Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ....


christiana08

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια,καλημερα.

 

Χιλια ευχαριστω για τα συλληπητηρια.Ειδικα να ευχαριστησω το Βικακι μου για τα πμ και τα μυνηματα στο κινητο μου.

Και ενα αλλο κοριτσι μου εστειλε μυνημα,δεν εχω αποθηκευσει το νουμερο της και ονομα δεν εγραφε,την ευχαριστω πολυ.

 

Τον τελευταιο καιρο ο πατερας μου υπεφερε πολυ,προσπαθω να σκεφτομαι πως ησυχασε εκεινος,οχι ποσο μου λειπει εμενα.

 

 

Πραγματικα,σας ευχομαι ο,τι καλυτερο και να ειστε παντα καλα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι μου, τώρα ησύχασε ο άνθρωπος να το ξέρεις....

 

Πριν λίγο καιρό έκανα 1 σοβαρό χειρουργείο, μπήκα και εντατική, το μάθαμε ξαφνικά και σε 1,5 μήνα έπρεπε να κάνω την εγχείρηση...Ο πιο άσχημος 1,5 μήνας της ζωής μου...Υπήρχε πιθανότητα να φύγω από τη ζωή αν γινόταν 1 στραβή...είχα να σκεφτώ το παιδί μου και τον άνδρα μου που υπεραγαπώ, την οικογένεια μου, τα όνειρα που θέλω να πραγματοποιήσω σαν νέα κοπέλα που είμαι και γενικώς μας ήρθε όλους καταπρακιά αυτό το θέμα της υγεία μου....

 

Όμως αυτό με έκανε να αλλάξω τελείως την φιλοσοφία μου για την ζωή, έμαθα πως όλα γίνονται για 1 σκοπό τελικά και αν πρέπει κάποιος να φύγει από την ζωή, ο ΘΕΟΣ ξέρει γιατί τον παίρνει.

Να πάρεις δύναμη από τα λεγόμενα μου, να ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟ και να παίρνεις δύναμη από αυτόν, και με τον ανδρούλη σου ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ κουκλίτσα μου, όλα είναι δοκιμασίες στη ζωή να το ξέρεις. Απλά θέλει ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΑΣ για τα παιδάκια μας που τα καταλαβαίνουν όλα.

 

Αν το κάνεις αυτό, πίστεψε με θα ηρεμήσεις γλυκειά μου Χριστιάννα που όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ εσύ με καλοδέχτηκες πρώτη...

Μπορεί να μην σας γνωρίζω προσωπικά αλλά εύχομαι σε όλους την υγεία σας και συλλυπητήρια και πάλι...Να σκέφτεσαι πως είναι καλύτερα εκεί που πήγε να μου το θυμάσαι. Και οι νεκροί μας προστατεύουν από εκεί που είναι, αυτό να μου το θυμηθείς, είναι υπαρκτό και συμβαίνει.

 

Φιλάκια κούκλα μου, να φιλήσεις τις κούκλες σου και την οικογενειά σου.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

αισθανομαι τοσο πολυ ουφο αυτη τη στιγμη

και αλλα χειροτερα θα ελεγα για τον εαυτο μου

τωρα ειδα αυτο το θεμα

Χριστιαννακι μου καλο τι περνας κι εσυ;;;

και παρολαυτα σταθηκες στο δικο μου το θεμα για να βοηθησεις.....

δεν ξερω τι να σου πω

αλλωστε εγω δεν μπορω να λυσω ουτε τα δικα μου προβληματα

απλως μακαρι να σε δω συντομα αν τα πουμε απο κοντα θα νιωσουμε και οι δυο καλυτερα

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??

είμαι καινούρια στο θέμα...και θέλω να δηλώσω ότι μάλλον και εμένα βαρέθηκε ο άντρας μου.... ήμαστε 9 χρόνια μαζί και 1 χρόνο και κάτι παντρεμένοι...τα τελευταία 3 χρόνια δεν επικοινωνούμε ούτε καν στο σεξουαλικό κομμάτι (ότι απέμεινε!!) έμεινα έγκυος μετά και έλεγε ότι δεν μπορούσε ψυχολογικά να κάνει κάτι...περίμενα να περάσει η εγκυμοσύνη και να σαραντίσω και πάλι τα ιδία...έχω βαρεθεί και ξενερώσει να τον παρακαλώ!!! από την στιγμή που σαράντισα έχει γίνει 4 φορές και η μικρή μου είναι 4 μηνών!!(φανταστείτε!!!) σας τα είπα λίγο σύντομα γιατί είναι πολλά

Link to comment
Share on other sites

Στα υπολοιπα (εκτος απο το σεξουαλικο),πως τα πατε?

