Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπλε γλειφιντζουρια κανεις?


vera

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 374
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχα ρωτήσει στο ζαχαροπλαστείο ΤΖΙΒΕΛΕΚΑΣ και έχουν τα απλά μάρτζιπαν (όχι φατσούλες) 17 ευρώ το κιλό. Στο κιλό έχει 30 τεμάχια. Δηλαδή 0,56 ευρω το τεμάχιο.

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε αλλα ολη η φαση ειναι στις φατσουλες..........αλλιως δεν λεει......εγω δεν τρελλαθηκα κιολαςοταν δοκιμασα αλλα φαντασου τετοια φατσα τυλιγμενη σε διαφανες χαρτι με σμαρτις μεσα και δεμενες κορδελες..........αφασια!!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λουλου αν θες μονοχρωμα χωνακια εχει σε πολλα μαγαζια....στο ατλας πακετο, ελξις, solution pack κι αλλου.......

 

Εμενα μου αρεσουν ομως αυτα με το ονομα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Akoma kalytera μαζι!!!! :wink:

 

Για χωνακια δεν ρωτησα γιατι θα τα φτιαξω εγω.......γραφεις το ονομα με γραφη mistral και τα τυπωνεις στο χρωμα που θες.......ετσι εκανα και τα προσκλητηρια..........σιγουρα ειναι τουλαχιστον 2 μισι ευρω στο μαγαζι........

Πηρα ηδη χαρτι αφης για μεσα και θα κανω 2 τρυπες με περφορατερ και θα τα δεσω μς σχοινι η κορδελα.........μεσα θα βαλω βοτσαλα κουφετα καισως σμαρτις.........πηρα τελικα το ψαθινο καραβι-καλαθι απο το newman χθες , 17 ευρω, και θα τα βαλω μεσα εκει, ενω θα στολισω τα ιστια του καραβιου με χρωματιστες κορδελες.,......

 

Που θα βαλεις εσυ τα χωνακια?........αν θες εχει στον μπαρκα κατι σαν τα ξυλινα λευκα κουτια που βλεπεις στο σαιτ........

 

Οποτε θες παραγγελνουμε........εγω θα αρχισω παλι τις βολτες μετα την πρωτομαγια που θα ερθουν τα νεα σχεδια.......αν θες κανονιζουμε μαζι και βολτα στον μπαρκα......θα ξαναπαω οπωσδηποτε......

 

τι μπομπονιερες θα εχεις?

 

το θέμα μου είναι ο μικρός πρίγκηπας

τα χρώματά μου θα είναι τυρκουάζ και λαχανί

 

όσον αφορά τις μπομπονιέρες δεν έχω καταλήξει ακόμα... :roll:

έχω διάφορες ιδέες στο μυαλό μου, που δεν ξέρω τι να διαλέξω και τι να αφήσω... :)

οπότε αποφάσισα να κάνω διαφορετικές μπομπονιέρες για τις γυναίκες , τους άντρες και τα παιδιά ...

οι οποίες όμως θα έχουν ένα κοινό στοιχείο...αυτή την μεταλλική φατσούλα του πρίγκηπα

http://www.an-agapas.gr/f1l3s/product_images/BO080.jpg

την οποία έχω ήδη παραγγείλει.

......τώρα το τι ακριβώς θα κάνω θα το δω μετά το Πάσχα.

 

τα χωνάκια θα τα βάλω στο welcome table

ώστε να μπορούν τα παιδάκια να τα γεμίζουν με τα διάφορα που θα έχει επάνω το τραπέζι

συγκεκριμένα μου ζήτησε ο γιος μου να σερβίρει τους φίλους του και συμφώνησα ( ο Θεός βοηθός) :D

 

τώρα πως θα τα έχω στο τραπέζι δεν το έχω σκεφτεί...

θα κοιτάξω και στον Μπάρκα που μου είπες

μπορούμε να το κανονίσουμε να πάμε μαζί όπως είπες... :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λουλου αν θες μονοχρωμα χωνακια εχει σε πολλα μαγαζια....στο ατλας πακετο, ελξις, solution pack κι αλλου.......

