Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

χαρα η χαρα που μου εδωσες με το μνμ σου δεν λεγεται!!! να σου ζησει το μπεμπακακι σου κ θα ρθει κ τ αδερφακι!!!

φωτεινη μου οντως λιγες μερες ακομα...τριτη εσυ εε? αντε με το καλο!!!

rkt ενα εχω να πω ΗΡΩΑΣ!!!!! σε θαυμαζω και σε ζηλευω για την υπομονη κ επιμονη σου!!!

οσο για μενα..αρχισα κ τα παυσιπονα γιατι δεν την βγαζω αλλιως...:(

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι ήταν κι αυτή η υπερδιέγερση!!! Την έπαθα κι εγώ, νόμιζα πως ήταν οι τελευταίες μέρες της ζωής μου!!! Λογικά έχεις κι άλλα στην κατάψυξη ε?

 

Φωτεινή μου ήταν τραγικό.Και γω νόμιζα πως πεθαίνω.Στο τσακ γλιτώσαμε τη διασωλήνωση και είχε φοβηθεί και ο γιατρός μου πάρα πολύ.Τελικά έμεινα 2 βδομάδες στο νοσοκομείο με ορό και τις φλέβες μου χιλιοτρυπημένες.Το χειρότερο όμως είναι ότι ήμουν πρησμένη λες και ήμουν 8 μηνών έγκυος και όλες οι κοπέλες στην πτέρυγα μου έλεγαν "άντε με το καλό,τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?".Φρίκη.

Εγω δεν έχω τον γιατρό σας και ειληκρινά δεν ξέρω αν είναι ο πλέον ειδικός σε αυτά αλλά μου έχει φερθεί πού ανθρώπινα και είναι πάντα εκεί όταν τον χρειάζομαι.Εχω ραντεβού μαζί του αύριο να δούμε τι μπορεί να πήγε στραβά στην προσπάθειά μας και να ορίσουμε νέα ημερομηνία.Είμαι νέα στο forum αλλά ήθεελα να σας πω ότι τις μέρες της αναμονής για την χοριακή μου σας διάβαζα και μου δίνατε πολύ κουράγιο.Σας ευχαριστώ όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου ναι έχουμε άλλα 8 εμβρυάκια στην κατάψυξη.Σύνολο είχαμε 13.Ξεπαγώσαμε 5 συνολικά αυτή τη φορά αλλά κατάφεραν τα τρια να προχωρήσουν με τη διαδικασια της απόψυξης.Μεταφέραμε τα 3 αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν τα καμάρια μου να γαντζωθούν.Απλά ανυσηχώ επειδή είναι από σπερματίδες τα σπερματοζωάρια μήπως δεν είναι ικανά να μπορέσουν γενικότερα να προχωρήσουν σε αυτή τη διαδικασία και αυτό είναι κάτι που με τρώει και με καίει.Θέλω να ελπίζω τουλάχιστον ότι θα τα καταφέρουμε πριν μας τελειώσουν τα εμβρυάκια μας γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω από την αρχή τις ενέσεις και όλα αυτά για νέα ωοληψία. Με φοβήζει και το γεγονός της υπερδιέργεσης.

Link to comment
Share on other sites

χαρα η χαρα που μου εδωσες με το μνμ σου δεν λεγεται!!! να σου ζησει το μπεμπακακι σου κ θα ρθει κ τ αδερφακι!!!

φωτεινη μου οντως λιγες μερες ακομα...τριτη εσυ εε? αντε με το καλο!!!

rkt ενα εχω να πω ΗΡΩΑΣ!!!!! σε θαυμαζω και σε ζηλευω για την υπομονη κ επιμονη σου!!!

