Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μάλλον σε λίγο καιρό θα ανήκουμε κ εμείς εδω...


Recommended Posts

Προφυλάξεις μπορεί να λάβει και η γυναίκα πλέον και να προστατεύσει μόνη της τον εαυτό της.... νομίζω πως από κοινού έκαναν ότι έκαναν...

Δηλαδή η γυναίκα είναι άμοιρη ευθυνών ? Αυτό λέμε τώρα ?

Κι εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο: ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ή ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...

Και ναι δυστυχώς ή ευτυχώς όλοι οι άνθρωποι δεν μπορούν να γίνουν γονείς....

 

Πολύ συχνά τις ανύπανδρες τις παρατάνε σε κατάσταση προχωρημένης εγκυμοσύνης που δεν έχουν καν την δυνατότητα έκτρωσης... ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΟΥΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.... ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ?

 

Ο πατέρας του δικού μου παιδιού π.χ. έκανε ελεύθερα σεξ μαζί μου απλά όταν έμεινα έγκυος το μετάνιωσε..

 

και πολλές άλλες περιπτώσεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προφυλάξεις μπορεί να λάβει και η γυναίκα πλέον και να προστατεύσει μόνη της τον εαυτό της.... νομίζω πως από κοινού έκαναν ότι έκαναν...

Δηλαδή η γυναίκα είναι άμοιρη ευθυνών ? Αυτό λέμε τώρα ?

Κι εδώ συμβαίνει το εξής παράδοξο: ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ή ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...

Και ναι δυστυχώς ή ευτυχώς όλοι οι άνθρωποι δεν μπορούν να γίνουν γονείς....

 

Ξέχασα να βάλω το quote από Rasputin...

Δεν πήγαινε σε εσένα η απάντηση...

Αλλά μια που το έθιξες...

Φυσικά και δεν είναι άμοιρες ευθυνών οι γυναίκες.

Δε λέω πως πρέπει να παρακαλάς τον γεννήτορα.

Σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι της άποψης να σταθείς στα πόδια σου.

Να βρεις κάποιο τρόπο κατ' αρχήν και να τελειώσεις τη σχολή σου. Η φοίτηση στη σχολή δεν σου εξασφαλίζει ασφάλεια με κάποιο τρόπο, που όπως λες είσαι ανασφάλιστη?

Ο γάμος δεν είναι για να αποκτάμε ασφαλιστικό φορέα οι ανασφάλιστες, αλλά σύντροφο να μας σταθεί στα καλά και στα άσχημα. Ανθρωπο που δίπλα του θα αισθανόμαστε όμορφα και θα θέλουμε να πορευτούμε μαζί.

Κάποιον που όταν θα ξυπνάμε το πρωί να μας γεμίζει και να μας χαροποιεί η εικόνα του.

Η μικρή οκ θα πάει παιδικό και καλά κάνεις και τη στέλνεις και με οποιοδήποτε κόστος. Ας σε στραβωκοιτάνε. Μη δίνεις σημασία. Εδώ άλλοι προκειμένου να πετύχουν άλλους κι άλλους στόχους παρουσιάζουν την κατάσταση τους πολύ χειρότερη.

Αν δεν μπορείς να ζεις πια με αυτόν τον άνθρωπο κάνε κάτι και απαλλάξου. Πιο ευτυχισμένη και ανάλαφρη θα νοιώσεις και θα το καταλάβει και η μικρή σου.

Σαν πατέρας, αν θέλει να δει το παιδί, θα το δει και μακριά σας να είναι.

Και σκέφτηκες το ενδεχόμενο μετά το γάμο να χρειαστεί διαζύγιο? Αρα γλιτώνεις ένα βήμα και πολλά δικαστικά έξοδα.

Να βάλω και μια άλλη παράμετρο?

Αν ξαφνικά του κυρίου του καπνίσει να σου ανακοινώσει το γάμο του με κάποια άλλη, διόλου απίθανο εφόσον είναι ελεύθερος, τότε καλή μου ποία η θέση σου?

Θα πέσεις από τα σύννεφα και θα μείνεις ξεκρέμαστη!!!!!!

Κάθησε και σκέψου με σύνεση και κοίτα μακροπρόθεσμα τι είναι το καλύτερο για σένα και το παιδάκι σου.

Πάρε αποφάσεις για τη δική σου καλύτερη ζωή και συζήτησε το μαζί του.

