Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

QUOTE=marina111;1776750]φωτεινη τι γινεσαι? πως νιωθεις? 4 μερουλες μεχρι το αποτελεσμα!!

 

Α πα πα Μαρινάκι μου τι είν' τούτα που διαβάζω? Ξέρεις ότι τα νινάκια σου θέλουν θετικότατη σκέψη και χαδάκια στην κοιλίτσα για να καταλάβουν πως εκεί που είναι πρέπει να παραμείνουν αλλά και αυτή που τα κουβαλάει τα αγαπά και τα περιμένει όσο τίποτ'άλλο στον κόσμο??????? Τι αρνητικότητα και τι απαισιοδοξία είναι αυτή κορίτσι μου? Δεν βοηθάς καθόλου τον εαυτό σου έτσι. Κατ' αρχήν που ξέρεις ότι οι πόνοι περιόδου που άρχισες να νιώθεις σημαίνουν απαραίτητα αποτυχία? Ξέρεις τι μου είπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα έντρομη στο τηλέφωνο (στην 1η μου προσπάθεια) τι πρέπει να κάνω για να προλάβω το κακό αφού το αισθάνομαι με τόσο πόνο θα έρθει η καταραμένη? Να ηρεμίσω γιατί τα πονάκια αυτά τις περισσότερες φορές ερμηνεύονται ως εμφύτευση των εμβρύων στα τοιχώματα της μήτρας!! Ακόμα κι όταν είδα αίμα εκείνος με καθησύχασε ότι μπορεί και να είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει σε πολλές γυναίκες! Και ήμουν έγκυος!! Απλά το μικρό μου πήγε και φώλιασε αλλού..

Κοίτα, δεν το παίζω πολύξερη και άνετη και σαφώς έχω κατά καιρούς τις ίδιες ακριβώς φοβίες και ανησυχίες με σένα (Χριστέ μου πέρασαν τα χρόνια και τίποτα!! Πως θα είναι η ζωή μας χωρίς ένα παιδί? Μήπως είναι το γραφτό μας? :-( Άρα δεν θα χρειαστεί ν'αλλάξω σπίτι γιατί αυτό μας χωράει μόνους. Κι αν δεν καταφέρω να υιοθετίσω ένα παιδάκι θα αφοσιωθώ στα ανήψια μου..Και πολλά πολλά τέτοια) αλλά όχι στη φάση που βρίσκομαι, τώρα προσπαθώ όσο γίνεται να είμαι ήρεμη και να σκέφτομαι θετικά, ότι είμαι ήδη έγκυος και κάνω όνειρα... Ο νόμος της έλξης και του σύμπαντος λέει πως εμείς καθορίζουμε τη ζωή μας με τη σκέψη. Αν αυτό που θέλουμε πάρα πολύ το σκεφτόμαστε σαν να είναι ήδη δικό μας τότε θα γίνει. Και ξέρεις κάτι? Λειτουργεί... κι εμείς έχουμε πολύ ανάγκη να το πιστέψουμε!! Σε νιώθω απόλυτα και χαίρομαι κι εγώ που βρήκα μια κοπέλα να μοιράζομαι τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες απορίες. Και αντί να με ρίξεις εσύ θα προσπαθήσω να σε ανεβάσω εγώ!!!!:-):-):-)

Τίποτα δεν κάνεις λάθος κορίτσι μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου.. Χαλάρωσε, είσαι μόνο 28 ετών και πιστεύω πως στην ηλικία μου (35!!!!!) το πρώτο σου παιδάκι θα είναι τουλάχιστον στο νηπιαγωγείο!!:-)

Κι αν ακόμα μας στραβώσει πάλι εμείς θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα προσπαθήσουμε ξανά!!!! ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!

Τον τρόπο λοιπόν για να μην λυγίζεις κατά την διάρκεια της προσπάθειας θα τον βρεις εσύ μέσα σου, εγώ ή εμείς ίσως καταφέρουμε λίγο τόσο δα να βοηθήσουμε.. και βέβαια πάνω απ'όλα πίστη και προσευχή...

Καλό μας ξημέρωμα γλυκιά μου...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=marina111;1776750]φωτεινη τι γινεσαι? πως νιωθεις? 4 μερουλες μεχρι το αποτελεσμα!!

