Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Α κ ξεχασα το πιο σημαντικο συμπτωμα, που την 1η φορα που απετυχε δεν το ειχα. Ειχε πρηστει τοοοσο πολύ η κοιλια μου, σαν να ημουν στον 3ο μηνα. Αφου πριν παω για χωριακη, περασα απο τον γιατρο μου κ του ειπα οτι ποναω σαν να αδιαθετω κ οτι εχει πρηστει η κοιλια μου....κ μου λεει να δεις που εισαι...!

 

αχ BLUBLU να σε καλα χρειαζονται αυτα τα αισιοδοξα μυνηματα ολες εδω που ελπιζουμε να παρουμε στην αγκαλια μας το μικρο μας αγγελουδι

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΞΩΣ/ΚΕΣ Η 1Η ΠΕΥΧΕ ΚΑΙ ΕΧΩ 1 ΚΟΡΟΥΛΑ 3 ΧΡΟΝΩΝ. Η 2Η ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 3Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΞΑΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Σ/Κ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΔΙΕΓΕΡΣΗ ΜΕ GONAL. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ +++++++! ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΘΕΤΙΚΗ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΕΛΑΦΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΣΤΗ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟ UTROGESTAN.

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ! ΣΤΗΝ 1Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ 1Η ΧΟΡΙΑΚΗ 11 Η 12 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ??? 10! ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ Η ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΜΕ? ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 50 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 130 ΚΤΛ.... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ ΚΥΗΣΗ!

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!blublu σταθηκες πολυ τυχερη αφου εχεις την κορουλα σου στα χερια σου ..εκτος απο πονοκοιλο ειχες αλλο συμπτωμα?

 

εμενα το σωμα μου δεν μ αφηνει να χαρω! ξυπνησα χαραματα για την φυσικη μου αναγκη κ με επιασε δυνατα το στομαχι μου τοσο που εμεινα κανα 2ωρο ξυπνια, τα εντερα μου γουργουριζαν μεχρι αηδιας, μια ψιλοδιαροια τωρα που σηκωθηκα...οχι τιποτα αλλο αλλα κ αυτο για εμενα ειναι ενα απ τα συνηθισμενα συμπτωματα περιοδου...αντε μετα απο ολα αυτα να πιστεψεις κ να παραμεινεις αισιοδοξη...

ας ερθει η παρασκευη να βγω απ αυτην κατασταση γιατι με βλεπω πολυ συντομα με λευκη στολη...ζουρλομανδυα εννοω...

 

φωτεινη νιωθεις καλυτερα?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην μεγάλη παρέα μας meniak. Συμφωνώ απόλυτα με το Μαρινάκι... εδώ μέσα οι περισσότερες κοπέλες τα κατάφεραν ή θα τα καταφέρουν με αρκετές προσπάθειες, προβλήματα διάφορα και πολύ αγωνία! Έχω περάσει κι εγώ ουκ ολίγα μα δεν το έβαλα κάτω.. Μετά το χειρουργείο δεν ήθελα καν να το συζητήσω αλλά μόλις πέρασαν όλα είπα στον εαυτό μου "σήκω και ξεκίνα πάλι, τα μωράκια σου είναι εκεί και σε περιμένουν".

Σήμερα είχα θετική χοριακή (2η εξωσωματική) αλλά είμαι με πόνους και αίμα στο κρεβάτι και πάλι λέω πως αν δεν τα καταφέρω ξανά θα συνεχίσω με περισσότερη ψυχική δύναμη και πιο πολύ πείσμα!!! Να θυμάσαι ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!!:wink:

 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα. Αισθανομαι κιολας καλυτερα που μιλαμε. Φωτεινη μου ανατριχιασα ολοκληρη μολις διαβασα το μυνηματακι σου. Να σαι καλα και θα τα καταφερεις!!!! Σήμερα συζητούσα με τον Αντρέα (τον αντρούλη μου που λατρεύω:oops:) για την επόμενη προσπάθεια μας. Μάλλον ξεκινάω τον Δεκέμβριο με τα "κατεψυγμένα μου"! Φαντάζομαι δε χρειάζεται να σας πω πόσο παρακαλάω να μας πάνε όλα καλά! Το ίδιο εύχομαι και για όλες σας ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φωτεινη μου χαρηκα πολυ για σενα! Σου ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη! Μπραβο κοριτσακι μου! Σε φιλώ!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κι εγώ σου εύχομαι τα Χριστούγεννα να έχεις το σποράκι σου στην κοιλίτσα!! Φιλάκια σε σένα και στον μπομπιράκο σου!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη λες και προκειτε για μενα :P:p:p ειχα την εννοια σου σημερα που πηγενα στη δουλεια πιστευα οτι θα εγραφες κατι θετικο εγω μετραω τις μερες μεχρι να αδιαθετησω πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο λεω αντε ποτε θα ερθει

