Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μονο λογια


sisika

Recommended Posts

Ειμαστε 4 χρονια μαζι.Εκεινος 32,εγω 26.

Ολο λεει οτι με βλεπει σοβαρα κ θελει οικογενεια κ να προχωρησουμε.

Ολο μου ταζει ημερομηνιες οτι θα το επισημοποιησουμε και θα μεινουμε μαζι.

Αλλα μενει μονο στα λογια.

Εχω πληγωθει πολυ.

Να πω την αληθεια με κουρασαν τα 4 χρονια σχεσης απλα να βγαινουμε εξω βολτες.Θελω επιτελους να κανω το σπιτι μου.

Θα ηθελα τις αποψεις σας.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαστε 4 χρονια μαζι.Εκεινος 32,εγω 26.

Ολο λεει οτι με βλεπει σοβαρα κ θελει οικογενεια κ να προχωρησουμε.

Ολο μου ταζει ημερομηνιες οτι θα το επισημοποιησουμε και θα μεινουμε μαζι.

Αλλα μενει μονο στα λογια.

Εχω πληγωθει πολυ.

Να πω την αληθεια με κουρασαν τα 4 χρονια σχεσης απλα να βγαινουμε εξω βολτες.Θελω επιτελους να κανω το σπιτι μου.

Θα ηθελα τις αποψεις σας.

Ευχαριστω

 

 

Tι θα πει σου τάζει? Τι είσαι κανένα μικρό παιδί ή άγιος? ΓΙΑ ΒΑΛΤΟΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ διαφορετικά δείξτου τον άλλο δρόμο μπας και καταλάβει...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο να αισθάνεσαι πληγωμένη...κάθε κοπέλα που αγαπά τον σύντροφό της θέλει κάποια στιγμή να προχωρήσει μαζί του ένα βήμα παραπέρα και να κάνει οικογένεια. Και 4 χρόνια σχέσης στην ηλικία αυτή είναι αρκετά για να γνωριστείτε.

Αυτό που θέλω εγώ να σε ρωτήσω είναι το εξής...έχετε συζητήσει ποτέ ανοιχτά το θέμα να δεις για ποιο λόγο όλο λέει κι όλο δεν κάνει τίποτα;;; Είναι οικονομικοί λόγοι στη μέση;;; Μήπως από το σπίτι του βάζουν λόγια;;; Κάτι άλλο;;;

Επίσης, εγώ αυτό που θα σου πρότεινα και το προτείνω σε όλες τις φίλες μου που βρίσκονται σε αντίστοιχη φάση με σένα είναι πριν προχωρήσετε σε επισημοποίηση της σχέσης ή τέλος πάντων στο να πάρεις την απόφαση για κάτι τέτοιο να μείνετε για ένα διάστημα μαζί...να συζήσετε κοινώς. Σ' ένα σπίτι μόνο εσύ κι αυτός. Εκεί φαίνεται αν η σχέση στηρίζεται σε γερά θεμέλια...όταν εκτός από χαρές και ζουζουνιές έρχονται και υποχρεώσεις και δυσκολίες...

Το εφάρμοσα κι εγώ -βέβαια όχι επειδή ήθελα σώνει και ντε να παντρευτώ αλλά γιατί ήθελα να ζήσω με τον άνθρωπό μου. Κι εκεί πια κατάλαβα ότι αυτός είναι ο άνθρωπός μου, αυτός που με κάνει ευτυχισμένη, που είναι σε θέση να ανταποκριθεί σε κάθε δυσκολία, που με στηρίζει στις μαύρες μου, που δε με κάνει να βαριέμαι και να μιζεριάζω κτλ.κτλ.

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, συζήτησέ το μαζί του και αναζήτησε τους λόγους που τον ωθούν σε μια τέτοια απραξία. Μήπως είναι και λίγο δειλός ή ευθυνόφοβος;;;

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Tι θα πει σου τάζει? Τι είσαι κανένα μικρό παιδί ή άγιος? ΓΙΑ ΒΑΛΤΟΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ διαφορετικά δείξτου τον άλλο δρόμο μπας και καταλάβει...

