Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

παρε αδειουλα και ξεκουρασου!!!! και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να εχουμε το πολυποθητο αποτελεσμα!!!!!!!!!!!!!! ναι μεν απασχολεις το μυαλο σου αλλα εγω θα φροντισω εκεινη τη περιοδο να το απασχολώ με κανα σινεμαδακι, κανενα καφε! οχι τη δουλεια!!! :) :) :)

 

Μα... το έχουμε ήδη! Είμαι 5 εβδομάδων. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι μεγάλη κούραση, έχεις δίκιο. Σήμερα ειδικά εξαντλήθηκα. Θα πάρω άδεια το συντομότερο. Απλά δεν ήθελα να κάθομαι σπίτι μέχρι να κάνω τη χοριακή, ήταν καλύτερο που απασχολούσα το μυαλό μου με τη δουλειά.

καλε τώρα ειδα οτι εχεις θετικη χοριακη!!!!!!!!!!!! πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!!!!! μπραβοοοοοοοοοοο!!!!!! πολυ χαρηκα και στα δικα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Μα... το έχουμε ήδη! Είμαι 5 εβδομάδων. :lol:

τελεια!!!!!!! πω πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το εγραψες εδω και το ειδα τυχαια αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι υπεροχο συναισθημα!! ευχομαι να το βιωσουμε και εμεις συντομα!!!!!!!!!! εκανες με κατεψυγμενα θυμησε μου!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

τελεια!!!!!!! πω πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν το εγραψες εδω και το ειδα τυχαια αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι υπεροχο συναισθημα!! ευχομαι να το βιωσουμε και εμεις συντομα!!!!!!!!!! εκανες με κατεψυγμενα θυμησε μου!!!!!!!!!

 

Όχι, φρέσκα βάλαμε, αλλά έχω και 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, φρέσκα βάλαμε, αλλά έχω και 2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη.

α μια χαρα! αλλα γιατι εκανες παλι ενεσεις διεγερσης αφου ειχες κατεψυγμενα??? σου ειπαν μηοως πως τα κατεψυγμενα έχουν λιγότερες πιθανότητες??

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α μια χαρα! αλλα γιατι εκανες παλι ενεσεις διεγερσης αφου ειχες κατεψυγμενα??? σου ειπαν μηοως πως τα κατεψυγμενα έχουν λιγότερες πιθανότητες??

 

Τώρα καταψύξαμε, δεν είχαμε από πριν. Στην πρώτη εξωσωματική, είχα μόνο 5 ωάρια, που έδωσαν 3 καλά έμβρυα, αλλά δεν εμφυτεύτηκε κανένα. Τη δεύτερη είχα καλύτερη αυγουλοπαραγωγή κι έτσι κρατήσαμε βλαστοκύστες για αδερφάκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταψύξαμε, δεν είχαμε από πριν. Στην πρώτη εξωσωματική, είχα μόνο 5 ωάρια, που έδωσαν 3 καλά έμβρυα, αλλά δεν εμφυτεύτηκε κανένα. Τη δεύτερη είχα καλύτερη αυγουλοπαραγωγή κι έτσι κρατήσαμε βλαστοκύστες για αδερφάκι. ;)

καταλαβα!!!!!!!!!!!!!!! με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!!!!!!! και εγω μετα απο μια βιοχημικη πριν 3 μηνες τρεμω στη ιδεα ενος αρνητικου αποτελεσματος αλλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι!! για να δουμε!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

ευχαριστω πολυ και σε ολα τα κοριτσια που θελουν τόσο πολυ να γινουν μανουλες!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κάνε ότι σου είπε. υπάρχει περίπτωση να σου δείξει πολύ χαμηλά & να απογοητευτείς άδικα ενώ θα είσαι σίγουρα! κάνε μια μέρα υπομονή-από ότι ξέρω κάθε μέρα είναι σημνατική στην αρχή για να είσαι σίγουρη!