οσο για μενα..αρχισα κ τα παυσιπονα γιατι δεν την βγαζω αλλιως...:(

 

Ναι Μαρινάκι μου σε δύο 24ωρα θα ξέρω!!! Θα περάσουν που θα πάει... Για τα παυσίπονα ρώτησες τον γιατρό σου? Αποφυγέ τα μωρέ όσο μπορείς δεν παύει να είναι χημεία! Δεν έχεις δει αίμα ούτε τίποτα ροζ ή καφέ έτσι?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου ήταν τραγικό.Και γω νόμιζα πως πεθαίνω.Στο τσακ γλιτώσαμε τη διασωλήνωση και είχε φοβηθεί και ο γιατρός μου πάρα πολύ.Τελικά έμεινα 2 βδομάδες στο νοσοκομείο με ορό και τις φλέβες μου χιλιοτρυπημένες.Το χειρότερο όμως είναι ότι ήμουν πρησμένη λες και ήμουν 8 μηνών έγκυος και όλες οι κοπέλες στην πτέρυγα μου έλεγαν "άντε με το καλό,τι είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?".Φρίκη.

Εγω δεν έχω τον γιατρό σας και ειληκρινά δεν ξέρω αν είναι ο πλέον ειδικός σε αυτά αλλά μου έχει φερθεί πού ανθρώπινα και είναι πάντα εκεί όταν τον χρειάζομαι.Εχω ραντεβού μαζί του αύριο να δούμε τι μπορεί να πήγε στραβά στην προσπάθειά μας και να ορίσουμε νέα ημερομηνία.Είμαι νέα στο forum αλλά ήθεελα να σας πω ότι τις μέρες της αναμονής για την χοριακή μου σας διάβαζα και μου δίνατε πολύ κουράγιο.Σας ευχαριστώ όλες σας.

-Φωτεινή μου ναι έχουμε άλλα 8 εμβρυάκια στην κατάψυξη.Σύνολο είχαμε 13.Ξεπαγώσαμε 5 συνολικά αυτή τη φορά αλλά κατάφεραν τα τρια να προχωρήσουν με τη διαδικασια της απόψυξης.Μεταφέραμε τα 3 αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν τα καμάρια μου να γαντζωθούν.Απλά ανυσηχώ επειδή είναι από σπερματίδες τα σπερματοζωάρια μήπως δεν είναι ικανά να μπορέσουν γενικότερα να προχωρήσουν σε αυτή τη διαδικασία και αυτό είναι κάτι που με τρώει και με καίει.Θέλω να ελπίζω τουλάχιστον ότι θα τα καταφέρουμε πριν μας τελειώσουν τα εμβρυάκια μας γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω από την αρχή τις ενέσεις και όλα αυτά για νέα ωοληψία. Με φοβήζει και το γεγονός της υπερδιέργεσης.

 

Τι λες βρε παιδί μου δύο εβδομάδες? Τι τράβηξες κι εσύ ρε κορίτσι... Εγώ ήμουν 4 μέρες στο κρεβάτι με την κοιλιά τούμπανο λες και ήμουν στο μήνα μου σε δίδυμα και αφόρητους πόνους παντού ιδιαίτερα στα πλευρά!! Δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ! Τελικά εκ των υστέρων καταλάβαμε ότι η κατάστασή μου έχριζε ιατρικής - νοσοκομειακής φροντίδας αλλά την πάλεψα μόνη μου! Έβλεπα τις άλλες κοπέλες να σηκώνονται μια χαρά από το κρεβάτι μετά την ωοληψία κι έλεγα δεν μπορεί μου τα πήραν άρα θα ηρεμίσω κι εγώ κάποια στιγμή! Ξέρεις τι δεν μπορώ να καταλάβω? Αφού υποτίθεται ότι μας παρακολουθούν γιατί το αφήνουν να γίνει? Παίζουν με τον πόνο μας? Όταν ρώτησα μου απάντησαν ότι συμβαίνει 1 στις 100... Τι να πω... Εμένα μου πήραν 17 ωάρια, προχώρησαν τα 11, μου έβαλαν 3 στην πρώτη προσπάθεια και από τα 8 που έμειναν τα 6 βάλαμε κατάψυξη. Τα 3 ήταν 3 ημερών και τα άλλα 3 ήταν 5 ημερών (βλαστοκύστες). Κατά την απόψυξη από τις 3 βλαστοκύστες "επιβίωσαν" οι 2 κι αυτές μου έβαλαν. Αν δεν μείνω έγκυος τώρα μου μένουν τα τελευταία 3 αν πρώτα ο Θεός αντέξουν κι αυτά. Γιατί κι εγώ κορίτσι μου τρέμω την επόμενη διέγερση μην γίνει πάλι υπερ:?, δεν αντέχονται οι πόνοι και μόνο όποια το έχει περάσει μπορεί να καταλάβει!! Κι εσύ βλαστοκύστες έβαλες?