 

 

ΚΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΣΤ!!! ΕΙΔΕΣ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ?;)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρίνα, συγνώμη που επεμβαίνω αλλά οι ίδιες σκεψεις βασανίζουν κι εμένα ωρες ώρες... δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω λόγια παρηγοριάς οτι κάνε υπομονή και μπορεί να μην είναι οι πόνοι κατι ''κακό'' γιατί κι εγώ αν αποτυχώ μαλλον θα είμαι σε πολύ χειρότερη ψυχολογία απο σένα... ωστόσο αν δεν βεβαιωθείς για μια πιθανή αποτυχία καλύτερα να μην τα βαψεις μαυρα ακόμη... μεχρι τελευταία στιγμή έχε πίστη!!!! αυτό λέω και στον εαυτό μου...

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΛΥΔΙΑ!!:-)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=marina111;1776750]φωτεινη τι γινεσαι? πως νιωθεις? 4 μερουλες μεχρι το αποτελεσμα!!

 

Α πα πα Μαρινάκι μου τι είν' τούτα που διαβάζω? Ξέρεις ότι τα νινάκια σου θέλουν θετικότατη σκέψη και χαδάκια στην κοιλίτσα για να καταλάβουν πως εκεί που είναι πρέπει να παραμείνουν αλλά και αυτή που τα κουβαλάει τα αγαπά και τα περιμένει όσο τίποτ'άλλο στον κόσμο??????? Τι αρνητικότητα και τι απαισιοδοξία είναι αυτή κορίτσι μου? Δεν βοηθάς καθόλου τον εαυτό σου έτσι. Κατ' αρχήν που ξέρεις ότι οι πόνοι περιόδου που άρχισες να νιώθεις σημαίνουν απαραίτητα αποτυχία? Ξέρεις τι μου είπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα έντρομη στο τηλέφωνο (στην 1η μου προσπάθεια) τι πρέπει να κάνω για να προλάβω το κακό αφού το αισθάνομαι με τόσο πόνο θα έρθει η καταραμένη? Να ηρεμίσω γιατί τα πονάκια αυτά τις περισσότερες φορές ερμηνεύονται ως εμφύτευση των εμβρύων στα τοιχώματα της μήτρας!! Ακόμα κι όταν είδα αίμα εκείνος με καθησύχασε ότι μπορεί και να είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει σε πολλές γυναίκες! Και ήμουν έγκυος!! Απλά το μικρό μου πήγε και φώλιασε αλλού..

Κοίτα, δεν το παίζω πολύξερη και άνετη και σαφώς έχω κατά καιρούς τις ίδιες ακριβώς φοβίες και ανησυχίες με σένα (Χριστέ μου πέρασαν τα χρόνια και τίποτα!! Πως θα είναι η ζωή μας χωρίς ένα παιδί? Μήπως είναι το γραφτό μας? :-( Άρα δεν θα χρειαστεί ν'αλλάξω σπίτι γιατί αυτό μας χωράει μόνους. Κι αν δεν καταφέρω να υιοθετίσω ένα παιδάκι θα αφοσιωθώ στα ανήψια μου..Και πολλά πολλά τέτοια) αλλά όχι στη φάση που βρίσκομαι, τώρα προσπαθώ όσο γίνεται να είμαι ήρεμη και να σκέφτομαι θετικά, ότι είμαι ήδη έγκυος και κάνω όνειρα... Ο νόμος της έλξης και του σύμπαντος λέει πως εμείς καθορίζουμε τη ζωή μας με τη σκέψη. Αν αυτό που θέλουμε πάρα πολύ το σκεφτόμαστε σαν να είναι ήδη δικό μας τότε θα γίνει. Και ξέρεις κάτι? Λειτουργεί... κι εμείς έχουμε πολύ ανάγκη να το πιστέψουμε!! Σε νιώθω απόλυτα και χαίρομαι κι εγώ που βρήκα μια κοπέλα να μοιράζομαι τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες απορίες. Και αντί να με ρίξεις εσύ θα προσπαθήσω να σε ανεβάσω εγώ!!!!:-):-):-)

Τίποτα δεν κάνεις λάθος κορίτσι μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου.. Χαλάρωσε, είσαι μόνο 28 ετών και πιστεύω πως στην ηλικία μου (35!!!!!) το πρώτο σου παιδάκι θα είναι τουλάχιστον στο νηπιαγωγείο!!:-)

Κι αν ακόμα μας στραβώσει πάλι εμείς θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα προσπαθήσουμε ξανά!!!! ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!

Τον τρόπο λοιπόν για να μην λυγίζεις κατά την διάρκεια της προσπάθειας θα τον βρεις εσύ μέσα σου, εγώ ή εμείς ίσως καταφέρουμε λίγο τόσο δα να βοηθήσουμε.. και βέβαια πάνω απ'όλα πίστη και προσευχή...

