Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

αα μην ξεχασω να σου..ρωτησα στην κλινικη για τον στομαχοπονο κ μου ειπαν οτι πιθανοτατα ειναι απ τα utrogestan! ισως ισχυει κ στην περιπτωση σου! κ καλο θα ειναι να παρω μπουσκοπαν μου ειπαν που σταματα τις συσπασεις στο εντερο κ στην μητρα!

 

Φωτεινη η αγωνια φτανει στο τελος!!!

πως εισαι?

 

Το σκέφτομαι συχνά σήμερα είναι αλήθεια οκ όσο και να θες να το παίζεις άνετη είναι δύσκολο... Γενικά ξύπνησα με μπούκωμα και με άσχημη διάθεση. Το στομάχι τώρα είναι οκ. Τι να σου κάνει κι αυτό με τόσα φάρμακα?

Ελπίζω αύριο να είναι διαφορετικά... ξέρεις πότε πεθαίνω από την αγωνία? Από την ώρα που θα γίνει η αιμοληψία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα!! Όταν χτυπάει το τηλέφωνο κόβονται τα πόδια μου.. παραλύω!!! Τελοσπάντων είπαμε ότι είναι να γίνει θα γίνει, αν υπάρχει έμβρυο και είναι καλά μάλλον κακό του κάνω με το να σκέφτομαι έτσι. θα ξυπνήσω μες την τρελή χαρά και θα πάω να δώσω φλέβα αδιαμαρτύρητα έτσι για να βεβαιωθούμε ότι είμαι έγκυος δηλαδή όχι τίποτ'άλλο! χα χα

Καλό βράδυ σε όλες, τα λέμε αύριο πάλι με το αποτέλεσμα!!!:wink::?:P

Ξημερώνει και του Αγίου Νεκταρίου μεγάλη η χάρη του..

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φωτεινη η αγωνια φτανει στο τελος!!!

πως εισαι?

 

Το σκέφτομαι συχνά σήμερα είναι αλήθεια οκ όσο και να θες να το παίζεις άνετη είναι δύσκολο... Γενικά ξύπνησα με μπούκωμα και με άσχημη διάθεση. Το στομάχι τώρα είναι οκ. Τι να σου κάνει κι αυτό με τόσα φάρμακα?

Ελπίζω αύριο να είναι διαφορετικά... ξέρεις πότε πεθαίνω από την αγωνία? Από την ώρα που θα γίνει η αιμοληψία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα!! Όταν χτυπάει το τηλέφωνο κόβονται τα πόδια μου.. παραλύω!!! Τελοσπάντων είπαμε ότι είναι να γίνει θα γίνει, αν υπάρχει έμβρυο και είναι καλά μάλλον κακό του κάνω με το να σκέφτομαι έτσι. θα ξυπνήσω μες την τρελή χαρά και θα πάω να δώσω φλέβα αδιαμαρτύρητα έτσι για να βεβαιωθούμε ότι είμαι έγκυος δηλαδή όχι τίποτ'άλλο! χα χα

Καλό βράδυ σε όλες, τα λέμε αύριο πάλι με το αποτέλεσμα!!!:wink::?:P

Ξημερώνει και του Αγίου Νεκταρίου μεγάλη η χάρη του..[/quote

 

 

 

καλη επιτυχια αδερφουλα μου!!!!ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!δεν μπορει το νοιωθω οτι ειμαι μια τρελοθεια!!!!αγαπες μου σας περιμενει το ξαδερφακι σας να του κανετε παρεα!!!:lol::lol::lol::lol:

KqCMp2.png
Link to comment
Share on other sites

ξυπνησα σημερα κ πηγα με τον αντρα μου στην λυκοβρυση στην μονη της αγια ειρηνης της χρυσοβαλαντου. το μοναστηρι ειναι απιθανο κ απορρησαμε που βρισκεται ουσιαστικα σε μια τοσο κεντρικη τοποθεσια.

προσκυνησαμε, αναψαμε κερακι. μια κυρια πολυ γλυκια κ ευγενικη με ειδε κ με ρωτησε τι θα θελατε, την κοιταξα με ενα παραπονο κ βλεμα θλιμενο κ μου ειπε παιδακι?? της απαντησα ναι και αμεσως μου ειπε για ενα πουλμαν με πιστους που πηγαν πριν λιγο καιρο..ηταν μαζι κ μια κοπελα εγκυος η οποια οταν μπηκε στην μονη προσκυνησε κ με κλαματα ελεγε στην αγια οτι η χαρη της την βοηθησε κ οτι για πολλα χρονια τρεχοντας απο γιατρο σε γιατρο δεν καταφερνε τιποτα...και ηταν εγκυος σε διδυμα!!!