 

Αν νομίζεις ότι η σχέση έκλεισε ως απλή σχέση για σένα και για να είσαι πλέον καλά χρειάζεσαι να κάνετε ένα βήμα πάρα πέρα ξέρεις φαντάζομαι ποιον δρόμο θα του δείξεις όπως λέει και η ΣΩΤΗΡΙΑ, έτσι?

 

Λες απλά ότι εσύ χρειάζεσαι "αυτό" και το λες ξεκάθαρα αλλιώς πλέον δεν μπορείς και σε καταλαμβαίνω απόλυτα γιατί ναι, κάποιοι άνθρωποι θέλουν να μονιμοποιούν τις σχέσεις τους με τον α ή β τρόπο ή να προχωρούν με ή χωρίς αυτές.

 

Το μόνο που θα σου πω είναι να είσαι έτοιμη να δεκτείς και την αρνητική απάντηση και να μη λυγίσεις αν σου πει ή μένουμε όπως είμαστε ή χωρίζουμε. Αν εσύ θες α και αυτός θέλει β καλύτερα όταν το αντιληφθήτε να το κόψετε. Αν συμφωνήτε να προχωρήσετε κάλώς. Αν θες κάτι άλλο αλλά συμβιβάζεσαι με τις αναβολές των ημερομηνιών, ΟΚ ξέρει να σε κρατάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πως να τον βάλω στη θέση του δηλ?

Τον έχω εκβιάσει αρκετές φορές ή προχωράμε ή χωρίζουμε αλλά δεν θέλω να γίνει κάτι από πίεση.Αυτός δεν αρχείται,λέει ότι θέλει.Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ.

Μου ειχε πει οτι ταχα θα μεναμε μαζι απο αυτο το καλοκαιρι αλλα τπτ ακομα.Οι δικαιολογιες ειναι πολλες κ δεν εχει τι να πει.Μασαει τα λογια του κ απανταει μονολεκτικα.Πιστευω οτι 4 χρονια σχεσης ειναι αρκετα πια για να κανουμε ενα βημα μαζι προς τα μπροστα.Τα χρονια περνανε κ δεν θελω να φτασω στα 28 κ να χωρισω τοτε απο μια απλη σχεση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόσεχε πάρα πολύ ένα λεπτό σημείο: αγωνιώντας για το πότε θα επισημοποιήσετε τη σχέση κλπ, μπορεί να ξεχάσεις να αναρωτηθείς αν αυτή η σχέση σε καλύπτι και ότι είναι αυτό που θέλεις....

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας...μη στεναχωριεσαι...δεν εισαι η εξαιρεση αλλα ο κανονας.Τουλαχιστον οι περισσοτεροι αντρες πλεον ειδικα μετα τα 30-35 θελουν παρακαλια...τωρα φοβουνται,δσταζουν τι να σου πω...ιδεα δεν εχω.

 

Κι εμενα μου εβγαλε λιγο την ψυχη ο καλός μου..να φανταστεις οτι μεχρι και δαχτυλιδι με ειχε παει να δω,να καταλαβει τι περιπου θελω...μαζι ζουσαμε τους τελευταιους μηνες...αλλα προταση γιοκ.Κι εγω του ειχα ξεκαθαρισει απο την πρωτη στιγμη οτι σχεση πανω απο 3 χρονια..να ειμαστε ετσι στον αερα δεν κανω...ή στα 3 χρονια παντρευομαστε ή να φυγει να με αφησει να κανω τη ζωουλα μου.Ναι μωρο μου και ναι μωρο μου με ειχε...στα λογια μια χαρα στην πραξη καπου τα χαλαγαμε.

 

Ασε που οποτε πηγαινα προς τα εκει την κουβεντα...αλλαζε υφακι με τη μια...επαιρνε το βλεμα το χαζο της αγελαδας..το αθωο και καλα.

