν κλεισουν εισιτηρια τουλαχιστον ενα μηνα πριν δεν θα βρισκουν........οποτε μαλλον θα ειμαστε λιγοι.......καλυτερα δλδ γιατι δεν μπορουσα να υπολογισω καν μπομπονιερες ετσι οπως ανοιγεται με την λιστα καλεσμενων ο αντρας μου.......και στο γαμο ειχαμε ενα σωρο ατομα stand by θα ρθουν/δεν θα ρθουν μεχρι τελευταια μερα....μ εσκασαν........ειναι ακριβες οι μπομπο και δεν θελω να μου μεινουν ενα σωρο κομματια ........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

πολύ μου αρέσει το τυρκουάζ!!!

πόσο σου πάει η μία χωρίς το πουγκάκι ?

 

.....τα γλυφιτζούρια που θα παραγγείλουμε που σκέφτεσαι να τα βάλεις, στην εκκλησία ή στο καλωσόρισμα του τραπεζιού?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Αμα μου χρεωσει εξτρα τα πουγκακια θα την παρει ο διαολος!!!! Την ειχα ρωτησει στην αρχη τηλεφωνικα και ειχε πει οτι ηταν ιδια η τιμη!!!!!

Αλλιως τα αγοραζω εγω μονη μου....εχει στο newman οτι χρωμα θες...

 

3.20 μου χει πει, με η χωρις πουγκακι και τα κουφετα μεσα και οταν της ειπα οτι ηταν λιγα τα κομματια μου το κανε 3.5, δηθεν δεν ηταν τα κουφετα στην τιμη.......3 κουφετα ολα κι ολα κοστιζουν 30 λεπτα δλδ!!!! Δεν λεει καλυτερα οτι η τιμη ανεβαινει με λιγα κομματια και το ξεφτυλιζει?

 

Τα γλειφιντζουρια σκεφτομαι να τα βαλω ισως στα παιδικα πακετα, αλλα και στα κουβαδακια που θα στολισω....ενα θα εχω στο welcome table της εκκλησιας (μαζι με τα γλυκα και το ντεκορ) και μετα θα τα παμε στο τραπεζι (οπου θα εχω αλλο ενα η δυο κουβαδακια αναλογως των ατομων)

 

Βασικα δε βλεπω να μαστε πολλοι, ουτε να χω παιδια......με βλεπω με 2 ανιψια μονο........δυσκολευονται ολοι να προγραμματισουν απο τωρα και μαθαινω οτι δυσκολα θα βρουν εισιτηριο αν δεν κλεισουν τουλαχιστον 1-1μισι μηνα πριν!!!! Οποτε και να θελουν να ερθουν δεν θα βρισκουν εισιτηρια.........εχει αυτο το προβλημα η Συρος πλεον.......λιγα τα καραβια και λιγα τα εισιτηρια.... :? Μας βλεπω να μην ειμαστε πανω απο 30 ατομα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό με τα εισιτήρια είναι μεγάλο πρόβλημα......γιατί δυσκολεύονται να προγραμματίσουν απο τώρα?.....τόσο δύσκολο είναι για όλους?

 

 

vera το τραπεζι της εκκλησίας θα στο ετοιμάσει άτομο δικό σου , ή εσύ?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να το ετοιμασω πως θα γινει και μετα μια φιλη να παει νωριτερα και τα στησει........αλλου θα μενουμε κι αλλου θα γινει η βαφτιση.......οποτε εγω δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα....ουτε το μαγαζι να στολισω αφου δεν ξερω καν που θα φαμε.....θα το κλεισουμε αφου παμε συρο......περιμενω απο μια φιλη τουλαχιστον να μου στειλει φωτο να δω το μερος και να υπολογισω.......αλλα δεν βλεπω να κανω πολλα πραγματα.......στο γαμο δεν εκανα τιποτα.....ηταν αρκετο που ειμασταν σε ενα υπεροχο μερος!!!!

 

Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι, ακομα και αυτοι που απεδεδειγμενα θελουν να ρθουν δεν μπορουν να ξερουν 100% αν θα τα καταφερουν (λογω δουλειας).....ακομα και ο αδερφος μου θα κλεισει για πσκ και αν τελικα του δωσουν ολη την εβδομαδα θα αλλαξει το εισιτηριο, ευελπιστωντας οτι θα βρει θεση.......ο πεθερος δεν θελει να ρθει......ειναι ταλαιπωρια γι αυτον ...ο αντρας μου τον πιεζε σημερα αλλα εγω δεν του παιρνω εισιτηριο....αστο.....αν αλλαξει γνωμη βλεπουμε......αλλοι συγγενεις του αντρα μου θελουν να αποφασισουν τελευταια στιγμη (βασικα δεν πολυγουσταρουν ειναι μακρια γι αυτους)........ο αντρας μου σκαει, αλλα του λεω οτι αφου αποφασισαμε να το κανουμε εκει και οχι στην Αθηνα, λογικο ειναι να μη θελουν να ταλαιπωρηθουν οι ανθρωποι και να ξοδευτουν ενα διημερο για μια βαφτιση.......δεν το καταλαβαινει αλλα ο ιδιος αποκλειει να παμε στο γαμο μια φιλης στην Σεριφο για μια μονο μερα (θα πρεπει να αφησω εδω το μωρο και θα δωσουμε καμμια 400ρια ευρω).,........ετσι ειναι αυτα!!!! Τι να κανουμε........οπως σκεφτηκαμε εμεις την βολη μας ετσι σκεφτονται και οι αλλοι.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι είναι ότι είναι ταλαιπωρία για τους μεγάλους ανθρώπους , και οπωσδήποτε και το οικονομικό παίζει σημαντικό ρόλο... :roll: ...