μου εδωσε λοιπον δυο κομματια απο μηλαρακι ενα για μενα κ ενα για τον αντρα μου, μου ειπε να νηστεψω εγω 2 μερες κ την 3η κ ο συζυγος μαζι κ να φαμε το μηλο. μου εδωσε κ λαδακι απ το ακοιμητο καντηλι της αγιας να πινω λιγο λιγο καθε πρωι. στο τελος με ρωτησε αν μενω μακρια και μου ειπε πως αφου μενω κοντα οταν θα μαι εγκυος να παω να μου δωσει κ μια κορδελα να την βαλω στην κοιλια μου να στεριωσει το μωρο.

γυρισα κ εγω περιλυπη κ της ειπα α την κορδελα θα την παρω αφου ερθει το μωρο κ μου ειπε..."θα ερθει να σαι σιγουρη..αρκει να το πιστευεις"

μπορειτε να καταλαβετε πως βουρκωσα κ κρατηθηκα με χιλια ζορια να μην πλανταξω στο κλαμα...

ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...το εταξα στην αγια..οταν και αν ερθει κοριτσακι θα το βαπτισω ειρηνη..

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αύριο να είναι διαφορετικά... ξέρεις πότε πεθαίνω από την αγωνία? Από την ώρα που θα γίνει η αιμοληψία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα!! Όταν χτυπάει το τηλέφωνο κόβονται τα πόδια μου.. παραλύω!!! Τελοσπάντων είπαμε ότι είναι να γίνει θα γίνει, αν υπάρχει έμβρυο και είναι καλά μάλλον κακό του κάνω με το να σκέφτομαι έτσι. θα ξυπνήσω μες την τρελή χαρά και θα πάω να δώσω φλέβα αδιαμαρτύρητα έτσι για να βεβαιωθούμε ότι είμαι έγκυος δηλαδή όχι τίποτ'άλλο! χα χα

Καλό βράδυ σε όλες, τα λέμε αύριο πάλι με το αποτέλεσμα!!!:wink::?:P

Ξημερώνει και του Αγίου Νεκταρίου μεγάλη η χάρη του..

 

φωτεινη μου σημερα ειχα πραγματικα την αισθηση πως θα παω εγω για το τεστ...αληθεια αγωνιω κ εγω μαζι σου...μονο καποιος που το χει ζησει μπορει καταλαβει...

και ναι..ποσο δυσκολες ειναι οι ωρες απ την αιμοληψια μεχρι το τηλ...

ευχομαι 3ψηφιο αριθμο χωριακης...σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια....

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατ αρχας,ευχομαι σε οσες κοπελες περιμενουν χοριακη,να πανε ολα καλα.Σχετικα με το θεμα της υπερδιεγερσης, καποιες φορες ειναι και θεμα γιατρου.Εγω ειχα παθει σε ελαφρα μορφη,με πονους κλπ αλλα χωρις να νοσηλευτω,οταν ειχα πρωτοπαει στο κεντρο εξωσωματικης και ενω ηξερε ο γιατρος μου οτι εχω πολυκυστικες ,μου εδωσε μια βαρβατη δοση altermon + clomiphene.Θα μπορουσε δηλαδη να ειχε ξεκινησει με μικροτερη ,εφοσον δεν γνωριζε τον οργανισμο μου.Στις επομενες 2 διεγερσεις που καναμε για σπερματεγχυση,φυσικα μου εδωσε πολυ μικροτερη δοση.Τωρα που κανουμε εξωσωματικη ,με ξεκινησε με συντηρητικη δοση πουρεγκον σε μακρυ πρωτοκολλο(βεβαια,μαλλον περασα στο αλλο ακρο ,γιατι δεν αντιδρουν ιδιαιτερα η ωοθηκες μου).