αντε και στην μαριανα καλα αποτελεσματα την παρασκευη θα σας πανε ολα καλα και θα φερεται γουρι σε ολες μας :lol::lol::lol:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την έννοια εύχομαι να έρθει η ακατανόμαστη και μετά να σε ξεχάσει για τους επόμενους 9 μήνες!! Σε λίγο καιρό θα είσαι κι εσύ στο club :-P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το ξερω...απλα χωρις να το θελω τα συνδεω ολα με την 1η φορα γιατι μεχρι στιγμης ολα ειναι ιδια..κ φοβαμαι μηπως ειναι κ το αποτελεσμα ιδιο!!

ασε με εμενα...τωρα που εφυγαν οι πονοι ηρεμησα, αυριο με το που θα ξαναπονεσω θα κατσουφιασω ξανα κτλ κτλ..η παρασκευη ερχεται οποτε θα τελειωσει κ η αγωνια μου...

 

Την Παρασκευή θα είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!:-P:-P:-P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσάρες, αργω να απαντησω καθοτι ο χρόνος περιορισμένος!

 

Εμένα ηταν η 2η προσπάθεια, εγινε με βλαστοκύστες 6 ημερων, αριστα έμβρυα.Την πρώτη φορά μου έβαλαν πάλι άριστα έμβρυα αλλα δεν επιασε ουτε ένα, δεν ξερω τι γινόταν. Ημουν 26 κ με ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Βγαλε άκρη τωρα. Την 2 η φορα πηγα διακοπες κ έκανα την μεταφορα 2 μέρες αφου γυρισα, αλλά δεν το σκεφτομουν καθολου, καθε φορα που ερχοταν η ιδεα είμαι ή δεν ειμαι την έδιωχνα κ όλα πηγαν καλα! Μου έβαλαν 3 αλλα έπιασαν τα 2! Είχα εντόνους πόνους περιοδου, πονούσε η μέση μου φοβερά, ενιωθα καποια τραβηγματάκια, το στήθος τιποτα το ιδιαιτερο. Εκανα χοριακη την 14η ημέρα κ ηταν θετικό με 2047 μονάδες, δεν θα ξεχασω ποτε την χαρα μου! Δυστυχως είχα αίμα μετα απο 2-3 ημέρες αλλα δεν φαινοταν πουθενα αποκολληση, ηταν μου ειπε ο γιατρος λόγω του οτι μεγάλωνε αποτομα η μητρα μου κ έσπαγαν αγγεια. Αργοτερα επαθα κ μια αποκολληση αλλα τα καταφεραν οι αμαζονες μου.

 

Αυτο που έχω να πω είναι ξεκουραση κ καλή ψυχολογια! Εγω για να γεννησω έμεινα 9 μήνες στο κρεβατι στην κυριολεξια κ δεν το μετανοιωσα λεπτο. Εμεις απο εξωσωματική θελουμε παραπάνω ξεκουραση. Μην ακουτε κανεναν, μονο το σώμα σας!

 

Φωτεινούλα συγχαρητηρια! Όλα θα πάνε καλά! Μη αγχωνεσαι για το αίμα, σχεδον όλες απο εξωσωματική το βιωσαμε αυτο κ όλα πηγαν κατευχην, μονο ξεκουράσου! Ουτε μπάνιο συχνα κ οχι με ζεστο νερο.

 

Σ'ευχαριστώ κι εσένα διδυμομανούλα! Ξέρεις πόσο σημαντικές είναι οι συμβουλές αλλά και η προσωπική εμπειρία σου για όλες μας!! Φιλάκια στις ζουζούνες σου!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή θα είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!:-P:-P:-P

 

 

ΑΜΗΝ!!!!! εσυ ενταξει σταματησε το αιμα? στο στηθος νιωθεις τιποτα?

