Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αμοιβή γιατρού


litsar

Recommended Posts

κοριτσια ειμαι να σκασω.απο τη μια εμπιστευομαι τρελα τον γυναικολογο μου,απο την αλλη.......την προηγουμενη εβδομαδα μιλησαμε για το οικονομικο και μας επεσαν τα μαλλια.

σε λιγες μερες μπαινω στον πεμπτο.η αμοιβη του γιατρου :? 2.000?.κι αν θελω και τη μαια αλλα 300?.σαν δεν εφτανε αυτο.....πληρωνω και τις επισκεψεις και χωρις αποδειξη.βεβαια ειναι καθηγητης,αλλα ελεος!!!!πειτε μου τη γνωμη σας γιατι εμενα μου φαινονται εξωφρενικα τα ποσα εν οψη κρισης.

μπορω να λλαξω γιατρο?

 

 

Φυσικα και μπορεις!Εισαι στο καταλληλο σαιτ για να ρωτησεις για γιατρους και αμοιβες!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ειμαι να σκασω.απο τη μια εμπιστευομαι τρελα τον γυναικολογο μου,απο την αλλη.......την προηγουμενη εβδομαδα μιλησαμε για το οικονομικο και μας επεσαν τα μαλλια.

σε λιγες μερες μπαινω στον πεμπτο.η αμοιβη του γιατρου :? 2.000?.κι αν θελω και τη μαια αλλα 300?.σαν δεν εφτανε αυτο.....πληρωνω και τις επισκεψεις και χωρις αποδειξη.βεβαια ειναι καθηγητης,αλλα ελεος!!!!πειτε μου τη γνωμη σας γιατι εμενα μου φαινονται εξωφρενικα τα ποσα εν οψη κρισης.

μπορω να λλαξω γιατρο?

 

ziapan, και εγώ το ίδιο σκασμένη είμαι... αν και ο δικός μου γιατρός μου έβγαλε ένα κουστουμάκι λίγο οικονομικότερο από το δικό σου (2000 σύνολο) μια κοπέλα από εδώ λέει να αλλάξουμε γιατρό, κάποια άλλη ότι πλήρωσε 800 ευρώ. δεν ξέρω, και εγώ προβληματισμένη είμαι. η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δυσκολεύομαι να αλλάξω γιατρό...

Link to comment
Share on other sites

εσείς τι έχετε δώσει σαν αμοιβή???

 

 

Γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και εδωσα στην γιατρο μου το γνωστο φακελακι(400 ευρω )και 220 ευρω στο νοσοκομειο για μονοκλινο δωματιο.

 

 

Το φακελακι δεν μου ζητηθηκε,εγω το εδωσα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και εδωσα στην γιατρο μου το γνωστο φακελακι(400 ευρω )και 220 ευρω στο νοσοκομειο για μονοκλινο δωματιο.

 

 

Το φακελακι δεν μου ζητηθηκε,εγω το εδωσα.

 

ποσα??????????? μονο???? φυσιολογικό τοκετό υποθέτω. εγώ πρόκειται να κάνω καισαρική αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται. είναι ιδιωτικό μαιευτήριο, αλλά τα χρήματα για το μαιευτήριο δεν τα θεωρώ και τόσα πολλά. ποια είναι η γιατρός σου και σε ποιο νοσοκομείο? αν μπορείς στείλε μου κάποιες πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσα??????????? μονο???? φυσιολογικό τοκετό υποθέτω. εγώ πρόκειται να κάνω καισαρική αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται. είναι ιδιωτικό μαιευτήριο, αλλά τα χρήματα για το μαιευτήριο δεν τα θεωρώ και τόσα πολλά. ποια είναι η γιατρός σου και σε ποιο νοσοκομείο? αν μπορείς στείλε μου κάποιες πληροφορίες!

 

 

Ναι φυσιολογικος τοκετος.Η γιατρος μου ειναι στο Ελενα αλλα για διαφορους λογους δεν την συστηνω σε μελλουσα μαμα.Εαν θελεις για αλλον γιατρο στο Ελενα ευχαριστως να σου στειλω μηνυμα,λενε πολυ καλα λογια γι"αυτον στο φορουμ.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσιολογικος τοκετος.Η γιατρος μου ειναι στο Ελενα αλλα για διαφορους λογους δεν την συστηνω σε μελλουσα μαμα.Εαν θελεις για αλλον γιατρο στο Ελενα ευχαριστως να σου στειλω μηνυμα,λενε πολυ καλα λογια γι"αυτον στο φορουμ.

