Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts

Απο τους 2 μου αρεσει ο συρμάτινος είναι πολύ ωραίος και περίεργος σταυρός.

Απο τους 3 θα σου έλεγα τον πρώτο.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτός είναι ο σταυρός που πήρα για την βαπτιστήρα μου,

είναι λευκόχρυσος με μια σειρά μπριγιάν και τριπλή διαμανταρισμένη αλυσίδα λευκόχρυση και τα δύο σε σχέδιο cartie, το συνολο ήταν 650 ευρώ (λιγἀκι ακριβός) αλλά χαλάλι της!!!!

 

2008455.jpg?t=1248988745

μου αρεσει παρα πολυ.χθες πηγα και εγω για να παρω για την βαφτιστηρα μου.ημουν αναμεσα σε αυτον και ενα παρομοιο το ιδιο στυλ το χρυσο αλλα η σειρα με τα μπριγιαν ειναι γυρω γυρω.τελικα πηρα τον δευτερο γιατι αρεσε και στον αντρα μου.εγω εβαλα χρυση αλυσιδα γιατι το τελειωμα ειναι χρυσο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ο σταυρός της κόρης μου είναι από τον Τριάντο αλλά τον πήρε η νονά της από δικό μας κοσμηματοπώλη στο Περιστέρι 300 ευρώ χωρίς την αλυσίδα.Είναι λευκόχρυσος και είναι ο σταυρός δίπλα στο λογότυπο του Τριάντου στο site του.Λίγο βαρύς αλλά κομψός.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αγόρασα πολύ ωραίο συρμάτινο σταυρό του Τριάντου μόνο με 250€ μαζί με την αλυσίδα. Υπάρχει ένα μαγαζί στο Κερατσίνι, Μιχάλης λέγεται, Θυμάτων Κατοχής 6, το μαγαζί δε λέει και πολλά αλλά οι τιμές του είναι πολύ φθηνές, και στο μαγαζί γίνεται ουρά.... βρέ κορίτσια πώς μπαίνουν οι φωτογραφίες να σας τον δείξω;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αγόρασα πολύ ωραίο συρμάτινο σταυρό του Τριάντου μόνο με 250€ μαζί με την αλυσίδα. Υπάρχει ένα μαγαζί στο Κερατσίνι, Μιχάλης λέγεται, Θυμάτων Κατοχής 6, το μαγαζί δε λέει και πολλά αλλά οι τιμές του είναι πολύ φθηνές, και στο μαγαζί γίνεται ουρά.... βρέ κορίτσια πώς μπαίνουν οι φωτογραφίες να σας τον δείξω;;;

 

 

 

Sorry, το μαγαζί λέγεται ΛΕΥΤΕΡΗΣ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να και ο δικός μας σταυρός:

P1010081.jpg

 

Τον διαλέξαμε μαζί με την νονά της κόρης μου και μας άρεσε πάρα πολύ.

Έκανε 460 Ευρώ (360 ο σταυρός, και 100 η αλυσίδα).

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι πολύ διαφαρετικό κομμάτι ο σταυρό σας...μου άρεσε....και μάς η νονά μας πήρε με σύρμα σε χρυσό σχεδόν σαν τον πρώτο λευκόχρυσο με σύρμα που έδειξε η san αλλά χωρίς μπριγιάν για το Θάνο μου.Πάντως δεν έχω ξαναδεί καί με σύρμα καί με εστυρωμένο μαζί ή δεν προσέχω τις βιτρίνες???Από Φλώρινα αγοράστηκε??

SOFTZ

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι πολύ διαφαρετικό κομμάτι ο σταυρό σας...μου άρεσε....και μάς η νονά μας πήρε με σύρμα σε χρυσό σχεδόν σαν τον πρώτο λευκόχρυσο με σύρμα που έδειξε η san αλλά χωρίς μπριγιάν για το Θάνο μου.Πάντως δεν έχω ξαναδεί καί με σύρμα καί με εστυρωμένο μαζί ή δεν προσέχω τις βιτρίνες???Από Φλώρινα αγοράστηκε??

 

Ναι από Φλώρινα αγοράστηκε. Από το "Ορόσημο".

Και εμένα αυτό μου άρεσε και τον πήραμε αμέσως. Και απ' όσο μου είπε ο χρυσοχόος είναι πρωτότυπος επειδή συνήθως οι σταυροί για τα κοριτσάκια δεν έχουν επάνω τον εσταυρωμένο. Αλλά σαν αυτόν θεωρώ ότι ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι πολύ ωραίος και πρωτότυπος!!!

Μου αρέσει!!!

Με το καλό, και το μωράκι σου να είναι πάντα γερό και καλότυχο!!!

