Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπλε γλειφιντζουρια κανεις?


vera

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο το mommy? Α τοσο ακριβα ειναι?????

 

πΟΛΥ μου την δινει που εκμεταλευονται τοσο τις βαφτισεις!!!!! :evil:

 

καλυτερα κανε τις φατσουλες........

 

Δε μου λες..........αν θες μοιραζομαστε τις φατσουλες της ρεκλον........αν δλδ χρειαζεσαι εσυ 150 τεμαχια και παρουμε 2 παρτιδες των 96........εγω δεν χρειαζομαι 96 κομματια.....

 

Ποτε ειναι η βαφτιση σου ομως??? Εγω ειμαι στις 19 ιουλιου και δεν με πειραζει να παρω τα γλειφιντζουρια νωριτερα αλλα μηπως τα παρζιπαν χαλανε????

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κοιτατε εδω.........βοτσαλα κι αλλα πολλα.....

 

http://www.relkon.gr/index.asp?C=1&S=18

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Απο το mommy? Α τοσο ακριβα ειναι?????

 

πΟΛΥ μου την δινει που εκμεταλευονται τοσο τις βαφτισεις!!!!! :evil:

 

καλυτερα κανε τις φατσουλες........

 

Δε μου λες..........αν θες μοιραζομαστε τις φατσουλες της ρεκλον........αν δλδ χρειαζεσαι εσυ 150 τεμαχια και παρουμε 2 παρτιδες των 96........εγω δεν χρειαζομαι 96 κομματια.....

 

Ποτε ειναι η βαφτιση σου ομως??? Εγω ειμαι στις 19 ιουλιου και δεν με πειραζει να παρω τα γλειφιντζουρια νωριτερα αλλα μηπως τα παρζιπαν χαλανε????

 

 

ναι από το mommy..οι φατσούλες πάνε με το τεμάχιο 0,55 το καθένα και παίρνεις όσες θέλεις. Τους ρώτησα αν χαλάνε και μου είπαν όχι και οτι διατηρούνται εκτός ψυγείου.

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν μπορώ να μπω στο site. (.....μώτο!!!!!!!!!!!!!)

Μπορεί κάποια να μου στείλει το τηλέφωνο της εταιρείας?

Γνωρίζετε αν έχει κουφέτα βότσαλα από αμυγδαλόπαστα? Δεν μπορώ να δω τίποτα από εδώ. Πρέπει να πάω σε κανένα internet καφέ μου φαίνετε!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λουλου δεν τα χα προσεξει.......νομιζα οτι ειναι ιδια.........κι εμενα τα πρωτα μου αρεσουν περισσοτερα αλλα πολυ φοβαμαι οτι ειναι θεμα παρτιδας....... :? ......οπως και ναχει θα το διεκρινησουμε στην παραγγελια κι αν ειναι διαφορετικα ζηταμε τα πρωτα.... :wink:

 

Πηγα σημερα και τα ειδα απο κοντα...ειχα την εντυπωση οτι αλλη τιμη μου χε πει οταν ρωτησα στο καταστημα......τελικα ειναι οντως 1 μισι ευρω το τεμαχιο κι ελαχιστη παραγγελια 100 τεμαχια.......

 

Τελικα ειμαστε οι δυο μας μονο? Ποτε θες να τα παραγγειλουμε? Ας υπολογισουμε 2 βδομαδες για παραδοση....λιγοτερο μου παν (7-10 μερες) αλλα ας ειμαστε σιγουροι να μη τρεχεις κι εσυ τελευταια στιγμη.......

 

vera, θα πρότεινα να πάμε να τα παραγγείλουμε παρέα για να είμαστε σίγουρες για το χρώμα...τι λες?

 

επίσης με ενδιαφέρουν και εμένα τα χάρτινα χωνάκια...μήπως έμαθες τιμή ?

 

όσο για το πότε...όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά! εμένα και μετά το Πάσχα να μου πεις ότι θές ακόμα καλύτερα- από εσένα εξαρτάται

εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάω αύριο να τα παραγγείλω!!! :D

 

το καλό με τα γλυφιτζούρια είναι ότι δεν μπαγιατεύουν, οπότε θα ήθελα να τα έχω κανα δεκαήμερο πιο πριν στα χέρια μου (5 Ιουνίου)

ώστε να έχω τον χρόνο να βρω τι κορδέλες θα τους βάλω και πως θα τα στήσω γενικότερα...είσαι εντάξει εσύ με αυτό ?

 

σκοπεύεις να ξαναπάς σύντομα από το my tree ?

σκέφτομαι να πάω κάποια στιγμή να ρίξω μια ματιά...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

γλειφιτζούρια εντυπωσιακά έχει και ο Παπανδρέου, Ρόμβης 11

Τιμές κυμαίνονται από 0.70 εώς 2.20 ευρώ. ανάλογα το σχέδιο....