Όσο γι'αυτό που ανησυχείς ένα θα σου πω, ο γιατρός ξέρει καλύτερα κι αν αυτός που διάλεξες σου εμπνέει την εμπιστοσύνη και την ανθρωπιά και δεν φοβάσαι μη σου πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες τότε "αφέσου" στα χέρια του.

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

'Αστα Φωτεινούλα.Και εμένα το ίδιο μου είπαν οτι συμβαίνει 1 στις 1000.Τέτοια τύχη να την βράσω!Να σου πω την αλήθεια δεν 'ηξερα καν τι ήταν οι βλαστοκύστες και αυτο το έμαθα εδω μέσα.Δεν μου είχε πει και κάτι ο γιατρός και δεν είχα και κάποιον να με συμβουλέψει.Είμαι 29 χρονών και από τον κύκλο μου είμαι η μόνη παντρεμένη και δεν είχε τύχει κ κάτι τέτοιο τον οικεγενειακό μου περιβάλλον.Φαντάζομαι όμως οτι μαλλον 3 ημερών είναι γιατί την εμβρυομεταφορά θα την κάναμε στις 3 μέρες από την ωοληψία αλλά δεν έγινε λόγω της υπερδιέγερσης οπότε και με ενημέρωσε ο γιατρός ότι θα τα κατέψυχαν.Θα τον ρωτήσω όμως αύριο στη συνάντησή μας γιατί από ότι είδα εδω μέσα μάλλον παίζει ρόλο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

'Αστα Φωτεινούλα.Και εμένα το ίδιο μου είπαν οτι συμβαίνει 1 στις 1000.Τέτοια τύχη να την βράσω!Να σου πω την αλήθεια δεν 'ηξερα καν τι ήταν οι βλαστοκύστες και αυτο το έμαθα εδω μέσα.Δεν μου είχε πει και κάτι ο γιατρός και δεν είχα και κάποιον να με συμβουλέψει.Είμαι 29 χρονών και από τον κύκλο μου είμαι η μόνη παντρεμένη και δεν είχε τύχει κ κάτι τέτοιο τον οικεγενειακό μου περιβάλλον.Φαντάζομαι όμως οτι μαλλον 3 ημερών είναι γιατί την εμβρυομεταφορά θα την κάναμε στις 3 μέρες από την ωοληψία αλλά δεν έγινε λόγω της υπερδιέγερσης οπότε και με ενημέρωσε ο γιατρός ότι θα τα κατέψυχαν.Θα τον ρωτήσω όμως αύριο στη συνάντησή μας γιατί από ότι είδα εδω μέσα μάλλον παίζει ρόλο τελικά.

 

Κοίτα κι εγώ αυτό ξέρω πως είναι λίγο καλύτερες οι βλαστοκύστες, τα πιο προχωρημένα έμβρυα δηλαδη... Για να δούμε λοιπόν τι θα σας πει αύριο ο doc και τι θα μας πει μεθαύριο η χοριακή μου!! Θα περιμένουμε νέα σου...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρινάκι μου σε δύο 24ωρα θα ξέρω!!! Θα περάσουν που θα πάει... Για τα παυσίπονα ρώτησες τον γιατρό σου? Αποφυγέ τα μωρέ όσο μπορείς δεν παύει να είναι χημεία! Δεν έχεις δει αίμα ούτε τίποτα ροζ ή καφέ έτσι?

