Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μονο λογια


sisika

Recommended Posts

Τι να σου πω βρε κοπέλα μου...από τη μια δε θες γάμο αλλά θες να λογοδοθείτε...σώνει και ντε να είναι δικός σου με τη βούλα...δε γίνονατι έτσι αυτά τα πράγματα... Αυτή η επισημοποίηση όπως την αναφέρεις σου έχει καρφωθεί. Γιατί;;; σε πιέζουν οι δικοί σου;;; 26 χρονών είσαι όχι 36...

Από την άλλη εσύ δεν έχεις δουλειά...εκείνος δεν πληρώνεται...και τον βρίσκεις παράλογο που είναι σκεπτικός και επιφυλακτικός...μήπως να του έλεγες να κάνει ένα λογαριασμό στο πάρεντς να μας μιλήσει κι εκείνος για το πώς νιώθει...

Αισθάνομαι ότι θες κάτι εδώ και τώρα κι εκείνος αδυνατεί για λόγους που είναι απολύτως κατανοητοί...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσο για το πώς συντηρεί το σπίτι που μένει με την αδερφή του...προφανώς μόνο εκείνος κι η αδερφή του το ξέρουν...

Νομίζω πως τον πιέζεις...κι οι άντρες δεν τα πολυθέλουν αυτά...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι ολες κολλησατε με τη λεξη γαμος απο τη στιγμη που δεν την ανεφερα στο αρχικο μου ποστ! :-)

 

Το "Μου τάζει ημ/νίες" εκεί παραπέμπει..

Κι εξάλλου έβαλες και αντίστοιχο ερώτημα στο θέμα "πως σας έκανε πρόταση γάμου"..

Μη κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις.. Τεσπά..

Και μόνο που λες "να μείνουμε μαζί για κανά χρόνο και μετά να παντρευτούμε" και "με πήραν τα χρόνια" κλπ φαίνεται πως έχει κολλήσει το μυαλό σου στον γάμο και πιέζεις καταστάσεις..

Θα χάσεις το δάσος..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι ολες κολλησατε με τη λεξη γαμος απο τη στιγμη που δεν την ανεφερα στο αρχικο μου ποστ! :-)

Απλα θα μπορουσαμε να δωσουμε εστω εναν λογο.Να γνωριστουν οι οικογενειες.Αυτο δεν απαιτει εξοδα,ενα τραπεζι θα γινει,δεν ζηταω αρραβωνες κ φρου φρου.Τεσπα.Δουλεια εχει ο φιλος μου,με καλο μισθο απλα τελευταια δεν πληρωνονται λογω κρισης της εταιρειας.Κ παλι ομως πως συντηρειται αφου μενει μονος με την αδερφη του?Τα εξοδα τρεχουν κ τα πληρωνει αρα ποια η διαφορα να εμενε μαζι μου απ'οτι με την αδερφη του?Ποτε δεν θελησα να με πληρωσει καποιος,ισα ισα...παρολο που ειμαι ανεργη,τον βοηθαω εγω στα εξοδα του από αυτα που εχω στην ακρη.

 

Εγώ λέω και γάμο να θέλεις, αν έχεις πάρει απόφαση και είσαι σίγουρη γι'αυτόν καλά κάνεις. Και δες το πρώτο μου ποστ που λέει ότι ναι κάποιοι άνθρωποι για να μπορέσουν να προχωρήσουν θέλουν να εξελίσσονται οι καταστάσεις που ζουν (μαζί σου είμαι σ'αυτό και ούτε εγώ μπορώ τα στάσιμα νερά). Μπράβο που λες ότι έχεις δοκιμάσει το πως είναι να ζεις μόνη σου και να φροντίζεις σπίτι, σίγουρα θα σου χρειαστεί.