 

 

κι εγω θα σου ελεγα να πας την ημερα που σου ειπαν....κανε λιγο ακομη υπομονη και το ονειρο σου θα βγει αληθινο....αλλωστε εμεινε μια βδομαδα ακομη χαλαρωσε χαιδεψε την κοιλιτσα σου και μιλα στα εμβρυακια σου!!!:D

 

Χμμ καλά! Μπορεί έτσι να κάνω, μια εβδομάδα έμεινε!

Vasiliki είχες καθολου συμπτώματα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι μεγάλη κούραση, έχεις δίκιο. Σήμερα ειδικά εξαντλήθηκα. Θα πάρω άδεια το συντομότερο. Απλά δεν ήθελα να κάθομαι σπίτι μέχρι να κάνω τη χοριακή, ήταν καλύτερο που απασχολούσα το μυαλό μου με τη δουλειά.

 

Πάρε άδεια καλέ αν μπορείς! Θα κάνεις και ένα καλό σε μια αναπληρώτρια....Ασε που τώρα που κόβουν και τους μισθούς να γλιτώσεις κανα καύσιμο..

Και για να μην παρεξηγηθώ, στη δουλειά μου είμαι πολύ ευσυνείδητη, αλλά τώρα που έιναι για εγκυμοσύνη και μάλιστα με δυσκολίες, μην το συζητάς καθόλου. Λες και για οτι καλό έχεις κάνει έχεις ακούσει κανα μπράβο??

Link to comment
Share on other sites

 

Χμμ καλά! Μπορεί έτσι να κάνω, μια εβδομάδα έμεινε!

Vasiliki είχες καθολου συμπτώματα??

 

εννοεις πριν κανω την χοριακη?ειχα πονακια περιοδου και πρηστηκε πολυ το στηθος αλλα μια μερα πριν κανω την χοριακη ξεπρηστηκε και οι πονοι εγιναν πιο εντονοι αφου ειπα πως μαλλον θα μου ρθει η περιοδος....αλλα τελικα δεν ηρθε..:D και το μονο διαφορετικο ηταν πως ειχα παει στο σουπερ ενω περιμενα να περασουν οι μερες για να κανω την χοριακη και μ'ενοχλουσαν πολυ οι μυρωδιες.....αλλα μην κολλας σε αυτα πολλες φορες καποια ειναι και απο τα φαρμακα και αλλωστε καθε κοπελα το ζει διαφορετικα.....

Link to comment
Share on other sites

 

εννοεις πριν κανω την χοριακη?ειχα πονακια περιοδου και πρηστηκε πολυ το στηθος αλλα μια μερα πριν κανω την χοριακη ξεπρηστηκε και οι πονοι εγιναν πιο εντονοι αφου ειπα πως μαλλον θα μου ρθει η περιοδος....αλλα τελικα δεν ηρθε..:D και το μονο διαφορετικο ηταν πως ειχα παει στο σουπερ ενω περιμενα να περασουν οι μερες για να κανω την χοριακη και μ'ενοχλουσαν πολυ οι μυρωδιες.....αλλα μην κολλας σε αυτα πολλες φορες καποια ειναι και απο τα φαρμακα και αλλωστε καθε κοπελα το ζει διαφορετικα.....

 

Είχα πει απ την αρχή να μην ψάχνω για συμπτώματα γιατί η κάθε περίπτωση έιναι διαφορετική. Και ευτυχώς το στήθος πρήστηκε μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά γιατί ΄τωρα θα ήμουν σε πελάγη ευτυχίας:lol: Απλά ως τ'ωρα δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα πει απ την αρχή να μην ψάχνω για συμπτώματα γιατί η κάθε περίπτωση έιναι διαφορετική. Και ευτυχώς το στήθος πρήστηκε μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά γιατί ΄τωρα θα ήμουν σε πελάγη ευτυχίας:lol: Απλά ως τ'ωρα δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα...

