Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Πολύ λυπάμαι ηλιαχτίδα μου ...περίμενα πως θα είχαμε χαρούμενα νέα αλλά ...:rolleyes: Λένε πως η φύση προνοεί σε τέτοιες περιπτώσεις που γίνεται η αποβολή τόσο νωρίς....Σαφώς εύχομαι η επόμενη σου φορά να είναι η τυχερή σου!!! Θα πας σε καινούριο γιατρό δηλαδή; Για πες λίγα περισσότερα για το θέμα!!! Πρέπει να άκουσες πολύ σημαντικά πράγματα για να νιώθεις τόση αισιοδοξία και χαίρομαι πολύ γι αυτό!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalispera!!

 

sugnomi gia tin kathusterimeni apantisi...

 

pigaina sto giatro mou 13 xronia!!ki ego ki antras mou toy eixame tufli empistosini!! kapoia stigmi arxisa na min ikanopoioumai apoluta me tis exigiseis kai ton tropo antimetopisis!!

 

etsi apofasisa na pao se kapoion perissotero eidiko!!katalava oti oi diafores einai polles!!meta ti deuteri apovoli o protos giatros me evale se mia diadikasia exetaseon oi opoies kostizoun ena soro xrimata!

o deuteros giatros, me polles duskoles epituxies se themata upogonimotitas, mou eipe oti de xreiazetai pros to paron na kano tipota apo ola ayta!!

 

de xreiazetai na sas po to onoma tou protou giatrou, apla tha sas po to onoma tou kainouriou.legetai kapetanakis.

o antras mou ki ego niothoume oti kanoume mia kainouria arxi kai niothoume polu aisiodoxoi!!pistevoume polu se ayto pou theloume kai imaste sigouroi oti tha petyxoume!!

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα μου σου εστειλα πμ..

κοριτσια να σας ρωτησω, υπαρχει καποια κοπέλα που έχει χρησιμοποιήει gonapeptyl??????

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

vivoula σου ηρθε περιοδος πηγες στο γιατρο??? σου εδωσε μονο χαπακια?? εμενα μου εδωσε και ενεσουλες πάνω που ειπα πως θα τις γλίτωνα αλλα χαλάλι! μαλλον απο βδομάδα ξεκιναω!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ DONATELA MOY,MONO CYCLACUR 1 THN ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ......ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ DONATELA MOY,MONO CYCLACUR 1 THN ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ......ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ!

τελεια!! εσυ θα κανεις την εμβρυομεταφορα πριν απο εμενα λοιπον!!! μακαρι να ειναι η τυχερη μας αυτη!!!!!!!!!!! κι ολα να πανε καλα Θεέ μου!!!!!!!!!!!

ααα και κατι αλλο?? μηπως θα κανεις ωοληψια να σου παρει αυτο το ενα ωάριο και για αυτο δεν σου έδωσε ενέσεις???

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

vivoula σου ηρθε περιοδος πηγες στο γιατρο??? σου εδωσε μονο χαπακια?? εμενα μου εδωσε και ενεσουλες πάνω που ειπα πως θα τις γλίτωνα αλλα χαλάλι! μαλλον απο βδομάδα ξεκιναω!!!!

 

Τι ενεσούλες σου έδωσε? Έκανα κι εγώ μια daronda (καταστολής) στην αρχή και τα cyclacur τα άρχισα μετά από 17 μέρες. Τώρα χαπακώνομαι μόνο (αρκετά βέβαια) και εμβρυομεταφορά θα κάνω Παρασκευή πρώτα ο Θεός....

Link to comment
Share on other sites

Τι ενεσούλες σου έδωσε? Έκανα κι εγώ μια daronda (καταστολής) στην αρχή και τα cyclacur τα άρχισα μετά από 17 μέρες. Τώρα χαπακώνομαι μόνο (αρκετά βέβαια) και εμβρυομεταφορά θα κάνω Παρασκευή πρώτα ο Θεός....

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!! εμενα μου εδωσε gonapeptyl τις οποιες θα τις ξεκινησω λιγο πριν την περιοδο (δηλαδη τη Δευτερα) και τις οποιες μαλλον θα τις παντρευτώ μέχρι την εμβρυομεταφορά γιατι δεν μου ειπε να τις σταματησω.. και τα cyclarur οταν ξεκινήσει η περίοδος με αυξομειώσεις στα χάπια! καλη επιτυχια gemini μου στην εμβρυομεταφορα!!!!!!!! ποσα παγακια εχεις? δευτερη προσπάθεια???

vivoula μου και εγω εχω 5 παγάκια και ελπιζω να επιβιωσουν τα 2 που θα αποψυξει και να μην εχουν αλλοιωθει!! εχουμε και αυτο το αγχος βλέπετε!! ολα καλα να μας πανε!!

απλα σε ρωτησα γιατι συνηθως οι ενεσεις κανουν καταστολη του ωαριου που παραγει η γυναικα καθε μηνα, δεν ηξερα ότι γινεται και μονο με χαπάκια..!πάλι μπερδέυτηκα!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΩ ΤΟ CICLACUR,KAI ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ!:-DΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ:rolleyes:

οποτε απο την αλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός, πας για εμβρυομεταφορα!!!! τελεια!! με το καλο κοριτσάκι μου!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ DONATELA MOY!AΡΧΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!;)ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΕΣΥ!