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Στα υπολοιπα (εκτος απο το σεξουαλικο),πως τα πατε?

 

Συλληπητηρια και απο μενα να ζησετε να τον θυμοσαστε.... επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω το θεμα σου.. με τον αντρα σου ειχες καμια καλη εξελιξη.. απο οτι θυμαμαι ειχε επιλεξει να φυγει και να μην εχει επικοινωνια με σενα και την οικογενεια του. Αν κανω κατι λαθος διορθωσε με.

Link to comment
Share on other sites

Στα υπολοιπα (εκτος απο το σεξουαλικο),πως τα πατε?

 

 

να σου πω χριστιανα μου....είναι πολύ καλός σε δουλειές του σπιτιού στο μαγαζί που έχουμε βοηθά πολύ...(όλα αυτά από μόνος του) σε εξωτερικές δουλειές γενικά...στην δική του δουλειά επίσης!! αλλά ότι έχει να κάνει με συζυγικά καθήκοντα να στο πω?? δεν πάμε καλά!! τσακωνόμαστε συχνά, δεν πάμε καθόλου κάπου οι δυο μας...δεν το επιθυμεί καν δείχνει να βαριέται...γενικά του αρέσει πολύ ο καναπές και ο ύπνος (και σε ρεπό και σε άδειες), αποφεύγει οποιανδήποτε συζήτηση που αφορά τούς δυο μάς...όσο κι αν έχω προσπαθήσει δεν παίρνει τίποτα στα σοβαρά…..είναι και ΚΑΡΚΙΝΟΣ αστα….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω χριστιανα μου....είναι πολύ καλός σε δουλειές του σπιτιού στο μαγαζί που έχουμε βοηθά πολύ...(όλα αυτά από μόνος του) σε εξωτερικές δουλειές γενικά...στην δική του δουλειά επίσης!! αλλά ότι έχει να κάνει με συζυγικά καθήκοντα να στο πω?? δεν πάμε καλά!! τσακωνόμαστε συχνά, δεν πάμε καθόλου κάπου οι δυο μας...δεν το επιθυμεί καν δείχνει να βαριέται...γενικά του αρέσει πολύ ο καναπές και ο ύπνος (και σε ρεπό και σε άδειες), αποφεύγει οποιανδήποτε συζήτηση που αφορά τούς δυο μάς...όσο κι αν έχω προσπαθήσει δεν παίρνει τίποτα στα σοβαρά…..είναι και ΚΑΡΚΙΝΟΣ αστα….

Αποφεύγω να δίνω συμβουλές και κυρίως τέτοιου είδους, αλλά μήπως ήρθε ο καιρός να τον ταρακουνήσεις; Παίξτο λίγο αδιάφορη, ντύθσου στολίσου, βγες έξω, μην απαντάς στο κινητό αμέσως...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγω να δίνω συμβουλές και κυρίως τέτοιου είδους, αλλά μήπως ήρθε ο καιρός να τον ταρακουνήσεις; Παίξτο λίγο αδιάφορη, ντύθσου στολίσου, βγες έξω, μην απαντάς στο κινητό αμέσως...

 

 

και τι δεν έχω δοκιμάσει!!!! όλα αυτά τα έκανα και απλά ησύχασε ότι δεν γκρινιάζω πια!!! πέρασε και μήνας έτσι!!!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω!!!

 

αυτό που διαπιστώνω είναι ότι έδεσε τον γάιδαρο του και δεν φοβάται τίποτα τώρα!!!! Μόνο πράξεις μου έμειναν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατια μου κι'εγω Καρκινος ειμαι...ενιοτε ειμαστε λιιιιιγο μουχλες.

Ασε τις δουλειες του σπιτιου,σε αγκαλιαζει,ειναι τρυφερος μαζι σου,σου μιλαει καλα (και ας μην κοιμοσαστε μαζι).