μιλησες με τον γιατρο?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΞΩΣ/ΚΕΣ Η 1Η ΠΕΥΧΕ ΚΑΙ ΕΧΩ 1 ΚΟΡΟΥΛΑ 3 ΧΡΟΝΩΝ. Η 2Η ΜΕ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΜΒΡΥΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 3Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΞΑΝΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Σ/Κ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΔΙΕΓΕΡΣΗ ΜΕ GONAL. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ +++++++! ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΘΕΤΙΚΗ Κ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΕΛΑΦΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΣΤΗ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΔΕΤΑΙ ΣΤΟ UTROGESTAN.

 

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ! ΣΤΗΝ 1Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ 1Η ΧΟΡΙΑΚΗ 11 Η 12 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΟΣΟ ??? 10! ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ Η ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΜΕ? ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 50 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 130 ΚΤΛ.... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ ΚΥΗΣΗ!

 

 

Καλησπέρα myrval. Κατ'αρχήν να σου ζήσει η κορούλα κι εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια! Πραγματικά πρέπει να είσαι ίσως η μοναδική με 1η χοριακή 10 που τελικά ήταν εγκυμονύνη!!!! Φαίνεται πως η μικρή σου το πάλεψε πολύ και στο τέλος βγήκε νικήτρια!!! Μπράβο της!! Κι εγώ αναρωτιόμουν αν είναι καλό νούμερο το 136!!!

Όσο για τα συμπτώματα τελικά ο κάθε οργανισμός έχει τα δικά του απλά εμείς μέσα στην αγωνία μας ψάχνουμε να βρούμε ομοιότητες και διαφορές για να βγάλουμε πολλές φορές λάθος συμπεράσματα...:roll:

ΥΓ Μην γράφεις με κεφαλαία γιατί θα σου βάλουν χέρι από το forum. Εμένα μου έχουν κάνει παρατήρηση 2 φορες στην 3η λέει θα φάω αποκλεισμο για 3 μέρες

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη νιωθεις καλυτερα?

 

Ελαφρά πονάκια σήμερα Μαρίνα μου αλλά ευτυχώς δόξα τον Θεό χωρίς αίμα...

 

 

αρα ολα οκ!!! αντε λοιπον με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...εκλεισες ραντεβου με τον μαστρομ για υπερηχο? σε καμμια εβδομαδα φανταζομαι ε?

τι καλα!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φωτεινή θα αντέξουν τα σποράκια σου! Εγω πιστευω οτι είσαι διδυμοεγκυουλα!

 

Μαρινάκι μην αγχωνεσαι με συμπτώματα, όσο κ να τα ψάχνεις είναι σχεδόν πανομοιοτυπα με την περίοδο. Ξερω ακριβώς τα συναισθηματα που νιωθετε, Θυμάμαι που έγραφαν αλλες κοπέλες που τα καταφέραν κ μου φαινοταν για μένα τόοοοοσο μακρινο. Δυστυχως τράβηξα πολλά στην εγκυμοσυνη (ασχετα με την εξωσ.) κ ειχα μονιμο άγχος, ομως πλέον δεν θυμάμαι τπτ. Ευχομαι ολόψυχα σε όλες σας να φουσκώσουν οι κοιλίτσες, κ το 2011 να ειστε όλες μανούλες!

 

Κ κοριτσια οτι κάνετε για τα μωράκια...πιστεψτε με αξίζει σε όλο το μεγαλέιο κ ακομη πιο πολλά! Μην το αμφισβητησετε ποτε αυτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα. Αισθανομαι κιολας καλυτερα που μιλαμε. Φωτεινη μου ανατριχιασα ολοκληρη μολις διαβασα το μυνηματακι σου. Να σαι καλα και θα τα καταφερεις!!!! Σήμερα συζητούσα με τον Αντρέα (τον αντρούλη μου που λατρεύω:oops:) για την επόμενη προσπάθεια μας. Μάλλον ξεκινάω τον Δεκέμβριο με τα "κατεψυγμένα μου"! Φαντάζομαι δε χρειάζεται να σας πω πόσο παρακαλάω να μας πάνε όλα καλά! Το ίδιο εύχομαι και για όλες σας ολόψυχα!

 

Καλή συνέχεια!! Αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη!