Ε πεισμωσα κι εγω..τον επριζα καθε λιγο..με μαλαγανιες μη φανταστεις οτι καθομουνα να τσακωθω...το πηραμε αποφαση τελικα.Και μετα ηρθαν ολα μαζεμενα.Νοεβρη αρραβωνιαστηκαμε,Σεπτεβρη παντρευομαστε, Δεκεβρη γενναω!!!κατι πηγε να μου πει μετα τον αρραβωνα και καλα να περιμενουμε αλλον ενα χρονο να κανουμε το γαμο το 2011...ειδε το ματι μου που γυρισε...το εκοψε!!

 

Βεβαια ολα αυτα..εγιναν γιατι ηξερα πολυ καλα οτι ο αντρας μου με αγαπαει και ηθελε να παντρευτουμε αλλα κολαγε...φοβοταν το γαμο.

Ηθελε λιγο σπρωξιμο που λεμε...πολυ δλδ.

Αν ειχα την παραμικρη υποψια οτι ειχε αμφιβολιες για τη σχεση μας..δε θα επεμενα αλλα θα χωριζα.Νομιζω μετα απο 4 χρονια μπορεις να καταλαβεις τι αισθανεται ο καλός σου για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Πως να τον βάλω στη θέση του δηλ?

Τον έχω εκβιάσει αρκετές φορές ή προχωράμε ή χωρίζουμε αλλά δεν θέλω να γίνει κάτι από πίεση.Αυτός δεν αρχείται,λέει ότι θέλει.Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ.

Μου ειχε πει οτι ταχα θα μεναμε μαζι απο αυτο το καλοκαιρι αλλα τπτ ακομα.Οι δικαιολογιες ειναι πολλες κ δεν εχει τι να πει.Μασαει τα λογια του κ απανταει μονολεκτικα.Πιστευω οτι 4 χρονια σχεσης ειναι αρκετα πια για να κανουμε ενα βημα μαζι προς τα μπροστα.Τα χρονια περνανε κ δεν θελω να φτασω στα 28 κ να χωρισω τοτε απο μια απλη σχεση.[/QUOTE]

 

Νομίζω ότι απάντησες μόνη σου ....

Link to comment
Share on other sites

Πως να τον βάλω στη θέση του δηλ?

Τον έχω εκβιάσει αρκετές φορές ή προχωράμε ή χωρίζουμε αλλά δεν θέλω να γίνει κάτι από πίεση.Αυτός δεν αρχείται,λέει ότι θέλει.Απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ.

Μου ειχε πει οτι ταχα θα μεναμε μαζι απο αυτο το καλοκαιρι αλλα τπτ ακομα.Οι δικαιολογιες ειναι πολλες κ δεν εχει τι να πει.Μασαει τα λογια του κ απανταει μονολεκτικα.Πιστευω οτι 4 χρονια σχεσης ειναι αρκετα πια για να κανουμε ενα βημα μαζι προς τα μπροστα.Τα χρονια περνανε κ δεν θελω να φτασω στα 28 κ να χωρισω τοτε απο μια απλη σχεση.

 

Τα 4 χρόνια σχέσης είναι αρκετά για να αρχίσετε να συζητάτε.. και θα έρθει και ο γάμος..

Εχεις αγχωθεί πάρα πολύ με το θέμα γάμος.. εννοείται πως του μεταφέρεις το άγχος σου.. "Τον έχω εκβιάσει αλλά δεν θέλω να τον πιέσω" δεν έχει καμία λογική ως φράση..

Λες "δεν θελω να φτασω στα 28 κ να χωρισω τοτε απο μια απλη σχεση".. Προτιμάς να φτάσεις τα 28 και να χωρίσεις από έναν περίπλοκο γάμο?

Νιώθεις πως γνωρίζεστε καλά? Και μη μου πεις για τα 4 χρόνια.. Αν δεν συζήσεις με τον άλλο δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει..

 

Εσύ θες να μείνετε μαζί και να παντρευτείτε αμέσως? Ή να συζήσετε πρώτα? Απ'οτι κατάλαβα, το πρώτο..

Σε πιέζει το περιβάλλον σου?

 

Διαφωνώ και με τη στάση του συντρόφου να το πάει από αναβολή σε αναβολή.. Πες ξεκάθαρα αυτό που σκέφτεσαι.. αυτό που νιώθεις..

Οι δικαιολογίες που σου λέει ποιες είναι?

