Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπλε γλειφιντζουρια κανεις?


vera

Recommended Posts

KORITSIA,εγω τα εχω παραγγειλει στο LUXOR, τις φατσουλες μαρτζιπαν.

και θα μου τα τυλιξει με διαφανεια σαν καραμελιτσα με κορδελιτσες δεξια+αριστερα και θα κρεμεται και ενα χαρτακι με ευχαρηστηριο.

 

θα τα βαλω στις θεσεις μετα στο τραπεζι!

μου τα δεινει ετοιμα δεμενα....0,80 το καθενα.

--ελεγα και εγω να τα παρω απο την RELKON χυμα και να τα φτιαξω μονη μου!!!αλλα ειναι τοοσα πολα που πρεπει να τρεξΩ...που ειπα..ασε..απο εκει που θα εδεινα 0,50 το καθενα....τωρα τα περνω 0,80..ετοιμα!!!! :roll::D:D ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ+ΧΡΟΝΟ

 

ele, to LUXOR που είναι ????

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koritsia πηγα στο τζαμπο και ειδα γλειφιντζουρια.........ειχε σπιραλ χρωματιστα (αλλα οχι τοσο ωραια οσο αυτα που ξερουμε), ειχε μπαστουνια και διαφορα σχεδιακια σπιραλ αλλα και ανθρωπακια οπως αυτα της ρελκον.......0.50 το τεμαχιο........δεν ηταν ασχημα, δεν ξερω βεβαια απο ποιοτητα.......μπορει να παρω μερικα που θελω για στολισμα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

μια και λες για γλυφιτζουρια vera

μπαστουνια πολύχρωμα γλυφιτζούρια αγόρασα από το comfusio στο Mall

τα μεγάλα 17cm και πάχος 1cm ---0,50 € και τα μικρά 13cm και πάχος μισό --- 0,25 €

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Α ναι? Θα τα παρω απο κει τοτε!!!!! Θενκς!!!! Λες να ναι καλα η θα μας κυνηγησουν? :lol: Δεν εμπιστευομαι τις εταιριες ποσο μαλλον αυτα τα μαγαζια........αλλα ηταν ομορφα και γουστοζικα!!!

 

 

Α ναι....ειχε και τσιγκινα κουβαδακια σε πολλα χρωματα με 0.99....πηρα μερικα τυρκουαζ!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

όπως είναι τα πράγματα στην εποχή μας, δυστυχώς δεν είναι να εμπιστευόμαστε κανέναν αλλά

μην ανησυχείς , τι πρόβλημα να υπάρχει με τα γλυφιτζούρια?

άλλωστε όταν θα αγοράζεις γλυφιτζούρι από το περίπτερο αργότερα θα είναι καλύτερα νομίζεις? :)

τα συγκεκριμένα και δείχνουν μια χαρά και είναι νόστιμα απ'ότι μου είπε ο Φοίβος!!! :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγα μη του παιρνω γλειφιντζουρια απο περιπτερο!!!! Πας καλα μαρη????

 

Βιολογικα μονο θα τρωει!!!! :lol:

 

Θα με φανε τα ξαδερφια μου με τοσα γλυκα...χαχαχα....δεν επιραζει...α.ς ειναι για ντεκορ.......τι ωραιοτερο για βαφτιση? Βλεπω τον αδερφο μου να τα ρημαζει!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

20 εκατοστα υψος και 15 διαμετρο περιπου!!! Μια χαρα νομιζω...τετοια ειχα δει και στο happy events.......ποσο μεγαλυτερα να ειναι?

 

Τι θεμα εχεις εσυ ειπαμε?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

κι εγώ τα ίδια έλεγα...και μέχρι να πάει τεσσάρων δεν έτρωγε γλυφιτζούρια μέχρι που μου την έπεσαν οι παππουδογιαγιάδες και του αγόραζαν κρυφά!!! :D

πως το έμαθα?... απο τον ίδιο!!!

...εκεί να δω τι θα κάνεις μαυρε λύκε!!! :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

20 εκατοστα υψος και 15 διαμετρο περιπου!!! Μια χαρα νομιζω...τετοια ειχα δει και στο happy events.......ποσο μεγαλυτερα να ειναι?

 

Τι θεμα εχεις εσυ ειπαμε?