Καλή συνέχεια κι εύχομαι να αποφασίσεις το καλύτερο για όλους σας.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να προσθέσω πως πιστεύω δεν πρέπει να κατηγορούμε τον άνθρωπο αν δε θέλει ένα παιδί. Εννοώ, είναι υποχρεωτικό να το θέλει κάποιος? Για όλα τα άλλα οκ, αλλα για το συγκεκριμένο θέμα δε μπορείς να πεις και πολλά. Και με δεδομένο πως δεν υπάρχει τρόπος να υποχρεώσεις κάποια γυναίκα να μην κρατήσει το παιδί, πρέπει να αισθάνεται τελείως χάλια που τον αγνοούν σε αυτό. Μήπως από κει ξεκίνησε η συμπεριφορά του?

 

Νομίζω ότι και εγώ θα συμφωνήσω σε αυτό.

Γονιός με το ζόρι δε γίνεσαι!

Είναι προς τιμήν της κοπέλας που κράτησε το μωρό.

Προφανώς και είναι μια συνειδητοποιημένη και σωστή μητέρα. Προφανώς ο σύντροφος όχι.

Το καλύτερο λοιπόν είναι να στηριχτεί στα δικά της πόδια. Τα παιδιά χρειάζονται γονείς και όχι μόνο χρηματοδότες. Και όπως είπε και μια συμφορουμίτισα τα παιδιά μας είναι καλά όταν είμαστε και εμείς καλά!

Σου εύχομαι λοιπόν καλή δύναμη (γιατί θα χρειαστείς πολύ) και να βρεις το δρόμο σου με το παιδί σου. Όσο για τον μπαμπά δυστυχώς αν δεν νιώσει ότι πρέπει να προσφέρει....πολύ φοβάμαι ότι μια ζωή εσύ θα τον κυνηγάς και αυτός θα τρέχει! Το έχουμε δει πολλές φορές το έργο:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαμπουράκι,

 

1ον) χαλάμε το θέμα της Ελένης-Μαργαρίτας

2ον) δεν είμαστε ειδικοί. απλά απόψεις εκφέρουμε και

3ον) επειδή ο καθένας κρίνει βάσει των προσωπικών του βιωμάτων γράφει και ανάλογα...

Κι εδώ η κοπέλα γράφει πως επέλεξε να είναι με έναν άνθρωπο ο οποίος συμφώνησε στο να ρίξει 2 παιδιά. Τί μου λες ? Δεν ήξερε πως δεν θέλει παιδί ? Ή μήπως δεν μπορούσε να λάβει αντισυλληπτικά μέτρα ?

Είναι άλλο πράγμα να μην θέλουμε παιδί και άλλο πράγμα να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας... κι εδώ ο συγκεκριμένος τουλάχιστον τους συντηρεί παρά την αρχική του διαφωνία...

Οσο για την δική σου την περίπτωση πήρες το ρίσκο να κάνεις ελεύθερα σεξ....

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ??????

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και διάβασε λίγο πιο προσεκτικά... το "καλά κάνει" είναι μέσα σε εισαγωγικά... είπα ας πούμε καλά κάνει..... δες το όλο ως σύνολο και όχι μεμωνομένα...

 

 

Με τη προηγούμενη απάντηση νομίζω σε κάλυψα...

 

Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότερες εδώ μέσα που είμαστε ανύπανδρες

μητέρες κάθε άλλο παρά ντροπή αισθανόμαστε.

Εγώ προσωπικά είμαι περήφανη που έμεινα έγκυος μετά από 10 χρόνια σχέσης,

που γέννησα και μεγαλώνω μόνη μου τον γιο μου.

Δεν ασχολήθηκε και δεν ασχολήθηκα.

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι αυτό που κάνει ο γεννήτορας είναι σωστό.

Και όχι προς εμένα αλλά πρώτα από όλα στο παιδί του.

 

Οι περισσότερες κοπέλες που έχουν σχέσεις με τον γεννήτορα είναι

επειδή ο ίδιος τους γύρισε κάποια στιγμή "μετανιωμένος" και όχι γιατί

τον παρακάλεσαν να γυρίσει.

 

Από αυτήν την άποψη και μόνο φυσικά πατέρας δε γίνεσαι με το ζόρι

αλλά θα πρέπει να μάθουμε πως όλα έχουν το τίμημά τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπουράκι,

 

1ον) χαλάμε το θέμα της Ελένης-Μαργαρίτας

2ον) δεν είμαστε ειδικοί. απλά απόψεις εκφέρουμε και

3ον) επειδή ο καθένας κρίνει βάσει των προσωπικών του βιωμάτων γράφει και ανάλογα...

Κι εδώ η κοπέλα γράφει πως επέλεξε να είναι με έναν άνθρωπο ο οποίος συμφώνησε στο να ρίξει 2 παιδιά. Τί μου λες ? Δεν ήξερε πως δεν θέλει παιδί ? Ή μήπως δεν μπορούσε να λάβει αντισυλληπτικά μέτρα ?