Καλό μας ξημέρωμα γλυκιά μου...

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! φωτεινη μου οι τονοτικες σου ενεσεις επιασαν τοπο σε διαβεβαιω! δεν ξερω τι συμβαινει μερικες φορες κ χανω τον ελεγχο, ορμονικο ειναι? δεν ξερω τι να πω! σημερα ειμαι οντως πολυ καλυτερα κ σκεφτομαι θετικα!

βεβαια εξακολουθω να ποναω εντονα χαμηλα κ στην κοιλια αλλα το αγνοω! αυτην την εβδομαδδα που εχω κ αδεια κ ο πολυς φοβος μην γινει κατι κακο εχει φυγει διοτι οτι ειναι να γινει θεωρητικα εχει ηδη γινει, εχω σκοπο να δω φιλες μου κ να χαλαρωσω! εσυ αρχισες να νιωθεις πονους περιοδου? κ την 1η φορα ηταν τοσο εντονοι οι πονοι σου αλλα ησουν εγκυος?!!! φοβερο! να ξερεις θα περιμενω σιγουρα νεα σου! εχω τοσο αναγκη απο ενα καλο νεο!!!

μην νομιζεις σε γενικες γραμμες ειμαι αισοδοξο ατομο αλλα ειναι στιγμες απελπισιας που δεν παλευονται!

σε ευχαριστω λοιπον που μπηκες στον κοπο να μου γραψεις κ ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας εύχομαι μια τεράστια χοριακή μέσα απο την καρδιά μου.για μενα δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν καλά την εβδομάδα που μας πέρασε καθώς η δική μου χοριακή βγήκε αρνητική.Έκλαψα,πόνεσα,χτυπήθηκα και νομίζω πως σήμερα το βλέπω το θέμα με άλλο μάτι.Πάμε ξανά πιο δυνατά.Στεναχωριέμαι μόνο για τον αντρούλη μου που δεν μπορώ ακόμα να τον ηρεμήσω.

Υπομονή και κουράγιο για τα δύσκολα μονοπάτια που διανύουμε.Να έχουμε πίστη και θα γίνουμε και εμεις μανούλες!Απλά πρέπει να το πιστέψουμε!

Link to comment
Share on other sites

bastha ξερω ακριβως πως νιωθεις! ειναι πολυ ασχημο το συναισθημα, θλιψη, θυμος κτλ κτλ, αλλα κ εγω αφου αδιαθετησα κ περασε κ το ορμονικο ειδα τα πραγματα παλι πιο θετικα! κ τωρα βεβαια πεφτω καποιες στιγμες οπως θα εχεις αντιληφθει απο τα παραπανω δακρυβρεχτα μηνυματα αλλα το παλευω!

κ εσυ με κατεψυγμενα προσπαθησες? 1η σου φορα? σου ευχομαι κ εσενα καλη δυναμη...δυστυχως το παρεακι μας ειναι μεγαλο κ οσο παει μεγαλωνει κ αλλο! :(