 

Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη! στείλε μου πμ! ;)

Link to comment
Share on other sites

ziapan, και εγώ το ίδιο σκασμένη είμαι... αν και ο δικός μου γιατρός μου έβγαλε ένα κουστουμάκι λίγο οικονομικότερο από το δικό σου (2000 σύνολο) μια κοπέλα από εδώ λέει να αλλάξουμε γιατρό, κάποια άλλη ότι πλήρωσε 800 ευρώ. δεν ξέρω, και εγώ προβληματισμένη είμαι. η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δυσκολεύομαι να αλλάξω γιατρό...

 

αν και εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τωρα.... κανω αντιπυκτικες....προληπτικα που σημαινει οτι πρεπειι να μπω προγραμματισμενη για τοκετο και 2 μερες πριν να μην κανω ενεσεις.

γι αυτο προβληματιζομαι.

στο επομενο ραντεβου θα κανουμε παζαρακι.αν το δεχτει καλως,αλλιως τρεχατε ποδαρακια μου για αλλο γιατρο.

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

μόνο 800€? είχες και μαία ή του νοσοκομείου? στείλε μου αν μπορείς τα στοιχεία της. ευχαριστώ

 

marilou εγώ γέννησα στη βεροια στην κλινικη Ευαγγελισμος,πλήρωσα για μονόκλινο 1200 ,τα αλλα δωματια ηταν πιο φθηνα αλλά δεν ηθελα ,η γιατρος οπως ανεφερα πηρε 800 και υπηρχαν δυο μαιες μεσα οι οποιες ηταν μεσα στην τιμη των 1200 ευρω.,Π΄λήρωσα εξτρα τον παιδιατρο 150 ευρω,συνολικο κοστος 2150.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

marilou εγώ γέννησα στη βεροια στην κλινικη Ευαγγελισμος,πλήρωσα για μονόκλινο 1200 ,τα αλλα δωματια ηταν πιο φθηνα αλλά δεν ηθελα ,η γιατρος οπως ανεφερα πηρε 800 και υπηρχαν δυο μαιες μεσα οι οποιες ηταν μεσα στην τιμη των 1200 ευρω.,Π΄λήρωσα εξτρα τον παιδιατρο 150 ευρω,συνολικο κοστος 2150.

δυστυχως 1μανουλα εδω στην αθηνα ειναι διαφορετικα τα πραγματα. μονο αν πας σε δημοσιο νοσοκομειο γλιτώνεις τα λεφτα του μαιευτηριου αλλα και παλι από οτι μαθαινω και εκει οι γιατροι εχουν ταριφα... ουφ πια, ουτε παιδια δε μπορουμε να κανουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ziapan, και εγώ το ίδιο σκασμένη είμαι... αν και ο δικός μου γιατρός μου έβγαλε ένα κουστουμάκι λίγο οικονομικότερο από το δικό σου (2000 σύνολο) μια κοπέλα από εδώ λέει να αλλάξουμε γιατρό, κάποια άλλη ότι πλήρωσε 800 ευρώ. δεν ξέρω, και εγώ προβληματισμένη είμαι. η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δυσκολεύομαι να αλλάξω γιατρό...

 

αν και εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη μεχρι τωρα.... κανω αντιπυκτικες....προληπτικα που σημαινει οτι πρεπειι να μπω προγραμματισμενη για τοκετο και 2 μερες πριν να μην κανω ενεσεις.

γι αυτο προβληματιζομαι.

στο επομενο ραντεβου θα κανουμε παζαρακι.αν το δεχτει καλως,αλλιως τρεχατε ποδαρακια μου για αλλο γιατρο.

