Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μονο λογια


sisika

Recommended Posts

Και οπως ειπα και παραπανω θα το παρω σοβαρα το θεμα ΜΟΝΟ απο αυτα που γραφεις εδω και τπτ αλλο. Εγω απο τα λιγα που διαβασα να σου πω στεναχωρηθηκα λιγο γιατι ειδα τον εαυτο μου στα 26 να κανει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο πραγμα στον τοτε αραβωνιαστικο μου (ναι υπηρξα και δευτερη φορα αραβωνιασμενη) και το ιδιο ή και περισσοτερο φρικαρισμενη. Για πολλους λογους αλλα γιατι κυριως ειχα τοτε επηρρεαστει απο μια μανα που μου ετρωγε το λαρυγγι οτι θα μεινω στο ραφι και απο φιλους που εβλεπα χρονια μαζι και ελεγα εγω γιατι οχι. Ναι ειχα πεσει σε ασχημη λουμπα λεμε. Και φαινεται κατι αντιστοιχο σε σενα. Καπου επισης διαβασα για πολυκυστικες. Δεν ξερω αν εχεις πολυκυστικης υφής ή Συνδρομο πολυκιστηκών ωόθηκων και αν το εχεις ψαξει, αλλα μηπως αγχωνεσαι και για θεματα εγκυμοσυνής λόγω αυτού του συνδρόμου? Αναφέρομαι γιατι και εγω έχω πολυκιστηκής υφής και δεν εχει καμία επιρροή στην σύληψη και στην κύηση αυτο (μια παρενθεση γιατι ίσως να σε αγχώνει μελλοντικά και αυτο). Τωρα οσον αφορα τον φίλο σου με το να του βάζεις το μαχαίρι στο λαιμό τίποτα δεν θα καταφέρεις πιστεψέ με. Αν εισαι έτοιμη εσυ να πας την ζωή σου ένα βήμα παραπέρα τότε απλα οργανώνεις την ζωή σου για το επόμενο βήμα με ή χωρίς αυτόν. Και αν θελει θα σε ακολουθήσει. Φτιάχνεις το σπίτι σου, κανονίζεις να βρεις την δουλεία που θες, βάζεις χρήματα στην άκρη, εξασφαλίζεσαι και συνεχίζεις. Αν θέλει ας έρθει να συγκατοικήσετε. Αν όχι πες του τέλος και μην το ψάχνεις αλλο. Ξαναλέω σου μιλάω πολυ σοβαρά και βάση αυτών που διάβασα εδω και όχι αλλου πουθενά. ΜΗΝ μπαίνεις σε τετοια διαδικασία θα σκάσεις τον εαυτό σου ανευ λόγου. Εισαι μικρή.

 

ΥΓ: Για κάποια ποστ παρελθόντος που διάβασα απο reference εδω μεσα (ΣΩΤΗΡΙΑ), χειρότερο ειναι να παίρνεις πίσω αυτα που εχεις πει και να προσπαθείς να πείσεις οτι μπαίνει καποιος αλλος με το δικο σου username και για μενα πραγματικά αξιοθαύμαστο θα ήταν να έλεγες οτι ναι ειχα θέματα απο παλιά και την παλεύω με ΟΛΑ αυτα που εγραψα τοτε αλλά και τώρα.

 

Η ειλικρίνεια εχει εντυπωσιακά αποτελέσματα στις συνειδήσεις των ανθρώπων που σε διαβάζουν να ξέρεις. Εγω πιστευω οτι απο εκει και μονο κρίθηκες μετέπειτα απο ολες της καλές μου φιλενάδες. Και δεν το λέω με κακία. Δεν ειχαν άδικο. Μιλάω με κάθε καλη διάθεση. Φαίνεσαι μεπρδεμένη και κουρασμένη ΚΑΙ αγχωμένη. Ηρεμησε....πρωτα για σενα.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια θα ήθελα και εγώ να συζητήσω το θέμα μου μαζί σας. Εχω 2,5 χρόνια μια σχέση έγώ τώρα είμαι 24 και αυτός 33-34. Στην αρχή της σχέσης ήταν πιο εκδηλωτικός και έχει πολλά στοιχεία απο αυτά που θέλω από έναν άντρα για να παντρευτώ. Μετά από λίγο καιρό έγινε πιο κλειστος και δεν έκφραζότανε καθόλου. Δεν εχει αλλάξει η συμπεριφορά του απέναντι μου απλά δεν εκφράζεται. Εδώ και ενάμιση χρόνο τον ρωτάει τι σκέφτεται για μας και όλο μου λέει δεν ξέρω. Μια μου λέει ότι είναι νωρίς, μια ότι δεν είναι έτοιμος, μια ότι έχει συνηθίσει να μένει μόνος του και τώρα μου λέει ότι δεν ξέρει αν θέλει να προχωρίσει, όχι μόνο μαζί μου αλλα γενικά με κάποια. Μένουμε και λίγο μακρυα , δουλεύει και αυτός πολλές ώρες γιατί έχει δικιά του δουλειά με αποτέλεσμα από τοτε που γνωριστήκαμε μέχρι σήμερα να βλεπόμαστε μόνο τα ΣΚ. Με ξέρουν οι γονείς του και με συμπαθούν πολύ και λένε τα καλύτερα, το ίδιο και οι φίλοι του. Οσες φορές έχω προσπαθήσει να του μιλήσω καταλήγουμε στο πουθενα δλδ μου λέει σύντομα ότι θα αποφασίσουμε το θα γίνει τελικά αλλά το σύντομα δεν έχει έρθει μέχρι σήμερα!! πείτε μου βρε κορίτσια τη γνώμη σας, πως αλλιώς να το προσεγγίσω το θέμα γιατί θα κάνω έγκλημα. Θα μου πείτε είσαι μικρή γιατί κάνεις έτσι?? αλλά το θέμα μου δεν είναι να ορίσουμε ημερομηνία γαμου αλλά να κάνουμε μια συζήτηση όπως όλα τα ζευγάρια για το τι σκέφτεται για έμας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...