καλη μας επιτυχια!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

marinaki111 ναι ήταν η πρώτη μου φορά με κατεψυγμένα εμβρυάκια.Κάναμε μεταφορά τριών αλλά δυστυχώς δεν έπιασε κανένα.Ο λόγος που ήταν κατεψυγμένα είναι επέιδή έπαθα υπερδιέργερση ωοθηκών σε βαρυά μορφή και χρειάστηκε να νοσηλεφθώ σε νοσοκομείο.Φαινομενικά ήταν όλα ιδανικά για την μεταφορά μια που ο δικός μου οργανισμός δεν είχε κανένα πρόβλημα.Το πρόβλημα το έχει ο σύζυγός μου μια και είναι αζωοσπερμικός και η συλλογή σπέρματος έγινε από βιοψία όρχεων.Ο γιατρός ήταν πολύ αισιόδοξος και το ίδιο και εμείς.Το είχαμε πιστέψει ότι θα γινόταν το θαύμα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε λάθος...:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολα τα κοριτσια!! Μπαινω και εγω στην παρεα σας! Εχω ενα κρυοσυντηρημενο εμβρυακι απο προηγουμενη 1η εξωσωματικη και ο Μαστρομηνας μου προτεινε να κανω φισικο κυκλο ωστε να παρουμε αλλο ενα. Δυστυχως ομως στους 2 προηγουμενους φυσικους κυκλους δεν καταφεραμε κατι και τωρα παμε για 3ο τον επομενο μηνα. Οπως και να εχει ομως αν δεν πει καλα και αυτος ο φυσικος θα βαλω το ενα εμβρυακι και μετα θα προχωρησω σε εξωσωματικη με φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα Μαρινάκι μου τι είν' τούτα που διαβάζω? Ξέρεις ότι τα νινάκια σου θέλουν θετικότατη σκέψη και χαδάκια στην κοιλίτσα για να καταλάβουν πως εκεί που είναι πρέπει να παραμείνουν αλλά και αυτή που τα κουβαλάει τα αγαπά και τα περιμένει όσο τίποτ'άλλο στον κόσμο??????? Τι αρνητικότητα και τι απαισιοδοξία είναι αυτή κορίτσι μου? Δεν βοηθάς καθόλου τον εαυτό σου έτσι. Κατ' αρχήν που ξέρεις ότι οι πόνοι περιόδου που άρχισες να νιώθεις σημαίνουν απαραίτητα αποτυχία? Ξέρεις τι μου είπε ο γιατρός όταν τον ρώτησα έντρομη στο τηλέφωνο (στην 1η μου προσπάθεια) τι πρέπει να κάνω για να προλάβω το κακό αφού το αισθάνομαι με τόσο πόνο θα έρθει η καταραμένη? Να ηρεμίσω γιατί τα πονάκια αυτά τις περισσότερες φορές ερμηνεύονται ως εμφύτευση των εμβρύων στα τοιχώματα της μήτρας!! Ακόμα κι όταν είδα αίμα εκείνος με καθησύχασε ότι μπορεί και να είναι φυσιολογικό γιατί συμβαίνει σε πολλές γυναίκες! Και ήμουν έγκυος!! Απλά το μικρό μου πήγε και φώλιασε αλλού..

Κοίτα, δεν το παίζω πολύξερη και άνετη και σαφώς έχω κατά καιρούς τις ίδιες ακριβώς φοβίες και ανησυχίες με σένα (Χριστέ μου πέρασαν τα χρόνια και τίποτα!! Πως θα είναι η ζωή μας χωρίς ένα παιδί? Μήπως είναι το γραφτό μας? :-( Άρα δεν θα χρειαστεί ν'αλλάξω σπίτι γιατί αυτό μας χωράει μόνους. Κι αν δεν καταφέρω να υιοθετίσω ένα παιδάκι θα αφοσιωθώ στα ανήψια μου..Και πολλά πολλά τέτοια) αλλά όχι στη φάση που βρίσκομαι, τώρα προσπαθώ όσο γίνεται να είμαι ήρεμη και να σκέφτομαι θετικά, ότι είμαι ήδη έγκυος και κάνω όνειρα... Ο νόμος της έλξης και του σύμπαντος λέει πως εμείς καθορίζουμε τη ζωή μας με τη σκέψη. Αν αυτό που θέλουμε πάρα πολύ το σκεφτόμαστε σαν να είναι ήδη δικό μας τότε θα γίνει. Και ξέρεις κάτι? Λειτουργεί... κι εμείς έχουμε πολύ ανάγκη να το πιστέψουμε!! Σε νιώθω απόλυτα και χαίρομαι κι εγώ που βρήκα μια κοπέλα να μοιράζομαι τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες απορίες. Και αντί να με ρίξεις εσύ θα προσπαθήσω να σε ανεβάσω εγώ!!!!:-):-):-)

Τίποτα δεν κάνεις λάθος κορίτσι μου μην κατηγορείς τον εαυτό σου.. Χαλάρωσε, είσαι μόνο 28 ετών και πιστεύω πως στην ηλικία μου (35!!!!!) το πρώτο σου παιδάκι θα είναι τουλάχιστον στο νηπιαγωγείο!!:-)

Κι αν ακόμα μας στραβώσει πάλι εμείς θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα προσπαθήσουμε ξανά!!!! ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!

Τον τρόπο λοιπόν για να μην λυγίζεις κατά την διάρκεια της προσπάθειας θα τον βρεις εσύ μέσα σου, εγώ ή εμείς ίσως καταφέρουμε λίγο τόσο δα να βοηθήσουμε.. και βέβαια πάνω απ'όλα πίστη και προσευχή...

Καλό μας ξημέρωμα γλυκιά μου...