 

τα μπαστουνάκια νομίζω πως ήταν τα πιο φτηνά.

 

με προβλημάτισε αυτό που αναφέρθηκε για χρωστικές ουσίες. Αυτά στο mytree, πως ξέρουμε για τις λιγότερες χρωστικές; Το λένε στο κατάστημα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλειφιτζούρια εντυπωσιακά έχει και ο Παπανδρέου, Ρόμβης 11

Τιμές κυμαίνονται από 0.70 εώς 2.20 ευρώ. ανάλογα το σχέδιο....

 

τα μπαστουνάκια νομίζω πως ήταν τα πιο φτηνά.

 

με προβλημάτισε αυτό που αναφέρθηκε για χρωστικές ουσίες. Αυτά στο mytree, πως ξέρουμε για τις λιγότερες χρωστικές; Το λένε στο κατάστημα;;

 

Όπως λες είναι απλά κατάστημα, δεν είναι παρασκευαστήριο. Κι αυτοί από κάπου τα αγοράζουν. Τα συγκεκριμένα που λένε τα κορίτσια είναι σε λευκό κυρίως χρώμα οπότε με αυτή την λογική έχουν λιγότερο χρώμα. Βέβαια λέγεται οτι χρησιμοποιείται χρώμα ζαχαροπλαστικής που προέρχεται από φυτικές πηγές . Η ΣΑΜ θα μπορούσε ίσως να μας πει περισσότερα σχετικά. ΣΑΜ? ΣΑΜ? Λαμβάνεις??? :lol:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο από τα γλειφιτζούρια...μήπως έχετε δει πουθενά τετράγωνα κουτιά σε καρώ-σιελ ???????? σαν και αυτά http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072316362b.jpg

 

αν ναι, θυμάστε τιμή ?????????

 

θέλω να κάνω τέτοια διακόσμηση και ψάχνω να βρω...

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν μπορώ να μπω στο site. (.....μώτο!!!!!!!!!!!!!)

Μπορεί κάποια να μου στείλει το τηλέφωνο της εταιρείας?

Γνωρίζετε αν έχει κουφέτα βότσαλα από αμυγδαλόπαστα? Δεν μπορώ να δω τίποτα από εδώ. Πρέπει να πάω σε κανένα internet καφέ μου φαίνετε!!!!

 

 

ρίξε και εδώ μια ματιά:

 

http://www.getta.gr/greek/SubCat45c5.html?CatID=473&CatPosition=473&CatName=Κουφέτα%20-%20Dragees

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν μπορώ να μπω στο site. (.....μώτο!!!!!!!!!!!!!)

Μπορεί κάποια να μου στείλει το τηλέφωνο της εταιρείας?

Γνωρίζετε αν έχει κουφέτα βότσαλα από αμυγδαλόπαστα? Δεν μπορώ να δω τίποτα από εδώ. Πρέπει να πάω σε κανένα internet καφέ μου φαίνετε!!!!

 

 

ρίξε και εδώ μια ματιά:

 

http://www.getta.gr/greek/SubCat45c5.html?CatID=473&CatPosition=473&CatName=Κουφέτα%20-%20Dragees

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ζανετ. Είναι και κοντά μου αυτό. Να σαι καλά!

Πείτε μου τώρα καμιά ιδέα. Θα φτάξω ένα προσκλητήριο σαν της mersy, σε κουτί πλέξιγκλας. Αλλά επειδή εμένα η βάπτιση είναι Σεπτέμβριο δεν θα έχω θαλλασινό θέμα. Θα βάλω μέσα καραμελίτσες και μερικά βότσαλα από αμυγδαλόπαστα. Σκέφτεσται να βάλω και κάτι άλλο για να κάνει και λίγο "μπούγιο"?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν μπορώ να μπω στο site. (.....μώτο!!!!!!!!!!!!!)

Μπορεί κάποια να μου στείλει το τηλέφωνο της εταιρείας?

Γνωρίζετε αν έχει κουφέτα βότσαλα από αμυγδαλόπαστα? Δεν μπορώ να δω τίποτα από εδώ. Πρέπει να πάω σε κανένα internet καφέ μου φαίνετε!!!!

 

 

ρίξε και εδώ μια ματιά:

 

http://www.getta.gr/greek/SubCat45c5.html?CatID=473&CatPosition=473&CatName=Κουφέτα%20-%20Dragees

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ζανετ. Είναι και κοντά μου αυτό. Να σαι καλά!