gemini μου εγω που ειχα θετικο αποτελεσμα την πρώτη φορα ασχετα με την καταληξη, το μονο που ειχα ηταν μια ελαφρα ενοχληση στο στηθος και αυτη επειδη το πιεζα συνεχεια τιποτα αλλο!!!!!δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συμπτωματα!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα πει απ την αρχή να μην ψάχνω για συμπτώματα γιατί η κάθε περίπτωση έιναι διαφορετική. Και ευτυχώς το στήθος πρήστηκε μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά γιατί ΄τωρα θα ήμουν σε πελάγη ευτυχίας:lol: Απλά ως τ'ωρα δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα...

 

δεν ειναι απαραιτητο να αισθανεσαι κατι αλλωστε φταινε και τα φαρμακα οπως σου ειπα μην μπεις σε αυτο το τρυπακι κανε υπομονη χαλαρωσε και να σκεφτεσαι θετικα....η ψυχολογια ειναι το παν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gemini!!! πως παει η ξαπλα?? σηκωνεσαι καθολου!! ποια μερα πας για χοριακη!!!!

vivoula εσυ τι νεα απο το γιατρό!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

gemini!!! πως παει η ξαπλα?? σηκωνεσαι καθολου!! ποια μερα πας για χοριακη!!!!

vivoula εσυ τι νεα απο το γιατρό!!

 

Καλά πάει αλλά εχω αρχίσει να ψιλοβαριέμαι! Τι να κάνουμε, 6 μέρες μέινανε. Μαλλον Δευτέρα πάω για χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια... εγω βρισκομαι αυτη την στιγμη, στην προετοιμασια της μητρας, γιατι εχω δυο κατεψυγμενες βλαστοκυστες. την κυριακη αδιαθετησα και σημερα που ειναι η τριτη μερα της περιοδου μου, αρχισα ενα κατεβατω φαρμακα. παιρνω cyclacur, folicine, clexan, kai estragest...α και βιταμινη ε...

 

την τριτη μερα δηλαδη σημερα μου εγραψε ο γιατρος να κανω δυο αναλυσεις την fsh, και προλακτινη... η fsh ειναι αρκετα καλη γυρω στο 6, ομως η προλακτινη μου ειναι λιγο ανεβασμενη, απο 25 που ειναι το οριο, εχω 44... η αληθεια δεν μιλησα ακομα με τον γιατρο, θα περιμενω και αν δεν με παρει μεχρι το απογευμα θα τον παρω να τον ρωτησω...

 

τι λετε ρε κοριτσια, μπορει και να μου σταματησει την ολη προετοιμασια, λογω της προλακτινης, δεν ξερω για ποιο λογο ανεβηκε πανω.... ποτε μου δεν ηταν ετσι ψηλη... τι παιζει ρολο.... αγχωθηκα... θελω να πανε ολα καλα, εχει 5 χρονια που ταλαιπωρουμαστε, και καθε φορα κατι τυγχαινει...

 

αχ δεν αντεχω αλλο... μακαρι να μην ειναι κατι σημαντικο....

 

πειτε μου αν γνωριζετε κατι για αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει αλλά εχω αρχίσει να ψιλοβαριέμαι! Τι να κάνουμε, 6 μέρες μέινανε. Μαλλον Δευτέρα πάω για χοριακή!

αααα δεν θελω τετοια!! τον φαγαμε το γαιδαρο! ξεκινα τις βολτούλες! κανα καφε κανα σινεμαδακι! θα πας για δουλεια καθολου η πηγες?? πλησιαζει ο καιρος!! υπομονη!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια... εγω βρισκομαι αυτη την στιγμη, στην προετοιμασια της μητρας, γιατι εχω δυο κατεψυγμενες βλαστοκυστες. την κυριακη αδιαθετησα και σημερα που ειναι η τριτη μερα της περιοδου μου, αρχισα ενα κατεβατω φαρμακα. παιρνω cyclacur, folicine, clexan, kai estragest...α και βιταμινη ε...