 

καλη επιτυχια σας ευχομαι και εγω τον ιδιο γιατρο με σασ εχω βεβαια εγω ειμαι καινουρια στο κλαπ μια και ξεκιναω τις ενεσης περιπου τισ 17/11 και ειναι η πρωτη μου φορα με εξωσωματικη ειχα 2 παλινδρομες και μου εξηγησε ο γιατρος οτι πρεπει να προχωρησω σε εξωσωματικη μια και εδω και 2 χρονια δεν εχω ξανα μεινει εγκυος και λογο ηλικιας 34. Θα κανουμε μου ειπε μια εξεταση στα εμβρυακια για να αποφυγουμε χρωμωσωματικες ανωμαλιες μια και καμια εξεταση δεν εδιξε να εχουμε καποιο προβλημα για να εξηγη τη εφταιγε και εχασα τα μωρακια μου. Ευχομαι να μου εχετε καλα νεα να σας πανε ολα καλα και να θυμαστε οτι ο θεος μας δινει οτι μπορουμε να αντεξουμε αρα ειμαστε πολυ δυνατες εμεις που εχουμε περασει τοσες δοκημασιες ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:-)

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρά και gtheo νομίζω πως όλες μας χρειαζόμαστε μια ευχή και μια καλή κουβέντα.Καλώς ήρθατε στο club και ελπίζω να μας πάνε όλα καλά.Δεν μπορεί αργά ή γρήγορα θα εισακουσθούν οι ευχές μας εδώ μέσα και όλες θα είμαστε εγκυούλες. Μετά από το χτύπημα που έρηξα στα πατώματα νομίζω πως πεισμώνω για τα καλά τώρα και εύχομαι αυτά τα χριστούγεννα που θα έρθουν να έχουμε όλες το σποράκι που τόσο επιθυμούμε μέσα στην κοιλίτσα μας!!!:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! φωτεινη μου οι τονοτικες σου ενεσεις επιασαν τοπο σε διαβεβαιω! δεν ξερω τι συμβαινει μερικες φορες κ χανω τον ελεγχο, ορμονικο ειναι? δεν ξερω τι να πω! σημερα ειμαι οντως πολυ καλυτερα κ σκεφτομαι θετικα!

βεβαια εξακολουθω να ποναω εντονα χαμηλα κ στην κοιλια αλλα το αγνοω! αυτην την εβδομαδδα που εχω κ αδεια κ ο πολυς φοβος μην γινει κατι κακο εχει φυγει διοτι οτι ειναι να γινει θεωρητικα εχει ηδη γινει, εχω σκοπο να δω φιλες μου κ να χαλαρωσω! εσυ αρχισες να νιωθεις πονους περιοδου? κ την 1η φορα ηταν τοσο εντονοι οι πονοι σου αλλα ησουν εγκυος?!!! φοβερο! να ξερεις θα περιμενω σιγουρα νεα σου! εχω τοσο αναγκη απο ενα καλο νεο!!!

μην νομιζεις σε γενικες γραμμες ειμαι αισοδοξο ατομο αλλα ειναι στιγμες απελπισιας που δεν παλευονται!

σε ευχαριστω λοιπον που μπηκες στον κοπο να μου γραψεις κ ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!

 

Κανένας κόπος Μαρινάκι μου, εδώ μπήκαμε για να βρούμε υποστήρηξη η μία από την άλλη και να μοιραστούμε συναισθήματα κλπ. Εμείς οι δύο έχουμε και κάτι παραπάνω... δεν μοιραζόμαστε απλώς τον ίδιο γιατρό κάναμε την ίδια μέρα μεταφορά κι ενώ δεν γνωριστήκαμε εκεί σε βρήκα εδώ μέσα! Τυχαίο? Δεν νομίζω!!

Χαίρομαι πραγματικά που είσαι καλύτερα και θα δεις και τις φίλες σου να ξεφύγεις λίγο... Εγώ να σου πω την αλήθεια βγήκα κι έξω, πήγα στη μάνα μου, πήγα super market με το αυτοκίνητο βέβαια και τον αντρούλη μου και χωρίς να σηκώσω βάρος κλπ. ήρθαν και φίλοι στο σπίτι... κι έτσι το σκέφτομαι λιγότερο!

Πόνους περιόδου έχω αλλά όχι συνέχεια... (??????) ότι θέλει ας σημαίνει αυτό.... θα δείξει σε λίγες μόνο μέρες, τρεις για την ακρίβεια.

Think positive λοιπόν!!!! Ξημερώνει μια καινούργια μέρα!! :lol:

Καλό βράδυ..

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας εύχομαι μια τεράστια χοριακή μέσα απο την καρδιά μου.για μενα δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν καλά την εβδομάδα που μας πέρασε καθώς η δική μου χοριακή βγήκε αρνητική.Έκλαψα,πόνεσα,χτυπήθηκα και νομίζω πως σήμερα το βλέπω το θέμα με άλλο μάτι.Πάμε ξανά πιο δυνατά.Στεναχωριέμαι μόνο για τον αντρούλη μου που δεν μπορώ ακόμα να τον ηρεμήσω.