Πείτε μου τώρα καμιά ιδέα. Θα φτάξω ένα προσκλητήριο σαν της mersy, σε κουτί πλέξιγκλας. Αλλά επειδή εμένα η βάπτιση είναι Σεπτέμβριο δεν θα έχω θαλλασινό θέμα. Θα βάλω μέσα καραμελίτσες και μερικά βότσαλα από αμυγδαλόπαστα. Σκέφτεσται να βάλω και κάτι άλλο για να κάνει και λίγο "μπούγιο"?

 

 

τι θέμα έχεις επιλέξει ???? μπορείς να βάλεις πούλιες ή χόρτο ...κοίτα εδώ μήπως σε βοηθήσει¨: http://www.dreamwish.gr/baptish_prosklitiria.htm

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τις καραμέλες και τα βότσαλα να τα έχω βάλει μέσα σε ζελατινες για να μην κολήσει κανένα χόρτο επάνω και δεν μπορούν να τα φάνε?

 

 

σε τι φόντο θα είναι όλα αυτά :?::?::?: μπορείς να τα βάλεις σε ζελατίνες ή και τούλι και να τα δέσεις σαν μικρές καραμελίτσες αριστερά - δεξιά με λεπτές κορδελίτσες.

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεστε για τα διχρωμα θαλασσι-λευκο γλειφιντζουρια του......

 

http://www.mytree.gr/ ?

 

επειδη τα δινει σε 100 κομματια και δεν θελω τοσα πολλα, αν καποιες αλλες ενδιαφερονται να κανουμε μια παραγγελια και τα μοιραζομαστε........εμενα μου αρεσουν τρελλα σαν ντεκορ και για να τα προσφερω σε παιδια και μεγαλους, αλλα δεν θελω πολλα κομματια.....αντε 20-30......

Δεν θυμαμαι καλα τωρα κοστος (θα μαθω αν ενδιαφερεστε) ηταν μεταξυ 1.20-1.50 το τεμαχιο......

Καλησπερα κοριτσια ναμαι και γω μετα απο καιρο.με ενδιαφερουν και μενα αυτα τα γλειφιτζουρια.πηγα προχτες και τα ειδα απο κοντα.σκεφτομαι να τα βαλω στο κεντρο του τραπεζιου μεσα σε κουβαδακια με ναυτικο θεμα.βεβαια εμενα η βαφτιση αργει λιγο ειναι 30 Αυγουστου και δεν ξερω ακομα σιγουρα ποσα χρειαζομαι παντως πανω κατω καμια 60ρα υπολογιζω.

Link to comment
Share on other sites

μ' ενδιαφέρει για την διακόσμηση του τραπεζιού γυρω στα 30 κομμάτια αλλά τα δίνουν 1,20 οπως τα έχει στο site ή σκετα γιατί τα βρήκα 1,80 με πόλύ ωραίο ΄δεσιμο και δεμένα κουφέτα επάνω και δεν είχαν και πρόβλημα με την ποσότητα οπότε πεςσ μου να τα πάρουμε μαζί.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

ναι από το mommy..οι φατσούλες πάνε με το τεμάχιο 0,55 το καθένα και παίρνεις όσες θέλεις. Τους ρώτησα αν χαλάνε και μου είπαν όχι και οτι διατηρούνται εκτός ψυγείου.

 

Etsi σου παν? Εμενα μου παν οτι οι χυμα φατσες (οχι η συσκευασμενη δυαδα) ειναι 96 τεμαχια.........Απο οτι υπολογιζω εγω θα χρειαστω 50 τεμαχια και δεν μου χρειαζινται τα υπολοιπα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

μ' ενδιαφέρει για την διακόσμηση του τραπεζιού γυρω στα 30 κομμάτια αλλά τα δίνουν 1,20 οπως τα έχει στο site ή σκετα γιατί τα βρήκα 1,80 με πόλύ ωραίο ΄δεσιμο και δεμένα κουφέτα επάνω και δεν είχαν και πρόβλημα με την ποσότητα οπότε πεςσ μου να τα πάρουμε μαζί.

 

1.50 παει το τεμαχιο σκετο........με στολισμα και κουφετα θα χει τουλαχιστον 2 μισι......αλλα καλλιστα το φτιαχνεις μονη...οπως θα κανουμε κι εμεις.........θα ψαξω να βρω χρωματιστα κουβαδακια (οποια βρει μας ενημερωνει) μεσα θα βαλουμε χαρτια αφης (απο newman 2 euro, γραφω διευθυνσεις στα λινκς) και θα δεσουμε κορδεελες χρωματιστες στα γλειφιντζουρια.....(πηρα ενα σωρο απο αφους μαμμωνα, 2 ευρω τα 100μ)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κΑΙ ΔΩ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ...ΣΤΙς ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕς......

 

http://www.rozsiel.gr/

 

Μα ποιος τα φτιαχνει? τον ιδιο προμηθευτη εχουν.......σιγουρα θα τα παιρναμε πολυ φθηνοτερα......... :?