 

Αυτό που σου είπα βρε κοπέλα μου είναι με το να του λες είτε μένουμε μαζί (ή παντρευόμαστε ή όπως αλλιώς θες πες το) είτε χωρίζουμε και όταν σου τάζει εσύ εκεί κάθεσαι και περιμένεις, σημαίνει πως έμαθε και σε δουλεύει. Για μάζεψτα και πήγαινε στο σπιτάκι σου, χωρίς κλάματα και μην του δείξεις στεναχώριες, πες "εγώ δεν μπορώ να μην εξελίσσεται η ζωή μου, γι'αυτό προτίθεμαι να προχωρήσω είτε μαζί σου είτε αλλιώς". Αν δεν έρθει να σε βρει σημαίνει ότι οι προθέσεις του δεν είναι για γάμο. Αλλά δεν θα το κάνεις για να τον εκβιάσεις. Αν το κάνεις αυτό να είναι γιατί πραγματικά το πιστεύεις και αν δεν σε ψάξει εσύ να συνεχίσεις τη ζωή σου.

 

Σε καταλαμβαίνω γιατί σαν άνθρωπος δεν μπορώ να παραμένω και γω σε στασιμότητα, μου αρέσει η εξέλιξη και αν οι καταστάσεις δεν εξελίσσονται θέλω να τις βοηθώ λίγο. Για ανακάτεψε εσύ την τράπουλα. Χόρεψε τον λίγο στο ταψί και κτύπα παλαμάκια, γυναίκα είσαι... Δεν μπορεί, θα έχεις τον τρόπο του "το παίζω αδιάφορη, βαριλεμαι και φεύγω λίγο να σκεφτώ για μας", " άσε με δε θέλω τώρα να αποφασίσουμε για γάμο, ξενέρωσα";-)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε 4 χρονια μαζι.Εκεινος 32,εγω 26.

Ολο λεει οτι με βλεπει σοβαρα κ θελει οικογενεια κ να προχωρησουμε.

Ολο μου ταζει ημερομηνιες οτι θα το επισημοποιησουμε και θα μεινουμε μαζι.

Αλλα μενει μονο στα λογια.

Εχω πληγωθει πολυ.

Να πω την αληθεια με κουρασαν τα 4 χρονια σχεσης απλα να βγαινουμε εξω βολτες.Θελω επιτελους να κανω το σπιτι μου.

Θα ηθελα τις αποψεις σας.

Ευχαριστω

 

Απορω γιατι ολες κολλησατε με τη λεξη γαμος απο τη στιγμη που δεν την ανεφερα στο αρχικο μου ποστ! :-)

Απλα θα μπορουσαμε να δωσουμε εστω εναν λογο.Να γνωριστουν οι οικογενειες.Αυτο δεν απαιτει εξοδα,ενα τραπεζι θα γινει,δεν ζηταω αρραβωνες κ φρου φρου.Τεσπα.Δουλεια εχει ο φιλος μου,με καλο μισθο απλα τελευταια δεν πληρωνονται λογω κρισης της εταιρειας.Κ παλι ομως πως συντηρειται αφου μενει μονος με την αδερφη του?Τα εξοδα τρεχουν κ τα πληρωνει αρα ποια η διαφορα να εμενε μαζι μου απ'οτι με την αδερφη του?Ποτε δεν θελησα να με πληρωσει καποιος,ισα ισα...παρολο που ειμαι ανεργη,τον βοηθαω εγω στα εξοδα του από αυτα που εχω στην ακρη.

 

Όταν λες να το επισημοποιήσετε και να κάνετε οικογένεια, η λέξη γάμος έχει ήδη αναφερθεί ;)

Επίσης, εγώ τουλάχιστον το να δώσουμε ένα λόγο κι ας μην παντρευτούμε, δεν το καταλαβαίνω...

Επίσης του προτείνεις να πάτε να μείνετε και σε άλλη πόλη. Εγώ πάντως μπερδεύτηκα :confused: και μου έπεσαν και λίγο μαζεμένα και δεν ξέρω τι να πρωτοπιάσω, οπότε φαντάσου πώς του φαίνονται εκείνου.