το μέγεθος είναι τέλειο !!! :D

 

το θέμα μου είναι ο μικρός πρίγκηπας

 

στον Φοίβο είχα και εγώ θαλασσινό θέμα στα ίδια χρώματα με εσένα

αλλά με αστερίες και ιππόκαμπους

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ο εφιαλτης μου θα ηταν περισσοτερο τα πεθερικα μου που δεν χαμπαριαζουν απο διατροφη........το σπιτι τους ηταν παντα γεματο κοκα κολες, τηγανητες πατατες και σοκολατοαηδιες καθε ειδους......και ειχαν μαθει το εγγονι τους το αλλο να ασχολειται με συλλογη χρηματων..... :?

 

Αλλα πεθανε περσι η πεθερα μου οποτε δεν θα αντιμετωπισω αυτον τον σκοπελο.......

 

Οι δικοι μου τωρα που ειναι υποτιθεται ποσεχτικοι σε αυτα μου κανουν κατι χαζα και με εκνευριζουν (δινουν κρυφα τροφες στο μωρο γιατι δηθεν ζηλευει! :shock: ) αλλα ειναι κατα των αναψυκτικων και καραμελων και περισσοτερο φτιαχνουν οι ιδιοι πολλα γλυκα.......θα δουμε......

 

Οι ξενοι ειναι επικινδυνοι........

 

Οι θειοι μου πουχου ελεγαν πως εφτιαξαν τουρτα (ειναι μανιακη με τις τουρτες η θεια μου) στα πρωτα γεννεθλια του εγγονιου του και πως αυτο εφαγε μονο με τα χερακια του......

 

Τουρτα??? Ζαχαρη σε μωρο ενος ετους???? Λεω φρικαρισμενη εγω.....

 

Σιγα και τι θα παθει μια φορα? Λεει η ξυπνια......

Ε αμα μαθει την ζαχαρη μωρη, πως θα το συμμαζεψω υστερα??? Τι θα παθει δλδ αν δεν φαει τουρτα???? Κατι ιδεες που εχουν!!!! :evil:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

το θέμα μου είναι ο μικρός πρίγκηπας

 

στον Φοίβο είχα και εγώ θαλασσινό θέμα στα ίδια χρώματα με εσένα

αλλά με αστερίες και ιππόκαμπους

 

 

Α ωραια!!!! Τα χεις ετοιμασει? Τι διαλεξες?

 

Που μενεις μαρη?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

άστα , πρέπει να είσαι σε κατάσταση επιφυλακής!!!

εμένα ο πεθερός μου, όταν ο Φοίβος ήταν 18 μηνών πήγε να του δώσει να φάει στραγάλια :shock:

τον σταματήσαμε στο τσακ!!! το τι άκουσε από τον άντρα μου δεν λέγεται...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια!!!! Τα χεις ετοιμασει? Τι διαλεξες?

 

Που μενεις μαρη?

μένω εδώ και δύο χρόνια στην Ανω Πεύκη, σύνορα με Κηφισιά

 

όσο για το θέμα μου βασίστηκα στην φατσούλα αυτή του πρίγκηπα που την αγάπησα με το που την είδα

http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO080.jpg

πηγα σε γραφίστα και του είπα πως ακριβώς θέλω να μου κάνει το προσκλητήριο. (θα το παραλάβω αύριο)

οι μπομπονιέρες μου έχουν σαν κεντρικό στοιχείο την φατσούλα.

για τους άντρες έφτιαξα μπρελόκ , για τις γυναίκες είμαι ανάμεσα σε μπρελόκ που κρέμονται διάφορα ή σε κολιέ με τον πρίγκηπα περασμένο σε τυρκουάζ φλος κορδόνι με κούμπωμα κανονικό.

είπα στον γραφίστα να μου κάνει κουτάκια από το ίδιο χαρτί της προσκλησης το οποίο είναι λαχανί μέσα και μπλε ρουά έξω.

τα μισά κουτάκια θα είναι λαχανί με μπλε καπάκι και τα άλλα μισά μπλε με λαχανί καπάκι. πάνω τους θα δεθούν τα μπρελόκ με κορδέλες τυρκουάζ- λαχανί.

η συνέχεια σε λίγο - ξύπνησε ο μπέμπης

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα ακουγονται ολα!!!! :D

 

Εσυ θα τα φτιαξεις? Περιμενω να δω φωτο!!!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιμήθηκε το μωρό.......βγάζει τα πανω δόντια και πονάει ...έχω ρίξει τρελό ξενύχτι αυτές τις μέρες... :D

λοιπόν για τα παιδάκια έχω διαλέξει ένα βατραχάκι πρίγκηπα με κορώνα (για τα αγοράκια) και μια πριγκήπισσα που κρατάει στο ένα της χέρι τον βάτραχο σε μικρογραφία (για τα κορίτσια)

το έχει στα περιοδικά βάπτισης φωτο εκεί που διαφημίζει την Μαργαρίτα Καζή.