 

 

 

 

Αρα ως τωρα ενδιαφερονται οι

 

vera

loulou

mohitaki

melina

 

 

 

zannet?

 

Ποτε ειναι οι βαφτισεις σας ομως?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

vera, θα πρότεινα να πάμε να τα παραγγείλουμε παρέα για να είμαστε σίγουρες για το χρώμα...τι λες?

 

επίσης με ενδιαφέρουν και εμένα τα χάρτινα χωνάκια...μήπως έμαθες τιμή ?

 

όσο για το πότε...όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά! εμένα και μετά το Πάσχα να μου πεις ότι θές ακόμα καλύτερα- από εσένα εξαρτάται

εγώ με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάω αύριο να τα παραγγείλω!!! :D

 

το καλό με τα γλυφιτζούρια είναι ότι δεν μπαγιατεύουν, οπότε θα ήθελα να τα έχω κανα δεκαήμερο πιο πριν στα χέρια μου (5 Ιουνίου)

ώστε να έχω τον χρόνο να βρω τι κορδέλες θα τους βάλω και πως θα τα στήσω γενικότερα...είσαι εντάξει εσύ με αυτό ?

 

σκοπεύεις να ξαναπάς σύντομα από το my tree ?

σκέφτομαι να πάω κάποια στιγμή να ρίξω μια ματιά...

 

Akoma kalytera μαζι!!!! :wink:

 

Για χωνακια δεν ρωτησα γιατι θα τα φτιαξω εγω.......γραφεις το ονομα με γραφη mistral και τα τυπωνεις στο χρωμα που θες.......ετσι εκανα και τα προσκλητηρια..........σιγουρα ειναι τουλαχιστον 2 μισι ευρω στο μαγαζι........

Πηρα ηδη χαρτι αφης για μεσα και θα κανω 2 τρυπες με περφορατερ και θα τα δεσω μς σχοινι η κορδελα.........μεσα θα βαλω βοτσαλα κουφετα καισως σμαρτις.........πηρα τελικα το ψαθινο καραβι-καλαθι απο το newman χθες , 17 ευρω, και θα τα βαλω μεσα εκει, ενω θα στολισω τα ιστια του καραβιου με χρωματιστες κορδελες.,......

 

Που θα βαλεις εσυ τα χωνακια?........αν θες εχει στον μπαρκα κατι σαν τα ξυλινα λευκα κουτια που βλεπεις στο σαιτ........

 

Οποτε θες παραγγελνουμε........εγω θα αρχισω παλι τις βολτες μετα την πρωτομαγια που θα ερθουν τα νεα σχεδια.......αν θες κανονιζουμε μαζι και βολτα στον μπαρκα......θα ξαναπαω οπωσδηποτε......

 

τι μπομπονιερες θα εχεις?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο από τα γλειφιτζούρια...μήπως έχετε δει πουθενά τετράγωνα κουτιά σε καρώ-σιελ ???????? σαν και αυτά http://www.happyhappy.gr/shop/pop.php?img=1209072316362b.jpg

 

αν ναι, θυμάστε τιμή ?????????

 

θέλω να κάνω τέτοια διακόσμηση και ψάχνω να βρω...

 

Αν πας στη θησεως θα βρεις μαγαζια με ειδη συσκευασιας.......εχει και κατι τρυπες που φτιαχνουν κουτια.........μετα ταντυνεις οπως θες......

 

Ενδεχομενως ομως να βρεις παρομοια χρωματα στον καψιανη και στο newman της θησεως.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

ναι από το mommy..οι φατσούλες πάνε με το τεμάχιο 0,55 το καθένα και παίρνεις όσες θέλεις. Τους ρώτησα αν χαλάνε και μου είπαν όχι και οτι διατηρούνται εκτός ψυγείου.

 

Etsi σου παν? Εμενα μου παν οτι οι χυμα φατσες (οχι η συσκευασμενη δυαδα) ειναι 96 τεμαχια.........Απο οτι υπολογιζω εγω θα χρειαστω 50 τεμαχια και δεν μου χρειαζινται τα υπολοιπα......

 

 

:roll::roll::roll:

vera , έχεις δίκιο.....πήρα τώρα τηλ. Εγώ απλά δεν είχα ρωτήσει αν υπάρχει κάποιος περιορισμός. Εγώ θέλω σίγουρα 160 τεμάχια. άκου όμως τώρα το καλό.....τηλεφώνησα στις Μούσες http://www.musses.eu/GettingStarted/FinalSite/musses-g14mart.htm και μου είπαν οτι τα δίνουν 0,60/τεμάχιο χωρίς περιορισμό !!!!!!!!!!!! παραγγέλνεις όσα θέλεις. Τώρα 0,10 € δεν είναι τίποτα ..πώς σου φαίνεται ???

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...