Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ποιο μήνα της εγκυμοσύνης σας,ξεκινήσατε τις πρώτες αγορές??


Recommended Posts

κατια η πρωτη φορα θα σε δυσκολεψει...μετα ολα ειναι απλα...;)

εμεις παραγγειλαμε το καροτσι (εχουμε παρει απειρα ειδη για εμας) και θα παρουμε σιγουρα κ αλλα πραγματα για τον μικρο...συμφερει γιατι βρισκεις και καλα πραγματα και γλυτωνεις χρηματα...

οτι χρειαστεις ρωτα στο link που σου παρεθεσα...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατια μου με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο!!!εγω ξεκινησα στον 7 μηνα αλλα μετα καταλαβα οτι βιαστικα για την κουνια γιατι βρηκα στα premaman φοβερες κουνιες και σε απιστευτες τιμες!οποτε κανε ερευνα πριν ξεκινησεις:!::wink:!!!ε...κανα φορμακι αν θεσ ετσι για να σου φηγει παρε αλλα για τα χοντρα κανε ερευνα πρωτα!και για φορμακια παρε στο τελος τα πολλα,αφου θα βλεπεις στου υπεριχους περιπου το βαρος του μωρου γιατι εγω του 1 μηνου του τα φορεσα την πρωτη εβδομαδα δεν του εκαναν!!!ολα απο 3 μηνων μετα.και καροτσι μη βιαστεις γιατι δεν θα το βγαλεις το μωρο αμεσως βολτα.α και τα maclaren ειναι τα καλυτερα και κλεινουν πανευκολα!αυτα απο μενα τα λιγα....χαχα αντε με το καλο και να απολαυσεις αυτα τα ψωνια γιατι ειναι τα πιο γλυκα ψωνια που εχεις κανει!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κατια η πρωτη φορα θα σε δυσκολεψει...μετα ολα ειναι απλα...;)

εμεις παραγγειλαμε το καροτσι (εχουμε παρει απειρα ειδη για εμας) και θα παρουμε σιγουρα κ αλλα πραγματα για τον μικρο...συμφερει γιατι βρισκεις και καλα πραγματα και γλυτωνεις χρηματα...

οτι χρειαστεις ρωτα στο link που σου παρεθεσα...

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!:DΝα σου πω την αληθεια σας διαβαζω για τις αγορες που κανετε και τα λεφτα που γλυτωνετε και ψιλοζηλευω που εγω δεν ασχολουμαι!:lol:Θα το ψαξω κι αυτο παντως!!!Να σαι καλα!!

 

Κατια μου με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο!!!εγω ξεκινησα στον 7 μηνα αλλα μετα καταλαβα οτι βιαστικα για την κουνια γιατι βρηκα στα premaman φοβερες κουνιες και σε απιστευτες τιμες!οποτε κανε ερευνα πριν ξεκινησεις:!::wink:!!!ε...κανα φορμακι αν θεσ ετσι για να σου φηγει παρε αλλα για τα χοντρα κανε ερευνα πρωτα!και για φορμακια παρε στο τελος τα πολλα,αφου θα βλεπεις στου υπεριχους περιπου το βαρος του μωρου γιατι εγω του 1 μηνου του τα φορεσα την πρωτη εβδομαδα δεν του εκαναν!!!ολα απο 3 μηνων μετα.και καροτσι μη βιαστεις γιατι δεν θα το βγαλεις το μωρο αμεσως βολτα.α και τα maclaren ειναι τα καλυτερα και κλεινουν πανευκολα!αυτα απο μενα τα λιγα....χαχα αντε με το καλο και να απολαυσεις αυτα τα ψωνια γιατι ειναι τα πιο γλυκα ψωνια που εχεις κανει!!!:lol::lol:

 

Χρυσουλιτα πολυ χρησιμα και αυτα που μου λες.Δεν το ειχα σκεφτει αυτο με τα φορμακια και τα νουμερα.......νομιζα οτι παντα ξεκινας με το μικροτερο νουμερο..:rolleyes:...χμ...οποτε θα περιμενω και για αυτο!!!Βεβαια μολις με το καλο μαθουμε το φυλλο του παιδιου,ενα δυο θα τα παρω...δεν θα κρατηθω!!:lol::lol:Ανυπομονω πολυυυυυυυυ....:lol::lol::lol:

 

ΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΨΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ PRENETAL ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΦΟΡΜΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ Κ.Α.