 

όσο για το τραπέζι της εκκλησίας και εγώ θα ήθελα να κάνω κάτι καλύτερο έξω από την εκκλησία για να αναδειχθούν καλύτερα και οι μπομπονιέρες

και όλο το θέμα γενικότερα, αλλά το θέμα είναι ότι θα πρέπει να φέρουμε και τραπέζι φαντάζομαι

γιατί θα προηγείται άλλη βάπτιση και πως θα προλάβουν να στηθούν όλα πριν έρθει ο κόσμος?

μόνο αν αναλάβει κάποιος επαγγελματίας θα μπορούσε να γίνει...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και το τραπεζι!!!! Πρεπει να βρουμε ενα που να μαζευει.......να δω που θα το δανειστω εγω!!!!!

 

Μπορεις να τα στησεις να βγαλεις φωτο, να τα ετοιμασεις ολα και να τα τοποθετησει δικο σου ατομο!!!!

 

Πες μου τι σκεφτεσαι να βαλεις και θα σε βοηθησω!!!! Ειδα και γυαλες στρογγυλες στο τζαμπο 5 ευρω...μεγαλες ομως και που να βαλεις τοσα κουφετα μεσα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω που να βαλω τα μαρτυρικα...ειναι και διαφορετικα και βαρια........

 

 

Το ξερω οτι ειναι μακρια και παρολο που λεγαμε οταν παντρευτηκαμε να βαφτισουμε τα παιδια μας στη Συρο, ειπα στον αντρα μου να καναμε την βαφτιση Αθηνα για να διευκολυνουμε τον κοσμο (και για να μη σκασω εγω οπως με εσκασαν στο γαμο) αυτος ανενδοτος.......δεν μπορει να καταλαβει γιατι καποιος να κωλυεται να κατεβει απο την μακεδονια συρο για ενα διημερο!!!! :shock: Κατα τα αλλα δεν το συζητα καν να παμε σεριφο για διημερο!!! :lol: Οσο προσπαθουσα να τον πεισω τοσο θυμωνε!!!! Τελικα επαψα να σχολουμαι!!! Αλλα δεν προκειται να την ξαναπατησω και να παρω εισιτηρια για αλλους για να βαρεθουν τελευταια στιγμη και να μου μεινουν....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα ήθελα να είναι όμορφα στρωμένο , με τυρκουάζ ρανερ, επάνω να είναι στην σειρά οι γυναικείες και οι ανδρικές μπομπο χωριστά.

δίπλα οι παιδικές με στικ κοπτικό κορώνας στο κέντρο τους

πιο δίπλα τα γλυφιτζούρια του my tree και τα γλυκάκια που δεν έχω ακόμα καταλήξει τι θα έχω... :roll:

 

στο welcome table της δεξίωσης εκτός από τα διάφορα ζαχαρωτά σε γυάλες και τους ανεμόμυλους (σαν τους δικούς σου) θα έχω στο κέντρο μεγάλο καστρο κοπτικό στα ίδια χρώματα με το προσκλητήριο, με τετράγωνη γυάλα μεσα με ρεσώ,

αριστερά και δεξιά του θα έχω κορώνες κοπτικά μια λαχανί και μια μπλε απο τις οποίες θα βγαίνουν μπαλόνια (μπλε-λαχανι-τυρκουάζ)

 

σκέφτομουνα λοιπόν μήπως φέρω και ένα κάστρο στο τραπέζι της εκκλησίας απο το οποίο να βγαίνουν τα τρια μπαλονια...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααα......υπερπαραγωγη ετοιμαζεις!!!! :lol:

 

Οι μπομπονιερες μεσα σε τι θα ειναι? Καλαθια? Απο που θα τα παρεις? υπαρχουν ειδικα κουτια ξερεις αν θες να αγορασεις......

 

Τα κοπτικα απο που θα τα βρεις? Εσυ θα τα φτιαξεις? Ωραια ιδεα το καστρο........τα γλειφιντζουρια και τα γλυκα μεσα σε τι θα τα βαλεις?