Ειχα μια συζητηση με μια γνωστη μου που παει στον Μαστρομηνα αρκετα χρονια και τον εμπιστευεται.Εκεινη εχει ψαξει το θεμα με τα κεντρα εξωσωματικης στην Αθηνα (εχουν στιγμα και θελουν ενα υγειες παιδι εχοντας ηδη ενα παιδι που πασχει απο μεσ.αναιμια),κι επειδη σκεφτομουνα μηπως να πηγαινα σε αλλο κεντρο ,συγκεκριμενα στον Παντο ,την συμβουλευτηκα.Αυτο που μου ειπε για τον συγκεκριμενο ειναι οτι στην "πιατσα"ειναι γνωστο οτι οι περισσοτερες που πανε εκει παθαινουν υπερδιεγερση.Οποτε νομιζω περα απ οσα γραφει η βιβλιογραφια της ιατρικης για την πιθανοτητα υπερδιεγερσης,ειναι και θεμα χειρισμου απο τον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera! Eimai kainoyria sto parents parolo poy kata kairoys empaina kai diavaza diafores dhmosieyseis. Eimai 33 xronon kai thn proigoymenh evdomada ematha oti apetyxe h prospatheia exosomatikis poy kaname. Exo tria empryakia sthn katapsiksi kai skeftomai na xanaprospathiso kapoia stigmi alla exo stenaxorethei polu kai den niotho psixologika kala akoma. Ithela na miliso me esas mipos kai me bithisete na paro dinami. Den xero an eimai sto sosto meros gia chat....

Link to comment
Share on other sites

Kalimera! Eimai kainoyria sto parents parolo poy kata kairoys empaina kai diavaza diafores dhmosieyseis. Eimai 33 xronon kai thn proigoymenh evdomada ematha oti apetyxe h prospatheia exosomatikis poy kaname. Exo tria empryakia sthn katapsiksi kai skeftomai na xanaprospathiso kapoia stigmi alla exo stenaxorethei polu kai den niotho psixologika kala akoma. Ithela na miliso me esas mipos kai me bithisete na paro dinami. Den xero an eimai sto sosto meros gia chat....

 

 

meniak φυσικα κ εισαι στο σωστο μερος. σν διαβασες τα κειμενα που γραφουμε κατα καιρους θα καταλαβεις οτι ολες εδω περναμε καταστασεις παρομοιες. τι εξηγηση σου εδωσε ο γιατρος σου για την μη επιτυχια της εξωσωμ?

εμενα οπως θα εχεις ηδη διαβασει απετυχε η 1η προσπαθεια του Οκτωβρη κ εχοντας 3 κατεψυγμενα εμβρυακια μου συνεστησε ο γιατρος αν μπορω κ θελω βεβαια να ξαναδοκιμασω αμεσα, απ οτι καταλαβα οι συνθηκες ειναι πιο ευνοικες λογω των φαρμακων που ειχα ηδη παρει κτλ κτλ.

οποτε αφου το συνεστησε ο γιατρος μαζεψα τα κομματια μου κ ειπα παμε!

η διαδ δεν εχει καμμια σχεση με την κανονικη εξωσ, δεν κανεις ενεσεις κτλ κλτ, απλα καποια φαρμακα παιρνεις.

κ τωρα ειμαι λοιπον στην φαση της αναμονης εως την Παρασκευη για να μαθω τ αποτελεσμα..κ αν κ παλι δεν τα καταφεραμε, ανασυγκροτηση, χαλαρωση για 3 μηνες τουλαχιστον, (δεν θα πιω ουτε ντεπον τοσο που εχω σιχαθει τα φαρμακα!!!) ταξιδακι σιγουρα κ ενεσεις κ παλι απο Φεβρουαριο...

σου συνιστω λοιπον να παρεις οσο χρονο χρειαζεσαι για να ανασυγκροτηθεις κ εσυ κ να παρεις τα πανω σου κ μετα παλι στον αγωνα!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

meniak φυσικα κ εισαι στο σωστο μερος. σν διαβασες τα κειμενα που γραφουμε κατα καιρους θα καταλαβεις οτι ολες εδω περναμε καταστασεις παρομοιες. τι εξηγηση σου εδωσε ο γιατρος σου για την μη επιτυχια της εξωσωμ?

εμενα οπως θα εχεις ηδη διαβασει απετυχε η 1η προσπαθεια του Οκτωβρη κ εχοντας 3 κατεψυγμενα εμβρυακια μου συνεστησε ο γιατρος αν μπορω κ θελω βεβαια να ξαναδοκιμασω αμεσα, απ οτι καταλαβα οι συνθηκες ειναι πιο ευνοικες λογω των φαρμακων που ειχα ηδη παρει κτλ κτλ.

οποτε αφου το συνεστησε ο γιατρος μαζεψα τα κομματια μου κ ειπα παμε!