 

Εμενα μου αρεσουν ομως αυτα με το ονομα......

ευχαριστώ vera

κι εμένα αυτά με το όνομα μου αρέσουν...αλλά εάν είναι πολύ πιο φθηνά τα μονόχρωμα δεν θα πω όχι...άλλωστε δεν τα θέλω για μπομπονιέρα...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Α αυτα τα μαγαζια ειναι η χαρα του παιδιου.......τι λεφτα εχω σκασει δεν λεγεται!!! Ευχομαι να τα χρησιμοποιησω!!!!!

 

σΤΑ ΧΩΝΙΑ μπορεις να βαλεις και μανταλακια με παιχνιδια......

 

Στο mytree της λεκκα εχει ενα καβαλετο για welcome με τον μικρο πριγκηπα ζωγραφισμενο.........αν πιανει το χερι σου η του γιου σου ειναι ευκολο να γινει!!!!!

 

Η νεα μοδα στις μπομπονιερες ειναι τα γουρια με τα κουφετα να σερνονται,....περιπου οπως η δικια μου δλδ.........σκεψου το μενταγιον που μου δειξες να σερνονται γουρια πισω του μαζι με κουφετα......

 

Παντως με τα διαφορετικα σχεδια υπαρχει ο κινδυνος να σου παιρνουν απο 2-3 μερικοι........να χεις καποιον κερβερο στο μοιρασμα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

 

1.50 παει το τεμαχιο σκετο........με στολισμα και κουφετα θα χει τουλαχιστον 2 μισι......αλλα καλλιστα το φτιαχνεις μονη...οπως θα κανουμε κι εμεις.........θα ψαξω να βρω χρωματιστα κουβαδακια (οποια βρει μας ενημερωνει) μεσα θα βαλουμε χαρτια αφης (απο newman 2 euro, γραφω διευθυνσεις στα λινκς) και θα δεσουμε κορδεελες χρωματιστες στα γλειφιντζουρια.....(πηρα ενα σωρο απο αφους μαμμωνα, 2 ευρω τα 100μ)

 

χρωματιστά κουβαδάκια σε διάφορα μεγέθη είδα προχθές στην agrinvest

στην Αγία Παρασκευή

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Η νεα μοδα στις μπομπονιερες ειναι τα γουρια με τα κουφετα να σερνονται,....περιπου οπως η δικια μου δλδ.........σκεψου το μενταγιον που μου δειξες να σερνονται γουρια πισω του μαζι με κουφετα.....

 

 

τις αντρικές μπομπονιέρες έτσι κάπως τις έχω στο μυαλό μου :D

 

και τις γυναικείες με τυρκουάζ δερμάτινο κορδόνι για τον λαιμό μαζί με κάποιο ματάκι ασημένιο τυρκουάζ

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω υποψην να παω στην ανθεων........εχει κι εκει καταστημα........τιμες

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Α αυτα τα μαγαζια ειναι η χαρα του παιδιου.......τι λεφτα εχω σκασει δεν λεγεται!!! Ευχομαι να τα χρησιμοποιησω!!!!!

 

σΤΑ ΧΩΝΙΑ μπορεις να βαλεις και μανταλακια με παιχνιδια......

 

Στο mytree της λεκκα εχει ενα καβαλετο για welcome με τον μικρο πριγκηπα ζωγραφισμενο.........αν πιανει το χερι σου η του γιου σου ειναι ευκολο να γινει!!!!!

 

τρελάθηκα με το καβαλέτο που μου είπες τώρα !!!...θα πάω να το δω

 

σκεφτόμουνα για καλωσόρισμα καβαλέτο από μπαλόνια...

 

 

στις μπομπονιέρες θα έχω κέρβερο :D άλλωστε δεν θα μείνει κανένας παραπονεμένος...οι περισσότεροι είναι οικογένειες τεσσάρων ατόμων οπότε θα έχουν απ'όλα τα είδη

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Α αυτα τα μαγαζια ειναι η χαρα του παιδιου.......τι λεφτα εχω σκασει δεν λεγεται!!! Ευχομαι να τα χρησιμοποιησω!!!!!