Υπομονή και κουράγιο για τα δύσκολα μονοπάτια που διανύουμε.Να έχουμε πίστη και θα γίνουμε και εμεις μανούλες!Απλά πρέπει να το πιστέψουμε!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο bastha!! Η αποτυχία είναι μέσα στο πρόγραμμα κι όταν πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε αυτό το ταξίδι νομίζω όλες λίγο πολύ την είχαμε στο μυαλό μας. Βέβαια είναι προσωρινή γιατί όπως λες κι εσύ όλες θα γίνουμε μανούλες!!!! Όσο για τον αντρούλη σου ελπίζω να συνέλθει γρήγορα γιατί κάνει και σε σένα κακό. Είδες συμπάσχουν κι αυτοί, εμένα ο δικός μου τώρα το έχει πιστέψει πιο πολύ από ποτέ και τι θα κάνω αν δεν....:confused:

Τέλος σ'ευχαριστούμε για την ευχή σου κι εύχομαι η επόμενη προσπάθειά σου να είναι η τελευταία!! ;)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marinaki111 ναι ήταν η πρώτη μου φορά με κατεψυγμένα εμβρυάκια.Κάναμε μεταφορά τριών αλλά δυστυχώς δεν έπιασε κανένα.Ο λόγος που ήταν κατεψυγμένα είναι επέιδή έπαθα υπερδιέργερση ωοθηκών σε βαρυά μορφή και χρειάστηκε να νοσηλεφθώ σε νοσοκομείο.Φαινομενικά ήταν όλα ιδανικά για την μεταφορά μια που ο δικός μου οργανισμός δεν είχε κανένα πρόβλημα.Το πρόβλημα το έχει ο σύζυγός μου μια και είναι αζωοσπερμικός και η συλλογή σπέρματος έγινε από βιοψία όρχεων.Ο γιατρός ήταν πολύ αισιόδοξος και το ίδιο και εμείς.Το είχαμε πιστέψει ότι θα γινόταν το θαύμα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε λάθος...:cry:

 

Τι ήταν κι αυτή η υπερδιέγερση!!! Την έπαθα κι εγώ, νόμιζα πως ήταν οι τελευταίες μέρες της ζωής μου!!! Λογικά έχεις κι άλλα στην κατάψυξη ε?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολα τα κοριτσια!! Μπαινω και εγω στην παρεα σας! Εχω ενα κρυοσυντηρημενο εμβρυακι απο προηγουμενη 1η εξωσωματικη και ο Μαστρομηνας μου προτεινε να κανω φισικο κυκλο ωστε να παρουμε αλλο ενα. Δυστυχως ομως στους 2 προηγουμενους φυσικους κυκλους δεν καταφεραμε κατι και τωρα παμε για 3ο τον επομενο μηνα. Οπως και να εχει ομως αν δεν πει καλα και αυτος ο φυσικος θα βαλω το ενα εμβρυακι και μετα θα προχωρησω σε εξωσωματικη με φαρμακα.

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Χαρά. Ο Μαστρομηνάς είναι φοβερός γιατρός και βλέπω ότι τον εμπιστευόμαστε όλο και περισσότερες!! Εύχομαι μέσα στις γιορτές να έχεις μια μεγάλη μεγάλη χοριακή κοπέλα μου!!

Ας είναι αυτά τα πιο ωραία μας Χριστούγεννα!!:rolleyes:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια σας ευχομαι και εγω τον ιδιο γιατρο με σασ εχω βεβαια εγω ειμαι καινουρια στο κλαπ μια και ξεκιναω τις ενεσης περιπου τισ 17/11 και ειναι η πρωτη μου φορα με εξωσωματικη ειχα 2 παλινδρομες και μου εξηγησε ο γιατρος οτι πρεπει να προχωρησω σε εξωσωματικη μια και εδω και 2 χρονια δεν εχω ξανα μεινει εγκυος και λογο ηλικιας 34. Θα κανουμε μου ειπε μια εξεταση στα εμβρυακια για να αποφυγουμε χρωμωσωματικες ανωμαλιες μια και καμια εξεταση δεν εδιξε να εχουμε καποιο προβλημα για να εξηγη τη εφταιγε και εχασα τα μωρακια μου. Ευχομαι να μου εχετε καλα νεα να σας πανε ολα καλα και να θυμαστε οτι ο θεος μας δινει οτι μπορουμε να αντεξουμε αρα ειμαστε πολυ δυνατες εμεις που εχουμε περασει τοσες δοκημασιες ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:-)

 

Καλώς ήρθες κι εσύ gtheo! Ευχαριστούμε για την ευχή σου!