Είναι άλλο πράγμα να μην θέλουμε παιδί και άλλο πράγμα να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας... κι εδώ ο συγκεκριμένος τουλάχιστον τους συντηρεί παρά την αρχική του διαφωνία...

Οσο για την δική σου την περίπτωση πήρες το ρίσκο να κάνεις ελεύθερα σεξ....

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ??????

 

Ειλικρινά ντρέπομαι που μπήκα στην συζήτηση και έκανα τον κόπο να συνομιλήσω μαζί σου.

Λάθος μου.

Link to comment
Share on other sites

Για ηρεμήστε λίγο. Έγραψα αρχικά τι τη συμβουλεύω να κάνει και μετά συμπλήρωσα πως αν κάποιος ΔΕ θέλει ένα παιδί μπορεί να αντιδρά έτσι. Πριν πιάσετε το πληκτρολόγιο συνηστώ βαθείες ανάσες. Ξαναδιαβάστε τι έγραψα. Νομίζω πως μιλάω με ενήλικες εδώ. Ξαναδιαβάστε λοιπόν και τα ΔΥΟ ποστ μου.

 

Όσο για το θέμα μας. Ατυχήματα μπορούν να συμβούν ότι και να χρησιμοποιήσεις για αντισύληψη. Ξαναλέω αν κάποιος δε θέλει ενα παιδί (αυτό λεγεται ανεπιθυμιτη εγκυμοσύνη) ΔΕ μπορεί να υποχρεώσει τη γυναίκα να κάνει άμβλωση. Αναλαμβάνει τις όποιες ευθύνες (αφού το επιβάλει ο νόμος κιόλας) αλλά μην περιμένει κανείς και πολλά μετά. Που στο καλό βλέπετε το παράλογο?

 

Η ουσία του thread είναι πως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΠΟΙΗΘΕΙ

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνά τις ανύπανδρες τις παρατάνε σε κατάσταση προχωρημένης εγκυμοσύνης που δεν έχουν καν την δυνατότητα έκτρωσης... ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΟΥΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.... ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ?

 

Ο πατέρας του δικού μου παιδιού π.χ. έκανε ελεύθερα σεξ μαζί μου απλά όταν έμεινα έγκυος το μετάνιωσε..

 

και πολλές άλλες περιπτώσεις..

 

Ax, κι εμένα μ' έστελνε να κάνω εξετάσεις για πολυκυστικές μην τυχόν και δεν μπορώ να κάνω παιδί!!!!

 

Μήπως ζω στη ζώνη του λυκόφωτος ή απλά έγινε πολύ βολικό να μοιράζεται ακόμη και η δειλία- ανανδρία- κότεμα???

 

Θεωρητικά....

ξέρω κι εγώ να μιλήσω για την αστροφυσική...

αμά με β΄'αλεις όμως σε διαστημόπλοιο...

θα ξεράσω τα άντερά μου...

 

γι' αυτό αυτοί που με περισσή ευκολία κρίνουν και βγάζουν συμπεράσματα...

να θυμούνται ότι μερικές φορές είναι ανοιχτοί οι ουρανοί και κάποιος εκεί ψηλά ακούει...

και αποφασίζει να μας στείλει αυτός που κοροϊδεύουμε έτσι...

για εκπαιδευτικούς λόγους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μίλησε κανένας για ντροπή... θαυμάζω απεριόριστα τις γυναίκες που από επιλογή τους ή όχι αποφασίζουν να μεγαλώσουν μόνες τους τα παιδιά τους. Είναι αξιέπαινες...

Και νομίζω πως όσες κοπέλες έχουν γράψει εδώ συμφωνούν σίγουρα στο ότι πρέπει η Ελένη-Μαργαρίτα να σταθεί στα πόδια της, στις δικές της δυνάμεις !!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! Ρασπουτιν σε ξαναδιαβασα

Ναι τα λες καλα απο την πλευρα σου, αλλα παλι θα διαφωνησω...αν δε θες παιδι..προσεχεις

Αλλα θες και την ευχαριστηση θες και να εχεις ησυχο το κεφαλι σου

Δε γινεται να τα εχουμε αλλο

τεσπα......

 

Εγω παντως θα ηθελα και αλλες πληροφοριες απο τη μητερα..πως και καθεται ο πατερας και συνεισφερει? το μετανιωσε? εφυγε ποτε απο κοντα σου? γυρισε μετα?