 

σΤΑ ΧΩΝΙΑ μπορεις να βαλεις και μανταλακια με παιχνιδια......

 

Στο mytree της λεκκα εχει ενα καβαλετο για welcome με τον μικρο πριγκηπα ζωγραφισμενο.........αν πιανει το χερι σου η του γιου σου ειναι ευκολο να γινει!!!!!

 

τρελάθηκα με το καβαλέτο που μου είπες τώρα !!!...θα πάω να το δω

 

σκεφτόμουνα για καλωσόρισμα καβαλέτο από μπαλόνια...

 

 

 

στις μπομπονιέρες θα έχω κέρβερο :D άλλωστε δεν θα μείνει κανένας παραπονεμένος...οι περισσότεροι είναι οικογένειες τεσσάρων ατόμων οπότε θα έχουν απ'όλα τα είδη

 

 

 

:):):):)

...να σας πω μια ιδέα τώρα που αναφέρατε το καβαλέτο για την είδοδο ? εγώ θα το κάνω σίγουρα..εκεί που έχω κλείσει φωτογράφο-βίντεο θα μου βάλουν στην είσοδο σε σταντ ολόσωμη μεγάλη φωτογραφία του μικρού μου που θα γράφει στο πάνω μέρος "Καλως ήλθατε στην βάπτισή μου" και κάτω το όνομά του. Είναι αρκετά εντυπωσιακό....ξεφυλίστε το ψηφιακό άλμπουμ (αυτό θα φτιιάξω) http://www.one-weddings.com/gr/babtism_album1.htm και θα το δείτε σε κάποια σελίδα αριστερά...

line_line_b_beg_40_time_1183867200_text_6f20e8e1edeffdebe7f220eceff520e5dfede1e920.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και αν ειναι ακριβα, φτιαξε μια ωραια εκτυπωση και βαλε την στο καβαλετο........και δεσε τα μπαλονια!!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera-------19 Ιουλιου----------20-25 τεμαχια

loulou---------15 Ιουνίου

mohitaki

melina

 

 

 

γραψτε και οι υπολοιπες ημερομηνιες και περιπου τεμαχια.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

αΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ωραιες ιδεες κοριτσια......

 

Δειτε και το εκπληκτικο καραβι!!!!

 

http://www.efismoments.gr/

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

:):):):)

...να σας πω μια ιδέα τώρα που αναφέρατε το καβαλέτο για την είδοδο ? εγώ θα το κάνω σίγουρα..εκεί που έχω κλείσει φωτογράφο-βίντεο θα μου βάλουν στην είσοδο σε σταντ ολόσωμη μεγάλη φωτογραφία του μικρού μου που θα γράφει στο πάνω μέρος "Καλως ήλθατε στην βάπτισή μου" και κάτω το όνομά του. Είναι αρκετά εντυπωσιακό....ξεφυλίστε το ψηφιακό άλμπουμ (αυτό θα φτιιάξω) http://www.one-weddings.com/gr/babtism_album1.htm και θα το δείτε σε κάποια σελίδα αριστερά...

 

πολύ ωραία η ιδέα σου zannet!!!......μπορεί να κάνω και συνδυασμό :roll:

 

μου αρέσει πολύ η ιδέα της φωτό του παιδιού γενικότερα...

στην βάπτιση του πρώτου μου γιου (το 2002) είχα φτιάξει ευχαριστήρια με την φωτογραφία του και είχαν τρελαθεί όλοι...ακόμη μου το λένε!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μοχιτακι για να μη ξεχνιομαστε κανε κοπυ πειστ το ποστακι με τα νικ-τεμαχια-ημερομηνιες.........

 

Αν τυχον μαζευτουμε πολλες μπορουμε να μοιρασουμε τις παραγγελιες αναλογως του ποτε ειναι η βαφτιση.....

 

Που ειναι ο καραβαρβερης και ποσο τα πληρωσες?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera-------19 Ιουλιου----------20-25 τεμαχια

loulou---------15 Ιουνίου------60 τεμάχια min

mohitaki-------30 Αυγουστου--------60 τεμαχια

melina

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...