η διαδ δεν εχει καμμια σχεση με την κανονικη εξωσ, δεν κανεις ενεσεις κτλ κλτ, απλα καποια φαρμακα παιρνεις.

κ τωρα ειμαι λοιπον στην φαση της αναμονης εως την Παρασκευη για να μαθω τ αποτελεσμα..κ αν κ παλι δεν τα καταφεραμε, ανασυγκροτηση, χαλαρωση για 3 μηνες τουλαχιστον, (δεν θα πιω ουτε ντεπον τοσο που εχω σιχαθει τα φαρμακα!!!) ταξιδακι σιγουρα κ ενεσεις κ παλι απο Φεβρουαριο...

σου συνιστω λοιπον να παρεις οσο χρονο χρειαζεσαι για να ανασυγκροτηθεις κ εσυ κ να παρεις τα πανω σου κ μετα παλι στον αγωνα!!

 

Marina moy s eyxaristo poly gia thn apantisi soy anakoyfistika ligo poy kapoios moy milise:-) Elpizo na soy pane ola kala!!!! Ego den milisa akoma leptomeros me ton giatro moy perimeno na hremiso ligo giati molis tin Paraskevi htan poy adiathetisa kai akoma den exo sinelthei. Tha ton paro mesa sthn evdomada gia na doyme ti tha kanoyme. Oso pernane oi meres siga siga arxizo kai skeftomai entona na xanaprospathiso syntoma. Thn 1h mera poy adiathetisa den ithela oyte na to akoyso:( Den pisteva pote oti tha synevaine kai se mena ayto....to theoroysa poly aplo kai aytonoito to na meino egyos kai na kano paidakia (ithela kai polla...) kai tora prospathoyme gia to ena kai an....:roll:

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου σημερα ειχα πραγματικα την αισθηση πως θα παω εγω για το τεστ...αληθεια αγωνιω κ εγω μαζι σου...μονο καποιος που το χει ζησει μπορει καταλαβει...

και ναι..ποσο δυσκολες ειναι οι ωρες απ την αιμοληψια μεχρι το τηλ...

ευχομαι 3ψηφιο αριθμο χωριακης...σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια....

 

Μαρινάκιιιιιι ΘΕΤΙΚΟ!! 136 μονάδες η χωριακή μου... :lol::lol::lol::lol:αλλά.... έχω έντονους πόνους περιόδου και είδα και αίμα!!! :cry::cry::cry::cry:Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πάρω buscopan και ν'αυξήσω τα utrogestan από 6 σε 8.

Ελπίζω να κάτσει ήσυχο το μικρό μου. Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον! Εύχομαι και προσεύχομαι την Παρασκευή να ακούσεις το πιο χαρούμενο νέο της ζωής σου! Σταμάτησαν οι πόνοι?

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σκέφτομαι συχνά σήμερα είναι αλήθεια οκ όσο και να θες να το παίζεις άνετη είναι δύσκολο... Γενικά ξύπνησα με μπούκωμα και με άσχημη διάθεση. Το στομάχι τώρα είναι οκ. Τι να σου κάνει κι αυτό με τόσα φάρμακα?

Ελπίζω αύριο να είναι διαφορετικά... ξέρεις πότε πεθαίνω από την αγωνία? Από την ώρα που θα γίνει η αιμοληψία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο για το αποτέλεσμα!! Όταν χτυπάει το τηλέφωνο κόβονται τα πόδια μου.. παραλύω!!! Τελοσπάντων είπαμε ότι είναι να γίνει θα γίνει, αν υπάρχει έμβρυο και είναι καλά μάλλον κακό του κάνω με το να σκέφτομαι έτσι. θα ξυπνήσω μες την τρελή χαρά και θα πάω να δώσω φλέβα αδιαμαρτύρητα έτσι για να βεβαιωθούμε ότι είμαι έγκυος δηλαδή όχι τίποτ'άλλο! χα χα

Καλό βράδυ σε όλες, τα λέμε αύριο πάλι με το αποτέλεσμα!!!:wink::?:P

Ξημερώνει και του Αγίου Νεκταρίου μεγάλη η χάρη του..[/quote

 

 

 

καλη επιτυχια αδερφουλα μου!!!!ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!δεν μπορει το νοιωθω οτι ειμαι μια τρελοθεια!!!!αγαπες μου σας περιμενει το ξαδερφακι σας να του κανετε παρεα!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Τρελοθείααααααα είμαστε εδώ και το παλεύουμε!!! Φιλάκια πολλάαα