 

 

φωτεινη μου ναι τον ρωτησα την 1η φορα που ειχα παλι πονους κ μου ειπε να παρω παυσιπονο αφοβα κ καλυτερα μαλιστα αν ειναι δυνατοι να παρω μπουσκοπαν αντι για ντεπον. οποτε πηρα σημερα ενα ντεπον, δεν το προτιμω κ εγω αλλα ειλικρινα ο στομαχοπονος ειχε γινει αφορητος κ επιπλεον επειδη τον εχω αμεσα συνδεδεμενο με πονο περιοδου με πηρε κ απο κατω! οχι δεν εχω δει ουτε ροζ ουτε καφε υγρα, απολυτως τιποτα!

 

προσπαθω να διατηρησω την ελαχιστη αισιοδοξια που μου εχει μεινει αλλα δεν ξερω καποια κοπελα που να ειχε τετοιους πονους μετα την εμβρυομ κ να ειχε θετικο αποτελεσμα...:(

ευχομαι απ την καρδια μου την τριτη να μας εχεις μια τεραστια χοριακη...να ανεβω κ εγω λιγακι!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα μη σε πιάνει απαισιοδοξία.Μπορεί να είναι καλό το ότι έχεις πόνους.Εγώ είχα πολύ λίγους και κάτι τσιμπηματάκια και τελικά είχα αρνητικό αποτέλεσμα.Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά.Το ξέρω ότι προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε τα πάντα αλλά κάνε λίγο υπομονή ακόμα.Κ εσύ κ η Φωτεινούλα τον φάγατε τον γάιδαρο.Μακάρι κοριτσάκια μου να έχετε μια τεράστια χωριακή να πέρνουμε λίγο τα πάνω μας.Μου δίνετε πολύ κουράγιο.Δεν έχω άλλον να το συζητάω και δεν θέλω να τα λέω συνέχεια με τον άντρα μου γιατί είναι σκασμένος ο καημένος και πέφτει ακόμα πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

basta μακαρι να χεις δικιο! κ εσυ ομως μην στεναχωριεσαι, εφοσον εχετε κατεψυγμενα και μαλιστα τοσα πολλα εχεις πολλες ευκαιριες ακομα!

απ οτι καταλαβαινω 2 εξωσωμ ανετα! να σε ρωτησω τα εμβρυκια ποσων διαιρεσεων ηταν, σου ειχαν πει?σου εδωσε καποια εξηγηση ο γιατρος στο που μπορει να οφειλονταν η αποτυχια?

 

και ρε παιδι μου τι τραβηξατε με αυτην την υπερδιεργεση? φοβερη ταλαιπωρια! εγω θυμαμαι που οταν μου πηραν 8 ωαρια μου ειχε πει ο γιατρος οτι ηταν ενας ιδανικος αριθμος για να μην παθω σιγουρα υπερδιεργεση, δεν καταλαβαινω, δεν υπαρχει καποιος τροπος να το προλαβουν? αφου υποτιθεται οτι γι αυτο μετρουν μερα παρα μερα την οιστραδιολη.

τελος παντων, στο τελος μας βλεπω με αδεια ασκησεως επαγγελματος! ιατρου εννοω φυσικα!!:mrgreen:

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρινάκι δεν ξέρω πόσων διαιρέσεων ήταν.Δεν ξέρω τίποτα από όλα αυτά.Αυτά όλα εδώ μέσα τα έμαθα όταν έψαχνα να βρω για συμπτώματα κατά τη διάρκεια της αναμονής της χοριακής.Έχω μαζέψει τις απορείες μου και θα τον ρωτήσω αύριο που θα τον δω.Ελπίζω να μου δώσει και κάποα απάντηση στο τι μπορεί να πήγε στραβα.