Σ'ευχαριστώ...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Παρασκευή θα είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!!:-P:-P:-P

 

 

ΑΜΗΝ!!!!! εσυ ενταξει σταματησε το αιμα? στο στηθος νιωθεις τιποτα?

μιλησες με τον γιατρο?

 

Ναι μίλησα με τον γιατρό. Την Παρασκευή θα επαναλάβω την χοριακή για να βεβαιωθούμε οτι ανεβαίνει φυσιολογικά. Ωχ! μόλις συνειδητοποίησα οτι θα είμαστε πάλι μαζί στον ίδιο χώρο!!! μήπως να αλλάξουμε κινητά να βρεθούμε? αν θέλεις στείλε προσωπικό μήνυμα θα χαρώ να σε γνωρίσω κι από κοντά! εκτός αν δεν πας εκεί για την εξέταση. Πάντως εγώ πάω εκεί γιατί αφ'ενός είναι μέσα στο πακέτο που έχουμε πληρώσει αφ' ετέρου σε παίρνουν τηλ το πολύ σε δύο ώρες. Τα μικροβιολογικά σου απαντάνε το απόγευμα ή και την επόμενη το πρωί πολλές φορές. Δεν είμαστε λοιπόν για τέτοιες καθυστερήσεις!! Κι εγώ πάω Μαρούσι από Πειραιά!!!

Υπέρηχο - αν πάνε όλα καλά - θα κάνω στις 23/11. Στήθος έχω αρκετά πρησμένο! Εσύ πως είσαι σήμερα?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φωτεινή θα αντέξουν τα σποράκια σου! Εγω πιστευω οτι είσαι διδυμοεγκυουλα!

 

Μαρινάκι μην αγχωνεσαι με συμπτώματα, όσο κ να τα ψάχνεις είναι σχεδόν πανομοιοτυπα με την περίοδο. Ξερω ακριβώς τα συναισθηματα που νιωθετε, Θυμάμαι που έγραφαν αλλες κοπέλες που τα καταφέραν κ μου φαινοταν για μένα τόοοοοσο μακρινο. Δυστυχως τράβηξα πολλά στην εγκυμοσυνη (ασχετα με την εξωσ.) κ ειχα μονιμο άγχος, ομως πλέον δεν θυμάμαι τπτ. Ευχομαι ολόψυχα σε όλες σας να φουσκώσουν οι κοιλίτσες, κ το 2011 να ειστε όλες μανούλες!

 

Κ κοριτσια οτι κάνετε για τα μωράκια...πιστεψτε με αξίζει σε όλο το μεγαλέιο κ ακομη πιο πολλά! Μην το αμφισβητησετε ποτε αυτο!!!!

 

Σ'ευχαριστούμε πολύ!!! Μακάρι να τα καταφέρουν και τα δυο θα είναι διπλή η ευτυχία μας!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΗΝ!!!!! εσυ ενταξει σταματησε το αιμα? στο στηθος νιωθεις τιποτα?

μιλησες με τον γιατρο?

 

Ναι μίλησα με τον γιατρό. Την Παρασκευή θα επαναλάβω την χοριακή για να βεβαιωθούμε οτι ανεβαίνει φυσιολογικά. Ωχ! μόλις συνειδητοποίησα οτι θα είμαστε πάλι μαζί στον ίδιο χώρο!!! μήπως να αλλάξουμε κινητά να βρεθούμε? αν θέλεις στείλε προσωπικό μήνυμα θα χαρώ να σε γνωρίσω κι από κοντά! εκτός αν δεν πας εκεί για την εξέταση. Πάντως εγώ πάω εκεί γιατί αφ'ενός είναι μέσα στο πακέτο που έχουμε πληρώσει αφ' ετέρου σε παίρνουν τηλ το πολύ σε δύο ώρες. Τα μικροβιολογικά σου απαντάνε το απόγευμα ή και την επόμενη το πρωί πολλές φορές. Δεν είμαστε λοιπόν για τέτοιες καθυστερήσεις!! Κι εγώ πάω Μαρούσι από Πειραιά!!!

Υπέρηχο - αν πάνε όλα καλά - θα κάνω στις 23/11. Στήθος έχω αρκετά πρησμένο! Εσύ πως είσαι σήμερα?

