Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Ποσο ενημερωμενες πολιτικα ειστε?

Recommended Posts

Μην γελασετε...

Τελευταια με ολα οσα συμβαινουν εχω αρχισει να νοιωθω οτι δεν ξερω κανεναν και τιποτα οσον αφορα τους πολιτικους αυτης της χωρας.:oops:

Συζητανε στην δουλεια πχ πηρε αυτος για παραγγελια (αγνωστος σε μενα :lol: ) ο οποιος τελικα ειναι βουλευτης.

Ο αλλος υπουργος, πρωην υπουργος, απο εδω απο εκει και εγω με το βλεμα της αγελαδας να λεω "ποιοι ειναι αυτοι ρε παιδια?"

Δεν ειχα ποτε μου μια πολιτικη τοποθετηση. Ακουγα, εκρινα, και συνηθως πηγαινα φυσιογνωμικα. Δεν με ενδιεφερε ποιος ελεγε κατι αλλα αν συμφωνουσα με αυτο που ελεγε εκεινη την στιγμη.

Εχω συμπαθησει απο Αλαβανο μεχρι Παπανδρεου . Τον Τσιπρα πχ δεν τον συμπαθησα οποτε δεν τιθετε θεμα του ποιον εκπροσωπει ο καθε ενας για να μου κατσει καλα.

Προσφατα εμαθα και ποια ειναι η Χρυση Αυγη :oops: (μιλαμε για μεγαλο χαλι προφανως γιατι ολοι την ηξεραν)

Στην ουσια υπαρχουν 5-10 (και πολλους λεω) ανθρωποι οι οποιοι ειναι σε τελειως διαφορετικες παραταξεις , με τελειως διαφορετικη ιδιοτητα που ξερω και συμπαθω ή αντιπαθω και απο εκει και περα... το χαος.:?

Ομολογω οτι δεν ειναι κατι να καμαρωνω το ολο θεμα αλλα θα ηθελα να ξερω ... ειμαι μονο εγω?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Διαφημίσεις

Οχι ειμαι και εγω με την διαφορα ουτε ουτε τους 3ερω ουτε συμπα8ω κανεναν τους. Μα ΚΑΝΕΝΑΝ ομως. Σκεφτομενη ΤΙ παιρνουν και ΤΙ κανουν......τι παιρνω και τι κανω......8ελω να πανε να ψωφισουν ΟΛΟΙ.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Ούτε να τους ξέρω θέλω ούτε να με ξέρουν....

Αρνούμαι να ενημερωθώ και εκνευριστηκα χτες στη δουλειά όταν ο συναδελφος ήθελε να πείσει τους υπόλοιπους ότι ο Παπανδρέου μιλάει καλύτερα αγγλικά από τον Καραμανλή, έφτιαξε την εικόνα της χώρας στο εξωτερικό .....

Μου ήρθε να τον χαστουκίσω και μετά να ξ@ρ@σω.... Πρόλαβα και βγήκα από το γραφείο με τη σκέψη πως υπάρχει ακόμη άνθρωπος που ασχολείται με τα κομματικά;:?::?::?::?:

Οχι ειμαι και εγω με την διαφορα ουτε ουτε τους 3ερω ουτε συμπα8ω κανεναν τους. Μα ΚΑΝΕΝΑΝ ομως. Σκεφτομενη ΤΙ παιρνουν και ΤΙ κανουν......τι παιρνω και τι κανω......8ελω να πανε να ψωφισουν ΟΛΟΙ.......

Αρνούμαι να ενημερωθώ και εκνευριστηκα χτες στη δουλειά όταν ο συναδελφος ήθελε να πείσει τους υπόλοιπους ότι ο Παπανδρέου μιλάει καλύτερα αγγλικά από τον Καραμανλή, έφτιαξε την εικόνα της χώρας στο εξωτερικό .....

Μου ήρθε να τον χαστουκίσω και μετά να ξ@ρ@σω.... Πρόλαβα και βγήκα από το γραφείο με τη σκέψη πως υπάρχει ακόμη άνθρωπος που ασχολείται με τα κομματικά;:?::?::?::?:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας κορίτσια......

να πανε να ψωφήσουν μήπως και σωθούμε εμεις......

ναι αυτο μας μάρανε πες του.......το τι μιλάει καλυτερα αγγλικα....

μη χ@$#ω......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άλλο τι θ ακούσουμε!Γι αυτό ποτέ δε θα πάμε μπροστά!Γιατί υπάρχουν τέτοια μυαλά!