 

sorry αλλα ειμαι ψιλοασχετη... τι ειναι οι αντιπηκτικες??? παντως, οσες γνωστες μου εχω ρωτησει σημερα, μου λενε οτι σε δημοσιο νοσοκομειο πχ Αττικο ή Ελενα μπορεί να γλιτωσαν τα λεφτα του μαιευτηριου αλλα στο γιατρο οι περισσοτερες εδωσαν γυρω στα 1500-2000 ευρω. τι στο καλο? που ειναι αυτοι οι γιατροι που δε χρεωνουν επισκεψεις, που δε ζητανε τρελα ποσα και που καταλαβαινουν την κριση που περναμε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια είστε σίγουρες ότι και στα νοσοκομεία δεν πληρώνετε?μια γνωστη μου στο νοσοκομείο της ναουσασ πλήρωσε για καισαρική 1600 και χωρια το φακελακι του γιατρού.Είπε οτι πλήρωσε επειδη είναι ασφαλισμένη του ΤΕΒΕ.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια είστε σίγουρες ότι και στα νοσοκομεία δεν πληρώνετε?μια γνωστη μου στο νοσοκομείο της ναουσασ πλήρωσε για καισαρική 1600 και χωρια το φακελακι του γιατρού.Είπε οτι πλήρωσε επειδη είναι ασφαλισμένη του ΤΕΒΕ.

 

οταν λες στο νοσοκομειο της ναουσας εννοεις δημοσιο νοσοκομειο???? 1600??? σε προεδρικη σουιτα γεννησε? από ότι διαβάζω εδω μέσα αλλά και από οτι ξερω από γνωστους, εδω στα δημοσια νοσοκομεια πληρωνεις πολυ λιγα. ακομα και λουξ δωματιο να επιλεξεις πχ στο Ελενα, κοστιζει για ολες τις μερες γυρω στα 500?.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ η κοπέλα πληρωσε 1600 για τρικλινο, εγω θα ελεγα πρωτα να σιγουρευτητε και μετα να πατε,οπως φαινεται οι ιδιωτικες κλινικες βγαινουν πιο φθηνα απο τα δημοσια νοσοκομεια.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

τι στο καλο? που ειναι αυτοι οι γιατροι που δε χρεωνουν επισκεψεις, που δε ζητανε τρελα ποσα και που καταλαβαινουν την κριση που περναμε?

 

Και όμως υπάρχουν....

Εμένα ο γιατρός μου στο τρίτο μου μωρό (στα δυο πρώτα είχα άλλον) τον οποίον κατά κάποιο τρόπο βρήκα από το forum μας ¨ζήτησε¨ 1000 ευρώ. Για την ακρίβεια μας είπε ¨Καταλαβαίνω ότι έχετε τρία παιδιά και είναι δύσκολα τα πράγματα οπότε από 1000 ευρώ και κάτω¨!!! Το άφησε και πάνω μας για το πόσα θα του δώσουμε. Και να σημειωθεί πως δεν χρεώνει και επισκέψεις στο ιατρείο του.

Διάβαζα για τον συγκεκριμένο όλα τα παραπάνω αλλά τα διαπίστωσα και μόνη μου. Φοβερός άνθρωπος και γιατρός....

Link to comment
Share on other sites

τον ιανουαριο του 2012,το τεταρτο παιδακι της.

 

 

Τωρα πια οσες ειναι ασφαλισμενες δεν πληρωνουν τιποτα στο νοσοκομειο αλλα δεν παιρνουν επιδομα τοκετου απο την ασφαλεια τους.Ρωτα την φιλη σου εαν πηρε επιδομα τοκετου απο το ΤΕΒΕ,λογικα θα πηρε.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

 

sorry αλλα ειμαι ψιλοασχετη... τι ειναι οι αντιπηκτικες??? παντως, οσες γνωστες μου εχω ρωτησει σημερα, μου λενε οτι σε δημοσιο νοσοκομειο πχ Αττικο ή Ελενα μπορεί να γλιτωσαν τα λεφτα του μαιευτηριου αλλα στο γιατρο οι περισσοτερες εδωσαν γυρω στα 1500-2000 ευρω. τι στο καλο? που ειναι αυτοι οι γιατροι που δε χρεωνουν επισκεψεις, που δε ζητανε τρελα ποσα και που καταλαβαινουν την κριση που περναμε?

 

αντιπηκτικες ενεσεις για θρομβοφυλια.

η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν τετοιοι γιατροι και μαλιστα καλοι,απλα θελει ψαξιμο!

