Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Ηλιαχτίδα μου καλωσόρισες στην παρέα μας...Πολύ μου αρέσει το "ονομά" σου...:D Όπως σου είπε και η gemini όλες σε αναμμένα κάρβουνα καθόμαστε ειδικά στις μέρες της αναμονής....Αστα να πάνε! Απλά προσπαθούμε να βοηθήσει η μια την άλλη όσο μπορούμε...

Δεν είμαι σε φάση αναμονής εγώ αλλά σου εύχομαι με όλη μου την ψυχή τη Δευτέρα (αύρο εννοείς ή σε μια βδομάδα;) να έχεις μια θετικότατη χοριακή....που θα οδηγήσει σε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Όσο για την ερώτηση σου με τα δέκατα...μην το ψάχνεις καλύτερα...και μην προσπαθείς να το θεωρήσεις σαν σύμπτωμα ή όχι αν έχεις δέκατα ή όχι...Περισσότερο άγχος σου προκαλεί αυτό! Εξάλλου δυστυχώς δεν υπάρχουνε σημάδια αξιόπιστα για να ξέρουμε μια ώρα αρχίτερα αν πήγανε όλα καλά (μακάάάάάάριιιιιιι).

Όσο για τη γυμναστική και το σεξ ξέρω πως απαγορεύονται αλλά δεν ξέρω γιατί:confused: Τώρα που το σκέφτομαι τόσες κοπέλες που μένουνε εγκυούλες χωρίς να το ξέρουνε καν και συνεχίζουνε τη ζωούλα τους κανονικά μέχ΄ρι να το πάρουνε είδηση μια χαρά πάνε...χμ....Εντούτοις αφού μπήκαμε σε αυτό το δρόμο της εξωσωματικής με το τόσο μεγάλο κόστος (πάσης φύσεως) ....ας θυσιάσουμε σεξ και γυμναστική αν αυτό βοηθάει στην εμφύτευση! Απ ότι καταλαβαίνεις καθόλου δεν βοήθησα! χαχαχαχαχα

Και πάλι σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία!!!! Για ό,τι θες είμαστε εδώ!

Θα περιμένουμε νέα σου από τη χοριακή !!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia sas euxaristo!!

 

moments tin alli deutera diladi 5/9!

exeis dikio gia to oti prepei na prosexoume, apla opos katalavaineis den pernane oi meres kai psaxno na vro kati na asxolitho!i gumnastiki tha itan mia kali ektonosi, oso gia to sex apli periergia...

 

dustuxos feugei kai o andras mou simera taxidi gia douleia kai opos katalavaineis moni...ase pou stin proti prospatheia pou i xoriaki vgike thetiki eixa ponakia kai tsimpimatakia stin koilia kai apo to savvato den exo katholou kai leo les na pigainan ola kala kai telika na min epiase...

 

olo tetoia skeftomai...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας κοριτσια!

Εγω ειμαι καινουργια σχετικα εδω , αν και παρακολουθω αρκετο καιρο χωρις ομως να γραψω.Ο λογος που γραφω ειναι οτι εχω περασει πολυ δυσκολα μεχρι να καταφερω να μεινω εγγυος (σπερματεγχυση, εξωσωματικη , εξετασεις παντως τυπου κλπ κλπ αν και τελικα εμεινα φυσιολογικα) και εχω περασει απο ολα τα σταδια της της αγωνιας, της αναμονης και της απογοητευσης και θα ηθελα να σας σταθω και να βοηθισω εστω οσο μπορω απο την προσωπικη μου εμπειρια.Θα αναφερθω κυριως στην αναμονη μεχρι τη χοριακη .

Οταν περιμενα εγω μεχρι την χοριακη δυστηχως δεν μπορουσα να το βγαλω απο το μυαλο μου με τπτ.Το μονο που μπορω να σου προτεινω ειναι να σκεφτεσαι θετικα και οτι και να γινει να μην το βαλεις κατω.Ολα ειναι θεμα χρονου να συμβουν.Ειναι απλα θεμα χρονου να μεινεις εγγυος!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia sas euxaristo!!

