Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Cosleeping Συνκοίμηση Co-Bedding


MARIANTHI611

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , little lamb είπε:

 

Κι εγω λεω οτι ετσι οπως παει θα κανω δευτερο, θα αποθηλασει το δευτερο κι αυτη ακομα!

Δεν μπορώ να το φανταστώ! Έχω μια ξαδέρφη που θηλάζει ακόμα και η μικρή είναι κοντά στα 3 και τραβάει μεγάλο ζόρι και εκείνη. Άλλο που την τραβολογάει η μικρή όπου πάνε και τσιρίζει αν δεν της δώσει και παθαίνει κρίση. Της τραβάει την μπλούζα , φωνάζει θέλω τώρα ..δεν το δέχεται το παιδί με τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 251
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Δεν μπορώ να το φανταστώ! Έχω μια ξαδέρφη που θηλάζει ακόμα και η μικρή είναι κοντά στα 3 και τραβάει μεγάλο ζόρι και εκείνη. Άλλο που την τραβολογάει η μικρή όπου πάνε και τσιρίζει αν δεν της δώσει και παθαίνει κρίση. Της τραβάει την μπλούζα , φωνάζει θέλω τώρα ..δεν το δέχεται το παιδί με τίποτα. 

 

Α οχι η δικια μου δεν κανει τετοια. Εξω απο το σπιτι δεν ζηταει ποτε, μονο στο σπιτι των παππουδων για υπνο παλι. Στο σπιτι μας ζηταει αλλα πολυ χαριτωμενα και γλυκα, τη λυπασαι να της το αρνηθεις. Κι αυτη δεν το δεχεται αλλα με αλλο τροπο, πχ λεμε οτι τα μεγαλα παιδακια δεν πινουν, λεει "η ταδε (για τον εαυτο της) πινει και ειναι μεγαλη", με ενθουσιασμο και σιγουρια. Λεμε οτι ο ταδε ηρωας βιβλιου κοιμαται χωρις γαλα, το λεει και το επαναλαμβανει αλλα μολις λεμε οτι θα το κανουμε κι εμεις ή εστω θα το δοκιμασουμε λεει "οχι, θελει γαλα..." (θηλασμο εννοει) αλλα πολυ χαριτωμενα παραπονιαρικα. Μια μερα κοιμηθηκε το μωρο φιλων μας στην αγκαλια (δεν μας εχει συμβει σχεδον ποτε τετοιος υπνος, μονο πριν το ετος), της λεω "κοιτα, κοιμηθηκε" και λεει "χωρις γαλα!" Δεν μπορω να πω οτι περναω ζορι δηλαδη, μονο αν βιαζομαστε να παμε καπου κι επιμεινει, που δεν πολυσυμβαινει (και που μπορει να συμβει με το οτιδηποτε, πχ να θελει να παιξει) ή οταν εχει κοιμηθει κ δεν μπορω να της το βγαλω απο το στομα. Που κι αυτο δεν ειναι παντα ζορι, ξαπλωμενη ειμαι και βλεπω τηλεοραση ή γραφω εδω ας πουμε. Κι αν επιμενει ειναι μονο σε ωρα που θελει να κοιμηθει, αλλιως αποσπαται με αλλες εναλλακτικες. Κι αν κλαψει θα ειναι οταν ηδη νυσταζει και της αρνουμαι ας πουμε. Οποτε δεν το λες και ζορι. Θελω να σταματησει απλως επειδη πρεπει καποια στιγμη να σταματησει κι επειδη δεν θα ηθελα να κανω ταντεμ, οχι γιατι με δυσκολευει ιδιαιτερα. Γι'αυτο και σταματησα να προσπαθω συστηματικο αποθηλασμο για λιγο, γιατι τελικα εφερνε περισσοτερο εκνευρισμο και στις δυο μας. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...