Οκ δεν ηθελε ενα παιδι, περασε το "σοκ" του εγινα πατερας και ξαναγυρισε?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησε κανένας για ντροπή... θαυμάζω απεριόριστα τις γυναίκες που από επιλογή τους ή όχι αποφασίζουν να μεγαλώσουν μόνες τους τα παιδιά τους. Είναι αξιέπαινες...

Και νομίζω πως όσες κοπέλες έχουν γράψει εδώ συμφωνούν σίγουρα στο ότι πρέπει η Ελένη-Μαργαρίτα να σταθεί στα πόδια της, στις δικές της δυνάμεις !!!

 

Τις θαυμάζεις τόσο πολύ που δεν σχολίασες τις αμέτρητες περιπτώσεις που τις παρατάνε έγκυες γιατί απλά το μετάνιωσαν αλλά την προσωπική μου περίπτωση και βρήκες και τρόπο να μου την πεις.. αν είναι δυνατόν..

 

Ντρέπομαι που συζήτησα μαζί σου καλή μου...

δεν έχω άλλο λόγο..

Link to comment
Share on other sites

"Οσο για την δική σου την περίπτωση πήρες το ρίσκο να κάνεις ελεύθερα σεξ....

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ?????? "

 

αν η κοπελλα ειναι συνηδητοποιημενη στο να γινει και μανα -αμα κατσει- πιο το θεμα????

αν ο αλλος θελει την απολυτη ευχαριστηση.....εεεε ας μαθει οτι ετσι βγαινουν τα παιδακια!

 

αντε παω ΑΒ γιατι δεν εχω κανενα εγω να στειλω για ΣΜ και να μου δινει και λεφτα απο πανω.....

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τις θαυμάζεις τόσο πολύ που δεν σχολίασες τις αμέτρητες περιπτώσεις που τις παρατάνε έγκυες γιατί απλά το μετάνιωσαν αλλά την προσωπική μου περίπτωση και βρήκες και τρόπο να μου την πεις.. αν είναι δυνατόν..

 

Ντρέπομαι που συζήτησα μαζί σου καλή μου...

δεν έχω άλλο λόγο..

 

.... Μα εδώ δεν μιλάμε γενικά και αόριστα για τις ανύπαντρες μητέρες...ούτε για τις αμέτρητες περιπτώσεις που παρατάνε έγκυες τις γυναίκες... και την προσωπική σου περίπτωση εσύ την ανέφερες...

Οι γυναίκες δεν είναι έρμαια των ανδρών. Αυτό υποστηρίζω... Αν το πήρες λάθος, ειλικρινά συγνώμη...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Οσο για την δική σου την περίπτωση πήρες το ρίσκο να κάνεις ελεύθερα σεξ....

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ?????? "

 

αν η κοπελλα ειναι συνηδητοποιημενη στο να γινει και μανα -αμα κατσει- πιο το θεμα????

αν ο αλλος θελει την απολυτη ευχαριστηση.....εεεε ας μαθει οτι ετσι βγαινουν τα παιδακια!

 

αντε παω ΑΒ γιατι δεν εχω κανενα εγω να στειλω για ΣΜ και να μου δινει και λεφτα απο πανω.....

 

Δεν έκανα ελεύθερα σεξ γιατί ήμουν συνειδητοποιημένη..

έκανα γιατί τον αγαπούσα και του είχα εμπιστοσύνη..

απλά μου έλεγε ψέματα

Δεν ήθελα να γίνω ανύπανδρη αλλά είμαι απίστευτα περήφανη για αυτό.

 

η φίλη εδώ που καταθέτει το πρόβλημα της.. δεν το καταλαβαίνω καν..

το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι δεν θέλει να γίνει ανεξάρτητη.

Απλά θέλει να παντρευτεί... χωρίς να τον θέλει.. χωρίς να ...

δεν καταλαβαίνω καν το πρόβλημα.. ειλικρινά..

Link to comment
Share on other sites

Η Athoa μου ζήτησε βάλω το συγκεκριμένο ποστ

λόγω ενός προβλήματος στο πληκτρολόγιό της:

 

Ένα παιδί είναι αποτέλεσμα μια πράξης που λέγεται σεξουαλική.

Η πράξη αυτή έχει αποτελέσματα. Λέγονται παιδιά.

Οι άνθρωποι είμαστε αποτελέσματα των επιλογών μας.

Μια εξ αυτών λέγεται δεν επιθυμώ να κάνω παιδί ή επιυθμώ να κάνω παιδί.