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας,ευχομαι σε οσες κοπελες περιμενουν χοριακη,να πανε ολα καλα.Σχετικα με το θεμα της υπερδιεγερσης, καποιες φορες ειναι και θεμα γιατρου.Εγω ειχα παθει σε ελαφρα μορφη,με πονους κλπ αλλα χωρις να νοσηλευτω,οταν ειχα πρωτοπαει στο κεντρο εξωσωματικης και ενω ηξερε ο γιατρος μου οτι εχω πολυκυστικες ,μου εδωσε μια βαρβατη δοση altermon + clomiphene.Θα μπορουσε δηλαδη να ειχε ξεκινησει με μικροτερη ,εφοσον δεν γνωριζε τον οργανισμο μου.Στις επομενες 2 διεγερσεις που καναμε για σπερματεγχυση,φυσικα μου εδωσε πολυ μικροτερη δοση.Τωρα που κανουμε εξωσωματικη ,με ξεκινησε με συντηρητικη δοση πουρεγκον σε μακρυ πρωτοκολλο(βεβαια,μαλλον περασα στο αλλο ακρο ,γιατι δεν αντιδρουν ιδιαιτερα η ωοθηκες μου).

Ειχα μια συζητηση με μια γνωστη μου που παει στον Μαστρομηνα αρκετα χρονια και τον εμπιστευεται.Εκεινη εχει ψαξει το θεμα με τα κεντρα εξωσωματικης στην Αθηνα (εχουν στιγμα και θελουν ενα υγειες παιδι εχοντας ηδη ενα παιδι που πασχει απο μεσ.αναιμια),κι επειδη σκεφτομουνα μηπως να πηγαινα σε αλλο κεντρο ,συγκεκριμενα στον Παντο ,την συμβουλευτηκα.Αυτο που μου ειπε για τον συγκεκριμενο ειναι οτι στην "πιατσα"ειναι γνωστο οτι οι περισσοτερες που πανε εκει παθαινουν υπερδιεγερση.Οποτε νομιζω περα απ οσα γραφει η βιβλιογραφια της ιατρικης για την πιθανοτητα υπερδιεγερσης,ειναι και θεμα χειρισμου απο τον γιατρο.

 

Μπορεί και να έχεις δίκιο Silia αλλά έχει επίσης και πολλές επιτυχίες στην καριέρα του και επιπλέον στο Εμβρυογένεσις σε αντιμετωπίζουν ανθρώπινα και όχι σαν κινητό πορτοφόλι!! Από κει και πέρα πιστεύω ότι πρέπει να έχεις και λίγη τύχη σε αυτά τα πράγματα. Σ'ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου, κι εσύ ότι επιθυμείς!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

menia καλωσήρθες.και γω είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια την προηγούμενη εβδομάδα και ήμουν σε άθλα κατάσταση.Νομίζω όμως πως αξίζει τον κόπο να επιμείνουμε και να προσπαθήσουμε πάλι.Και γω δεν πίστεβα ότι θα το περάσω αυτό στη ζωή μου και να που χαπακώνομαι και τρυπιέμαι.Μόλις χθες μίλησα με το γιατρό μου για το τι μπορεί να πήγε στραβά και η αλήθεια είναι ότι και αυτός δεν το περίμενε.Ωστόσο μου είπε ότι όσο και να προετοιμάζουμε την μήτρα αυτή δεν είναι σε θέση πάντα να δεχτεί ένα έμβρυο όποτε το θέλουμε εμείς.Μου πρότεινε να ξεκουράσω τον οργανισμό μου λίγο και να κάνουμε τη δεύετρη προσπάθεια τον Ιανουάριο.Μακαρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξω μια δεύτερη ήττα.

Φωτεινη?Που είσαι γλυκια μου?Τι έγινε?Γύρισα από τη δουλειά και έτρεξα αμεσως να δω νέα σου.Πως πήγε?Αχ μακαρι να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Μαρινάκι μου υπομονή τον φάγαμε σχεδόν το γάιδαρο!!Θετικές σκέψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

meniak φυσικα κ εισαι στο σωστο μερος. σν διαβασες τα κειμενα που γραφουμε κατα καιρους θα καταλαβεις οτι ολες εδω περναμε καταστασεις παρομοιες. τι εξηγηση σου εδωσε ο γιατρος σου για την μη επιτυχια της εξωσωμ?