 

φωτεινη μου αρκει να σου πω οτι πριν λιγα λεπτα με επιασε ενας δυνατος πονος χαμηλα και νομιζω οτι ειδα μια σταγονιτσα καφε υγρα, σαν αυτα πριν την περιοδο, εβαλα και σερβιετα...αλλα συνεχιζω να ελπιζω...

την παρασκευη ναι και παλι στον ιδιο χωρο..εγω δυστυχως θα παω γυρω στις 7.30 γιατι μετα εργαζεται ο συζυγος οποτε θα ναι μαλλον δυσκολο να συναντηθουμε. 7-9 νομιζω δεν γινονται οι αιμοληψιες?

εσυ λογικα θα πας 10-12.αλλα κ μονο η σκεψη σου να τα πουμε απο κοντα ειναι πολυ στοργικη...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εύχομαι να πάνε ολα καλά και στη δεύτερη χοριακή σου και να έχει αυξηθεί σούπερ! Ναι η αλήθεια είναι ότι για το 10 1η χοριακή, μέχρι και ο γιατρός μου μου είχε πει ότι θα εχει να το λέει !!! Και να φανταστείς ότι ήταν και δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα δεν τα κατάφερε, το χάσαμε στην 8η εβδομάδα. Καταλαβαίνεις την αγωνία μου μη χάσω και το δεύτερο! Ευτυχώς η μικρούλα μου ήταν από την αρχή μέχρι τη γέννησή της πολύ δυνατή. Μάλλον δεν ήθελε παρέα γι΄αυτούς τους 9 μήνες ! Ήθελε όλη τη δόξα για πάρτη της!!! Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες μας και υπομονή. Εγώ πλέον δεν σκεφτομαι ούτε ενέσεις ούτε ταλαιπωρία, μόνο την αγωνία για το 2ωρο-3ωρο μέχρι το τηλεφώνημα για το τεστ σκέφτομαι! Αλλά δεν παραπονιέμαι, θεωρώ τον εαυτό μου σουπερ τυχερη που είχα θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη. Τώρα ξέρω ότι ακόμα κι αν αυτή τη φορά δεν τα καταφέρω, έχω τον θησαυρό μου να με παρηγορήσει...

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

χαλια τα νεα...ειδα λιγα ακομη καφε υγρα κ ειμαι σιγουρη πλεον ετσι πως πονεσα (τωρα μαλακωσε λιγακι) πως θα αδιαθετησω...αν οχι σημερα η αυριο λογω των φαρμακων την παρασκευη με το που θα τα σταματησω.

απ την κλινικη μου ειπε η κοπελα ν αυξησω τα utrogestan απο 6 σε 8 κ πως ολα αυτα δεν σημαινουν τιποτα...μου δινω ποσοστο 1 τις χιλιοις....

και πλανταξα στο κλαμα η χαζη...ναι το ξερω ειμαι χαζη αλλα καποια στιγμη πιστεψα πως τα ειχα καταφερει...

οποτε κανενας λογος για αγχος πια...

φωτεινουλα κριμα αλλα μαλλον δεν θα γινουμε συμμαχομανουλες..

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα μην απογοητευεσαι καλη μου! Το αιμα είναι συνηθες σε διαδικασιες εξωσωματικής κ μερικες φορές είναι το εμβρυο που εγκαθίσταται στην μητρα. Ξερω κοπέλα εδω μεσα που ειχε 4 ημέρες συνεχόμενα αιμα κ καφέ υγρα, 4 ημέρες πριν την χωριακή....κ ξερεις ποιο είναι το αποτέλεσμα κράταει 2 μωράκια παρακαλώ στα χέρια της! Ενα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι. Θυμαμαι ημουν έγκυος κ η καλή μου έιχε στεναχωρεθεί πολύ, ειχαμε "δεθει" γιατι ειχαμε πάει κ στον ίδιο γιατρο. Οταν έκανε την χοριακη ειχε γυρω στις 160 μονάδες κ πήγε πιο νωρις απο οτι έπρεπε νομιζω την 12η ημέρα λόγω του αιματος για να φτιάξει την ψυχολογια. Πηγαινε κανε την χοριακη αυριο,το ίδιο είναι τι αύριο τι μεθαυριο....απλά αν είσαι κάνεις κακό λόγω ψυχολογιας στο/α μωρο/α σου! Σε παρακαλώ μην σκεφτεσαι αρνητικά! Πηγαινε κάνε μια εξεταση! Στην τελικη αν δεν εισαι, σκεψου το έτσι, να σταματησεις κ τα φαρμακα! Αλλα αν είσαι.......!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου αρκει να σου πω οτι πριν λιγα λεπτα με επιασε ενας δυνατος πονος χαμηλα και νομιζω οτι ειδα μια σταγονιτσα καφε υγρα, σαν αυτα πριν την περιοδο, εβαλα και σερβιετα...αλλα συνεχιζω να ελπιζω...