 

Κορινα καλη αρχη!!!:D:D:DΣε ποιο μηνα εισαι εσυ???

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!!:DΝα σου πω την αληθεια σας διαβαζω για τις αγορες που κανετε και τα λεφτα που γλυτωνετε και ψιλοζηλευω που εγω δεν ασχολουμαι!:lol:Θα το ψαξω κι αυτο παντως!!!Να σαι καλα!!

 

 

 

Χρυσουλιτα πολυ χρησιμα και αυτα που μου λες.Δεν το ειχα σκεφτει αυτο με τα φορμακια και τα νουμερα.......νομιζα οτι παντα ξεκινας με το μικροτερο νουμερο..:rolleyes:...χμ...οποτε θα περιμενω και για αυτο!!!Βεβαια μολις με το καλο μαθουμε το φυλλο του παιδιου,ενα δυο θα τα παρω...δεν θα κρατηθω!!:lol::lol:Ανυπομονω πολυυυυυυυυ....:lol::lol::lol:

 

 

 

Κορινα καλη αρχη!!!:D:D:DΣε ποιο μηνα εισαι εσυ???

 

Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ μόλις έκλεισα τον 6ο ψώνισα δειλά δειλά κάποια πραγματάκια(με τα χίλια ζόρια κρατιόμουν μέχρι τότε !) γιατί είχα πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου και φοβόμουν πάρα πολύ. Τα περισσότερα μετά τον 7ο. Την κούνια την παρήγγειλα στον 7ο και ζήτησα να μου την φέρουν όταν γεννήσω.

Με το καλό σε όσες περιμένετε τα μωράκια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πανε ολα καλα ειναι το μονο που ευχομαι...πραγματικα και για ολες τις εγκυουλες!!!

Ελπιζω να κρατηθω τουλαχιστον μεχρι τον 6ο μηνα!!!:mrgreen:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Είμαι στην εβδομάδα 25. Να αρχίσω προετοιμασίες ή είναι πολύ νωρίς;;

 

Έλεγα να ξεκινήσω με το κρεβατάκι, μπιμπερό και μωρουδιακά. Απλά μην έχουμε τίποτα εκπλήξεις και τρέχουμε.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλε τα, δωσε προκαταβολη αλλα αν δεν θες, μην τα παρεις σπιτι ακομα..'

 

εγω επειδη ειμαι προληπτικη, ζητησα και μου τα εφεραν μετα τη γεννα

 

εντιτ..

 

αλλα ειχα ξεκινησει το ψαξιμο απο την 5η εβδομαδα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω Ρεα μου τα πηρα ολα στο τελος του 8 μηνα , ποιο συγκεκριμένα στις 35εβδομάδες που ποια το σιγουρεψαμε καπως οτι παμε για καισαρικη λογο ισχιακης προβολης της μικρης και πιεσης υψηλης δικης μου! Αν η εγκυμοσύνη σου ειναι καθ' ολα ομαλη και μια χαρα δεν εχεις λογο να φοβασαι για κατι βρε, εχεις χρονο !

Εκτος και αν σε τρωει το χερακι σου, κατανοητο απολυτα!!

Με το καλο να δεχτεις το ζουζουνι σου!

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ θα ήθελα να μπούνε τελευταία στιγμή στο σπίτι. Απλά με αγχώσανε λίγο...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Rea μου εσυ ξεκινα την ερευνα αγορας σου....τι θελεις πως το θελεις απο που θα το παρεις, κανε μια λιστα, διαλεξε μάρκες, κανε χαζι σουλατσο στα μαγαζια και παρτα οπωτε νιωσεις εσυ ετοιμη! Μην ακους κανεναν!

 

Link to comment
Share on other sites

Rea εγω ειχα ξεκινησει απο πολυ νωρις κανοντας ερευνα αγορας.

Ειχα φτιαξει μια τεραστια λιστα καταγραφοντας οτι θελω να παρω εως και την παραμικρη λεπτομερεια.Ειχα βγαλει τα ματακια μου ψαχνοντας στο ιντερνετ και στα μαγαζια,ρωτοντας τι χρειαζομαι και αφου ηξερα πλεον τι θα παρω,μολις εκλεισα τον εβδομο τα παρειγγειλα ολα!!!