Ας ειναι αυτη η τυχερη για ολες μας!!!!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!! εμενα μου εδωσε gonapeptyl τις οποιες θα τις ξεκινησω λιγο πριν την περιοδο (δηλαδη τη Δευτερα) και τις οποιες μαλλον θα τις παντρευτώ μέχρι την εμβρυομεταφορά γιατι δεν μου ειπε να τις σταματησω.. και τα cyclarur οταν ξεκινήσει η περίοδος με αυξομειώσεις στα χάπια! καλη επιτυχια gemini μου στην εμβρυομεταφορα!!!!!!!! ποσα παγακια εχεις? δευτερη προσπάθεια???

vivoula μου και εγω εχω 5 παγάκια και ελπιζω να επιβιωσουν τα 2 που θα αποψυξει και να μην εχουν αλλοιωθει!! εχουμε και αυτο το αγχος βλέπετε!! ολα καλα να μας πανε!!

απλα σε ρωτησα γιατι συνηθως οι ενεσεις κανουν καταστολη του ωαριου που παραγει η γυναικα καθε μηνα, δεν ηξερα ότι γινεται και μονο με χαπάκια..!πάλι μπερδέυτηκα!!

 

Είχα κάνει τη πρώτη αρχές Ιουλίου, αλλά δεν κάναμε εμβρυομεταφορά γιατι έπαθα υπερδιέγερση....Βάλαμε 6 έμβρυα 3 ημερών στην κατάψυξη. Ο γιατρός τα έβγαλε όλα χτες. Αυριο θα πάρω τηλ να μάθω πόσα αντέξανε....Εχω μεγάλη αγωνία.... Εμβρυομεταφορά την Παρασκευή.

Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας.! Το λέω και θα το ξαναλέω:P:p

Link to comment
Share on other sites

GEMINI ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΕΙΔΕΣ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ?:-D

 

Ναι επιτέλους~!! Μακάρι να έχουμε και καλο αποτέλεσμα!!

Και για σενα πλησιάζει!! Να μας ενημερώνεις!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει τη πρώτη αρχές Ιουλίου, αλλά δεν κάναμε εμβρυομεταφορά γιατι έπαθα υπερδιέγερση....Βάλαμε 6 έμβρυα 3 ημερών στην κατάψυξη. Ο γιατρός τα έβγαλε όλα χτες. Αυριο θα πάρω τηλ να μάθω πόσα αντέξανε....Εχω μεγάλη αγωνία.... Εμβρυομεταφορά την Παρασκευή.

Ευχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας.! Το λέω και θα το ξαναλέω:P:p

Ου καλη επιτυχια!!! αυριο πας για εμβρυομεταφορα! γιουπι!!!! καλα θα τα ξεπαγωνε ολα?? και αν ειναι καλα και τα 6 τα υπολοιπα τι θα τα κανει????

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε gemini μπες να γραψεις!! μπες να μας πεις οτι τα καταφερνουνε μετα την αποψυξη να μας φυγει και εμας ενα μεγαλο αγχος!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΕΓΙΝΕ GEMINI85?KANENA NEO ΓΙΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑΚΙΑ ΣΟΥ?

 

ναι βρε gemini μπες να γραψεις!! μπες να μας πεις οτι τα καταφερνουνε μετα την αποψυξη να μας φυγει και εμας ενα μεγαλο αγχος!!!

 

κορίτσια αύριο πάω για τη μεταφορά και έιμαι πολύ χαρούμενη!!! Πήρα το γιατρό σήμερα αλλά μου έιπε άυριο θα ξέρουμε για τα έμβρυα....Δε μου πολυάρεσε αυτό η αλήθεια έιναι και αγχώθηκα προς στιγμή οτι δεν έιναι καλά και απλώς δεν ήθελε να μου το πει... Τελοσπάντων, άυριο απόγευμα που θα γυρίσω θα σας πω τα νέα.

vivoula καλό υπέρηχο!!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αύριο πάω για τη μεταφορά και έιμαι πολύ χαρούμενη!!! Πήρα το γιατρό σήμερα αλλά μου έιπε άυριο θα ξέρουμε για τα έμβρυα....Δε μου πολυάρεσε αυτό η αλήθεια έιναι και αγχώθηκα προς στιγμή οτι δεν έιναι καλά και απλώς δεν ήθελε να μου το πει... Τελοσπάντων, άυριο απόγευμα που θα γυρίσω θα σας πω τα νέα.

vivoula καλό υπέρηχο!!!!

 

 

Kαλή επιτυχία. Η Παναγιά μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αύριο πάω για τη μεταφορά και έιμαι πολύ χαρούμενη!!! Πήρα το γιατρό σήμερα αλλά μου έιπε άυριο θα ξέρουμε για τα έμβρυα....Δε μου πολυάρεσε αυτό η αλήθεια έιναι και αγχώθηκα προς στιγμή οτι δεν έιναι καλά και απλώς δεν ήθελε να μου το πει... Τελοσπάντων, άυριο απόγευμα που θα γυρίσω θα σας πω τα νέα.

vivoula καλό υπέρηχο!!!!

Gemini με το καλο να υποδεχτεις τα μωρακια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επέστρεψα με 3 εμβρυάκια-βλαστοκύστες. Ο γιατρός δε μου έιπε συγκεκριμένα διαιρέσεις αλλά ήταν πολύ καλά λέει. By the way, από τα 6 άνταξαν τα 4 μου είπαν.

Τώρα ξάπλα και αναμονή. Σε 11 μέρες έιπε χοριακή.

Καλή επιτυχία και σε σας!!!

newbie, donatela σας ευχαριστώ!!!

vivoula εσύ τι νέα απ το γιατρό??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...