Κατά τ'άλλα, η σχέση σας είναι καλή? Συζητάτε?

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ακριβως θελω σε πρωτη φαση να μεινουμε μαζι.Να δουμε αν ταιριαζουμε,αν μπορουμε να ανταπεξελθουμε..Το οτι βρισκομαστε κ παμε μια βολτα δεν μου αρκει.

Ειμαι σε φαση αναζητησης δουλειας τωρα/Ειμαι καθηγητρια σε φροντιστηρια κ αν βρω κατι απο χειμωνα εγω θα εχω απογευματινο ωραριο,θα σχολαω κατα τις 10 κ φυσικα δεν θα μπορουμε να βρεθουμε διοτι αυτος δουλευει πρωι κ κοιμαται νωρις.Του το ειπα κ αυτο φυσικα.Ελειπα για μεταπτυχιακο 2 χρονια κ μου λεγε...μολις γυρισες θα μεινουμε μαζι κτλ...Ε,ωραια,γυρισα...τι εγινε?Τπτ.....

Το κακο με μενα ειναι οτι φουντωνω ευκολα κ δεν μασαω αλλα τα λεω εξω απο τα δοντια κ εχει ως αποτελεσμα η κουβεντα να καταληγει σε καβγα.

Πιστευω οτι με αγαπαει,μου εχει σταθει.Δεν ειναι ο τελειος αλλα πιστευω οτι κ τελειο δεν υπαρχει.Πρεπει να συμβιβαζομαστε κ κανουμε υποχωρησεις σε μερικα πραματα στη ζωη μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω θελω να μεινουμε πρωτα μαζι για κανενα χρονο,να γνωριστουν οι οικογενειες κ μετα ο γαμος.Δεν θελω γαμο εδω κ τωρα.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΑΖΙ του...να τρωω μαζι του...να βλεπω τηλεοραση μαζι του....

Κι αν ολα πανε καλα,μετα να ορισουμε κ ημερομηνια γαμου...

Link to comment
Share on other sites

Αν και διαφωνώ με τον εκβιασμό (είτε θέλει ή δεν θέλει. Δυο πράγματα είναι ας διαλέξει) αφού εσύ λες ότι τον εκβιάζεις και μετά παραμένεις εκεί γιατί υπόσχεται διάφορα, έχει μάθει πια ότι δεν φεύγεις. Έτσι συνεχίζει αυτό που του βγαίνει, δλδ να σου τάζει και μετά αναβολή και εσύ εκεί.

 

Πρόσεξε όμως αυτό που σου λένε τα κορίτσια Alice και itsme. Σε καλύπτει αυτή η σχέση?

 

Μήπως τελικά δεν τα μετρήσεις όλα πάνω στην έντονη σου προσπάθεια για γάμο και καταλήξετε σε ένα προβληματικό γάμο τελικά??

 

Σκέψου πρώτα εσύ αν είσαι σίγουρη για αυτόν τον άνθρωπο και μετά ξαναφέρε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα με τις περισσότερες...τι θα πει τον εκβιάζω και τον πιέζω και ...και...και... Αν έτσι λειτουργεί στα πλαίσια μιας σχέσης πώς θα λειτουργήσει στα πλαίσια ενός γάμου όπυ εκ των πραγμάτων προκύπτουν δυσκολίες και προβλήματα (οικονομικής φύσης, κούραση από την ανατροφή των παιδιών, τις καθημερινές υποχρεώσεις, την τριβή κτλ. κτλ.).

Συγγνώμη αλλά οι περισσότερες από τις απόψεις σας ωθούν σε μια νευρικότητα στη διαχείριση του προβλήματος-θέματος και μια τέτοια προοπτική περιπλέκει περισσότερο τα πράγματα παρά τα αποσαφηνίζει... Θέλει ψυχραιμία και υπομονή και όχι μα όχι καταπίεση...Όταν τον άλλον τον καταπιέζεις τον έχεις ήδη χάσει...για τι γάμο να μιλάμε;;;

Επίσης sisika στο πρώτο μου ποστ σε ρώτησα κάποια πράγματα για τα οποία δεν πήρα απάντηση...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να μεινουμε πρωτα μαζι για κανενα χρονο,να γνωριστουν οι οικογενειες κ μετα ο γαμος.Δεν θελω γαμο εδω κ τωρα.ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΑΖΙ του...να τρωω μαζι του...να βλεπω τηλεοραση μαζι του....

