Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ατμομάγειρες (για παιδιά)


Recommended Posts

το διάβασα τώρα και λέει όμως ότι

"Η ανάκληση, σύμφωνα με γραπτή δήλωση του διανομέα της Chicco στη χώρα μας, δεν αφορά προϊόντα, που έχουν εισαχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία."

 

Ναι ναι έχεις δίκιο, το είχα δει και εγώ , αλλά αυτό που με είχε ανησυχήσει ήταν ότι η ανάκληση έγινε για όλα τα προϊόντα...

 

Επιπλέον , πως μπορούμε να ξέρουμε εάν ένα κατάστημα αγοράζει χονδρική από την παράλληλη αγορά ή από τον διανομέα; Πάντως έχω λυσσάξει να το βρω το άτιμο!!! Σκέφτομαι να το αγοράσω από κανένα ιταλικό on-line shop αλλά αυτά που το έχουν δεν στέλνουν Ελλάδα!! Καμιά βοήθεια χριστιανοιοιοιοι ; :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 658
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια επισήμανση: το μηχάνημα που αποσύρθηκε είναι το cuocipappasanovapore, το οποίο είναι διαφορετικό από το babypappasanovapore για το οποίο ανοίχτηκε το θέμα...''Μαμα του Ωρίωνα'' εσύ ποιό έχεις;

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει πάρει κάποια κοπέλα τη συσκευή της Bebedelice? Αποστειρώνει,θερμαίνει μπιμπερό, κόβει, πολτοποιεί, και μαγειρεύει στον ατμό. Δηλαδή όλα σε ένα. Σκέφτομαι να την πάρω, από τιμή είναι καλή, έχει 100 ευρώ, ενώ ένας αποστειρωτής έχει περίπου 80-100, βάλε και το θερμαντήρα και τον ατμομάγειρα, και το mini pimer...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήραμε το BEABA από το cosycorner και είμαστε τρελλλλλλλα ευχαριστημένοι . Ο μπεμπάκος τρώει κάθε μέρα φρέσκο φαγητό στον ατμό που ετοιμάζεται σε είκοσι λεπτάκια. Τσακίζει τριακόσια και βάλε , γραμμάρια την ημέρα. ("ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ" που έλεγε ένας φίλος εκείνες τις παλιές εποχές που θαυμάζαμε (οι μωροί) τήν σιδηρά κουρτίνα)

 

Η μόνη μου ανυσηχία είναι εάν τα πλαστικά του BAEBA είναι καλής ποιότητας ή είναι τύπου 7 και περιέχουν φθαλικά. Ένα μικρό ψάξιμο που έκανα δεν έδωσε ούτε θετική - ούτε αρνητική απάντηση. Πάντως εάν εύρισκα μια παρόμοια συσκευή (ατμομάγειρας+μούλτι) αλλά με δοχείο πυρέξ αντι πλαστικού δεν θα λυπόμουν τα 120 € και θα ξαναγόραζα !!!

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε το BEABA από το cosycorner και είμαστε τρελλλλλλλα ευχαριστημένοι . Ο μπεμπάκος τρώει κάθε μέρα φρέσκο φαγητό στον ατμό που ετοιμάζεται σε είκοσι λεπτάκια. Τσακίζει τριακόσια και βάλε , γραμμάρια την ημέρα. ("ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΡΩΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ" που έλεγε ένας φίλος εκείνες τις παλιές εποχές που θαυμάζαμε (οι μωροί) τήν σιδηρά κουρτίνα)

 

Η μόνη μου ανυσηχία είναι εάν τα πλαστικά του BAEBA είναι καλής ποιότητας ή είναι τύπου 7 και περιέχουν φθαλικά. Ένα μικρό ψάξιμο που έκανα δεν έδωσε ούτε θετική - ούτε αρνητική απάντηση. Πάντως εάν εύρισκα μια παρόμοια συσκευή (ατμομάγειρας+μούλτι) αλλά με δοχείο πυρέξ αντι πλαστικού δεν θα λυπόμουν τα 120 € και θα ξαναγόραζα !!!