 

moments tin alli deutera diladi 5/9!

exeis dikio gia to oti prepei na prosexoume, apla opos katalavaineis den pernane oi meres kai psaxno na vro kati na asxolitho!i gumnastiki tha itan mia kali ektonosi, oso gia to sex apli periergia...

 

dustuxos feugei kai o andras mou simera taxidi gia douleia kai opos katalavaineis moni...ase pou stin proti prospatheia pou i xoriaki vgike thetiki eixa ponakia kai tsimpimatakia stin koilia kai apo to savvato den exo katholou kai leo les na pigainan ola kala kai telika na min epiase...

 

olo tetoia skeftomai...

 

Αντε σε μια βδομαδούλα δηλαδή! Με λίγα λόγια 6 και απόψε!!! Θα σου κάνουμε εμείς παρεούλα και σιγά σιγά θα περάσουνε οι μέρες!!!

Οντως η γυμναστική θα ήτανε καλή ιδέα γιατί θα κάναμε κάτι και θα εκτονωνόμασταν...αλλά δεν κάνει! Αν όμως νιώθεις πως χαλιέσαι πολύ ψυχολογικά πήγαινε για κανένα καφεδάκι εκεί κοντά...δεν χάθηκε ο κόσμος! Πάρε καμιά φίλη σου να πάτε παρέα και να δεις πώς θα φτιάξει η διάθεσή σου!:D

Αχ είναι απίστευτο πως όλες παρασυρόμαστε και ψάχνουμε συμπτώματα...αν και η μια λέει στην άλλη να μην τα βλέπει αυτά εντούτοις άμα έρθει η δικιά μας σειρά αρχίζουμε τη "συμπτωματολογία"...:P Καμία σχέση δεν έχει αν είχες τσιμπηματάκι την προηγούμενη φορά ή όχι...Πόσες κοπέλες με δύο μωράκια λένε πως καμία σχέση δεν είχε η μια εγκυμοσύνη τους με την άλλη; Οπότε κράτα γερά! Δες καμία ταινιούλα να ξεχαστείς...διάβασε κανένα βιβλίο...παίξε κανένα παιχνίδι στον υπολογιστή και προσπάθησε να μην σκέφτεσαι αρνητικά!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα σας κοριτσια!

Εγω ειμαι καινουργια σχετικα εδω , αν και παρακολουθω αρκετο καιρο χωρις ομως να γραψω.Ο λογος που γραφω ειναι οτι εχω περασει πολυ δυσκολα μεχρι να καταφερω να μεινω εγγυος (σπερματεγχυση, εξωσωματικη , εξετασεις παντως τυπου κλπ κλπ αν και τελικα εμεινα φυσιολογικα) και εχω περασει απο ολα τα σταδια της της αγωνιας, της αναμονης και της απογοητευσης και θα ηθελα να σας σταθω και να βοηθισω εστω οσο μπορω απο την προσωπικη μου εμπειρια.Θα αναφερθω κυριως στην αναμονη μεχρι τη χοριακη .

Οταν περιμενα εγω μεχρι την χοριακη δυστηχως δεν μπορουσα να το βγαλω απο το μυαλο μου με τπτ.Το μονο που μπορω να σου προτεινω ειναι να σκεφτεσαι θετικα και οτι και να γινει να μην το βαλεις κατω.Ολα ειναι θεμα χρονου να συμβουν.Ειναι απλα θεμα χρονου να μεινεις εγγυος!

 

Γεια σου maela!!! Τι όμορφη κίνηση να είσαι εδώ κοντά μας!!!!