την παρασκευη ναι και παλι στον ιδιο χωρο..εγω δυστυχως θα παω γυρω στις 7.30 γιατι μετα εργαζεται ο συζυγος οποτε θα ναι μαλλον δυσκολο να συναντηθουμε. 7-9 νομιζω δεν γινονται οι αιμοληψιες?

εσυ λογικα θα πας 10-12.αλλα κ μονο η σκεψη σου να τα πουμε απο κοντα ειναι πολυ στοργικη...

χαλια τα νεα...ειδα λιγα ακομη καφε υγρα κ ειμαι σιγουρη πλεον ετσι πως πονεσα (τωρα μαλακωσε λιγακι) πως θα αδιαθετησω...αν οχι σημερα η αυριο λογω των φαρμακων την παρασκευη με το που θα τα σταματησω.

απ την κλινικη μου ειπε η κοπελα ν αυξησω τα utrogestan απο 6 σε 8 κ πως ολα αυτα δεν σημαινουν τιποτα...μου δινω ποσοστο 1 τις χιλιοις....

και πλανταξα στο κλαμα η χαζη...ναι το ξερω ειμαι χαζη αλλα καποια στιγμη πιστεψα πως τα ειχα καταφερει...

οποτε κανενας λογος για αγχος πια...

φωτεινουλα κριμα αλλα μαλλον δεν θα γινουμε συμμαχομανουλες..

 

Κουκλίτσα μου προσπάθησε να χαλαρώσεις... Οι περισσότερες κοπέλες είχαν αίμα, δεν στο λέω να σε παρηγορήσω έτσι κι αλλιώς σε λίγες ώρες θα ξέρουμε. Μια φίλη μου έμεινε έγκυος με σπερματέγχυση και έκατσε 3 μήνες ατο κρεβάτι με α ι μ ο ρ α γ ί α!! Αφού δεν πίστευε στιγμή ότι αυτό το μωρό θα σωθεί και τώρα έχει μια κούκλα 4 μηνών!! Μην απελπίζεσαι τίποτα δεν τελείωσε ακόμα!!!!! Κι εμένα από 6 μου τα έκαναν 8 τα utrogestan μιλάμε η φαρμακοβιομηχανία που τα παράγει έχει θυσαυρίσει!! Μπορείς αύριο να μην το σκεφτείς καθόλου? μην μπεις καν εδώ! Κάνε κάτι άλλο να ξεχαστείς βρε παιδί μου!!! Εγώ ότι ώρα και να πάω μου παίρνουν αίμα δεν έχω πρόβλημα, εσύ και μόνο από την αγωνία σου θα πήγαινες κι από τις 6! Καλύτερα όμως γιατί έτσι θα μάθουμε και νωρίς.. Αν είναι θετικό κακομοίρα μου χρωστάς κέρασμα!! Τώρα που σου γράφω πονάω.... Λες να είναι εκεί και τα δύο? Πλάκα θα έχει...:shock::|:?:-P

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εύχομαι να πάνε ολα καλά και στη δεύτερη χοριακή σου και να έχει αυξηθεί σούπερ! Ναι η αλήθεια είναι ότι για το 10 1η χοριακή, μέχρι και ο γιατρός μου μου είχε πει ότι θα εχει να το λέει !!! Και να φανταστείς ότι ήταν και δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα δεν τα κατάφερε, το χάσαμε στην 8η εβδομάδα. Καταλαβαίνεις την αγωνία μου μη χάσω και το δεύτερο! Ευτυχώς η μικρούλα μου ήταν από την αρχή μέχρι τη γέννησή της πολύ δυνατή. Μάλλον δεν ήθελε παρέα γι΄αυτούς τους 9 μήνες ! Ήθελε όλη τη δόξα για πάρτη της!!! Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλες μας και υπομονή. Εγώ πλέον δεν σκεφτομαι ούτε ενέσεις ούτε ταλαιπωρία, μόνο την αγωνία για το 2ωρο-3ωρο μέχρι το τηλεφώνημα για το τεστ σκέφτομαι! Αλλά δεν παραπονιέμαι, θεωρώ τον εαυτό μου σουπερ τυχερη που είχα θετικό αποτέλεσμα με την πρώτη. Τώρα ξέρω ότι ακόμα κι αν αυτή τη φορά δεν τα καταφέρω, έχω τον θησαυρό μου να με παρηγορήσει...