Εγώ έχω και τη θεία της ξαδέρφης μου από το άλλο της σόι, τρελλό κομματόσκυλο, η οποία κατέθεσε στο λογαριασμό του κράτους 500?:shock:

χμ...ξέχασα να σας πω να πάρετε δίπλα σας ένα νεράκι μη σας έρθει συγκοπή!

Ούτε 5 λεπτά δεν τους δίνωτους αλ!@#τες!

Εγώ έχω πολιτική άποψη,χρόνια διάβαζα εφημερίδες την Κυριακή (εδώ και 2 χρόνια σταμάτησα λόγω χρόνου).Δε γνωρίζω τον κάθε βουλευτή ή υπουργό χωριστά, τους περισσότερους μάλλον δεν τους ξέρω.Αλλά έχω άποψη και ψηφίζω συνειδητά.

Djccp2.png

67KIp2.png

Διαφημίσεις

δεν εισαι η μονη elenik αλλα εγω προσωπικα ,απαξιω να ασχοληθω κιολας ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα τα τελευταια χρονια... παντα ψηφιζω αλλα παντα οποιο μικρο κομμα μου κατσει καλα στο ματι με την λογικη να υπαρχει αντιπολιτευση....

Καλα κατσε γιατι θα τρελλαθω τωρα!!!! πηγε και κατεθεσε 500 ευρω στο ξεφτηλισμενο λογαριοασμο που φτια3ανε οι ξεφτηλες αντι να παει να τα δωσει σε μια φτωχια οικογενεια , σε ενα ορφανοτροφειο ή να παει στην Εκκλησια και να δει ποιος εχει αναγκη ??? Να γιατι η Ελλαδα δεν παει ποτε μπροστα και ουτε προκειτε , γιατι ολοι ασχολουνται με τα κομματα , δεν κανει κανεις τιποτα να σωσει την κατασταση αρχιζοντας απο το σπιτι του και ολοι μα ολοι καθονται και προσκινουνε πολιτικαριους . Καλα να παθουμε λεω εγω .

QRyOp2.png

Καλα κατσε γιατι θα τρελλαθω τωρα!!!! πηγε και κατεθεσε 500 ευρω στο ξεφτηλισμενο λογαριοασμο που φτια3ανε οι ξεφτηλες αντι να παει να τα δωσει σε μια φτωχια οικογενεια , σε ενα ορφανοτροφειο ή να παει στην Εκκλησια και να δει ποιος εχει αναγκη ??? Να γιατι η Ελλαδα δεν παει ποτε μπροστα και ουτε προκειτε , γιατι ολοι ασχολουνται με τα κομματα , δεν κανει κανεις τιποτα να σωσει την κατασταση αρχιζοντας απο το σπιτι του και ολοι μα ολοι καθονται και προσκινουνε πολιτικαριους . Καλα να παθουμε λεω εγω .

oh yes!:mrgreen:

Κι εγώ όταν το άκουσα κόντεψα να λιποθυμήσω!

Συμφωνώ σε όσα λες!

Djccp2.png

67KIp2.png

Ούτε εγώ τους ξέρω.Δεν μου αρέσουν αυτά τα μαθήματα :mrgreen: Ξέρω λίγους και καλούς,το αν συμφωνώ ή όχι μαζί τους είναι μια άλλη πικρή ιστορία!Προσπαθώ να παρακολουθώ τα πολιτικά γεγονότα λανθασμένα μέσω της tv.

Όσο δεν με ενοχλούν και κυρίως δεν με κλέβουν δεν έχω πρόβλημα μαζί τους.Αλλά όχι να δώσω και το πεντακοσαράκι μου για να σωθεί η χώρα.Ας δώσουν εκείνοι από μια βίλλα :)

tta4bed.aspx

Αλλά όχι να δώσω και το πεντακοσαράκι μου για να σωθεί η χώρα.Ας δώσουν εκείνοι από μια βίλλα :)

Εγω δεν δινω ουτε cent.....ας παει για φουντο η χωρα. Προτημω να τα πουλησω ολα και να τα μαζεψω και να φυγω για αλλες χωρες.....αει στο διαολο που 8α τους πληρωσω και απο πανω οικιο8ελως.....δεν φτανει που μονο τον αερα μου δεν μου χρεωνουν......ΖΩΑ (οχι τι φταινε τα ζωα......)......ΚΑ8ΑΡΜΑΤΑ!:evil::evil::evil::evil:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Διαφημίσεις