 

την τριτη μερα δηλαδη σημερα μου εγραψε ο γιατρος να κανω δυο αναλυσεις την fsh, και προλακτινη... η fsh ειναι αρκετα καλη γυρω στο 6, ομως η προλακτινη μου ειναι λιγο ανεβασμενη, απο 25 που ειναι το οριο, εχω 44... η αληθεια δεν μιλησα ακομα με τον γιατρο, θα περιμενω και αν δεν με παρει μεχρι το απογευμα θα τον παρω να τον ρωτησω...

 

τι λετε ρε κοριτσια, μπορει και να μου σταματησει την ολη προετοιμασια, λογω της προλακτινης, δεν ξερω για ποιο λογο ανεβηκε πανω.... ποτε μου δεν ηταν ετσι ψηλη... τι παιζει ρολο.... αγχωθηκα... θελω να πανε ολα καλα, εχει 5 χρονια που ταλαιπωρουμαστε, και καθε φορα κατι τυγχαινει...

 

αχ δεν αντεχω αλλο... μακαρι να μην ειναι κατι σημαντικο....

 

πειτε μου αν γνωριζετε κατι για αυτο....

dolini Μου εμεις γιατροι δεν ειμαστε! ο γιατρος θα σε συμβουλεψει καλυτερα! εμενα σε καποια φαση η προλακτινη ειχε φτασει 50 και εκανα μια αλλη εξεταση πιο εξειδικευμενη και εδειξε οτι απλα ετυχε και τυχαινει λογω αγχους! αλλα νομιζω δεν παιζει ρολο στην εξωσωματικη! αποκλειεται να σου διακοψει την εμβρυομεταφορα!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

dolini Μου εμεις γιατροι δεν ειμαστε! ο γιατρος θα σε συμβουλεψει καλυτερα! εμενα σε καποια φαση η προλακτινη ειχε φτασει 50 και εκανα μια αλλη εξεταση πιο εξειδικευμενη και εδειξε οτι απλα ετυχε και τυχαινει λογω αγχους! αλλα νομιζω δεν παιζει ρολο στην εξωσωματικη! αποκλειεται να σου διακοψει την εμβρυομεταφορα!!

 

Ti εννοεις πιο εξειδικευμενη εξεταση? μακαρι να ειναι και σε μενα ετσι... επισης ακουσα απο κοπελα που πηγε την τριτη μερα και ητανε αρκετα ψηλη και μετα την πεμπτη μερα, οτι επεσε αρκετα....

 

δεν ξερω, θα ηταν καλο να εκανα ακομα μια επαναληπτικη την πεμπτη.... μιλησα και με τον γιατρο μου τωρα, και μου ειπε να παιρνω 1 καθε 12 ωρες ena dostinex, για να την ριξουμε κατακορυφα μου λεει....

Link to comment
Share on other sites

Ti εννοεις πιο εξειδικευμενη εξεταση? μακαρι να ειναι και σε μενα ετσι... επισης ακουσα απο κοπελα που πηγε την τριτη μερα και ητανε αρκετα ψηλη και μετα την πεμπτη μερα, οτι επεσε αρκετα....

 

δεν ξερω, θα ηταν καλο να εκανα ακομα μια επαναληπτικη την πεμπτη.... μιλησα και με τον γιατρο μου τωρα, και μου ειπε να παιρνω 1 καθε 12 ωρες ena dostinex, για να την ριξουμε κατακορυφα μου λεει....