 

Γενικως θελει προσοχη πως θα τα γκρουπαρεις......τα αντικειμενα πρεπει να ταιριαζουν μεταξυ τους και να χουν το ιδιο υφος.......δεν ταιριαζουν τα τσιγκινα κουβαδακια με τα καστρα λογου χαρη.....ισως να τυπωσεις καστρα και να τα ντυσεις σε κουτια τετραγωνα η στρογγυλα......και κει να μπουν τα γλειφιντζουρια......τι ειδουε γλυκο σκεφτεσαι? θα ναι σχετικο με το θεμα? Μπορει να ναι παστακια με την κορωνα πανω.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

για τις μπομπονιέρες των μεγάλων θα μου δώσουν μεγάλο κουτί από πλέξιγκλας - δεν το έχω δει ακόμα ΄, το περιμένω

 

τα κοπτικά μου τα έχει φτιάξει ο γραφίστας που μου έκανε και τα προσκλητήρια. του έδειξα πως ακριβώς τα θέλω και μου τα έκανε - είναι καταπληκτικο το μαγαζί αυτό....λέγεται melisa graphics

 

τα γλειφιτζούρια θα μπουν σε στρογγυλές γυάλες που θα βρίσκονται μέσα σε κοπτικό κορώνας ( :lol: όπως ακριβως τα σκέφτηκες κι εσύ - αδελφή ψυχή :lol: )

 

όσο για τα παστάκια που λες και εκεί πέτυχες διάνα :lol:

είχα δει παστάκι στρογγυλό που είναι σοκολατένιο κεικ και γλασαρισμένο έξω σε τυρκουάζ χρώμα με λευκά πουά και ασημένια κορώνα ζαχαρωτό στην κορυφή, το έχει η Ξερικού ...4 € !!! :shock:

έχω ραντεβού την Τρίτη με την Νταιφώτη να μου δώσει προσφορά για το ίδιο ...και θα δω... στην τελική μπορεί να πάω στον ζαχαροπλάστη μου να δω αν μπορεί να το αντιγράψει... :wink:

αν δεν μπορεί θα δω για γλυκό του κουταλιού ή αμυγδαλόπαστα...

 

 

τις παιδικές δεν ξέρω ακόμα που θα τις βάλω... θέλω να τις δω έτοιμες πρώτα και μετά θα δω

 

α , τα τσίγκινα τυρκουάζ κουβαδάκια που πήρες και σου είπα εχθές πως τα θέλω, είναι για το παρτυ γενεθλίων του Φοίβου... :)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω που να βαλω τα μαρτυρικα...ειναι και διαφορετικα και βαρια......

 

πως θα σου φαινότανε ένα καράβι και να είναι περασμένα στα κατάρτια?

δηλαδή να κρέμονται απο τα οριζόντια μέρη του καταρτιού...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Οι μπομπονιερες μεσα σε τι θα ειναι? Καλαθια? Απο που θα τα παρεις? υπαρχουν ειδικα κουτια ξερεις αν θες να αγορασεις.....

σε κουτί έχεις δει κάτι που πιστεύεις πως θα μου ταίριαζε?.........ποιός τα έχει τα κουτιά αυτά?

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω δεν ξερω που να βαλω τα μαρτυρικα...ειναι και διαφορετικα και βαρια........

 

ξέρεις τι θα κάνω εγώ? θα πάρω δύο φιλντισι σαλιγκαράκια μεγάλα και θα τα βάλω μέσα εσύ μπορείς να πάρεις μεγάλες αχιβάδες και να τα βάλεις μέσα και να στολίσεις την αχιβάδα! νομίζω το φίλντισι δεν θα σου πηγαίνει πώς σου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω που να βαλω τα μαρτυρικα...ειναι και διαφορετικα και βαρια......

 

πως θα σου φαινότανε ένα καράβι και να είναι περασμένα στα κατάρτια?

δηλαδή να κρέμονται απο τα οριζόντια μέρη του καταρτιού...

 

 

και αυτό πολύ καλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ELE φαινονται στις προηγουμενες σελιδες.......

 

Τ ο καραβι δεν με βολευει γιατι θα εχω ηδη ενα καραβι ψαθινο και δεν λεει να βαλω α,λλο........οι αχιβαδες ομως εξαιρετικη ιδεα! Δεν πιστευω να μπλεκονται μεταξυ τους........θενκς κοριτσια!!!!! :D

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τις πηρα...χοχοχο!!!!!

 

Ψωνισα χθες λαμπαδα και κερια (10 ευρω η λαμπαδα) και διαφορα θαλασσινα, αχιβαδες αστεριες μεγαλους και μικρους, κοχυλακια κλπ.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Αχου πολύ μου αρέσει!!!

 

......λοιπόν το δίχτυ με τα κοχυλάκια , το έχω δει στο Agrinvest της Αγίας Παρασκευής...σε ενδιαφέρει ?

... γενικά νομίζω πως πρέπει να ρίξεις μια ματιά....έχει φέρει πολλά και όμορφα πράγματα σε θαλασσινή διακόσμηση...

...βέβαια δεν ξέρω τι θα τους έχει μείνει τώρα απ'αυτά...

σκοπεύω να πάω την Δευτέρα...αν είναι θα σου πω τιμή για το δίχτυ - μην τρέχεις εσύ τόσο μακριά και δεν το βρείς... :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...