 

Σωτηρια μου,σε ευχαριστω πολυ για τα συλληπητηρια.

Ο αντρας μου δεν ειχε φυγει απο το σπιτι για να μεινει αλλου,ειναι ναυτικος και απλα δεν μου μιλουσε.

Μετα απο την απωλεια ενος παιδιου,μιας παλλινδρομης,ενος οικονομικου προβληματος,την εμφανιση λευχαιμιας της μητερας μου,τον θανατο του πατερα μου,την παραμονη τριων μηνων στο νοσοκομειο (ολα αυτα σε εναμιση χρονο),περασαμε την φαση μας,εκαστος μονος του η και συγχρονως καμια φορα και ειπαμε να παμε πιο περα και να συνεχισουμε να τσακωνομαστε για τα πλεον γνωστα και αυτα που τσακωνομαστε παντα (γιατι αφησες το φως του μπανιου ανοιχτο,μην πετας τα ρουχα σου απο'δω και απο'κει,κλπ).

Ολα καλα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??

είμαι καινούρια στο θέμα...και θέλω να δηλώσω ότι μάλλον και εμένα βαρέθηκε ο άντρας μου.... ήμαστε 9 χρόνια μαζί και 1 χρόνο και κάτι παντρεμένοι...τα τελευταία 3 χρόνια δεν επικοινωνούμε ούτε καν στο σεξουαλικό κομμάτι (ότι απέμεινε!!) έμεινα έγκυος μετά και έλεγε ότι δεν μπορούσε ψυχολογικά να κάνει κάτι...περίμενα να περάσει η εγκυμοσύνη και να σαραντίσω και πάλι τα ιδία...έχω βαρεθεί και ξενερώσει να τον παρακαλώ!!! από την στιγμή που σαράντισα έχει γίνει 4 φορές και η μικρή μου είναι 4 μηνών!!(φανταστείτε!!!) σας τα είπα λίγο σύντομα γιατί είναι πολλά

 

 

kallia δεν εισαι η μονη , μπορεις να παρηγορηθεις......

Link to comment
Share on other sites

Κατια μου κι'εγω Καρκινος ειμαι...ενιοτε ειμαστε λιιιιιγο μουχλες.

Ασε τις δουλειες του σπιτιου,σε αγκαλιαζει,ειναι τρυφερος μαζι σου,σου μιλαει καλα (και ας μην κοιμοσαστε μαζι).

 

Σωτηρια μου,σε ευχαριστω πολυ για τα συλληπητηρια.

Ο αντρας μου δεν ειχε φυγει απο το σπιτι για να μεινει αλλου,ειναι ναυτικος και απλα δεν μου μιλουσε.

Μετα απο την απωλεια ενος παιδιου,μιας παλλινδρομης,ενος οικονομικου προβληματος,την εμφανιση λευχαιμιας της μητερας μου,τον θανατο του πατερα μου,την παραμονη τριων μηνων στο νοσοκομειο (ολα αυτα σε εναμιση χρονο),περασαμε την φαση μας,εκαστος μονος του η και συγχρονως καμια φορα και ειπαμε να παμε πιο περα και να συνεχισουμε να τσακωνομαστε για τα πλεον γνωστα και αυτα που τσακωνομαστε παντα (γιατι αφησες το φως του μπανιου ανοιχτο,μην πετας τα ρουχα σου απο'δω και απο'κει,κλπ).

Ολα καλα.

 

 

Καταλαβα , καταλαβα οποτε ολα καλα...! Υπομονη κοπελα μου και κουραγιο γιατι φανταζομαι τωρα εχεις και την μανουλα σου απο πισω παλι αρρωστη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,Σωτηρια μου,αλλα ειμαι αισιοδοξη πως ολα θα πανε καλα.:P

(Θα ξαναγινεις μανουλα,μπουμπου?Με το καλοοοοοο!!!!!!!

 

Kallia μου,ολα τα ζευγαρια περνανε φασεις ακομα και στο σεξουαλικο κομματι.

Θα περασει,χαρα μου!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ναι,Σωτηρια μου,αλλα ειμαι αισιοδοξη πως ολα θα πανε καλα.:P

(Θα ξαναγινεις μανουλα,μπουμπου?Με το καλοοοοοο!!!!!!!