εμενα οπως θα εχεις ηδη διαβασει απετυχε η 1η προσπαθεια του Οκτωβρη κ εχοντας 3 κατεψυγμενα εμβρυακια μου συνεστησε ο γιατρος αν μπορω κ θελω βεβαια να ξαναδοκιμασω αμεσα, απ οτι καταλαβα οι συνθηκες ειναι πιο ευνοικες λογω των φαρμακων που ειχα ηδη παρει κτλ κτλ.

οποτε αφου το συνεστησε ο γιατρος μαζεψα τα κομματια μου κ ειπα παμε!

η διαδ δεν εχει καμμια σχεση με την κανονικη εξωσ, δεν κανεις ενεσεις κτλ κλτ, απλα καποια φαρμακα παιρνεις.

κ τωρα ειμαι λοιπον στην φαση της αναμονης εως την Παρασκευη για να μαθω τ αποτελεσμα..κ αν κ παλι δεν τα καταφεραμε, ανασυγκροτηση, χαλαρωση για 3 μηνες τουλαχιστον, (δεν θα πιω ουτε ντεπον τοσο που εχω σιχαθει τα φαρμακα!!!) ταξιδακι σιγουρα κ ενεσεις κ παλι απο Φεβρουαριο...

σου συνιστω λοιπον να παρεις οσο χρονο χρειαζεσαι για να ανασυγκροτηθεις κ εσυ κ να παρεις τα πανω σου κ μετα παλι στον αγωνα!!

 

Καλώς ήρθες στην μεγάλη παρέα μας meniak. Συμφωνώ απόλυτα με το Μαρινάκι... εδώ μέσα οι περισσότερες κοπέλες τα κατάφεραν ή θα τα καταφέρουν με αρκετές προσπάθειες, προβλήματα διάφορα και πολύ αγωνία! Έχω περάσει κι εγώ ουκ ολίγα μα δεν το έβαλα κάτω.. Μετά το χειρουργείο δεν ήθελα καν να το συζητήσω αλλά μόλις πέρασαν όλα είπα στον εαυτό μου "σήκω και ξεκίνα πάλι, τα μωράκια σου είναι εκεί και σε περιμένουν".

Σήμερα είχα θετική χοριακή (2η εξωσωματική) αλλά είμαι με πόνους και αίμα στο κρεβάτι και πάλι λέω πως αν δεν τα καταφέρω ξανά θα συνεχίσω με περισσότερη ψυχική δύναμη και πιο πολύ πείσμα!!! Να θυμάσαι ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!!:wink:

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oh my god!!!!!!!!!!!!Τώρα το είδα!!!!!!!!!!!Ένα μεγάλο μπράααααααααβο Φωτεινουλα μου!!!!Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!!!!Άντε ρε κορίτσια να παίρνουμε όλες σειρά!!!!Καλοστέριωτο να είναι και κοίτα να ξεκουράζεσαι εσυ και το νινί!!!!Φιλακια πολλάαααααααααααααααααα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινη?Που είσαι γλυκια μου?Τι έγινε?Γύρισα από τη δουλειά και έτρεξα αμεσως να δω νέα σου.Πως πήγε?Αχ μακαρι να μας πεις τα ευχάριστα!!!

/QUOTE]

 

Θετικό κοριτσάρα μου θετικό!!! (βλέπε προηγούμενο μήνυμά μου) Ελπίζω να συνεχίσει η πορεία του μωρού μου και όλα να πάνε καλά!

Χίλια ευχαριστώ και μόνο για την σκέψη!!! Καλή συνέχεια μέσα από την καρδιά μου!!

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

oh my god!!!!!!!!!!!!Τώρα το είδα!!!!!!!!!!!Ένα μεγάλο μπράααααααααβο Φωτεινουλα μου!!!!Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!!!!Άντε ρε κορίτσια να παίρνουμε όλες σειρά!!!!Καλοστέριωτο να είναι και κοίτα να ξεκουράζεσαι εσυ και το νινί!!!!Φιλακια πολλάαααααααααααααααααα!!!!!

 

Ευχαριστώ και πάλι κοπέλα μου να δεις που όλες θα γίνουμε μανούλες!! Φιλάκιαααααα

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

[Μαρινάκιιιιιι ΘΕΤΙΚΟ!! 136 μονάδες η χωριακή μου... :lol::lol::lol::lol:αλλά.... έχω έντονους πόνους περιόδου και είδα και αίμα!!! :cry::cry::cry::cry:Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πάρω buscopan και ν'αυξήσω τα utrogestan από 6 σε 8.