Πως μπορείς να είσαι ενημερωμένος όταν τα ΜΜΕ είναι πληρωμένα και σε κατευθύνουν αναλόγως; καλύτερα να κλείνεις την τηλεόραση και να πράττεις ανάλογα με το πως επηρεάζεται η δική σου ζωή και των γύρω σου απο το εκάστοτε κόμμα. Υπάρχει τέτοια σαπίλα σε ΟΛΟ το πολιτικό μας σύστημα που θα έπρεπε να τους λιθοβολήσουν στο Σύνταγμα για παραδειγματισμό!....γιατί το θεωρώ έγκλημα να φτάνεις χιλιάδες ανθρώπους, ηλικιωμένους και μανούλες με μωρά στο να μην έχουν να φάνε, να μην έχουν ηλεκτρικο και θέρμανση...και πόσα ακόμα

Θα αρχίσει η χρέωση ΚΑΙ του αέρα.Πληρώνουμε και έχουμε μηδέν παροχές (συγκριτικά με τις υπόλοιπες ευρωπαικές χώρες!).Όχι να καταθέσω και στον εθνικό λογαριασμό.Προτιμώ να τα φάω πασατέμπο!

tta4bed.aspx

Ελπίζω Elenik να μην ήταν αφορμή ο Αδριανόπουλος για αυτό τόπικ:?

Δεν μπορώ να πω ότι έχω πλήρη ενημέρωση

διαβάζω διασταυρώνω ειδήσεις γνωρίζω αρκετά από πρόσωπα και γεγονότα

βοηθάει και το γεγονός ότι έχω μία αρκετά καλή μνήμη.

Κομματικά απέχω αλλά πολιτικά το θεωρώ αδιανόητο.

Μην ξεχνάμε ότι σύμφωνα με τον Αριστοτέλη ο άνθρωπος είναι πολιτικό ον.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Εμένα πάλι σε ό,τι αφορά τους πολιτικούς με εκφράζει η υπογραφή της Sam

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Διαφημίσεις

Μπαινω κι εγω στη λιστα!!! Εχω βαρεθει τη κοροιδια ολων, τους σιχαινομαι ολους... πλεον για μενα δεν ειναι κανενας συμπαθητικος. Ολοι μας πανε ολο και πιο κατω. Απορω με τους πορωμενους που ακομα και στις επομενεε εκλογες θα βγαλουν καποιον απο τους δυο.

Δυστυχως ειμαστε βλακες και υπευθυνοι της σημερινης μας καταστασης..

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άλλο τι θ ακούσουμε!Γι αυτό ποτέ δε θα πάμε μπροστά!Γιατί υπάρχουν τέτοια μυαλά!

Εγώ έχω και τη θεία της ξαδέρφης μου από το άλλο της σόι, τρελλό κομματόσκυλο, η οποία κατέθεσε στο λογαριασμό του κράτους 500?:shock:

χμ...ξέχασα να σας πω να πάρετε δίπλα σας ένα νεράκι μη σας έρθει συγκοπή!

Ούτε 5 λεπτά δεν τους δίνωτους αλ!@#τες!

Εγώ έχω πολιτική άποψη,χρόνια διάβαζα εφημερίδες την Κυριακή (εδώ και 2 χρόνια σταμάτησα λόγω χρόνου).Δε γνωρίζω τον κάθε βουλευτή ή υπουργό χωριστά, τους περισσότερους μάλλον δεν τους ξέρω.Αλλά έχω άποψη και ψηφίζω συνειδητά.

Τρελλανε με..... θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!!!

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

Ωραίο θεματάκι!

Δηλώνω παντελώς άσχετη με τα πολιτικά, δυσκολεύτηκα πολύ στα ΤΕΙ με τα μαθήματα που είχαν να κάνουν με τέτοια θέματα (και δυστυχώς ήταν πολλά, γι' αυτό δε μου άρεσε και δεν τα πήγα και καλά) και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι εκνευρίζομαι με τα ''θα'' τους!

Δυστυχώς, αυτό που διαπιστώνω είναι ότι όλο και κάποιον από δαύτους πρέπει να έχεις γνωστό/φίλο/συγγενή για να μπορέσεις να κάνεις τη δουλειά σου (και ας εννοείται ότι αξίζεις/δικαιάσαι), όπως π.χ. μετάθεση ή να βάλεις το παιδί στον παιδικό κτλ κτλ κτλ...μην ανοίξω κατάλογο!:rolleyes:

4BMSp3.pngzHf1p3.png

καποτε ημουνα πολυ ενημερωμενη......

μετα καταλαβα οτι δε με εκφράζει κανείς τους.....

σημερα απέχω συνειδητά.....

η πολιτική μου στάση είναι αποχή!!!!! και δεν ψηφίζω!!!! μόνο μια φορά έχω ψηφίσει.....