 

Kallia μου,ολα τα ζευγαρια περνανε φασεις ακομα και στο σεξουαλικο κομματι.

Θα περασει,χαρα μου!!

 

Εννοειται οτι ολα θα πανε καλα εισαι πολυ δυνατη ! Σ'ευχαριστω και εγω

Link to comment
Share on other sites

και τι δεν έχω δοκιμάσει!!!! όλα αυτά τα έκανα και απλά ησύχασε ότι δεν γκρινιάζω πια!!! πέρασε και μήνας έτσι!!!

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω!!!

 

αυτό που διαπιστώνω είναι ότι έδεσε τον γάιδαρο του και δεν φοβάται τίποτα τώρα!!!! Μόνο πράξεις μου έμειναν!!!

 

μήπως ο άνθρωπος κουράζεται υπερβολικά και δεν του μένει διάθεση για κάτι παραπάνω...?έξω μόνος του βγαίνει?κάτι ύποπτο παιζει?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

christiana και kalia εχετε δοκιμασει ποτε να τους τα μαζεψετε???Γιατι ειμαι σιγουρη οτι εχετε δοκιμασει οοοολα τα υπολοιπα!

Μαζεψτε τους τα πραγματακια τους να τους δειξετε οτι μπορειτε και χωρις αυτους να δειτε τι καλα που θα σας ξαναθαυμασουν κ θα σας γουσταρουν!!!

Οταν τελματωνει μια σχεση θελει δραστικα μετρα

ουτε τους κινεζους θα κανετε ουτε θα περιμενετε να τους ερθει η θεια φωτηση.Η ολα η τιποτα δηλαδη δεν καταλαβα!κατι τετοιο θελετε για τον εαυτο σας?

Χριστιαννα μου ειναι δυνατον γλυκεια μου να περνας οοολα αυτα κ αυτος να εξαφανιζετε???κ το ανεχεσαι???στειλτον να σου πω εγω! κ που τον εχεις τι γινεται δηλαδη?

Αυτος εχει ξεπερασει τα ορια σου κ ανακαλυψε οτι καθεσαι.μην περιμενεις οτι ετσι απλα στα καλα καθουμενα θ αρχισει να σ εκτιμαει.

Εχω περασει ακριβως την ιδια φαση.Η τους παρατας η τους λες οτι βρηκες γκομενο κ μαντεψε...δεν προκειτε να πανε και πουθενα!!που να πανε καλε??

Να διεκδηκειτε τις αναγκες σας με καθε τιμημα κοριτσια!για μας ζουμε.Κανεις δεν ειναι πληρεξουσιος της δικιας μας ευτυχιας:cool:

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλή χρονιά Χριστιάνα και σε όλες στο φόρουμ.Το θέμα το διάβασα μόλις τώρα και ειλικρινά λυπήθηκα πολύ αλλά χαρηκα και παλι που εστω τα ξαναβρηκατε και προσπαθείτε ξανά.Συλληπητήρια για τον μπαμπάκα σου .Ο Θεος α τον αναπαυσει και ελπιζω ο Θεος να σου εδωσε αυτες τις δυσκολιες για να σε κανει μονο πιο δυνατη και οτι προβληματα ειχες εως τωρα να δοθούν λύσεις και να περνάνε ,να ειναι μονο κακες αναμνησεις απο εδω και μπρος.Ειλικρινά σε θαυμάζω φαινεσαι πολύ συγκροτημένο ατομο με αρχες και ήθος.Σε σκεφτομαι πολυ απο την πρωτη στιγμη που ειχαμε καποια επαφη με π.μ και μου εστειλες ρουχαλάκια για τη μικρη μου χωρις να ζητησεις τίποτα.Είσαι παραδειγμα για πολλές οτι πραγματικά η οικογενεια αξιζει και πρεπει να κανουμε θυσιες για αυτην.Αυτο βεβαια δε σημαινει οτι συμφωνω και με ολα αυτα που εκανε ο αντρουλης σου.

Ελπίζω ο Θεός να σου δινει κουράγιο και δυναμη.