Ελπίζω να κάτσει ήσυχο το μικρό μου. Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον! Εύχομαι και προσεύχομαι την Παρασκευή να ακούσεις το πιο χαρούμενο νέο της ζωής σου! Σταμάτησαν οι πόνοι?

 

 

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!! φωτεινη μου τελειο το νεο...θελω και εγωωωωωωωωωωωωωω!!!!! αλλα δυστυχως οι πονοι περιοδου, ολα τα συμπτωματα που εχω πριν την περιδο, παραμενουν και εχουν πεσει τα φτερα μου....:(

τι σου ειπαν ακριβως για το αιμα?? υπαρχει περιπτωση να εχεις καποιο θεμα η συμβαινουν αυτα? λιγο αιμα δεν ειδες? ξαπλωσε, λιωσε την τηλεοραση κ λιγουλακι υπομονη ακομα...αν κ δεν νομιζω οτι θα την χρειαστεις!!!!!!!

σε φιλω τοοοοοοοοοοοοοοοοοσοοοοοοο πολυυυυυυυυυυυυυυυυ

και εξακουθω να σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια!

πω πω εχω ενθουσιαστει!!!

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!! φωτεινη μου τελειο το νεο...θελω και εγωωωωωωωωωωωωωω!!!!! Κι εσύ θα το έχεις θα το δεις!! αλλα δυστυχως οι πονοι περιοδου, ολα τα συμπτωματα που εχω πριν την περιδο, παραμενουν και εχουν πεσει τα φτερα μου....:(βρε, δεν διαβάζεις τι γράφω? πόνους περιόδου έχω και είμαι έγκυος! μη σκέφτεσαι έτσι πια!

τι σου ειπαν ακριβως για το αιμα?? υπαρχει περιπτωση να εχεις καποιο θεμα η συμβαινουν αυτα? μου είπε ο γιατρός ότι να μην ανησυχώ να αυξήσω τα utrogestan και να πάρω κι ένα buscopan και να τον πάρω αύριο τηλ. λιγο αιμα δεν ειδες? λίγο είδα το μεσημέρι και μετά έγινε ροζ.. να δω πως θα ξημερωθώ! Να σου πω την αμαρτία μου σκέφτηκα μήπως έχασα το ένα από τα δύο μωράκια και γι'αυτό είδα το αίμα και γι'αυτό πονάω, δεν ξέρω ας είναι και το ένα θεέ μου!!

ξαπλωσε, λιωσε την τηλεοραση κ λιγουλακι υπομονη ακομα...αν κ δεν νομιζω οτι θα την χρειαστεις!!!!!!! Έχει κάνει λακούβα το κρεβάτι από την ξάπλα χαχαχα

σε φιλω τοοοοοοοοοοοοοοοοοσοοοοοοο πολυυυυυυυυυυυυυυυυ

και εξακουθω να σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια!

πω πω εχω ενθουσιαστει!!! Σ'ευχαριστώ τοοοοοοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοοο πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για το ενδιαφέρον κοριτσάκι μου. Ανταποδίδω την θετική ενέργεια γιατί κι εσύ την χρειάζεσαι και με τις καλύτερες ευχές μου για την Παρασκευή. Άντε σχεδόν δύο μέρες έμειναν! Και θέλω συμμαχομανούλα εεεεε?????? Φιλάκια

9s3ip3.png

 

 

IQVnp3.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη μου σημερα ειχα πραγματικα την αισθηση πως θα παω εγω για το τεστ...αληθεια αγωνιω κ εγω μαζι σου...μονο καποιος που το χει ζησει μπορει καταλαβει...

και ναι..ποσο δυσκολες ειναι οι ωρες απ την αιμοληψια μεχρι το τηλ...

ευχομαι 3ψηφιο αριθμο χωριακης...σου στελνω ολη μου την θετικη ενεργεια....

 

Μαρινάκιιιιιι ΘΕΤΙΚΟ!! 136 μονάδες η χωριακή μου... :lol::lol::lol::lol:αλλά.... έχω έντονους πόνους περιόδου και είδα και αίμα!!! :cry::cry::cry::cry:Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πάρω buscopan και ν'αυξήσω τα utrogestan από 6 σε 8.

Ελπίζω να κάτσει ήσυχο το μικρό μου. Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον! Εύχομαι και προσεύχομαι την Παρασκευή να ακούσεις το πιο χαρούμενο νέο της ζωής σου! Σταμάτησαν οι πόνοι?