Έχεις κι εσύ την ιστοριούλα σου κορίτσι μου... Εμπιστεύσου τον γιατρό που διάλεξες και προσευχήσου στον Θεό και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! Θα μας βοηθήσουν να δώσουμε ζωή στη ζωή!!:)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και να θυμάστε κούκλες... το forum είναι γουρλίδικο!!! Τα περισσότερα κορίτσια με τα οποία μίλαγα κατά την πρώτη προσπάθεια θα γίνουν μανούλες!! Μάλιστα πολλές με δίδυμα και μία με τρίδυμα!!!!!!!!!!! Σειρά μας λοιπόν!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου καλημερα!

σημερα ξυπνησα με πολυ ασχημη διαθεση, οι πονοι περιοδου δυναμωσαν και ειμαι χαλια! με εχει πιασει το παροπονο κ πλεον δεν πιστευω πως θα ερθει ενα καλο αποτελεσμα.και αναρωτιεμαι τι φταιει...πανε ολα τοσο καλα μεχρι την εμβρυομ κ μετα τιποτα. κανω κατι λαθος? μηπως τελικα δεν ειναι θελημα θεου κ τσαμπα ταλαιπωρουμαι?

να σκεφτεις οτι ηδη σκεφτομαι πως θα ειναι η ζωη μου χωρις ενα παιδι...με παρηγορει το γεγονος οτι εχω εναν τελειο συζυγο κ σκεφτομαι οτι ισως κ χωρις παιδι θα πορευτουμε μονοι κ θα ζησουμε ευτυχισμενοι ακομα κ ετσι...

πολυ στεναχωρια! σκεφτομαι ακομη οτι αν κ θαυμαζω τις γυναικες που προσπαθουν χρονια κ κανουν ακομα κ 10 προσπαθειες εγω δεν νομιζω οτι μπορω να φτασω ως εκει...μεγαλη η φθορα κ νομιζω πως απο καποια στιγμη κ επειτα ειναι ματαιο...

προς το παρον κ εφοσον επιβεβαιωθουν οι φοβοι μου η σκεψη μου ειναι πως θα κανω αλλη μια φορα την αγωγη με τις ενεσειες σε μερικους μηνες κ αναλογα με το αν θα εχω κ παλι κατεψυγμενα θα προσπαθησω με οτι εχω. μεχρι εκει. εχω ηδη επεξεργαστει στο μυαλο μου κ την ιδεα της υιοθεσιας αλλα στο πιο μακρινο μελλον, εξαλλου ειμαι μονο 28 ετων.

συγγνωμη, δεν θελω σε καμμια περιπτωση να σε ριξω κ εσενα ψυχολογικα αλλα εισαι η μονη που μπορω να μοιραστω προς το παρον αυτες μου τις σκεψεις...γιατι ξερω οτι με νιωθεις...

Α, μην ακούω τέτοια. Εκανά 7 αποτυχημένες, στην ογδοη τα κατάφερα. Όλες οι γυναίκες που παιρνούν την διαδικασία της εξωσωματικής παιρνούν τέτοιες φάσεις, εγώ το βρίσκω φυσιολογικό. Τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ κάθε φορά, αλλά μετά έβρισκα τη δύναμη και ξαναπροσπαθούσα. Ο επιμένων νικά!

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια συγγνωμη αλλα εχασα το μετρημα...ποσες ειμαστε? κ πολυ μαστρομηνας βλεπω! ας ειναι για καλο!

φωτεινη μου εμενα τα συμπτωματα ειναι συνεχη κ πολυ εντονα οποτε δεν με βλεπω για αισιο τελος! διατηρω ωστοσο μια πολυ πολυ πολυ μικρη αισιοδοξια μηπως και....

οσο για ολα τα υπολοιπα κοριτσια καλως ηρθατε στο παρεακι κ ευχομαι κ εγω τα χριστουγεννα να μας βρουν καλα νεα!!!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια ευχομαι σε ολες σας να γινετε συντομα μανουλες!! Για την ιστορια να σας πω οτι εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη στον Μαστρομηνα στα 39 μου εμεινα εγκυος σε διδυμα. Δυστυχως το ενα παλινδρομησε στην 9η εβδομαδα αλλα με τη βοηθεια του Θεου το αλλο προχωρησε και τωρα εχω ενα αγορακι 9 μηνων. Ειπαμε να παμε για δευτερο παιδακι με το κατεψυγμενο εμβρυακι που ειχαμε απο την 1η εξωσωματικη και καποιο αλλο που μακαρι να προκειψει απο φυσικο κυκλο.

