Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΝΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΥΣ


Recommended Posts

Άσε...να δούμε πως θα βγει...γιατί αν κλείσω όλο τον 9ο όπως λέει ο γιατρός, θα πιάσει τα 4 κιλά....αχ τι έχω να τραβήξω...:):lol:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από τέτοια πονάκια άλλο τίποτα. Ηβικό οστό, λεκάνη, προσαγωγοί, μέση, πλάτη, λίγο απ'όλα. Φυσιολογικά είναι όλα αυτά, μεγαλώνουν και μας πιέζουν, αλλά χαλάλι τους.

MARILYN πρέπει να γεννάς κι εσύ Απρίλη ε? Αν θες έλα στο καφέ που είμαστε όλες οι μανούλες Απριλίου και τα λέμε. Και φυσικά όποια άλλη μανούλα γεννάει Απρίλη.

Το λινκ είναι: http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=187178&posted=1#post187177

RPNkp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. Είμαι στην 30η εβδομάδα της κύησης μου. Εδώ και αρκετές μέρες νιώθω απίστευτο πιάσιμο στους προσαγωγούς κ πιο ψηλά στην ηβική περιοχή, σαν να πήγα γυμναστήριο και ν α πιαστημα. Μου είναι δύσκολο ακόμη κ να κινηθώ. Συμβαίνει κ σε άλλες κοπέλες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vespa33 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 30η εβδομάδα της κύησης μου. Εδώ και αρκετές μέρες νιώθω απίστευτο πιάσιμο στους προσαγωγούς κ πιο ψηλά στην ηβική περιοχή, σαν να πήγα γυμναστήριο και ν α πιαστημα. Μου είναι δύσκολο ακόμη κ να κινηθώ. Συμβαίνει κ σε άλλες κοπέλες; 

To εχεις αναφερει στον γιατρο σου; Το πιο πιθανο ειναι να νιωθεις αυτες τις ενοχλησεις γιατι μετακινουνται τα οστα της λεκανης για να κανουν χωρο στην αναπτυσσομενη μητρα. Ισως θα ηταν καλο να κανεις μερικες ασκησεις για να ανακουφιστεις: να γερνεις πανω σε τραπεζι και να κινεις την λεκανη δεξια-αριστερα και οχταρακια, να καθεσαι στα τεσσερα και να καμπουριαζεις την πλατη σου (σταση θυμωμενη γατα), να αποφευγεις την πολυωρη ορθοστασια, να πηγαινεις για περπατημα, γενικως να ασκεισαι ωστε να δωσεις το "ελευθερο" στην λεκανη σου να προσαρμοστει ομαλα στις αλλαγες αλλα και να ξεκουραζεσαι αρκετα, να μην καταπονεις το σωμα σου. Ολα αυτα φυσικα εφ'οσον μιλαμε για φυσιολογικη εγκυμοσυνη.

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sentir...natureza είπε:

To εχεις αναφερει στον γιατρο σου; Το πιο πιθανο ειναι να νιωθεις αυτες τις ενοχλησεις γιατι μετακινουνται τα οστα της λεκανης για να κανουν χωρο στην αναπτυσσομενη μητρα. Ισως θα ηταν καλο να κανεις μερικες ασκησεις για να ανακουφιστεις: να γερνεις πανω σε τραπεζι και να κινεις την λεκανη δεξια-αριστερα και οχταρακια, να καθεσαι στα τεσσερα και να καμπουριαζεις την πλατη σου (σταση θυμωμενη γατα), να αποφευγεις την πολυωρη ορθοστασια, να πηγαινεις για περπατημα, γενικως να ασκεισαι ωστε να δωσεις το "ελευθερο" στην λεκανη σου να προσαρμοστει ομαλα στις αλλαγες αλλα και να ξεκουραζεσαι αρκετα, να μην καταπονεις το σωμα σου. Ολα αυτα φυσικα εφ'οσον μιλαμε για φυσιολογικη εγκυμοσυνη.

Τον γιατρο μου θα τον δω σε μια βδομαδα.Δεν ειναι πονος ειναι πιασιμο..Λογικα ναι καποιες ασκησεις θα βοηθησουν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...