Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΘΕΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΑ ΒΡΑΧΝΑΙΪΚΑ Ή ΣΤΟ ΡΙΟ. ΑΚΟΜΑ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Χαιρετω ολα τα κοριτσια.Σας παρακολουθω αρκετα συχνα αλλα λογω ελλειψης ελληνικων στο λαπτοπ μου δυστυχως δεν μπορουσα να συμμετεχω στα ωραια θεματα συζητησης σας. Εχω ενα αγορακι 17 μηνων κ το βαπτιζουμε κ εμεις τον ιουνιο στην πατρα. Ειχαμε σκοπο να παντρευτουμε κ με θρησκευτικο γαμο κ να βαπτισουμε μαζι αλλα δεν μπορεσα να το οργανωσω.Δυστυχως το παιδι θα ειναι μεγαλο αλλα δεν νομιζω να υπαρχουν ιδιαιτερα προβληματα.Μενω στο Λουκσεμβουργο και οπως καταλαβαινετε ειναι πολυ δυσκολη η οργανωση μεσω τηλεφωνου. Το κοινο απο πατρα εχει καποια ιδεα απο εστιατορια μετα την τελετη του μυστηριου.

Εκκλησια κλεισαμε στο γηροκομειο, εχω να παω χρονια αλλα ολοι μου ειπαν οτι ειναι καλα.Εσεις τι λετε

Σορρυ που δεν εχω τονους κ σωστα σημεια στικσης αλλα δεν εχω κσαναγραψει ελληνικα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εγώ τον Ιούνιο θα βαπτίσω τον μπέμπη μου στην Πάτρα. Έχω ήδη κανονίσει την εκκλησία και το τραπέζι. Στην έρευνα αγοράς που έκανα για τα κέντρα οι τιμές κυμαίνονται από 22 έως 28 € το άτομο. Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να το τρέξετε λίγο το θέμα γιατί με τους γάμους κλείνουν γρήγορα τα κέντρα ιδιαίτερα τα Σαββατόβραδα, εγώ για Κυριακή μεσημέρι κανόνισα το κτήμα πριν 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου.Ηδη εχω καταλαβει οτι θα ειναι δυσκολο να βρω εστιατοριο αλλα δυστυχως τα εισητηρια ειναι δυσκολα στις μερες μας.

Εχεις καποια προτεινομενα μαγαζία μια που εχεις κανει την ερευνα σου εδω κ καιρο?Εγω λειπω πανω απο 10 χρονια απο την πατρα κ δεν κσερω για τα κτηματα.Ποσα εχει η πατρα προτεινομενα κτηματα?Ειναι καταλληλο περιβαλλον για βαφτιση?

Η οποια βοηθεια καλοδεχουμένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα σε όλες και όλουσ!!!

βαφτίζω και εγω σεπτέμβρη μάλλον τη μπουμπου μου στην Πάτρα .Θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορα 1)εκκλησια :είμαι ανάμεσα στον Αγ Ανδρέα και στο Γηροκομειό. 2)για ωραια ταβερνούλα κοντα σε θάλασσα που να έχει χώρο και μεσα σε περίπτωση χάλια καιρού.

Όσο μπορείται βοηθείστε γιατι δεν είμαι απο Πάτρα και δεν γνωριζω τα κατατόπια καλά.

φιλια σε όλους:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες και όλουσ!!!

βαφτίζω και εγω σεπτέμβρη μάλλον τη μπουμπου μου στην Πάτρα .Θα ήθελα τα φώτα σας όσον αφορα 1)εκκλησια :είμαι ανάμεσα στον Αγ Ανδρέα και στο Γηροκομειό. 2)για ωραια ταβερνούλα κοντα σε θάλασσα που να έχει χώρο και μεσα σε περίπτωση χάλια καιρού.

Όσο μπορείται βοηθείστε γιατι δεν είμαι απο Πάτρα και δεν γνωριζω τα κατατόπια καλά.

φιλια σε όλους:P

 

 

καλησπέρα,

 

στο Γηροκομειό βάφτισα και εγώ τον γιο μου και είναι πολύ όμορφα ....

όσο αφορά το κέντρο νομίζω πως υπάρχουν αρκετές επιλογές αν ψάξεις προς Βραχναίκα , ακόμη θα σού πρότεινα να πας να ρωτήσεις στο Ακταίον στην παλιά εθνική προς Βραχναίκα.

εκει έκανα το τραπέζι του γιου μου , έχει πολλά μενού , ωραίο περιβάλλον , εξωτερικά διαμορφωμένο χώρο και ειδικά φέτος από ότι έμαθα από φίλους που έκλεισαν πολύ καλές τιμές.