Τα εχω παραλαβει ολα εκτος των επιπλων της νεραιδουλας μου που θα τα παρουμε αυριο και σιγα σιγα ολοκληρωνετε το δωματιο της!!!

Δεν εχω προκαταληψεις και σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να στηνω δωματιο εχοντας και το μωρο!!Ηθελα να τα εχω ολα στην εντελεια περιπου ενα μηνα πριν και το καταφερα!!

Καταλαβαινω οτι σε πιανει ανυπομονησια...και ειναι λογικο!!!

Απορω πως κρατηθηκα και μεχρι τον 7ο και δεν τα ειχα παραγγειλει πιο νωρις!!!:lol::lol::lol::lol:

Σου ευχομαι με το καλο και να απολαυσεις αυτες τις αγορες γιατι ειναι μαγικες(εκτος απο τσουχτερες....:lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κι εγώ γνώμη.

Έψαχνα για μήνες κοιτώντας από το σπίτι καταλόγους.

Είχα μπερδευτεί τόσο πολύ και στο τέλος ευτυχώς αποφάσισα.

Εγώ τα παρήγγειλα όλα από το ίδιο κατάστημα όταν ήμουν στον 7 μήνα και τα παρέλαβα στον 8 μήνα.

Στήσαμε την κούνια 3 βδομάδες πριν γεννήσω.

Έχεις ακόμη χρόνο, αλλά ρίχνε και καμιά ματιά σε κανένα κατάλογο και παίρνε τηλέφωνα για τιμές.

Συμβουλή: μην μπλέξεις με πολλά, καλύτερα να έχεις κάτι στο μυαλό σου και να ψάχνεις για κάτι συγκεκριμένο.

Επίσης πρόσεξε μην την πατήσεις όπως πολλές από μας αγοράζοντας περιττά πράγματα.

Καλά ψώνια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

εγώ πάλι μόνο τα έπιπλά πήρα στον 7ο για να προλάβω να φτιάξω το δωμάτιο και νά βάλω μέσα όλα αυτά τα πράγματα που μου έχουν δώσει.... δεν έχω αγοράσει τίποτε και τα έχω όλα (αποστειρωτή,ενδοεπικοινωνία, μπανάκι αλλαξιέρα, φορμάκια, ρουχαλάκια, πανάκια, θήλαστρο , ρηλάξ , παρκοκρέβατο καθισμα αυτοκινήτου , καρεκλάκι φαγητού και 3 σακούλες παιχνίδια κουδουνίστρες τα πάντα...)... σε καιρούς κρίσης νομίζω και οι δωρεες είναι πολύ χρησιμες....

ειμαί κακία που δεν εχω αγοράσει τιποτα για το παιδι μου μέχρι στιγμής????

να νιώθω τύψεις...

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη β΄επιπέδου άρχισα σιγά σιγά να αγοράζω τα πρώτα φορμάκια, ζιπουνάκια, σεντόνια, κουβερτούλες, σαλιάρες, κλπ.! 6 μηνών παραγγείλαμε το καρότσι μας μέσω ίντερνετ, ενώ 7 μηνών παραγγείλαμε την κούνια του! Έκανα τις αγορές σιγά σιγά για να το ευχαριστηθώ περισσότερο!! ;)

Με το καλό σε όλες τις εγκυούλες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας κορίτσια, είμαι στα τέλη του 7ου μήνα και σε 1 εβδομάδα θα φύγω διακοπές στην επαρχία, θα γυρίσω πίσω στις 15 Αυγουστου περίπου όπου και μπαίνω στον μήνα μου μετά απο μερικές μέρες..

 

Θα θέλα να ρωτήσω είναι νωρίς απο τώρα να ψωνίσω τα του μωρού μου? οχι καρότσια και κουνιες μιας και αυτα προθυμοποιήθηκαν φίλες να μου τα δανείσουν αλλά τα άλλα ξέρετε...ζιπουνάκια, φορμάκια, πιπίλες, μπιμπερό,

δεν ξέρω πως ειναι να είσαι στον 9ο μήνα αλλά εχω ακουσει πως αισθάνεσαι βαριά και δεν υπάρχει πολύ όρεξη για βόλτες στα μαγαζιά και ψάξιμο..

 

εσείς τι κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...