Φιλικά, όπως θα τα έλεγα σε μια φίλη μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα να μη γίνω κακιά...κοίτα εδώ τι γράφεις...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=48012

και διάβασα μόνο 2-3 ποστ δικά σου...

Είστε λογοδοσμένοι, του ζητάς να σου βρει δουλειά, δε σε στηρίζει...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπα βρε κοπέλα μου είναι με το να του λες είτε μένουμε μαζί (ή παντρευόμαστε ή όπως αλλιώς θες πες το) είτε χωρίζουμε και όταν σου τάζει εσύ εκεί κάθεσαι και περιμένεις, σημαίνει πως έμαθε και σε δουλεύει. Για μάζεψτα και πήγαινε στο σπιτάκι σου, χωρίς κλάματα και μην του δείξεις στεναχώριες, πες "εγώ δεν μπορώ να μην εξελίσσεται η ζωή μου, γι'αυτό προτίθεμαι να προχωρήσω είτε μαζί σου είτε αλλιώς". Αν δεν έρθει να σε βρει σημαίνει ότι οι προθέσεις του δεν είναι για γάμο. Αλλά δεν θα το κάνεις για να τον εκβιάσεις. Αν το κάνεις αυτό να είναι γιατί πραγματικά το πιστεύεις και αν δεν σε ψάξει εσύ να συνεχίσεις τη ζωή σου.

 

Σε καταλαμβαίνω γιατί σαν άνθρωπος δεν μπορώ να παραμένω και γω σε στασιμότητα, μου αρέσει η εξέλιξη και αν οι καταστάσεις δεν εξελίσσονται θέλω να τις βοηθώ λίγο. Για ανακάτεψε εσύ την τράπουλα. Χόρεψε τον λίγο στο ταψί και κτύπα παλαμάκια, γυναίκα είσαι... Δεν μπορεί, θα έχεις τον τρόπο του "το παίζω αδιάφορη, βαριλεμαι και φεύγω λίγο να σκεφτώ για μας", " άσε με δε θέλω τώρα να αποφασίσουμε για γάμο, ξενέρωσα";-)

 

Μάλλον είμαι άντρας.. δεν παίζει.. για να το ψάξει λίγο ο admin!!! :lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να μη γίνω κακιά...κοίτα εδώ τι γράφεις...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=48012

και διάβασα μόνο 2-3 ποστ δικά σου...

Είστε λογοδοσμένοι, του ζητάς να σου βρει δουλειά, δε σε στηρίζει...

 

Μπεμπουλις, μα που τα βρίσκετε? ε:confused::confused:γώ πραγματικά απαντώ χωρίς να ψάχνω τίποτα.

 

Ο.Κ. Πιθανα λέω να έχουν αλλάξει λίγο τα δεδομένα? Και πάλι όμως πολλές ανακρίβειες από το περσινό θέμα στο φετινό.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα να μη γίνω κακιά...κοίτα εδώ τι γράφεις...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=48012

και διάβασα μόνο 2-3 ποστ δικά σου...

Είστε λογοδοσμένοι, του ζητάς να σου βρει δουλειά, δε σε στηρίζει...

 

Ο λογαριασμος ειναι κοινος,κ εχει γραψει κ μια φιλη μου παλια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι άντρας.. δεν παίζει.. για να το ψάξει λίγο ο admin!!! :lol:

 

Itsme??? Is that u??:lol:

 

Καλά και που τα γράφω νομίζεις τα πράττω? ΟΥΦΟ με φωνάζει ο άντρας μου.

 

Καλά κανένα δάκρυ ρίχνω άμα θέλω να τον κάνω να νιώσει άσχημα που μου φώναξε όταν τον έπρηξα. (Τΐ να κάνουμε? Το' χω πει πολλές φορές είμαι ΠΡΙΧΤΡΑ!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμος ειναι κοινος,κ εχει γραψει κ μια φιλη μου παλια.