 

daddycool το πηραμε κ εμεις κ το χρησιμοποιουμε εδω κ 2 1/2 μηνες περιπου, ειμαστε επισης πολυ ευχαριστημενοι.

Ειπα κ εγω χαλαλι για τα χρηματα μιας κ η μικρη τσακιζει τις δημιουργιες της μαμας της.

Πραγματι δεν γνωριζω κ εγω ποσο βλαβερος ειναι ο πλαστικος του καδος :roll:

Αυτο που σιγουρα ξερω ειναι πως εγω εξοικονομω χρονο κ το μωρο μου εμαθε να τρωει νοστιμα κ κυριως υγιεινα, ευκολα κ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευτυχώς που υπάρχετε παίδες!

 

Μπας και μάθαμε τίποτα για το αν η chicco έβγαλε το νέο μοντέλο στην αγορά; Είναι εφάμιλλα τα δύο προϊόντα (της chicco & και της beaba) αν κατάλαβα καλά, σωστά; Και ο κάδος για τη συσκευή της chicco είναι επίσης πλαστικός;

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το παρόμοιο μοντέλο το ακούω από τις κοπέλες του Λητώ από τον Απρίλιο που μας πέρασε.

 

Πάτε να πάρετε το BEABA ρε κορίτσια και αφήστε την παλιο-chicco να βράζει στο ζουμί της!!

 

Ακούς εκεί 8 μήνες έλλειψη και θα τους περιμένουμε κιόλας! Άμα πάτε στο ιταλικό site θα δείτε ότι το επόμενο μοντέλο κυκλοφορεί εδώ και μήνες , το είχαμε αναφέρει και στην άλλη συζήτηση....

 

( Το γιατί δεν το φέρνουν οι έλληνες εισαγωγείς θα υπάρχει σίγουρα εξήγηση , τίποτα δεν είναι τυχαίο. Σκεφτείτε ότι όταν μιλάμε για "baby ατμομάγειρες" μιλάμε για μια παρθένα αγορά με δεκάδες χιλιάδες δυνητικούς πελάτες. Εάν θέλανε θα είχαν σαρώσει την αγορά. Κάτι άλλο παίζει.... )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάτε να πάρετε το BEABA ρε κορίτσια και αφήστε την παλιο-chicco να βράζει στο ζουμί της!!

Aυτο το ΒΕΑΒΑ σε ποια καταστηματα υπαρχει?

και αν ξερετε ποσο εχει?

ευχαριστω

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απ'ότι έχω καταλάβει αυτό το επόμενο μοντέλο της chicco που αναμένεται είναι αυτό που είχε το πρόβλημα και είχε αποσυρθεί...το λέω γιατί όταν διάβασα το ποστ του daddycool είχα τρομοκρατηθεί γιατί είχα και εγώ τον ατμομάγειρα, αλλά τελικά διαπίστωσα ότι αυτό το μοντέλο που είχε το πρόβλημα δεν είχε έρθει ακόμα στην Ελλάδα....

Τελος πάντων, πληροφοριακά, το imaginarium, αυτό με τα παιχνιδια έχει κυκλοφορήσει και έναν τέτοιο ατμομάγειρα, ρίξτε μια ματιά:

 

http://www.imaginarium.ie/Babycook/ecommerce_1/42521

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή myrto αυτός που μας δείχνεις είναι ο περίφημος BEABA που έχουμε εγώ και η christina!!!

 

Όπως είπαμε υπάρχει επίσης και στο cosycorner , στην Νέα Ερυθραία....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Επειδή αποφάσισα να το πάρουμε και εμείς το μαγικό μηχάνημα, ξέρετε αν υπάρχει αυτό της chicco και σε ποια τιμή?Επίσης υπάρχει κάποιο σε πυρέξ και όχιπλαστικό?