Μετά από όλα αυτά έμεινες εγκυούλα φυσιολογικά; Τι όμορφα νέα!!! Τώρα είσαι εγκυούλα δηλαδή;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! ;)

 

Μόμεντ μου καλως όρισες απο τις διακοπές. Πως τα πέρασες; Εμεις είχαμε σπίτι κόσμο και γινότανε χαμός!!! Τώρα προσπαθώ να ηρεμήσω και να ξαναμπω σε σειρά. Πήγατε πουθενά; :)

 

Ζουζού εσύ πως τα πέρασες; :)

 

Ινόπη και μάγκι ακόμα διακοπούλες είμαστε; :) Καλά το κάνετε γιατί απο τον Σεπτέμβρη και μετά έχουμε δουλειές!!! :)

 

Κορίτσια καλως ήρθατε στην παρέα μας.

 

Ηλιαχτίδα σου εύχομαι να πάνε όλα καλα και να έχεις μια καλή χοριακή την Δευτέρα. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι γιατί το έχουμε περάσει όλες αλλά όταν θα γίνονται ανυπόφορες οι σκέψεις απο το να απογοητεύεσαι καλύτερα να βγαίνεις λίγο να περπατήσεις και να πίνεις κανέναν χυμό γιατί ο καφές είναι εκτός. :) Μην κάθεσαι στο σπίτι μόνη σου γιατί είναι χειρότερο αυτό. Να βγαίνεις με τις φίλες σου και να τις καλείς σπίτι σου. Αλλιώς δεν θα περάσουν με τίποτα οι μέρες. Να μην κάνεις απότομες κινήσεις και να σηκώνεις βάρη, αλλιώς όλα τα άλλα δεν απαγορεύονται απο ότι ξέρω. Και για την γυμναστική νομίζω η ήπια δεν πειράζει τα βάρη ξέρω σίγουρα ότι απαγορεύονται και τα τεντώματα. Όσο για το σεξ νομίζω το απαγορεύουν τον πρώτο καιρό για να μην κάνει συσπάσεις η μήτρα. Λογικά μετά το πρώτο τρίμηνο και αν δεν υπάρχει πρόβλημα το επιτρέπουν κανονικά. Έτσι μου είχαν πει και εμένα για αυτό στο λέω. Πάντως αν θες την γνώμη μου να βγαίνεις λίγο να σε βλέπει ο ήλιος για να σε βοηθάει ψυχολογικά. Παίζει μεγάλο ρόλο να νιώθεις καλά. :)

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Marirenaki μου πόσο χαίρομαι που σε βλέπω! Αντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά!:D Δεν πήγαμε πουθενά...εντός μείναμε...απλά πήγαμε παραθαλάσσια...και γενικά βολτούλες! Ωραία ήτανε...αν και διήρκησε πολύ λίγο...

Εσείς πώς τα περάσατε; Κόσμο ακούω! Είχατε φιλοξενούμενους;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. ειμαι εγγυος και απο μερα σε μερα γενναω!Μετα απο 4,5 χρονια εμεινα εγγυος και τελικα φυσιολογικα.Το λεω συνεχεια και θα το λεω για να παρετε ελπιδες οτι ολα γινονται.. ισως για καποιες σαν εμας δεν γινονται τοσο ευκολα... αλλα δεν πειραζει.. το αποτελεσμα μετραει!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι .. ειμαι εγγυος και απο μερα σε μερα γενναω!Μετα απο 4,5 χρονια εμεινα εγγυος και τελικα φυσιολογικα.Το λεω συνεχεια και θα το λεω για να παρετε ελπιδες οτι ολα γινονται.. ισως για καποιες σαν εμας δεν γινονται τοσο ευκολα... αλλα δεν πειραζει.. το αποτελεσμα μετραει!!!

 

Αχ τι ωραία!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Με ένα πόνο!!!!

Αγοράκι/ κοριτσάκι;

Τι πρόβλημα είχατε και τελικά μείνατε φυσιολογικά;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις..αν θες απαντάς!!! Απλά μας δίνει ελπίδα η ιστορία σου!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalimera!!

 

simera eno xupnisa mia xara, vgika, ekana tis doulitses mou, me exei piasei tora mia apogoiteusi.....