 

Θα ηθελα να πω σε ολες τις κοπελες να μην το βαζουν κατω και να ειναι αισιοδοξες. Οσον αφορα τα κατεψυγμενα εχω την περιπτωση του αδερφου μου που τωρα εχει ενα αγορακι με αυτη την μεθοδο! Και το κορυφαιο ενω ο αφερφος μου ειχε προβλημα με το σπερμα οταν το αγορακι του ηταν 3 μηνων η νυφη μου εμεινε εγκυος φυσιολογικα! Να ειστε δυνατες και να αποβαλετε το αγχος (τα λεω για να τα ακουω και εγω) γιατι η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια ευχομαι σε ολες σας να γινετε συντομα μανουλες!! Για την ιστορια να σας πω οτι εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη στον Μαστρομηνα στα 39 μου εμεινα εγκυος σε διδυμα. Δυστυχως το ενα παλινδρομησε στην 9η εβδομαδα αλλα με τη βοηθεια του Θεου το αλλο προχωρησε και τωρα εχω ενα αγορακι 9 μηνων. Ειπαμε να παμε για δευτερο παιδακι με το κατεψυγμενο εμβρυακι που ειχαμε απο την 1η εξωσωματικη και καποιο αλλο που μακαρι να προκειψει απο φυσικο κυκλο.

 

Θα ηθελα να πω σε ολες τις κοπελες να μην το βαζουν κατω και να ειναι αισιοδοξες. Οσον αφορα τα κατεψυγμενα εχω την περιπτωση του αδερφου μου που τωρα εχει ενα αγορακι με αυτη την μεθοδο! Και το κορυφαιο ενω ο αφερφος μου ειχε προβλημα με το σπερμα οταν το αγορακι του ηταν 3 μηνων η νυφη μου εμεινε εγκυος φυσιολογικα! Να ειστε δυνατες και να αποβαλετε το αγχος (τα λεω για να τα ακουω και εγω) γιατι η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες!

 

Να σου ζήσει ο πρίγκηπάς σου Χαρά μου και με το καλό να έρθει και το αδερφάκι του!!! Όσο για την περίπτωση του αδερφού σου εμείς να τα βλέπουμε αυτά γιατί γίνονται και θαύματα αρκεί να πιστεύουμε σ'αυτά!!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια συγγνωμη αλλα εχασα το μετρημα...ποσες ειμαστε? κ πολυ μαστρομηνας βλεπω! ας ειναι για καλο!

φωτεινη μου εμενα τα συμπτωματα ειναι συνεχη κ πολυ εντονα οποτε δεν με βλεπω για αισιο τελος! διατηρω ωστοσο μια πολυ πολυ πολυ μικρη αισιοδοξια μηπως και....

οσο για ολα τα υπολοιπα κοριτσια καλως ηρθατε στο παρεακι κ ευχομαι κ εγω τα χριστουγεννα να μας βρουν καλα νεα!!!!!

 

Μαρινάκι μην προδικάζεις τίποτα μπορεί εσύ που πονάς να είσαι έγκυος κι εγώ που δεν πονάω συνέχεια να μην είμαι. Μην τα σκέφτεσαι αυτά!

Βρε ούτε βδομάδα δεν έμεινε και θα ξέρουμε, ασ'το λίγο στην άκρη... κάνει και ωραίες μέρες πάρε τον αντρούλη σου ή τις φιλενάδες σου και κάνε καμιά τσάρκα. Στη χειρότερη άντε να ψηφίσεις χα χα χα!!

Όλες θα στολίσουμε δεντράκι φέτος με τα μπιζελάκια μας!!:wink:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, μην ακούω τέτοια. Εκανά 7 αποτυχημένες, στην ογδοη τα κατάφερα. Όλες οι γυναίκες που παιρνούν την διαδικασία της εξωσωματικής παιρνούν τέτοιες φάσεις, εγώ το βρίσκω φυσιολογικό. Τα ίδια σκεφτόμουν και εγώ κάθε φορά, αλλά μετά έβρισκα τη δύναμη και ξαναπροσπαθούσα. Ο επιμένων νικά!

 

Αξίζεις κι εσύ ένα μεγάααααααααλο μπράβο!! Να το χαίρεσαι το μικρό σου ή τα μικρά σου! Ήρωας!!! Καλώς ήρθες...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...