 

Να 'σαι καλά κοπέλα μου!

Και για τα μωρούλια σου, ότι επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sorry, το μαγαζί λέγεται ΛΕΥΤΕΡΗΣ!!!!!!!!

 

εχει ξαναπερασει αυτο το μαγαζι απο εδω και όλοι λεγαν ποσο χαλια εινα ο χρυσος του....

Link to comment
Share on other sites

εχει ξαναπερασει αυτο το μαγαζι απο εδω και όλοι λεγαν ποσο χαλια εινα ο χρυσος του....

 

ο Μακρης?

θεωρω οτι εχει πολυ ωραια κοσμηματα και πολυ καλες τιμες... απιστευτα καλες τιμες!

οκ ειδικος δεν ειμαι αλλα εχω αγορασει πραγματα απο'κει και ειμαι ευχαριστημενη...

εχει απιστευτη κινηση καθε φορα το μαγαζι... προφανως αυτο δειχνει οτι ειναι καλος... τι να πω..

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

οκ, βρήκα το site του...http://www.fanourakis.gr/

Είναι στη σειρά κορδέλες το τελευταίο κόσμημα... Και πιστέψτε με, δεν δείχνει τόσο πολύ από τη φώτο....!

τ ε λ ε ι ο ς !!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Baby bloom ο σταυρός σου είναι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Αν και εμένα μου αρέσουν οι χρυσοί βαφτιστικοί σταυροί, αυτός είναι πολύ ωραίος και πρωτότυπος!!! Φτάνει πια με τα ίδια σχέδια! Απλά φανταστικός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να βάλω και εδώ τον σταυρό που πήρα για το βαφτιστήρι μου...

 

pm83x9ymfwbxvgakodgo.jpg

τι να πω? ΑΠΛΑ Τ Ε Λ Ε Ι Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα πολυ καλος!! απο τους καλυτερους αγοριστικους που εχω δει...

 

αληθεια για πες και τιμη γιατι αρχιζω να ψαχνομαι για του χρονου ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πραγματικά ο σταυρός άρεσε σε όλους!!!! Η τιμή του ήταν 420 ο σταυρός και 200 η αλυσίδα (αν και εμας μας έκανε καλύτερη τιμή γιατί ήταν γνωστός).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

δειτε και τους δικους μας...

για τη κορη μου

dsc00489k.jpgdsc00530b.jpg

και του γιου μου

dsc00534qj.th.jpg

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites

dsc00534qj.jpgdsc00530b.jpg w320.png w320.png Επεξεργάστηκαν by τσιτσιριδι
ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΚΟΝΑΣ

b7INp3.pngE8hQp3.png

***ΜΙΧΑΛΗΣ****** ******** ΜΑΡΙΑ*******

 

το σήμερα είναι το σκαλοπάτι του αύριο..Κάνε σήμερα, οτι αύριο θα ονειρέυόσουν να είχες.....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, έχουμε ξαναγράψει για το κατάστημα "Λευτέρης" εδώ μέσα.... Δεν θέλω και μάλιστα ανώνυμα, να δυσφημίσω κανέναν -δεν είναι και έντιμο στη τελική τώρα που το ξανασκέφτομαι- απλά είχα γράψει στο παρελθόν το ίδιο κάνω και τώρα την ΚΑΘΑΡΑ προσωπική μου άποψη πως ο χρυσός του συγκεκριμένου ανθρώπου είναι (για τα δικά μου δεδομένα) μάπα! Τι εννοώ; Νοείται χρυσός να μαυρίζει; Να λιώνει επάνω σου; Και όμως έχει συμβεί... Το ίδιο έχουν πάθει και άλλοι δικοί μου που εκαναν το λάθος και αγόρασαν απο εκει....Τι να πω; Να έτυχε; Δεν ξέρω...Πάντως στη περιοχή έχει τη "φήμη" του κακού χρυσού...Σίγουρα όμως είναι φθηνός...Δηλαδή, πας και σου λέει μια αλυσιδα ο υπάλληλος οτι έχει πχ 600,00? και λέει μετά: κ. Λευτέρη...για την κοπέλα πόσο η αλυσίδα με κωδικο τάδε; (πιθανολογώ οτι ο κωδικος που αναφέρει εμπεριέχει την πραγματική αξια της αλυσιδας...) και τότε αυτός απαντάει: Για τη κούκλα μας (ή για τον φίλο μου...εξαρταται το φύλο) αστην 350?!!! Καλά, αυτό μόνο σε εμένα κάνει εντύπωση ρε παιδιά; Εϊναι δυνατόν να γίνονται τόσες εκπτώσεις στον χρυσό;

Κάποιο λάκο έχει η φάβα......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...