οποτε μην αγχωνεσαι αφου παιρνεις και χαπακι με οδηγίες γιατρου ολα καλα!!! αλλα να ξερεις οτι το αγχος την αυξανει κατακόρυφα!! εκανα μια εξεταση λεγεται μακροπρολακτινη και γινεται μονο στη βιοιατρικη.. απο εκει λεει δειχνει αν υπαρχει προβλημα! εμενα παντως που ξεκινησα τεχνητο κυκλο για να υποδεχτω τα παγάκια μου δεν ζητησε να επαναλάβω τις ορμονολογικες!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!!!! ναι ναι κουκλα μου πιστεψε το εισαι εγκυος!!!!!! ευχομαι να πεις μια τριψηφια χοριακη σε 10 μερες!!!!!! εγω αυριο ξεκιναω τις ενεσεις καταστολης και θα περιμενω να αδιαθετησω μακαρι να ξερα ποτε!!! αληθεια prezolon τι δοση σου εδωσε και μεχρι ποτε θα το παιρνεις? αλλοι γιατροι δίνουν κορτιζόνη αλλοι οχι! καλο ειναι τις 2 3 πρωτες μερες να εισαι περισσοτερο στο κρεβατι για να γινει η εμφυτευση αλλιως παρακαλω να περιφερεσαι απο καναπε σε καναπε! δουλευεις? αν ναι ποτε θα πας για δουλεια ελπιζω τουλαχιστον την αλλη εβδομαδα! εγω οταν την ξανακανω με το καλο θα παρω δυο εβδομαδες αδεια οχι για να ειμαι κρεβατι αλλα για να απαλλαγω πιο πολυ απο το αγχος της εργασιας! μετα την 4 5 μερα μπορεις να βγαινεις και βολτουλες αλλα χαλαρα εεε??

βιβη μου αντε κοντευει ο καιρος!!!!! με το καλο!!!!!

μαριρεν μου μαλλον εμφανιστηκαμε εμεις και εξαφανιστηκαν οι παλιες κοπέλες!!!

φιλακια πολλααααααα!!!!!

 

 

Ντονατέλα μου έχουμε δώσει τη θέση μας σε εσάς και ελπίζουμε να πάνε όλα μια χαρα και να έχετε καλά αποτελέσματα, γιατί εμεις προσπαθούμε ακόμα να μαζέψουμε δυνάμεις για την επόμενη προσπάθεια μας και απλά σας παρακολουθούμε για αυτό δεν μπαίνουμε συχνα. Να σας πάνε όλα καλά και μακάρι να τα καταφέρετε όλες σας και να έχουμε μόνο ευχάριστα νέα. :D

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

αααα δεν θελω τετοια!! τον φαγαμε το γαιδαρο! ξεκινα τις βολτούλες! κανα καφε κανα σινεμαδακι! θα πας για δουλεια καθολου η πηγες?? πλησιαζει ο καιρος!! υπομονη!!!!!!

 

Λέω να κάτσω λίγο ακόμα...για να μην 'εχω τύψεις μετα...Αλλά έιναι πολύ βαρετα!! Δουλεια δεν πάω μέχρι τη χοριακή.

Link to comment
Share on other sites

Ντονατέλα μου έχουμε δώσει τη θέση μας σε εσάς και ελπίζουμε να πάνε όλα μια χαρα και να έχετε καλά αποτελέσματα, γιατί εμεις προσπαθούμε ακόμα να μαζέψουμε δυνάμεις για την επόμενη προσπάθεια μας και απλά σας παρακολουθούμε για αυτό δεν μπαίνουμε συχνα. Να σας πάνε όλα καλά και μακάρι να τα καταφέρετε όλες σας και να έχουμε μόνο ευχάριστα νέα. :D

κοριτσι μου το ποσο δυσκολο ειναι το ξερουμε και το βιώσαμε οι περισσοτερες! κι εγω μεχρι χτες ημουν στα πατωματα με μια ψυχολογια χαλια, τωρα που ξαναπερασαν αυτοι οι δυσκολοι μηνες ετοιμαζομαστε με αισιοδοξια να ξαναπροσπαθησουμε! μακαρι να τα καταφερουμε ολες!! πιστη και κουραγιο!!!!! κι ολα θα πανε καλα, δεν μπορει!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...