Να σαι καλα κουκλα μου και οτι χρειαστεις εστω και κατι ασημαντο εδω ειμαι και απότι ειδα ειμαστε και πολλες θα σου σταθουμε.Ευτυχως ανταλλασουμε εμπειριες ,γεγονοτα και αποψεις για τη ζωη μας και πολλες φορες βλεπουμε και τα πραγματα διαφορετικά γαιτι σαν και εμας ,στην τελικη μπορει να ειναι και καποιος αλλος που μπορει να μας κανει να δουμε τα πραγματα απ'αλλη σκοπια.

Τελωσπάντων σας κουρασα.

Αυτά.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Erjin,εισαι τσαμπουκαλου,πολυ μ'αρεσεις :lol::lol:.

Τι να του μαζεψω,βρε μπουμπου,αφου ταξιδευε ουτως η αλλως :lol::lol:.

Γλυκια μου,εχεις δικιο,αλλα ξερεις κατι?

Τις αναγκες μου τις καλυπτε πριν απο αυτο το σκηνικο παντα μια χαρα,εξου και με επιασε εξ απροοπτου και δεν πιστευα στα ματια μου.

Εκεινη την περιοδο επιβεβαιωθηκε η θεωρια που θελει τα οικονομικα προβληματα να φερνουν σε μεγαλη ρηξη το ζευγαρι (η καποια ζευγαρια),γιατι το βασικο του προβλημα (τελικα) ηταν οι διαφωνιες μας περι οικονομικων.Μεγαλος δε παραγοντας ηταν η αποσταση που μας αποξενωσε αρκετα,γιατι και τωρα εχουμε θεμα με τα λεφτα (απο την κηδεια του πατερα μου και μετα δεδομενου οτι μπηκα στο νοσοκομειο με κινδυνο να χασω τον μπεμπη,δεν εχει ξαναδουλεψει),ακομα πιο σοβαρο αλλα τωρα ειναι σπιτι και τα βρισκουμε μια χαρα και κανουμε υπομονη μαζι.

Τα ζευγαρια που ο συζυγος ειναι ναυτικος ειναι ιδιαζουσες περιπτωσεις,η αποσταση μπορει να προκαλεσει μεγαλο χασμα και θελει μεγαλη προσπαθεια,που καμια φορα κανενας απο τους δυο δεν μπορει να κανει,λογο εξωτερικων παραγοντων.

 

Happymummy,χιλια ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Εισαι πραγματικα πολυ,πολυ γλυκια.

Δεν θεωρω τον εαυτο μου παραδειγμα σε καμια περιπτωση βεβαια.

Ομως η δικη μου εμπειρια απο αυτη την πρωτη κριση στον γαμο μου (αχχχχ,αν ερθουν κι'αλλες,θα κλαταρω),μπορει να δωσει κουραγιο στην καθε κοπελα που αντιμετωπιζει καποιο θεμα,οτι ολα θα πανε καλα.

 

Και για να επανελθουμε στην Kallia,γιατι εκεινη ξαναξεκινησε το θεμα και θελει να ακουσει αποψεις,θα ηθελα να μας πει,εαν θελει και εκεινη,πως ειναι η σχεση της περα απο αυτο το "μελανο" σημειο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα ταξιδευει χριστιαννα (οχι μονιμα μονο,το 6αμηνο καλοκαιρινης σεζον)κ επισεις τσιλιμπουρδιζε στο φεισμπουκ ασυστολα κ μαλιστα μετα τις 10 φορες που το ανοιγοκλεισε πισω απ την πλατη μου(περιτω να σου πω τι εγινε απο φωνες και κλαματα)Αφου ειδα κ αποειδα λοιπον ξερεις τι εκανα??Φεισμπουκ!!!Μολις ειδε ποσους φιλους μπορω να κανω k εγω λοιπον οχι απλα εξεραγη αλλα ουδεποτε ξανασκεφτηκε να κανει κατι παρομοιο ;)

...Σε καμια περιπτωση δεν λεω να χαλαμε τα σπιτια μας ετσι ευκολα αλοιμονο!Αλλα αυτο το ''με τον σταυρο στο χερι'' το εχω εξαντλησει.

Αυτην την στιγμη ειμαι εγκυος στο πρωτο μας παιδακι κ σε πληροφορω οτι αν δεν ειμουν τοσο δραστηριος ανθρωπος θα κλαιγα με μαυρο δακρυ ολημερις κ οληνυχτις απο το ποσο στην κοσμαρα του ειναι καθ ολη την εγκυμοσυνη μου!