Κι αν ολα πανε καλα,μετα να ορισουμε κ ημερομηνια γαμου...

 

Δεκτά όλα αυτά και κατανοητά...του τα έχεις πει όμως;;; Τη συζήτηση που κάνουμε εδώ την έχετε κάνει οι δυο σας ΨΥΧΡΑΙΜΑ;;; Ή πάνω στην προσπάθειά σου να παντρευτείς τον άνθρωπο που αγαπάς χειρίζεσαι λίγο λάθος το θέμα;;;

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα με τις περισσότερες...τι θα πει τον εκβιάζω και τον πιέζω και ...και...και... Αν έτσι λειτουργεί στα πλαίσια μιας σχέσης πώς θα λειτουργήσει στα πλαίσια ενός γάμου όπυ εκ των πραγμάτων προκύπτουν δυσκολίες και προβλήματα (οικονομικής φύσης, κούραση από την ανατροφή των παιδιών, τις καθημερινές υποχρεώσεις, την τριβή κτλ. κτλ.).

Συγγνώμη αλλά οι περισσότερες από τις απόψεις σας ωθούν σε μια νευρικότητα στη διαχείριση του προβλήματος-θέματος και μια τέτοια προοπτική περιπλέκει περισσότερο τα πράγματα παρά τα αποσαφηνίζει... Θέλει ψυχραιμία και υπομονή και όχι μα όχι καταπίεση...Όταν τον άλλον τον καταπιέζεις τον έχεις ήδη χάσει...για τι γάμο να μιλάμε;;;

Επίσης sisika στο πρώτο μου ποστ σε ρώτησα κάποια πράγματα για τα οποία δεν πήρα απάντηση...

Απαντησα εμμεσως καλη μου.Τον εχω ρωτησει πολλες φορες.Οι απαντησεις του ποικίλες κ τις περισσοτερες φορες νιωθω οτι δεν εχει τι να απαντησει.Μου λεει σαφως οτι θελει αλλα τη μια περιμενε να γυρισω απο το μεταπτυχιακο που εκανα σε αλλη πολη,την αλλη οτι δισταζε λογω οικονομικων προβληματων,την αλλητο παράλλο...Θελω μια σωστη κ ειλικρινη κουβεντα.Εστω κ αρνητικη.Κ το θεμα δεν ειναι ο γαμος,εμενα με ενδιαφερει πρωτα η συγκατοικηση κ μια επισημοποιηση της σχεσης μας.Δεν θελω να τον καταπιεζω,θελω να το κανει επειδη το θελει οπως κ γω...αλλα βλεπω οτι περνουν τα χρονια κ οτι εγω θελω να ξεκινησω τη δικη μου ζωη πια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bρε sisika με άγχωσες ! Μας γράφεις συνέχεια τα δικά σου ΘΕΛΩ και απομακρύνεσαι πολύ απο τα θέλω του συντρόφου σου...... Υπάρχει περίπτωση να θέλει να στο πεί (ότι δεν θέλει δέσμευση ) και να μην ξέρει πως να στο πεί γιατί ΄΄ίσως΄΄ τον βομβαρδίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια, σκέψου αν πραγματικά σε καλύπτει αυτή η σχέση, ανεξάρτητα από το γάμο και μετά κάνε του μια συζήτηση ότι θέλεις να μείνετε μαζί, κ.λπ.

Κι άλλη μια ερώτηση: απ' ότι κατάλαβα δεν έχεις βρει ακόμη δουλειά; Μήπως πρέπει να βρεις πρώτα και μετά να μείνετε μαζί; Διαφορετικά πώς θα συνεισφέρεις οικονομικά;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλειά το παληκάρι που να μπορεί να καλύψει τα έξοδα συντήρησης ενός σπιτιού;; Το ίδιο ερώτημα ισχύει και για σένα φυσικά (γιατί αν θεωρεί ότι πρέπει να μείνετε μαζί αλλά να αναλάβει μόνος του όλες τις οικονομικού τύπου υποχρεώσεις ...τότε έχει τα δίκια του).