 

ematha gia tin aderfi enos polu filou mou oti i kopela eixe tin triti tis apovoli parolo pou ekane kai tis eneseis gia ti thromvofilia....ekane istologiki kai perimenei ta apotelesmata...

 

ti na po pia...

den katalavaino giati gia kapoies apo emas prepei na einai toso duskolo to oraiotero pragma ston kosmo!!

 

eseis pos eiste simera???

 

maela mou me to kalo to paidaki sas kai me ena pono glukeia mou!

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalimera!!

 

simera eno xupnisa mia xara, vgika, ekana tis doulitses mou, me exei piasei tora mia apogoiteusi.....

 

ematha gia tin aderfi enos polu filou mou oti i kopela eixe tin triti tis apovoli parolo pou ekane kai tis eneseis gia ti thromvofilia....ekane istologiki kai perimenei ta apotelesmata...

 

ti na po pia...

den katalavaino giati gia kapoies apo emas prepei na einai toso duskolo to oraiotero pragma ston kosmo!!

 

eseis pos eiste simera???

 

maela mou me to kalo to paidaki sas kai me ena pono glukeia mou!

 

Κράτα καλύτερα την αισιοδοξία σου! Αυτά που λες είναι καταστάσεις που, ναι όντως γίνονται αλλά δεν έχει νόημα να τις σκέφτεσαι και να αγχ'ωνεσαι απο πριν... Ο καθένας κουβαλάει τον δικό του σταυρό τελικά. Κι εγώ το σκέφτομαι πολλές φορές αυτό το "εύκολο και φυσιολογικό" πράγμα που μας ταλαιπωρέι τόσο πολυ. Αλλα΄τι κα κάνουμε??!! Προσπαθούμε, προσπαθούμε και δεν μπορεί, στο τέλος ,με τη βοήθεια του Θεού θα τα καταφέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία!!! Με το καλό κοπέλα μου!!! Με ένα πόνο!!!!

Αγοράκι/ κοριτσάκι;

Τι πρόβλημα είχατε και τελικά μείνατε φυσιολογικά;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις..αν θες απαντάς!!! Απλά μας δίνει ελπίδα η ιστορία σου!:D

 

Δεν μας βρησκανε κατι οι γιατροι.Ειχα κανει τα παντα απο εξετασεις!Μεχρι και λαμπαροσκοπηση πριν 2 χρονια αλλα τπτ.Το μονο που δεν ειχα κανει ηταν η εξεταση του καρυοτυπου.Ειχα φυσικα απεριοριστο αγχος και καθε φορα που ηταν να αδιαθετισω τα εβαφα μαυρα κανονικα.. δυστηχως δεν μπορουσα να το ελεγξω οτι και να μου λεγανε.Εκτος απο εξωσωματικη φυσικου κυκλου ειχα κανει και 2 σπερματεχυσεις που και αυτες ειχανε αποτυχει.Παντως κοριτσια η ψυχολογια ειναι το πιο βασικο σε οτι προβλημα και να υπαρχει!Αυτο πρεπει να σκεφτεστε οτι ειναι απλα θεμα χρονου να φτασετε και εσεις στο πολυποθητο αποτελεσμα ειτε με φυσικο τροπο ειτε με την επιστημη.Την τελευτεαι φορα που ειχα αδιαθετισει ειχα κλαψει τοσο πολυ οσο δεν ειχα κλαψει τα 4,5 χρονια που προσπαθουσα.Δεν ξερω γτ με ειχε πειραξει τοσο.. και μετα απο ενα μηνα κρατουσα την χοριακη στα χερια μου τρεμοντας και δεν μπορουσα να το πιστεψω.Ουτε καν στον αντρα μου δεν ειχα πει οτι εχω καθυστερηση γτ πιστευα οτι ειναι αλλο ενα κολπο της φυσης για να με βασανισει.Οποτε κοριτσια παντα υπαρχει χαπι εντ για ολες!!!Υπομονη !