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα μου να παρεις το μπεαμπα απο οτι εχω διαβασει απο τις κοπελες εδω μεσα ειναι πολυ ανωτερο. Εγω ιδεα δεν ειχα για αυτο το μηχανημα, ωσπου μου το εκανε δωρο μια καλη κυρια και μαλιστα το κουβαλησε απο Γερμανια....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νικάκι! Αυτό θα κάνω! Με προβληματίζει όμως που είναι από πλαστικό και όχι πυρέξ! Εσένα αυτόν σου κάνανε δώρο?Τον έχεις δοκιμάσει ή δεν ξεκινήσατε και εσείς τα στερεά ακόμα?Ήμουν έτοιμη να ρωτήσω και τις άλλες κοπέλες στην ενότητα του θηλασμου αν τον έχουν δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Νικάκι! Αυτό θα κάνω! Με προβληματίζει όμως που είναι από πλαστικό και όχι πυρέξ! Εσένα αυτόν σου κάνανε δώρο?Τον έχεις δοκιμάσει ή δεν ξεκινήσατε και εσείς τα στερεά ακόμα?Ήμουν έτοιμη να ρωτήσω και τις άλλες κοπέλες στην ενότητα του θηλασμου αν τον έχουν δοκιμάσει!

 

Μαρινα μου εμεις τον εχουμε. ειναι τελειος!

δες στις προηγουμενες σελιδες τα ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα εμεις δεν τον εχουμε χρησιμοποιησει ακομα. Και μαλλον θα αργησουμε γιατι μου ειπαν τα κοριτσια περα.... να μην βρασω τα φρουτα. Οποτε αναμενουμε για την χορτοσουπα. Κατσε παλι να παω να τον δω... για να σου πω για το δοχειο

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικο ειναι. Αλλα αν την δεις την συσκευη.. Ειναι θαρρω απο καλο υλικο φτιαγμενη, ειναι πολυ στιβαρη κατασκευη. Θα το καταλαβεις μολις την κρατησεις στα χερια σου, πολυ διαφησιμη εκανα.

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΣΕΙς Εκει............ Θελω ποσοστααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι γι'αυτές τις συσκευές. Όπως και οι αποστειρωτές, έτσι κι αυτή βγάζει κάποια στερεά υπολείμματα, πρακτικά καίει τα άλατα που συσσωρεύονται κι έτσι παράγεται μια καφέ σκόνη που κατακάθεται παντού, στην πλάκα, ακόμα και στο φαγητό. Βέβαια στο φαγητό δεν είναι ορατή αλλά υπάρχει. Δεν ξέρω τι να κάνω μ'αυτό το θέμα, το θεωρώ ανθυγιεινό αλλά δεν βλέπω και εναλλακτική λύση, γιατί όλοι οι ατμομάγειρες το ίδιο κάνουν, χρησιμοποιούν τον ατμό, άρα αναγκαστικά διαχωρίζουν τα άλατα του νερού... Δεν είναι όμως επικίνδυνο?

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ερωτηση...

εσεις που χρησιμοποιειται τον beaba ψηνετε και το μοσχαρι στον ατμο?και αν ναι ποση ωρα κανει?

ψηνεται καλα?

δε ξερω τι να κανω να παρω ατμομαγειρα ή μικρη χυτρα για το μοσχαρι ?γιατι εχω απηυδησει με το βρασιμο.

αν μπορειτε απαντηστε μου ...

ευχαριστω πολυ

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ερωτηση...

εσεις που χρησιμοποιειται τον beaba ψηνετε και το μοσχαρι στον ατμο?και αν ναι ποση ωρα κανει?

ψηνεται καλα?

δε ξερω τι να κανω να παρω ατμομαγειρα ή μικρη χυτρα για το μοσχαρι ?γιατι εχω απηυδησει με το βρασιμο.

αν μπορειτε απαντηστε μου ...

ευχαριστω πολυ

 

Ριτακι μου εγω δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα αλλα εχει συνταγες μεσα και λεει για το μοσχαρι περιπου στα 20 λεπτα. Τα βαζεις ολα μαζι και απο οτι καταλαβα κανεις φρεσκο φαγτο καθε μερα πολυ γρηγορα. Νομιζω οτι ειναι πολυ εξηπυρετικο μηχανακι. Θα σου πουν βεβαια και οι κοπελες που το χρησιμοποιοουν ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...