Αν , λοιπόν, και οι δύο μπορέιτε να συνεισφέρετε οικονομικά, κάνετε μια συζήτηση , του εξηγείς με ηρεμία τι θέλεις (συγκατοίκηση κτλ) και ορίζετε ημερομηνία...όχι γάμου αλλά ανεύρεσης οικίας...Απλά τα πράγματα...για όλα τα άλλα περιμένεις να δεις τα αποτελέσματα της συγκατοίκησης και βγάζεις τελείως από το μυαλό σου το θέμα ΓΑΜΟΣ στην παρούσα φάση...προφανώς σου έχει γίνει εμμονή και συμπεριφέρεσαι με λανθασμένο τρόπο στο σύντροφό σου...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Bρε sisika με άγχωσες ! Μας γράφεις συνέχεια τα δικά σου ΘΕΛΩ και απομακρύνεσαι πολύ απο τα θέλω του συντρόφου σου...... Υπάρχει περίπτωση να θέλει να στο πεί (ότι δεν θέλει δέσμευση ) και να μην ξέρει πως να στο πεί γιατί ΄΄ίσως΄΄ τον βομβαρδίζεις?

 

Δεν νομίζω.Από τον πρώτ χρόνο κιόλας της σχεσης μας μου έγε οτι θελει να κανει νεος παιδια κ οτι θελει να παντρευτει κ γω ημουν αυτη που ελεγα οχι επειδη ηταν υπερβολικα νωρις.Τωρα ομως περασαν 4 χρονια απο τοτε.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια, σκέψου αν πραγματικά σε καλύπτει αυτή η σχέση, ανεξάρτητα από το γάμο και μετά κάνε του μια συζήτηση ότι θέλεις να μείνετε μαζί, κ.λπ.

Κι άλλη μια ερώτηση: απ' ότι κατάλαβα δεν έχεις βρει ακόμη δουλειά; Μήπως πρέπει να βρεις πρώτα και μετά να μείνετε μαζί; Διαφορετικά πώς θα συνεισφέρεις οικονομικά;

 

Τον γαμο δεν τον σκεφτομαι ΤΩΡΑ.Εμενα θα με γεμιζε να μενω μαζι του.Δουλευα πριν το μεταπτυχιακο κ μαζευα τα χρηματα για την ωρα που θα καναμε το σπιτι μας.Υπαρχουν λεφτα για ξεκινημα.Επισης,εγω ειμαι καθηγητρια σε φροντιστηρια αρα καθε καλοκαιρι δεν εχω δουλεια αρα κ εισοδημα.Δηλ δεν θα αποκτησω ποτε δικη μου οικογενεια?Ηδη ψαχνω ανελιπως και πιστευω οτι κατι θα βρω,εστω κ τηλεφωνητρια στην τελικη...Επειδη εμεινα 2 χρονια μονη σε δικο μου σπιτι,ειδα πως ειναι να εχεις κατι δικο σου,να φροντιζεις τον εαυτο σου,να μην περιμενεις απο αλλους.Κ αυτο θελω να συνεχισω να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι από τα 4 χρόνια σχέσης τα 2 έκανες μεταπτυχιακό και ήσασταν μακριά άρα, μείον 2 χρόνια. 2 χρόνια σχέσης για μένα δεν είναι και τόσα πολλά αλλά αφού εσύ δεν καλύπτεσαι και θέλεις κάτι παραπάνω καλά κάνεις και το λες. Ισως βεβαια να το λες με λάθος τρόπο και να τον έχεις τρομοκρατήσει ίσως όμως και αυτός να μην έχει σκοπό για κάτι πιο σοβαρό και δεν έχει το θάρρος να στο πει. Πολλα τα ίσως και τα πιθανά σενάρια...

Αν λέγατε να μείνετε χώρια για ένα διάστημα μπας και ξεκαθαρίσει η κατασταση και καταλάβει κι εκείνος τι θέλει;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...