Διαβεβαιω οσες κοπελες με διαβαζουν κ εχουν παρομοια προβληματα πως ΑΝ ποτε ξανακανω παιδακι τοτε σιγουρα δεν θα ειναι με αυτον τον αντρα ;)

Δεν ειναι κακος αλλα ειναι ενα παιδι παραπανω κ εγω πολυτεκνη δεν γινομαι :P

Τις βαλιτσες τις εχω ευκαιρες παντα by the way γιατι τις εχω γεμισει πανω απο 100 φορες και σιγουρα αυτο δεν ειναι ουτε normal αλλα ουτε κ λυση,αυτο που ειναι ομως γεγονος και δεδομενο ειναι οτι με τον εγωισμο λειτουργουν αυτοι οι ανθρωποι δυστυχως,μονο οταν δουν οτι μπορεις και χωρις αυτους κ μπορει να σε χασουν ψιλοκουνιουνται αλλιως.....βοηθεια μας!

Αυτα κανουν οι μη ολοκληρωμενες προσωπικοτητες χριαστιαννα μου.

Κ εμεις διανυουμε οικονομικα προβληματα οπως κ οι περισσοτερες οικογενοιες,αλλες φορες τα προβληματα μας χωριζουν κ αλλες μας δενουν.

Εκει που εχω καταληξει παντως ειναι πως ζουμε για το κουτελο μας και την προσωπικη μας ευτυχια την οριζουμε εμεις κ τα αποτελεσματα των επιλογων μας κ οχι προσωπα.

Χαρηκα πολυ που μοιραστηκαμε τις αποψεις μας κ σου ευχομαι να εχεις ενα πολυ ευτυχισμενο 2011 με μπολικη υγεια και χαρες!!

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα ταξιδευει χριστιαννα (οχι μονιμα μονο,το 6αμηνο καλοκαιρινης σεζον)κ επισεις τσιλιμπουρδιζε στο φεισμπουκ ασυστολα κ μαλιστα μετα τις 10 φορες που το ανοιγοκλεισε πισω απ την πλατη μου(περιτω να σου πω τι εγινε απο φωνες και κλαματα)Αφου ειδα κ αποειδα λοιπον ξερεις τι εκανα??Φεισμπουκ!!!Μολις ειδε ποσους φιλους μπορω να κανω k εγω λοιπον οχι απλα εξεραγη αλλα ουδεποτε ξανασκεφτηκε να κανει κατι παρομοιο ;)

...Σε καμια περιπτωση δεν λεω να χαλαμε τα σπιτια μας ετσι ευκολα αλοιμονο!Αλλα αυτο το ''με τον σταυρο στο χερι'' το εχω εξαντλησει.

Αυτην την στιγμη ειμαι εγκυος στο πρωτο μας παιδακι κ σε πληροφορω οτι αν δεν ειμουν τοσο δραστηριος ανθρωπος θα κλαιγα με μαυρο δακρυ ολημερις κ οληνυχτις απο το ποσο στην κοσμαρα του ειναι καθ ολη την εγκυμοσυνη μου!

Διαβεβαιω οσες κοπελες με διαβαζουν κ εχουν παρομοια προβληματα πως ΑΝ ποτε ξανακανω παιδακι τοτε σιγουρα δεν θα ειναι με αυτον τον αντρα ;)

Δεν ειναι κακος αλλα ειναι ενα παιδι παραπανω κ εγω πολυτεκνη δεν γινομαι :P

Τις βαλιτσες τις εχω ευκαιρες παντα by the way γιατι τις εχω γεμισει πανω απο 100 φορες και σιγουρα αυτο δεν ειναι ουτε normal αλλα ουτε κ λυση,αυτο που ειναι ομως γεγονος και δεδομενο ειναι οτι με τον εγωισμο λειτουργουν αυτοι οι ανθρωποι δυστυχως,μονο οταν δουν οτι μπορεις και χωρις αυτους κ μπορει να σε χασουν ψιλοκουνιουνται αλλιως.....βοηθεια μας!

Αυτα κανουν οι μη ολοκληρωμενες προσωπικοτητες χριαστιαννα μου.

Κ εμεις διανυουμε οικονομικα προβληματα οπως κ οι περισσοτερες οικογενοιες,αλλες φορες τα προβληματα μας χωριζουν κ αλλες μας δενουν.