αν τα δεις κάθονται σε ένα μαξιλάρι...

δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσω το μαξιλαρι ή αν θα τα βάλω και αυτά πάνω στα κουτάκια.

μπορείς να μου πεις μια γνώμη?

 

αλήθεια εσ'υ που μένεις?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρουπολη μενω!!!!

 

Αχ το καημενουλη.......ποσο ειναι τωρα? Εμενα κοντευει να κλεισει τους 10 μηνες......εβγαλε τα 2 κατω δοντια στους 6 χωρις να παρω χαμπαρι αλλα ακομα τιποτα αλλο.....

 

Πρεπει λιγο να τα δω........δλδ να τα προσφερεις με το μαξιλαρι? Και τα κουφετα? Πορσελανη ειναι? Θα τα ψαξω στο περιοδικο αυριο......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει κι εγω να παραγγειλω τις μπομπονιερες μου...μαλλον αυριο.......ηθελα να κοιταξω κι αλλου αλλα δεν προλαβαινω......δεν μπορουσα να παω για ψαξιμο αυτη την εβδομαδα και ειμαι οριακα να τις παραγγειλω αυριο....2 μηνες θελει λεει......

 

 

Δεν ξερω κι εγω που να βαλω τα μαρτυρικα.....τα μπρελοκ και τα βραχιολια........αν εχετε καμμια ιδεα ευπροσδεκτη!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Πετρουπολη μενω!!!!

 

Αχ το καημενουλη.......ποσο ειναι τωρα? Εμενα κοντευει να κλεισει τους 10 μηνες......εβγαλε τα 2 κατω δοντια στους 6 χωρις να παρω χαμπαρι αλλα ακομα τιποτα αλλο.....

 

Πρεπει λιγο να τα δω........δλδ να τα προσφερεις με το μαξιλαρι? Και τα κουφετα? Πορσελανη ειναι? Θα τα ψαξω στο περιοδικο αυριο......

είναι 10 και μισό. τα 2 κάτω τα έβγαλε ταυτόχρονα 8 μηνών.

 

δες το περιοδικό και πες μου τη γνώμη σου

το κάθε ένα κάθεται πάνω σε μικρό μαξιλαράκι από γάζα και πισω του ακριβώς είναι το τούλι με τα κουφέτα.

 

αν τα βάλω σε κουτάκι ...τα κουφέτα θα είναι μέσα στο κουτί και στο καπακι θα καθεται ο βάτραχος ή η πριγκηπισσα αντίστοιχα

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει κι εγω να παραγγειλω τις μπομπονιερες μου...μαλλον αυριο.......ηθελα να κοιταξω κι αλλου αλλα δεν προλαβαινω......δεν μπορουσα να παω για ψαξιμο αυτη την εβδομαδα και ειμαι οριακα να τις παραγγειλω αυριο....2 μηνες θελει λεει......

πως είναι οι μπομπονιέρες?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Δες τες στην πρωτη σελιδα του τοπικ με τις θαλασσινες βαφτισεις....επασημωμενα καραβακια με γουρια να σερνονται.......

 

Βασικα αυτη θελει να τις προσφερω στο τραπεζι πανω στην πετσετα...ειναι λεει πιο ομορφες απλωμενες.......εγω παλι θελω να τις βαλω σε πουγκι και να τις δωσω στην εκκλησια, επειδη

1. Καποιοι συριανοι, μπορει να μην ερθουν στο τραπεζι, και θα θελουμε να δωσουμε στον παπα

2.Πως θα ξερω που θα κατσουν τα παιδια , σε αυτα θελω να δωσω παιδικα πακετα.......

3. Πρεπει να αγγαρευτει καποιος να τρεχει στην ταβερνα να τις τοποθετησει.....

Μπερδεμα ειναι και προτιμω να τις βαλει σε ενα πουγκι απο οργαντζα........ασε που μπορει να μου τις βουτηξουν στην ταβερνα και δεν μου περισσευουν.......

 

 

 

 

Οι δικες σου θα ταιριαζουν χρωματικα πανω στο κουτι? Νομιζω οτι θα ειναι ομορφοτερες πανω στο μαξιλαρι.......ας διαφερουν απο τις αλλες μπομπονιερες.......μου ακεγεται ομορφο το μαξιλαρι....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είναι πολύ όμορφες οι μπομπονιέρες σου!!!

κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να τις δώσεις στην εκκλησία για όλους τους λόγους που ανέφερες.

 

όσο για τις παιδικές μου....τα βατραχάκι που κάθεται οκλαδόν αν το έβαζα σε κουτί, θα ήταν πάνω σε λαχανί καπάκι που ταιριάζει τέλεια.

την πριγκήπισσα που είναι ξανθιά, φοράει λευκό φόρεμα και κάθεται στα γόνατα θα την έβαζα στο κουτί με το μπλε καπάκι - και αυτή ταιριάζει τέλεια

 

ποιο περιοδικό βάπτισης έχεις , να σου πω σελιδα

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω το μομμυ κι αλλο ενα......θα το βρω ομως.......θυμαμαι το ονομα που λες.......θα σου πω αυριο!!!! ΠΡΕπει να κοιμηθω τωρα......το παρακανα...χαχα......

 

 

 

Κι εμενα μου αρεσουν οι μπομπο μου, μου την ειχε δωσει ομως που οταν πηγα στο μαγαζι μου αυξησε την τιμη δηθεν γιατι δεν ειχε βαλει κουφετα, ενω στην πραγματικοτητα ειναι λιγα τα κομματια..... :evil: ...γι αυτο ελεγα να κοιταξω να τις βρω αλλου, αλλα δεν εχω χρονο.......αμα μου ζητησει εξτρα και για τα πουγκια θα την παρει και θα την σηκωσει........την ειχα ρωτησει τηλεφωνικα στην αρχη και μου χε πει οτι δεν αλλαζει η τιμη.....

 

 

Αντε καληνυχτα γιατι ξυπνησε το ζουλαπακι μου!!!! Μακια!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Loipon βρηκα τις μπομπονιερες σου κι ειναι ΥΠΕΡΟΧΕΣ!!!!!!! Πολυ πολυ ομορφες!!!!! Και επιμενω να μεινουν στο μαξιλαρακι γιατι αναδεικνυονται ιδανικα......ειναι μεγαλο....φουσκωτο......κανει την ιδανικη αντιθεση υλικων, πανω σε ενα κουτακι που θα καθονται οριακα θα χανουν και ειναι κριμα..........Παρα πολυ ωραιες!!! :D Εχει ωραια πραγματα αυτη τελικα........ποσο θα στοιχησουν αληθεια? Και τα υπολοιπα (λαμπαδες κλπ) απο κει θα ναι?

 

 

Εγω παρηγγειλα τελικα τις δικες μου μπομπονιερες σημερα.....ημουν οριακα στο χρονο και αν τελικα δεν εβρισκα τιποτα καλυτερο δεν θα μου τις ειχε ετοιμες εγκαιρως.......ηδη θα τις παραλαβω 10 ιουλιου, 2 μερες πριν αναχωρησουμε.......με την ψυχη στο στομα!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera χαίρομαι που σου αρέσουν... :D

τελικά θα κάνω το μαξιλαράκι, αρέσει και στον Φοίβο περισσότερο :wink:

...λοιπόν τον πρίγκηπα βάτραχο θα τον έχω σε λαχανί μαξιλαράκι και πίσω του θα είναι τα smarties σε λαχανί τούλι,

για πες μου τι σου αρέσει περισσότερο για την πριγκήπισσα...να κάθεται σε λαχανί μαξιλαράκι και το τουλι πίσω της να είναι άσπρο ή να κάθεται σε άσπρο μαξιλαράκι και το τούλι να είναι λαχανί?

 

η τιμή τους είναι γύρω στα 5€...θα μου πει την Δευτέρα πόσο κάνουν ακριβώς , γιατί η πριγκήπισσα είναι καινούργιο σχέδιο.

 

οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους είναι δικό μου σχέδιο με υλικά που διάλεξα απο μαγαζί βαπτιστικών της γειτονιάς μου, το οποίο συνεργάζεται με την Καζή.

όσο για λαμπάδα και ρούχα ακόμα περιμένω την νονά για να πάμε να διαλέξουμε...της έχω πει το θέμα μας αλλά πολύ φοβάμαι πως αν το καθυστερήσει κι άλλο δεν θα βρίσκουμε τίποτα που να μας ταιριάζει στο τέλος :?

 

τελικά τις δικές σου μπομπονιέρες θα τις μοιράσεις στην εκκλησία?

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...