Εσύ μόνο θετκές σκέψεις να κάνεις κοριτσάκι μου!Δεν μπορει ρε γμτ θα τα καταφέρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτές οι ώρες αναμονής δεν περνάνε εύκολα είναι αλήθεια, όπως αλήθεια είναι όμως και ότι τελειώνουμε. Έχω αρκετή ώρα που πονάω πολύ αλλά δεν θέλω να το αφήσω να με πάρει από κάτω. Κοίταξα το ημερολόγιο της πρώτης μου εξωσωματικής για να δω την πρώτη μέρα που είδα αίμα και ήταν η 10η. Σήμερα είμαι μόλις στην 7η... Θα δείξει κορίτσια μου, θα δείξει...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινάκι δεν ξέρω πόσων διαιρέσεων ήταν.Δεν ξέρω τίποτα από όλα αυτά.Αυτά όλα εδώ μέσα τα έμαθα όταν έψαχνα να βρω για συμπτώματα κατά τη διάρκεια της αναμονής της χοριακής.Έχω μαζέψει τις απορείες μου και θα τον ρωτήσω αύριο που θα τον δω.Ελπίζω να μου δώσει και κάποα απάντηση στο τι μπορεί να πήγε στραβα.

Εσύ μόνο θετκές σκέψεις να κάνεις κοριτσάκι μου!Δεν μπορει ρε γμτ θα τα καταφέρουμε!!!

 

Μωρέ ξετίναξέ τον αύριο! Είναι υ π ο χ ρ ε ω μ έ ν ο ς να σου απαντήσει σε ΟΛΑ σου τα ερωτήματα!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

basta μακαρι να χεις δικιο! κ εσυ ομως μην στεναχωριεσαι, εφοσον εχετε κατεψυγμενα και μαλιστα τοσα πολλα εχεις πολλες ευκαιριες ακομα!

απ οτι καταλαβαινω 2 εξωσωμ ανετα! να σε ρωτησω τα εμβρυκια ποσων διαιρεσεων ηταν, σου ειχαν πει?σου εδωσε καποια εξηγηση ο γιατρος στο που μπορει να οφειλονταν η αποτυχια?

 

και ρε παιδι μου τι τραβηξατε με αυτην την υπερδιεργεση? φοβερη ταλαιπωρια! εγω θυμαμαι που οταν μου πηραν 8 ωαρια μου ειχε πει ο γιατρος οτι ηταν ενας ιδανικος αριθμος για να μην παθω σιγουρα υπερδιεργεση, δεν καταλαβαινω, δεν υπαρχει καποιος τροπος να το προλαβουν? αφου υποτιθεται οτι γι αυτο μετρουν μερα παρα μερα την οιστραδιολη.

τελος παντων, στο τελος μας βλεπω με αδεια ασκησεως επαγγελματος! ιατρου εννοω φυσικα!!:mrgreen:

 

Πες τα Μαρινάκι μου πες τα!! χα χα χα

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ... ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ

 

Paulo Coelho

 

 

Ο Θεός κάλεσε τον πιο αγαπημένο Του άγγελο και του παρουσίασε ένα πρότυπο μητέρας. Στον άγγελο δεν άρεσε αυτό που είδε.

 

 

- Εργαστήκατε πολύ, Κύριε, δεν ξέρετε πλέον τι κάνετε, είπε ο άγγελος. Κοιτάξτε! Φιλί ειδικό, που θεραπεύει όλες τις αρρώστιες, έξι ζευγάρια χέρια για να μαγειρεύει, να πλένει, να σιδερώνει, να φροντίζει, να ελέγχει, να καθαρίζει. Δε θα δουλέψει!

 

- Το πρόβλημα δε είναι τα χέρια, αντέτεινε ο Θεός. Είναι τα τρία ζευγάρια μάτια που χρειάστηκε να βάλω: ένα για να βλέπει το παιδί της πίσω από κλειστές πόρτες και να το προστατεύει από ανοιχτά παράθυρα, ένα άλλο για να το κοιτάζει με αυστηρότητα όταν πρέπει να του μάθει κάτι ουσιώδες και το τρίτο για να του δείχνει διαρκώς τρυφερότητα και αγάπη, όση δουλειά κι αν έχει εκείνη!