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια οσες ειναι ασφαλισμενες δεν πληρωνουν τιποτα στο νοσοκομειο αλλα δεν παιρνουν επιδομα τοκετου απο την ασφαλεια τους.Ρωτα την φιλη σου εαν πηρε επιδομα τοκετου απο το ΤΕΒΕ,λογικα θα πηρε.

 

απο τα λιγα που ξερω....καθε ασφαλεια εχει διαφορετικες παροχες για τη μελλουσα μαμα.λεπτομεριες δεν ξερω.αυτο που εχω ακουσει ομως ειναι οτι οι ασφαλισμενες του ικα ειναι πιο ευνοημενες απο του δημοσιου και του τεβε(οσων αφορα τα επιδοματα τουλαχιστον)

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

απο τα λιγα που ξερω....καθε ασφαλεια εχει διαφορετικες παροχες για τη μελλουσα μαμα.λεπτομεριες δεν ξερω.αυτο που εχω ακουσει ομως ειναι οτι οι ασφαλισμενες του ικα ειναι πιο ευνοημενες απο του δημοσιου και του τεβε(οσων αφορα τα επιδοματα τουλαχιστον)

oi ασφαλισμενες του ικα μπορει να ειναι λιγακι πιο ευνοημενες απο δημοσιου και τεβε αλλα ακομη πιο ευνοημενες ειναι οι τραπεζικοι υπάλλυλοι.

προσφατα εμαθα απο φιλη μ τραπεζικο πήρε επιδομα τοκετο ((βεβαια τωρα κοπηκε) ακουστε ποσο 2000 ευρω!!!!!!!!!!λες κ υπολοιπες μανες ειναι κατωτερης ταξεως. Οι ανισοτητες στην ελλαδα ειναι απιστευτες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο τα λιγα που ξερω....καθε ασφαλεια εχει διαφορετικες παροχες για τη μελλουσα μαμα.λεπτομεριες δεν ξερω.αυτο που εχω ακουσει ομως ειναι οτι οι ασφαλισμενες του ικα ειναι πιο ευνοημενες απο του δημοσιου και του τεβε(οσων αφορα τα επιδοματα τουλαχιστον)

 

 

Οχι,οι ασφαλισμενες του δημοσιου και του ικα δεν εχουν καμια διαφορα.Το επιδομα κυοφοριας και λοχειας που πηρα εγω σαν ιδιωτικος υπαλληλος ηταν οι μισθοι μου γι"αυτους τους 4 μηνες.Στο δημοσιο αντιθετως μπορει να μην παιρνεις αυτα τα επιδοματα αλλα η υπηρεσια σε πληρωνει κανονικα καθε μηνα.

 

Κανω καπου λαθος???

 

Ας μην πιασουμε το ΤΕΒΕ που δινουν(εδιναν) μονο επιδομα τοκετου και επρεπε να γυρισουν αμεσως στην δουλεια οι περισσοτερες μαμαδες,αυτες ειναι οι αδικημενες οχι του δημοσιου!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι να σκασω.απο τη μια εμπιστευομαι τρελα τον γυναικολογο μου,απο την αλλη.......την προηγουμενη εβδομαδα μιλησαμε για το οικονομικο και μας επεσαν τα μαλλια.

σε λιγες μερες μπαινω στον πεμπτο.η αμοιβη του γιατρου :? 2.000?.κι αν θελω και τη μαια αλλα 300?.σαν δεν εφτανε αυτο.....πληρωνω και τις επισκεψεις και χωρις αποδειξη.βεβαια ειναι καθηγητης,αλλα ελεος!!!!πειτε μου τη γνωμη σας γιατι εμενα μου φαινονται εξωφρενικα τα ποσα εν οψη κρισης.

μπορω να λλαξω γιατρο?

εμείς δώσαμε 2500 κι εξτρά η μαία, που είναι και πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού, νομίζω 350 ή 450 δε θυμάμαι και καλά. Ομως επί μέρες ερχόταν στο μαιευτήριο και στο σπίτι μου.

Δεν μου φάνηκε εξωφρενικό το ποσό γιατί είναι εξαιρετικός γιατρός με τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα στο νησί.

Σε φίλες που τους φάνηκε ακριβός τον έχουν να τις παρακολουθεί και θα γεννήσουν/γέννησαν με άλλον στο Ελενα.

 

Μακρυά από ΤΕΒΕ :)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...