Υ.Γ.Αγορακι ειναι !!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera!!

eimai na skaso simera!

 

gurisa spiti kai ekei pou taktopoiousa kati sto mpanio vrika ena selfclear apo proigoumeno fora...

opos katalavainete den antexa kai to ekana...

dustuxos vgike arnitiko...oute kan axni grammi...lete na einai einai noris ekana emvriometafora tin proigoumeni triti kai o giatros mou eipe na pao gia xoriaki ti deutera...

de tha antexo pali arnitiko...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia kalispera!!

eimai na skaso simera!

 

gurisa spiti kai ekei pou taktopoiousa kati sto mpanio vrika ena selfclear apo proigoumeno fora...

opos katalavainete den antexa kai to ekana...

dustuxos vgike arnitiko...oute kan axni grammi...lete na einai einai noris ekana emvriometafora tin proigoumeni triti kai o giatros mou eipe na pao gia xoriaki ti deutera...

de tha antexo pali arnitiko...

 

Ηλιαχτίδα μου...να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω...ψέματα θα ναι....Κι εγώ πάντα έχω κάπου "τυχαία" σε κάποιο ντουλάπι ένα τεστάκι το οποίο με βάζει σε πειρασμό πριν τη μέρα της χοριακής...

 

Το λοιπόν διατήρησε την ψυχραιμία σου και τίποτα δεν σημαίνει το αρνητικό τεστ..Γιατί πολύ απλά είναι ακόμη νωρίς...Ξέρω πολλές κοπέλες που ακόμη και την προηγούμενη μέρα της χοριακής είχανε κάνει τεστάκι και έδειξε αρνητικό και την επομένη η χοριακή ήτανε στα ύψη! Πρώτα η ορμόνη αυτή είναι εμφανής στο αίμα ...και μετά στα ούρα...

 

Οπότε κάνε λιγάκι υπομονή ακόμα...Αντε...οι περισσότερες μέρες φύγανε....Μείνανε μόνο 4 και απόψε!!!:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας βρησκανε κατι οι γιατροι.Ειχα κανει τα παντα απο εξετασεις!Μεχρι και λαμπαροσκοπηση πριν 2 χρονια αλλα τπτ.Το μονο που δεν ειχα κανει ηταν η εξεταση του καρυοτυπου.Ειχα φυσικα απεριοριστο αγχος και καθε φορα που ηταν να αδιαθετισω τα εβαφα μαυρα κανονικα.. δυστηχως δεν μπορουσα να το ελεγξω οτι και να μου λεγανε.Εκτος απο εξωσωματικη φυσικου κυκλου ειχα κανει και 2 σπερματεχυσεις που και αυτες ειχανε αποτυχει.Παντως κοριτσια η ψυχολογια ειναι το πιο βασικο σε οτι προβλημα και να υπαρχει!Αυτο πρεπει να σκεφτεστε οτι ειναι απλα θεμα χρονου να φτασετε και εσεις στο πολυποθητο αποτελεσμα ειτε με φυσικο τροπο ειτε με την επιστημη.Την τελευτεαι φορα που ειχα αδιαθετισει ειχα κλαψει τοσο πολυ οσο δεν ειχα κλαψει τα 4,5 χρονια που προσπαθουσα.Δεν ξερω γτ με ειχε πειραξει τοσο.. και μετα απο ενα μηνα κρατουσα την χοριακη στα χερια μου τρεμοντας και δεν μπορουσα να το πιστεψω.Ουτε καν στον αντρα μου δεν ειχα πει οτι εχω καθυστερηση γτ πιστευα οτι ειναι αλλο ενα κολπο της φυσης για να με βασανισει.Οποτε κοριτσια παντα υπαρχει χαπι εντ για ολες!!!Υπομονη !

Υ.Γ.Αγορακι ειναι !!