 

Έτσι μπράβο κοπελάρα μου! Είσαι πλούσια πια! Έχεις αυτόν τον θυσαυρό στην αγκαλιά σου! Θα σου πει μανούλα σ'αγαπώ και θα τα ξεχάσεις όλα!!

Είσαι ευλογημένη!! Ας μου δώσει έστω κι ένα ο Θεός εδώ που φτάσαμε δεν έχω πρόβλημα..

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου, μην νομίζεις κι εγώ συγκρατημένη είμαι αν δεν δω σάκο αν δεν ακούσω καρδούλα δεν πρόκειται να το πιστέψω!!! Καλό βράδυ..

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

blublu αυριο παρασκευη ειναι η 12η μερα κ αναγκαστικα θα παω αυριο! τι να πω μακαρι να μαι απ τις τυχερες μεσα στην ατυχια τους..

φωτεινη μου μαλλον για διδυμα σε βλεπω..μακαρι παναγιτσα μου!!! αλλα κ ενα μωρακι μια χαρα θα ναι..αρκει να ναι υγειες!μονο αυτο μετραει!

 

κοριτσια μετα το χθεσινο ξεσπασμα που κρατησε ευτυχως μονο λιγα λεπτα ειμαι οκ.ε δεν πεταω κ απ την χαρα μου αλλα ολως περιεργως εχει φυγει το αγχος..προφανως γιατι δεν το πολυπιστευω!!! οπως κ να χει ειμαι ηρεμη οποτε σε περιπτωση που...δεν θα χω αργοτερα τυψεις!

 

παρεπιπτοντως τα υγρα σταματησαν τελειως..να ναι καλα τα utrogestan...ενα μικρο μεριδιο απ τα κερδη νομιζω πως δικαιωματικα ανηκει σε ολες μας!!!χα χα!

καλη μας μερα λοιπον και οτι ειναι να ρθει ας ερθει...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

blublu αυριο παρασκευη ειναι η 12η μερα κ αναγκαστικα θα παω αυριο! τι να πω μακαρι να μαι απ τις τυχερες μεσα στην ατυχια τους..

φωτεινη μου μαλλον για διδυμα σε βλεπω..μακαρι παναγιτσα μου!!! αλλα κ ενα μωρακι μια χαρα θα ναι..αρκει να ναι υγειες!μονο αυτο μετραει!

 

κοριτσια μετα το χθεσινο ξεσπασμα που κρατησε ευτυχως μονο λιγα λεπτα ειμαι οκ.ε δεν πεταω κ απ την χαρα μου αλλα ολως περιεργως εχει φυγει το αγχος..προφανως γιατι δεν το πολυπιστευω!!! οπως κ να χει ειμαι ηρεμη οποτε σε περιπτωση που...δεν θα χω αργοτερα τυψεις!

 

παρεπιπτοντως τα υγρα σταματησαν τελειως..να ναι καλα τα utrogestan...ενα μικρο μεριδιο απ τα κερδη νομιζω πως δικαιωματικα ανηκει σε ολες μας!!!χα χα!

καλη μας μερα λοιπον και οτι ειναι να ρθει ας ερθει...

 

'Αντε επιτέλους βρε κορίτσι πήρες τα ίσια σου!! Έχουμε φάει τόσες φόλες πρέπει να είμαστε πια δυνατές!! Και μην σκεφτείς ούτε στιγμή ότι μιλάω εκ του ασφαλούς... τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα και για μένα!!! Και την άλλη φορά είχα 133 χοριακή αλλά κατέληξα στα χειρουργεία!! Πονάκια δεν έχουμε απο χθες έτσι? εγώ το βράδυ πήρα buscopan για να κοιμηθώ!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...