επίσης θα μπορούσες να συνδυάσεις και την βάφτιση στην κοντινή εκκκλησιία

που επίσης είναι πολύ όμορφα ...

οι τιμές φέτος έχω ακούσει πως κυμαίνονται γύρω στα 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα,

 

στο Γηροκομειό βάφτισα και εγώ τον γιο μου και είναι πολύ όμορφα ....

όσο αφορά το κέντρο νομίζω πως υπάρχουν αρκετές επιλογές αν ψάξεις προς Βραχναίκα , ακόμη θα σού πρότεινα να πας να ρωτήσεις στο Ακταίον στην παλιά εθνική προς Βραχναίκα.

εκει έκανα το τραπέζι του γιου μου , έχει πολλά μενού , ωραίο περιβάλλον , εξωτερικά διαμορφωμένο χώρο και ειδικά φέτος από ότι έμαθα από φίλους που έκλεισαν πολύ καλές τιμές.

επίσης θα μπορούσες να συνδυάσεις και την βάφτιση στην κοντινή εκκκλησιία

που επίσης είναι πολύ όμορφα ...

οι τιμές φέτος έχω ακούσει πως κυμαίνονται γύρω στα 20 ευρώ.

euxaristw gia tis info!!thn kontinh ekklhsia pou les pws th lene?kai pou konta einai?sto aktaion?

epsaxna gia to trapezi kati se tabernoula . tha eimaste peripou 60 atoma.

kai kati allo teleutaio . meta thn baftish plhrwneis sto monasthri?se rwtaw giati ntrepomai na rwthsw ekei..kserw oti stis ekklhsies pairnoun kai oi papades alla sto monasthri?

filia :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα σε ολη την παρέα.Με αφορμή το θέμα που ειχε ανοιξει η κοπελα θα ήθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε λίγο οσες κοπελες ξέρουν απο Πάτρα.Αν και ειμαι Πατρινια επειδη λειπω πολλα χρονια εχω χασει λιγο την μπάλα σχετικα με τα μαγαζια εκει.Σκοπευουμε το δευτερο παιδακι μου να το βαφτισουμε τον Ιουλιο στην Πατρα.Ακριβή ημερομηνια δεν ξέρω ακομα.Λοιπον για εκκλησια ηθελα να σας ρωτήσω αν γνωριζεται αν γινονται βαπτισεισ στο εκκλησακι που ειναι στο καστρο του Ριου.Μια αλλη εκκλησια που ειναι στα βραχνεικα κατω στην παραλια δεν θυμαμαι πια ειναι αλλα θα μου αρεσε και εκει.Οσο για το τραπεζι μετα θα μαστε γυρω στα 60 ατομα αλλα επειδη θα χω κοσμο απο μακρια θελω ενα κεντρο οχι πολυ εξω απο την Πατρα, το πολυ μεχρι Ρίο η Βραχνεικα.Κατι που να εχει χωρο ισωσ και για τα παιδακια να παιξουν μιας και θα ναι και Καλοκαιρακι.Υπαρχει κατι τετοιο βρε κοριτσια η χλωμό να βρώ?θα χαρω πολυ να με βοηθησετε.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να σε βοηθησω μονο για την περιοχη του Ριου μιας και βαφτιζουμε το κοριτσακι μας 12 Φεβρουαριου και το εχω ψαξει.Γινοντε βαπτισια στο καστρο αλλα θα πρεπει να κλεισεις την εκκλησια εκει σχετικα νωρις.Τα εστιατορια στο Ριο ζητανε απο 22-25 ευρω και ειναι αρκετα.Εμεις κλεισαμε στην Ιφιγενεια στο κατω Καστριτσι 5 λεπτα απο το Ριο 20 ευρω,και πολυ ωραιο φαγητο.Μακαρι να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Kikimpo σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.Απο οτι καταλαβαινω ειναι σχετικα ακριβουτικα σε σχεση με τον Βόλο.Θα το κοιταξω παντως.Οσον αφορα το εκκλησακι στο καστρο του Ριου γνωριζεις ποιες ωρες ειναι ανοιχτο και αν την κλεινω εκει την εκκλησια,υπάρχει παντα καποιος παππας εκει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

καλησπερα!!!!!!!!!!

Πωπω πριν 1,5 μηνα εγραφα στο forum με θεμα την εγκυμοσυνη..τωρα αρχιζω να κοιταω για βαφτιση....

κοριτσια μου Πατρινα τον Σεπτεμβρη-οκτωμβρη θα βαφτισουμε την κορουλα μας και θελω να παιρνω ιδεες απο τωρα...

Γνωριζετε μαγαζια για βαφτιση?????

Γνωριζετε μαγαζια με οικονομικα βαφτιστικα????να διευκολινουμε κ την νονα!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να πεφτουν οι ιδεες βροχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...