Και στις 2 λαμβάνουμε τα ανάλογα μέτρα. Διότι είμαστε έλλογα όντα

και οι επιλογές, η συνείδηση και η γλώσσα μας διαφοροποιούν από

τα υπόλοιπα ζώα του ζωικού βασιλείου, ειδάλλως θα ήμασταν στις ίδιες τάξεις

μιας και είμαστε και εμείς θηλαστικά. Τα ζώα προβαίνουν στη σεξουαλική πράξη

μη αντιλαμβανόμενα, τουτέστιν χωρίς συνειδητότητα των αποτελεσμάτων της επιλογής τους. Οι άνθρωποι ωστόσο έχουν συνειδητότητα ή ελπίζουμε πως έχουν, των πράξεών τους. Συνεπώς ένας άνθρωπος που συστηματικά προβαίνει σε μια σεξουαλική πράξη άνευ προφυλάξεων (από τις πιο εξελιγμένες, όπως προφυλακτικά έως τις πλέον κλασικές, όπως ολοκλήρωση εκτός κόλπου) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΔΥΝΗΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ NA ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΤΕΡΑΣ. Το αντίστοιχο ισχύει και στην περίπτωση μιας γυναίκας που δεν προφυλάσσεται. Οπότε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ το παιδί είναι αποτέλεσμα της κοινής πράξης 2 συνειδητοποιημένων ατόμων τα οποία αύριο καλούνται να υποστούν τα αποτελέσματα της πράξης τους. Φυσικά και ουδείς μπορεί να υποχρεώσει μια γυναίκα να επισκεφθεί τον χασάπη. Αυτό είναι βάρβαρο, απάνθρωπο και μεσαιωνικό. Αλλά και μια γυναίκα δεν μπορεί να υποχρεώσει έναν άντρα να γίνει πατέρας μόνος του. Επιλέγει να γίνει εκτός αν δεχτούμε ότι οι άντρες είναι άμοιροι ευθυνών και οι γυναίκες μέγαιρες. Οπότε δυστυχώς δε μπορώ να παρακολουθήσω πλέον τη συζήτηση.

Η υπευθυνότητα, η ωριμότητα και η ευσυνειδησία είναι αρετές που καλούμαστε να διδάξουμε στα παιδιά μας και οι οποίες οφείλουν να διέπουν όλες τις πράξεις της ζωής μας. Τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε να είναι. Αν τις απωλέσουμε εξισωνόμαστε με τα ζώα της άγρια φύσης και καλύτερα να εγκλειστούμε σε κλουβιά.

Link to comment
Share on other sites

όλη η συζήτηση για το αν ήθελε και δεν ήθελε και πρόσεχε και δεν πρόσεχε, θα είχε νόημα αν την είχε αφήσει μία φορά έγκυο. Εκεί λές "ένα στιγμιαίο λάθος". :roll: Την τρίτη φορά νομίζω ήξερε πώς γίνονται τα παιδιά!

Θα συμβούλευα την κοπέλα να μην επιδιώκει το γάμο πριν αποφασίσει τι θέλει πραγματικά απο εκείνον και τη ζωή της!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Η athoa ας μας εξηγήσει τι γίνεται στην περίπτωση που αποτύχει η αντισύληψη και παρόλα αυτά ο ένας θέλει το παιδί και ο άλλος όχι. Λάθη συμβαίνουν. Αυτό που λες είναι "αν κάνεις το λάθος την έβαψες (sic)".

 

Παραπιπτώντος γυναικολόγος λέγεται.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Η athoa ας μας εξηγήσει τι γίνεται στην περίπτωση που αποτύχει η αντισύληψη και παρόλα αυτά ο ένας θέλει το παιδί και ο άλλος όχι. Λάθη συμβαίνουν. Αυτό που λες είναι "αν κάνεις το λάθος την έβαψες (sic)".

 

Παραπιπτώντος γυναικολόγος λέγεται.

 

Παρεμπιπτοντως, το δις εξαμαρτειν, ουκ ανδρος σοφου.Το τρις;;;;εδω, που, μιλαμε;;;3 λαθη;;;3, αποτυχημενες, αντισυλληψεις;;Αυτο, υποστηριζεις;;

 

Δηλαδη, προκειται για το Μητσοτακη του σεξ;;;

 

Λυπαμαι, αλλα αρκετα προβληματα εχει το πισι μου.'.'.'.'.'Αποχωρω, παραυτα!!!πριν παρει και ιο!!!!!!

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Η Ελένη-Μαργαρίτα στο αρχικό της post έγραψε μεταξύ άλλων "....ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ να το κρατήσω", οπότε ο σύντροφός της μάλλον δεν είναι θύμα βιασμού...
.'.'

 

Σε ευχαριστω εκ βαθεων που μου το διευκρινησες.'.'.'ειχα πολυ στεναχωρεθει για λιγο.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...