 

Σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες τέτοια όμορφη και θετική ιστορία μαζί μας...Πραγματικά...το χρειαζόμαστε γιατί δυστυχώς μέσα στο φόρουμ ακούμε για πολύ δύσκολες καταστάσεις...Να'σαι καλά...και φυσικά τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι..

Μείνε στην παρεούλα μας! Μας αρέσει!:D

Ετοιμάσατε το δωματιάκι του μικρούλη σας;:D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατααγχωθεί. Θα πάμε σήμερα για εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με τα υπόλοιπα 3 έμβρυα που έχουμε.

 

Λύση α) καταψύχουμε αμέσως (είναι 8 κυττάρων)

Λύση β) αφήνουμε να γίνουν βλαστοκύστες, με κινδυνο στην πορεία να τα χάσουμε

 

 

Για πείτε γνώμες, πρέπει να έχουμε αποφασίσει μέχρι τις 12. :-(

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατααγχωθεί. Θα πάμε σήμερα για εμβρυομεταφορά. Το θέμα είναι τι θα κάνουμε με τα υπόλοιπα 3 έμβρυα που έχουμε.

 

Λύση α) καταψύχουμε αμέσως (είναι 8 κυττάρων)

Λύση β) αφήνουμε να γίνουν βλαστοκύστες, με κινδυνο στην πορεία να τα χάσουμε

 

 

Για πείτε γνώμες, πρέπει να έχουμε αποφασίσει μέχρι τις 12. :-(

 

Νewbie μου κάπως αργά διάβασα το μήνυμά σου...

 

Εγώ εκ πείρας θα σου έλεγα να τα αφήσετε να γίνουνε βλαστοκύστες έστω αν υπάρχει ρίσκο για να ξέρετε αν εξελίσσονται...Στο λέω σαν παθούσα...Αλλά κατα τ'αλλα αν ο εμβρυολόγος σας υποστηρίζει πως δεν χρειάζεται να πάρετε τέτοιο ρίσκο τότε να τα καταψύξετε όπως είναι...

 

Αλήθεια τι έκανες τελικά;

 

Καλώς τα δέκτηκες τα μικράκια σου και σου εύχομαι σε δυο βδομαδούλες να μπεις να μας πεις ένα τριψήφιο αριθμό χοριακής!!!:-D

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Νewbie μου κάπως αργά διάβασα το μήνυμά σου...

 

Εγώ εκ πείρας θα σου έλεγα να τα αφήσετε να γίνουνε βλαστοκύστες έστω αν υπάρχει ρίσκο για να ξέρετε αν εξελίσσονται...Στο λέω σαν παθούσα...Αλλά κατα τ'αλλα αν ο εμβρυολόγος σας υποστηρίζει πως δεν χρειάζεται να πάρετε τέτοιο ρίσκο τότε να τα καταψύξετε όπως είναι...

 

Αλήθεια τι έκανες τελικά;

 

Καλώς τα δέκτηκες τα μικράκια σου και σου εύχομαι σε δυο βδομαδούλες να μπεις να μας πεις ένα τριψήφιο αριθμό χοριακής!!!:-D

 

Ευχαριστώ! :D

 

Είχα ανοίξει νέο θέμα από την αγωνία μου και απάντησα εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=98161

 

Τελικά βάλαμε 3 έμβρυα κι έχουμε άλλα 6 στο εργαστήριο (5 στην ουσία, γιατί το 1 δεν είναι καλό) που περιμένουν να γίνουν βλαστοκύστες. Έχεις δίκιο σε όσα λες, τα ίδια μας είπαν κι οι εμβρυολόγοι.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γειά σας!

Βλέπω έχουμε γίνει πάρα πολλές! Ψιλοζαλίστηκα να πω την αλήθεια (διάβαζα διάβαζα....)

καλως ορίζουμε λοιπόν τα νέα κορίτσια κι εύχομαι σε όλες πολύ σύντομα να βρεθούν στο φόρουμ των νέων μαμάδων!!!!