όταν ακόμα δούλευα σερβιτόρα, στο εστιατόριο που δουλευα ταιζαμε συχνα το Γιωργακη (Παπανδρέου).... όλοι έπεφταν πάνω του και γλειφανε.... κι ήταν τόσο αηδιαστικός ο τρόπος τους......

ενα βράδυ ο υπεύθυνος μας (αρχιγλειφταρος) μου λέει "πήγαινε μια light στη κυρία Παπανδρέου".... (χωρίς να ακούει κανείς, έστω για να κρατήσει τα προσχήματα....

και στραβώνω.... δε γουστάρω να βαράω προσοχές στους "κύριους"

και του λέω "όχι δε πάω... αν θες να παω μια light στο 14 (τραπέζι τους) πολύ ευχαρίστως να τη πάω.... αλλιώς θα αποκαλούμε όλους τους πελάτες με τα ονοματά τους...." και δε πήγα ποτέ.....

λες κι όλοι αυτοί είναι κάποιοι..... λες κι εγώ πρέπει να τους βλέπω και να αισθάνομαι περήφανη και υποχρεωμένη απένατι τους....

κλέφτες είναι μόνο....

η πολιτική μου στάση είναι αποχή!!!!! και δεν ψηφίζω!!!! μόνο μια φορά έχω ψηφίσει.....

όταν ακόμα δούλευα σερβιτόρα, στο εστιατόριο που δουλευα ταιζαμε συχνα το Γιωργακη (Παπανδρέου).... όλοι έπεφταν πάνω του και γλειφανε.... κι ήταν τόσο αηδιαστικός ο τρόπος τους......

ενα βράδυ ο υπεύθυνος μας (αρχιγλειφταρος) μου λέει "πήγαινε μια light στη κυρία Παπανδρέου".... (χωρίς να ακούει κανείς, έστω για να κρατήσει τα προσχήματα....

και του λέω "όχι δε πάω... αν θες να παω μια light στο 14 (τραπέζι τους) πολύ ευχαρίστως να τη πάω.... αλλιώς θα αποκαλούμε όλους τους πελάτες με τα ονοματά τους...." και δε πήγα ποτέ.....

λες κι όλοι αυτοί είναι κάποιοι..... λες κι εγώ πρέπει να τους βλέπω και να αισθάνομαι περήφανη και υποχρεωμένη απένατι τους....

κλέφτες είναι μόνο....

Σωστη σωστη σωστη και μπραβο σου .Ολοι μα ολοι τους ειναι ιδιοι κανεις δεν α3ιζει ουτε την ψηφο μας ουτε την προσοχη μας .

QRyOp2.png

Είμαι τόσο ενημερωμένη πολιτικά όσο να ρίξω μια ωραία μούτζα σε όλους δαύτους (πράσινους, μπλε, κόκκινους, εμπριμέ κ.λοιπούς πολύχρωμους) και να ασχοληθώ μόνο με το παιδί μου και το σπίτι μου.

κλέφτες είναι μόνο....

Σωστότατη!!!! Συμφωνώ και επαυξάνω, και εγώ 2 φορές έχω ψηφίσει και είμαι πια 38!

πωπω κι εγω ασχετη! δε βλεπω και καθολου τηλεοραση , με πηρανε προχτες για μια δημοσκοπηση για τις δημοτικες εκλογες ολο δεν ξερω δεν απαντω έλεγα...ρομπα..εννοειται οτι δε αξιζουν μια οι τυποι και οτι πιστευω οτι αν δεν εισαι πουλημενο τομαρι,γλυφτρωνι και εντελως του συστηματος ή γιος / κορη καποιου δε γινεται να αναρριχηθεις στηγ πολιτικη:evil:παρολαυτα και επειδη το μη χειρον βελτιστον καλο θα ταν να μαθω 5 πραγματα και τουλαχιστον τωρα στις δημοτικες να κανω μια πιο συνειδητη επιλογη,εστω εναν λιγοτερο μπλιαχ απο τους αλλους...:?

Κάποτε διάβαζα εφημερίδες, τις έκοψα. Κάποτε, έβλεπα τηλεόραση, την έκοψα (σχεδόν). Ψάχνω όμως στο διαδίκτυο πάρα πολύ. Και κυρίως ακούω και συνομιλώ με ανθρώπους, δίνοντας μεγαλύτερη σημασία στους τρελλούς του χωριού... Αυτοί (συνήθως) λένε και τις μεγαλύτερες αλήθειες!

Υ.Γ. Ψηφίζω συνειδητά και κατά βούλησιν...