 

Η οποία επίσης έκανε μεταπτυχιακό, ήταν εκπαιδευτικός,δεν έβρισκε δουλειά, είχε τον φίλο της σε άλλη πόλη, είχε δικό της σπίτι σε επαρχιακή πόλη όπου θα μπορούσαν να μείνουν, ήθελε να επισημοποιήσουν την σχέση τους και αυτός δεν ήθελε!

Λογικό..

 

mpempoulis, μη με κοιτάς με μισό μάτι! Δεν αμφισβήτησα! Τηρώ την υπόσχεσή μου.. λογικό είπα πως μου φαίνεται...:P:D

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μπερδεύτηκα, πριν από 1,5 χρόνο προσπαθούσες να μείνει έγκυος, μετά έψαχνες για δουλειά και είχες πρόβλημα με τα οικονομικά και έκανες μεταπτυχιακό και τώρα θέλεις να το επισημοποιήσετε καθώς έχεις μαζέψει και χρήματα. Νιώθω σαν να διαβάζω μια ιστορία με ανάκατη σειρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Itsme??? Is that u??:lol:

 

Καλά και που τα γράφω νομίζεις τα πράττω? ΟΥΦΟ με φωνάζει ο άντρας μου.

 

Καλά κανένα δάκρυ ρίχνω άμα θέλω να τον κάνω να νιώσει άσχημα που μου φώναξε όταν τον έπρηξα. (Τΐ να κάνουμε? Το' χω πει πολλές φορές είμαι ΠΡΙΧΤΡΑ!!!!!!!!)

 

Itsme! Oh yeah baby!! :lol:

Βρε σκιαζόμαστε εμείς τα αγοράκια με αυτα!! :lol:

Το σταματάω αυτό γιατί στο τέλος θα το πιστέψω και οι αλλαγές φύλου αν μη τι άλλο, στοιχίζουν πολύ!! :lol::lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Η οποία επίσης έκανε μεταπτυχιακό, ήταν εκπαιδευτικός,δεν έβρισκε δουλειά, είχε τον φίλο της σε άλλη πόλη, είχε δικό της σπίτι σε επαρχιακή πόλη όπου θα μπορούσαν να μείνουν, ήθελε να επισημοποιήσουν την σχέση τους και αυτός δεν ήθελε!

Λογικό..

 

mpempoulis, μη με κοιτάς με μισό μάτι! Δεν αμφισβήτησα! Τηρώ την υπόσχεσή μου.. λογικό είπα πως μου φαίνεται...:P:D

 

:shock::shock::shock: Μάλλον το διαπιστώσατε και σεις ότι είμαι ΟΥΦΟ που δίνει συμβουλές.

 

Είμαι ένα μικρό στρογγύλο ούφο τραλαλα, τραλαρώ.

 

Σε λίγο θα πάρω και μια καρτούλα που κοροιδεύω τα θέματα που θέτουν με τόσο πάθος κάποιοι συνανθρώποι μας τραλαλα τραλαρώ!!:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Itsme! Oh yeah baby!! :lol:

Βρε σκιαζόμαστε εμείς τα αγοράκια με αυτα!! :lol:

Το σταματάω αυτό γιατί στο τέλος θα το πιστέψω και οι αλλαγές φύλου αν μη τι άλλο, στοιχίζουν πολύ!! :lol::lol:

 

And where is Elli???? Elliiiiii, where r uuuuuuuu??????

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: Μάλλον το διαπιστώσατε και σεις ότι είμαι ΟΥΦΟ που δίνει συμβουλές.

 

Είμαι ένα μικρό στρογγύλο ούφο τραλαλα, τραλαρώ.