Εκει που εχω καταληξει παντως ειναι πως ζουμε για το κουτελο μας και την προσωπικη μας ευτυχια την οριζουμε εμεις κ τα αποτελεσματα των επιλογων μας κ οχι προσωπα.

Χαρηκα πολυ που μοιραστηκαμε τις αποψεις μας κ σου ευχομαι να εχεις ενα πολυ ευτυχισμενο 2011 με μπολικη υγεια και χαρες!!

αχ τι μου θυμισες με τις βαλιτσες εγκυος 5 μηνων κ ειχα τις βαλιτσες μεσα στο αμαξι 1-2 βδομαδες προπαθωντας να αποφασισω αν θα εμενα 'η θα εφευγα... τελικα εδιωξα εκεινον απο το σπιτι! τα ξαναβρηκαμε φυσικα αλλα το εφερε βαρεως που τον εδιωξα!!!!!:rolleyes: κ για να ευθιμισουμε λιγο,η συμβουλη μου προς απαντες νιοπαντρες ειναι να εχουν καβατζα παντα 1600ευρουλακια (τοσο κοστιζει ενα διαζυγιο) να θελεις να χωρισεις κ να μην τα εχεις βρε παιδι μου......???;) κοριτσαρες κουραγιο!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα ταξιδευει χριστιαννα (οχι μονιμα μονο,το 6αμηνο καλοκαιρινης σεζον)κ επισεις τσιλιμπουρδιζε στο φεισμπουκ ασυστολα κ μαλιστα μετα τις 10 φορες που το ανοιγοκλεισε πισω απ την πλατη μου(περιτω να σου πω τι εγινε απο φωνες και κλαματα)Αφου ειδα κ αποειδα λοιπον ξερεις τι εκανα??Φεισμπουκ!!!Μολις ειδε ποσους φιλους μπορω να κανω k εγω λοιπον οχι απλα εξεραγη αλλα ουδεποτε ξανασκεφτηκε να κανει κατι παρομοιο ;)

...Σε καμια περιπτωση δεν λεω να χαλαμε τα σπιτια μας ετσι ευκολα αλοιμονο!Αλλα αυτο το ''με τον σταυρο στο χερι'' το εχω εξαντλησει.

Αυτην την στιγμη ειμαι εγκυος στο πρωτο μας παιδακι κ σε πληροφορω οτι αν δεν ειμουν τοσο δραστηριος ανθρωπος θα κλαιγα με μαυρο δακρυ ολημερις κ οληνυχτις απο το ποσο στην κοσμαρα του ειναι καθ ολη την εγκυμοσυνη μου!

Διαβεβαιω οσες κοπελες με διαβαζουν κ εχουν παρομοια προβληματα πως ΑΝ ποτε ξανακανω παιδακι τοτε σιγουρα δεν θα ειναι με αυτον τον αντρα ;)

Δεν ειναι κακος αλλα ειναι ενα παιδι παραπανω κ εγω πολυτεκνη δεν γινομαι :P

Τις βαλιτσες τις εχω ευκαιρες παντα by the way γιατι τις εχω γεμισει πανω απο 100 φορες και σιγουρα αυτο δεν ειναι ουτε normal αλλα ουτε κ λυση,αυτο που ειναι ομως γεγονος και δεδομενο ειναι οτι με τον εγωισμο λειτουργουν αυτοι οι ανθρωποι δυστυχως,μονο οταν δουν οτι μπορεις και χωρις αυτους κ μπορει να σε χασουν ψιλοκουνιουνται αλλιως.....βοηθεια μας!

Αυτα κανουν οι μη ολοκληρωμενες προσωπικοτητες χριαστιαννα μου.

Κ εμεις διανυουμε οικονομικα προβληματα οπως κ οι περισσοτερες οικογενοιες,αλλες φορες τα προβληματα μας χωριζουν κ αλλες μας δενουν.

Εκει που εχω καταληξει παντως ειναι πως ζουμε για το κουτελο μας και την προσωπικη μας ευτυχια την οριζουμε εμεις κ τα αποτελεσματα των επιλογων μας κ οχι προσωπα.