 

 

Ο άγγελος εξέτασε το πρότυπο της μητέρας πιο προσεκτικά.

 

 

- Κι αυτό τι είναι;

-Ένας μηχανισμός αυτοθεραπείας. Δε θα έχει χρόνο να αρρωσταίνει, θα πρέπει να ασχολείται με το σύζυγό της, με τα παιδιά, με το σπίτι.

- Νομίζω ότι πρέπει να ξεκουραστείτε λίγο, Κύριε, είπε ο άγγελος. Και να επιστρέψετε στο κλασικό πρότυπο με τα δύο χέρια, τα δύο μάτια, κλπ.

 

 

Ο Θεός συμφώνησε με τον άγγελο. Αφού ξεκουράστηκε, μεταμόρφωσε τη μητέρα σε κανονική γυναίκα. Εξομολογήθηκε όμως στον άγγελο:

 

 

- Χρειάστηκε να της δώσω μια τόσο δυνατή θέληση, ώστε να νομίζει ότι θα έχει έξι χέρια, τρία ζευγάρια μάτια και ικανότητα αυτοθεραπείας. Αλλιώς δε θα καταφέρει να εκπληρώσει το καθήκον της.

 

Ο άγγελος την εξέτασε από κοντά. Κατά τη γνώμη του, αυτή τη φορά ο Θεός είχε επιτύχει.

 

 

Ξαφνικά όμως πρόσεξε ένα λάθος:

 

 

- Αδειάζει. Αναρωτιέμαι, Κύριε, μήπως βάλατε ξανά υπερβολικά πολλά πράγματα σ' αυτό το πρότυπο μητέρας.

- Δεν αδειάζει. Αυτό ονομάζεται δάκρυ.

- Και σε τι χρησιμεύει;

- Για να δείχνει χαρά, λύπη, απογοήτευση, πόνο, θυμό, ενθουσιασμό.

- Κύριε, είστε μεγαλοφυΐα! Αναφώνησε ο άγγελος. Ακριβώς αυτό ήταν που έλειπε για να συμπληρωθεί το πρότυπο.

 

 

Ο Θεός πρόσθεσε με ύφος μελαγχολικό:

 

 

- Δεν το έβαλα εγώ. Όταν συναρμολόγησα όλα τα μέρη, το δάκρυ εμφανίστηκε από μόνο του.

 

 

Ο άγγελος συγχάρηκε πάλι τον Παντοδύναμο κι έτσι δημιουργήθηκαν οι μητέρες.

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλη επιτυχια σε όλες:!::!::!:

 

Εγω ειμαι μια μανούλα που εκανα εξ. με κατεψυγμενακ τωρα εχω τις διδυμουλες μου αγκαλια.Οτι θελετε με χαρα να βοηθησω.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω fotinibon και bastha για τα καλα σας λογια και για το καλοσορισμα λυπον ολα τα κοριτσια να εχουν καλα νεα περιμενω την τριτη για να χαρω μαζι σας και για να κανουμε και λιγο και λιγο χιουμορ ....αντε να τελιωνουμε με σας να περνουμε και οι καινουριες σειρα σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολες να εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!!!!!

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλη επιτυχια σε όλες:!::!::!:

 

Εγω ειμαι μια μανούλα που εκανα εξ. με κατεψυγμενακ τωρα εχω τις διδυμουλες μου αγκαλια.Οτι θελετε με χαρα να βοηθησω.:wink:

 

 

Να σου ζήσουν μανούλα!! Να είναι πάντα γερές και να τις καμαρώσεις όπως επιθυμείς! Πρέπει να είναι ωραία φάση τα δίδυμα ε? Έχω και μια φίλη που εδω μέσα την γνώρισα και μιλάμε πια και στο τηλέφωνο και είναι τρελλαμένη με τις διδυμούλες της! Δεν ξέρω αν διάβασες αλλά έχω βάλει κρυοσυντηρημένες βλαστοκύστες αυτή τη φορά ίσως να γίνομαι κουραστική αλλά θα ρωτήσω κι εσένα. Τι έμβρυα είχες βάλει και "πέτυχε η συνταγή"?:-)

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω fotinibon και bastha για τα καλα σας λογια και για το καλοσορισμα λυπον ολα τα κοριτσια να εχουν καλα νεα περιμενω την τριτη για να χαρω μαζι σας και για να κανουμε και λιγο και λιγο χιουμορ ....αντε να τελιωνουμε με σας να περνουμε και οι καινουριες σειρα σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολες να εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!!!!!