 

Σε λίγο θα πάρω και μια καρτούλα που κοροιδεύω τα θέματα που θέτουν με τόσο πάθος κάποιοι συνανθρώποι μας τραλαλα τραλαρώ!!:mrgreen::mrgreen:

 

χαχαχα... όχι βρε γιατί? Κι εμείς συμβουλές δίνουμε.. :lol:

Τραλαλί, τραλαλό... :lol:

 

Αν πάρεις κάρτα, να κάνουμε ανταλλαγή?? Μου λείπουν κάποιες για να συμπληρώσω τη συλλογή μου!!! :lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... όχι βρε γιατί? Κι εμείς συμβουλές δίνουμε.. :lol:

Τραλαλί, τραλαλό... :lol:

 

Η διαφορά είναι ότι δίνω συμβουλές χωρίς να κάτσω να ψάξω τα προηγούμενα θέματα που έγραψε αυτός που αρχίζει το θέμα. Και πάντα το παθάίνω αυτό λέμε ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μαθαίνω απ'αυτό ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

And where is Elli???? Elliiiiii, where r uuuuuuuu??????

 

Αλήθεια, που είναι σήμερα?

 

ΥΓ: Δε πιστεύω να το πίστεψες αυτό που λέω πως είμαι άντρας??

Απλώς το έγραψα για να τονίσω πως στα πολύ γυναικεία θέματα σκέφτομαι αντρικά..

Το λέω αυτό γιατί βλέπω πως καλείς ενισχύσεις.. :lol:

 

Σκέψου, αν ήμουν άντρας δεν θα ήθελα να βάλω νυφικό?? Τρελός θα ήμουν?? χαχαχα... αστειεύομαι.. sorry!! Δεν μπορούσα να κρατηθώ.. :lol::lol:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι δίνω συμβουλές χωρίς να κάτσω να ψάξω τα προηγούμενα θέματα που έγραψε αυτός που αρχίζει το θέμα. Και πάντα το παθάίνω αυτό λέμε ΜΑ ΠΟΤΕ δεν μαθαίνω απ'αυτό ξαναλέμε.

 

Καλά, κι αν το ψάξεις και λίγο περισσότερο..

 

18-03-09, 12:42

Με τον αρραβωνιαστικό μου δεν έχουμε καλη επικοινωνία με αποτέλεσμα τα προβλήματα να μένουν άλυτα.Σε αυτή τη φάση όμως που είμαι κ που προσπαθώ για εγκυμοσύνη,νιώθω ότι πνίγομαι κ θέλω να λύσω ότι με βασανίζει.Θέλω μια καλή επικοινωνία ώστε όταν έρθει το μωρό να έχουμε καλή κ υγιή οικογένεια.

Τι να κάνω?

 

24-04-09, 10:41

Θα πηγαίνατε να μείνετε με τον αρραβωνιαστικό/σύζυγό σας στο χωριό καταγωγής του το οποίο απέχει 50 χμ από τη Θεσ/νίκη με τη δικαιολογία ότι είναι το όνειρό του κι ότι έχει δικό του σπίτι εκεί?

 

Μπορεί να είναι η φίλη της αυτή.. :rolleyes:

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, που είναι σήμερα?

 

ΥΓ: Δε πιστεύω να το πίστεψες αυτό που λέω πως είμαι άντρας??

Απλώς το έγραψα για να τονίσω πως στα πολύ γυναικεία θέματα σκέφτομαι αντρικά..

Το λέω αυτό γιατί βλέπω πως καλείς ενισχύσεις.. :lol:

 

Σκέψου, αν ήμουν άντρας δεν θα ήθελα να βάλω νυφικό?? Τρελός θα ήμουν?? χαχαχα... αστειεύομαι.. sorry!! Δεν μπορούσα να κρατηθώ.. :lol::lol:

 

 

Elliiiiiii???? We r looking for youououou...

 

Καλά που πίστεψες και συ πως επειδή έγινα μαμά σοβαρεύτικα κιόλας. Τι έκανα λέει??

 

Καλώ ενισχύσεις γιατί το θέμα εδώ βγήκε μούφα, εεε και ας περάσουμε καλά αφού βρεθήκαμε :mrgreen::mrgreen:

 

Όχι βρε κατάλαβα ότι αστειεύεσαι, τι λες τώρα?? Σε τα μας και μεταξύ μας??

 

Αλήθεια βρε Σισίκα πες και συ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...