Χαρηκα πολυ που μοιραστηκαμε τις αποψεις μας κ σου ευχομαι να εχεις ενα πολυ ευτυχισμενο 2011 με μπολικη υγεια και χαρες!!

 

 

Εrjin,χιλια ευχαριστω για τις ευχες,καλη μου!!!

Σου ευχομαι τα ιδια και ακομα παραπανω και φυσικα με το καλο το μωρακι σου.

Χαρα μου,μια ιστορια που επαναλαμβανεται παρα πολλες φορες (εφ'οσον μου λες πως εχεις σηκωθει να φυγεις πανω απο 100 φορες) πιθανοτατα δεν αλλαζει,οποτε μαλλον την τελειωνεις.Γιατι να ειναι καποιος μαζι σου μονο απο εγωισμο,δεν λεει τιποτε.Αν κιολας τσιλιμπουρδιζει,αστα να πανε (γιατι εμενα τελικα δεν αποδειχτηκε κατι τετοιο).

Και αυτο το κανουν οι ολοκληρωμενες προσωπικοτητες.

Ξερω κι'εγω,ετσι το βλεπω.

Μπορει να κανω και λαθος γιατι στην τελικη η ιστορια,κουκλα μου,θα δειξει αν οι χειρισμοι του καθενος ειναι σωστοι η οχι.

Το οτι εσυ αντιμετωπιζεις τα πραγματα με τον ταδε τροπο η εγω με τον δεινα,δεν σημαινει πως η μια ειναι σωστη και η αλλη λαθος.Μπορει και οι δυο να ειμαστε λαθος.

Παρολα αυτα να σου πω πως ειχα μια οικογενεια αρκετα δυσλειτουργικη και ενα απο τα "χομπι" την μητερας μου ηταν να μαζευει καθε λιγο την βαλιτσα της να φευγει.Πολυ ασχημο για το παιδι αυτο,να το προσεξεις.

Σε ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω πως την προσωπικη μας ευτυχια εμεις την καθοριζουμε.

 

My billy,τοσο πηγε το διαζυγιο????Θα το κοψουμε και αυτο!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εrjin,χιλια ευχαριστω για τις ευχες,καλη μου!!!

Σου ευχομαι τα ιδια και ακομα παραπανω και φυσικα με το καλο το μωρακι σου.

Χαρα μου,μια ιστορια που επαναλαμβανεται παρα πολλες φορες (εφ'οσον μου λες πως εχεις σηκωθει να φυγεις πανω απο 100 φορες) πιθανοτατα δεν αλλαζει,οποτε μαλλον την τελειωνεις.Γιατι να ειναι καποιος μαζι σου μονο απο εγωισμο,δεν λεει τιποτε.Αν κιολας τσιλιμπουρδιζει,αστα να πανε (γιατι εμενα τελικα δεν αποδειχτηκε κατι τετοιο).

Και αυτο το κανουν οι ολοκληρωμενες προσωπικοτητες.

Ξερω κι'εγω,ετσι το βλεπω.

Μπορει να κανω και λαθος γιατι στην τελικη η ιστορια,κουκλα μου,θα δειξει αν οι χειρισμοι του καθενος ειναι σωστοι η οχι.

Το οτι εσυ αντιμετωπιζεις τα πραγματα με τον ταδε τροπο η εγω με τον δεινα,δεν σημαινει πως η μια ειναι σωστη και η αλλη λαθος.Μπορει και οι δυο να ειμαστε λαθος.

Παρολα αυτα να σου πω πως ειχα μια οικογενεια αρκετα δυσλειτουργικη και ενα απο τα χομπι την μητερας μου ηταν να μαζευει καθε λιγο την βαλιτσα της να φευγει.Πολυ ασχημο για το παιδι αυτο,να το προσεξεις.

Σε ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω πως την προσωπικη μας ευτυχια εμεις την καθοριζουμε.

 

My billy,τοσο πηγε το διαζυγιο????Θα το κοψουμε και αυτο!!!

 

αστα εγω οταν παντρευτηκα ειχα στην ακρη 1200 κ εμαθα απο φρεσκοχωρισμενη φιλη οτι αυξηθηκε αντε να βρω αλλα 400 τωρα!!!!:mrgreen:

κοριτσακι μπραβο σου παντως που αντεχεις κ χιουμορ με ολα αυτα.... να εισαι καλα!:)

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...