 

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί γλυκιά μου!! Μακάρι όλες μας να έχουμε αργά ή γρήγορα το ποθητό αποτέλεσμα!!!!! Καλό βράδυ...

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

blublu να χαιρεσαι τα διδυμακια σου!!!

κ φυσικα εχουμε σκοπο να σε εκμεταλλευτουμε στο επακρον...πες μας τα παντα, ηταν η 2η σου προσπαθεια? ειχες εμβρυα η βλαστοκυστες? ενιωθες καθολου συμπτωματα περιοδου μετα την εμβρυομ? πες μας τα παντα!!

gtheo μακαρι συντομα να γινουμε ολες παρεακι σε αλλη σελιδα του forum..θα προτιμουσα να ανοιξουμε νεο θεμα "Η ΖΩΗ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΒΡΕΦΗ"

(ειμαι κ λιγακι απληστη τι να κανουμε???:mrgreen:)

φωτεινη πως νιωθεις σημερα?

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

φωτεινη πως νιωθεις σημερα?

 

Καλησπέρα Μαρίνακι, σήμερα δεν πονάω ιδιαίτερα (χθες πήγαινα τουαλέτα και νόμιζα ότι θα δω αίμα!) είναι κάπως το στομάχι μου και γενικά την έχω ψιλοαρπάξει.. Εσύ?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως συνεχιζω να ποναω πολυ δυνατα χαμηλα στις ωοθηκες (μαλλον!), κ το στομαχι μου σε μετρια κατασταση.

απ την κλινικη μου ειπαν να οτι δεν σημαινει τιποτα, μπορει να ναι σπασμοι του εντερου η της μητρας, να συνεχισω τα χαπια κανονικα κ καλυτερα να παρω μπουσκοπαν που σταματαει τους σπασμους γενικα.

εχω κ ενα περιττο τεστ self clear απ τις εποχες τις αγνοιας κ σκεφτομαι μηπως το κανω προς το τελος της εβδομαδας.

αυριο για την χοριακη θα πας στην κλινικη η σε καποιο συνοικιακο? εννοειται πως θα μας ενημερωσεις ετσι?!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω δυστυχως συνεχιζω να ποναω πολυ δυνατα χαμηλα στις ωοθηκες (μαλλον!), κ το στομαχι μου σε μετρια κατασταση.

απ την κλινικη μου ειπαν να οτι δεν σημαινει τιποτα, μπορει να ναι σπασμοι του εντερου η της μητρας, να συνεχισω τα χαπια κανονικα κ καλυτερα να παρω μπουσκοπαν που σταματαει τους σπασμους γενικα.

εχω κ ενα περιττο τεστ self clear απ τις εποχες τις αγνοιας κ σκεφτομαι μηπως το κανω προς το τελος της εβδομαδας.

αυριο για την χοριακη θα πας στην κλινικη η σε καποιο συνοικιακο? εννοειται πως θα μας ενημερωσεις ετσι?!

 

Όχι πάντα στο εμβρυογένεσις πάω, και εννοείται ότι θα σας ενημερώσω... ότι κι αν γίνει!!:roll:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

αα μην ξεχασω να σου..ρωτησα στην κλινικη για τον στομαχοπονο κ μου ειπαν οτι πιθανοτατα ειναι απ τα utrogestan! ισως ισχυει κ στην περιπτωση σου! κ καλο θα ειναι να παρω μπουσκοπαν μου ειπαν που σταματα τις συσπασεις στο εντερο κ στην μητρα!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...