Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γρομπαλάκι στο λαιμό


Recommended Posts

αφου κινητοποιηθηκες τοσο γρηγορα και σχολαστικα δεν σου μενει παρα να περιμενεις.. ενημερωσε μας τελικα τι απεγινε..

 

περαστικο να ειναι!

 

Ευχαριστω πολυ!Να ειναι περαστικο κ εγω αυτο ευχομαι!

Φυσικα θα σας ενημερωσω κ ευχομαι κ ελπιζω να εχω καλα νεα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι σύνηθες πολλές φορές σε ιώσεις να πρήζονται οι λεμφαδένες χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα,Μην ανυσηχείς όλα θα πάνε καλά:)

 

Διαβασα κ τα αλλα ποστ κ ειπα δεν θα αγχωθω αλλα αγχωθηκα...:oops:

Και ο γιατρος αυτο ειπε που λες κ εσυ.

Ευχαριστω για τις ευχες, ηδη αισθανομαι καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Να σας πω τα νεα μας.

Χθες, τον πηγα στην παιδιατρο μας, τον ειδε κ ειπε πως μαλλον ειναι απο το κρυωμα του προηγουμενου μηνα κ ζητησε σε 10 μερες να τον ξαναδει, τοτε πρεπει να εχει μαλακωσει το γρομπαλακι.(αυτη η εκδοχη ελπιζω να ισχυει), αλλα σημερα καναμε κ εξετασεις αιματος ωστε να δουμε μηπως κατι με το θυρεοειδη, η καποια λοιμωξη.Αυριο θα βγουνε οι απαντησεις.Ελπιζω κ ευχομαι καλα αποτελεσματα!

Χθες πηγαμε κ σε χειρουργο, ο οποιος ειπε να ξαναπαμε σε 10 μερες(μηπως ειναι απο κρυωμα) σε παιδοχειρουργο, κ πως απο την εξεταση μαλλον ειναι κυστη θυρεογλωσσικου πορου, κ θα πρεπει να χειρουργηθει :(για να μην μολυνθει η κυστη.

Ελπιζω να ειναι αδενακι απο το κρυωμα κ να γλυτωσουμε το χειρουργειο!

Το χειροτερο ειναι η αμφιβολια κ η αναμονη βεβαια.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

ειμαι 22 ετών και από μικρή είχα ένα γρομπαλάκι πίσω από το αυτί (όχι κάτω,περίπου στη μέση του αυτιού),όταν το είχε ψηλαφίσει ο παιδίατρος είχε πει οτι δεν είναι τίποτα. Σήμερα τυχαία το ψηλάφισα πάλι ,είχα πολύ καιρό κ συνειδητοποίησα ότι εχει μεγαλώσει πολύ κ ότι έχει βγει κ άλλο ένα πιο μικρό λίγο πιο κάτω και διαγώνια(προς το σβέρκο)...σε τι γιατρό να απευθυνθώ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

εχτές η δασκάλα της κορης μου που ειναι 7χρονών παρατήρησε ένα σγρουμπούλι κατω απ τη γνάθο.Ειναι στο μεγεθος φουντουκιου και το απογευμα παω παιδων να το δουνε.Εχω ανησυχησει πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕια σου! Μην ανησυχείς γιατί μάλλον αδένας θα είναι που για κάπιο λο΄γο μπορεί να ερεθήστηκε.

Πριν κάτι χρόνια είχα βγάλει ένα κάτω από τη γνάθο και τρόμαξα και πήγα σε χειρούργο.

Πριν καν μου το κοιτάξει μου είπε δεν είναι τίποτα γιατί σε εκείνο το σημείο

περνάνε αδένες όπου πρόσεξε ότι είχα ένα σημάδι πάνω στο πιγούνι. Με ρώτησε τι ήτανε και του είπα ότι είχα πριν κάτι μέρες σπυράκι. Μου είπε ότι ήτανε από κεινο που δημιουργήθηκε το γρομπαλάκι λόγω σχέσης δράσης - αντίδρασης. Μετά που το ψηλάφησε μου το επιβεβαίωσε.

Θα δεις ότι κάτι παρόμοιο θα είναι. Μην αγχώνεσαι και γράψε να πεις τι σου είπανε!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε παίδων και είδανε το σγρουμπούλι . Δέν είναι τίποτα μας είπαν απλά υπάρχει ένα χαλασμένο δόντι.Τη πήγα παιδοδοντίατρο και μου είπε οτι ότι δέν είναι απο το δόντι αλλα αφού θα πάρει αντιβίωση και θα τη δει τη παρασκευή θα μας πει.Αλλιώς καλό είναι να κάνουμε και ένα υπέρηχο.Οποτε αναμένουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας κορίτσια μου! Εδώ και αρκετές μέρες πιάνω ένα Γρουμπουλάκι πίσω και κάτω από το αυτί στο λαιμό που κουνιεται πάνω κάτω είναι περίπου όσο ένα φασόλι. Ο γιος μου είναι 2,5 χρόνων. Πήρα την παιδίατρο και μου είπε να μην ανυσηχω μάλλον πέρασε καμία γρίπη.. Γρίπη δεν καταλάβαμε να πέρασε μόνο που είχε κάνα 2 μέρες διάρροια τίποτα άλλο..εγώ υπέθεσαν ότι είχε διάρροια γιατί κάτι τον πείραξε... Τέλος πάντων! Εγώ καλός κακού θα πάω την δευτερα να τον δει να μου φύγει ή αγωνία! Έχει τύχει σε κάνα παιδάκι σας? Ποτέ φεύγει αυτό!? Αν ήταν από ιωση δεν θα έπρεπε να είχε φύγει? Πριν κάνα μήνα πέρασε την διάρροια!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Εδώ και αρκετές μέρες πιάνω ένα Γρουμπουλάκι πίσω και κάτω από το αυτί στο λαιμό που κουνιεται πάνω κάτω είναι περίπου όσο ένα φασόλι. Ο γιος μου είναι 2,5 χρόνων. Πήρα την παιδίατρο και μου είπε να μην ανυσηχω μάλλον πέρασε καμία γρίπη.. Γρίπη δεν καταλάβαμε να πέρασε μόνο που είχε κάνα 2 μέρες διάρροια τίποτα άλλο..εγώ υπέθεσαν ότι είχε διάρροια γιατί κάτι τον πείραξε... Τέλος πάντων! Εγώ καλός κακού θα πάω την δευτερα να τον δει να μου φύγει ή αγωνία! Έχει τύχει σε κάνα παιδάκι σας? Ποτέ φεύγει αυτό!? Αν ήταν από ιωση δεν θα έπρεπε να είχε φύγει? Πριν κάνα μήνα πέρασε την διάρροια!!

 

γεια σου.. το πιο πιθανό είναι να είνα γάγγλιο.. αυτό που μου έχει εξηγήσει ο παιδίατρος είναι ότι τα γάγγλια είναι μικροί αδένες που σε περιόδους ιώσεων φουσκώνουν και μοιάζουν σαν γρομπαλάκια.. εγώ πρώτη φορά που το είχα δει στο μικρό είχα πάθει πλάκα.. και δεν ήταν 1 ήταν περισσότερα.. μου είπε ότι αυτά κάποια στιγμή μεγαλώνοντας, νομίζω μετά τα 7 - 8 χρόνια φεύγουν... και η διάρροια που λες κάποια ίωση θα ήταν....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...