 

μαελα με έναν πόνο σου εύχομαι, να χαίρεσαι το μωράκι σου...

 

αχ αυτό το ρημάδι το τεστ εγκυμοσύνης!!!!!! ηλιαχτίδα μην του δίνεις σημασία είναι πολύ νωρίς... κάνε υπομονή μέχρι τη δευτέρα και όλα θα πάνε καλά (απογοητεύσου τώρα για να είναι διπλή η χαρά τη δευτέρα!)

 

μαριρενακι, μομεντάκι, ινοπακι, ζουζουδάκι τι μου κάνετε???

 

εγώ έχω γυρίσει αρκετό καιρό αλλά είναι λίγο δύσκολοι μήνες τώρα με τη δουλειά, κάτι ταξίδια, κάτι συναντήσεις, εκθέσεις να παραδοθούν και έχω πήξει...

 

το καλοκαιράκι ήταν πολύ ωραίο και χαλαρωτικό... πολύ μπάνιο, ξεκούραση, φαγητό, ποτό... και προφανώς τώρα ανυπομονώ να ξεκινήσω τη διαδικασία μου κι εγώ...

 

κοριτσάκια μου γλυκά σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βλεπω γυρισε ολλη η παρεουλα μας και μαλιστα μεγαλωσε κιολας!!!!!!!!!!!!!!!να πω στην καινουργια παρεουλα μας καλως ηρθε!!!!!!!και ευχομαι οτι καλητερο σε ολλα τα κοριτσια!!!!!!!!!!

Περασα ενα πολυ ωραιο καλοκαιρι ξεκουραστηκα αρκετα ειχα καποια επεισοδια με την ακατανομαστη αλλα ολα καλα περασανε και πλεων ειμαι παρα πολυ καλα αν εξερεσεις καποια ψηλο τσιμπηματακια που νιωθω και καποια τραβηγματακια ακομα!!!!σκεφτομαι να κανω μια επισκεψη στο γιατρο μου να δω τι ειναι αυτα?????

Ευχομαι να εχουμε ενα καλο χειμωνα απο ολλες της πλευρες!!!!!αχ κοριτσια μου λειψατε πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μagpie και Ινοπάκι μου πόσο χαίρομαι που σας βλέπω...Μου έλειψε όλη η παρέα μας...!!!

Να πας στο γιατρό μου ινοπάκι μου...κακό δεν θα σου κάνει...

Μagpie πλάκωσε όλη η δουλειά μαζεμένη ε;

Newbie μου πολύ καλά κάνατε με τις βλαστοκύστες! Οταν έχεις νεότερα να μπεις να μας πεις! Οσο για τα τρία μικρού λικα που έχεις μέσα σου να τα προσέχεις...και να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς! Εχεις όόόόλη μας τη θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά!!!

Η πρώτη σου εξωσωματική είναι;

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Newbie μου πολύ καλά κάνατε με τις βλαστοκύστες! Οταν έχεις νεότερα να μπεις να μας πεις! Οσο για τα τρία μικρού λικα που έχεις μέσα σου να τα προσέχεις...και να σκέφτεσαι θετικά όσο μπορείς! Εχεις όόόόλη μας τη θετική ενέργεια για να πάνε όλα καλά!!!

Η πρώτη σου εξωσωματική είναι;

 

Εννοείται καλέ! Πάρτυ τρικούβερτο θα κάνουμε. :cool:

 

Η δεύτερη, αλλά την πρώτη φορά επειδή είχα μόνο 3 έμβρυα, τα βάλαμε τη 2η μέρα κι ήταν μόνο 4 κυττάρων. Αρνητική χοριακή, μου ήρθε και περίοδος κανονική μέχρι να την κάνω.

 

Είχα μείνει έγκυος με σπερματέγχυση πέρσι τον Σεπτέμβριο, αλλά παλινδρόμησε κι είπαμε να μη χάνουμε άλλο χρόνο, γιατί είμαι 40 στα 41. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...