 

μπραβο!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη λες και προκειτε για μενα :P:p:p ειχα την εννοια σου σημερα που πηγενα στη δουλεια πιστευα οτι θα εγραφες κατι θετικο εγω μετραω τις μερες μεχρι να αδιαθετησω πρωτη φορα μετα απο πολυ καιρο λεω αντε ποτε θα ερθει

αντε και στην μαριανα καλα αποτελεσματα την παρασκευη θα σας πανε ολα καλα και θα φερεται γουρι σε ολες μας :lol::lol::lol:

9rLVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!! φωτεινη μου τελειο το νεο...θελω και εγωωωωωωωωωωωωωω!!!!! Κι εσύ θα το έχεις θα το δεις!! αλλα δυστυχως οι πονοι περιοδου, ολα τα συμπτωματα που εχω πριν την περιδο, παραμενουν και εχουν πεσει τα φτερα μου....:(βρε, δεν διαβάζεις τι γράφω? πόνους περιόδου έχω και είμαι έγκυος! μη σκέφτεσαι έτσι πια!

εχεις δικιο το ξερω...απλα χωρις να το θελω τα συνδεω ολα με την 1η φορα γιατι μεχρι στιγμης ολα ειναι ιδια..κ φοβαμαι μηπως ειναι κ το αποτελεσμα ιδιο!!

ασε με εμενα...τωρα που εφυγαν οι πονοι ηρεμησα, αυριο με το που θα ξαναπονεσω θα κατσουφιασω ξανα κτλ κτλ..η παρασκευη ερχεται οποτε θα τελειωσει κ η αγωνια μου...

dSYDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσάρες, αργω να απαντησω καθοτι ο χρόνος περιορισμένος!

 

Εμένα ηταν η 2η προσπάθεια, εγινε με βλαστοκύστες 6 ημερων, αριστα έμβρυα.Την πρώτη φορά μου έβαλαν πάλι άριστα έμβρυα αλλα δεν επιασε ουτε ένα, δεν ξερω τι γινόταν. Ημουν 26 κ με ανεξηγητη υπογονιμοτητα. Βγαλε άκρη τωρα. Την 2 η φορα πηγα διακοπες κ έκανα την μεταφορα 2 μέρες αφου γυρισα, αλλά δεν το σκεφτομουν καθολου, καθε φορα που ερχοταν η ιδεα είμαι ή δεν ειμαι την έδιωχνα κ όλα πηγαν καλα! Μου έβαλαν 3 αλλα έπιασαν τα 2! Είχα εντόνους πόνους περιοδου, πονούσε η μέση μου φοβερά, ενιωθα καποια τραβηγματάκια, το στήθος τιποτα το ιδιαιτερο. Εκανα χοριακη την 14η ημέρα κ ηταν θετικό με 2047 μονάδες, δεν θα ξεχασω ποτε την χαρα μου! Δυστυχως είχα αίμα μετα απο 2-3 ημέρες αλλα δεν φαινοταν πουθενα αποκολληση, ηταν μου ειπε ο γιατρος λόγω του οτι μεγάλωνε αποτομα η μητρα μου κ έσπαγαν αγγεια. Αργοτερα επαθα κ μια αποκολληση αλλα τα καταφεραν οι αμαζονες μου.

 

Αυτο που έχω να πω είναι ξεκουραση κ καλή ψυχολογια! Εγω για να γεννησω έμεινα 9 μήνες στο κρεβατι στην κυριολεξια κ δεν το μετανοιωσα λεπτο. Εμεις απο εξωσωματική θελουμε παραπάνω ξεκουραση. Μην ακουτε κανεναν, μονο το σώμα σας!

 

Φωτεινούλα συγχαρητηρια! Όλα θα πάνε καλά! Μη αγχωνεσαι για το αίμα, σχεδον όλες απο εξωσωματική το βιωσαμε αυτο κ όλα πηγαν κατευχην, μονο ξεκουράσου! Ουτε μπάνιο συχνα κ οχι με ζεστο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Α κ ξεχασα το πιο σημαντικο συμπτωμα, που την 1η φορα που απετυχε δεν το ειχα. Ειχε πρηστει τοοοσο πολύ η κοιλια μου, σαν να ημουν στον 3ο μηνα. Αφου πριν παω για χωριακη, περασα απο τον γιατρο μου κ του ειπα οτι ποναω σαν να αδιαθετω κ οτι εχει πρηστει η κοιλια μου....κ μου λεει να δεις που εισαι...!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...